PUROL zoo verzekerde hij,om met Engeland tot Qvereenstemmlng te komen, was vol komen doelloos. De Engelschen zagen in Dultschland een vijand. Dat niet Dultschland in laatste instantie hun Em pire bedreigde, maar dat dit Empire slechts in stand gehouden kon worden wanneer Engeland het verband met Europa vond, werd hun niet bewust. Zij streden tegen Europa bij iedere gelegen heid en het was vooral de man, dien ik reeds verscheidene malen genoemd heb: Churchill. Iedere poging dezen man te bena deren, strandde op zijn hardnekkig: ik wil een oorlog hebben. Om hem heen stond een ólique. Wanneer men hun na men noemt, zijn dat louter nullen. Zoo dra er een man inkomt, zoóals Wavell, dan wordt hij er terstond weer uitge worpen. Van de joden wil ik hierbij niet spreken, zij zijn in ieder geval onze oude tegenstanders. En wij zijn ons er van bewust, dat de oorlog er slechts mee kan eindigen, dat of wel de Ger- maansche volkeren worden uitgeroeid of dat het jodendom uit Europa verdwijnt. - Ik heb op 9 September in den Rijks dag reeds gezegd en ik hoed mij voor overijlde voorspellingen dat deze oorlog niet zoo zal eindigen, als de joden het zich voorstellen. In Europa zullen niet de Arische volken worden uitgeroeid, maar deze oorlog zal de ver nietiging van het jodendom zijn. 1918 zal niet meer voorkomen Na de samenwerking met Italië en Ja pan te hebben gememoreerd, vervolgde Hitler: Wat wil Engeland, wat wil Ame rika winnen? Zij hebben zooveel, dat zi] met hetgeen zij bezitten, niets weten te beginnen. Zij hebben al de zorgen niet, die wij hebben enzij islagen er niet in voor him problemen een verstandige oplossing te vinden. En wanneer een Britsche vorst-aartsbisschop tot God bidt, dat Hij over Dultschland en over Europa het bolsjewisme moge zenden als straf, kan ik slechts zeggen: Over Dultschland komt het niet. Maar of het niet over Engeland komt, dat is een andere kwestie Nu moeten zij mij, zoo ging Hitler voort, op grond van mijn heele geschie denis, juist begrijpen: Ik heb eens een woord uitgesproken, dat het buitenland heelemaal niet begreep. Ik zeide: Wan neer de oorlog dan al onvermijdelijk is, dan wil ik hem liever 'voeren, niet om dat ik naar dezen roem verlang. (Ik doe hier gaarne afstand van mijn roem, dat is in mijn oogen heelemaal geen roem; mijn roem zal, wanneer de Voor zienigheid mij in het leven houdt, toch eens in de groote werken des vredes bestaan, die ik nog denik te scheppen), maar omdat ik geloof dat, wanneer de Voorzienigheid, het dan aL zoo beschikte, wanneer deze strijd volgens den qnna- speurlijken wil dezer Voorzienigheid moest worden uitgevochten, dat ik dan inderdaad de Voorzienigheid slechts kan bidden mij den last van dezen strijd toe te vertrouwen. Ik wil dien last dragen en voor geen verantwoordelijkheid te rugschrikken. Ik wil iedere verantwoord delijkheid dragen, zooals ik die tot dus verre gedragen heb. Ik weet, dat dit volk mij vertrouwt. Het Duitsche volk mag echter ook van een ding overtuig! zijn: een 1918 zal, zoolang ik leef, niet voorkomen1. Ik zal deze vlag nooit strijken Valsch spel Over den oorlog wil ik weinig spre ken. Hier spreekt reeds de geschiedenis. 1939, de afrekening met Polen, 1940 Noor wegen en Frankrijk en Engeland, Neder land en België, 1941 eerst de Balkan en toen eindelijk de staat, waarvan de heer Crimjs nog slechts enkele dagen geleden in%jn praatzucht verzekerd heeft dat hij zich reeds jaren heeft voorbereid op den strijd met Duitscjiland. Ik wist Leen ieder 'toor; Geef weinigen uw woordt Hoor ieders meening, Doch bewaar uw oordeel Feuilleton dat op het oogenblik, waarop het mij duidelijk was, dat hier een valsch spel gespeeld werd, toen ik vernam, dat Churchill reeds in zijn geheime zit tingen gewezen had op den nieuwen bondgenoot, op het oogenblik, "^waarop hier in Berlijn M a 1 o t o f, onder de auspiciën van zijn mislukte eischen, die ik niet kon 'inwilligen, afscheid nam. En ook hier ben ik het lot dankbaar, dat het mij geplaatst heeft aan het hoofd van het rijk en dat mij veertien dagen of drie weken eerder tijd vergund zijn geweest om den eersten stoot toe te brengen. En nu strijden sedert 22 Juni onze sol daten in het Oosten een strijd, die een maal in de geschiedenis opgeteekend zal worden als een heldenlied van ons volk. Ter zee zullen onze duikbooten dat gene te schande maken, wat Roosevelt in zijn voornemen had. Hij had het voor nemen door steeds nieuwe verklaringen betreffende Amerikaansche souvereine ge bieden hèt Duitsche duikbootwapen ge leidelijk van den Oceaan te verdringen En op een heel kleine ruimte te houden, die door de Britsche zeestrijdkrachten be schermd had kunnen worden. En dat was ook de réden van het achteruitgaan der cijfers van tot zinken gebraste schepen, itiet de minder goedé kwaliteit of het af nemende aantal duikbooten. Da strijd in Husland De winter was de groote hoop van den vijand in het Oosten. De winter zal deze hoop niet in vervulling doen gaan. In vier maanden waren wij bijna tct Moiskoju 'en leningrad opgerukt, vier maanden van den winter zijn thans voorbij. De vijand is op enkele plaatsen enkele kilometers vooruit gekomen en heeft daar hecatomben bloed en men- schenlevens geofierd.- Dat kun ons on verschillig laten, doch over enkele weken zal de winter in het Zuiden réeds ten einde zijn en daarna zal ook verder in het Noorden het voorjaar komen. Het uur zal komen, \tfaarop de grond weer hard en stevig wordt en waarop wij den vijand zullen verslaan^ want dat kan ik zeggen: De soldaat in de voorste linies beseft zijn torenhooge superioriteit tegen over de Russen. Hen met de Russen te vergelijken zou een beleediging zijn. Het beslissende is alleen, dat de overgang van den aanval tot de verdediging gelukt en ik mag zeggen, zij is gelukt. Dit front staat en echter dit front staat thans een Duitsch vaderland, dat haar waardig is. In 1942 opnieuw?overwinningen~ Ik kan op dezen dertigsten Januari [slechts een ding verzekeren. Hoe dit jaar zal afloop en weet ik niet. Of dan de oorlog voorbij zal zijn, wéét ik niet, doch een ding weet ik: waar de vijand ook opduikt, wij zullen hem in dit jaar weer verslaan, precies als tot dusver. Het zal 'weer een jaar van groote over winningen zijn. Ons blijft geen andere weg dan den weg van den strijd en den weg van het succes. Hij kan moeilijk of makkelijk zijn," hij is nooit moeilijker dan de gevechten van onze voorouders. Het gebed van den aartsbisschop, die wenscht, dat Europa door het bolsjewisme gestraft wordt,- zal niet in vervulling gaan. Doch het volgende gebéd zal in ver- vulling gaan: God, geef ons de kracht, opdat wij voor ons volk, onze kinderen en kindskinderen de vrijheid behouden en niet alleen voor ons Duitsche volk, doch voor de andere volken van Europa. Want het is een oorlog voor geheel Europa en zobdoende werkelijk voor de geheele menschheid. De nieuwe „Rijks-rookers-kaart" in Duitschland geeft den houder geen recht op een bepaalde hoeveelheid tabak, doch regelt slechts de wijze van deij verkoop in het klein. Verhinderd moet worden, dat iemand op één dag, drie-, vier- of tienmaal een anderen winkel binnenloopt. De tabakskaart is daarom in de eerste plaats een contróle op het koopen van tabaksartikelen. DE OORLOG IN OOST-AZIË Moelmein in Birma door Japan bezot Johore Baroe is sedert Zater dag in handen der Japanners. Moelmain, in Birma, is Maandag in handen der Japanners gevallen. Moelmein is op twee na de grootste stad van Birma, een belangrijke haiylels- en havenplaats, welke meer dan 65.000 inwoners telt. Volgens te Tokio van het front ont vangen berichten, heeft Singapore Zaterdag en Zondajg verscheidene mas sale aanvallen van de Japansche lucht vloot té verduren gehad. Ondanks den hevigen afweer werd zware schade aan militaire installaties op het eiland aan gericht. Verscheidene muniie-opslagplaat- sen vlogen in de lucht. Een sterk" fort kreeg zware bomtreffers. Singapore bedrsigd Nu Singapore steeds meer rechtstreeks wordt bedreigd.versterkt volgens front- berichten, de vijand vooral zijn activi teit in de lucht, waarbij naar het schijnt alle beschikbare reserves aan vliegtuigen in den strijd heeft geworpen. De Japansche troepert in den centra- len sector bevinden zich, naar verklaard wordt, reeds binnen het bereik van het zware geschut van Singapore. De strijd krachten van den vijand in het gebied' van Johore bestaan Jhans nog vrijwel uitsluitend uit Australiërs en Engelschen. Aan de Westkust hebben de Japanners geslaagde nachtelijke aanvallen onderno men op Australische eenjieden, die meer dan 300 dooden en groote hoeveelheden oorlogsmateriaal verloren. Ook ten Zuiden van Koelai, dus on geveer 24 KM. van Singapore, staan de Japanners tegenover een tegenstan der, wiens eerste linie uit Australiërs hestaat. De Engelschen liggen in de tweede linie. Sterkte van de Japansche troepen Boman van Christel Broehl-Delhaes 58 Nadruk verboden Omdat ik het voor een vrouw op nam, die ik niet ongestraft kan laten be- leedigen, meneer Braubach. Braubach, wien de merkwaardige blik van den. ander niet ontging, antwoord de: Dus dan is het toch waar, wat die kleine Menschlin vertelt dat je liefde naar een andere vrouw uitgaat? Ja, zei Erich gedecideerd, ik houd van een andere vrouw," én die vrouw, die isHij maakte den zin niet af. U weet niet, wat ze voor me geweest is. Ik bewonder haar levenswandel, haar verstandig en rechtvaardig oordeel over de menschen. Ze was het liefste en rein ste schepsel, dat voor mij bestond! Zijti opwinding nam bedenkelijk toe. Braubach voelde een innig medelijden in zich opwellen. Hij begreep, dat deze onstuimige jongen een man was gewor den, die zijn bestemming teglemoet ging. Hij probeerde hem wat te remmen, te kalcceeren: Nu begrijp ik je, Kyber. On der die omstandigheden was het natuur lijk niet mogelijk voor je bij de ge*i meente te blijven. Maar ik wil je een voorstel doen: sinds lang loop ik al met het plan rond om -de boel hier eens. te verbouwen. Er moet een niéuwe ma chinehal bijkomen, kantoorruimten en wo ningen voor de employé's. Daarvoor heb ik een man als jij noodig. Natuurlijk blijf je volkomen zelfstandig. Voel je daar wat voor?. Kyber staarde den fabrikant aan, als of hij zijn ooren niet kon gelooven. Aha, bracht hij er eindelijk met eenige moeite uit, op die manier wilt u me dus het zwijgen opleggen?! Het is een verleidelijk aanbod, dat valt niet te ontkennen! Maar ik zeg: neen! Ik begrijp je nietstamelde Braubach. nu werkelijk eenigszins ont hutst, weft is er met je aam de hand, Kyber? Wat wil je dan eigenlijk? Bent u in Italië geweest? vroeg! Kyber, nu recht op den iijan af. Ja, zeker! Ik ben pas sinds twee dagen terug, maar Op dit oogenblik werd er geklopt en voor Braubach antwoord had kunnen ge ven, werd de deur voorzichtig geopend. Een vrouw trad over den drempel. Johanne v zei Braubach en hij vergat Erich Kyber. De binnentredende keek van den een naar den ander. Goeden middag! zei ze. Erich?! SPT meldt uit Londen: Over de sterkte van de Japansche troepen, die op verschillende punten in Oost-Azië in den strijd zijn geworpen, zijn nu officieele Brtische schattingen bekend geworden. Volgens deze gevech ten op Malakka zes divisies met onge veer tezamen 100.000 man. Op de Phi-* lippijnen strijden vier Japansche divi sies, terwijl er twee op Borneo zijn ge land. Voor de operaties tegen Guinea zou een divisie zijn gebruikt. De slag bij Hawaii' kostte 4en Amerikanen 5500 dooderi Het ANP, meldt uit Lissabon: Het Amerikaansche departement van marine heeft thans bekend gemaakt, dat in den zeeslag hij Hawaii 5500 Ameri« kanen om het leven zijn gekomen. Het ministerie is tot deze publicatie overge gaan, omdat in breede lajgen van de be volking der Ver. Staten ongerustheid be stond over het werkelijke aantal slacht offers. Itallaansch weermachtsbericht Felle activiteit boven de Libysche woestijn Het 609e Ital.iaansehe weermachtsbe- richt luidt: In Cyrenaïca voortdurend rechtstreeksch contact met den vijand. De zuivering van het slagveld duurt voort. De activiteit van de luchtmacht was aan •beide zijden bui tengewoon groot, die Duitsch-Italiaansche luchtmacht hééft terugtrekkende vijande lijke colonnes en opeemhoopingen van gemotoriseerde strijdmiddelen krachtig aangevallen, terwijl de Engelsche lucht macht onze achterwaartsche verbindingen trachtte te bestoken. Twee vijandelijke vliegtuigen werden door het afweerge schut neergehaald. Duitsche vliegtuigformaties bombar deerden havens en vliegvelden van Malta, waaruit men hooge vlammen en dikke rookwolken kon zien opstijgen. In het centrale bekken van de Middel- Ben je al terug uit Parijs? Ik was zoo even bij je ifioeder. Erich Kyber staarde Johanne aan; hij was door én door verbitterd. Dank je, ik wil je niet storen! Dus toch Het was alles tevergeefs. Waarom heb ik eigenlijk dien stommen Menschlin in zijn gezicht geslagen? Wat heb je gedaan? Johanne ver gat, dat ze zich op een afstand wilde houden. Zij greep 'hem bij zijn arm en keek in zijn verstoord gezicht. Toen hij niet antwoordde, wendde ze zich tot Braubach en zei smeekend: Wat is er aan de hand? Braubach was intusschen een licht op gegiaan. Het zal over onze reis naar Italië zijn, Jo! zei hij rustig. Maar Ericfy je mag toch niet stamelde Johanne. Laat maar, 'tis wel goed! Ik heb me alleen maar een beetje belachelijk gemaakt. Ik ben en blijf nu eenmaal) de eeuwige kwajongen. En die daar, hij wees op Braubach, is altijd de man, Erich Hij hoorde haar niet meer; met een klap sloeg hij de dèur achter zich dicht. Toen Johanne zich weer tot Brau-* bach wendde, zag ze zeer bleek. Rupert, ik Ik weet het wel, zei hij zacht, die jongen houdt hartstochtelijk veel van je. En wat het mooiste is: hij is werkelijk landsche Zee heeft een onzer kdfovooien, zonder eenig verlies te lijden, een aanval afgeslagen van vijandelijke torpedovliieg- tuigen, waarvan er een getroffen werd en irn zee stortte. Het 611e Italiaansche weermachtsbericht luidt In de Dzjebél werden de vijandelijke troepen bij plaatselijke "gevechten ver slagen door de Duiitsch-ItalLaansche strijd krachten die den opmarseh voortzetten. J>e luchtmacht heeft, hoewel zij gehin derd werd door het. slechte weer, ver scheidene malen den terugtrekkendën vij and aangevallen en sphepen, die in de haven van Tobroek gemeerd lagen, ge bombardeerd. Op Malta zijn bij aanvals- operaties van de Duitsche luchtmacht eenige voltreffers geplaatst op een vlieg veld, waardoor een groote brand ont stond. Eenige geparkeerde vliegtuigen werden vernield. Het is gebleken dat bij de in het weer- machtsberiicht 609 genoemde aanval op een onzer convooien, drie vijandelijke vliegtuigen in plaats van 1, met zeker heid neergehaald zijn. DISTRIBUTE VAN BOVENKLEEDING Tegen inlevering van gedragen stukken 'kan men nieuwe aanschaffen De handel beschikt nog over eenigen voiorraad in de lioogere prijsklassen. Deze is voor de meeste bevolkingsgroepen van te hoogen prijs om door hen te kunnen worden aangeschaft. Teneinde toch al[e bevolkingsgroepen nogmaals in .de gele genheid te stellen Tiun kleedingvoörraad eenigszins te herzien, is wederom een regeling getroffen volgens welke tegen inlevering van gedragen bovenkleeding gelegenheid wordt gegeven nieuwe aan te schaffen. Het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel ver leent daartoe' aan een aantal ondernemin gen, welke over dergelijke kleeding be schikken, vergunning, kleeding te verkoo- pen tegen inlevering van in goeden staat verkeerende gedragen kleedingstukken, benevens het gebruikelijke aantal ver- eisehte textielpunten.- verminderd met het hieronder vermelde aantal textielpunten, dat voor de gedragen kleeding zal wor den vergoed. Voor elke in te leveren jas, mantel of costuum verkrijgt men het recht zich een nieuw kleedingstuk in een bepaalde prijsklasse aan te schaffen, met dien verstande, dat voor ingeleverde kin- derkleeding alleen kinderkleeding kan worden betrokken, terwijl daarentegen i voor ingeleverde dames- en heerenklee- j ding desgewenscht ook kinderkleeding kan worden gekocht. j Voor de. in te lpveren kleedingstukken' zal per stuk de navolgende puntenwoorde worden vërgóed: j mannen jongens vrouwen meisjes 1.15 jaar 1.15 jaar Winterjassen en -mantels 40 25 28 19 Costuums 40 25 Tweedjassen en -mantels 33 25 25 19 Demi-saisons 88 25 Dei bij den handel ingeleverde klee dingstukken worden door dezen onder controle van het rijksbureau voor dis tributie van textielproducten ter beschik king gesteld van. de kleedinglcomité'si. Deze .zullen t.z.t. de gé&ragen kleeding stukken kosteloos uitreiken aan de daar voor in aanmerking komende personen te gen in ontvangstneming van de boven- aangegeven puntenwaarde voor gedragen kleeding. Deze regeling' zal binnenkort in wer- king treden. j WAiterhanden Wintervoeten f Doos 30 oent Wfnterteenen Dy Apoth. en Drogist. Het A.NJP. meldt: 1 Januari 1942 zal een belangrijkë da- turn blijken te zijn voor de Nederlandsche arbeiders, die in Duitschland werken. Met ingang van dien datum zullen vóór hen de banden met de werkers' in Nederland niet verbroken zijn, maar zullen zij met hen \yeer worden opgenomen in de groote arbeidsgemeenschap vai] het N.V.V. een heele kerel geworden. Je had eens moeten zien, hoe hij mijn voorstel om voo? mij te gaan bouwèn, van de hand wees. Zijn heele bestaan wierp hij met één slag omver. Alles voor jou, Jo, Je hebt hem niet verloren. Zachtjes vroeg ze: Hoe weet je, dat ik Erich Maar dat verraadt immers je heele gezicht. Je zou hem het liefst achterna' loopen! Maar dat moet je nu eens niet doen! Laat hij maar eens flink uitra- razen. Als hij de Wharheid verneemt', zal de reactie niet uitblijven en dan komt hij vanzelf bij je terug, nederig' om excuus smeekend, dat hij je van zooiets heeft durven verdenken! Hij heeft er me heelemaal niet van verdacht, antwoordde Jo, anders zou hij hier niet zoo opgewonden zijn binnen komen vallen. Het liep ook alles net zoo ongelukkig: Ik kom hier binnen,, alsof ik kind in huis ben, jij noemt me bij m'n voornaam en spreekt van onze reis door Italië. Hij kan bezwaarlijk iets anders aannemen. Het zal hem moei lijk genoeg zijn. gevallen.... Later wordt dan dat alles des te mooier, Jo. Jullie hebben dan beiden de noodige moeilijkheden te overwin nen gehad; dat brengtt je hechter tot elkaar. En nu Jo, hoe is het met mijn vrouw afgeloopen? Johanne nam plaats in den fauteuil, RADIO-PROGRAMMA Woensdag 4 Februari HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 OchtendgymnastieK 7.55 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensemble Jack der Kin deren; 12 Pianosoli; 12.25 Gram.; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Bij den hoefsmid; 13.15 Viool en pianobegeleiding; 14 Gr.; 14.15 Otto Hendriks en zijnorkest; 15 Voor idè vrouw; 15.20 Pianovoordracht; 16 Bijbellezing; 16.20 Voor de rijpere jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economi sche- en beursberichten; 17.30 Nationale jeugdstormkwartier17.45 Zang met pianobegeleiding; 18.15 De economische rechter houdt zitting; 18.30 Ramblers; 19 Actueel halfuur; 19.30 Melodie en poc- zie (opn.)Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken20.15 Roe- meensch orkest Gr egor Serb an; 20.45 Het Omroep-Operette-Orkest21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.35 Orgel spel' (opp.); 23.05—24 Amusementsorkest en het kleine Omroep-Mannenikoor (opn.) HILVERSUM II. 301.6 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram 10 Morgenwijding; 10,15 Gram.; 10.45 Voordracht; 11 Gram.; 12 Sylvestre-Trio; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13.05 Frans Wouters; 13.40 Or- gelconcert; 14 Gram.; 14.15 Voordracht; 14.35 Gram.; 16 Fluit en claveeimbel; 17 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Schrammelkwartet en solist; 18 Gram.; 18.15 Omroeporkest; 19 BNO: Brabantsch 8p raat je; 19.10 BNO: Nieuwsberichten; 19.20 Omroep-volkszangikoor19.45 In en om de NSB (Voorbereid dpor de NSB); 20 Residentie-orkest en solist; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 21 „Wat doet Uw kind in zijn vrijen tijd"; 21.15 Residentie-orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22.10-22.15 Avond- Wijding. .RADIONIEUWS Interessante grepen uit het programma van Sen dag Woensdag 4 Februari Ernstige muziek. Herman van Roon, piano, speelt over Hilversum I toen 15.20 uur, een program ma, dat werken bevat van de Neder landsche componisten,N Kor Kuiler en Alex Voormolen. In de reeks concerten gewijd aan fluitsonate's van Joh. Seb. Bach, spelen Hubert Bahrwasser, fluit, en Janny van Wering, claveeimbel, om 16.30 uur over Hilversum II, de senate's" in E. gfl. t. in S. gr. t. van genoemden componist. Voor de jeugd. Over den zender Hilversum I valt -van 16.2017 uur de vragenbeantwoording van Oom Henk te beluisteren. In het Jeugd stormkwartier dat van 17.30—17.45 uur, eveneens over Hilversum' I wordt uitge- uitgezonden, hoort U een schaar-avond bij een Bussumschen luchtvaart-schaar. Naar het ANP te Berlijn verneemt, hebben alle Zuid-Amerikaansche staten, Argentinië en Chili uitgezonderd, de di plomatieke betrekkingen met de mogend heden van de spil afgebroken. Door lawine-vorming zijn in de Fran- sche Alpen en in Opper-Savoye ver- keers-en spoorwegen dusdanig versperd, dat het verkeer op sommige plaatsen moest worden stilgelegd. dien Erich zooeven had verlaten. Haar oogen glinsterden, teen ze Rupert Brau bach aankeek. Ik werd met een stroom van ver wijten ontvangen, toen ik, dank zij jouw briefje, bij haar werd toegelaten. Ze was eenvoudig buiten zichzelf, maar ik ben uiterst kalm gebleven en heb, voor zoover ik daartoe aanvankelijk gelegen heid kreeg, heel zachtjes gesproken. Langzamerhand bedaarde ze en luis terde naar me. Dat had ik, eerlijk ge zegd, niet verwacht, maar 'het nam me voor haar in. En daarop, toen ze zag, dat ze geen tegenstander, maar een vriendin tegenover zich had, heeft ze heel haar vereenzaamd hart voor me utigestort. Ach, Rupert, deze vrouw is ook nu nog innerlijk niet veel anders,' dan een dom kind, maar met een uit stekenden aanleg. Als je nog eens op nieuw verliefd op haar wordt, Rupert, dan wordt alles weer goed. Die vrouw houdt van je tot in het diepst van haar ziel. Bespaar me een verdere uit eenzetting: ze zal je ongetwijfeld zelf wel van m'n bezoek vertellen. En dan is de brug er, die jullie moeten betre den. En die brug zal het houden, dat weet ik zeker. De crisis is overwonnen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2