Uil Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 27 Januari HILVERSUM I. 416.5 M. 7.15 Gram.; 7.46 Ochtendgymnastiek; 7 55 Gram.; 8 Politiek vveekpraatje (ópn.)8.20 Ochtendgymnastiek; 8.30BNO Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10 Trio „Ptö Musica"; 11 Voor de vrouw; 11.20 En semble „Rentmeester"; 12 De Ramblers: 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Boekbespreking king; 13.15 Pianovoordracht; 13.45Gram.; 14.30 De lichte toets; 15.30 Viool en piano; 16 Voor de zieken; 16.20 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten; 17.30 De Kilima Hawaiians; 18 Voor de plattelandsvrouw; 1815 De Me- lodisten19 Actueel halfuur; 19 30 Het A.B.C. in de Lichte Muziek; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken; 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban; 20.45 Pianovoordracht (gr.pl.); 2130 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Engelsche uitzending: „Economie News from Holland" of Gram.; 22.15 24 Gram. HILVERSUM II. 301,6 M. 7,15—8 Zie programma Hilversum 1. 8 Gram.; 8.15—8.45 Zie programma Hil versum I. 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Vroeger en nu; 11 zang met pianobegeleiding; 11.40 Gram.; 12 Ensemble Joan Laneé; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest; 14 Kamer- I orkest „Ars Nova et Antiqua"; 15.30 Voor de gieken; 16 „Jules Massenet", J causerie met gram.; 16.40 Clarinet en piano; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Orkest Malando; i 18.15 boekbespreking; 18.30 Omroepor- j kest; 18.45 „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de NSB); 19 BNO: cul tureel allerlei; 19.10 BNO: Nieuwsberich- ten; 19 20 Omroeporkest; 19,45 Reportage; 20 Gram.; Van -20.15 alleen voor deRadi,o- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken; 20.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 20.45 Gram.'; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toe- lichting op het weermachtsbericht22.10 —22.15 Avondwijding. l 22.10—22.15 tuur, Hilversum II, Avonl- wijding. Zaterdag 31 Januari. 10—10,15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 1-6—16.20 uur, Hilversum I, Bijbellezing door Ds. H. O. Molenaar te Halfweg- 22.10—22.15 uur, Hilversum II, Avond- wijding. Int«res«&nte grepen uit het programma van den dag Dinsdag 27 Januari Ernstige muziek: Van 1415.30 Hilv. II spelen Elmgard Nieasiie Stotijn en Cora van Drimmelen met begeleiding van het Ned. Kamer orkest het concert voor fluit en harp van Mozart. Te 16.40 uur Hilversum II wordt een uitvoering (gegeven van Ro gers' sonate in bes igr. t. op 107 door Jaap van Opstal en Cor de Groot, piano Reportages: Van 19.45—20 uur Hilversum II brengt de reporter Wybrands Marcussen in het kader van een serie reportages „Duit* sche filmindustrie in oorlogstijd" een 'be zoek aan de „Keuken", waarin de film muziek gebrouwen wordt. Sport: Van 16.45—17 uur Hilversum 1 geeft de heer F. v. d. Graaf in de rubriek) „Sport en spel voor de jeugd" het eer ste gedeelte van de boksles, wa'arin hij de voornaamste grondslagen en voor bereidende .oefeningen voor het boksen behandelt. Rotterd&msche Tramweg-M.ij RADipyiETJWS Godsdienstig* uitzendingan ia de week van 25 t/m. 31 Januari Dinsdag 27 Januari. 1010.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, „Zieken troost", door Ds. E. Schouten, Em. Pre dikant te Amersfoort. 22.10—22.15 uur, Hilversum II, Avond wijding. Woensdag 28 Januari. 1010tl5 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, Bijbellezing door Ds. H. K. QueTé te Numansdorp. 22.10—22.15 uur, Hilversum II, Avond wij ding. Donderdag 29 Januari. 10—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, Cyclus „Godsopenbaring", IV. „De zelfopenbaring Gods in den menscheiijke geest", door Drs. J. L. Springer te Blankenham. 22.10—22.15 uur, Hilversum II, Ayond- wijding. Vrijdag 30 Januari. 10—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, Bijbellezing door Ds. R. J. Aalberts, Em. Predikant te Hilversum. Otarname van hat b-drijf door de spoo wegen? Vrijdagmiddag is ten kantore N van de nv Rotterdamsche Tramweg Maatschap pij te Rotterdam de jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders gehouden, ter behandeling van de reeds door ons gepubliceerde jaarstukken. Aan wezig waren 11 aandeelhouders, verte genwoordigende 291/4 aandeel, recht ge vende op 28 stemmen. De voorzitter en directeur antwoord den op desbetreffende vragen, dat ver lagingen werden ingevoerd, wegens de concurrentie van busondernemingen. Men was er toe gedwongen. ''De toestanden zijn thans veranderd, o.a. door de sehaarschte aan benzine. Pogingen wor den dan ook reeds in het werk gesteld oira de tarieven te verhoogen. Dezer da gen heeft men van den prijzeneonïmisi- saxis hiertoe vergunning gekregen. De nieuwe tarieven moeten nu verder wor den' uitgewerkt. De dagretouren zullen 40 pet. worden verhoogd en de enkele reizen zullen niet verhoogd worden, dat zijn de twee uitersten van de nieuwe tarieven, die thans in voorbereiding zijn De directeur deeldp voorts mede, dat getracht Wordt een regeling met de obli gatiehouders te treffen, wat tot nu toe niet is gelukt. Het schijnt riu, dat de gemeente Rotterdam1 en dat ook de Ned. Spoorwegen er wel iets voor voelen het bedrijf over te nemen. Slechts één uur voor de vergadering is van' de Spoor wegen het verzoek gekomen, om eens met haar te willen spreken. Errkan dus nog niets hieromtrent worden medegedeeld Tenslotte antwoordde de voorzitter op een desbetreffende vraag, dat er naar gestreefd wordt den aandeelhouders eenig dividend te kunnen uitkeeren en dat men er van uit gaat, dat de belangen van de aandeelhouders bij een regeling met de obligatiehouders niet mogen wor- den genegeerd. w w guide spreucken, Lessen van geen eeuió te kreucken Feuilleton Boman van Christel Broehl-Delhaes 51 Nadruk verboden Waf had die trotsche Erich Kyber vroeger ook weer igtezegd? Ik wil degeen zijn, die gééft! En: Ik heb je niet noodig: ik zal je laten zien, wat ik kan, Protectie begeer ik niet! En deze zelfde Erich Kyber zou nu, lodter uit materialistische.- overwegingen, zich voor zijn leven binden aan een vrouw, die hij niet lief had? Dat was toch een voudig ondenkbaar. Zoo beschouwd, moest ze dus wel aannemen, dat Kyber op een of andere bijzondere manier werkelijk van Gitta Menschlin hield, al was het haar dan onbegrijpelijk, wat hij in dit onbedui- dende meisje zag en al kon ze zich' dan ook niet onttrekkéh aan een on bestemde vrees, dat deze verbintenis op een ernstie deceptie zou uitloopen. Hij had zijn lot in eigen hand; zij kon, slechts afwachten en op een afstand toezien, hoe zich dit zou ontwikkelen. Mevrouw Gahl nam de mededeeltag van Johanne's vervroegd vertrek kalmei* ZIERIKZEE. Voor de vaceerende be trekking van waterbouwkundig opzich ter bij het Waterschap Schouwen heb ben zich 125 sollicitanten aangemeld. Zaterdagmiddag vond in de sociëteit ,,'Concordia" de algemeene ver gadering plaats van de bijenhouders- vereeniging „Schouwen-Duiveland" onder op dan Johanne verwacht had. Ze wilde haar zuster in Nederland, die ze reeds in lang niet meer gezien had, gaan be zoeken. Op dit weerzien verheugde ze zich <als een kind en het maakte daar* door het afscheid van Kaar dochter minder zwaar. Daar Erich zich niet meer bij haar liet zien, vond Johanna het niet noodig hem iOp te bellen of persoonlijk afscheid van hem te gaan nemen. Ze stuurde hem een kort briefje, dat hij pas ont ving, toen, zij reeds in den trein zat en dit epistel deed het hem wel zeer ernstig betreuren, dat hij haar niet meer gezien had. Ze noemde geen adres, waar hij jhaar zou kunnen bereiken, maar hij nam zich voor daarnaar eenvoudig bij mevrouw Gahl te gaan vragen. Hij wierp zich, evenals toen Johannes voor de eerste maal op reis ging, ger heel op zijn wérk. Het bouwwerk groei de. Er verscheen een foto van in de bladen, welke vergezeld ging van het portret van Erich Kyber, alsmede van de mededeeling, dat dit ziekenhuis door een zeer begaafden, jongen architect met geheel nieuwe en over 'het algemeen; eenvoudige, practische middelen werd ge bouwd. Het gemeentebestuur zou goe.l doen idezen bekwamen bouwmeester niet uit het oog te verliezen. Het begon Erich intusschen meer en meer tegen de borst te stuiten, dat zijn voorzitterschap van den heer C. A. Har- tog. Na opening en verwelkoming der leden constateerde hij, dat gezien de weeromstandigheden, (de opkomst niet tegenviel. Van den oud-secretaris-pen- ningrneester, de heer Priemus, was be richt ingekomen, dat hij als bestuurslid bedankte wegens gezondheidsredenen. Eén ruime bespreking volgde over het aanschaffen van kunstraat. Besloten werd oud raat-materiaal in te zamelen, opdat daarvan weer bruikbaar kunstraat kan worden gefabriceerd. Voor oud» kunstraat zal f 0.90 per k.g. worden uitbetaald. Nieuw kunstraat kost f3 per k.g. Uit het door den secretaris, den heer Landegent. uitgebrachte jaarverslag over 1941 bleek, dat het aantal leden aan hst einde van dit jaar 78 bedroeg. 1941 le verde den imkers vrij veel honing op. Nog 181 kg. suiker is in voorraad, ter wijl 1954 k.g. door de leden werd be steld. De suikerlevering bracht moeilijk heden mede, daar verschillende leden ip gebreke bleven zakken in te leveren. Uit de rekening over 1941 bleek, dat de ontv. f 565.13 en de uitg. f 412T62 bedroegen, zoodat het voordeelig, saldo f 152.51 beliep (v.j. f45.34) Na gunstig! rapport der financieele commissie werd deze rekening goedgekeurd. Het aftra dend bestuurslid, de heer W. P. L. Bak ker. world* .bij acclamatie herkozen, ter wijl in de plaats van den heer Priemus, de heer J. .P. Flikweert werd benoemd. Het suikerprobleem gaf stof tot uit gebreide discussie. Het standpunt: „geen zakken, geen suiker" vond over het al gemeen geen ingang. Wel werd besloten, dat men door persoonlijk bezoek aan de leden, trachten zal, dit vraagstuk op te lossen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht werd de secretaris aangewezen. Het vorig jaar kon geen excursie worden gehouden. Men zal pogingen aanwenden dat dit jaar een excursie wel doorgang zal kunnen vinden. J De honingslinger, in het bezit van en kele leden in Westen-Schoüwen, zal door de vereeniging worqjen aangekocht. An- -derë leden in die streek kunnen dan ook gratis hun raten laten slingeren. Hierna volgde sluiting, RENESSE. pe toestand ^van het ijs op de „Reetjes" blijkt dermate slecht te zijn, dat vele dorpsgenooten hun ijsvermaak in andere dorpen gaan zoeken, mede doordat ook de oppervlakte van de ijs- mat te klein is. NOORDGOUWE. De ijsvereen. „Schud-' debeurs" hield Woensdag op de baan. van de heerlijk beschutte Weel ijswed- strijden. Begonnen, werd met schoonrij- den voor paren, waarvoor zich 8 garen aanmeldden. De heeren Vermeulen sn Aris, die de prestaties beoordeelden, ken den de prijzen toe aan: 1. dhr. en mevr. Ten Woldfe; 2. dhr. A. P. Kort en S. Kort; 3. W. van Gastel en L. van Gas tel; 4. dhr. en mej. Ganzeman—Oosse. Voorts werden' in 3 groepen, naar ge lang van leeftijd, ringrijderijen gehouden mét als uitsjag in groep 1: L. Ganfce-' man, Hans Braber, A. P. Kort, L. Vis Mz. Groep 2: Wim Van Gastel, J. van de Velde, H. Fierens,- Jo Braber, Jo Oosse. Groep 3: Bram Vis, Mientje Blom, Mar. 1 van Gastel, Cor van Gastel. Hard rijden: 1. Toon Klaasse,, 2. Th. Ganze man; 3. W. van der Wielen. Vooral het nummer schoonrijden kwam goed tot zijn recht. Toen de 8 paren achter elkaar startten was het een lust dit rijden gade fe slaan. De toegekende prijzen werden des avonds bij Cannoo door den Burgemeester aan den deelnemers uit gereikt. OUD-VOSSEMEER, Nadat het overzet veer alhier tengevol(g!e van de hevige ijsvorming gedurende eenigedagen ge stremd was, blijkt thans de ijskorst zoo sterk te zijn, dat voor de vierde opeen volgende winter dé tocht over hetijs kan worden afgelegd- - Poor tot nog toe onbekend geble ven daders zijn, 'ten nadeele van den brandsoffenandelaar C. L. alhier, pl.rn. 10 H.L. kolen ontvreemd. De toegang tot het pakhuis was geforceerd door het uitbreken van eenige planken. scheppingen en de verwezenlijking daar van afhankelijk waren van hoogere amb tenaren en den gemeenteraad. Heime- melijk. doch met zeer vëel ambitie, nam hij deel aan verschillende prijsvragen voor bouwkundige ontwerpen, waarvan hij hoopte, dat zij hem onafhankelijk zouden kunnen maken. Voorloopig ech ter werd hij te dien opzichte steeds weer teleurgesteld. Wel werden zijn .ont werpen bijna steeds met een of an deren prijs bekroond, maar daar bleef het dan ook bij. In de praktijk vond1 Kyber niet dat groote arbeidsveld, waar van hij droomde en dat hem zou moe ten vrij maken. Als hij met Gitta Mensch lin trouwde, wilde hij in. geen geval van de gunst der gemeente afhangen. Als hij met haar trouwde. Het leek hem vaak onmogelijk zich voor zijn leven- aan dit meisje te binden aan dit meisje, dat op anderen van haar I slag slechts dit voor had, dat ze van on- berispelijke familie was en daarom niet eenvoudig zoo maar terzijde kon worden I geschoven. Er waren oogenblikken, waar op hij haar haatte en deze momenten j kwamen tenslotte veeJvuldiger voor dan de malen, dat hij zich werkelijk all j moeite gaf haar innerlijk wat nader te komen en althans iets van het ideaal in haar te ontdekken, dat hij zich steeds voor oogen had gestéld. Hij vönd echter d. M. alhier viel bij het schaatsen-; rijden zoo ongelukkig dat hij een pijn lijke wonde opliep aan een zijner scheen- beenen. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Oud-Geref. Kerk. Dinsdag 27 Jan., 7.30 's avonds, Ds. v. d. Poel te Giesen-* dam. POORTVLIET. Naar wij vernemen hoopt op het einde van Maart de beroepen Ned. Herv. predikant, Ds. W- Vroegin- (Jeweij van Reeuwijk, zijn intrede in zijn nieuwe gemeente te doen. I11 de openbare lagere school alhier, zal een opleiding worden gegeven tot het ,volgen van een kookcursus door mej. Sandijk te Bergen qp Zoom. STAVENISSE. Op initiatief van den burgemeester ;is te dezer plaatse een kleedimgeomiité gevormd. Medewerking zal worden verleend voor het ruilen van kinderideeding en schoeisel. Het conuté zal zitting honden en de openb. lagere school en wel eiken Maandag en Donder dag, gedurende een half uur, direct na den namiddagschooltijd. Het comité raadt een iieder met klem aan', om na te willen gaan of men nog in het bezit ais vain thans ongebruikte kmidenkLeedimig of 'schoeisel, daar door die sehaarschte aan materialen vélen op deze wijze geholpen kunnen worden. Zij, die niet voor ruiling voelen, wor den vriendelijk verzocht de ongebruikte kleed'ing en schoeisel aan het comité af te staan, met opgaaf wat deze goederen moeten opbrengen. Een ieder beseffe, hoe noodzakelijk het is elkaar in dezen bij te staan. THOLEN. Op 1 Jan. 1941 telde de be volking dezer gemeente 1516 m. en 1566 vr., totaal 3082 zielen. In het afgelóopen jaar vermeerderde dit aantal door ge boorte met 30 m. en 29 vr, pf 59 -en door vestiging met 70 m. en 68 vr. of totaal 138 personen. In dat jaar over leden 12 m. en 20 vr., totaal 32, terwijl 52 m. en 49 vr. of ,101 personen naar elders vertrokken. Op31 December 1941 telde deze gemeente 1552 m. en 1594 vr. of 3146 inwoners. VLISSINGEN. De commandant der kust verdediging van Zuid-Holland heeft den politieagent Arie van der Wal alhier voor de moedige reddinjg1 van een Duit- schen wachtman uit de Schelde op 16 Jan. j'.l. zijn bijzondere waardeering uit gesproken en hem een belooning van f50.— Jaten uitbetalen. Da Central* Crista-controledienst In een persconferentie heeft de leiding van den Centralen crisis-controledienst mededeelingen gedaan over idit groote en" goed uitgeruste 'controleapparaat, Jat onvermoeid werkt ten dienste van onze voedselvoorziening. De directeur, de heer G. Diepenhorst, hèeft. het een en ander verteld over de voorgeschiedenis van dezen dienst. Toen in 1931 de eerste wetten tot steun aan den Nederlandschen landbouw in werking waren getreden, werd al dade lijk de behoefde gevoeld aan een controle op de naleving van. de beperkende voor schriften, die met de steunmaatregelen gepaard gingen. In 1934 is overgegaan tot de oprich ting van den crLsisopsporingsdienst. D controle werd zoodanig geregeld, dat alle •controleurs iin dienst waren yan den C.O.D./die repds spoedig daarna centrale crisis controledienst, kortweg C.C.C.D- "genoemd en dat een splitsing werd ge smaakt tusschen de controle op den weg en bulten de bedrijven eenerzijds en op de bedrijven anderzijds. De C.C.C.D- omvat thans ojn. drie be langrijke afdeeMngen, die controle uit oefenen, n.l. de algemeene controle, tecn- nisehe controle en spijsvetten en vis- scherij. Aan de afdeeling technische controle is opgedragen het. toezicht op de na leving van de wettelijke bepalingen op de bedrijven en aangezien deze bedrijven van zeer verschillenden aard zijn, is 'net noodi'g gebleken, deze afdeeling in zevm onderaf deelingen te splitsen. Wanneer I men bedenkt, dat alle controleurs des kundigen .zijn ojj hun gebied en voort komen uit den taik van bedrijf, dien zij hebben te controlleeren, dan zal men. er kennen, op welik een uitstekende wijze er op wordt toegezien, dat de maatregelen die in het belang van onze voedselvoor ziening zijn gesteld, door de betrokken producenten of verwerkers ook worden nagekomen. De afdeeling algemeene controle houdt toezicht op het vervoer op den weg. Bij haar treedt het politioneele element het meest naar voren. Ten aanzien van een groot aantal wet ten en besluiten bezitten de controleurs opsporingsbevoegheden, b.v. de Land- f bouwcrisiswet 1933 en het Voedselvoor- zieningsbèsluit, de Bodemproductiewat, de Disfributiewet, de Prijsopdrijvingswet, het PrijsbeheerseMngsbesluit en hetOeco- nomiisch sanctiebesluit. Daar de afdeeling technische controle in beginsel uitsluitend met georganiseer- den te maken heeft, is het haar gewoonte voornamelijk tuchtrechterlijke verklarin gen op te maken. In speciale gevallen wordt echter proces-verbaal opgemaakt. Een woord van lof voor het personeel i van den C.C.C.D-, de controleurs, is wel verdiend. Met buitengewone ijver en energie verrichten zij hun werk, terwijl toch hun taak, vooral in dezen tijd, bui tengewoon moeilijk is. MIJNHEER PIMPELMANS HEEFT ALWEER PECH door Cr. Th. Rotman {Nadruk, verboden) 95. Met een opgezwollen, prachtig pur per gekleurd linkeroog, gooide meneer Pimpelmans het portier open en maakte dat hij wegkwam. De agent probeerde zoo gauw mogelijk van den stier af te komen, maar net voordat hem dit ge lukte, raakte de auto, door het getrap pel van den stier, weer op gang en schoot er in volle vaart vandoor. 96. Daar een poot van den stier in stuurwiel zat en dit laatste daardoor niet heen of weer kon, volgde de auto eèh- vaste richting en reed in een on berispelijke cirkel over het plein rond, den armen agent, die zich aan de staart van den stier had vastgeklampt en niet los durfde laten, meevoerend. niets dan een angstwekkende leegte en j een grenzelooze domheid. Hoewel Jo- J hanne nu weer uit hun gezichtskring was verdwenen en haar houding niet de min ste aanleiding tot wantrouwen, had „ge geven, vreesde zij haar tegenstandster nog steeds. Op zekeren dag sprak ze erover met haar broer. o Albert Menschlin trok zijn gezicht in een veelbeteekenende plooi. „Ik geloof dat, het voor die juffrouw Gahl niet kwaad zou zijn, als ze eens een beetje omlaag werd gehaald van den hoogen troon, waarop hij haar geplaatst heeft", meende hij. Ja, maar er is geen 'enkel motief. Geen motief? Je bent slecht op de hoogte van de chronique scandaleuse in onze góede stad, zusje. Als dochter van den eerstel? burger mocht je je daarvoor wel wat interesseeren! Albert Menschlin lachte «om zijn eigeh geestigheid, dat hem de tranen over zijn, van het vele nachtbraken al te bleeke wangen liepen. Heb je dan nog niet eens gehoord, wat er de laatste dagen gemompeld wordt? Gitta moest tot haar spijt bekennen, dat zij niet begreep, waar haar broer op doelde, maar toen deze haar daarop wat toefluisterde, ging haar een licht op en de stralende trek van voldoening op haar gezicht bewees, dat Albert haar geen be ter nieuwtje had kunnen vertellen. Ein delijk was er dan toch eens iets wat die hocgsta^de vriendin van Erich in een minder gunstig licht plaatste 1 Een paar dagen latqr trokken zij allen dén Eifel in om de ski-sport te gaan beoefenen. Ook Erich was van de partij, hoewel het gezelschap, dal Gitta Mensch lin en haar broer bij voorkeur om zich verzamelden, 'hem zeldzaam onsympa thiek was. Hij had echter dringend be hoefte aan wat afwisseling en derhalve nam hij met anderen zijn intrek in de Bonner Skihut. Zij troffen het 'heerlijkste winterweer. Overal lag dik sneeuw en de heldere vrieslucht bood een schier onbeperkt uit zicht over het verblindend witte, zwij gende land. Vooral hier was het, dat Erich Kyber weer sterk aan Johanne werd herinnerd. Hij dacht aan de nazo- mersche dagen, .die zij samen aan de Ahr hadden doorgebracht en verwon derde er zich .over, dat in den winter alweer alles anders was. Een ,en ander leidde er toe, dat zijn stemming nogal wat te wenschèn overliet. Hij was prik kelbaar en zwijgzaam, maar de oorzaak daarvan scheen ook nu voor Gitta Mensch lin verborgen te blijven. Ze had met haar broer afgesproken, dat ze er tijdens de middagrust over^zou beginnen. f Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2