Uit Stad én Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 18 December HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Morgengesprekken voor den boer; 7.30 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gr.; 9.15-Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 10 Weensch Philharmonisch orkest; 11 Voor de kleuters; 11.20 Zang met pianobege leiding; 12 Ensemble Willy Kok; 12 40 Al manak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Otto Hendriks en zijn orkest; 14 Het Friesche Pianotrio; 14.35 Gram.; 15 Musette-orkest en soliste 15.30 Voor de zieken; 16 Bijbellezing; 16.20 Gram.; 16.30 John Kristel en zijn 'orkest; 17. BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Salonorkest en pianospel; 18 30 Sociale zorg— ook voor U; 18.45 Gram.; 19 Actueel halfuur; 19.30 Concertgebouworkest; van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Gram.; 20.25 Filmpraatje; 20.40 Concertgebouworkest; ca. -2130 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Engelsche uitzending: „National features of the Netherlands" of causerie „Over de beteekenis van het midwinterzonne- wendefeest"; 22.15-^24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15 Gram.; 7.30—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 viool met pianobegeleiding; 10.40 Voor de vrouw; 11 Ensemble Oscar Savoy; 11.45 Gram.; 12 Boyd Bachman en zijn orkest; 12.45BNONieuws- en economische be richten; 13.05 Gram.; 13.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 13.45 Voordracht; 14 Amabile-séxtet; 15 Voor de vrouw; 15.30. Pianovoordracht; 16 Ensemble „De Kwintslag"; 16.45 Voor de jeugld; 17.15 BNO. Nieuws-, eeenomische- en beurs berichten; 17.-30 Gram.; 18.15 Sport en lichamelijke opvoeding; 18.30 Zang met pianobegeleiding;' 19 BNO: „Wat Neder land schrijft"; 19.10 BNO: Nieuwsberich ten; 19.20 „Vrij volk op vrijen grond"; 19.40 Gram.; 19.45 „Brandende kwesties"; 20 Concert voor de Duitsche weermacht; (Van af 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken); 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbericht22.10—22.15 Avondwij ding. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 Dec. Vlas. Aange voerd 400 kg Holl. geel fl a 1,45; 170 kg dauwroot f 0,85 a 1,15. De hadel was over het algemeen kalmer. Nagenoeg alles werd op het land verhandeld. Aanvoer ter beurze werd geheel ver-" kocht. 16 Dec. Veemarkt. Aanvoer 1934 stuks vee, waaronder 1134 runderen, 24 paarden, 36 veulens, 112 schapen, 275 nuchtere kalveren, 183 graskalveren en 168 bokken of geiten. Prijzen per stuk: Melkkoeien f650 515—440; kalfkoeien f 645—520—400vare koeien f 430—325—275vaarzen f395—305 —220; pinken f 300—220—185graskalve ren f200—150—75. Graskalverenaanvoer iets grooter, han del tamelijk en prijshoudend. Melk- e.i kalfkoeien: aanvoer korter, handel rede lijk, prijzen als vorige week. Vare koeien: aanvoer iets kleiner, handel kalm, prij zen constant. Vaarzen en pinken: aanv. matig, handel fedelijk, prijshoudend. ST -MAARTENSDIJK. Gedurende de week van 8 tot 13 December 1941 zijn over de veiling alhier vervoerd 80.000 kg. uien Prijs A f4.90, afwijkend f3.92, Wasch- Peeën f7.80, afwijkend f2.32 per 100 kg. De zaaier is hét niet altijd gegeven den tijd des oogstes te belevenAlle waardevolle arbeid is hatidelen in ge loof. Feuilleton Algemeene Vergadering Waterschap Schouwen Maandag 15 Dacambar Voorzitter de heer S. J. Gast. Met de heemraden en hoofdingelanden zijn de ingenieur en (^ïtvanger-griffier aanwezig. Na opening van de vergadering wordt met de afwikkeling der agenda begon nen. De polder Oosterenban van Schou wen doet mededeeling van de opname van het dijkgeschot voor het dienstjaar 1941-'42. Het geschot is hetzelfde als vorig jaar. Het bouwen van een peilbootloods met- helling, a(an de Val, met oud materiaal;, wordt goedgekeurd, evenals de verkoop van grond aan den Ruigendijk. Eenige wijzigingen worden aangebracht in de „Keur op de Duinen". Mededeeling wordt verder gedaan van gedeeltelijke verpach ting van het 132e perceel voor f50 aar\ J. J. v. d. Linde te Haamstede en van de aankomst van hout voor de havenj hoofden ad f 2400. Voorgesteld wordt f 1500o te leenen a pari, voor het elec- trisch gemaal in den Zuidhoek, ten. hoog ste van 4 pet., ingaande 1 Juli 1942 met aflossingstermijnen van f 1000 per - jaar. De eersite aflossing zóu 31 Dee. 1943 moeten geschieden. Niemand heeft tegen dit voorstel bezwaar en het wordt m.a.st. aangenomen. Den is reeds de begroo ting voor 19 42 aan de orde. Van de geboden gelegenheid tot het houdenvan algemeene beschouwin gen maakt niemand gebruik, waarop tot artikelsgewijze behandeling van de be grooting wordt overgegaan, te bëgin- nen met de uitgaven. Bij hoofdst. II, lb, kosten gewone werken, informeert de heer Panny o'f er ook schade aan de glooiïnjgen is gekomen bij de jongste stormen, waar op de vobrzitter bevestigend antwoordt. Dhr. Panny, die het volwassen van glooi ingen toejuicht, had graag gezien, dat men zulks ook op een aangevallen plaats had toegepast. Zoodra er weer cement te verkrijgen is, zal zulks gebeuren, ant woordt de voorzitter. In den Osse staat de betonnen muur scheef hegft de heer Panny opgemerkt. De voorzitter erkent dat, maar ziet de noodzaak niet in die muur daar recht te gaan zetten. De heer de Vrieze acht het bedrag uitgetrokken voor herstel van de binnen- sluis van Flaauwers nog al hoog. De voorzitter antwoordt dat het de bedoe ling is dat herstel in eigen beheer uit te voeren; bovenidien is het een ramings- post. De ingenieur liqht toe, dat frontmuur aan de Z.W. zijde op omval len staat. Het voegwerk aan de binnen kant van. de sluiskoker is er ook uit., Gebeurt er niets aan, dan moet men straks een nieuwe sluis bouwen. De heer Panny informeert naar het herstel der havenhoofden, waarover heem raad Boogefd inlichtingten verschaft, f 1120 zal er aan besteed worden, hoewel daar mede de hoofden niet gerepareerd zijn;, wat nu gebeurt is een noodoplossing. Bij hoofdstuk IV, art. 3, tijdelijke kas gelden, vraagt de heer v. Id. Bout of' het niet mogelijk is, dat men in Schou wen op termijn betaalt, waardoor min der kasgeld zou behoeven te worden opgenomen, wat een voordeel voor het waterschap1 zou zijn. De voorzitter is verhdugd te kunnen mededeelen, dat de lasten van het wa terschap veel beter binnen komen dan voorheen. De achterstand bedraagt pl.m. f3000, waarvan inmiddels weer een ge deelte is ontvangen. J3en en ander is een gevolg van strenger optreden der. laatste jaren wat uitêtekend heeft ge werkt. Wat het bedrag voor kasgeld be treft, Schouwen maakt daarvan zoo wei nig mogelijk gebruik: I De heer v% d. Bout houdt vast aan termijnbetaling. De ontvanger deelt mede, dat Schouwen vooral in het voorjaar geld noodig heeft Voor het betalen van allerlei rekeningen, want dan komt er geen geschot binnen. Het idéé van dhr. v. d. Bout kan ingevoerd worden, maar het brengt veel administratie mee. De voorzitter zegt den heer v. d. Bout toe. dat het idéé in het Dj.B. eens nader Roman van Christel Broehl-Delhaes 26 Nadruk verboden Dat U „we" zegt, burgemeester, dat bevalt me, antwoordde de verre van verlegen Johanne, want waarschijnlijk gaat het niet ajleen om uw medewer king, maar ook om die van eenige an dere hoog geplaatste ambtenaren. Tjonge, is het zoo belangrijk? vraagt hij lachend. Hij moet het niet te licht opnemen; haar is het volkomen ernst. Ze kijkt den eersten burger der stad aan en zegt: Ik zou graag zien, dat U den jongen Kyber eens in het oog hield. Die zit niet op de goede plaats. Veel te goed voor de ondergeschikte functie, die hij bekleedt. Een flinke jongen, maar hij mag niet.eenis zelfstandig ontwerpen. Hij is toch geen teekenaar, maar architect. De otode heer luistert, vooral naar den Joon, waarop zij dat zegt. Deze jonge vrouw schijnt veel aan dien knaap ge legen te zijn. Of zegt ze dat alleen, om dat hij werkelijk begaafd is? De ware reden is op dit oogenblik niet goed uit te maken, maar hoe dan ook terwille van Johanne Gahl kan hij dien jongen wel eens in het oog houden. Zoo wordt Erich Kyber, de niets ver moedende, op e.en goeden dag in de ka mer van den burgemeester ontboden. Wat zou „de oude" van hem willen? Erich gaat zijn z'ondenregister nauwkeurig na, maar hij kan niets ontdekken, dat aan leiding zou kunnen zijn, dat hij zoo plotseling op het matje wordt geroepen. Hoogstens zou de burgemeester hem als ambtenaar, die geen bijverdiensten mag hebben, het schilderen als beroepsbezig heid kunnen verbieden. Maar dat moest hij eens in zijn hoofd halen I Nog liever liet hij dan zijn „vaste positie met recht op pensioen" loopent De oude heer schijnt echter zelfs niet aan een dergelijk voornemen te denken. Voorloopig rookt hij slechts een sigaret met zijn jongen, verbaasden gast, ver volgens informeert hij belangstellend naar diens opleiding, capaciteiten en bizon- dere voorkeur en tenslotte heet het dan: We zijn van plan van gemeentewege een nieuw ziekenhuis te bouwen. Onder ons gezegd, kunnen de voorloopige ont werpen, die ik ter inzame heb gehad, mij niet bijster bekoren. Ze zijn zoo wei nig origineel. Maakt u eens wat. Mis schien hebt u een idee?l Intusschen kunt u me wel eens wat werk, dat u tot dus ver gemaakt hebt, laten zien. De aarde schijnt stil te staan: een burgemeester vraagt een der jongste amb- bekeken zal worden. De heer H. J. Gast acht het gewenscht dat de jjeschiotbil-» jetten vroeger toegestuurd worden. De ontvanger merkt op dat ze niét- eerder rondgezonden kunnen worden voor het 1 kohier goedgekeurd is. De heer Panny is van meening dat voor vele klein- landbouwers niet gemakkelijk is in het voorjaar te betalen. Tusschen Rijk en Polder is een verschil, merkt de heer Smallegange op. Het Rijk heft naar in komen en vermogen, wat bij de polders niet het geval is, die heffen geschot van menschen die niet altijd veel hebben. Bij hoofdstuk VI, art. 2, verzekering van gebouwen, geeft, de voorzitter het woord aan den rapporteur der begroo- tingscommissie, den heer Gerritsen, die namens de commissie in overweging geeft de gemalen en gebouwen van het Wa terschap te^en molest te verzekeren. De voorzitter acht zulks een gegronde óp- merking. Hij stelt dan ook voor tot het aangaan van deze verzekering te be slisten. Voor 4 ton zal verzekerd moe ten worden, wat aan premie pl.m. f800* vorderen zal. (Stoomgemaal, motorge- maal, electr. gemaal en het Waterschaps- gebouw). Bij hoofdstuk I (der ontvangsten wijst de heer den Boer op de in de laatste1 jaren gevolgde methode van het' behan delen der begrooting in het jaar te voren, wat ook het Rijk doet, maar) waardoor het hem niet duidelijk is hoe groot het voordeelig slot is van het vorig dienstjaar. De voorzitter merkt„op, dat er practisch weinig verandering is gekomen, want het blijft een .raming. De heer den Boer wil weten hoe het met de financiën staat. Het i.s hem niet duidelijk waar het bedrag van het goede slot zit. De ontvanger verwijst spr. naar de memorie van toelichting over de goede sloten van 1940 en 1941, maar de heer den Boer is niet voldaan. In Septem4 b'er, wanneer hij aftreedt, komt hij er nog eens op terug. Bij hoofdstuk III, belastingen en hef fingen, vraagt de heer v. d. Bout of het „onvoorzien" niet te laag geraamd is. De voorzitter antwoordt dat er een be grooting is opgemaakt, welke wel iets uit zijn verband zal worden gerukt, om dat sommige werken niet zullen kunnen worden uitgevoerd, terwijl andere posten zullen moeten worden ^verhoogd. Het onvoorzien zal nog kleiner worden door de nu reeds aangenomen wijzigingen. Het buitengewoon dijkgtesehot wordt voor 1942 vastgesteld op f 9 per H.A,, te heffen''over 8125 H.A66 A. en 41 c.Af gronden 1—7e soort en f2 voor de soorten van 8—10 soort, wat f73592.6:2 moet opbrengen. Dan leest de voorzitter een uitgebreid exposé voor betreffende de heffing van het dijkgeschot van den gebouwdfen eigen dom, geraamd op?.f 31956.91 (vorig jaar f32300). De heffing zal 1 pet. minder bedragen, zoodat de raming f 28270 wordt De heer Gerritsen had deze cijfers graag bij de begrooting gezien. De voor zitter zegt dat ze eerst Zaterldag te zijner beschikking kwamen, maar in Mid delburg zullen ze serieus worden na gezien! De post „onvoorzien" uitgaven:, wordt van f 8696.30 gebracht op f4509.39 Nadat de voorzitter- de commissie Bad dank gezegd voor haar werkzaamheden, werd toen, daar niemand iets voor de rondvraag had, de vergadering gesloten. Voor onvoorziene uitgaven is uitge trokken een bedrag van f809,77. De kapitaal dienst vermeldt aan uitg. én inkomsten f9028,30. i BRUINISSE. De vorige week werden van hier rechtstreeks naar Holland ver- zonden ongeveer 700 ton mosselen. Via de losplaatsen te Tholen, Ierseke, Phi- j lippe en Belhoek werden ongeveer 6000 en naar de consumenten in' Holland^ Duitschland en België vervoerd;. Prijzen 1 2 65 tot f3.10 per ton. Aangevoerd werd ongeveer 60 ton mosselzaad uit de Wes- terschelde J Het kiescollege der Nedu Herv. kerk heeft tot ouderling herkozen de heer M. A. Jumelet en tot diaken de heer, N. J. Reijnhoudt. Hef college van nota- beien herkoos als kerkvoogd dé heer' M. van Rhee, terwijl tot voorzitter" van 1 notabelen werd gekozen de heer W, van den Berg—Beekman. i Als ouderling der Ger. Kerk in de j vacature J. van der Wal (niet herkies baar) werd gekozen de heef" W. van den Berg Dz., als diaken werd her-. kozen de heer Joh. Muller. I De dubbeltallen waaruit gekozen kon worden waren resp. W. van den Berg— L. van der £luis en Joh. MullerG* Verheij. ST-MAARTENSDIJK. Dit jaar zijn over jde weegbrug alhier gepasseerd 6381292 kg. suikerbieten. 'Dinteloo'rd 1741835 kg. Roosendaal 1179342 kg. De Bond (Centr. Suiker-Maatschappij) 2414443 kg. Putters- hoek 1045672 kg., terwijl 1017595 kg. pulp werd aangevoerd. STAVENISSE. Van Provinciewege heeft men eenaanvang igiemaakt met het be planten van de bermen van den Provin cialen Weg naar St.-Maartensdijk. Eén kant van den weg wordt "^met opgaan-i de boomen beplant, Die kant van den weg, waarlangs de telefoondraden loo- pen, zal met struiken beplant worden. 1 Het is wel te verwachten, dat op den duur de aanplanting een welkome on derbreking zal vormen in het nu wel wat eentonige landschap. De goede zorg voor de beplanting wordt in ieders be langstelling en vooral medewerking aan- bevolen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. ST-MAARTENSDIJK. Woensdag 17 Dec. 8,30, in gebouw Rehoboth: Ds. A. de Bruijr -te Wemeldinge. Donderdag 18 Dec. 8 uur, Kerk dienst te leiden do,or Ds. de Bres alhier. DE WAPENVERORDENING Op overtrading staan strange straffen Steeds weer moet geconstateerd wor den, dat niet hqt noodige begrip bestaat van den omvang van het wapenverbod en de ernstige gevolgen van een overtre ding daarvan. Alle met het bezit van wapens verband houdende problemen zijn ondubbelzinnig en tot in bijzonderheden geregeld in de verordening van den rijles- commissaris 1939/41 (wapenverordening) wapens in den zin van deze verordening zijn 1. Vuurwapens, waarmede gelijk staan wapens, die bestemd zijn tot het versprei den van giftige, verstikkende of weerloos makende middelen; 2. Houw- /-en steekwapens, d.w.z. wa pens, die naar hun aard er toe bestemd zijn door houwen, stooten of* steken ver wondingen toe te brengen. Onder de wapenregeling vallen dus niet slechts, zooals vaak wordt aangeno men, vuurwapenen vair alle soorten en munitie, springstoffen en ontploffingsmid delen, maar ook overige wapens, zooals dolken, kampeeyrmessen, ploerlendooders, boksbeugels, gummistokken en ieder an der voorwerp, van anderen verkregen of zelf vervaardigd, dat'bestemd is'tot het toebrengen van verwondingen. Niet alleen voor vuuryvapens^of, toe- behooren', maar pok voor dc genoemde andere wapens is volgens de wapepver- ordeningverwerving, bezit of bij zich. dra gen van een uitdrukkelijke goedkeuring c(er bevoegde Instantie afhankelijk. Door overtreding van deze voorschrif ten stelt men zich volgens par. 2 der verordening no. 138/41 bloot aan de zwaarste straffen. Van de getroffen re geling is niemand uitgezonderd. Wie om eenigerlei reden toch nog gelooft ziel) niets te behoeven aan te trekken van de bestaande ondubbelzinnige bepalingen, moet zichzelf de strenge en zware con sequenties verwijten. RECHTZAKEN Politierechter te Middelburg A. de G., 21 jaar, metselaar te Oos- t e r 1 a n d, wegens diefstal van een bank biljet van f 20, toebehoorende aan M. J. Klompe, gepleegd in de maand Sep tember te Haamstede. Eisch1 m. h. Uitspraak: 1 m. h.' P. M. van den B., 41 jaar, landbouwer te Haamstede, wegens het feit dat hij' te Haamstede op 11 en 12 Augustus, telkens, zonder redelijk doel, op eerst- ZONNEMAIRE. Zondag 14 Dec. is door het kiescollege der Ned. Herv. gem. ge kozen tot ouderling dhr. B. S. Hanse en als diaken dhr. C. J. v. Dijke, aftr. Maandag 15 Dec. is herkozen als kerkvoogd dhr. H. J. Slootmaker en in de vacature ontstaan dóór het vertrek van dhr. C. I. Serlé is gekozen dhr. N. Kik Pz. OUWERKERK. De begrooting voior het dienstjaar 1942 vermeldt voor den ge wonen dienst aan uitgaven f 31,217,07, aan inkomsten f 29,717,07. Nadeelig slot f1500 tenaren van Bouw- en Woningtoezicht of hij niet' eens een teekening van een nieuw ziekenhuis wil maken! Dat is een voudig niet te begrijpen. Hoe komt „de ouwe" daar zoo plotseling bij? Dat moet toch .iemand hem als het ware onder den neus hebben geduwd? Kyber laat in koortsachtige haast al zijn meer of" min der invloedrijke kanissen de revue pas- seeren. Er is er geen een, 'dien hij daar toe in staat acht en waarschijnlijk zou hij de ware oorzaak van deze vleiende onderscheiding nooit hebben gevonden, wa/nneer de burgemeester hem daarbij niét zelif zij het dan volkomen onbe wust had geholpen. De oude heer vroeg namelijk: U maakt de illustraties voor het werk van Johanne Gahl? Dan gaat Erich Kyber plotseling een licht op. Wie weet, dat hij die illustra ties maakt? Geen enkele van hen, met W,ie een burgemeester gewoonlijk pleegt om te gaan. Alleen Johanne zélf komt daarvoor ,in aanmerking. Dus Jo, denkt hij, en zijn wangen gloeien. Terwijl hij zijn hoogs ten chef vriende lijk en correct op ontelbare vragen ant woord geeft, jagen hem onophoudelijk allerlei gedachten door het hoofd: Overal Jo. In de kleinste hoeken en gaten Jo in zijn jeugd, ,in zijn -studietijd, daarna Jo. Alles doet ze voor hem. Alles heeft hij haar te danken. En hij? Wat kan hij daar tegenover stellen? Dat schil deren telt niet mee. Met die illustraties MIJNHEER PIMPELMANS HEEFT ALWEER PECH door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 51. De boer haalde een touw. Het werd van achterèn aan de bumper vastgemaakt en toen gingen ze allemaal aan het trek ken Trék je niet, zoo heb je niet; spre kend de Wol ga-sleepers. Meneer Pimpel mans liep voorop; nog nooit van zijn leven had hij zoo hard gewerkt. 52, De auto scheen echter niet erg solide in elkaar te zitten, althans op eens schoot de bumper los en het heele gezelschap buitelde voorover; meneer Pimpelmans schoot met z'n hoofd tus- fechen de spijlen van het hek, Janus viel plat op. z'n neus en de boer kreeg de bumper op z'n hoofd. doet hij niets voor haar plezier. Waar schijnlijk zal hij daaraaii*zeLf nog behoor lijk verdienen. En wat doet zij niet alle maal? Hij voelt zich innerlijk diep be schaamd. U.it eigen kracht vermocht hij dus niets? Altijd moet die vrouw, de sterkere, haar hand uitsteken om de vele raderen der machine aan het loopen te brengen, Groote, machtige Johanne! En toch lieve, kleine, aanbiddelijke Jo. Terwijl de welwillende, oude magistraat spreekt en hij zelf daarop antwoord geeft, spinnen Erichs innige gedachten zich om Johanne. Maar ook de wil ont waakt in hem, de wil om te toonen, dat hij geen zwakkeling is, die een beetje geprotegeerd moet wordefi, maar dat liij zelf over de noodige krachten beschikt om zich baan te breken. Hij voelt zich bezield door den.noodigen moed om een groote taak. te volbrengen. Zijn geluk kent geen grenzen meer. Het is haast vermetel en gevaarlijk, zoo gelukkig te zijn Thuis ontwerpt Kyber mateloos en impulsief in alles wat hij onderneemt onmiddellijk twee, drie ruwe schetsen voor het ziekenhuis. Het terrein staat hem duidelijk voor den geest. Het ligt aan het einde van de straat, waarin hij woont en hij behoeft dus niet ver te loopen om het in oogehschouw te nemen Zijn moeder merkt natuurlijk iets. Zijn uitgelateft stemming laat zich niet ver bergen en waarom zou Erich de eer, die hem te beurj is gevallen, verzwij gen? Hij vertelt zijn moeder, wat Jo hanne weer voor hem gedaan heeft en in zijn ongekende geestdrift gaat hij zelfs nog verder: hij gewaagt in schier buitensporige loftuigingen van zijn be wondering en zijn liefde voor Johanne. Zijn moeder kijkt hem oplettend aan en zégt dan veelbeteekenendJa, ze is een zeer bijzondere vrouw en alle wijs heid van 'haar dertig jaren wendt ze aan om van jou iets behoorlijks te maken. Dat kunnen we niet genoeg waardeeren. Met haar zeven jaren voorsprong heeft ze natuurlijk heel wat meer ervaringen op verschillende dingen een dieperen kijk dan een jongmensch als jij. Het is voor .een verliefden jongeman niet prettig om te hooren, wanneer de uitverkorene als zooveel ouder en ver standiger wordt voorgesteld. Ook Erich kan het niet verkroppen. Maar moeder, je doet net, of Jo een ouwe tante is. Dat bedoel ik natuurlijk niet. Maar een meisje, dat even oud is als een jongen, precies even oud, is hem toch al jaren voor. Hoeveel meer is dat dus niet het geval met «en zooveel jaren oudere vrouw. Wordt, vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2