Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Woensdag 10 December HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 DNB: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 8.85 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gr. 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensemble Jack der Kinderen; 12 Orgelconcert en viool; 12.25 Voor den Boer; 12.40 Alma nak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Gram.; 14.15 John Kristel en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 1520 Zang met pianobegeleiding; 16 Bijbelle zing; 16.20 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten; 17.30 Nationale Jeugd stormkwartier; 17.45 Fluit met piano-be- geleiding; 18.15 Volksgezondheid; 18.30 Gram.; 19 Actueel halfuur; 19.30 Volks- zang met pianobegeleiding; 20 Gram.; (vanaf 20.15 alleen voor de radiocen- trales die beschikken over een lijnver binding met de studio),; 20.45 Romancers; 1 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberich- ten; 22 BNO: Engelsche uitzending: The Dutch Achievements in the Nethjerbands J Indies" of gram.; 22.1524 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Zang met piano begeleiding; 10.40 Voordracht; 11 Piano- voordracht; 11.30 Gram.; 12 Ensemble Joan Lancé; 12.45 BNO: Nieuws- en eco nomische berichten 13.05. Amusements orkest; 13.45 Revida sextet; 14.35 Gram.; 16 Nederlandsche Kamerorkest; 17 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, econo mische- en beursberichten; 17.30 Orgel concert; 18 Omroeporkest; 19 BNO: Bra- bantsch praatje; 19.10 BNO: Nieuwsbe richten; 19.20 Klaas van Beeck; 19.45 Uit treksel uit de rede van Mussert; 20 Gram. (Vanaf 20.15 alleen voor de radio- centrales die beschikken over een lijn verbinding met de studio). 20.15 Eerste en tweede acte uit -„La Traviata"; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.10 22.15 Avondwijding. gggggssssae RADIONIEUWS lntar»3«ant« grepan u.t hat programma van den. dag Woensdag 10 December Ernstig muziek. Van 16—17 aur zal ook het Nederlandsch Kamer-Orkest met een concert Mozart herdenken. Uit gevoerd zullen worden een Divertimento in Es gr. t. KV 113 'én een Symphonie in A gr. t. KV 134. Louis Stotijn zal het iagotconcert KV 191 voordragen. Om 17.45 uur over zender Hilversum I treedt Joh. Feitkamp (fluit), aan den vleugel bege leid door Fred. Boshart. op. ..^aWu uitgcvuera van Locatelli, Loeillet en Casella. Voor de vrouw. „Een modeshow van alle kanten". Het Haus der Moden in Wieix houdit 8, 9 !en 10 Dec. in verschil lende groote steden van ons land een groote modeshow, waarvan wij in deze uitzending hetgeen en ander laten hooren en bovendien zult U gelegenheid hebben eens een kijkje achter de schermen te nemen. (Van 15—1.20 uur Hilversum I) Over en voor den boer. Van 12.25—12.40 uur over den zender Hil versum I hoort U in de serie: „Hoe doet hij dat eigenlijk?" een reportage onder den titel: „Zoo ontgint de Nederl. Heide-Mij. Hierin kunt U een praatje be luisteren, naar aanleiding van het be sluit, dat de Ned. Heide-Mij. haar me dewerking zal verleenen bij het scheu ren van grasland, enz. Verslaggever is de heer D. v. d. Bospoort. Reportages. Van 19.45—20 uur zal over den zender Hilversum II een uittrek sel uit de irede van Ir. Mussert, leider der N.S.B., gehouden in Pulchri Studio te Den Haag, uitgezonden worden. Gesproken woord. Over den zen der Hilversum I wordt van 1815—18.30 uur in de rubriek „Volksgezondheid" een Ronde-Tafel-Conferentie tusschen een Tandarts H. v. d. Molen, Dr. Feekes en een bakker over „Volkorenbrood" wor den uitgezonden. Feuilleton ELLEMEET. Vrijdagmiddag bracht Sint Nicolaas, vergezeld van zijn trouwen die naar, Zwarte Piet, zijn gewone jaarlijk- sche bezoek aan de O.L. School alhier. Behalve de schoolkinderen waren B. en W., enkele leden der Oudercommissie, vele moeders en andere belangstellenden in het vroolijk versierde lokaal aanwezig. Allen genoten van den goeden raad en de vriendelijke vermaningen, die de Sint op de zijn eigen, gemoedelijke wij'ze gaf. Zwarte Piet gaf dikwijls aanleiding tot algemeene vroolijkheid en bracht de schrik er niet al te zeer onder. Sint Nicolaas bleek tot veel in staat L Zelfs dfcze keer tracteerde hij de kinderen rijkelijk en gaf ieder een mooi stuk' speelgoed. Geen wonder dat ieder dankbaar was ^en hem tot slot een hartelijk tot weer ziens werd toegezongen. Het hoofd der school dankte tot slot allen, die hadden meegewerkt om alle moeilijkheden, die dit jaar het organiseeren van het Sinter- klaasfeest had meegebracht, te helpen S overwinnen, spéciaal de Oudercommissie, die zich voor dezen middag veel moeite heeft getroost. We vernemen, dat de Kinderzang- vereeniging „De Jonge Stem" het voor- nemeu heeft op Dinsdag 23 Dec. a.s. een uitvoering te geven. Opgevoerd zal worden „Zonnekind" van T. Westra. De toestemming van de autoriteiten is reeds verkregen. NIEUWERKERK. Zaterdag werd in ;,De Meebaal" een propaganda-avond gehou den van den Bond voor Staatspension- neering. De zaal was geheel gevuld met leden en belangstellenden. De voorzitter der afdeeling, de heer EveleenS, opende met een welkomstwoord. In een vlotte rede werd 'door hem, voor idie het nog niet weten, het doel der vereeniging naar voren gebracht. Het programma werd geopend met het zingen van een toepasselijk lied „O .Ne derland, hoor de klacht", gezongen door eenige dames en heeren, begeleid op de piano door mevr. Eveleens. Hierna een tooneelstuk in drie bedrijven „Als de oude dag komt". Het stuk sprak geheel voor zichzelf en was een uitstekend'3 propaganda voor Staatspensionneering. Hét werd door de medespelende dames en heeren uitstekend vertolkt, waarvoor zij een welverdiend applaus ontvingen. Tot slot nog een vierstemmig lied ge titeld „De Reddingsboot". De heer Eveleens sprak het slotwoord. Hij hoopte dat van het gebodene opi dezen avond een zekere* opvoeding is uitgegaan ien heeft medegewerkt om te kftmon .kof -i ~>.iv -cci-c luaugt; oude dag met premievrij Staatspensioen voor allen die daarvan nog verstoken zijn en niettemin daarop zeker recht hebben. 'Namens het bestuur bracht hij een woord van dank aan de dames .en heeren die zich geheel belangeloos hebben gegeven om dezen avond te doen slagen. Mej. M. de Witte bood met een toepasselijK woord mevr. Eveleens een bloeiende plant aan, voor de genoegelijke manier waarop bij haar de zangnummers zijn ingestu deerd en welke door haar wenden be geleid. De penningmeester mocht 11 nieuwe leden inschrijven. ST.-MAARTENSDIJK. In Nov. '41 is hier in de haven aangekomen 8077 ton scheepsruimte. Ontvangen havengelden Roman van Christel Broehl-Delhaes 20 Nadruk verboden Van een korte pauze in het gesprek maakte zij gebruik Kyber eens goed op te nemen en zich daarna met haar pret tige onbevangenheid tot hem richtend, vroeg ze: Schrijft u ook boeken? Ik? De blauwe forellen hadden Erich dusdanig in beslag genomen, dat haar belangstelling voor zijn persoon hem ontgaan was, zoodat haar vraag hem nu min of meer overrompelde. Nee, daar ben ik te dom voor. i Vrouw Möller keek van den een naar den ander, maar gaf het toch nog niet op. Juffrouw Johanne zei toch zoo- ever., dat u haar medewerker bent? Hij werkt ook met mij samen; hij maakt illustraties voor mijn boek, gal nu Johanne de gewenschte opheldering Zoo...?! En is dat dan niets? Zij keek Erich verwijtend aan. Hoe doet u dat, als ik vragen mag? Erich, laat vrouw Möller die aquarel eens zien! Het spijt me, Jo, maar die ligt m de- jeugdherberg. En bij zichzelf dacht f807.70. THOLEN. De heer Joh. Deurloo Iz. alhier, werd op de Zomervakwedstrijd, door de Jury bekroond met een le, 2e en 4e prijs. Deurloo is werkzaam op de drukkerij van de Firma Pott alhier. Geboren: Andries, z. van M. W. Verkamman en W. Bogert. Gehuwd: J. Schot, 28 j., en S. Bout, 43 j. Overleden: Iz. van 'tHof, wedn. van W. J. Chris- tiaanse, 83 j.; H. Weyten, 77 f., echtg.e van F. Nuts. De uitkomsten der visscherij, voor al voor bliek en pos, waren weer prima. Duizenden kilogrammen werden voorden hij: daar heeft die v^ouw immers toch geen verstand van. Johanne gaf echter den noodigen tekst en uitleg en ze had schik in de gezondr naïeve opvattingen van de vrouw, die haar vrij goed bleek te begrijpen. Die verhalen, die u daar allemaal beschreven hebt, ging ze verder op het thema in, die heeft mijn vader nog allemaal beleefd. Ze liet zich door het spottende lachje, dat om Erichs lippen speelde, niet van de wijs brengen en verzekerde: Heusch! U kunt het hem zelf vragen! Hij is nog heel kras voor zijn leeftijd en weet zich alles nog pre cies te herinneren. Tjonge, die ouwe baas, ging Jo hanne er belangstellend op in. Hoe oud is hij eigenlijk? In de negentig! Vrouw Möller herinnerde zich plotse- 'ing haar omelet. Zij stond haastig op en verdween, een verontschuldiging sta melend, schielijk rihar de keuken. Het tweetal was juist met de forellen klaar, toen de omelet, keurig opgediend,aan rukte. Vrouw Möller bleef er even mee bij de deur staan en riep over haaq schouder in de ^richting van het voor huis: Vader, weet je, wie er 'is?/ Juffrouw Gahl! Wil je niet ei/en binnen komen? De negentigjarige liet zich dat geen tweemaal vragen. Groot en mager, een perkamente huid over vleeschlooze bot- inmaak aangevoerd. De prijzen zijn pl.m. 20 cent per kilogram. De oesterverzen ding was met het oog op St.-Nicolaas wel wat hooger dan vorige weken. Da verzending van mosselen wordt minder, daar ook de aanvoer niet zoo groot is als vorige weken. In allen eenvoud werd Zaterdag j.l. ten grave gedragen, de oud-president kerkvoogd de heer E. v. 't Hof. Ds. Batelaan sprak aan het graf woorden van troost. De eenige zoon dankte voor de belangstelling. STAVENISSE Vrijdagmiddag bracht St.- Nicolaas, vergezeld van Zarte Piet een bezoek aan de kinderen van de bewaar school. Met groote belangstelling heeft de Sint de verschillende leuke voordrach- tjes, versjes enz. aangehoord. Ongetwij feld hebben de betrokken onderwijzeres sen zich heel wat moeite moeten getroos ten, om de kinderen zoover te krijgen Haar moeite is echter rijkelijk beloond, want het ten gehoore gebrachte dwong terecht de bewondering af van de vele aanwezige moeders, enz. Ook de goede Sint toonde zich alles zins tevreden- over de prestaties der kin deren Ondanks de jnoeilijke tijdsomstan digheden werd élk' kind mét een stukje speelgoed en wat lekkers bedacht. Een woord van dank aan de kindervrien den, die- door het beschikbaar stellen van een gift deze tractatie enz. mogelijk ge maakt hebben, is zeker op zijn plaats. De Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk heeft de heeren A. van Prooijen en W. Priem herbenoemd rësp. als ouderling en diaken. Over de maand November werden te dezer plaatse in totaal 64 vergunningen vo,or huisslachting, uitgegeven. Bij de in de Ned. Herv. kerk ge houden openbare verhuring van zitplaat sen werden voor de weinig vrijgekomen zitplaatsen zeer hooge huren betaald. Een tweetal zitplaatsen liep zelfs op1 tot f 12.50 per plaats. Te beginnen met Zondag 14 Dec. a.s. zal het aanvangsuur van den namid- dagkerkdienst in dé Ned. Hen?, kerk een half uur vervroegd worden. De dienst zal met ingang van genoemden datum laanvangen van 3.40 (w.t.), dat is 2 uur plaatselijke tijdrekening. Voor de oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk zijn nog nagekom!en 3 giften van f10, waardoor de totale opbrengst der oostcollecte bedraagt f551.05. Burgerlijke Stand over November. Geboren: Willemina Janna; d. van J. Gaakeer en P. Heijboer; Leendert Izaak, z. van M. L. Potappel en M). Hoek;' X-j- C. van Ilaafion en H. P. Hage. Gehuwd: M. J. Suurland, 125 j., en G. A. Luijk^, ,21 j. Overleden: W. A. Steendijk, 47 j., echtg. van M. M. van Dalen; J. A.* Dorst, 68 j., echtgj van D. Dane,* Loop der bevolking. Vertrokken: P. v. d. Klooster naar St.-Maartensdijk.' GOES. De heer C. E. P. Lenshoek is met ingang van 15 December 1941 tot burgemeester van de gemeente Goes be noemd. Bond van Harmonie- on Fanfarecorpsen Zaterdagmiddag kwam de Zeeuwsche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in „De Prins van Oranje" te Goes onder leiding van den heer A. A. Blok van Rilland in ledenvergadering bijeen, welke het doel der vergadering uiteenzette, n.l. het bepalen van de houding van den Zeeuwschen Bond tegenover de nieuwe organisatie. De vereenigingen dienen zich aan te sluiten bij het Muziekgilde, het geen geschieden kan door aansluiting bij een van de landelijke bonden. De Zeeuw sche Bond zou gaarne zien, dat alle mu ziekverenigingen in onze provincie zich en bloc aansloten bij de Algemeene Fe deratie, waardoor het wellicht mogelijk zal blijken te zijn iets van de eigen organisatie te behouden, alhoewel hier over weinig positiefs valt te zeggen. „Excelsior" te Middelburg stelde voor een besluit te nemen, n.l. zich aan te sluiten bij de Algemeene Federatie, waarbij dan tevens de wenschen van den Zeeuwschen Bond kenbaar zouden kun nen worden gemaakt. Na uitvoerige dis cussie hierover werd besloten, dat alle muziekverenigingen in Zeeland zich pro- forma kunnen aansluiten bij den Zeeuw schen Bond, waarna men zich dan en bioc zal aansluiten bij de Algemeene Federatie en men dient dan dë konse- kwenties af te wachten. Besloten Werd tevens aan alle vereenigingen een cir culaire in dezen geest te zenden, opdat zij zich nog nader kunnen beraden en als vereniging een besluit kunnen ne men, hetgeen dan ter kennis van den 1 secretaris van den Zeeuwschen Bond moet worden gebracht. BËCHTZAKBX Economischs Rechter te Middelburg Zitting van Donderdag 4 Dec. L. H. van As, 57 j. en P. M. Koop man, 25 j., slagers te St.-M a a rte ns- dijk, wegens het feit dat zij, tezamen en in vereniging op 26 Juni te St.-Maar- tengdijk, een kalfvaars hebben geslacht (Overtreding Slachtverbod Rundvee). In deze zaak zijn de verdachten ver schenen, bijgestaan door Mr. W. K. H. Diéleman, advocaat te Middelburg; Verdachten erkennen het tenlastegeleg- de. Beiden zijn drie maanden uitgeslo ten geweest van den verkoop van vleesch. Desgevraagd zeggen de verdachten dat het frauduleus geslacht vleesch niet was gekeurd Hoofdzaak was om wat te ver-, dienen, zegt verdachte van As. In Goes kreeg Koopman een voor waardelijke schorsing van 2 jaar en f50 boete; van As kreeg een voorw. schor sing van 2 jaar zonder boete. De Officièr zegt',- dat in Tholen de namen van deze verdachten telkens voor komen bij frauduleuze slachtingen; Eisch: ieder 1 maand gevangenisstraf met verbeurdverklaring van het inbeslag- genoir.ene, Mr. JDieleman zegt dat het hier slechts betreft het slachten van een rund. Het staat vast dat deze slachting frauduleus is gtschied. Het gaat hier dus alleen om de strafmaat. Pleiter wijst op de straffen van de Organisatie, die aan ver dachten zijn opgelegd. De eisch van ge vangenisstraf acht pleiter veel te hoog. De verdachten zullen nu wel oppassen niet. in dezelfde fout te vervallen, want door de voorw. straf zouden zij bij ovei treding practisch geen slager meer kunnen zijn. Er is dus geen reden voor gevangenissrraf. Dubbele berechting moét worden voorkomen. Verdachte van As vindt de geëischte straf zeer erg en zwaar Verdachte Koopman vindt hel ook een zeer zware straf. Uitspraak ieder f 150 of 25 dagen hechtenis, met vérbeurdver- ring van het inbeslaggenomene. D. J. Bartelson, 28 j., zonder beroep te S t.-M a a r t e n s d ij k, wegens het feit, dat hij op 21 Juli te St -Maartensdijk een levend varken, met een gewicht van 50 k.g. heeft voorhanden gehad (Overtr. Varkensbesluit. Eischf 40 of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring. Uitspraak conform eisch. F. Rijnberg, 35 j., hotelhouder te St.- An na land, wegens 't feit, dat hij op 5 Augustus te St -Annaland, terwijl hij niet als georganiseerde was aangesloten bij de Landbouwcrisisorganisatie voor Zeeland, op 40 are bouwland uien als hoofdgewas heeft geteeld. (Overtr. Inven- tarisatiebesluit). Eisch en uitspraak f10 tef 5 dagen hechtenis. Samen in de zeken A. J. W. P. uit St.-M aa rtensdij k, was samen in de zaken geweest met C. Priem uit die gemeehte. Die had eigen lijk de financiering in handen gehad', tewijl P. verkocht. Toen hij totaal f2050 had geïncasseerd, werd echter dat geld niet afgedragen, doch door P. ten eigen bate aangewend. Terzake verduistering heeft hij zich dan ook voor de recht- bank te Middelburg te verantwoorden gehad, die hem veroordeelde tot zes weken gevangenisstraf. Het Gerechtshof te Den Haag heeft verdachte veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking -vain) 8 December. f1500: 21491. f1000: 4930, 15673. f400: 2835, 18124. f200: 3277, 17521, 18582. f 100: 1986, 2928, 6925, 11586, 15362, 18250. BOEKEN EN BROCHURES WEEKBLAD „WIJ" Het nummer van deze week is grooten- deels gewijd aan het Sint Nicolaasfeest. „Sint Nicolaas, particulier detective", ns de titel van een aardig kort verhaal van 1 Netty van Wijland. „Sinterklaas in het Warenhuis" toont op duidelijke wijze aan hoe een. feestétalage tot stand komt De reportage van een bezoek aan een speel goedfabriek is voor de kinderen om te watertanden.. Van den verderen inhoud van dit nummer noemen we het ventre* van honderd Nederlandsche boeren naar het Oosten en „Eventjes Lachen" of het fotografeeren van-* een klein meisje. MIJNHEER PIMPELMANS HEEFT ALWEER PECH door O. Th. Rotman (Nadruk verboden) 39-40. Met reuzenstappen rende meneer Pimpelmans in de rondte. Het viel hem werkelijk nog mee; hij was nog net zoo vlug als toen hij tien jaar was, maar misschien kwam dat van de angst. Hou vast deed ondertusschen zijn naam eer aan, hij liet niet los, geen oogeniblik. Zzzz, daar ging meneer Pimpelmans, hoor! Toen hij vaart genoeg had lichtte hij z'n beenen van de grond en scheerde in suizende vaart in het rond. Tegen zulk een kracht was Houvast niet op gewassen en het duurde niet lang, of het ongedierte werd met hok en al weg geslingerd, natuurlijk met inbegrip van een stuk van meneer Pimpelmans' broek. ten, een paar heltfére 'oogen onder bors telige wenkbrauwen, de beenen wat stram, maar het bovenlichaam deson danks nog kaarsrecht; dat was de „ouwe baas", tegen wien allen vol trots op zagen. Johanne stond ,op en drukte met iets van eerbied zijn magere hand. Ericii werd voorgesteld en moet zich aan een scherp onderzoekenden blik van de hel dere, 'grijze oogen onderwerpen. Vader, zei zijn dochter, die me neer hier wil niet gelooven, dat je ae „Well Jag" nog gezien hebt. Het leven in het verleden, hét mystieke en ondoorgrondelijke, dat eenvouidigen buitewmenschen zoo vaak als een sterke en rijke 'gave van hun gedachtewereld' is 'gegeven, scheen ook dezen ouden man niet vreemd. O ja, antwoordde hij, zich beijve rend het accent van de streek zooveel mogelijk te vermijden, Idie heb ik nog gezienvan de Grepp kwamen ze naar omlaag. Een groote kudde schapen, on telbaar waren de beesten, een heeleboel groote, zwarte honden en twee, drie her ders, wild uitziende kerels met lange, verwilderde haren en baarden tot ver over hun borst. Dat was een 'geblaat en 'geblaf en geloei» De schapen maakten een lawaai, dat hooren en zien je ver-, ging, de honden leken wel dol en renden er als gekken tusschendoor en de her ders vlogen, hen achterna, dat hun -lange mantels achter hen aanwapperden. Erich Kyber vergat zijn omelet. Hij (staarde den verteller een poosje aan, sprong toen plotseling overeind en zei: Ik haal mijn aquarel l De oude man merkte niet eens, dat hij wegging. Hij scheen, tijdens rijln ver haal, zijn omgeving vergeten te hebben. Hier noemden ze dat „Vader is weg". En dat wös treffend uitgedrukt. Johanne be- mcrkte met een lichte huivering, dat j vader Möller dit aardsche leven had verlaten om dat van den geest binnen te treden. Dit was geen fantasie; hij leef de mee met hetgeen hij vertelde. Hij zag de wilde jacht uit de kloof tusschen de bergen n&dtren, als een schim, maar met groot rumoer door het dorp trekken en in de Roer verdwijnen. Daar ginds! zei hij nu, Johanne bij haar arn. nemend en haar dwingend naar I het raam te gaan. Daar ginds zijn ze naar beneden gekomen en in de Roer j verdwenen. Als men ze nu weer ziet, zijn er zware tijden te wachten. Eenige oogenblikken later keerde Ky ber terug met zijn schilderstuk, dat hij den ouden boer zonder verder commen taar voorhield. Deze deinsde even ach teruit, herstelde zich echter onmiddellijk en zijn geheele gezicht drukte eerbied en blijde verrassing uit. Sürchensmusel zei hij en lachte stil voor zich heen. Wie heeft dat 'zoo fijn. geschilderd? Ik! antwoordde Kyber, bijna te spontaan. Vader Möller keerde zich om en keek den jongeman lang en aandachtig aan. Aanvankelijk verkeerde deze in het on zekere, hoe dit onderzoek zou uitvallen, maar plotseling legde de oude man zijn hand op den schouder van den zooveel jongeren tegenover hem. Dat is alle achting waard, zei hij. Jullie jongens, jullie jongens f Wel wel! En hij schudde verbaasd zijn hoofd. Ik heb( altijd gedacht, dat jullie het gevoel voor zooiets allang verloren had- dan, dat daarom alleen nog maar ge lachen werd. Jij kunt het nog heel goed begrijpen, jongeman. H»j is ook niet als die anderen, voegde Johanne er aan toe. Hij is een droomer. Lang niet slecht, antwoordde de oude met zijn gebroken stem, uit droo- mers en denkers groeien de beste man nen. Ja, irijn vader was school mees teil zei de vrouw, die is niét dom. Mei. zou nog uren naar den ouden man kunnen luisteren, maar ze moeten nu opbreken, als ze nog een bezoek aan de jeugdherberg willen brengen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2