RADIO-PROGRAMMA Zaturdag 13 Decmber HILVERSUM I. 415.5 M. 7.16 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNONieuwsberichten8.15 Brandende kwesties, causerie (opn.); 8.30 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gr.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 10 Ernstige muziek (opn.); 11 Voor de- vrouw; 11.20 Ernstige muziek (opn,); 12 Ensemble Rentmeester; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- een economische be richten; 18 Ramblers; 19.30 Gram.; 14 Boekbespreking; .14.20 Gevarieerd pro gramma; 16.50 Gram.; 16 Cyclus „Be profeet en zijn. God" (III); 16.g0 Zang met pianobegeleiding; 1,6.55 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten; 17.30 Gram.; 17.35 Duitsche taal cursus; 18 Gram.; 18.15 Het kwartier van den arbeid; 18.30 Utrechts Stedelijk Or- lj^st; 19 Actueel halfuur; 19.30 Gram.; 19.45 Utrechts Stedelijk Orkest. (Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die beschikken over <een lijnverbinding met de studio). 20.45 Nederlandsche Motet- vereeniging en solisten; 21.20 Fagot, fluit en piano; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Engelsche uitzending: Dutch news reel of gram.; 22.15 Boyd Backman en de Ramblers; 28.15 Pianospel (opn.); 23.30—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.; 8.35—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Lichte muziek (opn.); 12 Pianovoordracht; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest; 13.40 Voor de rijpere jeugd; 14 Zang en piano; 14.35 Gram.; 14.45 U en de muziek; 15 Cello en piano; 15.30 Gram.; 16 John Kristel en zijn orkest; 16.45 Gram.; 17 Voor de binnenschippers; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Potpourri van NSB-liedeiren18 In een nieuw licht bezien (voorbereid door de NSB)18.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 18.45 Voor den boer; 19 Actueel halfuur; 19.30 Gram.; 19.45 Wetenswaar digheden van de week; 20 Gram. (Vanaf 20.15 alleen voor de radio-Centrales die beschikken over een lijnverbinding met de studio). 20.15 Bonte avond; 21.30 Causerie: De journaalfilm; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het-weermachtsbericht; 22.10—22.15 Avond- wijding. GEDISTILLEERD ACC'JNS MET f 30, - VERHOOGD In de Staatscourant van 9 dezer is opgenomen een besluit van den secre taris-generaal van het Departement van financiën tot wijziging van wetten, be treffende den aeijns op gedistilleerd en op houtgeest en tot wijziging van het tot de Tariefwet 1934 behoorend tarief. Blijkens art. 1 worden de invoearec.1- ten op alcoholhoudende of in alcohol verpakte goederen, genoemd in d'e pos ten onder de nrs. 3, 33, 44 en 102, ver hoogd van f3.15 op f3.55;_ van f4.45 op f5.05; van f5.60 op f6.35; van/ f 447 op f 507 en van f 560 op f 635. In bijzondere bepaling 5 op port no. 3 wordt f150 vervangen door f165; in bijzondere bepaling 2 op port no. 74 wordt 25 pet. vervangen door 30 pet. Hoofdstuk II artj. 3 bevat de voornaam ste bepaling van dit besluit tot ver-' hooging van den gedistilleerd accijns. Deze bedraagt op het oogenblik f200, waarop tot 31 December 10 opcenten werden geheven. Deze opcentenheffing, die den accijns deed stijgen tot f220, wordt met ingang van 10 December in getrokken; op dien datum wordt den nieuwe acrijnsheffimg van f250 van kracht M M <S£> M ftA M Betracht voor alles eenvoudeenvoud van zegging, eenvoud van gebarenBan alle onnatuur. 1 ONS DISTRIBUTIESTELSEL Gunstig Du'tich oord««l In „Ruhr und Rhein" het orgaan van de Wirtschaftskammer Diisseldórf, treffen wij een artikel aan over de grondslagen der distributie an Nederland en de er-, varingen, welke men tot dusverre heeft opgedaan. „Ruhr und Rhein/' wijst er in de. eerJ ste plaats op, dat de distributie in Ne derland niet na den oorlog ontstaan is, doch reeds voor het begin der vijande lijkheden. Toen het gecompliceerde organisme van handel en verkeer door de oorlogsom standigheden werd verstoord, noopte dit tot liet opvoeren dér-productie van eigen bodem en een zuinige, doelmatige ver deeling der in Nederland aanwezige voor raden. Het blad bespreekt dan, zeer be knopt, de reeds voor den oorlog voor bereide sociaal-gedachte Nederlandsche distributie dn zeer waardeerenden -zin. „Hoewel geen enkel systeem feilloos is, is men er in Nederland toch in ge* slaagd om de distributie te maken tot een apparaat, dat ondanks zijn omvang rijkheid, een vlotheid en soepelheid heeft weten te bewaren, welke algemeen waar- deering afdwingt. Geleerd door -de ervaring in de jaren 1914—1918, zoo wordt daarna uiteenge zet, was bij het uitbreken van den oor- log in 1939 het geheele distributiestelsel op papier gereed. Het bleek, dat de organisatie in alle opzichten aan de verwachtingen beant woordde, zoodat men veilig op den .in geslagen weg kon voortgaan. Sindsdien is de opzet in de groote lijnen niet) gewijzigd, doch er is steeds naar ge streefd door aanpassing en aanvulling de regelingen zoo soepel mogelijk te maken. Uit Stad en Provincie SIGAREN EN TABAK van NNdorlandsch* afitammlng op da markt Naar het A.N.P. verneemt, zijn er si garen op de markt verschenen, vervaar digd van onze inlandsehe tabak uit het land van Maas en Waal en om Rhenen. Deze sigaren voldoen uitstekend. Ze zijn gemaakt in een sterk, soepel qn geurig dekblad van onze imheemsche teelt, dat de toets der eritiek in ieder opzicht kan doorstaan. Ook bijna de hëlft van het binnenwerk bestaat uit inlandsehe tabak. Ook is al sigarettentabak vervaardigd, die het eveneens goed doet. Een klein deel is klaar gemaakt voor rooktabak, die er in ieder opzicht-mag zijn. Ónze pruim tabak bezit reeds een groote vermaard heid. Dit jaar waren er 22 ha grond met tabak beplant; zij brengen volgens schat ting 45.000 kg op. Hi het land van Maas en Waal waren) 5 ha met tabak beteeld, om Rhenen 7 ha en de overige 10 ha liggen verdeeld onder ongeveer duizend particulieren. Ook in de Langstraat, o.a* in Elshout, worden thans door particu lieren op kleine schaal voor liefhebberij tabak verbouwd. De telers achten den prijs van het pro duct te laag. Indien hij verhoogd wordt zou de animo in het komende jaar veel grooter zijn._Het is niet uitgesloten dat er dan vijf maal zooveel verbouwd zou wor den, hetgeen een oogst zou brengen van 225.000 kg. De kwaliteit van het product is dit jaar belangrijk verbeterd. Ir. H. J. A. Slits te Vught, de Rijkstiiinbouwconsulent, onder wie de tabaksteelt ressorteert, ver telde hieromtrent, dat de bladen belang rijk dunner zijn, daar men nauwer ge plant had en beter rijp, dank zij eert juiste bemesting en een aanplant op het juiste oogenblik. De oogst is dit jaar nog wat te laat geschied. De toekomst van onze tabaksteelt staat er lang niet ongunstig voor. Alle gronden, behalve die hooge zand- en veengronden, zijn ge schikt voor de cultuur. Ons klimaat ech ter heeft minder goede eigenschappen i voor den tabaksverbouw, de periode van hall Mei tot eind Augustus moet ten volle benut worden. Feuilleton Roman van Christel JBroehl-Delhaes 23 Nadruk verboden In de beste stemming bereiken zij uet plaatsje en bij het verlaten van den trein ligt de iburcht in uitstekende belichting voor hen'. Maar Kyber is nog niet heele- maal tevreden. Hij heeft heel ander Moert noodiig, een helderen maannacht, maar toch ook weer niet zoo helder, dat alles vervaagt en een gebrek aan contrasten ontstaat. Hemel, nee, dat zaakje ds nog niet zoo eenvoudig. De drie juffers krij gen allen Johanne's figuur, het mooie slanke figuur van Johanne. En die eene, in wier netten „Lambates" zoo hopeloos verstrikt raakte, krijgt Johanne's ge laatstrekken, slechts even aangeduid en alleen hem, den schilder bewust. Met de drie juffers heeft Erich dus geen moeite, maar de burcht moet er goed opkamen: plastisch het grijze gesteente van de mu ren, karakteristiek het motief. Hoewel alles vast in hem verankerd ligt, hoewel hij het tafereel, 2ooals het worden moet, duidelijk voor zich ziet, kan hij geen streek doen. Het Mgt hem 'niet. Reeds weer gekweld en onrustig, zooals kunste naars zijn, wanneer een innerlijke schep pingsdrang hen bèheerscht, maar het laatste detail voor de volmaking ont-r breekt, excuseert hij zich bijJohanne. Ik moet eerst eens als een idioot om dien muur heendraven'; misschien koon ik dan een stap verder. Je draaft maar! zegt ze berustend, 'Ze protesteert zelden. Ze hangt niet van stemmingen aan eikaar en is over het algemeen best tevreden. Jo legt nooit op iemand tegen zijn zin beslag, ze zegt geen woord te veel en ze is goedig, wan neer ze een échec lijdt. Zoaiets zeld zaams. Jo is in alle opzichten een vol waardig j vrouw, zóó als de vrouwen in het algemeen moesten zijn. Dat denkt Eriich Kyber. Jo is een vrouw uit dui zenden. Eindelijk komt Erich terug, maar met een heel andere prent, &e hij, omdat ze nog nat is, voor Johanne's gezicht heen en weer zwaait. En dan gebeurt het, voor Kyber volkomen onverwachte: Johanne toont zich niet in het minst verwonderd dat hij in het geheel geen tafereel van Heimbach, maar een uit de naaste om geving van hun gemeenschappelijke woon plaats heeft geschilderd. Midden in Heim bach schildert hij een stuk bosch, dat, kilometers verder, aan den rand "van de stad ligt. Het is nacht. Drie mannen, die in kleeding en alle uiterlijke ken- teekenen drie bekende stadstypen ver raden, buigen zich over een kuil, dien ZIERIKZEE. Voor de vacante betrek king van brugwachter, ontstaan door het wegens gezondheidsredenen verleenen van eervol ontslag aan J. C. Blankert;, hebben zich vijf sollicitanten aangemeld. Tegen Maandag 15 December a.s. is mej. Cath. van Burg van Kerkwerve aangesteld op het distributiekantoor al hier. De algemeene vergadering van het Departement van het"Nut van 't Algemeen kwam gisteravond in de koffiekamer der Concertzaal onder presidium van mr. W. Nieuwenhuijsen bijeen. Met het bestuur waren 20 personen aanwezig. Na opening door den voorzitter, welke mededeelde, dat door bizondere omstandigheden de algemeene vergadering eerst thans ge houden kon worden, volgde notulenle- zing door den secretaris den heer' M. Doeleman H.Jz. Aan de orde was dan de verkiezing voor een lid van ftet bestuur der Nuts- spaarbank. Gekozen werd de heer C. M. Bal. Mede aanbevolen wag Jhr. mr. J. Schuurbeque. Boeije. Tot bestuursle den der stichting Tuiïïgrontiverhurinig werden gekozen de heeren P. Heering i en ,K. v. d. Stolpe. Mede aanbevolen j waren de heeren W. C. Hol en C. J. Bethe. De heer J. J. Hendrikse, die voor deze functie niet meer in aanmerking i wenschte te komen,' werd door den voor- j zitter dank gezegd voor hetjgieen hij voor de Tuingrond verhuring deed. De heer J. J. v. d. Ende verklaarde namens de kascommissie de nageziene rekening van den penningmeester voor aocoord. Voor Nutsavonden is voor dit seizoen pl.m. f650 beschikbaar. Uit de rekeningen van de Nutsspaar- bank over 1939 een 1940 gaf de voor-* zitter daarop eenige cijfers. Zoo bedroeg het vóordeelig saldoover '39 f20068.42; over r40 f 20.024/10. De totaal ingelegde gelden bedroegen over 1939 f 1.606.474.29 (pl.m. 5000 inlegg.), over '40 f 1,448.775.19. In 1939 bedroeg de reserve f147.000; in 1940 f225.000. De penningmeester, de heer C. Koop man, deelde voorts mede, dat de sehool- kindertuinen in 1939 f71.87 aan het Nut kostten; in 1940 maar f38.42. Zes en dertig kinderen maken van de geboden gelegenheid gebruik. Een geanimeerde bespreking over het Winterprogramma' vond daarop plaats, met als voorlóopig resultaat dat 22 December de heer J. Vijverberg te Schuddebeurs een lezing komt houden; begin Januari de heer Dr. Bouman. te Middelburg; dan een film avond met de rolprent: Taboe; een lezing van dr. Huese uit Goes of een voordracht avond van mevr. v. d. Broecke—de Man uit Aardenburg. Namens de hoofden der o.l. scholen sprak de heer G. H. Breedvelt woorden van dank voor de verleende subsidie aan het St.-Nicolaasfeest der schooljeugd van de laagste klassen. Tot het bestuur van de Nutsspaarbank richtte hij hij evenzeer een dankwoord voor de ge schonken spaarbankboekjes, waarop f 1.— aan 210 leerlingen der hoogere klassen uitgereikt, waardoor het sparen zeer zie ker wordt aangemoedigd. De commissie van de Nutsbibliotheek deelde mede, dat dit seizoert al 600 boeken meer zijn uitgeleend dan het vorig seizoen. Enkele nutsleden gaven zich op, teneinde het corps commissa- rissen te versterken. Na deze mededee- lingen volgde sluiting). OOSTERLAND. Bij de Dinsdagavó'nd gehouden stemming voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, werden de heeren P. BaL en Nic. van der Weele, ouderlingen, en den heer A. van 'tHoff M.Pz., diaken, allen aftredend, met al gemeene stemmen herkozen. BRUINISSE. De vorige week werden van hier verzonden naar Holland recht streeks ongeveer 750 ton mosselen. Via de losplaatsen te Tholen, Ierseke, Bel- hoek en Philippine, werden ongeveer 7350 ton naar België, Holland en Duitschland rij in den grond hebben gegraven. Dit' alles is echter nog niets bijzonders. Maar wel bijzonder en eenig in zijn soort is, dat Kyber op den achtergrond van het tafereel, bijna schuil gaande achter spook achtig oprijzende boomstammen, een roo- den duivel heeft neergeplant. In het boek van J ohanne Gahl wordt er op gewezen, dat er bij het schatgraven geen woord mocht worden gesproken, Er wordt even wel" toch gesproken en de duivel, die dit weet, wacht er al lachend op, zijn schat weer tot zich te kunnen nemen, Zóoiets maakt Erich Kyber in Heim bach, hoewel hij eigenlijk witte juffers moest schilderen. En Jo verwondert er zich niet over, ze wijst hem niet terecht, maar toont zich slechts verheugd, dat het stuk zoo voortreffelijk geslaagd is. Hoe dik moet mijn prentenboek eigen lijk worden? vraagt Kyber, plotseling bezorgd. Ik moet langzamerhand eens ophouden met het Roerdal, anders blijft er niets meer voor de rest van den Eifel over. Dertig platen mag het zeker hebben, - stelt Johanne hem gerust. De oplage van „De grond der vaderen" stijgt tot een ongekende hoogte. Iederan grijpt naar dit bijzondere boek, dat over al druk wordt besproken en geprezen. Het is verheffend en toch eenvoydig, trotsch en toch deemoedig in zijn pak kende beschouwing over het leven van vervoerd. Prijzen f2.60—3.10 per ton. I Geen aanvoer van mosselzaad. SCHERPENISSE. J. M. van de Velde heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag ge nomen als bode van de Varkenshouders- vereuiiging D.E.L. alhier. POORTVLIET. Burgerlijke Stand over November. Geboren: Adriaan Cornells Marinus, z. van J. J. Boüer en.J. Over- beeke; Johanna Adriana, d. van P. J. Potter en C. L. Heijboer; Janny Hendri- ka Paulina Cornelia, d. van fy[. G. Murre en J. C. J. Niemantsverdriet. Overleden: Christiaan Eliza van der Stel, 77 j., echtg. van J-. J. van Houdt; Adriaan CornelisMarinus Boller, 5 d„ z. van J. J. Bolier en J. Overbeeke. Ingekomen: Adr. E. van de Sande uit' Halsteren; C.a J, Koppenhol uit Tholen; C. P. C. Veltmeijer en gezin uit Rotten dam; C. Lisseveld en gezin uit Vlissin- gen. Vertrokken: J. D. Vroegop naar Renesse; J.a van de Velde naar Oud- Vossemeer; E. M. Steenblok "naar Nieuw- dorp; N. M. van den Berge naar Rhenen. ST.-MAARTENSDIJK. De heer W. J. Rijksen plhier is benoemd tot onder wijzer a an de Chr School te Gameren. RTCRTCNTWFW8 Geref. Gem. Di. J. D. BARTH Donderdag vierde Ds. J. D. Barth, em. pred. der Geref. Gemeenten, zijn 70sten verjaardag. Jacobus Dirk Barth ontving zijn opleiding aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk. 16 Oct, 1910 aanvaardde hij het predikambt te Slie- drecht. In 1915 veftrok hij naar Harder wijk, welke standplaats in 1920 met Wer kendam verwisseld werd. In 1924 deed Ds. Barth intrede te Alphen a. d. Rijn, waar hij in 1928 met de Chr. Geref. Kerk brak en tot de Geref. Gemeenten over ging. Hij werd predikant te- Vlaardingen vanwaar hij in 1930 naar Borssele vertrok en in 1935 ging. hij naar Dordrecht. Om gezondheidsredenen vroeg Ds. Barth te lgen 1 Febr. 1940 eervol emeritaat, waar na hij zich, te Nieuw er kerk vestigde. Ds. Barth gaat nog vele Zondagen in den Dienst des Woords voor. LANDBOUW EN VEETEELT P'oductha-controU bij nrlkvmm Voor de leden van- het Ned. Rundvee Stamboek heeft de hoofdinspecteur, ir. W. de Jong, een en ander medegedeeld over zijn onderzoek naar de productie controle en' de maatregelen, welke z.i. tot verbetering zouden kunnen leiden. Van den Nederiandschen melkveestapel wordt nog slechts 27 pet. of ruim Vk gedeelte op productie onderzocht: De cohtróle geschiedt verre van uni form. de 15 pcl. officieel gecontroleerde dieren worden volgens 7 verschillende methoden op hun productie onderzocht zooals geregeld om dc 15 dagen (in Fries land), ongeregeld om de 3 weken (Gro ningen). In Drenthe en Overijsel kent men 4 methoden naast elkaar: geregelde en ongeregelde 14 daagsche en driêweek- sehe controle. ïn Noord-Holland kent men nog de ongeregelde 4-weeksche con trole en in Zeeland de geregelde 4- weeksche. De bestaande toestand leidt tot een aantal conclusies, waarvan wij als de voornaamste memoreeren dat met uit zondering van Friesland, de productie controle bij melkvee in ons land nog veel te weinig wordt toegepast. De groote verscheidenheid in de wijze tfan controleeren behoeft een gezonde ontwikkeling van de melkeontröle, doch voor de registratie van en den handel in fok vee (stamboekvee) zijn grootere uniformiteit en een controle-periode van ten hoogste '15 dagen zeer gewenscht. Ir. de Jong schat - de kosten, noodig voor het controleeren van gemiddeld 70 pet. van alle melkkoeien op niet hooger dan f 2 50 per koe, welke kosten kunnen worden bestreden uit een heffing van 0.06 cent per kg* (liter) melk.Deze even- tueele heffing zal de eerste jaren, daar de 70 pet. dan niet zal worden gehaald, gedeeltelijk kunnen worden gebruikt voor intensieve propaganda en voorlichting en voor reserveering voor een mogelijke toe komst, waarbij dit cijfer" nog zou kunnen worden overschreden. LAND- EN TUINBOUW H«t scheuren van grasland Voorschotten van f75,— per h.a. Naar de regeêringsconimiss ar is voor de bodemproductie mededeelt, ligt het in de bedoeling een voorschot op de in uit zicht gestelde scheurpremie te verleenen van f75 per ha. Voor nadere bijzonderheden betreffende deze"' voorschotregeling wordt verwezen naar een in de bladen opgenomen offi- cieele publicatie. MIJNHEER PIMPELMANS HEEFT ALWEER PECH door Q. Th. Rotman (Nadruk verboden) 45. Op datzelfde oogenblik was meneer Pimpelmans aan 't ruziemaken met boer Hamstra. Zoodra namelijk de draaierig heid wat gezakt was, had meneer Pim pelmans zich naar het erf van den boer gespoed, om te zien, wat er van rijn vrouw en zijn auto overgebleven was. En nu eischte de boer terstond schadever goeding voor zijn vernielde schuurtje. 46. Tenslotte liep de boer kwaad naar binnen. U zult er wel meer van hoorenlt" riep hij. Net was hij binnen, of daar kwam Pikdraad, nog druipend van het slootwater, het erf op loopen, want hij had van de kinderen in de speeltuin ge hoord, wie hem dat koopje geleverd had. Woedend trok hij een emmer water uit de handen van Sientje, de meid, diè net passeerde en goot die pardogs over meneer Pimpelmans' hoofd leegT allen dag. De volgende druk zal, reeds 1 met het portret van de schrijfster ver schijnen. Jo moet dus een foto van zich laten maken en dat wordt een bittere pil. Het valt haar verschrikkelijk moei lijk, braaf en stil voor de camera te zitten en een zoo voordeelig mogelijk gezicht te trekken. Men wel de lezers tenslotte niet graag teleurstellen. Neen, Hermine moet haar maar nemen, zoo simpelweg met haar goedkoop toestel- letje. Dat zal ze den uitgever toesturen en dan moet die het maar laten ver- grooten. Hermine komt gewichtig met haar toe stelletje aanzetten. Moeder moet de ka mer uit. Anders moet ik lachen* ver klaart Johanne. Ga aan je schrijftafel zitten* Jo en buig je over een manuscript dat is 1 precies de pose, die ik hebben moet. j Jo gehoorzaamt tegensputterend. Her- mine posteert zich achter het schrijf bureau, zóó dat ze haar vriendin in het gezicht kan zien. Nqe, zegt Jo, dat hou Lk niet uit. Ik vind mezelf zoo pedant. Klik! Met de noodige koelbloedigheid heeft Hermine al op het knopje gedrukt. De „pedante" Jo is op de rolfilm vast gelegd. Zoo, en nu bij de boekenkast! Ik (héb nog een zeer bij zonderen pijl op m'n boog. Johanne zegt maar niets meer. Als Hermine eenmaal in actie is, laat ze zich door niets weerhouden.■Toevallig valt haar oog op een boek, waarnaar ze 'vroege!* eens tevergeefs gezochtheeft en terwijl ze het geïnteresseerd .openslaat, kiekt Hermine haar voor de tweede maai. Ze wil nog veel meer nemen. Jo aan den schoorsteen. Jo achter de schrijfmachine. Een lezende Jo op den divan. Maar Jo heeft er schoon genoeg van. Kind, wees toch verstandig. Er zit ten immers zes plaatjes op een film. Ik kan die twee toch niet alleen ontwik kelen. Dan zul je moeten wachten tot die andere vier ook verbruikt zijn. Ik heb allen tijd, antwoordt Jo lachend. i Op weg naar huis kiekt Hermine van louter woede een armzaligen straathond, een huilend kind, dat te vies is om aan te raken em een krom gegroeiden boom stam. 's Avonds ontwikkelt ze dan oe film en alle vijf opnamen zijn je reinste meesterwerken. De honden de kromme boomstam behalen zelfs maanden later nog een prijs bij eën" wedstrijd voor amateur-fotografen; de beide foto's van Jo verschijnen, schitterend vergroot en geretoucheerd, in de geïllustreerde bla den en op de derde pagina van haan boek. Ze rijn aantrekkelijker dan 'n spe ciaal voor dit doel vervaardigd portret van een beroepsfotograaf zou hebben kun nen zijn. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2