piip Rheumaiïek AKKERTJE Spier. Neemh VVV 7nifn/taidtfa> Uit Stad en Provincie 0 RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 7 Februari HILVERSUM I. 416,6 M. -7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek 7.53 Gram.; 8 Brandende kwesties; 8.15 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10,00 Ernstige muziek (opn.); 11 -Voor de vrouw; 11.20 Zang met pianobegeleiding en gram.; 12 Ensemble Joan Lancé; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Dood tij; 13,15 Qm- roep-Harmonie-orkest; 14 Reportage; 14,20 Na gedanen, arbeidmuziek en vroo- lijkheid; 15.50 Gram.; 16 Bijbellezing; 16,20 Zang met pianobegeleiding; 17.15 RNÖ: Nieuws- economische- en beursberichten; 17.30 Gram.; 17.35 Duit9che taalcursus; 18 Gram.; 18.15 Het kwartier van den arbeid; 18.30 Pro Musiea en gram.; 19 actueel halfuur; 19.30 Bonte avond; (Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een Lijnverbinding met de studio beschikken)20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban; 20.45 Bonte avond; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.158 Zie Hilversum I; 8 Gram.; 8.15 —8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.30 Lichte muziek (opn.); 12 Zang en piano; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; .13.05 Orgelconcert en zang; 13.40 Jeugd draagt voor; 14 Haarlemsche Orkestver- eeniging; 14.45 Eenige opmerkingen over cultuur in het algemeen en kunst in het bijzonder; 15 Haarlemsche Orkestvereni ging; 15.45 Hier W.A.; 16 Melodisten en solist; 17 Voor de binnenschippers; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Orgelspel; 18 „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de NSB); 18.15 Ramblers; 18.45 Als ik 'tvoor 'tzeggen had; 19 BNO: Praatje in Groningsch dialect; 10.10 BNO Nieuws berichten; 10.20 Gooisch Symphonie-Qr- kest en solist; 20 Wetenswaardigheden van de week (Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio 'beschikken); 20.15 Gooisch Sy mphonift-orkest21 Gram.; 21.30 Causerie: Wat is Poëzie; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op 't weermaehtebericht22.10—22.15 Avond wijding. VERSCHILLENDE^BERICHTEN Hoo^e prijs voor een boek In de gehouden veiling van' Beyers' antiquariaat te Utrecht werd voor het zeldzame boek „Begin en.de Voortgangh van de Vereeniigde Nederlandsehe Geoc- troyeerde Oost-Indische Compagnie" ïi4uu Deiaaia. pet oevat ae öelangnjK- ste verzameling van reizen naar het noor den, rond de wereld en naar de beide Indiën door de Hollanders van 1595 tot omstreeks 1640 gedaan. In 1646 werd het te Amsterdam uitgegeven. U M X VSXXX XXX Die niet veel dragen Kan, Veel weldoen, veel vergeven Bezit de wijsheid niet, Noch ook de kunst te leven. Feuilleton Roman van Christel Broehl-Delhaes dl Nadruk verboden Maar waarheen kon ze zijn gegaan? Ze kon den smallen landweg naar het stille landgoed boven de Roer, baar lieve lingsplekje, hebben genomen, maar even goed kon ze bergopwaarts naar de week- eindhuisjes, of naar het Kühlenbosch; zijn gewandeld. Hij moest maar zien, dat hij haar vond.,..!f Een poosje stond Erich radeloos in de sneeuw, tot hij eindelijk besloot den landweg te volgen. De Odenbleuel was bij deze sneeuw voor een vrouw vrijwel niet te passeeren; bovendien was Aben- den langs den landweg het snelst te bereiken. Hij kwam voorbij het kleine landgoed, waar hij voor alle zekerheid even informeerde. Neen, Johanne Gahl was er niet geweest. Nauwelijks echter had hij zich weer op weg begeven, toen een, uit brokkelige bergsteenen opgetrok ken bouwwerk, dat met de achterzijde naar het Kirchbosch stond, zijn aandacht trok. Het groote gebouw was weliswaar nog niet geheel voltooid, maar deson danks scheen het reeds door een uitge- DE POSITIE VAN IERLAND Beschouwingen over een „Atlantische federatie" Het DNB meldt uit Genève: Ten aanzien van het aan land zetten van Amerlkaansche troepen in Ierland schrijft de New York Sun liet volgende: Door het aan land zetten van onze troepen hebben wij ons in een wespen nest gestoken. Thans stellen wij ons de vraag, of het inderdaad voor de Ver. Staten onmogelijk is geweest een andere plaats op de Britsche eilanden te vin den, waar wij onze troepen hadden kun nen brengen zonder ons in een derge lijk dispuut te verwikkelen. Het kan zijn, dat de groote strategie de aanwezig heid van Amerlkaansche troepen in Ul ster en niet in Schotland of Engeland noodig maakt. In .dit ©evalhad een weg gevonden kunnen worden om de kwestie met zoo min mogelijk hinder voor alle betrokkenen te regelen. De Washington Post schrijft o.a.: D e Valera schijnt bij zijn weigering! om lersche steunpunten af te staan, jegens de Ver. Staten precies zoo halsstarrig te zijn als jegens Engleland. Tevens heeft zijn regeerinjg* formeel medege deeld, dat wanneer Eire door een oor logvoerende partij wordt aangevallen, on middellijk de hulp van de andere oor logvoerenden zal worden ingeroepen. Er schijnt, zoo schrijft het blad ver der, een zeer eenvoudige oplossing! te bestaan. Een „Atlantische federa tie", die de Ver. Staten, Groot-Brittan- nië en Ierland omvat; zal zeker na den oorlog tot stand komen. De volledige en onwerkzame souverelniteit van kleine staten zal in een verstandige wereldcon structie onmogelijk zijn. Waarom niet den status van een souvereinen staat in on zen eigen federalen staat? Tenslotte zijn er in de Ver. Staten veel meer Ieren dan in -Ierland en zij zijn er zeer te-< vreden mede, burgers der Vereenigde Staten te zijn. RANGOON ALS HAVENSTAD Naar Europeescli model-goLouwcle stad Rangoon is een belangrijke havenplaats en een Engelsch steunpunt, welks waarde niet kan worden betwist. Van de zee uit moeten de schepen met lading" voor Rangoon eerst ongeveer 40 kilometer de rivier opvaren, voordat zij de haven be reiken Daar is de Irawaddi 2qo breed, dat men er groote aanlegplaatsen heeft kunnen aanleggen. Ongeveer 85 pet. van den'handel van Birma Wordt over Ran goon geleid, dat, wat den buitenlandsehën handel betreft, de vierde plaats onder de Indische havens inneemt. Van hier expe- dieert men ieder jaar meer dan twee nrj.r.4- nam oil. dor wereld; daarop volgde, onder de uitge voerde goederen, petroleum, waarvan 660.000 ton werd geëxporteerd, hardhout (250.000 ton), plantenolie (50.000 ton), zinkerts (46.000 ton) en looderts (30.000 ton). Het scheepvaartverkeer werd in de laatste Jaren voor den oorlog berekend op gemiddeld 3100 stoomschepen met een inhoud van 7.4 millioen bruto reg.-ton. Hierdoor is de economische beteekenis van deze stad voldoende in het licht gesteld. Hier dient nog te worden'bijge voegd, dat het geheele Birmeesehe spoorwegverkeer van Rangoon uitgaat Naar men weet neemt al het voor Gene raal Tsjang Kai Sjek bestemde oorlogs- materieel van Rangoon uit den weg over de Birmaroute. Rangoon heeft al de allures van een moderne groote stad aangenomen. Breede straten loopen kilometers ver tusschen de zijtakken van de Irawaddi en de hui zenblokken zijn zuiver rechthoekig ge bouwd De openbare gebouwen in de re- geeringswijk, de Universiteiten, scholen en inusea zijn geheel in Europeeschen stijl ópgetrokken. Overal in de stad vindt men prachtige parken en ruime sport terreinen. Middenin Rangoon ligt de wijk, .waarin zilch de militaire gebouwen bevinden. Deze begint onmiddellijk ten Zuiden van TELEGRAMMEN SOERABAJA OPNIEUW GEBOMBARDEERD. Het te Batavia gepubliceerde legerbe- rteht der Nederlandsch-Imdlsche strijd krachten bevestigt de hernieuwde Japan- sche bomaanval op Soerabaja. Er zijn verscheidene branden ,in de luchthaven der Marhie uitgebroken en er is eenige schade aangericht. Voorts meldt het legerbericht leven dige activiteit der Japansche luchtmacht boven andere deelen van Nederlandsch- Ind'ië en verklaart, dat de mijnenlegger „Prins van Oranje" niet geslaagd 'is in rijn vluchtpoging van Tarakan, waar hij ten tijde van den Japanschen aanval, was ;e Volgens dan Engelschen berichtendienst rijn te Londen officieel de volgende wij zigingen in het kabinet bekend gemaakt, aldus het A.N.P. uit Stockholm: Lord Beavcrbrook heeft het ministerie voor Oorlogsproductie, Sir Andrew Duncan dat van Bevoorrading en kolonel J. J. Lewellyn dat voor Handel overgenomen. Naar deze berichtendienst veirder mede deelt, zal ,Lord Beaverbrook als minister voor Oorlogsproductie ook lid van het oorlogskabinet rijn. Kou-Griep - Pijn Helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct. de-pagode Schwe Dagon en strekt zich over een lengte van driie 'kilometer, ter breedte van twee kilometer, uit tot aan de spoorlijn, diie daar het stadsgebied doorkruist, om de beide rivieren ter rech ter- en linkerzijde, de Pazoendaung ert de Dagon, met elkaar te verbinden. Wanneer de Nederl. ambulance vertrekt Het versterkte veldlazaret van het vrij willigerslegioen Nederland vertrekt op het 'oogenblik, dat het Kommandoambt der Waffen S.S. zal bepalen. Dit zal rijn nadat de militaire en specialistische óp- leiding der manschappen is voltoojd. De ze opleiding geschiedt bij alle andere eenheden van het vrijwilligerslegioen Ne derland in Duitschland. Bij het versterkt veldlazaret vindt zij -geheel in Ons land plaats. Officieren en onderofficieren van de Duitsohe weermacht, regelrecht komende van het Oostfront, zijn aan deze eenheid afgestaan en hebben de opleiding ter hand genomen. Een militaire opleiding, minder omvangrijk, doch even streng doorgevoerd als bij de infanterie. Daar naast een speciale opleiding voor de specifieke taak, die het veldlazaret la ter zal wachten. Dat deze opleiding eenige maanden in beslag neemt, zal geen verwondering ver wekken. Gedurende deze maanden wordt dus niet gewacht of gerust, doch inten sief gewerkt om de ambulance voor te bereiden voor de zware taak, die zij eens, als volledig uitgeruste en af gerichte een heid, aan het Oostfront zal vervullen1" BOEKENEN BROCHURES laten groepje jonge menschen te zijn betrokken. Een zestal jonge meisjes gebruikte den glooienden heuvel, waarop het gebouwd was, als oefenhelling voor de skisport'. Kyber bleef staan en keek een poiosje toe. Hij voelde zich vroolijk en opgewekt. Hier was hij weer thuis. Van de meisjes dwaalde zijn blik naar het gebouw, dat hem als vakman belang inboezemde. De stijl, waarin het was opgetrokken, paste zich volkomen aan 1 bij het landschap en van binnen leek het warm en ruim. Het verrassendste echter was een duidelijk in het oog loopetod bord boven den ingang, waarop met groote letters stond: Jeugdherberg „De grond der vaderen" Johanne Gahl-Huis. Kyber kreeg een kleur van blijdschap, toen hij dat las. Het beroemde boek, dat iedereen gelezen had, lokte vreemdelin gen naar den Eifel, naar dit gebouw en naar nog veel meer soortgelijke tehuizen Plotseling kreeg hij een idee. Men moest zich met de verschillende gemeentebe sturen in verbinding stellen en overal in den Eifel, op alle bezienswaardige plaatsen, waarvan in het boek van Jo hanne werd gerept, soortgelijke huizen bouwen: In Daun, Manderscheid, Mün- stereifel, Monschau en Priim tot aan de grens van Luxemburg, .aan de Moezel en aan den Rijn. PROVINCIALE ALMANAK VOOR ZEELAND- Uitgave: Littooij Olthoff, Middelburg. Verschenen is de Provinciale Almanak voor Zeeland voor het jaar 1942, sa mengesteld door mr. J. K. Munters^ Commies der 2e afd. der Provinciale Griffie van Zeeland. Deze. voor velen in onze Provincie (en daarbuiten) onmisbare almanak, opent met een kort voorwoord van Mr. B. H. Tellegen, griffier der provincie, waarin deze o.m. dank brengt aan den vorigen redacteur, den heer J. F. Ma« genctans, die de provincie heeft verlaten. Als altijd bevat de almanak een schat van gegevens over onze provincie, zoo wel wat officieele, semi-officieele en particuliere instellingen betreft. We noe men hiervan een volledige opsomming van de huidige en de voormalige pro vinciale bestuurders, de gemeentebestu ren, waterschappen, polders, onderwijs instellingen, gegevens op het gebied van landbouw, visseherij, handel, nijverheid, scheepvaart, justitie, armwezen, belastin gen, waterstaat enz. enz. Verder ook de algemeene dinglen, die men in iederen .almanak aantreft: kalender, feestdagen, zon en maan e.d. De griffier Mr. B. D. H,. Tellegien wijdt voorts een waardeerend artikel aan wijlen den heer H J. G. Hartman, oud- Griffier der Staten, die op 22 Septem- ter 1941 te Voorburg overleed. Daar moest hij eens met Braubach over praten! Braubachs meening hooren Dat was een geniaal idee. Dat zou geld brengen in deze, tot dusver zoo stief moederlijk bedeelde streek van het land. Johanne Gahl, de menschen zullen je op hun knieën moeten danken, voor het weTk dat jij geschreven hebtI En dat was dan tevens het arbeidsveld, waarnaar hij zocht, de verwezenlijking van al zijn droomen. Nu kon hij bouwen, de gemeentebesturen zouden subsidie verkenen, want het totstandkomen van dergelijke tehuizen was in hun eigen be lang. De Eifgl zou opbloeien en dui zenden zouden jaarlijks van zijn ruwe schoonheid genieten. Terwijl hij nog stil staat en om zich heen kijkt, geheel onder den indruk van zijn grootsche plannen, herinnert hij zich plotseling weer Johanne. En dan gaat hij weer verder om haar te zoeken. In Abenden zelf vindt hij haar niet. Hij vraagt een paar* menschen, maar niemand heeft een vreemde dame den weg naar het Kühlenbosch zien inslaan. Zeer waarschijnlijk is ze dus den an deren kant opgegaan. Eensklaps herin nert hij zich de Möllers en daar ont vangt hij eindelijk de gewenschte in lichtingen. Juffrouw Gahl, zegt vrouw Möller, die heeft hier den sleutel van het huisje van Bonkamp gehaald. De Son- kamp's hebben haar de beschikking over BURGH. Voor de eerste maal in dit sei- soén heeft het Departement Haamstede- Burgh van „Het Nut", Maandagavond in Hotel de Koster, een Nutsavond 'gegeven, waarop Dr. Westendorp Boerma, direc teur der R.HJB.S. te Zierikzee, een lezing heeft gehouden over: „Krijgsbedrijven op SchouwenDuiveland". In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer de Bruin, er'"zijn voldoe ning over uit, dat- de opkomst ondanks weer en wegen, zoo groot was. Ook memoreerde hij nog in het kort de oor zaken, waardoor er tot nog toe geen Nutsavond is gegeven. Doordat 't vorig jaar zoo weinig voor ide leden is gedaan kunnen worden is er ook geen contributie geïnd. Hierna verleende hij het woord aan Dx. Boerma, die begon met er bp te wijzen, dat de kennismaking met de krijgsbedrijven, waaronder onze voorvar ideren hebben te 'lijden gehad 'er mis schien toe kunnen bijdragen om het leed waaronder wij- thans gebukt gaan gela- tener te dragen. Bij een schetskaartje op een schoolbord, van het eiland om streeks 1300, behandelde de spreker de inval der Wamingen dm 1303 en 1^04. Deze Vlaamsche inval was van interna tionale 'beteekenis, hetgeen blijkt uit het feit, dat deze beschreven is door per- somen uit verschillende landen. Aller eerst schetste Dr. Boerma de aardrijks kundige situatie ien beteekenis1 van de stad' Zierikzee, waarna hij de politieke toestand iax dien' tijd 'beschreef. Uitvoe rig en dpMelijk, waarbij de aanwezigen met gespannen- aandacht luisterden, zette hij een en .ander uiteen, waaruit bleek," dat hij een uitgebreide en diepgaande stuidie van dit onderwerp had igemaast. Vooral het beleg van Zierikzee Set hij 'als het ware aan ons jgeestesoog voorbij trekken, waardoor wij een idee kregen •van ide wijze van -oorlogvoeren in dien tijd. Na >de pauze nam de spreker ons mee naar het beleg van Zierikzee door de Spanjaarden in 1575—1576. Op dezelfde uitvoerige en duidelijke wijze als voor de pauze, schetste de spreker hoe en waarom Zierikzee belegerd werd en wat het daarbij te doorstaan had, terwijl bok Schouwen zoowel als Duiveland hun deal van de rampspoed dier tijden te dragen, kregen. VeLe bekende namen werden daarbij genoemd en kregen voor ide aan wezigen daardoor een beter begrip. In de pauze was er gelegenheid oude kaar ten en prenten te bezichtigen, terwijl Dr. Boerma daarbij inlichtingen verstrekte Aan het eind van de (bijeenkomst Idamkte de voorzitter dan ook zeker uit naam van alle aanwezigen, Dr. Westendorp Boerma voor zijn zeer interessante lezing. Verder deelde idle voorzitter nog mee. dat er wellicht dezen winter nog een tweede Nutsavond zal gegeven worden. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdag 3 Februari j.l, herdachten de muziekver. „Concordia" en de zangver, „Nieuw Leven" samen in intiemen kring resp. haar 40- en 10- jarig bestaan. De voorzitter van eerstgenoemde ver- eeniging heette allenwelkom, in het bijzonder burgemeester KLeppe, alsmede het huis gegeven om er te werken. Met een dikke actetasch is ze naar boven gegaan! Ik geloof zelfs, dat ze er den geheelen nacht wil blijven of een paar dagen aan een stuk.,.. De goede vrouw Möller zou graag nog veel meer hebben gezegd, maar Erich Kyber had geen tijd om naar haar te luisteren. Dank u, dank u zei hij en hij rende de treden op, die in den berg waren uitgehouwen. De weide, waarin zïj eens in den zor mer hebben gezeten en naar de badende vacantiegangers in de Roer hebben ge keken, is nu een sneeuwveld voor win tersport geworden. Nee, het heeft nu met den besten wil niets aantrekkelijks om zich daar neer te vlijen. De vensterluiken van het groene huisje zijn open geslagen. Uit den schoorsteen kringelt een dun rookwolkje omhoog). Jo steekt het vuur in den haard aanl Jo maakt het zich behaaglijk, zoodat ze kan werken. Erich sluipt van ter zijde naderbij, zoodat zij hem niet di rect zal zien, wanneer ze eventueel naar buiten mocht komen. Het lukt. Even voor hij het huis bereikt heeft, komt Jo over de veranda om zich naar de daarnaast gelegen bergplaats te begeven. Met een arm vol hout komt ze terug en gaat het huis weer binnen. De schoorsteen rookt sterker en slingert rijn gelen' walm tegen den grauwen winterhemel. Met een paar een afgevaardigde van de zangvereeni- gin,g! „Zang Veredelt" te A.J.-PoJder. Spreker feliciteerde „Nieuw Leven" met haar tweede lustrum en wenschte baar groei en bloei toe. Hij gaf vervoligens èen overzicht uit de geschiedenis van „Concordi a" en releveerde daarbij de van 1936 tot 1939 op concoursen behaalde successen, n.L dat van de 3e afdeeling was geklommen tot in de le afdeeling m^r een 2e» prijs, onder leiding van den tegienwoor- digen directeur de heer L. C. Clarisse. Tevéss bracht hij warme hulde aan het werkend lid den heer J. M. Kaashoek, die van de oprichting tot heden trouw de groote trom bedient. Burgemeester Kleppe, het woord ver krijgende, feliciteerde beide vereenig'm- gen en liet daarbij uitkomen, dat oij bij verschillende gelegenheden de me dewerking altijd zeer (gewaardeerd heeft. Onder aanbieding van een verguld zil veren medaille voor iedere vereenigmg sprak hij de hoop uit dat groei en bloei hun deel zij. Verder wenschte hij tevefïs de twee (n.l. de voorzitter en Kaashoek) thans aanwezige mede-oprich ters, tevens nog werkend lid van Co.i- cordia. dat zij nog vele jaren hun krach ten aan het korps mogen geven. Har-, 'telijke woorden richtte hij tot den Di recteur voor zijn kranige leiding. Na mens begunstigers sprak de heer J. A. Stols evenzeer woorden van dank voor het in den" loop der jaren gepresteerde, onder opwekking om beide gezelschap pen in ruime malre financieel te steu:> nen. Vanwege de donateurs was voor .iedere vereeniging een prachtige bloe menmand geschonken. Nadat de beide voorzitters voor de gesproken woorden* en de blijken van waardeering dank hadden gebracht, werd de gezellige avond gesloten. Op de te Den Haag gehouden ten toonstelling, georganiseerd door de HKV 'behaalde de heer C. M. Verwijs met een jonge haaskl. Ram de 2e pr. Z.G. Met een jonge voedster preadicaat G. Dit is wel een mooie prestatie, daar er op de HKV tevens NKB-tentoonstel- ling niet minder dan 2100. dieren ver tegenwoordigd waren. POORTVLIET. Het winkel- en wdbn- buis, staande in de Lamgestraat alhier, toebehoorend aan wijlen W. Krijger te Dinteloord, thans dienend als regeerings- pakhuis, met recht van voorkoop ver huurd aan G. K. Krijger Mz., is door dezen onderhands verkocht. STAVENISSE Burg. Stand over Jan. GeborenWillemina, d, v, W. C. Quaak en J. A, van Vossen; Jacob, z. v. P. van Iwaarden en T. Priem. Overleden: Neeltje van Oeveren, 76 j, wed, van K. Vroegop; Machiel de Graaf, 11 j., z. v. A. M. de Graaf en Joh a Bijl. Vertrokken: Cornelia J. Boomsluiter naar Rotterdam; Marinus Rotappel en vroüw naar id. Ingekomen: M. C. de J,ong en J. W. Bemhardi. In de gehouden vergadering van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk werd besloten om op Zaterdag a.s. een ver kiezing te houden ter voorziening van vier vacaturen voor het ambt van nota bele. De vacatures zijn ontstaan door de benoeming van dhr. J. Hage tot kerk voogd en door het bedanken van de heeren J. Wesdorp, W. Hanssens en P. van Iwaarden. De Luchtbeschermingsdienst te dezer plaatse is geheel gereorganiseerd. In het kader dezer reorganisatie 'zal door Dr. Bemhardi een cursus in EH.B.O. gegeven worden. Nadat de cursus met voldoend repultaat gevolgd zal rijn, zal aan de deelnemers een diploma worden uitge reikt. In onze ^jfmeente doen zich een viertal gevallen van diphtheritus voor. Aan een knaapje van 11 jaar heeft deze ziekte het leven geklost. Vanwege het ge meentebestuur wordt aan ouders of ver zorgers van schoolgaande kinderen de gelegenheid geboden om hun kinderen in te laten enten. stappen is Erich bij de bergplaats, grijpt een arm vol houtblokken en legt die op de bovenste trede van de trap, die naai de veranda leidt. Achter een boschje verscholen, wacht hij op de uitwerking Jo. komt inderdaad weer naar buiten om nog meer brandstof te halen. Verbaasd blijft ze staan, als ze het vele hout op de veranda ziet; zoekend en eenigszims verschrikt kijkt ze rond. Dan houdt Erich het niet langer uit. Hij komt vanachter het boschje te voorschijn en roept: „Jo!" Ze wordt bleek van schrik, maar des ondanks stralen haar oogen. Ze loopt hem een paar passen tegemoet, maar dan is Erich ook reeds bij haar. Je moet het me vergeven, Jo, dat ik een oogenblik aan je getwijfeld heb! Ik heb me bij Braubach als een dwaas aan gesteld. Ik wist niet Vergeef me, Jo". Johanne huivert. De wind is guur en krachtig hierboven. Je moet naar binnen gaan, Jo, je vat kou! Ze knikt slechts en buigt haar hoofd wat opzij. Ze voelt zich plotseling zon derling vermoeid. Erich Kyber steunt haar bij het loopen. Ze* sluit haar oogen. Tilt iemand haar van den grond op! Zweeft ze nu? Alles is ineens zoo licht en toch zwaarder dan ooit. (Wvrdt vrvolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2