Uit Stad en Provincie VOÏDIAAM. IVHVÏR tN OVEfMEE1H.UK VAN SMAAK RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 29 November HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 „Brandende kwesties", opn.; 8.30 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gram.; 9.15' Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 10 Ern stige muziekprogramma's, opn.; 11—11.20 Voor de huisvrouw; 12 Gram.; 12.10 Dc Ramblers; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 13 Will Glahé en zijn orkest; 13.40 Ori gelconcert; 14 ,Het nut en de voor- deelen van de koijnenteelt"; 14.20 „Na. gedane arbeid... Muziek en vroolijkheid" 15.50 Gram.; 16 EEia de Thisbiet"; 16.20 Cello en piano; 17.15 BNO: Nieuws-l, economische en beursberichten; 17.30 Gr.; 17.35 Duitsche taalcursus; 18 Gram.; 18.15 Het kwartier v. id. arbeid; 18.30 Utrechtsch Stedelijk-orkest; 19 Actueel halfuur; 19.30 Utrechtsch Stedelijk orkest; vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales; 20.30 Gr.; 20.45 Nederl. Motetvereeniging en solis- ten; 21.10 Arnhemsche orkestvereeniging; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: NieuwsberiCn- ten; 22 BNO: Èngelsche uitzending: Dutch News Reel; of gram.; 22.1524 Gram. i HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.15 (Zie Hilvers. I). 8.15 Gram. 8.30—8.45 zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 9.25 Toonkunstkoor en Utrechtsch Stede lijk Orkest (opn.); 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.30 Lichte muziekprogram ma's (opn.); 12 Pianovoordracht; 12.35 Gram.; 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten; 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest; -13.40 Voor de rijpere jeugd; 14 Jeugdkoor van het-- Christelijk gemengd koor „Excelsior"; 14.40 „U en de muziek" 15 Zang met pianobegeleiding; 15.30Gr.; 16 Vroolijke weekeindklanken; 16.45 Gr.; 17 Voor de binnenschippers; 17,15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Orgelconcert; 18 „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de NSB) 1 18.15 Italiaansch programma (met muzi kale illustraties); 18.45 Voor den boer; 19 BNO1 Groningsch praatje; 1910 BNO: Nieuwsberichten; 19.20 Gram.; 19.45 We- tenswaardighedën van de week; 20 Gram.-; (Van af 20,15 'alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 21.30 „Marnix van St. Aldegonde"; 21.45 BNO: Nieuwsberich ten; 22 BNO: Toelichting op het weer- machtsbericht; 22.10—22.15 Avondwijding. VERSCHILLENDE BERIGHTEN Vrachtauto door train gegrepen Op dén onbewaakten overweg aan Den Hulk, onder Hoorn, is Woensdagmid dag omstreeks half twee een vrachtauto van den wegenbouwer Ooms uit Aven- horn gegrepen door den personentrein, die om 12.50 uur van Amsterdam naar Enkhuizen vertrekt. De bestuurder merk te den trein te laat op. Hij trachtte door vol gas te geven tijdig den overweg passeeren, doch dit gelukte niet. De auto werd achter aan den laadbak gegrepen Drie der inzittenden werden niet ernstig gewond, doch een vierde, de 28-arige J. Westerveld uit Avenhorn, die op het laatste oogenblik uit de auto was ge sprongen, geraakte onder den trein en werd zoodanig gewond, dat hij na en kele minuten overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind1. Èngelsche luuhtaanvalUn In den afgeloopen nacht vlogen enkele Britsche vliegtuigen boven ons land. De uitgeworpen bommen vielen op het vrije veld en bleven zonder uitwerking. Waast züinig met papier Aangezien bij de viering van het St.- Nicolaasfeest de wijze van verpakking van geschenken steeds een belangrijke rol speelt en daarbij meestal veel pa pier wordt gebruikt, doet het rijksbu reau voor oude materialen en af valJ stoffen een dringend beroep op alle Ne- derlandsche gezinnen, om het papier, de doozen e.d. niet weg te werpen of te vernietigen, maar zorgvuldig en droog te bewaren en af te geven aan een van de door genoemd rijksbureau er kende kleinhandelaren. Voel U weer krachtiger - méér fit en vrij van Pijnen Juist nü moet ge zorgen voor weer standsvermogen en hebt ge behoefte aan een versterkingsmiddel. Daarom be gin vandaag nog de beroemde Kruschen- kuur. Kruschen Salts is door zijn sa menstelling het bloedzuiverende verster kingsmiddel bij uitnemendheid. De zes minerale zouten wapruit Kruschen is samengesteld werken als een toni cum, ze oefenen een actieve, aanspo rende werking uit op lever, nieren en ingewanden. Reeds bij een kort maar regelmatig gebruik van Kruschen kunt U dat merken; Uw spijsvertering wordt beter, ge voelt krachtiger, jeugdiger, ook meer fit en.... vrij van Rheumati- sche pijnen! Kruschen - het oude be- proefde recept sinds 1889. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree, Amsterdam. NEDERLANDERS WILLEN.NIET VECHTEN VOOR ENGELAND Het Algemeen Handelsblad bevat onder bovenstaand opschrift de volgende cor respondentie uit Lorenzo Marques: Het is bekend: dat de Nederlandsche „regeering" te Londen in den loop van dit jaar een recruteeringsbesluit heeft uit gevaardigd, waarbij alle daarvoor in aan merking komende Nederlanders in het buitenland worden opgeroepen in het Ne derlandsche legere dat voor Engelschen dienst in Engeland en Canada wordt uit gerust, .dienst te hemen. Deze recruteering voldeed niet aan de verwachtingen, welke men daaraan had gesteld en derhalve werden in alle lan den en gebieden, waar zich Nederlanders bevinden," vergaderingen gehouden om te trachten, door persoonlijk contact deze recruteering vlotter te doen verloopen In tal van steden werden tot dat doel comité's in het leven geroepen, welker taak het was propaganda voor de re cruteering door middel van openbare ver gaderingen te maken. Ook in Zuid-Afrika zijn tal van propa- ganda-veTgaderingen gehouden. Naar ons thans met eenige vertraging ter pore komt, zijn deze vergaderingen niet steeds in den smaak van de daar wonende Ne derlanders en evenmin in den smaa«t van de „NedeTlandsche regeering" te Lon den en haar vertegenwoordigers, de Ne derlandsche gezanten en consuls, geval len. Op tal van plaatsen werd juist in deze vergaderingen ongezouten critiek gelucht op de onderworpenheid der Nederland sche regeering te Londen aan de Brit sche belangen. Veel opzien heeft in Zuid-Afrika een eenigen tijd geleden gehouden vergade ring in het stadhuis van Pretoria gebaard. Er deden zich daarbij zulke heftige tu multen voor, dat ten slotte de vergade ring voortijdig moest worden gesloten. Hier geschiedde zelfs het merkwaardige feit, dat de voorzitter van de vergadering, de heer Geerling, zijn critiek allesbehalve spaarde. Zoo betoogde hij onder luiden bijval, dat de id de Unie verblijvende Ne derlanders er niet aan dachten, het slacht offer van een door een uitgeweken re geering uitgevaardigd besluit tb worden. Hij stelde de vergadering de vraag, wat voor doel het had zich op te offe ren voor belangen, die onmiskenbaar niet in de eerste plaats specifiek Nederland sche belangen waren. Hij bestempelde het recruteeringsbesluit als' een prestige-kwes- tie tegenover Engeland, waarvoor Neder landers in den vreemde, die geheel an dere ervaringen met de Engelschen had den opgedaan, hun bloed en geld moesten offeren, i „Wat hebben wij daarmee te maken" riep spreker uit. „Plotseling schiet het de .Nederlandsche regeering te binnen dat wij hier ook nog bestaan, vroeger heeft men zich nimmer om onze belangen bekommerd, het had,er eerder den schijn van, dat men blij was ons kwijt te zijn". Nadat de toejuichingen hierop waren verstomd het hinderde de vergadering in het geheel niet, dat ook de Nederland sche gezant zich onder het gehoor be vond vervolgde spreker: „Nu worden wij voor den dienstplicht opgeroepen, bpdat de heeren, die best betaalde baan tjes bekleeden, deze kunnen behouden". Joelend stemde de vergadering met deze uitlating in. Voorts wees de heer Geerling er op, dat de uitgeweken regeering niets van de stemming der in Zuid-Afrika ver blijvende Nederlanders weet. Anders zou zij het niet durven wagen, deze Neder landers, die van de Boeren en uit eigen ervaring weten, wat zij van Engeland te duchten hebben, op te Toepen in een strijd, die alleen om Èngelsche belangen gaat. Opnieuw brak uit de vergadering een luide bijval los. Allerwegen werd geroepen, dat Engeland ditmaal maar zelf de kastanjes uit het vuur moest halen, dat het ditmaal maar zijn eigen menschen in den strijd moest sturen, i Vergeefs probeerden eenige Nederlan ders tot wie ook Koch behoorde, den strijd aan Engelands zijde als een recht vaardige zaak voor te stellen. Hij trachtte de goede verplegers der Nederlanders in Engeland, die reeds dienst hadden geno men, te schilderen. De vergadering liet hem echter niet uitspreken. Bij ieder nieuw woord groeide het tumult aan. Ten slotte werd de microfoondraad doorge sneden en Koch, die op het podium stond, werd daarvan hardhandig verwijderd on der het geroep: „Werp hem er uit, hij is geen Nederlander meer. Hij tart onze voorouders van Bloemfonteun I" Verscheiden seisftiologische instituten zoowel in- Europa als aan de overzijde van den Oceaan hebben den schok ge registreerd. Ook te De Bilt werd de schok geregistreerd. De haard was gelegen op 2.440 km. in de richting van de Azorem De seismegraaf van het Duitsche Insti tuut voor het Onderzoek naar Aardbe* 'vingen te Jena, registreerde een cata strophe van zeer grooten omvang op 3000 km. afstand. Als epicentrum komt ook volgens dit Instituut het midden van den Oceaan i n de omgeving van de Azo- "ren in aanmerking. De groote Japansche vliegboot Uranami heeft de eerste vlucht volbracht in den geregelden luchtdienst tusschèn hlet Ja pansche eiland Palau en Portugeesch Ti- mor. Het vliegtuig vertrok van Palau des ochtends 6 uur 05 en kwam om 15 uur 17 in de Portugeesche haven Dilli aan. (Domei.) DE NEDERLANDSCHE KULTUURKAMER Radiorada van prof Hr. T. Goadawaagan Naar aanleiding van de verordening op de Nederlandsche Kultuurkamer heeft de president van deze kamer, prof. dir. T. Goedewaagen, secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kurkten, een radiorede gehouden, waar aan het volgende is ontleend: De stichting van de Kultuurkamerligt in de lijn van 'al die maatregelen, die beoogen een einde te maken aan de liberalistische samenleving van de afge loopen eeuw, aldus prof. Goedewaagen. Zij is een onderdeel van een groot op gezette conceptie, die slechts een oog merk heeft; op alle terreinen van het maatschappelijk leven de wild woeke rende onbebondenheiddie op den strijd van allen legen allen is uitgeloopen, te vervangen door een stelsel, dat op ge- meer.schapsbinding en saamhoorigheid is gebaseerd. Die conceptie is een schakel, een mo ment in een wereldhistorisch ontwikke lingsproces, dat zich in» de twintigste eeuu voltrekt en dat men zou kunnen noemende overgang van ongebonden heid naar gemeenschapsbinding of ma.w." van liberalistisch kapitalisme naarvolksch socialisme. In dit proces hebben wij reeds in de vorige eeuw de .opkomst van den arbei dersstand beleefd, het ontwaken tot zelf bewustzijn van een door het kapitalisme verwaarloosde bevolkingsgroep, straks bekroond door een alomvattende arbei dersorganisatie, die den proletariër van weleer tot volksgenoot maakt. In dit proces hebben wij. den boer, evenzeer slachtoffer van het meedoogenlooze kapi talisme, allengs tot besef van eigen on misbaarheid zien komen en zien wij den gqheelen boerenstand thans vereenigd in den Nederiandschèn Landstand. In dit proces komt ook het Nederlandsche be drijfsleven, in den tijd van teugelloos kapitalisme een vrijwel los van staats leiding, vrij zich voortbewegend lichaam, tot4 de erkenning; dat de belangen varl het bedrijf in dienst beboeren te staan van die van de volksgemeenschap. Weer een stap in deze lijn is het feit, dat ook de journalist, de filmman en de kunstenaar hun plaats en erkenning bin nen de volksgemeenschap komen op- eischen en dat zij, die als lotgenooten van arbeider en boer in de liberale sa menleving tot paria waren geworden, thans door de gemeenschap willen wor den gedragen en haar van hun kant zelf willen^dragen. j Da niauwa wag Betrekkelijk laat in het proces betreedt de cultureele werker thans, na arbeider en boer, den nieuwen weg, den weg naar eigen beroepsstand en beroepseer. Eetr staat trouwens, die het heil van heel het volk beoogt, heeft tegenover hem een zware verplichting. Hij zal hem in schakelen in vaste vormen van beroeps- vertegenwoordiging. Anders 'dan de li berale maatschappij, die slechts bij toeval en bij tijd en wijle in aanraking met de cultuur kon komen, schept de nieuwe staat een stevig forum, een ontmoetings plaats, waar overheid en cultuurwerKer met elkaar overleg plegen. Dit forum is de Kultuurkamer, 'die ge dacht is als een organisatie van alle cultureele werkers in den lande, als een cultureele volksvertegenwoordiging, die voor de belangen van alle in de cultuur werkzame personen op de bres staat en daarbij het cultuurpolitieke werk van de overheid moet aanvullen, steunen en vergemakkelijken. Ovarhoid en Kultuurkamer Prof. dr. Goedewaagen gaf hierna een uitvoerig overzicht van doel en organi satie van de Kultuurkamer, waarop hij tot slot betoogde, dat, hoewel de Kul tuurkamer werkt onder contrdle van het departement, dat de cultuurpolitieke lei ding in cultureele aangelegenheden heeft, zij anderzijds a.h.w. de tegenspeler van het departement, de beroepsvertegen- wQordiging, die op de i>res staat van allen, die in de cultuur op een of an dere wijze werkzaam zijn, is. De overheid bewandelt den weg van boven naar beneden, de Kultuurkamer denzelfden weg van beneden naar boven. Het is dus een en dezelfde weg, waarop beide zich bewegen, in verschillende rich ting maar elkaar steeds rakend en ont moetend. Door deze samenwerking is het welzijn van onze cultuur gewaarborgd i Het departement beoogt het behoud en den gezonden uitbouw van onze va- derlandsche cultuur. De Kultuurkamer be oogt het belang en de ordening van allen, die in haar en aan haar werkzaam Zijn. De Kultuurkamer, die wij thans, na een faar voorbereiding, gaan oprichten, moet men zien in het geheel van de wereld historische omwenteling van deze eeuw. KERKNIEUWS DE BIJBELVERTALING Het Ned. Bijbelgenootschap heeft een commissie ingesteld, die de nieuwe ver taling van het Oude Testament zal vol tooien, naar men hoopt binnen drie jaar. Deze commissie bestaat uit dr. A. H. Edelkoort, Ned.Herv. predikant te Am sterdam, ds. F. Dijkema, Doopsgezind predikant aldaar, die binnenkort (15 Maart) met emeritaat zal gaan, en dr. D, J. van Katwijk te Oegstgeest, eme ritus predikant der Geref. Kerken. De nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament vannwege het Ned. Bijbelge nootschap is in 1939 gereed gekomen; het genootschap achtte het gewenscht, de vertaling van het Oude Testament daarop spoediger te laten volgen dan bij de tot nu toe gevolgde werkwijze het geval zou zijn geweest; het werk vorderde te langzaam en het hoofdbe stuur van het Bijbelgenootschap beeft in overleg met de bestaande commissie tot dezen belangrijken maatregel besloten. Ér is, tenslotte,, ook nog een revisie- commissie voor de beoordeeling van het Neder] andsch der vertaling ingesteld, on der presidium van prof. dr. W. J. Aal- ders te Groningen; deze commissie zal met Januari haar werkzaamheden be ginnen. Evang. Luthersche Kerk ZONDAG 30 NOVEMBER, 10 nnr y.m. kerkdienst door Proponente Mej. Ni E. M0NSEES 11 uij» Landbouw-Maatichapplj «n da Naderlandcch* Landstand Naar bet Friesch Landbouwblad weet mede te deelen, hebben de besturen van de Zeeuwsche, Noord-Brabantsche en Gel- dersch-Overijsselsche Maatschappij van Landbouw, alsmede het bestuur van bet Utrechtsch Landbouw Genootschap beslo ten, dat voor de zittende besturen als zoodanig geen taak aanwezig is bij den opbouw vanden Nederlandschen Land stand. Dat standpunt komt overeen met het oordeel' van de meerderheid van de leden van het bestuur van de Friestue Maatschappij van Landbouw, dat in eigen kring eveneens de aangelegenheid be sprak. Hetjbestuur van de Overijsselsche Land bouw Maatschappij heeft als zijn eens gezinde meening uitgesproken, dat de be stuursleden dooiv, de leden der Maat schappij waren aangewezen om de or ganisatie te besturen en dat van hen niet verwacht kon worden medewerking te verleenen aan een maatregel, welke zou bijdragén tot het verdwijnen van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij. TELEGRAMMEN (Adv.) ▼an Hilversum. ZIERIKZEE. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, bestaat er kans, dat in den loop van het volgende jaar (1942) begonnen zal worden aan den opbouw van de Oudercloms- en Invaliditeitswet en dat het vraagstuk van het Staatspen sioen tegelijkertijd behandeld' zal woiden. RENESSE. De oogstcollecte heeft iri deze gemeente f172 opgebracht. OOSTERLAND. Naar wij van bevoeg de zijde vernemen ligt het in die be doeling van ons muziekgezelschap „Oos- terland's Fanfare", der traditiegetrouw in dit seizoen wederom een uitvoering te geven en wel vermoedelijk in het laatst van Januari. Het zal den velen vrienden en donateurs van het corps zeker een genoegen doen zulks Ite vernemen. Prijzanvoorbahoud in lavariogs- voorwaardan Daar verscheidene bedrijven in hun le veringsvoorwaarden de clausule hebben gehandhaafd, waarin zij zich het recht voorbehouden tot doorberekening van lusschentijds opgekomen hoogere produc tiekosten, een clausule vaak dateerend van vóór de prijsstop, neergelegd in de Prij zenbeschikking 1940 No. I van 11 Juli 1940, vestigt de Gemachtigde voor de Prijzen er de aandacht op, dat een dergelijke clausule niet geoorloofd is. Immers men kent zich daarbij eigen-' machtig het recht tot prijsverhpoging toe. Alleen voor het geval, dat tijdens den duur van een contract de bereke ning van een hoogeren eindprijs door den Secretaris-Generaal is toegestaan, als mede voor het geval een bij algemeen voorschrift gegeven toestemming bestaat door doorberekening van een verhóoging, die een in dat 'voorschrift aangeduide kostenfactor (b.v. omzetbelasting volgens de beschikking tot doorberekening van omzet- en invoerbelasting) heeft onder gaan, zou men een beding kunnen stel len, dat bevoegdheid geeft tusschentijds den overeengekomen contractprijs te brengen op het toegestane hoogere niveau BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. In den nacht van 27 op 28 November is een aantal Britsche vliegtuigen naar West- en Noordwest-Daiitschland gevlo gen. Zij wierpen eenige bommen neer die slechts geringe materieele schade veroorzaakten. Eenige dooden en gewon den zijn te betreuren. ITALIAANSCHE LUCHTACTIE IN AFRIKA. Twee Italiaansche jagers hebben zes Britsche vliegtuigen boven het midden der Marmarische woestijn neergeschoten, zoo meldt een speciale correspondent van Stefani. Zij ontmoetten acht vijan delijke toestellen bommenwerpers en ja gers en vielen zonder aarzelen aan. Zij slaagden er in vier bommenwerpers en twee jagers neer te schieten. De beide overige jagers sloegen op de vlucht. Het zeldzame record, dat Duitsche luchtdoelkanpnniers Woensdag hébben ge vestigd door binnen drie minuten aan de Belgische kust vijf vliegtuigen neer te schieten, is nog verbeterd. In de Kust strook is nog een vliegtuigwrak gevonden, zoodal het aantal Britsche vliegtuigen is gestegen tot zes. Zondagartiandianst Ziarikzaa Zondag 30 November: Dr. Boogerd en Dr. Verspyck. LANP-. EN TUINBOUW Pacht pij»ba«lult voor de jacht i In de Staatscourant 'is, naar de Ge machtigde voor de Prijzen mededeelt, een besluit verschenen tot beheersching van de pachtprijzen voor de jacht. I3.it be- paalt, dat het verboden is voor het ge not van de jacht een pachtprijs aan te. nemen of te betalen, die hooger is dan die waarvoor het pachtobject op 9 Mei 1940 was verpacht. Was het jachtterrein op dien datum niet verpacht, dan is thans de ihoogst toelaatbare pachtprijs die, waar voor het laatstelijk tusschèn 1 Januari 1935 en 9 Mei 1940 was verpacht. In gevallen, waarin het bovenstaande niet voorziet, b.v. voor terreinen, dié nog nigt of alleen vóóir 1 Januari 1935 waren verpacht, rust op den verpachter de ver plichting aan den Secretaris-Generaal'van het Departement' van Landbouw en Vis- scherij te vragen den hoogst toelaatbaren pachtprijs vast te stellen. Die verplich ting bestaat niet, indien het jachtterrein kleiner is dan 10 ha. De hoogst toe-, laatbare pachtprijs wordt dan bepaald door dien, welke voor soortgelijke pacht- óbjecten op) 9 Mei 1940 gebruikelijk was, Voorts bepaalt het Besluit, dat ook wanneer eën hoogere pachtprijs dan de hoogst toelaatbare .is overeengekomen, slechts de hoogst toelaatbare geldig ïs. Het op grond hiervan voor het in wer king treden vam dit Besluit teveel be taalde kan echter niet worden terugge vorderd. Tenslotte zijn de in hét Besluit gegeven voorschriften van overeenkom stige toepassing voor vergunningen tot jagen en onderverpachting. BLIJFT STEUNEN Ook als straks de Nederlandsche am bulance naar het Oostfront is vertrok ken, is uw steun onontbeerlijk. Er is veel werk en slechts met dq beste uitrusting kunnen goede resultaten worden bereikt. Maakt er een gewoonde van om eens per maand een bijdrage te Storten op gironummer: 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Graveoüiage. NIEUWE MELKKAARTEN Op nader door de plaatselijke distri butiediensten bekend te maken dagen zullen gedurende het tijdvak van 1 Dec tot en met 5 December a.s. nieuwe melk- kaarten worden uitgereikt. Deze 2ijn ver vaardigd in twee verschillende soorten, namelijk een soort, welke uitgereikt en uitsluitend gebruikt zal mogen worden op het platteland'erl in de kleinere steden en een uitsluitend voor bepaalde ge meenten. KINDER TEXTIELKAARTEN Tegelijk met de uitreiking van demelk- kaarten zullen voor kinderen beneden de drie jaar textielkaarten worden uit gereikt. Er zijn voor deze kinderen twee soorten textielkaarten, n.l. een voor kin deren, die na 1 Januari 1939 doch voor 2 Juli 1941 zijn geboren en die du6 op 1 Januari 1942 wel den leeftijd van zes maanden, maar nog niet dien van drie jaar hebben bereikt en een voor kinderen, die na 1 Juli 1941 zijn geboren en die dus op 1 Januari 1942 nog geen zes maanden óud zijn. SPORT VOETBAL. - N.V.B. Het- le klasse programma voor Zon dag- 30 November luidt: DISTRICT 1.0 IJmuidenStormvogels—Feijenoord. Utrecht: DOS—ADO. Den Haag: VUC—DFC. AmsterdamAjax—DWS. Rotterdam: Xerxes—EDO. DISTRICT, EL Amsterdam: Blauw Wit—'tGooi. Haarlem: Haarlem—VSV. Rotterdam: Sparta-rHDVS. Dordrecht: Emma—RFC. Delft: DHC-HBS. DISTRICT. III Nijmegen: NEC—Wageningen. Almelo: Heracles—AGOVV. Enschedé: Ensch. BoysHengelo. HengeloTubantia—Enschedé. ZwollePEC—Quick. DISTRICT IV Breda: NAC—Eindhoven. MaastrichtMVV—Roermond. Tilburg: Willem II—Longa. SperkholzerheideSpekh;.hieide—NOAD. Eindhoven: Picus—PSV. HelmondHelmond—BW. DISTRICT V. Hoogezand: HSC—Velocitas. HeerenveenHeerenveen—Sneek. Sneek: LSC—Leeuwarden, I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2