Uit Stad en Provincie werelddeel zulke dingen gebeuren. Het ontbreekt de bevolking letterlijk aah al les en het ligt voor de hand, dat nu de geesel van den oorlog over dit toch aal zoo in diepe ellende en kommer levende volk gegaan is, het er niet beter op geworden is. Alleen reeds op het gebied van de medische verzorging heer- schen toestanden die aan de. middel eeuwen doen denken. Daar Jigt een arbeidsterrein voor de Nederlandsche ambulance. Verdient die daarom niet ook uw steun? Help deze hulpexpeditie bij de uit voering van haar menschlievende taak en stort uw bijdrage op dirorekening 87600. Nederlandsche ambulance, Konin ginnegracht 22, 's-Gravenhage. Redder beloond De Nederlander Jeroen Dijkhuizen, wo nende Mennickstraat 9 te Scheveningten, heeft op 1 September 1941 een soldaat van de Duitsche weermacht gered van den dood door verdrinking. Voor deze redding looft de comman dant van de troepen in Nederland in het openbaar dezen redder. Bovendien is hem een belooning in geld overhan digd. Huisknecht getroffen Op een erf van een perceel aan den Leidschestraatweg te Den Haag schoot Zaterdagnamiddag de 27-j. warmoeze- nier K. F. met een .geweer op een rat. De kogel 'ketste af, veranderde van rich ting en drong door een venster van een in de nabijheid gelegen perceel. De 27-j. huisknecht J. F. D., die zich in dit ver trek ophield, werd aanhet hoofd ge troffen. Het slachtoffer werd door den geneeskundigen dienst naar het R.K. Zie kenhuis aan het Westeinde overgebracht, waar hij aan zijn verwonding is over leden. De recherche stelt een onderzoek in en heeft proces-verbaal opgemaakt. De suikerprijs verhoogd De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat in verband met een verhoo ging van den suiikerbietenprijs ook een verhooging van den suikerprijs noodzake lijk is geworden. Deze verhooging zal echter voor het meerendeel door de industrie worden gedragen, waardoor de verhooging, die voor xekening van den consument komt, met een cent per kg is kunnen worden beperkt. Zij gaat 22 Februari in. a VOLKSTUINEN Het ligt in de bedoeling hét volks tuinwezen in de omgeving der steden te bevorderen, zulks in verband met den opzet om de verbouw van voedingsge wassen in de omgeving dier steden uit te breiden. In dezen is reeds nuttig werk ver richt door de Vereenigingen van Volks tuinders, welke op sommige plaatsen aan wezig zijn. Uitbreiding is hier echter nog mogelijk. Belanghebbenden kunnen zich tot deze organisqties wenden of wanneer een dergelijke vereeniging niet bestaat, tot de Burgemeester van de gemeenten waar ze woonachtig zijn. Men zal goed doen deze aanvrage als groep in te dienen en niet elk voor zich alleen. Wanneer blijkt dat er voldoende belang stelling is, dan zal door het gemeente bestuur nagegaan kunnen worden op welke wijze de benoodigde gronden be schikbaar kunnen worden gesteld. Men wachte echter niet te lang, vooral ook in verband met de aanvragen om pootgoed van aardappelen, welke voor 24 Febr.i ngediend moeten zijn. MEDISCHE RUBRIEK Nieuwe kankerbestrijding Uit Rome seint Stefani bijzonderheden over het behandelen van kanker door middel van insuline, het middel dat tot dusver tegen suikerziekte werd aange wend. Prof. C. E Roberti te Florence1 heeft dezen nieuwen weg ingeslagen, na een toevallige ontdekking te hebben ge daan. Hij had een vrouw, die aan psy chische stoornissen-leed, met een sterke dosis insuline behandeld, en bemerkte dat deze tevens een kankergezwel had doen verdwijnen. Tezamen met den ra dioloog prof. A. Casati heeft hij verder geëxperimenteerd; hun conclusie is, dat men door het onttrekken van suiker aan het menschelijk lichaam inderdaad kankergezwellen kan bestrijden, omdat deze zich met suiker voeden. Na het onttrekken van dezen voedingsbodem aan het gezwel past men nog een radiologi sche behandeling' toe, die de laatste res ten verwijdert. Niet op alle patiënten echter kan deze therapie worden toege past, omdat niet elk lichaam de groote hoeveelheden insuline, die er voor noo- dig zijn, kan verdragen. De twee geleer den zetten hun onderzoekingen voort. ZU NIG MET ELECTRICITEIT 1 Kook alle gerechten met zoo weinig mogelijk water en met gesloten dek sel. 2 Schakel direct op „O" wanneer de gerechten zijn doorgekookt. 3 Vermijd gebruik van lichtkronen, schroef in elk geval een aantal lam pen los. 4 Gebruik geen sterkere lampen dan noodzakelijk is en laat vooral geen licht onnoodig branden. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig jaar Van 23—28 Febru'ri 1917. De heer W. A. Caljouw, komm. 2e klasse te Zie- r i k z e e werd benoemd tot kommies-ve rificateur te Roosendaal. Mej. H. M. de Graaff, hoofd der algjemeene bewaarschool te O u d-V os s e- m e r werd iri gelijke betrekking -be noemd te Geldermalsum. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Koudekerke (W.) werd benoemd de heer J. Potappel te Zierikzee. De gemeenteraad te B>uinisse benoemde tot tijdelijk wethouder de heer M. Jumelet Iz. Het DNB meldt uit Berlijn: Ook in den oorlog heeft zich de stij gende lijn van het Duitsche geboorte-; cijfer voortgezet naar het Duitsche bu reau voor statistiek mededeelt. In 1939 zijn in heet Groot Duitsdie Rijk (met Dantzig. zonder de nieuwe Oostelijke ge bieden en het protectoraat) omstreeks 1.64 millioen kinderen levend geboren. De abnormale jaren na den oorlog, 1920 en 1921 niet meegerekend, is voor het eerst sedert 1914 het geboortecijfer per 1000 inwoners tot boven de 20 gestegen, VOOR DE HUISVROUW Kookproblemon De volgende regels dient men in ver band met de brandstofbesparing en gas- looze uren bij het toebereiden der ge rechten in acht te nemen. Ie. Bekort den kooktijd van peulvruch ten en gedroogde groenten door de 12— 24 uur te weeken. 2e. bereid de peulvruchten, gort e d. in de hooikist. 3e. Kook de gerechten mét weinig ko kend water. 4e. Breng- de gerechten snel aan de kook en temper het vuur zoodra de in houd van de pan kookt. 5e. Kook de gerechten in een goed ge sloten pan. 6e. Stoof de groenten niet, kook ze slechts tot ze gaar zijn. 7e. Gebruik eens een stamppot met rauwe zuurkool. 8e. Dien de maaltijden zoo spoedig mogelijk na de bereiding op. 9e. Verwarm steeds water op Uw ka chel, het kan goeden dienst doen bij het koken en de afwasch. HAAMSTEDE. De Melkcommissie voor de gemeenten Burgh, Haamstede, Renesse en Noordwelle hield Vrijdagmiddag in Hotel Bom haar jaarvergadering. Na ope ning deelde de voorzitter, naar aanlei ding der notulen mee, dat door de be moeiingen van den Zuivelconsulent, in Westelijk Schouwen met steun van di verse organisaties twee p r o e f s H o'si voor groenvoer zijn gebouwd. Ook twee leden der commissie hebben voor eigen rekening een silo laten bouwen, die zeer tevreden zijn met de bereikte resultaten. Nadat over dit onderwerp nog eenige dis cussie was gevoerd, volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, waaruit bleek, dat er een behoorlijk batig saldo over het afgeloopen boekjaar was. Als bestuursleden werden herkozen de aftredende.^ heeren C. A. Hartpg en L. Hanse. Hierna werden de notulen van de Melkfederatie buiten Walcheren, waar van de vergadering in Goes heeft plaats gehad, voorgelezén. Hieruit bleek, dat er in de toekomst nog vele veranderingen op het gebied van de consumptiemelk handel zullen ingevoerd worden. Naar aanleiding van deze notulen merkte een der aanwezigen op, dat vermoedelijk een verplicht t.b.c.-onderzoek van het rund vee zal worden voorgeschreven, waarom hij de aanwezigen in overweging gaf, hiertoe zoo spoedig mogelijk over te gaan. De voorzitter onderstreept dit, door er op te wijzen, dat t.b.c.-bestrijding een belangrijke zaak is, omdat men de z.gn. reactiedieren "dan het eerst kan oprui men wanneer aan de regeering-geleverd moet worden. Vervolgens werd het groote nut van melkcontröle besproken. Meege deeld werd, dat er nog steeds een Ver. voor Melkcontröle voor Westelijk Schou wen bestaat, doch dat de laatste jaren nog slechts een drietal veehouders hun stallen lieten contröleeren. De laatste tijd zijn er een papr bijgekomen. Uitvoe rig werden door den voorzitter en een paar andere leden de voordeelen van deze controle uiteengezet en hierover van gedachten gewisseld. Aan de Stieren- houdersver. te Burgh en Noordwelle werd een subsidie verleend van f 4 voor de dit voorjaar te houden keuringen. De heer den Engelsehen, assistent-Zuivel- consulent, zal uitgenoodigd worden om binnenkort een lezing te houden over: „Veevoeding in deze tijd", waartoe ook leden van zusterorganisatie^ zullen wor den uitgenoodigd. Hierna sluiting. RENESSE. De mandolinevereen. „Goud klank" heeft, na een korte onderbreking wegens weersomstandigheden, haar oefe ningen weer hervat. Als directeur treedt sinds eenigen tijd op dhr. J. iKoomahj, die vroeger directeur was van het zang koor „De Jonge Stem" uit Ellem!eet.' LANDBOUW EN VEETEELT De paardenfokkerij in Zeeland De af deeling Zeeland van het „Ned. Trekpaard" vergaderde te Goes onder leiding van den heer Alph. Aernoudts. De voorzitter herdacht wijlen de heeren De Vries, oud-secretaris van het Stam boek en Dieleman te Waterlandkerkje, een der vooraanstanade Zeeuwsche paar denfokkers, en verwelkomde speciaal de heeren Jhr. J. van Vredenburch en Bom, resp. algemeen voorzitter en secretaris. Het paard, aldus de voorzitter, staat nu in het middelpunt der belangstelling. Wij zijn een nieuw tijdperk ingetreden, waarvan spr. hoopt, dat het de fokkers gelegenheid zal geven goede prijzen te maken en de in het verleden gemaakte tekorten te dekken. Verder deelde de voorzitter mede, dat op 4 ,Maart te Goes en op 5 Maart te Hulst een keuring zal worden gehouden van hengsten die in Februari niet kon den worden voortgebracht. Op 6 Juni a.s. zullen de merriekeuringen beginnen. De secretaris, de heer A. J. Lako, liet in zijn jaarverslag een optimistisch ge luid hooren. De goede prijzen van 1940 konden zich niet alleen in 1941 handha ven, maar bereikten zelfs eind 1941 een peil. zooals het in vele jaren niet werd gekend. Alles wat een behoorlijk paard kon worden genoemd, was zeer hoog in prijs. Het jonge fokmateriaal was naar verhouding duurder dan de oudere paar den. Behalve de centrale keuring te Goes hadden alle keuringen een geregeld en vlot verloop. In het keuringsstamboek werden opgenomen 15 hengsten en 650 merriën, terwijl bijna 2500 veulens voor inschrijving werden aangegeven. Het le dental stijgt nog steeds en is de 1900 reeds gepasseerd. Nadat rekening en begrooting waren vastgesteld en verscheidene functionaris sen waren herkozen, werd uit de ver gadering aangedrongen op verhooging van het Rijkssubsidie voor het Stamboek. Toegezegd werd dat getracht zal wor den bij de paardenvorderingen de beste stamboekpaarden te behouden. Enkele fokkers uit Zeeuwsch-Vlaande- reu zouden gaarne zien, dat zoo moge lijk volgend jaar weer een centrale keu ring werd gehouden, maar dan in Z. Vlaanderen, waar toch de meeste heng sten thuis behooren. Ook werd gevraagd meer hengsten in stamboek K in te schrijven, in welk ver band door anderen werd aangedrongen op afschaffing van stamboek K en een af- of goedkeuring zonder meer. De voorzitter zegde toe de genoemde punten in het Hoofdbestuur te zullen bespreken. In antwoord op een gestelde vraag deelde de algemeen secretaris me de, dat het minimum-dekgeld is bepaald op f20, maar dat geen maximum is be paald. SPT meldt uit Tokio: Eenigen tijd geleden is door de re-- geering een eenheidsdracht voor mannen voorgeschreven. De kleeding doet aan een sobere uniform denken. Thans wordt een dergelijke maatregel van overheids wege ook voor de vrouwen bepaald. Zij omvat de invoering van een zestal een- heidscostuums; een voor het werk, een vöor de straat, een voor feestelijkheden enz. Het costuum is zeer eenvoudig en kan door de meeste vrouwen zelf wor den vervaardigd. LAND- EN TUINBOUW Bevroren bieten en aardappelen moetén, zoodra ze aankomen, zoo spoe dig mogelijk in een kuil wordqp gebracht en wat aangetrapt en aangestampt. Dan komt er ongeveer een meter dik grond op. Men laat deze kuilbult, evenals een gewone), 6 (weken dicht zitten (of langer) en vindt dan toch nog een best voeder. Heel- koud kuilvoer en bevroren bieten werken altijd schadelijk bij het vee; in erge gevallen veroorzaken ze allerlei stoornissen met soms doodelijke afloop; in gevallen, dat de dieren er gezond onder blijven, kost te koud voeren toch extra voedsel. Na hel afkalven-Is de biest de eer ste dagen heel rijk aan vitaminen. Het dier moei na het kalven groote hoeveel heden vitaminen afstaan en wellicht is het teruggeven van een deel der biest aan de koeien daardoor zoo'n goed mid del om de dieren goed op melk te krijgen. Goed hooi in flinke hoeveelheden en als het kan een beetje sappig voer; dit vormt tijdens de vorst de beste voeding. Het rundvee moet gedurende de stal- periode de D-vitaminen in hoofdzaak ha len uit geed hooi en goed stroo. Gedroogd gras moet zooveel moge lijk voor afgekalfde koeien worden be stemd. Twee kg. kunstmatig gedroogd gras is ongeveer gelijk te' stellen met 1 kg. hooi plus 1 kg. krachtvoer. De groene kleurstof van kunstmatig ge droogd gras en goed gewonnen hooi, be vat een pro vitamin, waaruit [n het dierlijk lichaam het A-vitamin kan wor den bereid. Ook de kleurstof van roode wortelen en ,gele mais. Uit een rantsoen van volop best hooi en kuilvoeder kan een koe ongeveer 11—13 kg. melk geven, zonder kracht voeder. Zorg voor een warme stalt Een laagje slecht hooi of andere ruigte, uit gestrooid over de zoldervloer van den stal, beschermd deze tegen sterke afkoe ling en spaart dus voer. BOEKEN EN BROCHURES WEEKBLAD .,WIJ". Het nummer van deze week is weder om gedeeltelijk aan het ambacht gewijd. Een fotoserie geeft duidelijke opnamen van het vervaardigen van drijfriemen en een interessant artikel vertelt hoe het oud-Brabantsche ambacht van stoelen- maken weer in eere hersteld is. In aansluiting op het bovenstaande wekt een ander artikeltje op tot deel name aan de Huisvlijtactie voor geheel Nederland, waarvoor mooie prijzen uit geloofd worden. „Wat oogen bekoort en tongen streelt" en „Nieuwe beroepen voor de vrouw", zullen de lezeressen ongetwijfeld interes seeren. In de medische rubriek wordt het verwijderen van vreemde voorwer pen behandeld. Verder diverse foto's uit binnen- en buitenland, humor en de Kleine „Wij". Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 2 3 2 9 Febr. 1 89 2. De ge meenteraad van Wissekerke besloot de noodige stappen te doen tot 'den, aanleg van een telefoonlijn naar Cam- perland. Met 1 April 1892, een jaar na haar afkondiging, treedt de nieuwe postwet in werking. De intrede van dein te St.-Maar te n s d ij k beroepen predikant werd bepaald op 13 Maart. Benoemd tot onderwijzer met hoofd- acte te Hteerjamsdam, de heer J. Mol te Poortvliet. De loods-kommissaris van Hoboken te Brouwershaven vertrok naar Hoek van Holland. Financiën en Oeconomle Dalende rentevcet De rentevoet hier te lande blijft neiging tot dalen vertooneoi, al ontwikkelt het proces zich slechts langzaam. De traag heidsfactor op dit gebied wondt gevormd door den in vele opzichten onzekeren toestand. Aan den anderen-kant treedt er ten gevolge van het gebrek aan be leggingsmogelijkheden steeds weer drang tot koopen aan den dag, ook van pand- brieven. Er komt echtergeen of weinig nieuw materiaal bij en dit verschijnsel doet zich op nagenoeg elk gebied voor. Daar er bijna niet gebouwd wordt, bestaat er ook geen behoefte aan nieuwe hypothe ken. Voor zoover er posten worden af gesloten, betreft het vrijwel steeds over- sluitdngen. Het meerendeel van deze hypo theken wordt afgesloten tegen 4 pet. Een enkele maal zal het voorkomen, dat er geld op hypotheek tegen lagere rente, b.v. 33/4 pet. wordt uitgegeven door par ticulieren, doch dat zijn slechts uitzon deringen en men mag daaruit geenszins concludeeren, dat 'dit binnen afzienbaren. tijd het gangbare rente-type voor hypo theken zal worden. De hypotheekbanken, die thans in de mogelijkheid verkeeren om 3i/2 pet. pandbrieven te plaatsen, hebben van deze mogelijkheid herhaaldelijk gebruik gemaakt om tot conversie van 4 pet, pandbrieven over te gaan. De eerste klas instellingen hebben thans haar 4 pet. pandbrieven vrijwel geheel kunnen af lossen en door 31/2 pet. kunnen vervan gen. Voor zoover er bij deze hypotheek banken nog 4 pet. pandbrieven uitstaan betreft het restanten, die nog enkele jaren looptijd hebben alvorens zij kunnen worden afgelost. De 31/0 pet. pandbrie ven van zulke banken noteeren boven pari. Met dit al iis het oogenblik voor een conversie van 3i/2 pet. in 3 pet. pand brieven nog niet aangebroken, ver ondersteld, dat dit laatste rente-type ooit ingang zal kunnen vinden. Welis waar kan men bij vele beleggers een zekere voorkeur waarnemen voor par ticuliere schuldbrieven, maar deze voor keur is ook weer niet zoo groeft, dati de afstand in noteering tusschen deze en overheidsobligaties noemenswaardig wordt vergroot. Een andere vraag is, ot het reeds vroeger beproefde 3—3i/2 pet. rente-type opnieuw ingang zou kun nen vinden. Destijds zijn de Friesch— Groningsche-, Nederlandsche en de Nati onale hiertoe overgegaan. In korten tijd zijn er door deze instellingen toen welis waar niet onbelangrijke bedragen ge plaatst, maar tot een algemeene invoe ring is het toch niet gekomen, schrijft het Hbl.,' voornamelijk omdat in verband met de toenmalige ontwikkeling van den wereldtoestand, die koersstapd op de beleggingsmarkt weer is gedaald en dus de afgifte moest worden gestaakt. Den laatsten tijd hebben echter de hier boven genoemde instellingen .opnieuw posten van deze soort pandbrieven in de markt geplaatst. Het betreft hier ech ter uit den aard der zaak matige bedra gen, n.l. voor zoover er vraag ter beurze blijkt te bestaan voor dit reeds door vroegere uitgifte bij het publiek geplaat ste pandbrieftype. De hypotheekbanken hebben echter in verband met de hier boven gememoreerde geringe vraag naar hypotheken, weinig behoefte aaai nieuw geld, zoodat er voorloopig van een uit breiding van het pandbriefkapitaal door zulke plaatsingen geen sprake zal kunnen zijn. Godsdienstige uitzendingen in de week van 22 t/m. 28 Februari Dinsdag 25 Februari. 10—10.15 uur Hilversum II:. Morgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum I: „Zieken troost" door den heer J. Stoltenhof te 's Gravenhage. 22.10—22.15 uur Hilversum H: Avond wijding. Woensdag 26 Februari. 16—16.35 uur Hilversum IGedeelte lijke uitzending van de Maranatha-con- ferentie uit het gebouw Excelsior te 's Gravenhage. Sprekers: De heer P. Janse te Den Haag, ds I. J. Vasseur te Dén Haag en ds P. J. Mietes te Apel doorn. 10—10.15 uur Hilversum II: Morgen wijding. 22.10—22.15 uur Hilversum II: Avond- wijding. Donderdag 26 Februari. 10—10.15 uur Hilversum IIMorgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum 1: Zondag I van den Heidelbergschen Catechismus door ds J. H. Kluiver te Kolijnsplaat. 22.1022.15 uur Hilversum II: Avond- wijding. Vrijdag 27 Februari. 10—10.15 uur Hilversum II: Morgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum I: Cyclus „De zeven kruiswoorden" door ds P. de Haas te Utrecht. II. „Het tweede kruiswoord". 22.10—22.15 uur Hilversum II: Avond wijding. Zaterdag 26 Februari. 10—10.15 uur Hilversum II: Morgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum I: Bijbellezing door ds J. G. van Apeldoorn te Leiden. 22.10—22.15 uur Hilversum II: Avond wijding. RECHTZAKEN Economische Rechter Jte Middelburg H. C. Goedegebuure, huisvrouw van M. K. Priem, te Stavenisse, wegens het feit, dat zij op "7 Augustus 1941 te Sta- venisse heeft gekocht 2i/2 k.g. varkens- vleesch, zonder daarvoor in te leveren de vereischte bonnen. (Overtr. Vlees.ch- distributiebeschikking) Eisch: f20 b. s. 10 d. h. Uitspraak: conform. L. Gunst, 32 jaar, slager «te Stave- n i s s e. wegens het feit dat hij op 7 Augustus 1941 te Stavenisse heeft afge leverd 21/2 kg. varkensvleesch, zonder daarvoor in ontvangst te nemen de ver eischte bonnen. (Overtreding vleeschdis- tributiebeschikking) Eisch: f20 b. s. 10 d. h. Uitspraak: conform. M. J. Kievit, 54 jaar, veehandelaar te S t.-M a a r t e n s d ij k, wegens 't feit dat hij op 27 April 1941 te Tholen een- koe heeft geslacht. (Overtreding Slacht verbod).. Verdachte is verschenen en werd bij gestaan door Mr. A. J. van der Weel, advocaat te Middelburg, terwijl in deze zaak 2 getuigen werden gehoord. Getuige Steketee zegt dat Kievit het dier heeft doodgeschoten. Deze getuige nam aanvankelijk de schuld op zich, om dat 'Kievit dat had gevraagd. Getuige van Oorschot zegt dat hij op aanhouden van Kievit heeft goedgevon den, dat de koe in zijn stal werd ge-? slacht. Getuige geeft toe dat hij aan-» vankelijk tegenover den wachtmeester heeft gelogen, maar nu zegt hij de waar heid. Getuige zegt, dat hij noch geld, noch vleesch van het beest heeft ont-» vangen. Verdachte zegt, dat de getuige van Oorschot onwaarheid spreekt. De Offi cier van Justitie is van meening dat het bewijs is geleverd en eischte drie maanden hechtenis. Mr. van der Weel meent dat de ver klaringen van de getuigen zeer 'gereser veerd moeten worden bekeken. Hij is van oordeel dat geen veroordeelend von nis zal kunnen worden uitgesproken. Verdachte ontkent geschoten te hebben. Het masker was van Steketee. De Economische rechter acht onder zoek niet volledig en verwijst de zaak naar den Rechter-Commissaris. Rechtbank te Middelburg Zitting ren Vrijdag 20 Februari. I. St. D., 40 jaar, landarbeider te Brou wershaven; 2 L. B„ 16 jaar,'landarbeider te Duivendijke; 3 C. J. ran der.B, 31 jaar, landarbeider to Brouwershaven, hadden xioh te verantwoorden wegens diefstal met braak en heling; verdaohten werden ten laste gelegd dat xij op 11 Augustus 1941 te Duirendijke: Verdaohte sub 1 met het oogmerk tot wederrechtelijke toeeigening heeft weg genomen ««mie* lakdoeken, toebehoorende aan D. Viergever, en verdachten sub 2 en 3 ieder, dat zij opzettelijk 1 of 2 zakdoeken, welke door verdaohte sub 1, gelijk zij wisten, door diefstal waren verkregen, ten gesohenko hebben aangenoman. Verdaohte B. was versohenen en werd bijgestaan door Mr. C. M. Ke^ga, advooaat te Goes. Mr. Kegge vraagt voor z\jn oliënt clementie. KisohD. 3 weken gevangenisstraf, B. f 20,— ol 1 weok tuohtsohool en Van der B. f 40,ol 20 dagen heohtenis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3