Uit Stad en Provincie Jeugddroom ZIERIKZEE. Wat het in den winter beteekent op een eiland te wonen, wordt het best gedemonstreerd wanneer ver bindingen met het overige deel van het land stagneeren. De Prov. Boot heeft voor U/2 week den dienst moeten staken, zoodat alles via Zijpe moest per R.T.M. Deze maatschappij, die alles heeft gedaan en nog doet, om de verbinding intact te houden, heeft het ook moeten opgeven, hoewel men ons vanmorgen verzekerde, maar voor korten 'duur. De „Schouwen- Duiveland" oefende tegelijk met de „Mi nister Lely" den veerdienst uit op Nu- mahsdorp. Er werd met twee booten te gelijk gevaren, opdat, wanneer één der booten- pech kreeg, direct hulp aanwezig was. - De „Schouwen-Duiveland" verspeelde de ze week twee schroefbladen. Zij kon dus geen dienst meer doen en als gevolg daarvan lag ook de „Lely" gestopt. Als eenige verbinding bleef Zijpe-A.J. Polder bestaan. Ook daar werd met 2 booten, gevaren, n.l. met „De Schelde" en de „Zijpe". Gisteren raakten beide booten onklaar. De „Zijpe" verspeelde haar roer en „De Schelde" kreeg andere averij. Ergo geen booten en geen verbinding t '.Met alle macht en kracht is men onmid dellijk aan de Slag gegaan om althans een der booten „De Schelde" te repa- reeren, met welk werk men hedenmiddag klaar hoopt te zijn, zoodat dan de ver binding met de overzijde weer hersteld kan worden. Wat van personeel en trambobten mo menteel gevergd .wordt moge uit het voorgaande blijken, alsook uit het feit, dat de overvaart Zijpe—A J. Polder onder de huidige omstandigheden 3 a 4 uur duurt S Geslaagd voor het op 9 en 10 December 1.1. gehouden dag. examen boek houden van de Ned. Associatie v. Prak- tijkexamens: mej. A. C. Houtman te Re- nesse en dhr. J. F. Blommaert te Zie- rikzee. opgeleid door mej. M. J. A. Fer- min alhier. De gisteravond gehouden uitvoe ring van de gymnastiekvereniging „Olympia" was, als gewoonlijk, heel druk ^bezocht. Na opmarseh der turners en opstelling op 't podium, riep de voorzit ter, de heer J. L. Legemaate den aan wezigen een hartelijk welkom toe. Spr. herinnerde aan een spreuk uit ons num mer van 19 dezer: „Waarachtige groei, is aanhoudende vernieuwing". Ook „Olympia groeit. Momenteel telt ze 190 ieden, terwijl men mag zeggen, dat 400 gezinnen in Zierikzee achter „Olympia" staan Wel heeft de vereeniging steeds te kampen met vertrek naar elders door studeerende jongelui, maar het vuur van Olympia blijft brandend, wat ook blijkt uit bet enthousiasme waarmede voor de club gewerkt wordt. Zoo om de costuums, noodig voor eenige rythmisehe oefenin gen, op tijd hier te doen zijn. Ondanks de onvermoeide pogingen gelukte het niet, want zie boven de verbinding met - Anna-Jacoba hokte en dus moeten de nummers rythmisehe dansen in turn- pakjea worden uitgevoerd, zeer tot spijt van de leidster dezer nummers mej N. de Jonge. Over een maand wordt een tweede uitvoering gegeven. Dan zullen de cos tuums wel aangekomen zijn en zullen de rythmisehe nummers zeker tot' hun recht komen. I j I De voorzitter wendde zich dan tot de presidente, mevr. de Jonge'van Rijssel, die als' zoodanig bedankt heeft. Namens- bestuur en leden dankte de voorzitter haar voor alles wat zij voor „Olympia" heeft gedaan. Na deze uitvoerige inleidingsspeêch gaf de voorzitter de leiding over aan den heer A. Hage, die met energie zijn moei lijke taak vervult, bijgestaan door de veteranen, welke met niet minder vuur Men kan zijn eigen cjeluk niet stich ten dan door dat dan adderen te bë- uorderen. Feuilleton Roman van Christel Broehl-Delhaes 55 Nadruk verboden Daarmee eindigde Hermine's, in veler lei opzicht te donken gevende brief. Maar de laatste zin deed in Johanne een, door ontsteltenis ten verontwaardiging verlam mend protest opvlammen. Neen, Hermine, het is niet noodig, dat er gehuicheld wordt. Men kan volkomen vrij en eerlijk voor de waarheid uitko men en hen, die daar niet aan willen gelooven, (eenvoudig! ver beneden zich laten. Heerlijk, dat Erich een hem on waardige verhouding? verbrak, wanneer diepere gevoelens hem daartoe dwon gen En Braubach? Mocht die zich niet onttrekken aan een huwelijk, waar in hij alleen stqpd? Neen! Want daar was nog een kind, zijn jongen, zijn erfgenaam, de wordende mensch, jegens wlen hij een plicht, een duren plicht te vervullen had. Johanne besloot eens ernstig met Braubach hierover te praten. Zij wandelden dezen zelfden avond langs het strand. De maan tooverde zil- sleeas aantreden. De kleuterafdeeling trok als steeds zeer de aandacht van de j toekijkende familieleden. Het valt niet mee om in een gymnastiekprogramma telkens wat nieuws voor 't voetlicht te brengen. Ditmaal prijkte het klassikaal optreden op het program, wat wel vol deed, zoowel bij de meisjes- als bij de jongensaf deeling. Bij het paardspringen door de juniores, vlot jen vaardig, was het. tempo goéd „Glimwormen" en „Klokken" door meisjes A blonken in het eerste deel van het pro gramma uit; in het paardtumen gaven de dames staaltjes van lenigheid en vlotte oefeningen. Hoewel het aantal heeren voor 't oogenblik klein is, hun prestaties aan het hoogrek waren uitstekend, waar bij de leider zelf uitblonk. De rythmisehe wals der damesleden was een uitstekend nummer, dat veel bijval 'ten deel viel, terwijl in Walsfantasie de B-af deeling der pieisjes opviel. De stokoefeningen der adsp. jongens hielden beloften in voor de toekomst. Uit zoo'n flinke groep kun nen uitstekende turners worden gekweekt. In het nummer hoogbrug door dames en heeren kwam uit wat de veteranen pres teerden. Met de fraai uitgevoerde Argentijn-* sche tango, met solodans van de leid ster kwam het slot van deze uit voering, waarvan over een ma-and de reprise wordt gegeven. Laten we ho pen dat dan alles zal kunnen verloppen zooals men zich had voorgesteld. Dat zal de stemming aan het geheel ten goede karnen BRUINJSSE. In de gehouden vergade ring van de Fairbankvereeniging Ver lengde Beursstraat, werden de aftreden de Bestuursleden de heeren P. J. Hanse en L. Lemsom herkozen. Op de fair- bank werden in 1941 gewogen: 1.500.682 k.g. aardappelen; 1.336.020 k.g, bieten; 331.082 k.g. pulp; 242.772 kjg. kolen; 133.607 k.g. zand en grind; 82.436 k.g. uien; 276.604 k.g. stroo; 6265 k.g. hooi; 16.851 k.g. hout; 56.209 kg. vlas; 146.706 k.g. diversen; totaal 3.910£34 k.g. ST.-PHILIPSLANd. Van de .Stichting „Voorlichting ten plattelande", welke cursussen geeft aan arbeidersvrouwen in 't koken, naaien enz., zai evenals in den winter van1 1939 en 1940 wederom een cursus gegeven worden, weDke een aan vang heeft genomen op Donderdag 29 Januari a.s. voor bewoners van den AnUa-Jacobopolder in dè O.L. School al daar en voor het dcxrp St.-Philipsland in Hotel „De Druiventros". Het DNB meldt uit Lissabon: Uit Or- 'hao wordt gemeld, dat Maandagmiddag opnieuw een Britsch tweemotorig bom bardementsvliegtuig in de nabijheid van Fuseta omlaag is gestort. De bemanning, die uit twee Britsche officieren bestond, heeft het toestel in brand gestoken. Zij werden door soldaten van de grensbe waking gearresteerd en naar Faro over gebracht, vanwaar zij naar Lissabon zul len worden vervoerd. De bemiddelaar in het grensgeschil tus- schen Peru en Ecu a d 0 r heeft, naar Associated Press uit Rio de Janeiro meldt medegedeeld, dat in deze kwestie een regeling tot stand is gekomen. De be trokken bemiddelaar, die niet met name genoemd wenscht te worden, verklaarde, dat de regeling bestaat uit twee voor name puntenPeru zal al het sedert 5 Jult 1941 bezette gebied opgeven en de grenslijn zal getrokken 'worden van de rivier Maranon naar de rivier Putumayo. Het ANP meldt uit Kopenhagen: De IJslaindsche cpncentratieregeering is, naar de Deensche regeering telegrafisch werd medegedeeld, afgetreden. Dit besluit houdt verband met het aftreden op 17 Januari van den minister van buitenland- sche zaken en sociale voorzieningen, Stefansson. Het ministerie was sedert het voorjaar van 1939 in functie. Omtrent het aftreden van Stefansson wordt gezegd, dat dit een gevolg is van.de toenemende duurte en 't loonvraagstuk op IJ s 1 a n d, die grootendeels "voortvloeien uit de be zetting door Britsche en Amerikaansche troepen. verglanzende lichtreflexen op de rustig kabbelende 'golven.' Overal Jagen bewo ners van het eiland, alleen of in groep-* jes. melancholiek en lui voor zich uit starend in een onbekende verte; sommi gen zongen met onwaarschijnlijk wellui dende oude stemmen oude volksliederen en begeleidden daarbij zichzelf op de gi taar. Johanne, waarom zeg je toch niet eens met eeh enkel woord, dat het zoo moest blijven, eeuwig zoo moest blij ven, als het nu is? Of voel je je niet gelukkig? Ja ik voel me heel gelukkig;, anwoordde ze, maar ik kan niet wen- schen, dat deze droom altijd zal voort duren. Ik wil terug naar mijn eigen leven, ik wil werken, strijden en schep pen; zonder dat zou ik nooit volmaakt gelukkig kunnen zijn. Kan je dan ook niet hier werken, iets groots tot stand brengen, Jo? Of in Spanje? Of in Indië? Ergens, waar je zelf wilt? Tijdelijk misschien wel, ja, maar ik behoor tot den grond, waarin ik ge worteld ben. En als iemand nu eens in staat was dezen wortel voorzichtig uit te gra ven, wat dan, Jo? Dan zou de plant verdorren, omdat RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 31 Januari HILVERSUM I. 415.5 N. 7.15 Gram.7 45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gram.8 00 Causerie n Brandende kwesties" (opn.)8.15 Gram.8.20 Ochtend gymnastiek 8 30 BNO: Nieuwsberichten 8 45 Gram.; 915 Voor de huisvrouw 9.20 Gram.; 10 00 Ernstige muitek(opn.) 11.00 Voor de vrouw; 11.20 Zang met pianobegeleiding; 12.00 Orgelconoert cn zang12 40 Almanak12.45 BNONieuws- en economische berichten13 00 Het Land- bouw-proefstation 1315 Orkest Malando; 14.00 Het kweeken v/d vroegste groenten 14.20 Na gedanen arbeid Muziek en vroolijkheid 15 50 Gram.16 00 Bijbel lezing; 16.20 Rö'Qtgenkwartet; 17.15 BNO: Nieuws-, economischs- an beursberichten 17 30 Gram.; 17.35 Gram 17.35 Doitsehe taalcursus; 18 00 Gram.; 18.15 Het kwar tier v/d Arbeid; 18.30 Ned. Kamerkoor; 19 Actueel halfuur19 30 Gevarieerd pro gramma ten bate van Winterhulp Neder land en het Duitsohe Winterholpwerk Van 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die ovef een lijnverbinding met de Stndio beschikken 2015 Gram.20 45 „De Omroep in Groningen", Groningsohesteden- avond 21.45 8NO: Nieuwsberichten 22 BNO Engelsohe uitzending «Dutoh News Reel" ói Gram.22,15—24 Gram. .HILVERSUM 11-301,5 M. 7.158 Zie programma Hilversum I; 8 Gram.; 8.15—8 45 Zie programma Hil versum I; 8 45Gr»m.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram,; 1030 Liobte muziek (opn.); 12 Muziek voor 2 piano's12 30 Gram. 12 45 BNO Nieuws- en economische be richten 13 05 Roemeensoh orkest Gregor Serban 13.40 Voor de jeugd; 14 Stedelijk orkest van Maastricht14.45 Eenige op merkingen over cultuur ia het 'algemeen en kunst in hetbijzonder 15 Stedelijk orkest van Maastricht; 15 45 Hier W 16 Revidas xtet; 16 45 Gram 17 Voor de binnenschippers 17.15 BNO Nieuws-, economische- en beursberichten17JÏ0 Orgelconcert; 18 ,/In een nieuw lioht be zien" (Voorbereid door de N88); 18.15 De Ramblers 18 45 Als ik 't voor 't zeggen had; 19 BNO: Praatje in Gron. dialect; 19.10 BNO nieuwsberichten; 19.20 Inlei ding tot het 4e concert in den Bruokner- oyolus, eventueel gevolgd door gramofoon- muziek 19.30 Utreohtsoh Stedelijk Orkest. .Van 20.30 alleen voor de Radio-Oentrales die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.30 Gram; 2045 Utreohtsoh Stedelijk Orkest; 21.15 Gram.; 21.30 Ons lied in de 17e en 18e eeuw; 21.45 BNO Nieuwsberichten 22.00 .BNO: Toelichting op het weermaohtsberioht22.1022.15 Avond wij ding. MANNEN ZONDER VREES! NederlandersOok Uw vaderland is in gevaarHelpt mede het Bolsjewisme te vernietigen door dienst te nemen by de Wa ff en 8.8, Voor aanmelding en inlich tingen wende men zich tot de WaffeiC'8.8., Stadhouderslaan 32, Den Haag. foto Fellinga-Peters. ze den warmen, zwaren, vreemden grond op den duur niet verdraagt. Johanne, je ontwijkt me! Daarop 'zei ze ronduit: Vertel me eens wet van Joachim. Houd je veel van hem? De onverwachte vraag naar zijn kind greep hem zoodanig aan, dat hij se conden lang g!een antwoord vond. Ja, ik houd heel veel van den jon gen, zei hij eindelijk. En het kind hangt ook aan mij. 4 En desondanks wil je den jongen opgeven? Wie zegt dat? Als ik me laat scheiden, eisch ik het kind. als het je nu eens niet toege^ wefen wordt? Ze moeten het mij toewijzen, zei Braubach. In dien strijd ben ik de sterkste. Je bent hiet sterk, je bent bïind. Als je je vrouw nu eens niets kunt aanwrijven en jij alleen alle schuld op je zal moeten nemen, wat dan? Den jongen krijjgl ik in ieder geval! Jk geloof alleen dan, wanneer bel de partijen schuld hebben. Als je vrouw alleen onschuldig is, wordt het kind haar ongetwijfeld toetgiewezen. Braubach floot zachtjes door zijn tan den. Een poosje staarde hij over de zee, maar jh»j zag niets. Daarop scheen hij zich te bezinnen. Een vluchtig lachje 1 TELEGRAMMEN HEDEN, SPREEKT DE FÜHRER Heden (Vrijdag) middag om 5 uur spreekt de Fübrer. Zijn rede wordt door alle Duitsohe zenders uitgezonden. Na de nieuwsuitzending wordt de rede heden avond om kwart ovar 8 herhaald. GENERAAL ROMMEL BEVORDERD De Führer heeft den opperbevelhebber van het pantserleger in Afrika, generaal der pantsertroepen Rommel, ais waardee- riog voor zijn groote verdiensten tot 6e- neral-Oberst bevorderd. DE MIJNRAMP BIJ ST. ETIENNE Thans zijn, ook de laatste slachtoffers van het mijnongeluk nabij 8t. Etienne (Fr aan de oppervlakte gebracht. Het aantal dooden is daardoor tot 62 gestegen. DE OORLOG IN AZIË De berichten van het Aziatische oorloge- tooneel luiden weer ongunstig, zoo meldt de Britsche nieuwsdienst. De Engelsohe strijdkrachten trekken opnieuw terug en de Japanners hebben de stad Lajang be reikt, die slechts vijftig kilometer van Singapore ligt. De Japaosohe strijdkraohten zijn, derhalve de groote Britsche marine basis gevaarlijk dicht genaderd. VLIEGTUIG MET AUTORITEITEN GEVALLEN Het vliegtuig, waarmede 4e Argentijneohe Minister van Buitenlandsohe Zaken Guinezu met verscheidene leden van de Argentijnsohe delegatie van Rio de Janeiro terugkeerde is bij het vertrek gevallen. Blijkbaar is het springen van een band kort na den start noodlottig geworden, daar het toestel hierdoor heC evenwicht verfoor. Men verneemt dat Gninazu er het leven heeft afgebracht. Volgens een bericht vau ^Associated Press" zou Guinazu waar schijnlijk morgen weer naar Buenos Aires terugkeeren. RADIONIEUWS Interessante grepen uit het programma van dan dag Zaterdag 31 Januari Ernstige muziek: Een interreesant programma voor twee piano's is te beluisteren van 12.01 uur Hilversum II. Hans Brandts Buys en Max van Doorn spelen een sonate van den Iialiaan8ohen componist, Mnzio Clementi, en van den Tsjechisohen componist-Felix Pityrek. 16 20 uur het Böatgen-kwartet. Het Maastricht's Stedelijk Orkest con certeert van 14 00^1445 en van 15.00 15 45 uur Hilversum II, Als solist treedt op de violist Harry Wiohelaar, met een eerste radio-uit voering van het viooloonoert vau Theo v. d. Bijl. Van 19 30—20.30 uur Hilversum II brengt het U.S.O. o.l.v. Willem van Otterloo in het kader van de Bruokner-cyolus, de Derde Symphonie. Li oh te Muze» De Nederlandeche Omroep is vandaag op, bezoek in de stad Groningen, lip het programma is uitgebreide plaats ingeruimd aan Groningsche artisten. Deze avond, welke valt in het kader der stedenavon- den, wordt uitgezonden van 19.3020.15 en van 20 45—21.45 uur over Hiiv. II. Reportages: Van 19.4520 uur Hilversum II worden ia een reportage de wetenswaardigheden van de week gebracht. Voor de jeugd. Van 13.40—14 uur Hilversum II vindt de negende uitzending in de serie //Uit het laboratorium van Jan Preoies" plaats. Land en Volk, Van 13—13.15 uur Hilversum I wordf een reportage gegeven van een bezoek aan het Wandelproefstation te Hoorn. verdreef den zorgelijken trek' van zijn gezicht, toen hij zei: Ik (geloof dat je me alleen maa^r wat aan het schrikken wil maken, Jo. Dat vind ik niet aardig van je om dezen vreedzamen avond door hersenschimmen te bederven. Mijn vrouw zal er zich nauwelijks tegen verzetten. Helaas ^zijn het geen hersenschim men." Je vrouw ageert al teiglen je. Hij staarde haar verbaasd aan. Hoe weet jij dat in 's hemelsnaam Johanne nam den «brief uit haar taschje en gaf hem dien. Ze liepen tot een klein restaurant aan zee. waaruit muziek klonk. Braubach hield den brief van Hermine tusschen zijn vin gers. Het gladde papier brandde als vuur. Toen ie roode wijn voor hen stond begon Braubach te lezen. Dat is allerdwaast, zei hij eenige malen, ale tot zichzelf, eenvoudig krank zinnig! Johanne observeerde hem kalm. Toen hij aan het eind was van zijn lectuur, keek hij haar aan. Zijn manne lijk, wilskrachtig 'gezicht verried eed nauw verbeten woede. Ze deinst er dus niet voor terug om jou te besmeuren, Jo, de eenige mensch, diè ik nog bezit?! Ik ben niet de eenige mensch. Het kind is er ook nogl Ik zweer je, Jo, dat zij het niet; zal behouden1 Kol)' Griep - Pijn ÖQO iTlijn/ïatdtïeó Helpen veilig en vlug. Doos lOen 50ct. PREDIKBEURTEN Zondag 1 Februari. Ned. Herv. Kerk. Zierikzee. Kleine kerk. 9.30 are, ds. v. d. Poel, 11 en 5 ure, ds. Veleton. Gere/. Kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. Leene. v Ghr. Geref. Kerk. 1030 en 3,30 ure, ds. Hoogendoorn. Geref. Gem. (St.-Domusstreat) 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Gerei. Gem, 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Leger des Heils. Luth. kerk (Get ven Westen) 10, Heiligingssamenkomet en 7 ure, Ver- lossingssemenkomst. - Donderdag 8 ure, Heiligingssamenkomst, leidster mej. O. Ras. Zondag 1 Februari. Kerkwerve. 3.30 are, ds. Tonsbeek ven Zonnemmire (Coll.^Pastoriefocds). Serooskerke. 11 ure, ds. Veen. Burgh. 11 ure, ds. Baraber (Extra-ooll. kerk). Renesst). 11 ure, ds. Veen van Kerk- werve. Noordwelle. 3.30 ure, ds. Siexen van Dreischor. Haamstede. 11 en 3.30 ure, ds. den Hollander. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Voorneveld. Geref. gem. 11 en 3.30 ure, Leèsdieoet. Eikerzee. li ure, de. Boschloo. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. v. d. Berg. Zonnemaire. 11 ure, ds. Tonsbeek. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. v. d. Linde. Noordgonwe. 11 ure, ds. r. Griet- hnijsen. Dreischor, 11 ure, ds. Siesen. Ouwerkerk. 11 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 11, ds. Westerhof en 7.30 ure, idem (avonddienst in Rehoboth). Geref. kerk. 11, ds. Venema (Bed. H. Av.) en 3.30 ure, idem (Dank*.) Geref. gem. ll en 3, Leesdienst en 7 ure, ds. Barth. Oosterland; 11 en 3.30 ure, dr. Weeda in Herv. jeugdgebouw. Geref. kerk.11, Leesdienst en 3.30 ure, ds. Venema Geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Oud- geref. kerk. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Sirjansland. 3 ure, ds. Aalbers (Orgel- colleote). Bruinisse. 10, ds. Aalbers van Sir j ens- land en 4 ure, ds. Batelaan van Thoien. Geref, kerk. 10.30 en 3 me, ds.'Unger. Geref. gom. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Oud- «goref. kerk. 10 en 2.30 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 11 en 2.30 ure, ds. Spoelstra. St.-FlllfBlaad. 11, Leesdienst en 3.30 ure, ds. Damsté van Stavenisse. Geref. gem. 11, 3.30 on 7 ure, Leesdienst. Oud- geref. kerk. 10.30, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Thoien. 10.30, ds. Batelaan en 3 ure, ds. de Bres van St.-Maartensdijk. Geref. kerk. 10.30 en 3 are, Leesdienst. Vrije gerei. gem. 10.30, 2.30 en 6 ure, Lees dienst. Geref. gem. 10.30, 2 30 *en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maarlens&yk. 11, ds. de Bres en 3.30 ure, Leesdienst. Ned. geref. gem. 11, 3.30 en 7 30 ure, LeesdieuEt. Oud-geref. gem. 11, 3.30 en 7 30 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 11 en 3.30 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-geref, kerk. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Scherpenisse. 11, ds de Haan (Bed. H. Avondmen 3.30 ore, Leesdienst. Geref. gem. 11, 3.30 en 7.30 nre, Leesdienst. St.-Ajinaland. 11, ds. v. Griethuysen (Bad. H. Av.) on 3 30 nro, idem (Bed. H. Doop). Geref. gem. 11.10, 3.40 en 7.10 ure, Leeskerk. Zoo, je wilt het dus op een strijd laten aankomen? Ja, dat ben ilc—van plan. Mooi. Je wilt dus dat negenjarige kind ook voor het gerecht Sleepen, hel daar later bederven en het zijn jeugd ontnemen? Ik dacht, dat je meer van den jongen hield Blijft mij dan een andere uitweg, Jo? Ik dacht alleen, dat het kind je nadèr aan het hart lag, dat je je plich ten tegenover den jorigten zou hebben begrepen Wat wil je daarmee zeglglen, Jo? Ze keek hem ernstig aan. Dat we terug moeten en probeeren te - redden, wat er nog te redden is. Wat? Wil je met mij teruggaan? Er blijft mij niet veel anders over. Ik wil eens met je vrouw praten. Hij lachte spottend. Die moeite zou ik me maar besparen. Datheeft geen zin. En. toch heb je die vrouw eens lief gehad! En. het kind, waar je vau houdt, is van haar zij is zijn moe der, ze heeft er dus recht op. Neem je die vrouw nog in be scherming' ook, Johanne? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3