ABDIJSIROOP Uit Stad en Provincie regelmatig verkeerstellingen gehouden en de resultaten hiervan, neergelegd in de oflicieelè cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, vallen zelfs nog mee. In deze tellingen is het militaire ver keer niet opgenomen. Zoo zien we, dat van het rollend ma teriaal, dat van onze wegen verdwenen is, de personenauto's het grootste ge-, deelte uitmaken. Reden in 1940 nog een kleine honderd duizend wagens langs de wegen, in 1941 blijken het er nog slechts een kleine dertig duizend te zijn. Precies geteld 28.892. De teruggang is groot, maar toch zullen velen verwonderd opkijken, dat er nog zooveel personenauto's rondrijden. Een groot aantal van deze wagens zijn doktersauto's, maar toch vormen in deze dagen van benzine- en bandenschaarschte negenentwintigduizend wagens een res- spectabei aantal. Vermoedelijk hebben de diverse takken van het levensmiddelen- bedrijf ook hier nog wel invloed op uit geoefend. Het aantal vrachtauto's en autobussen is met de helft verminderd en we zien, dat er nog een dikke 38.000 vrachtauto's en ruim 4.000 autobussen loopen Wat de motorfietsen betreft, het beeld hier van Jijkt veel op dat van de personen wagens. Hun aantal liep van negendui" zend terug op drieduizend. Nu er zooveel minder gereden wordt, zou men - verwachten, dat het aantal fietsrijders opmerkelijk zou stijgen. Dit blijkt echter niet het geval te zijn; ook hier zal de bandenschaarschte niet na gelaten hebben zijn invloed uit te oefe nen. Het aantal fietsen steeg wel met een goede tienduizend en er waren in 1941 nog ruim 376.000 wielrijders gesig-* naleerd, maar in procenten maakt het niet veel uit. Echter is dit aantal reeds bezig te dalen, dit blijkt duidelijk uit de tellingen gedurende de laatste maan den van 1941. Wellicht heeft de winter hier ook nog invloed op. Er zijn nog geen cijfers gepubliceerd over het toe nemende tramvervoer in onze groote ste den, maar wie in deze dagen een tram ritje maakt, zal ongetwijfeld erkennen, dat de tramwegmaatschappijen bezig zijn alle records te slaan, niet alleen wat het aantal passagiers betreft, dat maan delijks vervoerd wordt, maar ook het aantal dat in één wagen wordt meege nomen. Er zijn echter ook verheugende ver schijnselen. Het aantal ernstige verkeers ongelukken nam sterk af. Vielen in 1940 640 personen als slachtoffer van het ver keer,- in 1941 waren het er 453. Het aan tal ernstig gewonden verminderde van 3219 in 1940 tot 2264 in 1941. LAND- EN TUINBOUW Tuinbouwvereeniging „Schouwen en Duiveland" Vrijdagmiddag hield bovengenoemde vereeniging in „Concordia" haar alge- meene vergadering onder voorzitterschap van den heer P. M. Panny, die de aan-t wezigen verwelkomde, speciaal de heer S. K. Phaff, die een moeilijke reis had' om hier te kunnen spreken over het sproeien van vruchtboomen. Uit het jaarverslag! van den secreta ris. de heer C. O. J. Hendrikse, bleek; dat de vereeniging 60 leden telt, ter* wijl uit de rekening van den penning meester, dhr. C. A. Boogerd, naar vo ren kwam, dat het gemaakte goed slot 1941 f632.32 bedroeg (v.j. f570.03). In de plaats van dhr. M. v. d. Werf, die periodiek aftrad, werd de heer C. Buijse als lid der kascommissie gekozen. De contributie voor 1942 werd bepaald op_ f 0.50 en aan den Proeftuin te Haam-1 stede werd weer f25 subsidie verleend. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer W. Capelle, werd bij acclamatie herkozen. Na een korte discussie werd besloten den band met de afdeelingf <SA M M M M M Of uren duren eeuwigfièden. dat ligt 'em aan't bestéden. Feuilleton Roman van Christel Broehl-Delhaes 67 Nadruk verboden Wij hebben 's winters heel gezellige feesten in Zweden, ging Hedlund voort, alsof haar weifeling niet den minsten indruk op hem had gemaakt. Misschien heb je wel eens van de Wasa-skiwed- strijden en den St. Lucia-dag gehoord? St. Lucia wordt bij ons bijna niet gevierd, antwoordde Johanne. Daar voor hebben wij den Barbara-dag. Dan wordt in den tuin een takje van een appel- of kersenboom afgebroken en in de warme kamer in heel veel water gezet; met Kerstmis moeten ze dan bloeien.... Doe jij dat ook?, vroeg Hedlund glimlachend. Niet altijd. Je denkt veel aan den Eifel, Johanne!. Heb je heimwee? Het landelijke jachtwagentje rolde rus tig verder. Af en toe hinnekten de paar den. Het donkergroene loof van de sta tige boomen hing op sommige plaatsen zoo laag over den weg, dat Johanne tunbouw der ZLM te veihreken, waarna het woord werd verleend aan den heer Phaff, die een causerie hield over „Het sproeischema 1942". In deze be spreking herinnerde spreker aan de on mogelijkheid, d i e sproeistoffen aan te schaffen, welke men het liefst zou heb ben, alsmede aan het feit, dat thans vele nieuwe kleurstoffen aan de markt verschijnen, welke voor den teler van belang zijn. Sommige dezer stoffen wor den in poedervorm geleverd, maar de kwaliteit is éven goed als bij andere sa menstelling. Spr. beval vroeg sproeien ten zeerste aan, daar de kleurstoffen moeten verspoten worden in den rust tijd van de boomen, wat ook geldt voor de zwarte bessen. Alleen bij niet-vrie- zend, helder weer dient gespoten te worden. Kleurstoffen met minerale olieën (gemengde kleurstoffen) komen er wei nig mper aan de markt; slechts een 4-tal. Vruchtboomcarbolineum wordt niet meer aangemaakt. Voor de eerste drie maanden van dit jaW wordt geen ni cotine verstrekt en nadien wordt het gedistribueerd. Spr. behandelde verder de tweede bespuiting voor den bloei tegen schurft, terwijl hij aan 't slotj van zijn voorlichtend betoog, speciaal wees op de schade, die de peerbloesem- snuitkever veroorzaakt. De voorzitter dankte den heer Phaff voor zijn cau serie en de aanwezigen voor hun op« komst, waarna hij de vergadering sloot. RENESSE. Alhier is in oprichting een afdeeling van de Algemeene Nederland- sche Bouwvakarbeidersbond. Was het hier in de laatste 2 maan den rustig wat betreft het ontvreemden van fietsen, thans evenwel is weer een rijwiel, dat even onbeheerd langs den weg stond, in de duisternis medegenomen. Men dient er dus wel op te letten1 geen rijwielen op donkere avond onbe heerd te laten staan, of ze althans van een deugdelijk slot te voorzien. OUWERKERK. Bij het gehouden exa men te Terneuzen voor grenscommies slaagde onze vroegere dorpsgenoot, dhr. M.^W. Goudzwaard Gz., thans tijdelijk hulpcommies te Hulst. OOSTERLAND. Dinsdagmiddag 10 Fe bruari werd in het café „Even Buiten" alhier de jaarvergadering van de weeg brug „Even Buiten" gehouden. Tot voor zitter werd herkozen dhr. C. M. Zeijler, terwijl zoowel weger als hulpweger wer den herbenoemd. Uit de rekening bleek in 1941 te zijn aangevoerd: 2338547 k.g. suikerbieten, 10190 k.g. cichorei, 114530 kjg. pulp, 541380 k.g. uien, 156077 k.g, hout. 4945 kjg. ijzer, 15930 k.g. voerpeeën, 56170 kg. hooi en stroo, 248780 k.g. kolen. 261918 k.g. wijnpeeën, 12865 k.g. vlas en 45 stuks vee. Dividend werd niet uitgekeerd. Woensdag 11 Febr. hield de Weeg brug „Blauwe Keet", in het Café „De Blauwe Keet", haar algemeene jaarver gadering. Den heer C. M. Zeijler werd^ tot voorzitter herkozen, terwijl den heer* A. de Bruine Jac.z. tot weger werd her benoemd. Uit de rekening bleek te zijn gewogen: 1362950 kg suikerbieten; 112506 kg chi- chorei; 97145 kg pulp; 150978 kg uien; -BjCRIEPen fNFLU ENZ A zal Abdijsiroop dadelijk die nare hoest temperen en snel doen verdwijnen. De slgm komt los. Borat en keel worden verzacht. Vanouds beproefd bU hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S 295391 kg wijnpeeën; 15906 kg hooi en stroo; 2933 kg vlas; 3291 kg hout; 14805 kg voederbieten; 11565 kg kolen; 1174 kg aardappelen; 421 kg prei; 3150 kg rapen; 212 kg papier en 11 stuks vee. Dividend werd niet uitgekeerd. ST.-PHILIPSLAND. Ingaande 1 Febr. j.l. is de heer Jac. Nijssen Fz„ rijkfc^ kantonnier alhier, aangesteld tot brug- knecht aan de pontbrug te Wemeldinge. POORTVLIET. In hotel Kesteloo al hier werd vorige week de eerste mel kerscursus gehouden, geleid door de zui- velconsulent, dhr. Sietema. Nadat deze cursus eerst in theorie werd beoefend, werd dit door enkelen in de praktijk gebracht. Als voormelkster is tot deze cursus aangesteld mej. de Wit van Oud- Vossemeer. Voor deze cursus zijn 28 deelnemers van verscheidene gemeenten uit het eiland Tholen. Donderdagmiddag wend in de open bare lagere school alhier de eerste kook- cursus gehouden door mej. Sandijk te Bergen op Zoom. Voor dezen cursus zijn 11 deelnemers. ST.-ANNALAND. Algemeene jaarverga dering van den Landarbeidersbonid, af deeling St.-Annalamd, onder voorzitter schap van den heer Él J. Stols. In zijn openingswoord memoreerde deze de ge beurtenissen in het afgeloopen jaar. Door samensmelting met den Chr. Landarbei dersband en toetreding van 5 nieuwe leden, bestaat de afdeeling momenteel uit 178 leden. Met de Kunstmestvereeni-« ging en den Kolenbond werden nieuwe contracten afgesloten, waarin een betere loonregeling werd opgenomen. De rekeniing 1941 wend goedgekeurd op de volgende bedragen: ink. f9198,13, uitgaven f9146,08, goed slot f52,05. Uit de W.-kas werd over de periode 1940-'41 een bedrag uitbetaald van f5241,60. Tot' lid van de Controlecommissie werd be noemd de heer R. Rijnberg Cz., in ida plaats van den heer Corn. Ridderhof (per. aftr.). Daar dhr. M. v. d. Boogaard al's bestuurslid bedankte, wend een voor dracht hiervoor opgemaakt bestaande uit de heeren Chr. Hage Jz. en P. den Haan Mz. De bode werd herbenoemd tegen een vergoeding van 3 cent per lid per meek. Medegedeeld werd', dat eventueel nieuwe leden, die in December as. voor kasuitkeering in aanmerking wenschen te komen, zich deze maand moeten laten inschrijven bij den penningmeester J. den Engelsman. Het ligt in de bedoeling,' het bestaande contract met de werkgevers op te zeggen daar dit nogal* wat te wenschen overliet, speciaal {wat betreft 'het aangenomen werk eni 'de loonen van de boerenknechts. Via het bureau van Rechtsbescherming werd reeds eenigen landbouwers gewezen op het verkeerde van hun handelwijze. Hierna sluiting. r:mm slechts een arm behoefde uit te steken om het te grijpen. Heimwee? Ach nee Zijn er daarginds sterke banden, die je vast houden? Nee nee, zei ze weifelend en daarop haastig: Nee, nu niet meer Frederik Hedlund greep plotseling haar hand, die bleek en stil op de plaid rustte Ik heb je al zoo vaak gevraagd mij eens iets van je eigen leven te vertellen, zei hij verwijtend. Heb ik dat dan nog niet genoeg! gedaan? vroeg ze, zijn verzoek ontwij kend. O, ja ik heb verschillende dingen gehoord, maar nooit over bepaalde banden. Die heb ik toch niet zooals ik al zei fluisterde ze. Ze mogen dan uiterlijk niet meer bestaan, hield Hedlund koppig vol, in nerlijk zijn ze er nog wel degelijk op een of andere manier, ik kan er geen verklaring voor vinden. Neen, ontkent Johanne. Toch welt houdt hij vol. Ze buigt het hoofd, zoodat haar kin weer op haar borst rust. Zeldzaam hul peloos en verlaten lijkt ze zoo em Fre-> derik Hedlund voelt zijn hart sneller kloppen. En omdat het zoo is, gaat hij voort, zou het goed zijn als je mij alles VOOR KLEINE TUINEN Goed verteerbare compost is een uit stekende bemesting voor aardappelland Nu allerwege in ons land de uitgifte van kleinere peroeelen grond voor volkstuinen is aangekondigd sullen er ook dit jaar ongetwijfeld vele beginnelingen sijn, die sioh voorstellen «v»n alles" te kweeken, sonder dat zy er eenig vermoeden van hebben dat dit meestal op een fiasoo uit loopt. Dengenen, die hun stukje grond werkelijk «produotief» willen maken, adviseeren we: verbouw er, zoo niet ge heel, dan in ieder geval voor het grootste gedeelte aardappelen op, b.v. 7i deel vroege en deel late aardappelen. Van 100 vierkante meter (oa. 7 roeden) kan, bij een gunstige oogst, oa. 3 mud aard appelen worden gerooid, dus ieder kan bij benadering uitrekenen, hoeveel grond er nog overblijft voor andere gewassen. Als voornaamste gewas nè aardappelen noemen we peulvruchten (bruine-, kierits- en witte boonen, oapuoyners), die met weinig moeite kunnen worden geteeld. Ons doel moet immers in hoofdzaak ge richt zijn op het vormen van winterpro visie. Tenslotte noemen we dan nog iny* boonen en speroieboonen, waarvan da op brengst eveneens in hoofdzaak voor den winter moet zijn bestemd (voor de ^in- maakflesoh ol in het zout). Desnoods zouden we het programma aardappelen - peulvruchten - boonen nog aan kunnen vullen met sjalotten of uien dooh pas in de laatste plaats zouden we ean doperwten, peulen, sla, spinazie, worteltjes, kroten e.d. beginnen en aan kool heelem&U niet. Dit aan het adres van beginners, die met het hun toagewezen perceeltje grond sullen moeten woekeren of er niet al te veel tijd aan kunnen be steden. Het kunstmest vraagstuk is dit seizoen natuuriyk nog weer moeilijker dan in 1941. Tooh kunnen hoeveelheden beneden 10 kg. door handelaren vry worden af geleverd voor grootere kwantums is een toewijzing noodig en dient men zioh, evenals voor het verkrijgen van pootaard- appalen tot den Plaatselijk Bureauhouder te wenden. Wie eohter geheel verteerde oompost kon verzamelen, heaft daarin een waar devolle meststof, die zoo rationeel mogelijk aangewend dient te worden. Wie sijn aardappelland dan ook nog spitten moet zal verstandig doen om hierin het leeuwen aandeel van de oompost te verwerken, hetgeen straks èn aan de kwaliteit èn aan de oogst dar aardappelen ten gotde komt. Kan na het spitten zoo ongeveer 14 dagen vóór het uitpoten nog patent kali worden iogeharkt, des te beterWie het zonder oompost moet doen zal natuur lijk trachten dit tekort aan te vullen door een ruimer gilt aan kunstmest, naar ver- hoading het meest kali. Iotussohen kunnen we in den moestuin niet terecht aleer de voret volkomen uit den grond is getrokken Wel kunnen we nu reeds tuinboonen voorkiemen onder glas om in Maart te kunnen uitpoten. Men kan zioh ook behelpen met een zelfgemaakt bakje. Een aanbevelenswaardige soort is de i,Dubbele Witkiem". TELEGRAMMEN DE OORLOG IN OOST-AZIË Sumatra aangevallen Uit Sjanghai wordt gemeld: Denselfden dag waarop de veldtocht van Malakka met de capitulatie van Singapore werd be sloten, openden de Japanners een gróoten aanval op Sumatra. Palembang, midden-Sumatra, dat met 50 aandeel heeft in de geheele Ned.- Iodisohe petroleamproduetie, een der be langrijkste oliecentra en een biiondere beteekenis had voor de verzorging van de vijandelijke ▼looi, I» kot koof«tdool vtn den aanval der Japansohe luchtmacht en de Japansohe vloot. Nadat Zaterdag, naar uit Batavia wordt femeid, naar raming 100 vliegtuigen eenige onderden manschappen valsohermtroepen in de nabijheid van Palembang waren geland en daar volgens Japansohe front- beriohten, het vliegreld, alsmede andere belangrijke militaire punten bezet hadden, kwam Zondagmorgen ten Oosten van Palembang de Japansohe transport rloot aan en ging, zooals ook het legerberioht uit Batavia toegeeft, tot een grootsoheep- schen aanval over. De Japansohe landingstroepen hebben toen in den loop van Zondag een hevi- gen aanval geopend op Palembang. Voorts vielen Japansohe vliegtuigen ook het vliegveld Pakang Baroe in middan-Suma tra aan, waar 5 vyandelijke vliegtuigen op den began en grond werden vernield. In de baurt van het eiland Ban ka wer den in een luchtgevecht 10 bommen werpers neergeschoten. RECHTZAKEN Zijn vrouw vermoord De 52 jarige monteur J. O. Sonderman, l die op 5 Mei van het vorig jaar, in zijn woning aan de Balistraat te Amsterdam, eens vertelde. Je zult hier anders nooit geheel vrij voelen, je komt niet nader tot de dingen en blijft af zijdigi. Het' zou zoo jammer zijn, Jzoowel voor dit land als voor je zelf. Dat moet je toch inzien. Ik zie het toch wel in! zegt ze koppig» maar ze kan toch niet verhinde-" ren, dat een dikke traan langs haar, wang rolt en ongelukkigerwijze juist op zijn hand terecht komt. Wat het zoo erg? vraagt hij zacht en hij drukt haar hand wat ste- viger. Kan ik misschien helpen? Ze schudt haar hoofd en kijkt naar hem op, recht in zijn energiek gezicht, dat nu iets zeldzaam goedigs heeft. Bij zonder knap en innemend is dit gezicht met het als zilver glanzende haar aan de slapen en de daarmede wel scherp: conlrasteerende dichte, donkere wenk brauwen boven de, nu zoo zachtmoe dige oogen. Mijn moeder was Duitsche, vervolgt hij, (atlsof dit zijn vraag moest veront schuldigen. Zij kwam uit de Palts. Mijn vader heeft in Heidelberg gestudeerd en toen hij eens een bezoek bracht aan een der beroemdste Paltser wijnkelders, leerde hij de dochter van den eigenaar\ kennen, Richelde von Mundstadt. Zij stamde uit een oud geslacht van wijn bouwers in die streek. Dat alleen maar in Forst kan heb- lijn vrouw heeft vermoord eu daarna het lijk aan stokken heeft gesneden, om er aioh op onopvallende wijse van te kunnen ontdoen, is, conform den eisoh van den offloier van justitie, veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tyd van vijftien jaren. Twaalf Jaar wigeue doodslag De reohtbank te 's Hertogenbosoh heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen den kantoorbediende uit Goes, aan wien ten laste was gelegd, dat hij op 3 Aogastus j.l. te Oirsohot, sijn verloofde Nelly Leurs, met bijlslagen van het leren heeft beroofd. De reohtbank veroordeelde verdaobte we gens doodslag tot een gevangenisstraf van twaalf jaar, met aftrek van het voorarrest. Veemarkt-beschouwingen De omzet van ons gebruike- en slaehtvea heeft weer in sterke mate geleden door de weersomstandigheden. Het verloop was in zyn geheel nog slechter dan de week er voor. Rotterdam had weer tamelijk aanbod, n.l. een 500 stuks. Er was heel wat meer versob melkvee aangeboden, hetgeen nu niet geheel en voor de rest maar zeer moeilijk geplaatst is geworden. De prijs kon ook niet geheel behouden blij ren. De teruggang, zoowel in aanbod als rraag, wae wel het sterkst te zien op de Bossohe markter werd wat handels ree en wat vee aan da Bedrijfsorganisatie aangeboden, maar het mooht haast geen naam hebben. Hetgeen aangeboden was, kon zeer moeilijk geplaatst worden. Leeuwarden, Zwolle en utreoht braohten het er weer wat beter af, wel was het aanbod ook nog zeer kort, maar er was tooh wat omzet. Te Zwolle en te Leeuwarden was het bezoek van handelaarszijde weer even ruimer van uit midden-Nederland. Hoewel op deze markten het verloop in zijn geheel ook flauw was, kon nu een goede versohe melkkoe tooh weer gemakkelijk geplaatst worden; de handel waagde weer wat. De vraag en daardoor ook het verloop in het magere vee wat minder dan de voor gaande week, de prijs bleef niet geheel behouden. Over het geheel kon het versohe melkvee te Utreoht sleoht geplaatst worden, oorzaak hiervan was ook wel, dat heel wat versoh melkvee werd aangeboden waar de fleur al af was; het had namelijk voor eenige dagen gekalfd, het slechte vervoer was oorzaak, dat dit vee niet tijdig aanwezig was. Onze veeomzet laat momen teel zeer veel te wensohen over. Hoewel dit nn voor een zeer groot aan deel toe te schrijven is aan de zeer slechte verroersgelegenheid, meenen we tooh, dat er ook meerdere factoren aanwezig zyn, welke zoowel de vraag als het aanbod op de veemarkt zullen gaan beïnvloeden. In dit verband willen we er op wijzen, dat de voorraad vee o i. grooter is dan dat er volgons de berekening opgesteld kon worden Er zyn over het geheele land contracten afgesloten, zoowel van mest-, opzet- als van kalfvee. Dit laatste was bestemd voor den export naar Duitsohland, hetwelk in 1941 vanaf 10 Januari heel wat kalfvee heelt afgenomen. Ook nu was de bereke ning dat vanaf Januari deze export weer zou beginnen, zoodat ook voor Januari en Februari heel wat oontraoten waren af gesloten voor dezen export. In beide genoemde maanden zal er van dezen export nog niets komen. Overwegend is hierbij de haaBt onmogelijke verroers gelegenheid. Eohter ook de vraag van vee- honderszijde is in Duitsohland zeer stil, _goodat de behoefte niet sterk is. Ons land zal dan ook niet geheel worden leegge haald, zooals vorig jaar wel veel door op hitsers beweerd werd. Integendeel, momenteel zouden we er zeer by gebaat zijn, als er wat vee werd afgenomen. We verwachten mede, door de hier juist genoemde invloeden, dat het verloop in de komende weken er niet beter op zal worden. Momenteel blijft het aanbod nog kort door het belemmeren de winterweer, maar ook hiervan zullen we verlost worden, hetgeen dan een toe namend aanbod zal brengen. Of eohter de vraag daar tegen opgewassen zal zijn, betwijfelen we sterk, te meer daar deze beïnvloed zal worden door een nijpend gebrek aan hooi. (L.S.P.D.) ben geresideerd, zegt Johanne, innerlijk blij, dat het gesprek op een ander on derwerp "is gebracht en dat nog! wel op een onderwerp, dat haar zoo na Ügf- Hoe weet je dat zoo precies? Omdat ik de Palts door en door ken, Diedesheim, Köningsbach, Rupperls- berg, Forst.... In mijn kelder thuis, gaat Hedlund enthousiast voort, liggen nog ettelijke flesschen bruiloftswijn van jaren her. Forster Jesuitenstück, Ungeheuer Kirchenstöck. Heb je 'daar ook verstand van? O ja, lacht ze, ze behooren tot de oudste en beste merken. Alle respect, Johanne, je bent wer kelijk een wijnkenner! Ken je de Palts ook? vraagt Jo hanne geïnteresseerd. Als jongen mocht ik, bij wijze van belooning voor een met igoed gevolg afgelegd examen, eens met mijn moe der mee naar Forst. Later ben ik er nog een paar maal geweest. Vooral Heidelberg (Weeft een geweldigen indruk op me gemaakt. In mijn jonge jaren heb ik mezelf gezworen, dat,... mijn hu welijksreis daarheen zou zijn. Dus daar wacht Heidelberg dan al een heelen tijd op.... laat Johanne zich ontvallen. t Hij antwoordt niet direct en door zijn zwijgen krijgt haar ondoordachte opmer king nog! meer beteekenis. Johanne voelt zijn oogen op zich rusten, maar zij staart recht voor zich uit naar den breeden rug van den koetsier voor haar. Misschien komt het daardoor, zegt hij, eindelijk besluitend, dat nog geen enkele. Zweedsche vrouw haar huwelijks reis naar Heidelberg wilde maken. Johanne wil met een lachje de zaak afdoen maar daarvoor klinken zijn woor den toch te ernstig. Maar dat behoeft ons toch niet te beletten, vindt Fredrik Hedlund, bij ge legenheid in Stockholm een flesch „For ster Kirchenstück" uit den bruidschat van zijn moeder te drinken. -* Nee, nee, protesteerde Johanne, zooiets moet voor zeer bijzondere fees telijke gelegenheden worden bewaard. Als jij dien wijn met mij drinkt, Jo, zegt hij vlug, dan is dat een feestelijke aangelegenheid. Ook hij kort haar naam af; ook hij zegt Jo. Maar bij hem klinkt het heel anders. Erich Kyber sprak haar naam met een jongensachtige onstuimigheid uit; Hedlund echter zegt het als een man, warm en diep, maar heel teer. Jo, zegt hij. En ze verwondert zich, dat ze elkaar, zoo oa zijn. i b.!<i (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3