RADIO-PROGRAMMA Zatt-rdna 6 I)ec«mb?r HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten;8 .15 „Brandende kwesties", opn.; 8.30 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gram; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 10 Ern- snge muziekprogramma, opn.; 11—11.20 Voor de vrouw; 12 Ensemble Jean Lancé; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 18 De Romancers 13.40 Gram.; 14 „Onze tuin"; 14.20 Na gedane arbeid.... muziek en vroolijkheid; 15.50 Gratn.; 16 Bijbellezing; 16.20 Piano- voordracht; 17.05 Gram.; 17.85 Duitsche taalcursus; 18 Gram.; 18.15 Het kwartier van den arbeid; 18.30 Stedelijk orkest van Maastricht; 19 Actueel halfuurtje'; 19.30 Vervolg van 18.30; Vanaf 20.15 al leen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20.15 Gram.; 20.45 Nederl. Motet- vereeniging en solisten; 21.10 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel" óf gram.; 22.15 Otto Hendriks en zijn orkest; 23—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.15 (Zie Hilvers. I). 8.15 Gram. 8.30—8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 9.15 Nederlandsche orkestwerken (opn.); 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.30 Lichte muziekprogramma's (opn.); 12 Viool met pianobegeleiding; 12.45 BNOj Nieuws- en economische berichten; 13.05 Ensemble Rentmeester; 13.40 Voor de jeugd; 14 Causerie „Mozart's Kerkmuziek", tevens inleiding tot het volgende pro gramma; 14.10 Mozart-Koorconcert; (14.45 —15 Causerie „U en de muziek")15.35 Gram.; 16 Amusementsorkest; 16.45 Gram.; 17 Voor de binnenschippers; 17.45 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Orgelconcert; 18 „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de NSB); 18.45 De Ramblers; 18.45 Voor den boer; 19 BNO: Groriüigsch praatje; 19.10 BNO: Nieuwsberichten; 19.20 Gram.; 19.45 We tenswaardigheden van de week; 20 Gram. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 St.-Nicolaas- programma; 21.15 „Rondtrekkende kun stenaars in de klassieke oudheid"; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelich ting op het weermachtsbericht; 22.10— 22.15 Avondwijding. nederlandsche bond v'an d'lettani-ork sten In Overleg met de Nederlandsche Fe deratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen, den Bond van Arbeidersmu- ziekvereenigmgen, de Federatie van Bon den van Harmonie- en Fanfarecorpsen op R.K. grondslag en de Federaties van Christelijke Muziekbonden is omangs een Nederlandsche Bond van Diiettantenorkes- ten - opgericht, welke gevestigd is te 's-Gravenhage. In verband met de reor ganisatie van het muziekleven wordt bin nenkort voor elke vereeniging van dilet tantenmusici het lidmaatschap van dezen bond onvermijdelijk. Het bestuur van deze bond is samen gesteld uit vertegenwoordigers van de vier bovengenoemde bonden en. wordt geleid door een door het departement van Volksvoorlichting en Kunsten aan te wijzen voorzitter. De Nederlandsche Bond van Dilettan tenorkesten heeft tot doel om binnen het kader van de komende reorganisatie van het Nederlandsche cultureele leven een nog intensievere beoefening en ver dere bevordering van leekenmuziek te bewerkstelligen met behoud der in den loop der jaren gevormde tradities. On der verwijzing naar de woorden van zijn voorzitter, gesproken ter gelegenheid van het radiomuziekfeest voor harmonie- en fanfare-gezelschappen op 3 Augustus 1941 vestigt het bestuur de aandacht op het feit, dat de a.s. centralisatie van het dilettantenmuziekleven geenszins poli tieke overtuiging noch godsdienstige ge zindheid in deze aangelegenheid een rol spelen. Feuilleton ST.NICOLAAS IN ZEELAND Uit Stad en Provincie De jaardag van den grooten kinder vriend is daar en ^wij vieren weer het Nederlandsche feest bij uitnemendheid. Ondanks de omstandigheden zullen ook dit jaar groot en klein bedacht word.n met geschenken en verrassingen. Vol ver wachting klopt ons 't hart. Er vaart een feestroes door de Zeeuw- sche huizen. Laten wij echter in dien roes niet vergeten, dat in vele duizenden Zeeuwsche gezinnen het Sinterklaasfeest niet gevierd zal kunnen worden, omdat In die gezinnen, terwijl elders vreugde en voldoening heèrschen, zorg en gebrek de overhand zullen hebben. Velen onzer weten aan den lijve niet wat gebrek be- teekent. Honger en koude zijn voor de j meeste menschen gelukkig begrippen, die slechts verband hóuden met trek en met eerdge onbehagelijkheid. Wat honger is, echte honger, die als een mes door het lichaam snijdt, en wat kou beteekent, kou, die iemand tot op het' been ver stijft, en die alle slaap verre houdt, weten wel onze medemenschen, die van het noodigé voedsel, van brandstof en dekking zoo goed als verstoken zijn. Er wordt veel honger en kou gele den in ons welvarend gewest. Want in ontelbare' 'wönüigëh, m alle deelen der provincie, heerscht nijpend gebrek. Laten we ons dit realiseeren als we in onze verwarmde huiskamer het feest van St.- Nicolaas vieren, qjs we verblijd worden met geschenken. Opdat eindelijk, ons nart wijd open zal gaan voor de minst be deelden onder ons, in wier oogen alle vreugde, alle verwachting, ontbreekt. Op dat wij, in Sinterklaasstemming, mild mo gen zijn als Vrijdag of Zaterdag de col lectanten van Winterhulp terwille van onze medemenschen, die lijden, wederom een beroep op onzen welstand komen doen. Gij zijt niet gewoon aan Winterhulp te geven? Want Uw principe is.Sla eens één warme maaltijd over, ga met een ongevulde maag en Uw principe eerst eens twee uur in een onverwarmd ver trek zitten. Haalt U, aldus 'doende, en kele kindergezichten voor den geest, waarop honger en koude zich af teekenen en ga dan wéér eens met Uw principe te radeBedenkt daarbij tevens, dat Winterhulp alleen ten doel heeft in den zw aarsten tijd des jaars hulp te ver leenen aan Uw landgenooten, die in kom mervolle omstandigheden verkeeren. ER IS ONTZAGGELIJK VEEL HULP NOODIG DEZEN WINTER. Heel wat meer dan Gij U in Uw vreugdige voorstem ming van het Sinterklaasfeest kiml voor stellen. Moge thans eindelijk de ernst van dezen tijd ook tot U doordringen. Moge eindelijk ook over U het besef le vendig worden, dat een organisatie als Winterhulp meer ellende bereikt en dus ook meer nood kan lenigen dan de en keling vermag. Moge Uw principe niet de oorzaak zijn, dat vele landgenooten honger en kou lijden. Het is in de dagen van St.-Nicolaas. Wij staan dus in het teeken van mild heid. Weest dan ook Vrijdag of Zater dag mild voor hen, diefde vreugde van het aloude vaderlandsche feest moesten ontberen. Kijkt voordat Ge Uw gift voor Winterhulp ditmaal vaststelt, eens naar Uw kinderen, die zoo goed bedacht wer den en stellig zult Ge dan door Uw gave aan Winterhulp willen bijdragen, dat duizenden andere kinderen, wier har ten toch ook vol verwachting hebben geklopt, maar die teleurgesteld werden, ja erger: die kommerden, terwijl Uw kinderen juichten, van dien kommer kun nen worden bevrijd. Weest mild Vrijdag of Zaterdag. Neemt St.-Nicolaas ten voorbeeld. Zohdagartsendlanst Zi»rikz«® Zondag 7 December: Dr BOOGERD en dr VAN HOORN. W w w w w w <x> Laat ons vergeten wat gisteren was, want vandaag is een kostbaar bezit. Roman van Christel Broehl-Delhaes 17 Nadruk verboden Bij de Möllers heerschrde echte Zater dagavondsfeer. De koeien loeiden in den stal. Er is gemolken en versch zand gestrooid. Möller, in elk opzicht een voorbeeldige landbouwer, komt juist met de laatste twee emmers over het erf. De melk, sneeuwwit en schuimend, schom melt tot den rand. Goeien ayond, baas Möller! begroet Johanne hem opgewekt. De boer legt zijn hand beschermend boven zijn oogen, hoewel van eenig zon licht, dat hem zou kunnen verblinden, reeds geen sprake meer is. Voor Möller is dit echter een karakteristiek gebaar, waarvan hij zich zelfs 's nachts niet zou onthouden. Aha, die juffer Johanne.,.. dat zal' m'n vrouw plezier doen.... Nou, als je daar Zaterdagsavonds zoo maar binnen komt waaien? vraagt ze twijfelend. O, wat dat betreft, waait er bij ons nog wel meer naar binnen dan alleen een onverwachte gast, antwoordt de oudie Möller met een óolijk knipoogje. Jo hanne begrijpt niet, waar hij op doelt. De vrouw van den boer schijnt het gesprek op het erf gehoord te hebben, want ietwat wantrouwend komt zij naar buiten. Wanneer ze de late bezoekster ontwaart, glijdt er echter een trek van blijde verrassing over haar gezicht. Juffrouw. Johanne.... dat is nu nog eens aardig.... komt u maar gauw bin nen t Johanne wordt in de „mooie kamer" gebracht. Een groote, porceleinen kachel, een ouderwetsch eiken buffet, een ca napé, een vreeselijk gezellige ovale tafel met een menigte stoelen daaromheen, een paar niet bepaald artistieke, maar in dit milieu passende prenten aan den muur: dat is de „mooie kamer". Vrouw Möller duwt haar gast, zonder veel om haal, op de canapé, bekijkt haar vluch tig van top tot teen en geeft dan on middellijk lucht aan hetgeen haar blijk baar het zwaarst op het hart ligt: Wel, wel.... het is toch eigenlijk niet te begrijpen, dalt u dat dikke, mooie boek hebt geschreven* juffrouw Johanne,,. Johanna glimlacht vriendelijk, maar voelt zich desondanks niet op haar ge mak. Ze zou met deze vfouw veel lie ver over wat anders pratejn, maar dat is op het oogenblik nu eenmaal niet mogelijk. M'n beste vrouw Möller, ik ver- ZIERIKZEE. Bij besluit van den se cretaris-generaal van het departement v. Financiën 1 s benoemd tot hoofdinspecteur der directe belastingen to Leiden, B. Moolenburgh, inspecteur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, hoofd van de inspectie der directe be lastingen te Leiden, met ingang van 1 December 1941. KERKWERVE. Burgerlijke Stand over November., Geboren: 17» Adriaan Wil lem, z. van D. C. de Bil en P. J. Kom-j mer. Overleden: Jan van Mourik, 72 j., echtg. van M.a van den Berge. BURGH. Burgerlijke Stand over Nov Overleden: 10. Laurina Goudswaard, 77 j:, echtg.e van Jan Vaane. Ingekomen: 3. Cornelis Oudesluis en gezin ^van St.-Maartensdijk; 11. Andora E. Hazenack—Gimbergson en kinderen van Rotterdam; 10. Johanna H. Slager van Haamstede. Vertrokken: 6. Marinus Oudeman naar Zierikzee; 18. Kaatje Joh. van Ast naar Noordgouwe; 20* Gerrit van Prooijen en gezin naar NieuW- en St.-Joosland; 21, Anthonie v. d„ Werf naar Haamstede; 21. Johannes Th; v. d. Weel naar Haam stede; 26. Corneia Jac. Boot naar Haam stede. RENESSE. Naar wij vernemen koestert geen der bestaande riiet-economiscne vereenigingen alhier plannen om in het winterseizoen een jaarlijksche uitvoering te houden, waardoor voor yele dorpsge- nooten dezen winter even troosteloos zal verloopen als de voorgaande. DUIVENDIJKE. Burgerlijke Stand over Nov. Geboren: 29. Willem Jakob, z. van J. v. d. Wekken en K. v. d. Wekken, ELKERZEE. Burgerl. Stand over Nov. Gehuwd: 14. Reïnier Thomas Louwerse, 27 j., en Jannetje Adriana v. d. Werf}, 20 j. BROUWERSHAVEN. Burgerlijke Stand over November. Overleden: 20. Hendrik van der Weele, 85 j., wedn. van Neel- tje Fondse. Ingekomen: 14. Wed. K. Boogerd—Wes terweel van Rotterdam; 24. M. den Boer van Bruinisse. Vertrokken: 6. P. Tanis naar Noordgouwe; 8. J. Bezema naar Zierikzee. NIEUWERKERK. Dinsdagavond werd in* „De Meebaal" de jaarlijksche Algemeene Vergadering van de IJsvereeniging „Nieu- werkerk" gehouden. Aanwezig waren 97 leden, voorzitter dhr. J. J. van Dijk. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter de werkzaamheden der ver eeniging in het afgeloopen jaar, in 't bijzonder de dagen dat de ijsbaan voor de leden was geopend. Dat de baan een succes is geweest bewijst de enorme stijging van het ledental dat momenteel rond de 400 bedraagt. Een woord van dank wordt door hem aan de leden ge* bracjit voor de medewerking tijdens de verschillende ijswedstrijden en feestelijk heden. Hij is,, overtuigd dat het bestuur fouten en tekortkomingen heeft gehad, doch verzoekt daarvoor clementie. Uit de rekening van den penningm. blijkt, dat het saldo momenteel ruim f113 bedraagt. De aftredende bestuursleden de heeren A. Sies Wz., T. Smalheer en C. Steen- dijk werden met resp. 84, 85 en 86 stemmen herkozen. De heer J. v. d. Wielen heeft als vaste baanveger be dankt. De voorzitter vraagt en verkrijgt machtiging van het bestuur om in de vacature te voorzien. Door de vergadering wordt aangeno men dat de contributie voor hen die hun lidmaatschap opzegden en later weer lid willen worden fl zal bedragen. Dé contributie voor de gewone leden wordt bepaald op f0.25 per jaar. Van de heeren Bouman en Gaanderse is toestemming verkregen over vrije be schikking van het Steenzwaan en de toegang daartoe. Tot slot werd een gratis verloting wed er wat ,ondar, dat u het niet eens gelezeen hebt. De reeds van nature blozende vrouw wordt nog róoder, terwijl haar oogen naar een hoek van het pronkerige, grie zelige, met leeuwenkoppen versierde buf fet dwalen. Nod ja, heelemaal gelezen heb ik het nog niet. Dat gaat bij menschen als wij nu eenmaal niet zoo vlug.... maar ik ben er toch mee begonnen en ik ben al tot ^bladzijde 100 gekomen. Johanne beséft volkomen de beteeke- nis van de prestatie, welke hier door deze eenvoudige, met werk overladen vrouw is geleverd en ze voelt zich stel lig niet minder verheugd dan over de loffelijkste critiek van een tot oordeelen bevoegden lezer. Den blik van de vrouw volgend, ontdekt ze den groenen band van haar werk op een hoek van het buffet. Hebt u dat dure boek gekocht? vraagt ze verrast. Als ik geweten had, dat u er zich voor interesseerde, vrouw Möller, zou ik er wel voor gezorgd ben, dat u een exemplaar voor niets gekregen. Nee, nee, protesteert ze met mooien trots, wij kunnen er toch ook best een betalen. Vaak doet men beter met niet te schenken. Sommige menschen doet het veel meer plezier, wanneer zij iets kun nen koopen, dat ze met hun eigen geld om wild gehouden, welwillend door eenige ingezetenen daartoe beschikbaar gesteld, waarna sluiting der vergade ring volgde. OOSTERLAND. Woensdagavond hield de Bond^vam oud-leerlingen van den Tuin- bouwwintereürsus „Oosterland" in net Chr. Jeugdgebouw alhier een vergadering. Als spreker trad op de heer Phaff, tech. ambtenaar bij den PlantenzLektemkundigen Dienst Nadat de voorzitter, 'dhr. Haak, deze tamelijk bezette vergadering had ge opend, werd het woord gegeven aan den inleider, die tot onderwerp koos: „Ver vangingsmiddelen van bestrijdingsstoffen in de fruitteelt''. Spr. begon met te wijzen op de vele moeilijkheden die er tegen- j woordi'g bestaan, om een goed spuitmid- del te verkrijgen. Want wat kan er van goede aanplanting terecht komen, indien - de bespuiting achterwege moet blijven. Het is thans niet de tijd om bij de pakken te gaan neerzitten, aldus spr., maar ge dachtig aan ons Zeeuwsche devies „Luctor ■ét Emergo" moeten wij trachten te doen wat wij kunnen om ons bedrijf zoo goed mogelijk te laten rendeeren. Nu de oude 'bestrijdingsmiddelen slecht of in het ge heel niet meer te verkrijgen zijn, zooals fo.v. vruchtfooomcarbolineunr enz., wees spr. een aantal z.g. kleurstoffen, aan, die als vervangingsmiddel ook Zeer goed kun nen voldoen. Bij genomen proeven in net bijzijn van den spreker waren ondubbel zinnig de "goede eigenschappen van deze stoffen gebleken. Na een groot aantal na men van deze velschillende stoffen te hebben opgenoemd, wees spr. op de ver schillende eigenschappen en samenstellin gen dezer stoffen. Aan het einde van zijn inleiding, die door de aanwezigen met groote aandacht was gevolgd, wees spr nog op het groote voordeel van ontsmet zaaizaad' Hij raadde dan ook alle aan wezigen aan: vraagt steeds bij uw hande laar om ontsmet zaaizaad. Nadat de voorzitter een woord van dank gericht had tot den heer Phaff voor zijn uitmuntende lezing, volgde een korte pauze Na deze pauze werd den aanwezi gen gelegenheid gegeven om vragen te stellen. Hieraan werd door eenigen gevolg gegeven, o.a. ;door dhr. N. A. Quist van Zierikzee, die als cursusleeraar met zijn cursisten mede ter vergadering aanwezig was. Deze sprak onder meer nog een ivoord van dank voor de iivtnoodiging om met de cursisten van den thans loopenden tuinbouwcursus te Oosterland, den' emi- nenten spreker te komen hooren. Bij oe beantwoording der verschillende vragen wees dhr. Phaff o.m. nog op de minder gunstige positie van den benzinevoorraad met het oog op de vruchtboombespujiting in het a.s. seizoen. Men doe goed, aldus spr., indien men nog een handspuitappa- raat te:* beschikking heeft, die ten allen tijde gereed te houden. Gezien echter het feit, dat hier ter plaatse weinig met motorkracht gespoten wordt, was dit van minder belang Hierna sloot de voorzitter deze geanimeerde samenkomst. THOLEN. De pastoor der parochie Tholen, J. de Groot, is in gelijke functie benoemd te Lisse. In zijn plaats is be noemd rector de Cock, thans te Am sterdam. Pastoor de Groot heeft in zijn vierjarig verblijf te Tholen de algemeene achting verworven van de geheeie bur gerij- jij Woensdagmorgen is alhier* in den leeftijd van 84 jaar overleden, de heer Iz. van 't Hof, rustend landbouwer. De overledene Kvas jaren president-kerkvoogd der Ned. Hervormde Kerk en bestuurslid iran de Boerenleenbank en landbouwor ganisatie. j Ter voorkoming van misverstand, worden zij, die een varken slachten voor eigen gebruik en hiervan af moeten staan voor de distributie, er op gewezen, dat dit levend en geslacht moet worden- ge keurd en in de centrale slaclitplaats moet worden geslacht. j [j RECHTZAKEN Rechtbank te Middelburg Zitting van 3 December. W. K„ 20 jaar, koopman te Zier'ik; zee, wegens diefstal gepleegd door 2 of meer vereenigde personen, 4 maal gepleegd. 2 maanden gevangenisstraf. G. K., 17 jaar, koopman te Zierik zee, wegens medeplichtigheid aan dief stal door 2 of meer vereenigde perso nen. 6 maanden tuchtschool. J. P. K., 15 jaar, voddenkoopman te Zierikzee, wegens diefstal door 2 of. meer vereenigde personen, 4 maal ge pleegd. 6 maanden tuchtschool. Ter openbare terechtzitting van de Ar- rondissements-Rechtbank te Middelburg is beëedigd als makelaar in scheepsbevrach- tingen de heer Th. Helmstrijd, scheeps bevrachter en coféhouder, wonende te Zierikzee. ONDERWIJS Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer W. Moerman Pz. te Nieuw-Loosdreeht voor 'het candidaats- examen in de Theologie. MIJNHEER PIMPELMANS HEEFT ALWEER PECH door Q Th. Rotman (Nadruk verboden) 33. Op het erf was alles in zoete rust, want de mannen werkten x>p het land en moeder de vrouw, die niet erg in orde was, deed een dutje. Houvast, de waakhond, lag eveneens te slapen; blijk baar verwachtte hij op dit uur van de dag £een inbrekers 34. Rrrr-boemDaar vloog de auto voorbij, het hondenhok werd meegesleurd en Houvast, die er met 'n stevige ket ting aan vastzat, natuurlijk eveneens. Het gebeurde allemaal zoo gauw en onver wachts, dat het arme beest zelfs te ver bouwereerd was om te blaffen of te janken. mogen betalen en dat zijn juist meestal degenen, die dit uit te geven geld zuur moeten verdienen. Natuurlijk kunt u dat, vrouw Möller, dat weet ik wel, maar ik zou het toch leukhébben gevonden, wanneer ik het u cadeau had gedaan. Dan zou ik en meteen een opdracht in hebben kunpen schrijven. U hebt ons al [genoeg cadeau gedaan, juffrouw Johanne. Maar dat met die op dracht zoudt u dat niet nög kunnen doen? Het komt er toch eigenlijk niet opaan, of we het nou gekregen hebben, of dat het gekocht is. Zoo'n woordjd van uzelf zou wel aardig zijn. En met moeilijk te bedwingen trots: Dan zou den onze gasten hun oogen uitkijken Johanne is opgestaan en heeft het boek van het buffet genomen. Nu haalt ze haar vulpen te voorschijn om er voor. de vriendelijke menschen een paar wel gemeende woorden in te schrijven. Wat voor gasten? Wel, die we zoo te zeggen'aan u fe danken hebben. Aan mij Ot, u bedoelt in het boe*. Johanne dreigt lachend mgt haar vin ger. Vrouw Möller, dat met die hon derd bladzijden klopt toch niet heele maal. Die episode met die vacantiegan- 'gers staat om en bij 'bladzijde viernon- derd. Ach, juffrouw Johanne, vrouw Möller wordt er verlegen van zoover waren we toch heus nög niet gekomen. We hadden <er heelemaal geen idéé van, toen er laatst iemand van Vreemdelingen verkeer aan de deur kwam om te vragen of wij die familie waren, die dn het; boek van Johanne Gaihl was beschreven. Dat was toen natuurlijk al gauw op gehelderd; er kon immers geen twijfel over bestaan! Nou en toen kwam net uit, dat we een heele hoop vacantiegan- gers konden krijgen, die door de be-< schrijving van den Eifel in het boek aangelokt waren. Of we tien menschen onder dak zouden kunnen brengen? Wij tien menschen, juffrouw Gahl! We heb ben gelachen en gehuild tegelijk, want mijn man had el eens eerder gezegd: we moesten zien, dat we menschen in pension konden krijgen. Maar ja, wat hier nog komt, gaat naar Nideggen. Aan ons denkt geen mensch. Bij ons is nu eenmaal niets aan de hand. En nu komt er iemand en die maakt reclame voor ons. Ach nee, juffrouw Gahl, hoe zullen we dat ooit kunneli goed maken? Terwijl de vrouw sprak, had Johanne ijverig in het boek zitten schrijven. Een toepasselijke spreuk was haar te binden geschoten. Nu hief zij het hoofd op en keek vrouw Möller aan. Wat bedoelt u eigenlijk, vrouw Möller? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2