Jeugddroom Uit Stad en Provincie ij^ijiJMagHBegBBMMBMI RADIO-PROGRAMMA Dintdag 3 Februari HILVERSUM I. 415.5 M. 7.16 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 Politiek weekpraatje (opn.); 8ll5 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.80 BNOs-Nieuwsberichten; 8 45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10 Zang met pianobegeleiding; 10.45 Gram.; 11 Voor de vrouw; 11.20 „De Kwintslag"; 12 Klaas van Beeck en zijn brkest; 12.40 Almanak; 12 45 J3NO: Nieuws- en econo mische berichten; 18 Voor de plattelands- jeugd; 18.15 'Guitaarvoordracht; 13.45 Dis co-Variété; 14.30 „De Licht Toets"; 15.30 Cello met pianobegeleiding; 16 Zieken troost; 16.20 Amabile-sextet; 16.45 Sport en spel; 17 Amabile-sextet; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Het groote Omroeporkest; 18 Voor de werkende vrouw; 18.15 Het groote Omroeporkest; 19 Actueel halfuur; 19.30 Ramblers en jodelkwartet; Van af 20.15 Alleen voor Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban; 20.45 Viool, cello en piano; 21.25 Zang met pianobegeleiding (opn.); 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22.00—24.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8 Zie Hilversum I; 8 Gram.; 8.15 —8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Vroe ger en nu; 11 Gram.; 11.30 Orgelcon cert; 12 Salonorkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13.05 Melodis- ten; 14 Kamerorkest „Ars Nova et Anti- qua"; 15.30 Zonnestralen in ziekenzalen; 16 Cyclus: „Het Lied" (met muzikale omlijsting); 1630 Pianovoordracht; 17.00 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten; 17.30 Romencers; 18.15 Boekbespreking; 18.30 Gram.; 18.45 „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de NSB)19 BNOCultureel allerlei 1910 BNO: Nieuwsberichten; 10.20 Musette-or- kest; 19.45 Nederland kent Uzelf; 20 Om roeporkest; (Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding mei de studio beschikken)20.50 Ge varieerd programma (opn.); 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbericht; 22.10-22.15 Avond- wijding. 30 JANUARI 1933 Negen jaar geleden nam Adolf Hitler .in Duitschtand de macht over. Onder zijn bezielende leiding werd begonnen aan een opbouw waardoor het Duitsche volk weer een gelukkige toekomst tege moet ging. Een opbouw die Duiitschland weer groot en sterk maakte, zoo sterk, dat ditzelfde Duitschlanid nu geheel Euro pa kan verdedigen tegen het dreigen Ie bolsjewisme. Ook voor ons land en volk. blijkt dus die 9e Januari 1933 een zeer belangrijke datum te zijn geweest en - groot is ook onze schuld aan Duitsch- land en zijn Führer. Landgenoot, die schuld wordt nu in gelost door duizenden Nederlandsche na- tionaal-socialisten .die nu-, samra met de Duitsche soldaten, strijden aan het Oost front. Er zijn echter nog duizenden land- genooten, die nog steeds hun plaats niet innamen. Laten zij bedenken dat het ook hun plicht is zich te melden bij het Vrij willigerslegioen Nederland, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. 8-7-6-0-0 Zimlooze bombardementen. Dat is de „hulp", die Engeland zijn „bondgenoo- ten" verleent. Als nachtelijke moorde naars zweven de machines boven de sla pende stad en werpen op willekeurige plaatsen hun projectielen. Daar is ook een ander soort'hulp. Dat is daadwerkelijke hulp aan-den mensch, die in levensgevaar is. Doe mee aan deze hulpverleening. Helpt de gewonde strij ders, steunt de Nederlandsche ambu lance. §tort uw bijdrage op girorekening 87600, Nederlandsche ambulance, Konin ginnegracht 22, 's-Gravenhage. Feuilleton Roman van Christel Broehl-Delhaes 57 Nadruk verboden Nadat Erich Kyber een paar dagen doelloos door Parijs had gezworven, kwam hij tot de ontdekking, dat deze bruisende, boeiende en interessante stad voor den toestand, waarin hij verkeer de, allerminst geschikt was. Hij had in het oudste deel vaif Parijs, in de buurt van het Pantheon, een kamer gehuurd, maar het uitzicht op vervallen ruïnes, en door klimop overwoekerde muren, hier en daar met wat natte sneeuwi bedekt, maakte hem nog' somberder. De mondaine amusementsgelegenheden lie ten hem koud, temeer, omdat deze toch niet in staat waren zijn teleurstelling ook maar voor eenige minute^ te doen ver- geten. Dat was dus Jo Jo, die hij zijn geheele jeugd door op een troon had verheven, die hij zelfs met zijn vurigste wenschen niét had durven naderen, zoo hoog had hij tegen haar opgezien. En nu behoefde er maar een man te ko men, iemand, die wat kon en wat be- teekende in^de maatschappij en die be- Service Rikart Eenvoud en gratie, dat zijn de eeuwen door de kenmerken geweest van de Weensche ipode. Zulks blijkt overduide lijk uit bijgaande foto. Het toiletje treft door zijn simpele elegance en ^zal bij de Hollandsche dames, die nog steeds het parool „Eenvoud is het kenmerk van het ware" huldigen, ongetwijfeld in den smaak vallen. Het is een jurkje van fijn blauw yer- sey, het geheel krijgt een frisch en har monieus aanzien door de donkere banen, die over de geheele lengte van hst'* model loopen. De hooge sluiting en de tamelijk wijde rok doen het heel aardig en geven de draagster ervan een spor tief en toch gedistingeerd voorkomen. VRIJ TREINVERVOER VOOR INVALIDE OUD-STRIJDERS Achtmaal per jaar naar plaats naar keuzo Naar. aanleiding van een bericht be treffende vrij tramvervoer voor zwaar invalide oud-strijders, wordt medegedeeld dat een soortgelijke regeling eveneens bestaat ten aanzien van het vervoer per trein. Het hoofd vqp het afwikkelings bureau van defensie heeft n.l. reeds ge- ruimen tijd geleden, in overleg met de directie der Nederlandsche Spoorwegen, bepaald, dat aan ernstig getroffen oor logsinvalide militairen acht maal per jaar, vrij vervoer (heen en. terug) per spoor1 wordt toegekend naar een door den gerechtigde te bepalen plaats. Hierin is in voorkomende gevallen te vens begrepen het. vervoer van een be geleider, b.v. voor blinden, een inva-.^ lidewagen en dergelijke. Evenals bij het vervoer per tram wordt het vrij vervoer per spoor verstrekt op vertoon van een legitimatiebewijs, dat in overleg met den chef van den rijks geneeskundigen dienst aan den betrok kene wordt uitgereikt. In Spanje heeft de hevige koude de wolven uit de bergen verdreven en naar de vlakte doen afdalen, waar zij een plaag vormen voor de plattelandsbewo ners en dorpelingen. M M M M M <S& #V> ff» W W Hij vreest te vrpeg, dip vreest eer 't \onhelt is geboren' Mm tnaeck' zich zeiven niet etlendjgh vo\or den tijt. hoefde sléchts zijn groote, sterke han den naar haar uit te strekken om haar te bezitten. Neen, dat deed Jo niet! Maar als zij nu eens van hem hield...? Als zij dien ander werkelijk lief had? Kyber begreep, dat men uit liefde on gelooflijke dwaasheden kon begaan. Dwaasheden, die niets anders waten^ dan de consequenties van die liefde,' ook wanneer zij, volgens de algemeen geldende begrippen van goed, burger lijk fatsoen verboden, waren. Maar hoe kwam het dan, dat hij hier maar doelloos rondslenterde, en in zijn gekrenktheid om Jo liep te razen? Wat wist hij eigenlijk? Niets meer dan dat een gerucht de ronde deed, volgens het welk Johanne Gahl en Rupert Braubach samen in Italië waren gezien. Meer wist hij niet, al kon men er dan bij denken, wat men wilde. Indien Johanne niet op reis was geweest, zou hij geen oogen- blak hebben geaarzeld haar te gaan op zoeken en haar te dwingen hem de waarheid te zeggen. Maar kon hij dan niet naar Braubach gaan? Kon hij zich niet bij Braubach overtuigen, wat hij van al die praatjes moest gelooven? Kyber rende in het Luxembourg bijna tégen een boom, toen deze mogelijkheid om zich klaarheid te verschaffen, plotseling bij hem opkwam. Opbellen! Opbellen! Hij haastte zich naar het naastbijzijn- de postkantoor en vroeg een gesprek aan met Duitschland. Het kostte hem moeite te wachten tot de verbinding tot VERSCHILLENDE BERICHTEN Door koude "bevangen Toen de 70-jarige Kooimans te Kaats heuvel (N.-B.) huiswaarts keerde, na dat hij de begrafenfs 'had bijgewoond van zijn schoonzoon, die tengevolge van de koude was overleden, is hij zelf door de keude bevangen en spoedig overleden. 60CO kilo tarwe achterhaald Een uit Nederland komende vrachtauto met 6000 kilo tarwe is aan de overzijde van de grens aangehouden door Belgi sche controle-ambtenaren, De chauffeur bleek deel uit te maken van een. smok kelbende, waarvan reeds een zestal per sonen, ten deele afkomstig uit Ossen- drecht, ten déele van de Belgische grensstreek, is aangehouden. Bij nader onderzoek is gebleken, dat deze bende, waartoe zoowel landbouwers als graan handelaren en molenaars behooren, .al verscheidene malen groote vrachten, smokkelwaar over de grens' heeft ge bracht. Het onderzoek is nog niet ge-* ëimdigd. Kind in kokend water gevallen Het 4-jarig dochtertje van den heer Toonstra te Vroomshoop (O.) is op een onbewaakt oogenbMk op een deksel van een teil, die gevuld was met kokend water, gaan zitten. Het deksel zakte weg en het kind viel iln ihet kokende waiter. Het ;is met ernstige brandwonden naar bet algemeen ziekenhuis te Almelo over gebracht, waar het aan de verwondingen, is overleden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen; te St.-Philipsland (vac. wij len J. -W. Verschoor), G. H. J Mars man te Bruinisse. Ds. H. de Jonge f, Te Bergen op Zoom is, 65 jaar oud, overleden H. de Jonge, Ned. Hervormd predikant aldaar. Ds. de Jonge deed 7 Mei 1916 zijn trede te Bergen op Zoom. Voordien had hij de hervormde gemeenten van Peize, Andijk en Kimswerd gediend, na in 1903 cand. t. d. H. Dienst te zijn geworden, Geref. Kerk. Zooals gewoonlijk deed Oosterbaan Le Coiwtre N.V. te Goes, in de eerste maand van het jaar weder het Jaarboekje ten dienste van de Gereformeerde Ker ken in Nederland verschijnen, onder re dactie van jDs.. F. C. Meijster en Prof- Dr. K. Schilder. Blijkens de statistiek bedroeg het aan tal leden der Geref. Kerken in Neder land op 31 Dec. 1941, 673,238, waarvan 345,642 belijdende leden, tegen 662,566 (336,735) op 31 Dec. 1940. Het aantal! kerken vermeerderde .met 8,- terwijl het aantal dienstdoende predikanten steeg met 40 en verminderde met 14, doordat 4 predikanten overleden* 9 emer itaat ver*, kregen en 1 buiiten vaste bediening ge raakte. H£t totaal aantal dienstdoende predikanten bedraagt thans 859. Het aantal vacatures daalde van 74 op 66. Het aantal emeriti bedraagt 157. Het aantal candidaten bedraagt thans 140, waarvan er niet minder dan 90 als hulpprediker werkzaam zijn. (De Z.) Generaal Franco bevindt zich op het oogenblik op een doorreis door Spanje, In Caitalonië heeft hij geruimen tijd ver toefd. In een rede aldaar zei ide gne- raal, dat Spanje voortaan noch een ko ninkrijk, noch een republiek zal zijn. Het zal worden geregeerd door de Phalanx. Deze opmerking heeft in politieke krin gen in de Spaansche hoofdstad sterk de aandacht getrokken (SPT) stand kwam. Braubach's secretaris was £an het toestel. Is meneer,Braubach aanwezig? vroeg Kyber en hij' voelde, dat van het ko-- mende antwoord alles afhing. Ja, meneer. Ik zal u even over a schakelen naar het privé-kantoor. Nee! schreeuwde Erich in de mi-* crofpon. -— Ik kom zelf! Hij wierp de telefoon ojp den haak, betaalde zijn gesprek en vloog naar buiten. Voor de deur wenkte hij een taxi. die hem naar de Rue Main- tenon moest brengen. Daar betaalde hij zijn bescheiden rekening, greep, zijn on- uitgepakten koffer. sprong# in dezelfde huurauto, die hij had laten wachten"en reed naar het station. Een uur later bracht de trein hem reeds in dé rich ting van de grens. Bij zijn aankomst handelde hij, zoo als men dat slechts van een Erich Ky ber kon verwachten: hij ging niet eerst naar huis. maar liet zijn bagage aan het station, waar hij een taxi nam en zich nóar de fabriek vap Braubach liet bren gen. welke even buiten de stad lag. >per liet hij den chauffeur wachten, daar zijn bezoek wel niet te lang zou duren. Braubach trok zijn wenkbrauwen op, doch hij toonde zich meer verheugd dan verbaasd, toen Kyber, 'eenigszins buiten adem, zoo plotseling zijn privékantoor kwam binnen vallen. Wel. mijn beste Kyber, wat voert jou hierheen? zei hij, terwijl hij zijn be- ZIERIKZEE. Jaarverslag van het Ge meente-museum over het jaar 1941. Zooals onder de huidige omstandighe den verwacht kon worden, was het be zoek aan het museum, hoewel meer dan vorig jaar, zeer gering. Het aantal beta lende bezoekers bedroeg nietmeer dan 106, terwijl kosteloos toegang werd* ver leend aan pl,m. 60 personen. Onder de laatste categorie bevonden zich leerlin gen van scholen onder geleide, eenige leden van de vereeniging „Stad en lande" en verscneidene leden der Duitsche Weer macht. Een lang gekoesterde wensch mocht in het afgeloopen jaar in vervulling gaan, n.l. uitbreiding van onze museumruimte met een 2e vertrek. Deze ruimte bevindt zich onder den Stadhuistoren, werd vroe ger als wapenkamer gebruikt en doet nu dienst als prentenkabinet. Een groote .vitrine voorziet in de behoefte aan bergruimte door 21 laden en 3 boe kenkasten, terwijl het bovendeel, van glas voorzien, de daarin tentoongestelde pla ten, kaarten en portretten, voordeelig doet uitkomen. Al het houtwerk in het vertrek werd van de verflaag die het be dekte, ontdaan, terwijl twee vurenhouten deuren verwijderd w.erden en vervangen door twee nog in ons bezit zijnde go tische deuren, welke de vereeniging „Zie-- riczee"- in 1910 aankocht en afkomstig zijn uit het huis naast de Beurs, nu be woond door Mevr. de Wed. W. Merle. Het smeed werk^der deuren, dat in den loop der tijden erg geleden had, werd onder leiding van ons mede-bestuurslid, den heer K. de Vries, aan de Ambachts school vakkundig hersteld. De muren wer den bepleisterd en de'zandsteenen schoor- steenwanden van hun kalklaag ontdaan Het geheele vertrek geeft nu een Middel- eeuwschen indruk met uitzondering van het bovendeel van den schoorsteen, waar van het opgaande metselwerk zeer waar schijnlijk bij de vergrooting van het Stad huis naar de Oostzijde in 155Ó in den renaissance stijl werd verbouwd en daar om nu ook van een 16e eeuwsche lijst werd voorzien. Met groote voldoening maakt de Commissie gewag van de in de laatste dagen van het verslagjaar vér- kregen vergunning om ook nog de z.g. notariskamer als museum-ruimte in te richten.. Met de beschrijving der aanwezig zijnde voorwerpen op kaarten werd voortgegaan en gevorderd tot het jaar 1935. De f^eer- sehende koude op den zolder doet dit werk verschuiven tot de a.s. lente. Kaar ten en platen worden ingelijsten 2 'schilder ij en gerestaureerd. Een der scheepjes moest tegen houtworm met petroleum worden behandeld. De oude stadszegelstempels uit het laatst der 14e en begin 15e eeuw werden iir was en lak afgedrukt en in een vitrine gelegd ten verkoop. Andere opstelling van de vitri nes geeft meer ruimte .in de groote zaal en doet de aldaar aanwezige schouw beter tot haar recht komen. Ook de voor werpen in de vitrines werden beter ge rangschikt. Gedurende de zomermaanden waren de voorzitter, de secretaris en de heer de Vries in opdracht van hooger ,hand aangewezen als museum-deskundi gen om metalen, die voor vrijstelling van inlevering in aanmêrfting konden kornet, te beoordeelen naar hun oudheidkundige en kunstwaarde. Van de bevoegdheid om ingeleverde metalen voórwerpen van historische waar de te ruilen tegen aanwezige metalen, werd gaarnb gebruik* gemaakt, waardoor menig goed stukje voor het museum werd verworven. Ook als geschenk en door aankoop is onze collectie weer verrijkt. Noemen wij slechts het voornaamsteals gés ftfe o n- ken: door den heer J. Vijverberg te Noordgouwe een serie vah 36 groote foto's, door hem zelf vervaardigd van vo gels die onze inlagen bevolken; door Mej. C. Leeuwe—Muste alhier een graf-tegel uit de 15e eeuw, waaVop inge hakt een huiswerk, vermoedelijk van Willem Bette zone, welk merk voorkomt zoeker met een handgebaar uitnoodigide in een breeden clubfauteuil plaats te nemen. Erich vond, dat hij hetgeen hij te zeggen had, beter staande kon afdoen, maar hij was zichzelf nu toch weer in zooverre meester, dat hij anderszijds "be greep niet met de deur in huis te kun nen vallen. Derhalve liet hij zich min of meer onwillig een sigaret en vuur geven, terwijl hij naarstig naar een aanloop zocht om hetgeen hij op het Hart had, onder woorden te brengen. Voor Braubach bleef de met moeite onderdrukte opwinding, waaraan zijn be zoeker ten prooi was, nipt verborgen, maar hij schreef dit voornanfèlijk toe aan de gebeurtenissen van den laatsten tijd, welker Kyber waarschijnlijk niet on beroerd hadden gelaten. Hij gevoelde een warme sympathie voor den flinken, talentrijken jongeman. Als hij hem op de een of andere manier kon helpen-, zou hij dat stellig doen. Kyber van zijn kant echter, nam den man tegenover hem ook eens goed op. Zijn waakzame blik volgde Braubach bij elk zjjner bewegingen en ook hij voel de niets anders dan sympathie en be wondering voor dezen man. Braubach was degene geweest, die het voor hem had opgenomen en hem een kans had gegeven te laten zien wat er in hem stak. Daar het gemeenschappelijk zwijgen tenslotte wat pijnlijk begon te worden, op een der schepenbrieven van 1466 in het stedelijk archief ahnwezig. Deze steen diende als vloertegel achter het huis van den geefster; door de familie Schürmann alhier: een fraai drinkglas met witte slingers in den steel; door Mevr. Mommaas—de Mooy alhier: eenige brochures over Zierikzeesche ge bouwen, v#n dé hand van den oud-archi varis P. D. de Vos; 'door Mevr. van Eek—van Loon: een 20-tal op papier geteekende en met de hand gekleurde patronen voor het ver vaardigen van waaiers, alle uit het eind der 18e eeuw; door den secretaris: elf deelen van het poekwerk, getiteld: „Wandelingen door Nederland" door Craandijk en Schipperus pl.m. 1870 en drie deeltjes: de uithangteekens door J. van Lennep. Aangekocht werdenEen Schouw- sche muts met kanten strook. Een foto- copie van een kaartje vSn Zeeland uit den tijd ^an Karei den Stoute van pl m. 1470. Wij verwijzen belangstellenden naar de in dit nummer voorkomende adverten- tie, betreffende de 27e uitvoering van „Olympfa", welke wordt gegeven op Don derdag 26 Februari a.s. Gaarne wekken wij ieder op, gezien het succes der vo rige week gegeven uitvoering, deze aan gekondigde uitvoering te bezoeken. Het bestuur van „Olympia" geeft blijk van groote activiteit. Officieel werd ons medegedeeld, dat het voorjaar- en zo- merprogramma feeds is- vastgesteld, nj. in de maand April onderlinge zaalwed strijden, Mei avond-4 daagsche wandel tochten, Juni openluchtgymnastiekuitvoe- ring, in samenwerking met .de gymnas- tiekvér. „Jong Dreischor"* (sportpark Zie- rikzee) en in Augustus, onderlinge at letiekwedstrijden. De leden van- „Olym- pia' kunnen hun hart ophalen en wij! helpen gaarne de leden opwekken, zich voor alles vroeg op training toe te leggen, om bestuur en leiders het grootst mogelijke' succes te verzekeren. In het winterlandschap verschijnen de laatste dagen zoo nu en dan de arre- sleden, van ver al aangekondigd door het vroolijke getingel der bellen van 't paardèntuig. Dit oud-vaderlandsche win- ter-vervoermiddel wordt helaas minder en minder gezien wanneer de sneeuw straten en- wegen bedekt en de- slede betere mogelijkheden biedt dan andere middelen van vervoer. Op bijna iedere hofstede vond men voorheen een arre- slede. Bij openbare verkoopingen kwa men meermalen fraaie 'exemplaren van dit oud-vaderlandsche wintervoertuig voor den dag en gingen ze meestal voor een luttel bedrag in andere handen over. Niet om het de bestemming te geven waarvoor de slede gemaakt was, maar om ze op 't meest afgelegen plekje van Tiet wagenhuis op te bergen. Jammer! Want een frisch en fleurig geschilderde slede, een opgepoetst arre- tuig, kan in het winterlandschap een folkloristische noot brengen, die zal wor den gewaardeerd door hen, die er ge bruik van kunnen maken of door hen, dien den terugkeer van de arrëslede in het winterlandschap met vreugde zul len begroeten. - i BURGH. Wij vernemen, dat onze burge- meeester, Jhr. A. v. Citters, deel genomen heeft aan de vorige week gehouden Elf stedentocht, welke tóch hij met succes volbracht heeft. Voorwaar een kranig prestatie. Onder voorzitterschap van den heer W. G. Boot Jz., hield de Coöp. Land- bouwver. C. et C.,'Vrijdagmiddag in hotel de Koster, een ledenvergadering, die m verband met het ongunstige weer zeer matig bezocht was. In zijn. openingswoord richtte de voorzitter woorden Van wel kom tot het hoofd der Tuinbouwschool, die metf de leerlingen van de 4e klasse aanwezig was, alsmede tot den heer Murre, die een inleiding zou houden over: „De productiekosten van aardappelen en bieten". Na voorlezing der notulen, werd was het Braubach die het gesprek in leidde: Vertel me eens, beste Kyber, hoe staat .het met het werk? fte wondeplek was aangeroerd. Kyber schrok op uit zijn overpeinzingen. Ik heb bij de gemeente ontslag ge vraagd Braubach keek verbaasd op en zei: Ik wist wel dat de aangekondigde publieke verloving tusschen Gitta Menschlin en jou niet zou doorgaan, maar was er dan reden om deze particuliere aangelegen heid in je werk te betrekken? Het was inderdaad noodzakelijk, meneer Braubach! Ik moet op mijn eigen beenen staan. Geen mensch zal kunnen zeggen, dat ik door protectie iets geworden ben. Bravo, Kyber, zoo mag ik het hoo- ren. Je bent bekwaam genoeg om je niet te hoeven te versjacheren. Maar permitteer me een indiscrete vraag, die ik me als je vriend wel mag veroorloven: Ik heb weliswaar nooit goed begrepen wat je in Gitta Menschlin zoo bijzon der heeft aangetrokken, maar vertel me toch eens, hoe het tot dat abrupte einde kwam. Kyber richtte zijn heldere, scherpe jongensoogen onverbiddellijk op den man, die zich nu zijn tegenstander begon le toonen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2