ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZATERDAG 3 JANUARI 1942 OPOENO! ZIERIKZEESCHE COURANT 1797 - 1889 HITLER'S NIEUWJAARSBOODSCHAP TOT HET DUITSCHE VOLK Met Duitschland voor een vrij Nederland V ABONNEMENT Prijs: in Zierikzee [fl.60, elders 71.90 per kwartaal. Weekabonnementen resp. 13 en 15 cents. Losse nummers 5 cents. Verschijnt lederen werkdag. Uitgave: N.V. ZierikzeeschejNifluwsbode, Zierikzee, Schuith. B 94, Tel. 32 Giro 110.137677 - Dir.: A. J. deLooze - Hoofdred.: M. J. Kosten, Zierikzee 98STE JAARGANG No. 14824 ADVERTENTIB8 Prijs: 22 cenls per regel, minimaal 88 cents. Bij contract speciale prijzen. Suc cesje* op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag: 70 cents. Inzending tot 's morgens 9 uur. .WIE STRIJDT VOOR HET LEVEN VAN ZIJN VOLK, ZAL OVERWINNEN" - ÉÉN GEWELDIG FRONT VAN NATIONALE STATEN TEGEN DE SAMENZWERING VAN KAPITALISTEN EN BOLSJEWIEKEN In zijn Nieuwjaarsmanifest tot het Duitsche volk zette Hitier allereerst de oorzaken uiteen, waardoor alle Duastsehe pogingen om tot een vergelijk te komen, mislukten. Eenerzijds achtte (men het nieuwe Duitschland een slecht voorbeeld van sociale vooruitgang, anderzijds had den de leidende staatslieden als bezitters van aandeelen in de wapenindustrie be lang bij een oorlog. Toen - de oorlog eenmaal was uitge broken, wees Churchill dm Jul-Ajgustus 1940 het vredesaanbod van ide hand op grond van de belofte van deelneming der Sowjet-Unie aan den oorlog met de bolsjewieken doordat vrijwel geheel Europa zich -op 22 Juni tegen de Sow- wet-Unie verhief om door snel te han delen grootere offers te voorkomen. Deze oorlog moet worden betreurd, niet alleen om zijn offers, maar vooral^ ook om den tijd welke hij ontneemt; aan de uitvoering van sociale en cultu- reele plannen. Wat voor Duitschland geldt, geldit ook voor Italië en Japan, die thans met het Duitsche Rijk één geweldig front vor men. Churchill en Roosevelt hebben Eu ropa aan Stalih uitgeleverd, doch zij zullen zelf door het bolsjewistisch mon ster worden verscheurd. Het komende jaar zal geweldige eisehen stellen, doch het vaderland zal zoo noodig ieder offer brengen. i De oorztken van het corfilet Toen op 3 September 1939 Engeland en Frankrijk Duitschland den oorlog ver klaarden, zoo begint des Führers mani fest, geschiedde dat niet om op te tre den tegen een of anderen Dui/fcschenj eiseh, welke het bestaan of zelfs de toekomst dezer staten zou bedreigen. Want het eenige verlangen, dat ik jaar na jaar zoowel te Londen als te Parijs kenbaar maakte, was dat maar een be perking van de bewapening en een toe nadering tusschen de volken, Doch iedere Duitsche poging om met de mannen, die toen de leiding hadden, tot een ver-i standig en vreedzaam vergelijk te ko men mislukte, deels door den haat der genen, die in het nieuwe Duitschland een boos voorbeeld .van socialen vooruitgang zagen, deels door de hebzucht dergenen, die grootere winsten verwachtten van de oorlogswapening dan van den vredesar- beid. In de landen, die verantwoordelijk waren voor het uibreken van den oor log is er geen enkele vooraanstaande staatsman, die niet als bezitter vah aan deelen in de wapenindustrie tegelijker tijd groote belangen bij den oorlog heeft. Én achter allen staat als drijvende kracht de Joodsche Ahasverus, die sedert dui zenden jaren steeds de onveranderlijke vijand is 'van iedere menschelijke orde ning en daardoor van een ware maat schappelijke gerechtigheid. Hoe' weinig gerechtvaardigd de aanval op Duitsch land was, blijkt ook duidelijk ook het ontbreken v£n ieder duidelijk oorlogs motief, dat zij zelf zouden kunnen noe men. Want waarom hebben zij Duitsch land den oorlog verklaard? Omdat zij niet willen leven in een wereld, zooals wij die wenschen, ver telde aan den haard de grootste oor logsdrijver van onzen tijd Roosêvelt. Aan 85 millioen Duitschers heeft men zelfs geen levensgebied van nauwelijks een half millioen vierkanten km toege staan. De koloniën, die door onze voor vaderen waren verworven, door ver dragen, koop en ruil, werden onder be- driegelijke voorwendsels geroofd. Maar 45 mill. Engelschen mogen 40 millioen vierk. km der wereld beheerschen en heb ben daarmede het recht volken te^onder drukken, van welke alleen al de Indische volken zeven maal zooveel zielen tellen als het Engelsche moederland. Hat nisuws Duitschland Deze oorlog is begonnen, evenals die van 25 jaar vroeger, door gelijke mannen en uit gelijke motieven. En bij allen was er de gemeenschap pelijke bezorgdheid, dat het mationaal- socialistische Duitschland in den loop der jaren door zijn succesrijke oeconomischè en sociale politiek wellicht ook anderen volken de oogen voor de werkelijke oor zaken hunner verarming kon openen. Want terwijl het nieuwe Duitschland er in slaagde in enkele jaren de werkloos heid, welke onder de democratie en de daarmede gepaard gaande algemeene ver liederlijking ontstaan was, te doen ver dwijnen, deed zich in andere landen het omgekeerde proces voor, het aantal mil- lionnairs steqg, doch dat der arbeidende menschen daalde. Maar in deze jaren kenden de Roose- velts, Churchills, Edens enz. nog geen vdlksidealen, laat staan menschelijkheids- idealen. Zij kenden uitsluitend oecono- mische oogmerken. Eerst nadat zij ge loofden, dat zij .hun vermolmd oeeono- misch stelsel door den opbloei van een nieuwe wapen- en norlogsindistrie weer op de been konden helpen, begonnen zij te bidden. Zij baden, dat het verbond tusschen het Joodsche kapitalisme en het evenzoo Joodsche bolsjewisme door de vernietiging van de andere volken mocht leiden tot de overwinning van hun ide alen, d w.z. tot den oorlóg, ,een langen, oorlog en daardoor winstgevende zaken. Dit is de oorzaak, dat alle pogingen, om tot een vergelijk te komen, moesten mislukken. Zij wilden den oorlog, omdat .zij daarin een winstgevende belegging van hun ka pitaal zagen. En achter hen staat als een drijvende kracht de jood, die als laatste resultaat van dezen oorlog de Joodsche werelddictatuur onder het mom van het bolsjewisme verwacht. Daarom werden mijn ontwapening*- en verzoe ningsvoorstellen van 1983 tot 1939 steeds weer afgewezen. Ik betreur dezen oorlog dan ook niet alleen om de offers, die hij van mijn Duitsche maar ook van andere volken vraagt, aldus vervolgt het manifest, maar ook om den tijd, dien hij ontneemt aan degenen, die zich hebben voorgenomen een groot werk van socialen en bescha- venden arbeid te vervullen en het ook te willen verwezenlijken. Want wat Roo sevelt eigenlijk presteert, heeft hij bewe zen. Wat Churchill heeft gepresteerd, weet geen: mensch. De prestaties echter, die mij en de geheele nationaal-Spcialistt- sche beweging door dezen oorlog voor jaren onmogelijk gemaakt worden, kan nen mij slechts met het grootste leed wezen vervullen. Het is ellendig, dat er niets aan te veranderen valt, dat een stumper of een luiaard den kostbaren tijd steelt, dien men had 'willen wijden aan den cultureelen, socialen en oeconomi- Ischen arbeid van zijn volk. Hetzelfde geldt voor het fascistische Italië, waar -eveneens een man voor alle tijden zijn naam heeft vereeuwigd door een .bescha vende en nationale revolutie, die, voor eeuwen van beteekenis is. Éèn gswsldlg front Wij begrijpen, dat eindelijk ook Japan de eeuwige afpersingen en brutale be dreigingen moede, tot noodweer is over gegaan tegenover den grootsten oorlogs drijver van alle tijden. Zoo staat thans een geweldig front van nationale staten, dat van het Kanaal zich uitstrekt tot Oost-Azië, in een strijd tegen de Joodseh- kapitalistisch-bolsjewistische wereldsa menzwering. Het eerste jaar van dezen fetrijd ligt achter ons. Het is het jaar van de grootste overwinningen in de ge schiedenis der mensehheid. Wat de Duit sche soldaat en de soldaten der met ons verbonden volken daarbij hebben ge presteerd, is historisch en onverganke lijk. Duizenden jaren zal men van deze slagen en overwinningen spreken en ze bewonderen als de grootste dagen van een dTang naar zelfbehoud der volken, die zich van hun eer bewust zijn. Hoe groot echter de offers en de ontberingen zijn en vooral de doodsverachting, die deze overwinning mogelijk maken, kan slechts hij beoordeelen, die zelf, ,in dezen oorlog of in den vorigen .wereldoorlog, soldaat en strijder voor zijn volk was. Nooit zal het vaderland kunnen vergel den wat zijn zonen- deden. Want het vaderland kent slechts de gevolgen der overwinningen, namelijk de ondanks alle luchtaanvallen behouden veiligheid van het volk, van zijn bestaan en van het komende leven zijner kinderen. Het va derland kan zich echter geen voorstel ling maken van het ontzettende ongeluk, dat over Duitschland en geheel Europa zou zijn gekomen, wanneer het joodsche bolsjewisme als bondgenoot van Chur chill en Roosevelt de overwinning ',zou hebben behaald. Want Churchill en Roo sevelt hebben Europa aan Stalin uitge leverd. En ik spreek thans, in het geloof aan een hoogere gerechtigheid het bolsjewistische monster, waaraan zij Europeesche volken wilden overleveren, zal hen en hun volken zelf verscheuren. De jood zal niet de Europeesche volken uitroeien, hij zal het slachtoffer van zijn eigen aanslag worden. Engeland en de Ver. Staten kunnen Europa niet door het bolsjewisme vernietigen, maar hun eigen volken 2ullen vroeg of laat aan deze pest ten offer vallen. Wij kunnen bij de wisseling der jaren, aldus het slot van de Nieuwjaarsbood schap, den Almachtige slechts bidden, dat Hij het Duitsche volk en zijn sol daten de kracht moge geven om vlijtig en dapper te verdragen wat vnoodig is, om vrijheid en toekomst te beveiligen. Wanneer wij allen gemeenschappelijk en trouw onzen plicht doen, zal het lot in vervulling gaan, zooals de Voorzienig heid bepaald heeft. Wie strijdt voor het leven van zijn vc-Ik, voor het dagelijksche brood en de toekomst van zijn volk, zal overwinnen, doch wie in dezen oorlog met zijn Joodschen haat de volkeren tracht te vernietigen, zal vallen. Het jaar 1942 zal, daarom willen wij allen God bidden, de beslissing brengen voor de redding van ons volk en de met ons verbonden volken. DE OORLOG IN OOST-AZIË Manilla gavallan Naar !te Washington is medegedeeld is de hoofdstad der Philippijnen, Ma nilla, gevallen. Eten 2en Jam, 3 uur 's na middags, zijn de Japanners de stad bin nengerukt. De Amerikaansche troepen wa ren toen .teruggetrokken, nadat ze de installaties ter verdediging van de stad hadden vernield, Precies 18 dagen na de landing van sterke Japansche strijd krachten is de stad in hun handen ge vallen. De Amerikanen moeten thans een nieuw steunpunt zoeken voor hun duikbooten. nil Caviffce its ontruimd. Dit kunnen ze vinden pp het eiland Luzon, maar het is er ©en van den tweeden rang. Luchtaanvallen op Singapore Het Japansche hoofdkwartier meldt, dat zeer zware luchtaanvallen zijn gedaan op 'de haven, de vliegvelden, kazernes en commandoposten van Singapore. In weerwil van het heftige afweervuur zijn alle Japansche toestellen teruggekeerd. Het Japansche hoofdkwartier meldt, dat Japansche troepen, die langs de oost- kust van Malakka oprukken, op 31 December de strategisch belangrijke ha venstad Kwant an, 300 K.M. ten Noor den van Singapore, hebben bezet. Naar de afdeeling leger van het Ja pansche hoofdkwartier heeft medegedeeld fcijn in de straat van Malakka door Ja pansche vliegers twee vijandelijke koop vaardijschepen van 3000 ton zwaar be schadigd. Aan de Westelijke kust van Malakka is een vijandelijke duikboot tot rinken gebracht en een vijandelijke torpedojager door directe bomtreffers zwaar bescha digd. ■II U i I IP—I JL Jll ULI JLÜ _ül_U.m Omtrent het voorloopige resultaat van de vrijwillige inzameling van wol en bont voor de soldaten aan het Oostelijke front verneemt het DNB, dat reeds 16 millioen stuks ten geschenke zijn gegeven. Daar onder bevinden zich vele honderdduizen den bontartikelen. In politieke kringen te Berlijn wordt -dienaangaande opge merkt, dat reeds dit gedeeltelijke resul taat een bewijs vormt van den fanatieke» Wil om te overwinnen en de offervaar digheid va» het Duitsche volk. Führer wenscht den Rijkscommissaris geluk De Führer heeft op Oudejaarsdag aan den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied het volgende tele gram gericht: „Aan Rijkscommissaris Seyss-Inquart, Den Haag. Met oprechten dank voor den tot dus ver verrichten waardevollen arbeid zend ik u mijn hartelijke wenschen voor h persoonlijk en voor de voortzetting van uw succesvolle werkzaamheden in het komende jaar. Adolf Hitler"; RIJKSCOMMISSARIS BEZOCHT ROTTERDAM De Rijkscommissaris heeft op den laat- sten lavend van het oude jaar stellingen van de Duitsche luchtdoelartillerie in de Maasstad bezocht. Rijksminister Seyss-Inquart werd hier bij, toen-hij zich onder leiding van ma joor Pöttker en in gezelschap van den gemachtigde voor de stad Rotterdam,, dr. Völckers, in de kwartieren en stel lingen der luchtdoelbatterijen bevond, door de tsoldaten overal levendig en har telijk verwelkomd. Hij maskte van deze gelegenheid ge bruik om de officieren en manschappen te danken voor hun optreden tot bescher ming van Rotterdam en voor hun zwaren dienst, benevens om uiting te geven aan zijn vreugde, dat hij de laatste urefl van het jaar 1941, dat een jaar vani groote en voor Duitschland gunstige be slissingen op het gebied der wereldpoli tiek is geweest, kon doorbrengen bij een der jongste en belangrijkste wapens van de roemrijke Duitsche weermacht. .—I i.i—iTIf-l111 Naar Reuter uit Londen- meldt, zijn bij een ontploffing in een kolenmijn te -Burslem in Staffordshire 53 mijnwerkers bedolven. De eerste zes slachtoffers, die te voorschijn werden gebracht, waren dood en van vijf gewonden zijn er in middels twee in het ziekenhuis bezwe ken. Reddingsploegen werken koortsach tig om de overige bedolvenen in veilig heid te brengen. De oorzaak der ont ploffing is onbekend. (ANP-) In de vroege ochtenddren van 28 De cember j.l. is op het eensporige traject Armentières-Méville tusschen de stations Laventië en LabruquièreEstraires ,(Bel- gië)'een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Twee treinen zijn door nog niet opgehelderde ioórzaak zoo hevig te gen elkaar ingereden, dat acht wagens bijna volkomen verbrijzeld werden. 48 personen werden hierbij gedood en tal rijke andert ernstig gewand (A.N.P.) Wanneer verduisteren? Heden (Zaterdag): zon onder 17.39. Morgen (Zondag) zon op 9.49; zon onder 17.40. Maandagzon op 9.49zon onder 17.40. Maan onder 9.53; op 19.57 Maan onder 10.32, op 21.03 Tusschen zonsondergang en zonsopgang moet worden ver duisterd. Laatste kwartier Zaterdag 10 Januari. Nieuwe Maan Vrij- dag 16 Jannari. Eerste kwar tier Zaterdag 24 Januari. DE NIEUWE BONNEN Voor'de week van Zondag} 4 tot Zater dag 10 Januari zullen de gebruikelijke rantsoenen brood of gebak en aardappe len verkrijgbaar zijn op de bonnen 02a en 02b van de daarvoor aangewezen kaarten. Ook voor vleesch of vleesch- waren is bon 2 aangewezen, met dien verstande echter, dat op bon 02a, zooals reeds werd aangekondigd, een rantsoen zal kunnen worden gekocht, doch dat op bon 02b slechts een kwart rantsoen verkrijgbaar zal'zijn, waardoor de tot dusver beschikbaar gestelde wekelijksche hoeveelheid van "3 rantsoenen -wordt te ruggebracht tot 2i/a rantsoen. Voorts is bon 26 van de petroleumkaarten S. en T aangewezen voor het koppen van 2 L. petroleum voor verlichtingsdoeleinden in de periode <valn| 4 Januari tot 14 Februari. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de met 22, 24 en 25 ge nummerde bonnen niet mogen worden vernietigd, doch daarentegen zorgvuldig dienen te worden bewaard. AANVAL OP SEBASTOPOL Sovjst-strijdkrachtan op de Krim geland Hef opperbevel van de Duitsche weermacht maakte Woensdag be kend Onder samenwerking van alle .op de Krim beschikbare Duitsche en Roemeensche strijdkrachten is sinds 17 December de stelselmatige aan val op de vesting Sebastopol aan den gang. Ondanks den zwaarsten afweer werd een groot aantal sterk gepantserde bolsjewistische verde digingsstellingen in hevige gevech ten op korten afstand veroverd en werden diepe wiggen gedreven ijl het vijandelijke verdedigingsstelsel. Ter ontlasting van de verdediging van Sebastopol heeft de vijand de laatste dagen op het schiereiland Kertsj en bij Feodosia weer vrij sterke strijdkrachten aan land ge zet. Met de vereischte tegenmaat regelen is een begin gemaakt. Op verscheidene andere plaatsen 'van het Oostelijke front ontstonden bij strenge vorst verbitterde af- weergevechten. Zware artillerie nam belangrijke militaire inrichtingen te Leningrad onder doeltreffend vuur. De luchtmacht ondersteunde vooral in den centralen frontsector den afweerstrijd van het leger door doeltreffende aanvallen. Op ver scheidene plaatsen werd infanterie en cavalerie van den vijand, die gereed stond voor den aanval, met zware verliezen verslagen. In Noord-Afrika succesrijke ge vechtsactie in het gebied ten .Oos ten van Agedabia. Bomaanvallen op colonnes vrachtauto's, oliedepotsen tentenkampen der Britten in Cyre- naica en Marmarica veroorzaakten hevige branden. Op het eiland Malta werden yer- scheidene vliegvelden en andere 'militaire inrichtingen opnieuw door Duitsche gevechtsvliegtuigen aange vallen. Het opperbevel der weermacht deelde Donderdag mede: De in Feodosia aan land gezette Sovjet-strijdkrachten en haar ravi- tailleermgswegen over de Zwarte Zee zijn door sterke afdeelingen der luchtmacht aangevallen. De vijand leed aanzienlijke verliezen aan menschen en materieel. In den middénsector van het t) o s t e 1 ij k f r o n t duurden de he vige gevechten ook gisteren voort. De luchtmacht zette de stelselmati ge storing der vijandelijke aanvals- bewegingen voort. Verscheiden plaatsen werden in brand gebom bardeerd, spoorlijnen verbroken en rollend materieel vernield. Aan het ïlmenmeer is een vrij groot aantal Sovjet-vliegtuigen door bomaanval len op den grond vernietigd. In Noord-Afrika hadden de gevechten der Duitsch-Italiaansdhe strijdkrachten in het gebied om Agedabia ook de laatste dagen een gunstig verloop. Opnieuw werden 48 pantserwagens en talrijke ge pantserde verkenningswagens ver nietigd. Bij luchtgevechten werden drie Britsche jagers neergeschoten. Overdag en des nachts zijn vij andelijke vliegvelden op Malta doof. de luchtmacht aangevallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 1