Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed Ook Rheumatiiek is daar een (gevolg* van Rheumatiiek die sloopende pijn, die ontstaat omdat schadelijke zuren zich ophoopen en vastzetten in spieren en spierweefsels, nu hier dan daór. Rheu- matiek uit zich- in vele vormen, maan de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zoo als de gevolgen heftige pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen, U weer krachtig te maken en fit, dat is de taak van Kruschen Salts, De weldadig versterkende uitwerking van Kruschen Salts regelmatig gebruikt is een gevolg van de verhoogde actie van lever; nieren en ingewanden. Naarmate tiie worden aangespoord zuive ren en filteren ze alle schadelijke zuren uit Uw bloed. Volg toch liet voor* beeld van die duizenden dankbare ge bruikers van Kruschen Salts. Begin er óók mee! Kruschen zal U goed doen, sterker maken, krachtig, flink, vrij van pijn en vrij in Uwe bewegingen. Kru schen het oude beproefde recept si/nds 1889. Bij alle Apoth. en Drag. 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree, Amsterdam. VERSCHILLENDE BERICHTEN Rijwielvergoeding voor schoolbezoek De secretaris-generaal van liet depar tement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, - heeft dezer dagen in beroep beslist, dat de rijwielvergoe- ding voor schoolbezoek bij het lager on derwijs (uitvoering art. 13 der Lager On derwijswet' 1920) in dezen tijd is vast te stellen op 3/4 cent per af te leggen km. Rant* van provinciale - en Qem«ehtefeenfngan De secretaris-generaal van binnenland- sche zaken heeft het volgende bericht aan de commissarissen in de provincies. Mijn ambtgenoot van financiën heeft mij medegedeeld, dat hij in afwachting van het tijdstip, waarop de 3% pet. staatsleening 1941 als voldoende geklas seerd zal zijn te beschouwen, bezwaar moet maken tegen het sluiten van. pro vinciale en gemeenteleeningen met een hooger rendement dan 31/2 pet. Bij onderhandelingen omtrent voorge- nomen geldleeningen zullen de provin cies en de gemeenten met het boven staande rekening hebben "te houden. RECHTZAKEN Bvleediging van da N S B. In een nummer van het weekblad Dé' Unie hadV. J. N. M. te Rijswijk een artikel geschreven, getiteld: De N.S.B. dreigt. Het artikel ging over anonieme brieven, welke hij zou hebben ontvangen en in verband daarmee had hij critiek geoefend op de N.S.B. De vrederechter, mr. Sluyters, zeide, dat overal minderwaardige sujetten rond- 1 oopen, die er genoegen in scheppen, anonieme brieven te schrijven. „Maar daarom kunt u niet een gansche groep van de bevolking beschuldigen én die dan nog beleedigen ook". De officier achtte het stukje beleedi- gend en vroeg f40 boete. De verdediger concludeerde tjOjt ontslag van rechtsvervolging. Hierna vonnis wijzend, wees de vrede rechter er op? dat, zooals meer voor komt, het venijn in denstaart van het stukjo zat. Hierin stond o.a.: het is de viaag, of de N.S.B. ooit over andere middelen beschikt heeft. Hij wees erop, dat deze soort journalistiek over Neder land reeds onnoemelijk leed gebracht heeft en dat iemand, die een partijblad schrijft, zich een juiste verantwoorde lijkheid bewust moet zijn. Een zwaardere straf dan door den officier geëischt, vond hij op zijn plaats. De verdachte werd veroordeeld tot 3 weken. Vervolgens heeft terechtgestaan de perschef Van de Nederlandsche Unie, H. J. K., die in het weekblads De Unie een artikel had geschreven tegen het agrarisch front. Hierin kwamen woorden voor als: ranselen, broodroof, intimidatie, bluf De strekking van dit artikel werd beleecigend geacht voor de N.S.B. Verdachte zeide, dat hij slechts had wüleu ksrakteriseeren de wijze, waarop het agrarisch front leden wierf. Hor eischte de officier 1 week gevan genisstraf. Op verzoek van den verdedi ger zal de vrederechter schriftelijk von nis wijzen op 18 December. IETS, DAT N ET KAN WACHTEN Gewonde soldaten, die thans op het Slagveld in het Oosten ligglen, mogen geen moment langer blijven biggen dan strikt noodzakelijk is. Want er heerscht reeds een felle koude daarginds en daar om moet nu meer dan ooit snel wor-\ den ingegrepen als het Igaat om het redden van menschenlevens. De Nederlandsche ambulance zal daar om een welkome hulpexpeditie zijn. Aan ons de taak, Nederlanders, te zorgen, dat het de Nederlandsche ambulance aan niets ontbreekt. Onze eigen Nederlandsche ambulance moet de beste zijn, f die ooit werd uit gezonden. Stort daarom uw bijdragen, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht ?2, 's-Grervenhage. RADIONIEUWS Interessant* grepen uit het programma van den dag Zaterdag 13 December Ernstige muziek. Henriëtte Sala, sporaan en Annie Neder- bracht, piano, voeren van 14 uur lie deren en pianowerken uit van den het vorige jaar overleden componist Carl Oberstadt. (Hiversum II). Om 16'uur Hilversum II hoort u een - programma van Italiaansche sonaten (Vivaldi en Veretti), gespeeld door Frits Gaillard, cello en André Rodenhuis, piano Van 18.30—19 uur en van 19.45—20.46 uur hooft u over den zender Hilversum I het U.S.O., ditmaal onder leiding van een gastdirigent, n.l. Otto Glastra van Loon. De solist is Harry Wiggelaar, die het weinig gespeelde vioolconcert in d kl. t. Op. 44 van Max Bruch zal spelen. Op het programma staan, behalve de 5e Symphonie van Schubert, twee Hol- Iandsche werken: de kleine Suite van Voormolen en de Javaansche fhapsodie van Dirk Schafer. Van 20.45—<21.20 uurvalt over den zender Hilversum I een uitvoering der 4e voorstelling van de. Abendmusiken van D. Buxtehude door de Nederlandsche Mo- tetvereeniging o.l.v. Joh. Legène te be luisteren. I i Lichte Muze. Van 20.15—21.30 uur hoort U een ra dio-revue, uitgezonden door den Ned. Omroep, onder den titel: „Een lach, een lied en anders niet!" Auteur is Jac. van Tol. Aan dit vroolijke programma, bestaande uit schetsen, liedjes enz. ver- leenen Stoet Haspél, Cisca Harms, Gré' Brouwenstein, zang, Cora May, zang, Roland Wagter, Dries Krijn, een ge mengd koor en de Melodisten hun me dewerking. Dé muziek is van Cor van der Linden. Over en voor den boer. „Alsik het voor 't zeggen had" kunt u van 18.45—19 uur over den zender Hilversum II beluisteren. Spreker is Dirk van den Hul. •Het D.N.B. méldt uit Sjanghai: Naar het Japansehemilitaire 'blad Taiirikoe Simpo mededeelt, hebben Japansehe mi litaire en marinestrijdkraehten de petrcK leumopslagplaatsen van-de Asiatic Petro leum Cy en de Standard Oil ty bezet. 84 Engelsche en Amerikaansche schepen van in totaal 20.000 ton werden in be slag genomen. Ook in Itsjang en Kioeki- ang hebben de Japanners de bezittingen van drie Amerikaansche petroleummaat- senappijen in beslag genomen. Het Japansehe s.s. ,",Foeji Maroe" Is er in geslaagd door het operatiegebied' te komen." Met 1639 Japanners uit- Ned.- Indië is het schip te Kobe aangekomen. Uit Manilla wordt gemeld, dat 200.000 inwoners der stad de wijk hebben ge nomen naar de heuvels in de nabijheid1. Gemeld" wordt dat generaal Quezon per soonlijk de evacuatie heeft geleid. Het DNB meldt uit Berlijn: Na de oorlogsverklaring van Japan aan de Vereenigde Staten en aan Engeland fop 8 December, hebben de volgende sta ten Japan den oorlog verklaard: Enge land, Canada, Costarica, Australië, Nica ragua, Nederlanidsch-Indië (alle op 8 Dee.), de Vereenigde Staten, de republiek San Domingo, Haiti, Honduras, Cuba, San Salvador, Mexico, Panama (alle op 9 Dec.) en de Unie van Zuid-Afrika (op, 10 Dec.) "I I Volgens berichten uit Manilla zijn Woensdag in totaal vier luchtaanvallen op Manilla gericht. In oogjgietuigenbe- richten wordt uitdrukkelijk in het licht gesteld dat deze aanvallen uitsluitenfd waren gericht op militaire doelen ter wijl op de stad Manilla zelf geen bom men zijn geworpen. De bewering van President Roosevelt, dat een Japansch vliegtuigmoederschip bij Pearl Harbour tot zinken is gebracht, wordt door den zender van Tokio vol strekt onwaar genoemd. DE NIEUWE VERKEERSREGELING VOETGANGERS I 1. moeten van de voetpaden ge bruik maken; 2. moeten rijwegen langs de koet sten weg ^haaks) en zonder onderbreking oversteken; 3. mogen bij bewaakte kruispun ten slechts oversteken met het vrijgegeven verkeer mee; 4. moeten van eventueel aanwezige voetgangers - oversteekplaatsen gebruik maken om over te ste ken; 5. moeten binnen daartoe gestelde afzettingen blijven; 6. mogen niet op hoeken van straten blijven staan, indien daardoor het verkeer wofdt be lemmerd; 7. mogen niet op rijwielpaden loopen, DE NIEUWE VERKEERSREGELING WIELRIJDERS I 1. Gij moet gebruik maken van het rijwielpad. 2. Slechts twee wielrijders naast elkaar! 3. Inhaleh in den regel slechts door' één wielrijder tegelijk! 4. Op zijn minst één hand aan het stuur en beide voeten op ne trappers! 5. Alleen een volwassene mag een kind beneden den leeftijd van tien jaar vervoeren op een ge schikte plaats. 6. Gij moogt geen handwagens voorttrekken of dieren geleiden- (dus ook geen hónden). 7. Houdt zooveel mógelijk rechts! 8. Ook wanneer gij uw rijwiel aan de hand meevoert, moet u zién hóuden aan de verkeersteekèns, -borden en -regels! 9. Is 'trijwielverkeer in een straat in beide richtingen gesloten, dan mag het rijwiel aan de hand worden meegevoerd. Officieel is te Londen medegedeeld), naar Reuter in een extra-bericht meldt, dat generaal Cunningham ontheven is van zijn post van commandant van de Britsche strijdkrachten in het Mid'- den-Oosten. In zijn plaats is generaal- majoor Ritchie benoemd. De marinesectie van het Japansehe kei zerlijke hoofdkwartier deelt mede, dat het Amerikaansche vliegtuigkampschip; dat, zooals gemeld, reeds op den eer sten dag van den oorlog door Japan sehe duikbooten bij Honoloeloe tot zin ken werd gebracht, de -33.000 ton me tende „Lexington" was. De Engelsche berichtendienst meldt, dat overlevenden van de „Prince of Wales" en de „Repulse" in Singapore aan land zijn gegaan. VOOR DE HUISVROUW Bevriezing van de waterleiding Het is dezen winter door brandstof- sehaarschte, door schaarschte aan lood voor reparatie, door transportmoeilijkhe den en verduisteringsbepalingen ten zeer ste noodzakelijk om alle voorzorgsmaat regelen tegen bevriezing -van de water leiding .te nemen. Reeds nu dient men zijn maatregelen te treffen. 1. De hoofdkraan en de aftapkraan comtroleeren. Dit is zeer eenvoudig: men draait daartoe de hoofdkraan, -die zich meestal bevindt in den meterput, in den kelder ,of de kelderkast of onder de vestibule, dicht en probeert dan een kraan in de woning. Blijft deze doorloor pen, dan sluit de hoofdkraan niet goed af en moet zij dus gerepareerd worden* 2. Bestaat de installatie uit verschil lende gedeelten, die afzonderlijk kunnen worden afgesloten, dan controleert men op dezelfde wijze de stopkraan van die verschillende leidinggedeelten. 3. Leidinggeóeelten, die voorloopig niet meer gebruikt-worden, bijvoorbeeld voor tuinbesproeiïng, garage, enz., kunnen het beste reeds nu worden afgesloten en af getapt. Het kan dan niet meer worden vergeten. 4. Voorts dienen thans zooveel mogelijk voorzorgen te worden getroffen, om de huizen te beschermen tegen het indrin gen van felle koude. In elke woning is er wel iets te doen: het gesloten houden van kelderramen en kelderluiken; het dichtstoppen van ventilatieroosters en dergelijke openingen; het in stroo, zaag sel, krantenpapier, zakken verpakken van leidingen in onverwarmde gedeelten, als ze zeer aan bevriezingsgevaar onderhevig zijn enz. Ook de watermeter en de hoofdkraan moeten tegen bevriezing beveiligd wor den, beide echter zoo, dat ze gemakkelijk bereikbaar blijven. Nat of vochtig ge worden isolatiematerialen moeten worden vervangen door droge. Een ieder, die reeds thans systematisch en met overleg nagaat, wat hij kan doen om zijn waterleiding tegen bevriezing te beveiligen, zal zich in den komenden win ter voor veel narigheid behoeden. MARMELADE EN SUCADE Binnenkort zal er weer marmelade op de jambon verkrijgbaar zijn. Er is nl. een aanzienlijke hoeveelheid oranjepulp in ons land aangevoerd, die thans onder de jamfabrikanten wordt gedistribueerd. In een officieele publicatie van den Gemach tigde voor de Prijzen zal dezer dagen in de bladerr de verkoopprijs van dit sma kelijke artikel worden bekend gemaakt. Den banketbakkers Zal het interesseeren dat voor de verwerking in hun bedrij ven tegelijkertijd een hoeveelheid abri- kozenpulp beschikbaar zal worden gesteld Tevens kan worden medegedeeld, dat geconfijfe sucade (f0,20 per 100 gr.), waarvan eveneens een ruime hoeveelheid is aangevoerd, met Ingang van heden weer in de kruidenierswinkels zal wor den verkocht. In verband met den iets hoogeren in voerprijs zal de winkelprijs echter en kele centen meer bedragen dan 'tot nu toe het geval wqb. TELEGRAMMEN ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. De vijand heeft. Donderdagnacht, op eenige plaatsen in West-Duitschland bri sant- en brandbommen neergeworpen. Verscheidene burgers werden gewond. In woonwijken ontstond eenige schade aan huizèn. Een aanvallend vliegtuig is, volgens de tot dusverre ontvangen be richten, neergeschoten. De OORLOGSVERKLARING VAN DE V.S. AAN DUITSCHLAND EN ITALIË. President Roósevelt, heeft naar de Britsche berichtendienst uit Washington meldt, Donderdagmiddag zijii handteeke- ming geplaatst onder de oorlogsverkla ring aan Duitschland en Italië. VERLENGING DIENSTTIJD IN DE V.S. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft het wetsontwerp, waarbij toestemming wordt gegeven tot het hit- zenden van Amerikaansche expeditiecorp sen naar welk deel der wereld ook met handopsteken goedgekeurd en het naar het Witte Huis doorgezonden om 'door den President te worden onderteekend. Het wetsontwerp verlengt dén dienstijd van alle opgeroepen mannen en uitgeko zen recruten voor dein tijd van den oor log- I I! i.M Wij i::/; DE STRIJD IN NOORD-MALAKKA.' Uit Singapore wordt gemeld dat offi cieel toegegeven wordt, dat ide Britsche defensie in Noord-Malakka niet volgens de plannen verloopt en aanzienlijke ver liezen brengt. Verder wordt toegegeven dat de Japaiiners de superioriteit in de lucht in die streek hebben veroverd. tlINISTER KNOX IN HONOLOELOE. De Amerikaansche Minister van Marine Knox: is in Honoloeloe aangekomen, zoo meldt de Britsche berichtendienst uit Washington.. MINDERE VERDUISTERING IN TOKIO. In verband met de geringer wordende vrees voor vijandelijke luchtaanvallen, wordt in Tokio nog slechts gedeeltelijk verduisterd sedert Donderdagavond. Zondaoartiindienit Zierikzee Zondag 14 December: Dr. van Hoorn en Dr. Verspyck. SPORT VOETBAL. SCHOUWEN I-ZIERIKZEE I Voor den Zondag te spelen wedstrijd tegen Schouwen I is het le elftal van Zierikzee van links naar rechts als volgt samengesteldA. Hage, d.; J. B. Buyze en J. J. Dogger, a.; J. Voifceri, M. W. Catshoek en J. de Witt, m.; Abr. Kraak, ,A. Koster, D. C. Viergever, P. L. vai* Doom en J. A. van Dijk, v. Reserves: J. Koevoets en A. van Beveren. Als de weers- en terreinsomstandighe- <den medewerken zal deze eerste plaatse lijke wedstrijd ongetwijfeld veel belang stelling trekken, daar beide elftallen hun uiterste best zullen doen om een zoo eervol mogelijk resultaat te behalen. Op papier heeft Zierikzee een sterk elftal en als doelman Hage in vorm kan zijn en de voorhoede schotvaardig is, geven we de roodzwarten de beste kansen. Als Schouwen op dreef is achten we haar echter zeker in siaat den bezoe-' kers de handen vol te geven. Zooals be kend vangt de wedstrijd, om drie uur aan1. Scheidsrechter is de heer P. J- <Cashoek, ZIERIKZEE ll-BURGH I Om één uur (en niet om drie uur, zooals aanvankelijk was vastgesteld) ont vangen de Zierikzee-reserves Burgh I. Voor dezen wedstrijd komen de rood zwarten als volgt uit: E. Pairoux, d.; S. Mosselman en Corn. Peute, a.; A. de Spirt, A. Alburg en Joh. Schoonen, ml.; P. Willemse, A. Verton, P. A. Ribbens, C. v. d. Westen en L. Gillesse.v. Reserves C. v. Aken, J. Nieskens en Chr. peute. Zooals uit deze opstelling blijkt, komt •de thuisclub met een aardig elftal in het veld en hoewel we Burgh ontegen zeggelijk de beste kans geven op de ■overwinning, kan toch een aardige wed- .strijd worden verwacht. Als de Zierik- zee-verdediging solide is, zullen de cij fers heuseh niet zoo groot zijn, vooral als ook de voorhoedespelers spelen voor wat zij waard zijn. PREDIKBEURTEN Zondag 14 December. Kerkwerve. 3.30 ure, d«. Veen (Coll. noodl. kerken en peril.) Seroosfcerko. 11 ure, ds. Veen. ftnrgh. 3.30 nre, de. Bosohloo van £lkeisee (Extra-eoII. kerk). Renesse. 11 ure, de. Ninck Blok ren Brouwershaven. Evangelisatie. 4 nre, de. den Hollander van Haamstede (Oogstpreek). Noordwelle. 12.15 ure, dg. Pijnaoker Hordijk van Zieriksee. Haamstede, 11 nre, da. den Hollander. Geref. kerk. 11 en 3.30 nre, da. Voorneveld. Geref. gem, 11 en 3.30 nre, Leesdienst. Eikerzee. 11 ure, de. Bosohloo. Geref._ kerk. 11 en 3.30 ure, de. -v. d. Berg. Brouwershaven. 3.30 ure, ds. NiDok Blok Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, d». Meester. Zonnemalre. 11 ure, dg. ToDsbeek (Red. H. Doop). Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, de. v. d. Linde. Noordgouwe. 11 ure,dg. v. Griet- li uij een. Dreisohor. 11 ure, de. Biezen. Ouwerkerk. 11 ure, ds. Heijboer. Nieuwerkerk. 11 en 3.30 ure, de. Wes- terhof (Extra-ooll.) Geref. kerk. 11, ds. Venema en 3.30 ure, Leesdienst. Geref. gem. 11, -3 en 7 ure, de; Barth. Oosterland. 11 en 3.30 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. 11, Leesdienst en 3.39 ure, ds. Venema. Geref. gem. 11, 3.30 en 7 are, Lees dienst. Oud-geref. kerk. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Sirjansland, 11 ure, ds. Aalbers, Brninisse. 10, ds. Marsman en 2.30 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 10 30 en 3 ure, dB. UDger. Geref. gem. 10 30 en 3 ure, Leeskerk. Oud-geref. kerk. 10 en 2.30 ure, Leebkerk. A.-J .-Polder. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipslaad. 11, Leesdienst en 3.30 are, ds. Batelaan van Tholen. Geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Oud-geref. kerk. 10.30, 3.30 en 7vure, Leeadiènst. Tholen. 10.30, ds.Batelaan en 3 ure, ds. v. Griethoysen van St.-AnDaland. Geref. kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Bwierts. Geref. gem. 10, 2 30 en 6 nre, Leesdienst. Vrije «reref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, ds. Baaij. St,-Maartensdijk. 11, ds. de Bres (Bed. H. Ar.) en 3.30 ure, idem (Dankz. H. Av. en H. Doop). Beide diensten wintercolieote voor de diaconie. Ned. geref. gem: 11, 3.30 en 7.30 ure, Leesdienst. Oud-geref. gem. 11, 3.30 en 7.30 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 11 en 3.30 uro, da. r. Eist. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-geref. kerk. 11, 3.30 en 7 ure, Leeedicnet. Poortvliet. 11, ds. de Haan van Boher- penisse en 3.30 ure, Leesdienst. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, Leesdienst. Geref. gem. 11 en 3.30 ure, Leesdien&t. Soherpenisse. 11, Leesdienst en 3.30 ure, ds. de flaau. Geref. gem. 11, 3.30 en 7.30 ure, Leesdienst. St&venisse. 11.10 en 3.40 ure, ds. Damsté. Oud-geref. kerk. 11,10, 3.40 en 7.10 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 11, ds. v. Griethuysen en 3.30 are, Leeskerk. Geref. gem. 11.10, 3.40 en 7.10 ure, Leeskerk. Beurs van Amsterdam t.b Woensdmg 10 December STAATSLEENINGEN NEDERLAND T.K. LR. Obl. 1 100 1940 I 4 100»/lt 1001/, OW. f 500 1940 I 4 100?/8 101V. Obl. f 4000 1940 I 4 10l'/ls 1017, Obl. f 100 1941 4 99"/,, 99"/,, Obl. f 500 1941 4 lOOgb 100i/If Obl. 1 1000 1941 4 100'/, 100>/ltgl Grootboek t 1000 3'/, 95'/, Reoep. f 100 1941 3'/, 96 95'/, R.eep. f 500 1941 3'/, 96 95'/, Reoep. 1 1000 1941 3'/, 96VItgl 96gl OertiL tod Ineehr. 3 88'/, 89»/, Grootboek f 1000 3 89 887, Obl. f 100 1936 3 9BVi. Obl. f 500 1936 3 95Vu Obl. f 1000 1936 3 96 95»/, Obl. 1 100 1937 3 90'/, 90'/» Obl. 600 1937 3 90'/, 91»/, Obl. 1 1000 1937 3 89»/, 89'/, Obl.f 100(3'/,)1938 3 92 92 Obl.l 500 (3'/,) 1938 3 92>/i. 92'A, Obl. f 1000 (3'/,)1938 3 927, 92'/,gl 'Oertifioeten t 1000 2'/, 74»/, a»/,~ Grootboek f 1000 2'/, 74»/, 74»/, HYPOTHEEKBANKEN Dordrebhteohe 31/, 97'/,gb 98'/, Inenlkir. R.T. 31/, 97'/, - 97'/, Dtr.ohleob. H (vu 2) 3'/, 99i/,gl 991/, Zeeuwsohe 3'/, 977/, 98 Zuid-HoU.aoh. H(vu) 3'/, 98gb 98'/, PETROLEUM B.tuf.ehe P.tr, Obl. 4'/, 100'/, 98 gl PREMIELEENINGEN Amat.rd.m'74 f 100 3 Amst.rd.m'74 f 1000 3 140gb Amsterd.m'251 1003 110'/,gb Am.l.rd.m'33 f 100 3 105'/, Witte Kruis 1888 82 INDUSTRIEELEN v. 4. Borgk fc J. 200 A 144gb r. i. Bergk k J. 200 B 144 -1-. De Grujter A p. A. De Grujter B p.w.A, 17 lgl Lever Broi k Dell. e.A. 181 193 Nederl. Ford Autom. A. 339 345gb Nederl. 8eb.lt.br, o.A. 510 515 Philips Gem. Be.it o.A. 291 302'/,gb SCHEEPVAART J»T.-Ohin»-J»p.L. c. A147 Ned.8cheepv.Unie O.A. 200 SUIKER SudtliT. A'd.m o.A. 438 J.t» Cultuur Mg. o.A. 260

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3