AKKERTJES Kleine Kerk ABDIJSIROOP (jrieP Uit Stad en Provincie want Ka href s Theesurrogaat kost maar een halve cent per kop. 10 tabletjes voor 50 kopjes 25 cent kerstdienst Na dit nummer zal eerst weder een nummer van ons blad ver- j schenen op Maandag 29 December Neem direct *n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" zijn dan van groote waarde, ie be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdriiven de ziektekiemen, door nun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij hef doeltreffend bestrijden ]van kou, koorts en griep. "AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, ''nare dagen" KERSTFEEST 1941 De Nederlander hecht aan zijn tradi ties en hoewel we op het oogenblik in bizonder moeilijke omstandigheden leven, waardoor we heel wat, waaraan we gewend zijn, moeten missen, blijven de oude feesten gehandhaafd. Zoo heb ben we ook in het begin van deze maand het aloude Sinterklaasfeest gevierd. En nu naderen we de Kerstdagen. In menig 'Nederlandsch huisgezin wordt straks weer de Kerstboom opgetuigd en zullen er straks, op de Kerstavonden de kaarsjes aan ontstoken worden. H!et Kerstfeest met de kinderen zal der tra ditie getrouw, ook dit jaar wel weer doorgang vinden, al gebeurt het evenals vorig jaar, ditmaal niet des avonds, maar doorgaans des middags. Kerstmis is een hoogtijdag, die, ondanks alles doorgaat. Maar de diepe zin van het Kerstfeest heeft in doze dagen een wrange bijge dachte. Immers, Kerstfeest is het feest van den vrede. Eens zongen daar in die velden rond Bethlehem de engelen het: „Eere zij God in de hoogste hemelen en vrede op aardeNu vieren we weldra Kerstfeest: het feest van den vrede, in een wereld, waarin de oorlogs fakkel van het eene eind tót het andere eind brandende is. En toch klinkt het Kerstevangelie ons tegen: „Vrede op aarde". Het gaat dan ook op het oogtenblik niet om dien aardschen vuede, maar het gaat om dien innerlijken vrede, want de ware vrede moet individueel, bij ieder persoonlijk, van binnenuit beginnen. En -die vredesgedachte moet dan ook waar achtig in den mensch leven. Dat is dan een basis, waarop verder gebouwd kan worden. Deze vrede is een Godsvrede, want een algeheele vrede op aarde is niet denkbaar zonder God. Menschen en toestanden veranderen in den loop der. eeuwen, maar God bleef dezelfde en het Kerstevangelie ook. God heerscht onbe perkt over alle menschen en tot allen klinkt de Kerstboodschap. Alleen zij, die Gods stem willen hooren, verstaan dit Kerstevangelie. Daarom klinkt de Kerstboodschap in een wereld vol van oorlog niet profaan of Godslasterlijk. Integendeel l Iedereen kan dien Godsvrede, die hij in zijn hart bezit, uitdragen en mee deelen aan an deren. En daarom kunnen zij, die dezen vrede met zich meedragen, zich opma ken om op waardige en gepaste wijze Kerstfeest te vieren. Het Kerstevangelie, dat in deze dagen tot ons klinkt, legt ons ook verplicht tingen op. In deze moeilijke omstandig heden, waarin wij thans leven, zijn wij meer dan ooit op eikaar aangewezen. De christen, die de Godsvrede in zich heeft en uitdraagt, heeft ook de dure plicht, zijn naaste, die het moeilijken heeft, te (helpen. En wanneer wij straks in onze ge zellige, behaaglijk verwarmde huiskamejr zitten en luisteren naar de Kerstliede ren, die 'door de radio tot ons klinken, laten wij dan ook denken aan die tien duizenden landgenooten, die in kommer volle omstandigheden verkeeren. Zoolang er nog medemensehen gebrek lijden, is het binnen in ons nog niet volmaakt in orde. Want ook wij zijn daaraan) schuldig. En wij hebben den duren plicht onze medemenschen, die in nood en zorg verkeeren, te helped. Denkt U eens aan hen met de Kerstdagen en gleef wat van Uw overvloed aan hen. Kerstmis is een hoogtijdag in ons le ven, die. ondanks alles doorgaat. En al woedt rondom ons een wereldbrand, wij weten en gelooven, dat de ware vrede van binnenuit geboren moet worden. Moge die goddelijke vrede met de komende Kerstdagen én ook daarna ons aller deel zijn. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 25 December HILVERSUM I. 415.5 M. 8 Torenmuziek; 8.30 BNO: Nieuwsbe richten; 8.45 Voor den boer; 9 Gevari- I eerd Kerstprogramma (opn.); 9.35 Bach- cantate (opn.); 10 Kerkdienst; 11.30 Ge- wijde muziek (gr.pl.)12 Romancers en solisten; 12.45 BNO: Nieuws- en econo- i mische berichten; 13.00 Orgelconcert en zang; 13.30 Radiotooneel14.30 Orgel- j concert; 15 Gram.; 15.80 Voor de ziieken; 16 John Kristel en zijn orkest; 17 Zang met pianobegeleiding; 18 Otto Hendriks en zijn orkest, de Kahula's Hawaiians en Don Carlos' Orquesta; 19 Actueel half uur; 19.80 Vertrouwde Kerstklanken, mur zikaal programma; 20 Omroep-Sympho- niie-orkest20.10 Omroep-Symphonie-oir- kest en Nederlandsch Kamerkoor; 21.00 Stille nacht, Heilige nacht; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22—24 Gram. HILVERSUM II. 301,6 M. 8 Gram.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 10 Ensemble „De Kwintslag"; 10.40 Voor de plattelandsvrouw11,00 Gerard Lebon en zijn orkest; 12 Zang met harp- en pianobegeleiding; 12.45 BNO Nieuws- en economische berichten; 13,00 Salonorkest; 13.45 Voordracht; 14 Zang en piano; 14.30 Frans van Cappelie en zijn Müsette-orkest; 15 Radiotooneei 15.30 Zang, piano en clavecimbel; 16.30 Het Kerstlied klinke; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Meloddsten en soliste; 18 Viool en piano; 18.30 De Minnestrelen; 19,00 BNO: Nieuwsberichten; 19.20' Gram.; 19.30 So- listen en klein gemengd koor; 21.15 Ro- coco-octet; 20.40 Operette „Saison in Salzburg" (opn.); 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 Kerstavondwijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. i Vrijdag 26 December I HILVERSUM I. 415.5 M. 8 Gram.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 10 Molto Cantabile; 10.45 Gr. 11 Meesterzangers; 11.30 Orgelconcert, opn.; 11.45 Het Gooisch Strijkorkest; 12.45 - BNO: Nieuws- en economische berichten 13 Frans Wouters én .zijn orkest;'13.40 Groote luisterwedstrijd ten bate van 'dé 5 Centrale Propaganda-Commissle voor de 1 weldadigheidspstzegels; 14 Melodie en i poëzie, opn.; 14.45 Gram.; 14.50 Kerst- spel met het Omroeporkest; 15.50 Radio- l tooneel; 17 Viool en piano; 17.30 Bacn- t cantate; 18 Sportwetenswaardigheden; i 18.30 Ramblers; 19 Actueel halfuur; 19.30 Muzikaal programma; 20.15 Gram.; 20.45 Voordracht; 21.05 Kahula's Hawaiins; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 8 Kerstfantasie (opn.); 8.30 *BNO: Nieuws berichten; 8.45 Harmonieorkest (opn.)9 Vroegdienst; 10 Zang met pianobegelei ding; 10.40 Midwinterzonnewendeklanken, klankbeelden; 11 Ensemble Joan Lancé; 1145 Gram.; 12 Orkest Malando; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Otto Hendriks en zijn orkest; 14.00 Zang en piano; 14.50 Gram.; 15 voor de vrouw; 15.45 John Kristel en zijn orkest; 16.30 Klaas van Beeck en zijn orkest; 17 Voor de jeugd; 17.30 Een Kerstgroet •aan onze landgenooten in den vreemde; 18.30 St. Steffen-Rijders; 19 BNO: Nieuws berichten; 19.20 Gram.; 19.30 Cello en piano; 20.20 Gram.; 21.15 Pianosoli; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.16 —24 zie Hilversum I. ZIERIKZEE. De Modevakschool ENSAID, leerares mej. J. J. Borst alhier, heeft een diploma voor maatknippen uitgereikt aan de dames: M. W. A. Bakker en C. Hamelink te Zierikzee; L. C. Hageman te Kerkwerve; A. C. v. d. Have te Drei- schor; K. den Boer te Noordwelle; L, C. Pannekoek en H. Jonker te Schudde- beurs. RENESSE. Naar wij nader vernemen, 1 bedroeg de zending boeken vanwege de Centrale Vereeniging voor Reizende Bi bliotheken geen geheele zending van 100 stuks, doch de beheerder ontving slechts 20 stuks, waarmede evenwel toch gedeél- telijk in de behoefte is voorzien. I BRUINISSE. De vorige week werden van hier verzonden naar Holland recht streeks door hier wonende handelaars, ongeveer 800 iton mosselen. Naar België, Duitschland en Holland via de losplaat sen be Tholen, lerseke en Philippine werden ongeveer 7000 ton vervoerd. Prijs f2.60—3.05 per (ton. Geen aanvoer van mosselzaad. I ST.-PHILIPSLAND. Zondag 14 Decem ber werd de Diaconie der Ned. Herv.- Kerk verblijd met een extra-gift van f25 en de kerkvoogdij met f 35, waarvoor; de milde gever of (gieefster hartelijk dank werd gezegjd. CB.T.B. - AFDEEUNG ZEELAND Donderdagmiddag vergaderde het Be stuur der Afdeeling Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond te Goes. De voorzitter, de heer C. de Putter van Axel opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna werd- mede gedeeld, dat mededeelirugen waren ont vangen van den Commissaris voor niet- commercieele vereenlgingen en stichtin gen, waarbij werd bepaald, dat de CBTB is aangesloten bij den Ned. Landstand. Met de ^uitvoering van deze beschikking en het treffen van maatregelen welke daaruit voortvloeien, werd het hoofd van den Ned. Landstand belast. KAHREL'S THEE N.V. GRONINGEN 1e Kerstdag 10.30 uuc VEREEN. VRIJZ. HERVORMDEN Medewerking van de Vrijzinnige koren Solitte: Mevrouw A. van der Poel-de Baas Voorgangen Ds F. J. W. van der Poel Verder deelde ide voorzitter mede, dat de secretaris, de heer P. de Kam, met ingang van 28 November zijn functie^ had heergelegd. Ook de overige bestuurs leden hebben als zoodanig bedankt. Evenals de voorzitter en de penning^ meester heeft de secretaris zich bereid verklaard, gedurende betrekkelijk korten tijd de nog loopende zaken af te wik kelen. De verdere besprekingen waren uiter aard gewijd aan hetgeen uit bovenstaan de voortvloeide. Het Hoofd van den Nederlandschen Landstand, de heer Roskam, op wiensi verzoek deze vergadering was uitgeschre ven, kwam inmiddels ter vergadering. Spr. gaf im groote trekken een uiteen zetting van het doel en de inrichting van den Landstand en legde daarbij de nadruk op de taak, die de Christenboer en -tuinder daarin zou hebben met be trekking tot het onderwijs, economische maatregelen, en2. Voorts zei hij, dat verschillende leden van den CBTB dezer dagen een uitnoo* diging! zullen ontvangen om in bepaalde afdeelingen vanden Landstand zitting te nemen; zij kunnen natuurlijk als vrije mannen over aanneming of weigering beslissen. Nadat een korte bespreking was ge- I volgd. beeft de voorzitter den heer Ros kam dank gebracht voor zijn uiteen-) zetting. De vergadering sprak daarna als haar éSénparig oordeel uit: j le. dat verwezenlijking van doel en grondslag, zooals deze in de statuten zijn omschreven, principieele belemme» ring ondervinden; j 2e. dat de zelfstandigheid en de be- wegipgsvrijheid van ide Zeeuwsche CBTB hebben opgehouden te bestaan; 3e. dat de positieve taak, die de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond zich had gesteld, niet door leidende medewerking in de Landstand kan worden vervuld. De voorzitter sloot, nu het bestuur haar taak als geëindigd beschouwt, deze ver gadering, nadat de heer B. Koole was voorgegaan in dankgebed. DE NEDERLANDSCHE ARBEIDSDIENST I Betreffende de arbeidsdienstplicht van 51/2 maand, welke thans voor meerdere categoriën is vastgesteld, vernemen wij nog nader het volgende: j Als cvèrgangsmaatregel is bepaald dat zij die zich nu, tot uiterlijk 31 December a.s. aanmelden voor vrijwilligen Arbeids- 1 dienst, in de gelegenheid worden gesteld hun arbeidsdiensttijd van 5 Januari a.s. tot 20 Mei as. dus 41/2 maand te vervullen en dan geacht zullen worden ook aan den toekomstigen arbeidsdienst- plicht te hebben voldaan. Ook zij zullen na een goed volbrachte arbeidsdiensttijd de voorkeur genieten bij het solliciteeren naar overheids- en industriebetrekkingen. De directe voordeelen van den N.A.D. zijn le. Vrije kost en inwoning ((rantsoen belangrijk meer dan normaal), 2e. Vrije kleeding en bewassching (be halve uniform, ook onderkleeding, hand doeken, zakdoeken, sokken, schoenen, enz), 3e. Bij verlof vrij vervoer van en naar woonplaats, 4e. f 1,75 zakgeld per week, 5e. Na een goed volbrachte diensttijd arbeidsbemiddeling voor werk in Neder land, 6e. yoor hen, die hiervoor in aanmer king komen, kostwinnersvergoeding (ook voor diegenen, die momenteel zonder werk zijn of zullen komen). Tot bovengenoemde datum kan men zich dagelijks opgeven aan het Gewes telijk Arbeidsbureau, afdeeling Jeugdbe- middeling te Middelburg of schriftelijk aan het Hoofd Meldingsbureau N.A.D., Havensingel 15,. te 's-Hertogenbosch. Voorts zal op Dinsdag 30 December a.s., van 10—4 uur een officier van den Staf van den Nederlandschen Arbeidsdienst zitting houden in het gebouw van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelburg voor het geven van alle gewenschte in lichtingen, waarbij dan tevens gelegenheid tot aanmelding bestaat. KERKNIEUWS OOSTERLAND Maandag 29 December, 7.30 ure, ds. Blaak van St.-Philipsland (Oudejaarspreek). 3ij GRIEP en INFLUENZA zal Abdijsiroop dadelfjk die nare hoest temperen en snel doen verdwenen. De slym komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd b\j hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4