Er zijn twee manieren I om de juiste winkels te vinden voor uw inkoopen Laat 't Midza-teeken U den weg wijzen 1ste door ondervinding, maar de weg door ervaring is lang en wordt dikwijls duur betaald; 2de door Midza-zaken te kiezen; dit zijn steeds de beste Midden standszaken met de grootste sorteering, de billijkste prijzen en de goede bediening P. de Gruyter Zn. N.V. I{erstar titelen Nieuwjaarsadvertentiën Distributie-maatregelen Als waardeering voor uw contante betaling ontvangt U de waardevolle Midza-bonnen Deze week weer f 175 aan Midza-premies uitgekeerd Hoofdpremies Guldenbonnen Hoofdpremies 50 cents bonnen Hoofdpremies 25 cents bonnen flinken magazijnknecht en bezorger J. VOLKERI, TELEFOON 168 Houten- en ijzeren Kruiwagens Firma A. Timmerman C.zoon ADVERTEEREN DOET VERKOÖPËNT Zierikzeesche Nieuwsbode De drank Rhumpunex Schaatsenrijders I Firma A. TIMMERMAN Cz. 4- DE KERN Mej. L. V., Kloosterweg, Sohuddebeurs f 20, Meyr. L. S., Driekoningenlaan, Zierikzee - 15. H. A., Oude Haven, Zierikzee - 10, J. B., Viasctrersdgk, Zierikzee - 7,50 Enz. Enz. Mej. L. V., Kloosterweg, Sohuddebeurs Mevr. B. v. d. K., St.-Domusstraat, Zierikzee M. V., Moolweg, Oosterland Enz. Enz. f 3,50 - 2,50 - 1- J. B., Visschersdjjk, Zierikzee Mej. L. V., Kloosterweg, Sohuddebeurs Mej. L. C. P., Sohuddebeurs Enz. Enz. f 3,50 - 2,50 - 1- vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd 18 20 jaar. Persoonlijke aanmelding op Vrijdag 19 December n.m. tusscben 12.— en 1.30 uur in ons filiaal Appelmarkt, Zierikzee. Ook dit jaar hebben wij voor U noj; een mooie sortering! Ook leveren wij nit voorraad: Kerst- stalletjes en Kerstgroepen. En nog tegen de rooroorlogsche prijzen. Ziet onze Etalage l Iedereen weet hetr,De Nieuwe Boekwinkelheeft het Prima kwaliteit Billffke prfjzen leveren wjj uit voorraad. Zierikzee, telefoon 110. In afwijking van vorige jaren, bestaat er gelegenheid, deze te plaatsen in de nummers, dl6 op 1 en 2 Januari verschijnen. De regelprjjs bedraagt: van 1 tot 5 regels 75 cent, meedere regels 15 cent. Da inzandlag voor belde nummers moet geschieden uiterlijk Maandag 29 December De Directeur OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART EN VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ AFLEVERING AAN DE EUITSCHE WEERMACHT. De Secretaris-Generaal van de Departementen van Handel, Nijverheid en Soheepvaert en van Landbouw «n Viasoherij ueekt het volgende bekend met betrekking tot de aflevering van goederen aan de Duitsehe Weermacht. Nog steeds blijkt er onzekerheid te bestaan omtrent de voor aflevering aan de Duitsohe Weermacht geldende voorschriften. Deze zijn da volgende: Op de gele «Wehrmaohtbezugsoheine« met het opschrift Aankoop van alle levens- en voedingsmiddelen in Nederland" (Ankanf lamtlioher Leben9 n. Futtermittel in den Niederlanden") geplaatst in eon rood veld, en voorzien van het dienstetempèl van den Chel intendant bij den Dnitsohen Legerbevelhebber in Nederland, kannen alle soorten levensmiddelen worden gevorderd. Hiernaast bestaan nog speciale «Bezugsohaine" voor bepaalde levens middelen en andere goederen, waarop eveneens kan worden gevorderd en afgeleverd. De speciale «Bezagsobeine" voor levensmiddelen zijn die voor: z/Versohe groenten en aardappelen" («Frieohgemiite u. Kartoffetn") voor alle soorten groenten èn aardappelenBoter, margarine of vet" («8utter, Margarine oder Fetl") uitsluitend voor boter; «Eieren" («Eier") voor Eieren «Melk" («Miloh") voor melk; «Versoh vleesoh en versohe worst" (Frisoh- fleisob Frisohwarst") voor versoh vleesoh en versehe worst. Al deze «Bezugsoheine" zijn eveneens geel van klear. Tevens zijn nog de volgende «Bazugsoheine" in omloop. «Aankoop van textielwaren of militaire aoboeaen" Ankauf von Texiilwaren oder Militar- Stiefeln"), welke wit zijn met een rood veld en recht geven op het vorderen van textielwaren en schoenen voor uniform- en uitrustingsondsrdeelen, mits het ontvangstbewijs aan de aohterzijde'is ingevuld. «Aankoop van texiiol- waren" («Ankant von Textilwaren"), welke wit zijn met een groen veld en recht geven op textielwaren voor dienstgebruik door troepenonderdeelen, das niet voor individueel gebraik. «Voor den aankoop van geweven stoffen of schoenwaren" («Für den Ankanf von Bpinnstoffwaren oder Sohuhwaren"), die wit van kleur zijn en uitsluitend voor gebruik door personeel in dienst van den Rijkscommissaris zijn bestemd, mit« aan de aohterzijde ingevuld en onderteekend. «Aankoop van sohoenen" («Ankanf von Sohuhe") wit met een bruin veld, welke reoht geven op ééa paar sohoenen, en de on- lants uitgegeven «distributiekaart voor den aankoop van geweven stoffvn" («Für den Ankauf von Spinnstoffwaren"), welke geheel wit is en uitgereikt ia ten behoevo van het Arbeitsbereioh der N.8.D. A.P. in den Niederlanden, Amt ftlr Volkswohlfahrt. Deze laatste is alleen geldig, indien voorzien van een stempel van genoemden dienst. Ten aanzien van de herbevoorrading dient als volgt te worden gehandeld. Indien op «Bezugaobeine" suiker, koffie, thee, grutterswaren, brood, gebak, meel, bloem, jam of oaoao is afgeleverd, dienen deze te word*>n gezonden aan de Nederlandsohe Meelcentrale, Wassenaarsoheweg 80, 's-Gravenhage, indien er peulvruohten op zijn afgeleverd aan de Neder landsohe Akkerbonwoentrale, Bezuidenhoutecheweg 15, 's-Gravenhage. Zijn er groenten op aardappelen of afgeleverd, dan dienen de «Bezug- soheine" aan het Plaatselijk Verkoopkantoor van de V.B.N A. gezonden te worden, bij afl «vering van boter, melk of kaas aan de Nederlandsohe Zniveloentrale, Afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 's-Gravenhage, bij aflevering van margarine, vet of spijsolie aan de Ned. Zniveloentrale, Afd M.V.O., Nassaolaan 6, 's-Gravenhage, bij aflevering van eieren aan de Nederlandsohe Centrale voor Bieren en Pluimvee, Rijksstraatweg 298, De Bilt en bij aflevering van vleesoh of worst aan de Plaatselijke toewyziogs- commissie der Nederlandsohe Veehouderijoentrale (dus niet aan de Centrale zelf). De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat bij aflevering van melk in streken, waar een standaardiaatiebedrijf aanwezig is, de «Bezogsoheine" aan deze bedrijven of aan de melkveehouders dienen te worden gegeven. Tenslotte dienen «Bezogsohein*", waarop textielgoederen of sohoenen zijn afgeleverd, respectievelijk gezonden te worden aan het Rijksbureau voor de Distributie van Textielproducten door den Handel, 's-Gravenhage of het Rijksbureau voor Huiden en Leder, Keizersgracht 277, Amsterdam. Aflevering vaste brandstoffen, zeep en rywielbanden. De bij inkwartiering verstrekte «Kohlengutsoheine" moeten door den handelaar voor herbevoorrading worden gezonden aen -zijn leverancier, die ze moet opzeaden aan het Rijkskolenbnreau, Carnegielaan 12, 's-Gra*enhage. Voor ket doen reinigen van de wasoh van o&derdeelen of leden van de Duitsohe Weermacht worden aan jwassoherijen en wacohvrouwen «Bescheinigungen" voor zeep afgegeven, welke door hen ter verkrijging van zseptoewijzingen moeien worden opgezonden aan de Seotie Zeep ven het Rijksbureau voor Chemisohe Producten, Laan Copes van Oattenburoh 16, 's-Gravenhage. Ten behoeve van arbeiders, werkzaam bij onderdeelen van het Dnitsohe leger, worden «Besoheinigongen" voor rijwielbanden afgegeven, welke bij de aanvraagformulieren moeten worden opgezonden naar het Centraal Distributiekantoor, Bureau A 4, Louise Henriëttestraat 10, 's Gravenbage. Wilt U dagelijks op de hoogte bljjven van de Abonneert U dan op bet dagblad de voor Kerstfeest! ter bereiding van oitroen Rbum Punch Voor het oafébedrijf zoowel als voor de huisvrouw, te gebruiken als Groo en als Borrel. Alleen verkoop voor 8ohouwen en Duivelend, Tholen en St. Philipsland P. D. Verstrate Zierikzee, telefoon 161. MAAGVERSTERKENDE nil I ru SLIJMAFDRIJVENDE NLLul van L. J. GROOTENDORST APOTHEKER UTRECHT zuiveren het bloed, ver drijven gal en slijm en bevorderen den «oe- den itoelcang. Bij hoofdpijn, zoo vaak een gevolg van trage ontlasting, kunnen zij niet genoeg wor den aanbevolen. ZIJ munten uit door hunne sacht* werking, zonder hr*mp of nadeellge gevolgen, zoodat men In staat blijft zijne gewone bezig heden te verrichten. Per doos met ge- Laat nu uw schaatsen vakkundig slapen Wacht niet tot da tijd van het schaatsenrijden daar is, want dan is hot telaat. Nu kunnen wij alle zorg aan het siypen besteden. Alle soorten eohaatsen kannen wjjj op onze moderne slijp machine slijpen. Zend daarom uw schaatsen aan IJzsrwaren, Zierikzee, Tel. 110 r- GOEDKOOPER - in verhouding tot het aantal personen, dat men op het goede moment bereikt nl. dèu, wanneer deze in een bepaalde behoefte wensohen te voorzien zijn de kosten van oonranten- reolame lager dan die van welk ander advertentiemiddel ook. Daarom: spaar door couraalen-reclama Adverteer la de Zierikzeesche Nieuwsbode brnlksaanwljzing 30 cent. Elschi vooral Grootendorst-pillcn met «bovenstaand fabrieksmerk. Verkrijgbaar bij de voor naamste Apothekers ea Drogisten. van alle goede reolame CO ÜR ANTEN RECLAME

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3