RECHTZAKEN Autobanden op da zwarts markt De Inspecteur voor de Prijsbeheer- sching te Amsterdam heeft een rubber fabriek en vulcaniseerinrichting, alsmede een tweetal handelaren, allen te Amster dam, zware boeten opgelegd, omdat zij gebruikte vrachtautobanden tegen veel te hooge prijzen verkochten. De directeur der fabriek kocht karkas sen op van autobanden, die daarna in zijn werkplaatsen werden gecoverd. De aldus verstelde banden werden, toen de prijs van autobanden in den clandestienen han del aanmerkelijk was opgeloopen, aan een handelaar verkócht tegen prijzen, die 3 tot 4 maal hooger waren dan voor den oorlog. De handelaar*heeft deze banden gedeeltelijk door bemiddeling van een derde, die daarvoor per band een pro visie van f 20 kreeg, weer doorverkocht tegen nog hoogere prijzen, daarbij soms voorgevende, dat de banden nieuw waren. Bij al deze transactie werd uiteraard met de distributievoorschriften geen rekening gehouden. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching veroordeelde den directeur tot een boete van f 9500,terwijl bovendien 9 hem toebehocrende autobanden werden ver beurd verklaard, De eerste handelaar zag zich een boete van f 5000.— opgelegd, de tweede een van f550.—. Da moord ta Dordrecht Voor de arr.-rechtbank te Dordrecht hebben terecht gestaan de 39-jarige H. II. K. en de 32-jarige chauffeur D. F„ W., beiden uit Dordrecht, die er van waren beschuldigd op 3 Februari den koopman P. van As aan de Tweede Wantijhaven te hebben vermoord en be roofd. Van As werd begin Februari vermist en eerst op 19 Maart daaropvolgend werd zijn lijk in zeildoek gewikkeld in het Wantij gevonden nabij de Otter- sluis. Het spoor van dit misdrijf leidde naar K., die in een woonschuitje zijn verblijf, hield. Hij werd gearresteerd even als W. De officier van justitie eischte, reke ning houdende met den psychopathischen aanleg van K. vijftien jaar gevangenis straf met aftrek der preventieve hech tenis en daarna ter beschikkingstelling van de regeering. Tegen verdachte W., die bij den moord zelf niet* handelend is opgetreden, werd vijf jaar gevangenisstraf met aftrek ge- eischt. Uitspraak 19 dezer. Ambt van diractaur-ganaraal van politia cpg«h«van De Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departe ment" van Justitie, waarbij het ambt van directeur-generaal van politie met ingang Van 1 December jl. is opgeheven. De taak en de bevoegdheden van den directeur- generaal van politie zijn overgegaan op den „Gevolmachtigde voor de reorgani> satie van de Nederlandsche Politie". De zelfstandige behandeling van alle aangelegenheden, de politie betreffende, geschiedt, namens den secretaris-gene raal der Nederlandsche politie. Tot de taak van den gevolmachtigde behoort de behandeling van alle aange legenheden, die niet aan den inspecteur- generaal zijn Opgedragen. 1 VERKEER EN VERVOER Da niauwa varkeersragaling voor wialrijdort en voetgangers Op 9 December zal het uit rijn met ihet rijk van den vrijbuiter op onze we igen, de voetganger. De nieuwe wegen- verkeersregeling, die op, dien datum in werking treedt, bevat allerlei nieuwe be palingen, waarbij alle weggebruikers, dus ook de wielrijders en de voetgangers, betrokken zullen rijn, aldus schrijft ons de Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B* In deze wegenverkeersregeMng wordt gesproken over voertuigen; onder dezen term vallen niet alleen motorrijtuigen, rijwielen, handkarren ien andere voertui gen, maar ook kruiwagens, kinderwagens en dergelijke kleine voertuigen. Alleen trams en treinen zijn uitgezonderd1, als er over voertuigen wordt gesproken. Er is over deze nieuwe verkeersrege ling al« zeer veel geschreven, maar nu wij vlak voor den datum staan, waarop zij dn werking zal treden, kan het zijn nut hebben nog eens een beknopt over zicht te geven van de bepalingen, waar aan voornamelijk wielrijders en voetgan gers zich hebben te houden bij het ver keer. Voorschriften voor den.wielrijder Het is verboden het stuur onder Liet rijden met beide handen los te laten of de voeten van dé trappers -te nemen; te blijven rijden naast een ander voer tuig dan een rijwiel, in het bijzonder] naast een tram, alsmede ziich te laten voorttrekken door zulk een ander voer tuig. Wielrijders moeten gebruik maken van de bestaande rijwielpaden. Van het rij wielpad op idé rijbaan komend, dienen zij met het overige verkeer rekening te houden. Meer dan vijftien wielrijders rijdende dn gesloten formatie -en onder leiding mogen twee aan twee naast elkander toch van de rijbaan gébruik maken, ten zij deze is aangegeven als „autoweg". In andere gevallen mogen wielrijders weliswaar met ten hoogste twee pec- sonen naast elkander rijden, doch rij moe ten achter elkander gaan rijden, indien 'het verkeer zou worden belemmerd. In halen mag in den regel slechts door één wielrijder geschieden, doch wanneer het verkeer met wordt belemmerd, mag ook door twee wielrijders naast elkaar worden ingehaald. Op rijwielen met één zitplaats mogen door den berijder geen andere personen worden vervoerd. Kinderen beneden den leeftijd van 10 jaar mogen uitsluitend door een ^volwassen persoon worden ver- vo'èrd en slechts dan, wanneer het rij wiel is voorzien van een daarvoor ge schikte zitplaats -en de berijder daar door niet wordt belemmerd. Voorwer pen mogen slechts door wielrijders, wor den v-ervoerd, indien -deze -daardoor niet in hun vrijheid van beweging worden belemmerd of andere personen of zaken daardoor niet aan gevaar worden bloot gesteld, Bij rijwielen op niet meer -dan twe.> wielen mag slechts -een aanhang- of zij- spanwagen worden gebruikt, indien deze vast aan het rijwiel is vérbonden. Het vastmaken van handwagens aan rijwielen alsmede het' voorttrekken van handwa gens of het gel-eiden van dieren door een wielrijder is verboden. Aangezien in het nieuwe voorschrift onder het berijden van een" weg mede wordt verstaan het voortduwen van een rijwiel, behalve op wegen welke voor het verkeer dn beide richtingen vooa; wielrijders zijn gesloten, is het dus ver boden een rijwiel voort te duwen, op ;een weg, welke dn één richting voor alle verkeer, of alleen voor wielrijders is ge- slMen' I ulJ I li Voorrchriftan voor voetgangers De voetgangers zullen, behoudens iae reeds genoemde gedragsregels in id-e al gemeen© bepalingen, nog de - volgende dn acht moeten nemen. Zij moeten in be ginsel van de voetpaden gebruik maken. Rijbanen -en andere niet voor het voet gangersverkeer bestemde weggedeelten, moeten langs -den koristen weg en haaks op de verkeersriöhtinig voorzichtig -en zonder -onderbreking worden overgestos; jn Wegkruisingen, met als zoodanig aan geduide oversteekplaatsen, moeten op -de aangegeven punten worden overgestoken. Andere kruispunten mogen uitsluitend in een rechten hoek ten opzichte van de rijbanen worden overgestoken. Voetgangers dienen binnen afzettingen, door middel van touwen, kettingen eriv te blijven Het blijven staan op hoeden van straten is verboden, indien daardoor het verkeer wordt belemmerd of in ge vaar gebracht. Op wégen, welke voor het verkeer met voertuigen zijn gesloten, rijn bovenstaande bepalingen voor de voetgangers niet van toepassing. Maar het schip voer voorbij U kent de geschiedenis van het schip, dat voorbij voer en dat de schipbreuke lingen, die in een klein bootje op de woeste golven dobberden, niet opmerk te? Het schip voer voorbij en de red ding bleef achterwege. Dat mag aan het Oostfront niet voor-, komen. Het mag niet voorkomen, dat een ge wonde soldaat, van welke partij hij ook is, hulpeloos "op het slagveld blijft lig gen. Vooral nu niet, nu de winter reeds zijn intrede heeft gedaan. Daarom moet nog meer zorg worden besteed aan de ambulance. Daarom'is uw steun voor de Neder landsche ambulance thans meer noodig dan ooit. Stort uw bijdrage, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. ONDERWIJS MULO-«xamans der Chr. ULO.-scholan De chr. scholen hadden in 1941 7108 candidaten voor het mulo-deploma, waar van 41 zich terugtrokken en 5002 slaag den» d.i.. 83.43 pet. Van de openbare ulo scholen, die gezamenlijk met' de chr. ulo-scholen het examen afnamen, slaag de 86.98 pet. De kosten van dit examen beliepen voor de chr. ulo f 98.851. Het rijk be taalt hieraan f5 per candidaat; voor het diploma betaalt deze f 3. Het nadés- lig saldo voor de chr. ulo-vereenigm-g die reeds f 1599 (f 0.30 per candidaat) eraan bijdroeg, is dus f1921. Varaenvoudiging van alnd-axamans H.B.S. Dezer dagen zal in de Staatscourant verschijnen een besluit van den secreta ris-generaal van het Departement van opvoeding, wetenschap- en cultuurbe scherming inzake vereenvoudiging van de eindexamens voor de gymnasia en de hoogere burgerscholen A en B. Naar aanleiding hiervan heeft het ANR zich tot prof. dr. J. van Dam gewend! en hem gevraagd, in deze aangelegenheid wat dieper te treden. Dé secretaris-gene raal, -die daartoe bereid was, wees er nadrukkelijk op, dat het hier betreft een vereenvoudiging, welke voorloopig alleen voor 1942 wordt aangebracht. Er zijn n.l. vele scholen, welke in den afgeïoo- pen tijd niet op volle kracht hebben kunnen werken. Een andéTe factor in dit verband is de kolennood, waardoor de kinderen in de huiskamers hun huiswerk moeten ma- OORLOG IN DEN STILLEN OCEAAN De Amerikaansche regeering heeft aan de Japansche regeering een -oorlogsver klaring -overhandigd. Naar Radio Tokio meldt heeft het Ja pansche militaire hoofdkwartier bekend gemaakt^ dat van Maandagmorgen zes uur af den staat van oorlog tusschën Japan en de Engeische en Amerikaansche strijdkrachten in den Stillen Oceaan be staat. Volgens een bericht van den Brit- schen Nieuwsdienst uit New York zou Nederlandsch-Indië Japan den oorlog heb ben verklaard. Japanscha militaire actie „Associated Press" meldt uit Honoloeloe dat minstens twee Japansche bommen werpers Zondag boven Honoloeloe zijn verschenen en bommen hebben neerge worpen Volgens onbevestigde berichten verscheen een buitenlandsch oorlogsschip voor Pearl Harbour en begon met de beschieting van de versterkingswerken. Het verluidt, dat de Japansche bommen werpers twee treffers hébben geplaatst een -op het Hickamfield, het militaire vliegveld op Oahoe en een tweede op Pearl Harbour, waar een olietank in brand vloog. Naar de correspondent verder meldt zouden ook valschermtroepen zlijn gesignaleerd, De Britsche berichtendienst meldt uit Singapore dat de Japanners op Noord- Malakka zouden zijn geland. Uit Sjang hai wordt gemeld, dat de Engeische kanonneerboot „Petrel" op de Hoeangpoe tot zinken is gebracht. Ter hoogte van Honoloeloe is een zee gevecht gehouden, meldt „Associated Press. Tenminste één Japanseh vliegtuig- moederschip is in gevecht met de ver sterkingen van Pearl Harboer waargeno men. Het Amerikaansche Witte Huis heeft bekend gemaakt dat een met hout ge laden transportschip van het Amerikaan sche leger op 1300 mijl ten Westen van San Francisco^ is getorpedeerd. Bijzon derheden hieromtrent zijn nog niet ont vangen. Verklaringen van Churchill en Roosevelt De heide Huizen van het Engeische parlement zullen heden (Maandag)middag om 15 uur bijeenkomen, zoo meldt de Engeische berichtendienst. Naar verluidt zal Churchill in deze speciale zitting van het parlement een verklaring afleggen. Voorts wordt gemel-d dat de Ameri kaansche ambassadeur, Wmant, Zondag avond Iaat een onderhoud heeft gehad met Churchill. President Roosevelt zal, naar dé- Brit sche berichtendienst uit Washington meldt, heden (Maandagjinid/dag om 12 uur 30 een toespraak houden in een gemeen schappelijke zitting van het Amerikaan sche Congres. ken. De minder goede voeding maakt dan nog, dat -de onderwezen stof niet zoo goed wordt -opgenomen. Tenslotte komt er nog dit bij, dat met het oog óp de komende verplich ting ten aanzien van den arbeidsdienst de eindexamens waarschijnlijk zullen moe ten worden vervroegd. „Op welke vakken zal deze verminde ring betrekking hebben?" Zij zal aldus luidde het antwoord voornamelijk de technische vakken be treffen, zooals wiskunde, scheikunde, na tuurlijke historie, natuurkunde en ook omdat de hoogere burgerschool A er onder valt de handelswetenschappen. Het vak beschrijvende meetkunde ver valt b.v. bij het eindexamen HBS B ge heel, bij de stelkunde vervalt dé samen gestelde interest. „U zei, dat deze wijzigingen voor-t loopig alleen voor 1942 gelden. Ligt het in de bedoeling, in dé toekomst evenzoo te handelen?" Inderdaad antwoordde prof. Van Dam gaan deze wijzigingen reeds Nin de richting van een toekomstige defini tieve herziening van de eindexamens. Per soonlijk ben ik van meening, dat deze vermindering der eischen tevens ligt in de lijn, welke de hervorming van het middelbaar onderwijs zal moeten aange ven, n.l. een minder zware belasting van het geheugen en een geringeren omvang der z.g. intellectueele vakken, vooral van de wis- en natuurkunde. BOEKEN EN BROCHURES DE PRINS HET LEVEN. „Jongens leeren bergbeklimmen" ver telt, verduidelijkt door mooie foto's, een en ander van den cursus „bergbeklim men", welke te Innsbrück gegeven wordt. Vanzelfsprekend is dit nummer ook ge deeltelijk aan St.-Nicolaas gewijd. Zoo wordt een en ander verteld over het oude speculaasbakken en zijn eenige fees telijke St.-Nicolaasgerechten opgenomen. Een kort verhaal vertelt verder de waar heid over St.-Nicolaas. Onder den titel „Gewondenzorg aan het front bij Lenin grad" is een interessante reportage op genomen. In de rubriek „Natuur en Tech niek" wordt een en ander medegedeeld ovér spoorwegen en luidsprekers. Verder de gewone rubrieken, Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig jaar yan 8—14 December 1916. Aan den hoofdagent van politie, N. de Vin te Zierikzee werd het zilveren kruis voor 20 jaar trouwen dienst uitgereikt. Tot agent van politie te Rotterdam werd aangesteld de heer A. de Wilde Lz. te Scherpenisse. Tot directrice van hét burgergast huis te Aardenburg werd benoemd Zuster M. Gilde—Holm te Middelburg. De Nationale Bankvereeniging zal met ingang van 1 Jan. 1917 het bedrijf der Zeeuwsche Landbouwbank (Poststjr. C 105) overnemen. De heer J. de Jonge, tijcL onder wijzer te St.-Annaland, werd in vas ten dienst als zoodanig benoemd te 's- Heer Arendskerke. In New York, het Oosten en Midden- Westen van de Vereenigde Staten heerscht eep warmtegolf met een temperatuur van 15 gr. Celsius. Botanische tuinen hebben reeds'speciale tentoonstellingen vanvoor- jaars- en zomerbloemen aangekondigd. Deze bloemen staan reeds enkele dagen rijk in bloei. Het ongewoon warme weer duiurt in het geheele Oosten en Midden- Westen reeds sedert begin Nov. (U.P.) RADIONIEUWS lnt»r*stante grmpmn u t hat programma van dan dag Ernstige-muziek. Van 14—15 uur hoort U over den zender Hilversum II, Fred. Boshart, te zamen met het omroeporkest, o.l.v. Louis Schmidt, een Concertino voor piano en orkest van Heinrich Lemacher. Om 20.45 uur hoort U een uitvoering met medewerking van Jan Schipper (te nor), .Felix de Nobel*, (piano) in den cyclus „Diühterliebe" op. 48 van Rob Schumann.( Zender, Hilversurfi I). Lichte Muze. 'Hedenavond wordt weder een Bonte Avond uitgezonden, die door den Ned. Omroep voor de werkgemeenschap „Vreugde en. Arbeid" in Delft wordt verzorgd. De Ramblers, o.l.v. Theo Uden Masman, verzorgen het muzikale gedeel te, terwijl daarnaast hun medewerking verleenen: Erica Rosch (zang), Carl Leo pold, (Jodler), Paul Duval met Hojland- sche liedjes, het duo Wama en de Twea van Vreugde en Arbeid", voorgesteld door Tommy Leonardi en Ferry de Rooy. De uitzending valt van 19.30—20.15 uur over Hilversum1 I en van 21—21.45 uur over den zender Hilversum II te beluis teren. Voor de vrouw. Van 18—18.15; uur hoort U in de ru briek „De werkende Vrouw", een voor dracht over het onderwerp: „Hebt u er ooit wel eens bij stilgestaan, hoe het leven han een kiosk-juffrouw is?" door mevr. v. d. Schaaf-Corsten. Sport. In het programma „Sport en Spel voor de Jeugd", wordt ditmaal iets verteld over zeldzame sporten in Nederland. De titel van dit* praatje luidt: „Er zijn nog meer sporten dan alleen voetbal". Reportages. Over den zender Hilversum II van 19.45—20 uur hoort U een reportage over het onderwerp: „Wat de onderwijzer van zijn leerlingen verwacht, wordt ook van hem geëiseht. Reporter is Frits Sam- pimon. LAND. EN TUINBOUW Da productieslag De secretaris-generaal van binnenland- sche zaken heeft aan de burgemeesters op verzoek van dr. F. E. Posthuma, voorzitter der commissie ?ér ondersteu ning van de maatregelen voor de rege ling van de landbouwproductie en in overleg met zijn ambtgenoot van land bouw en visscherij *het volgende medege deeld: Zooals reeds bij circulaire van 1 Febr. 1941 en 8/9 April 1941 onder de aan dacht van de burgemeesters werd ge bracht, is het voor de voedselvoorzie ning van het hoogste belang, dat geen bruikbare gronden in de gemeente braak blijven - liggen. Teneinde de productieca paciteit van ^en Nederlandschen bodem ten volle te kunnen aanwenden, is het ten zeerste gewenscht, dat alle voor het leien van voedingsgewassen geschikte gronden in cultuur worden gebracht. De secretaris-generaal voornoemd ves tigt nogmaals de bijzondere aandacht van de burgemeesters daarop, aangezien in dit opzicht ook door de gemeenten be langrijk werk kan worden verricht. Met name zou kunnen worden bevorderd, dat parken, plantsoenen en bouwterreinen, alsmede particuliere^ tuinen voor de teelt van voedingsgewassen dienstbaar worden gemaakt. Hierbij ware aandacht te schen ken aan de vraag, welke voedingsgewas sen het best in het belang der voedsel voorziening kunnen worden geteeld. In het algemeen moet in dit opzicht allereerst worden gedacht aan het telen van aardappelen en peulvruchten (brui ne boon en), doch plaatselijke toestanden, bv. afgelegen ligging van de gemeenten ten opzichte van bevoorradingscentra van bepaalde groenten, kunnen het gewenscht maken, dat de keuze valt op de teelt van bepaalde tuinbouwgewassen. DE VOQELS IN DEN W NTER II. Vogelvoederen heeft een ethisch en een practisch doel. Ethisch, omdat men de kinderen o.a. leert de dieren lief te hébben; practisch, omdat deze dieren ons een steun zijn in den strijd tegen de in- sectejj. Het practische doel van de vogri- voederimg in den winter vloeit voort uit de plaats, die de vogels in de levendié natuur innemen. De in ons land over winterende vogels behooren voor" net grootste deel tot de z.g. insectenetenden, die voor het welzijn van onze cultuur- gewassen van veel grooter nut zijn dan over het algemeen wordt ingezien, om dat het niét zoodanig opvalt, dat .iet diu cijfers .kan worden vastgelegd. Tal rijke onderzoekingen hebben echter aan getoond, welke een groote beteekeriïs een goede vogelstand uiteindelijk voor den menseh heeft. Op twee manieren nu, moet men de vogels door den winter helpen. In de eerste plaats door het verstrekken van wat voeder op de boerderij en de tuinderij is -er altijd wel wat te missen voor onze gevederde vrienden en in de tweede pjaats -door het ophangen van nestkastjes. .De in ons land ^overwinterende vogels rijn niet slechts grootendeels insecten- eters, doch tevens overwegend holen- broeders. Het onderhouden van een zoo groot mogelijken vogelstand door winter- voedering moet dus noodzakelijk worden aangevuld door de zorg voor 'biroedge- tgelegemheden. We kunnen deze verschaf fen, door het weder ophangen van nest kastjes, die passend rijn voor genoemde vogels. Wintervoedering en zorg voor nestkastjes, moet als een plicht van eiken boer en tuinder worden gezien. Daarom, boeren en tuinders, kweek de liefde voor de vogels aan bij Uw kinde ren -en leer hen deze vogels in den winter te verzorgen. Zelf zult gij er de vruchten van plukken, want het vroolijke vogelen- heir zal U in dezen tijd en ook in net komende voorjaar helpen, door de ver delging van insecten, larven, rupsenpop pen, emelten en ander schadelijk gedierte. Eén bloempot, waarvan de bodem is uit geslagen, kar!© uitstekende diensten be wijzen. Met de breede kant hangt men zoo'n bloempot tegen den muur op, na tuurlijk buiten bereik vankatten en al te nieuwsgierige kinderen. Weldra zal de productieslag 1942 wor den ingeluid. Daaronder kan ook worden verstaan, de zorg voor de vogels in den komenden winter! VOOR DE HUISVROUW G oe'-t»" b-w«r«n Er zijn vele mensehen,, die hetzij van een stuk gehuurd land o$ uit hun eigen tuin groenten hebben, die zij graag eeni- gen tijd zouden willen bewaren. Is men in het bezit van een drogen kelder, dan kan men de groenten daar het beste bewaren, doch ook een kast, mits deze vorstvrij is en af en toe eens goed doorgelucht kan worden, kan men er heel goed voor inrichten. Voordat de groente bewaard wordt, moet men er op letten dat ze goed' droog is. Voor de winterwortelen en bieten ne men we een kist, waarvan we den bo dem bedekken met droog zand, daarop eenige wortelen of bieten en dan weer zand. Dus laag om laag. Natuurlijk haalt men de wortelen of bieten met rotte plekken er eerst uit. Alleen goede droge uien kan men lan gen tijd bewaren. Ze worden in een kistje of doosje gelegd. Ook aardappe len mogen niet nat zijn als men ze wij bewaren. Alle koolsoorten blijven wel eepige maanden goed, behalve de Chineesche kool. Ze kunnen gewoon opgestapeld worden, maar moeten wél dikwijls om gedraaid worden, anders heeft men kans dat ze gaan rotten. Nog beter is net echter om aan den stronk een touwtje te binden en de kooien elk apart op, te hangen. Dit is ook te méér aan te raden, daar ze dan niet zooveel ruimte in beslag nemen, FINANTIEEL NIEUWS Rott*rd*rmch- B-^lc-pr^rvoinq n,v. Debet: Kas, kassier en daggeldleenin- gen f 20.824.501.38; Ned. schatkistpapier f 259.816.547.84; Ander overheids-papier f £22.530.95; Wissels f293.287.12; Ban- kiers in binnen- en buitenl. f21.664.893.31; Effectlh en syndicaten f 6.793.215.61Pro longatie en voorschotten tegen effecten f 15.918.916.72; Debiteuren f41.440.941.33; Deelnemingen (incl. voorsch.) f 1.673.757.89 Gebouwen f3.021.060.59. Totaal f 372.269.652.74. Credit: Kapitaal f45.OOo.COO; Reserve flf.00o.000; Bouwfonds f800.000; Deposi to's op termijn f 10.481.519.75; Crediteuren f289.364.825.51; Geaccepteerde wissels f201.754.84; Diverse rekeningen en ovèr- loopende saldi f 9.421.552.64. Totaal f 372.269.652.74. SPORT VOETBAL. - N.V.B. 7 December. Onderafdeeling Zeeland. Ie klasse E. Noordgouwe t—Schouwen I afgekeurd Burgh I—Renesse I afgekeurd Zierikzee A—Zierikzee B afgekeurd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3