RADIO-PROGRAMMA Donderdag 20 November HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Morgengesp rekken voor den boer; 7.50 Gram.; v7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 4 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek8.45 Gr.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Zang met piano begeleiding; 12 De Melodisten; 12.40 Al manak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 De Romancers. 'Als intermezzo: Orgelspel'; 14 Viool en piano 14.30 Gram.; 15 De Mandolinisten15.30 Voor de zieken; 16 Bijbellezing; 16.20 Het Spaarne-sextet17.15 BNO: Nieuws-, enconomische- en' beursberichten; 17.30 Amusementsorkest en solist; 18.30 „So ciale zorg"; 18.45 Grain.; 19 Actueel half uurtje rt.30 Omroepsymphonie-orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 20.30 Gram.; 20.45 „Cultuur in nood"; 21 Omroepsymphonie- orkest,; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Engelsche uitzending: „National Features of the Netherlands" of dram.; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15 Gram.; 7.30—8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Pianovoordracht; 10.40 Voor de platte landsvrouw; 11 Ensemble Joan Lancé; 11.45 Gram.; 12 Alfredo Spezialetti en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en eco nomische berichten; 13.05 Frans Wouters en zijn orkest; 13.45 Voordracht; 14,00 Boyd Bachman en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.30 Zang met pianobegelei ding'>en gram.; 16 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Viool met piano begeleiding; 18.15 Sport en lichamelijke opvoeding; 18.30 Orgelconcert; 19 BNO: Nieuwsberichten; 19.20 Gram.; 19.45 Cau serie „Brandende kwesties"; 20 Gram.; 20.15 Orgelconcert en Klaver Drie; 20.40 Radiotooneel21 De Ramblers; 21.30 Gr.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbericht 22.10—22.15 Avondwijding. -Vrijdag 21 November HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek;^ 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.;.8.85 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gr.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Gram.; 12 Ensemble Jack der Kinderen; 12.40 Al manak; 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten; 13 De Melodisten en so listen; 14 Gram.; 15 Concertgebouworkest (opn.); 16 Bijbellezing; 16.20 Pianovoor dracht; 16.45 Otto Hendriks en zijn or kest; 17.15 BNO: Nieuws- econofhische- en beursberichten; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Viool met pianobegeleiding; 18.10 Sportwetenswaardigheden; 18.30 De Ram blers; 19 Actueel halfuurtje; 19.30 „Wee- nen zingt", muzikaal programma; (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 Gram.; 20.45 „Een sterke man, Dj. Ing. Fritz Todt"; 21.00 Amusementsorkest; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Engelsche uitzending: „Economie News from Holland" of gram.; 22.15 Gram.; 22.30—24 Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.) HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.45 (Zie Hilvers. I). 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Orgelconcert (opn.); 10.40 Voordracht; 11 Zang met pianobegeleiding; 11.30 Gram.; 12 Boyd Bachman en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13.05 Omroeporkest; 14 Gevarieerd middagpro gramma; 15 Voor de vrouw; 15.45 Re- vida-sextet; 16.30 Voor de jeugd; 17,00 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Gerard Leb on en zijn orkest; 18.30 „Onze volkshuishou ding"; 18.45 Orgelconcert; 19 Actueel halfuurtje; 19.30 Orgelconcert; 19.45 Re portage; 20 Rotterdamsch Philharmonisch orkest (met inleiding)(Vanaf 20,15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21 Herdenking van den geboortedag van P. A. de Genestet; 21.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solist; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22,10 —22.15 Avondwijding SEROOSKERKE. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. alhier is herbenoemd! de heer J. A. Kostense, terwijl als notabel herkozen as de heer J. Boot Wz. OOSTERLAND. In de j.l. Donderdag avond gehouden spoedeischende verga dering in het Dorpshuis, van de Land bouw vereeniging „Door Eendracht Sterk" werd met 49 tegen 3 stemmen besloten niet vrijwillig toe te treden tot den! Landstand. Dezer dagen slaagde voor het di ploma Vakbekwaamheid „Huisschilderen" de heer P. J. Deurloo Az. alhier. SCHERPENISSE. Tot weger bij de huisslachtingen is voor deze gemeente aangesteld de heer Jan Vinjé. Tengevolge van de weinige scheeps- ruimte die hier aankomt en den groo- ten aanvoer der bieten in de laatste dagen, ontstaan er rondom onze ge meente zeer groote hoopen. Dit heeft tengevolge dat vele bieten door den 1 werkman tweemaal verwerkt moeten i worden en dat daardoor de campagne belangrijk verlengd wordt. Een en ander 1 heeft natuurlijk een belangrijk financieel voordeel voor verhuurder van het ter- 1 rein, de vervoerders der bieten en den 1 werkman. 1 BRUINISSE.. Bij de in de NederlandBch Hervormde Kerk alhier gehouden her J stemming voor een notabele in de vaca ture, W. Haak, fusschen "tie haeren S. C. I de Graaff en C, Nederhand, verkreeg de heer de Graaff 20 en de heer Neder hand 13 stemmen, zoodat de heer de Graaft gekozen. Evenals op andere plaatsen van ons eiland vergaderde ook hier de Land bouw vereeniging om te beslissen over de al of niet aansluiting der vereeniging bij de Nederlandsche Landstand'. Na een uitvoerige uiteenzetting van den voorzitter, de heer Krepal, werd met 16—10 stemmen tot vrijwillige aansluiting besloten. De vorige week werden van hier verzonden naar Holland -rechtstreeks ongeveer 1600 tonnen mossels, naar Bel- gië rechtstreeks gingen ongeveer 150 ton- 1 nen .en via de losplaatsen te Tholen, Yerseke ien Belhoek vonden plm. 95O01 1 tonnen hun weg naar de .consumenten in België, Duitschland en Nederland. Prijzen als voren f2,70 tot f3,10 per ton. Aan- gevoerd werden circa 120 tonnen mossél- 1 zaad van de Wester-Schelde. i POORTVLIET. Burgerlijke Stand over i October. Geboren: 9. Cornelia, d. van B. den Boy en E. J. Rijnberg; 14.' 'Hui-' bregt Jan Willem, z. van W. S. Quist en L. P. Koppenhol; 28. Maria Chris- tina, d. van C. A. Sakko en C. Uijl. j Vertrokken: Hittjo S. van der Veen I én vrouw naar Ede; Jannetje Uijl naar i Stavenisse; Adriana Slings, geb. van Dis, J en gezin naar Kortgene. THpLEN. De verzending van mosselen was vorige week groot, daar ruim 7600 ton v erd verzonden, welke aan eenige honderden menschen in deze" week werk versct af te. De aanvoer van bliek voor den inmaak in het zuur was best en de prijzen zeer hoog, eveneens die- der Oes ters, doch hei kwantum consumptieoesters' dat ter beschikking staat is dit jaar niet hoog. Naar Associated Press meldt, zijn Los Angeles en omgeving door een aardbeving getroffen, welke de zwaarste genoemd wordt van de laatste acht jaar. De voorstad Torrance waar de materieele schade ruim een millioen dollar bedraagt werd bijzonder zwaac getroffen. Hier zijn honderden huizen in gestort. (D.N.B.) Schoolartiandiemt in Zeeland In tegenwoordigheid van t&l$van be langstellenden is gisteren in de raadszaal van Oost- en West-Souburg de school- artsendienst van den Nederlandschen Volksdienst in Zeeland geïnstalleerd. Nadat de heer G. Wijker, die als tand arts dezen dienst in Zeeland zal inlei den, een technische uiteenzetting om trent! Ide 'beteekenis van de tandverzorging voor de opgroeiende jeugd had gegeven, weidde de heer Piek uit over dé vraag waarom de schooltandverzorgjng is on dergebracht bij den ffederlandhchen Volks- dienst. Spr. zeide,- dat deze dienst zich ten doel stelt het Nederlandsche vol'k buiten iedere politieke of godsdienstige groepeering om tot een sterk volk te maken en dat. ih verband daarmee het oog op de eerste plaats gericht is op moeder en kind. De tandverzorging nu wordt beschouwd als een van de vele factoren, die het gezin krachtiger kunnen maken. (NRC). Kamor van Koophandel voor Wettelijk Noord-Brabant Bij het Handelsregister van bovenge noemde Kamer hadden de volgende wij- 1 zigingen plaats: fa. C. A. Gunst, Oud- Vosmeer, lederhandel en huidenzou- terij. Uitgetr. venn. Wed. Anth.' Gunst— j Koolaard. J. Aarnoudse, S t.-P h i 1 i p s- land in liq. Liq. J. Aarnoudse Sr. N.V^ i Cultuuronderneming ,,'t Rumoirt" St.- j Philipsland, AJ. Polder in liq. Liq. i A. C. Wisse aldaar. Nieuwe inschrijvingen I loondorschbedrijf I Rijnberg en P.Moer- I land, St.-Annaland; loondorschbedrijf J. Bazen en J. J. Goedegebuure, St.-An- n a 1 a n d. ONZE VOEDSELVOORZIENING In een vergadering van den kring Oost Zuid-Beveland der ZLM heeft ir. J. D. Dorst gesproken over maatregelen in het belang der voedselvoorziening. Scheuring grasland. In Zeeland ,is—nog weinig opgegeven voor scheuren, doch er was reeds veel •gescheurd. Wat nog weiland is, is er minder geschikt voor. Spr. gelooft niet, dat ide oppervlakte in Zeeland er vrij willig zal komen. Zij, die nog twijfelen doen góed bij de plaatselijke commissie nog eens te informeeren. Ook zal' extra benzine en krachtvoer beschikbaar ge steld worden voor het scheuren van wei land. Kunstmest (kali) zal voor weiden be schikbaar gesteld worden. Spr. gaf tech nische wenken voor practische kunst- mestbehandeling. Daar Zeeland zoowel zware, als 'lichte grond heeft, dient hier rekening mee gehouden te warden. Motorbrandstof. Sedert, November wordt geen' benzine meer beschikbaar gesteld voor grondger bruik ien, na November niet meer v.oor dorschen. Dit moet dan met gasgenera tors geschieden. Er zal nog wel een vordering komen van hooi en sfroo. Graan en peulvruchten. Er is thans een inleveringspremie van- 30 cent per kilo om vóór 30 November, te leveren, teneinde bij vorst geen te korten bij de fabrieken te hebben. E? komt weer een verplichte aanslag rundvee, waardoor het vleeschrantsoen ongeveer zal gehandhaafd kunnen blij ven. Maatregelen tegen clandestien slach ten zijn genomen. Zij zullen steeds stren ger worden, daar niet geduld wordt dat producten aan dé gemeenschap wor den onttrokken. Varkens. De huisslachtingsregeling hééft al meer malen in de" krant gestaan. Ga toch al deze maatregelen na en voer ze uit, aldus spr. Huisslachting voldoet voor onze menschen best; na Januari komt een nieuwe regeling. Dit i# noodzake lijk voor de voedselvoorziening der var kens én ook voor die der kippen. De, restèerende varkens zullen met bedrijfs afval gemest moeten worden. Verzorg al wat in u\y bedrijf is goed, aldus be sloot sprekér. Sch«Ur«n van grasland De Rijkslandboüwconsulent voor Zee land schrijft ons: In onlangs verschenen persberichten is medegedeeld, dat voor het scheuren van grasland in noodzake lijke gevallen een zekere hoeveel heid benzine kan worden beschikbaar ge steld'. Voor eenzelfde perceel kan natuurlijk slechts een van beide Iworden toegewezen. Voorts is het misschien nog niet vol doende tot de landbouwers doorgedron gen, dat 'alleen voor de maand Nov. benzine voor dat doel kan worden aan gevraagd en dat bij toewijzing deze ben zine ook in die maand moet worden af genomen. Zij die ervoor in aanmerking willen komen zullen dus ten spoedigste een aanvraag moeten indienen op de wijze, zooals reeds js gepubliceerd, dus op een gewoon formulier dan den distri- butiedienst, waarop Is vermeld wélke oppervlakte grasland men wil scheuren met den tractor. Voor elke willekeurig type tractor kan echter igeen benzine worden verstrekt. Wanneer voor het scheuren gebruik zal worden gemaakt van een der volgende typen: Ellis Cholmers U en M; Cater pillar D 2 ien 22; Deutz Diesel F,. 3 M.; Fordson alle typen en Hanomag Diesel 40 en 50 P.K., kan de aanvrage wel achterwege blijven. Men deelt mij mede, dat deze typen dienen te worden omgebouwd. De Europeesche suikeroogst Uit de bij 't Int. Landb .-Instituut te Rome binnengekomen gegevens blijkt, dat de Europeesche suikeroogst 1941-'42, (af gescheiden van Sovjet-Rusland, waarvan gegevens ontbreken) iets grooter is dan de oogst van het vorige jaar. Dit is, zoo, bericht Europapress, des te merk waardiger, daar de weersomstandigheden in den vroegen zomer en later in den herfst niet bepaald gunstig waren voor den bietenaanplant en in vele gebieden ook van nadeeligén invloed waren op het suikergehalte. De algemeene voor waarden .voor de ontwikkeling van dé bieten .waren ditmaal in "West-Europa gunstiger dan meer in het Oosten^» Ook in ,Zuid en Zuid-Oost Europa was dé bietenoogst, afgecjheiden van Italië, bo ven het gemiddelde. :-ï Het referendum over het opbouw programma van maarschalk Antones- cu Ijpeft na zeven dagen een voorloopig eindresultaat opgeleverd van' 3.391.160 „Ja"nstemmen en slechts 65 „neen"-stem- men. ,Aan de stemming hebben tot dusver 3.391.225, stemgerechtigden deelgenomen. (D N.B.) Het DNB meldt uit Stockholm: Uit Moskou wordt bericht, dat daar eenige dagen geleden begonnen is, de groote openbare gebouwen te camou- fleeren en in staat van verdediging te brengen. De stad moet, zoo heeft Stalin opnieuw bevolen, tot het uiterste wor den verdedigd. Speciale afdeelingen heb ben opdracht gekregen in versneld tempo dynamietladingen aan te brengen. liet te Kaïro verschijnende blad Ba- lagh schrijft, dat Het land een tijd van hongersnood tegemoet gaat. Volgens een berekening van dit blad, zouden 5 mil lioen zakken graan noodig zijn om in de behoefte te voorzien. Brood is het ^oofdvoedsel van het Egyptische volk, want bijna 80 pet. van de bevolking voedt zich uitsluitend met brood, De buitengewone rechtbank te Berlijn heeft een man, 'die op groote schaal handel dreef in bonnen voor levensmid delen en textielpunten ter dood veroor deeld, aldus meldt het ANP-. Drie mede plichtigen kregen 10„ 5 eiï 3 jaar tucht huisstraf, en evenveel jaar eerverlies. Ook de afnemers kregen tuchthuisstraf fen tot acht jaar. Financieel Weekoverzicht De druk op het koerspeil ter beurze, gevolg van de uitgifte der laatste 31/2 pet. Staatsleening, is voor het overgroote deel na het welslagen der leening ver dwenen. „Voor het overgroote deel", want in tegenstelling tot de aandeelenmarkt is de obligatiemarkt nog niet volkomen tot haar oude peil teruggekeerd. De ster kere of duurzamer invloed van de plaat sing der staatsleening op de markt voor vaste rente-dragende fondsen dan op de aandeelenmarkt kan niemand verwonde ren, want uit den aard der zaak komt voor ruiloperaties e.d. vooral de obligatie- markt en niet de aandeelenmarkt in aan merking. Echter zijn, op de obligatiemarkt, ook feiten en tendenzen 'van eenige betee- kénis tek momoreeren. De vervroegde af lossingen van een gedeelte van haar obligatieschuld, waartoe binnen betrek kelijk kort tijdsbestek zoo uiteenloopende ondernemingen a!s de Koloniale Bank, Thomassen en Drijver en Van Berkel's Patent besloten, vestigen in verband met de algemeene ruimte op de geld en kapitaalmarkt de aandacht op de mogelijkheid van vervroegde gedeeltelijke of geheele aflossing, hetgeen tevens be- teekent. conversiemogelijkheid, voor in dustrie- (en andere) obligaties. Beschouwt men de ter beurze van Am* sterdam genoteerde industrie-obligaties, dan blijkt, dat op enkele uitzonderingen na deze thans alle vervroegd afgelost kunnen worden. De voornaamste uitzon dering betreft de bekende 31/2 pet. leening van Van den Bergh's Jurgens' Fabrie ken, terwijl in dit verband ook de (min der courante) leeningen van de Tweka •en de converteerbare obligaties van de Vereenigde Touwfabrieken en N.-Ind. Portland Cement Mij. kunnen worden ge noemd Voorts valt te vermelden, dat het gros der industrieleeningen van het 41/2 en 4 pet. rentetype is (resp. 5 en 16 leeningen), terwijl er ook nog een betrekkelijk groot aantal 5 pet. leeningen (7), maar slechts twee 51/2 pet. en één 6 pet. leening in de prijscourant prijken. Het groote aantal kleine leeningen 25 bedroegen oorspronkelijk minder dan f 2 millioen is zeker een bewijs, dat ook ondernemingen van middelmatige grootte den weg tot de kapitaalmarkt konden vinden. Maar belangrijker dan dit alles is, al dus wil het ons voorkomen, het feit, dat de koersen van vele dezer obligaties chooger zijn dan die vanNederland sche Staatsobligaties. Dat zij ook in be paalde gevallen onevenredig hoog zijn, indien men de mogelijkheid van vervroeg de aflossing in aanmerking neemt, spreekt welhaast vanzelf. De 51/2 pet. obligaties Aku, die te allen tijde vervroegd kunnen worden af gelost (tot en met 1948 weliswaar tegen IO21/2 pet.), noteeren 108 pet., zoodat bij een vervroegde aflossing de houders zich een belangrijk verlies moeten getroosten. De eveneens te allen tijde aflosbare 4 pet. obligaties der Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken noteeren IO21/2 pet., hetgeen zelfs indien de stukken niet ver vroegd worden afgelost waaromtrent echter geen enkele zekerheid bestaat een netto-rendement van slechts 3.60 pet. geeft. Dit is bijna 1/2 pet. minder dan het rendement van de niet aan de cou ponbelasting onderworpen, tevens het be kende belastingprivilege bezittende 4 pet. Staatsleeningen. Vergelijkt men den koers van de 3i/2 pet. leening Van den Berghls Jurgens', en neemt men den looptijd van nog 26 jaar in aanmerking, m'et de noteering en den looptijd (20 jaar) van de nieuwe 31/2 pet. Nederlandsche Staats leening, dan blijkt ook deze een hooger rendement te geven dan eerstgenoemde. Uit den aard der zaak is daarmede niets tegen dekwaliteit dezer leeningen van particuliere lichamen gezegd. Maar het doet toch wat eigenaardig aan, dat de leeningen van den Nederlandschen Staat lager gewaardeerd worden en hooger rendement opbrengen dan die van, onge twijfeld belangrijke, naamlooze vennoot schappen. (Rolaver) U—LL—LUa._l_IL_lULWW» Feuilleton Roman van Christel Broehl-Delhaes 7 Nadruk verboden Johanne begroet hem hartelijk en stuurt hem dan de trap op. Hij hangt hoed en jas aan den kapstok en doet het vloeipapier onhandig van de bloemen. Donkerrood e rozen. Hij houdt ze Johanne zwijgend voor. U moet toch niet midden" in den winter zegt Johanne verschrikt Deze roode rozen zijn te ontstuimig en al te eelzeggend. 1 Als u eens wist hoe een voorrecht ik het vind voor u het mooiste te mogen uitkiezen! antwoordt Kyber, terwijl hij zich wat voorover buigt, want de zol-> dering in dit oude huis is ongewoon laag. Dan staat hij in Johanne's werk-r kamer. Ik kan u niet zeggen, hoe lang ik dat al gewenscht heb hier in deze kamer te staan en. alle voorwerpen te zien, die dageliiks om u heen zijn Hii doet veel te plectstatig. Hij moet de jongen zijn, die hij in werkelijkheiidl is, maar hij speelt den cavalier en ge draagt zich als een minnezanger. Doet u (aan sport? vraagt ze onver wachts en hij, die niet weet, wat de aanleiding is tot deze spontane vraag,' bevestigt' haar eenigszins aarzelend. Tennis? wil zij weten. —•Tennis en hockey. En als ik me de\ weelde kon veroorloven, zou ik ook paard rijden, maar zoo Kunt u rijden? Johanne schenkt thee in en biedt hem de schaal met ge bak aan. Kyber, geboeid door het gesprek, legt zijn verlegenheid af, praat, tast toe, drinkt en begint zich hier thuis te ge-i voelen. Een óuwë schoolvriend van het gym, richard van huis uit, leent me af en toe wel eens een paard. Dan gaat het door dik en dun. In de Elf el? Ja, natuurlijk in den Eifel. Maar., bier hapert hij even, omdat: de diepe bewondering, die hij voor Johanne ge voel^, zich plotseling weer aan hem op dringt. Maar daarbij heb ik den Elfel nog nooit zoo gezien, als u hem hebt geschilderd. U hebt bijzondere oogen, juffroUw Gaihl! Zij nipt even van haar thee. Ach neef ik heb den Eifel vroeger ook nooit goed waargenomen. Tot er lemand kwam, die mij de oogen opende en me leerde zien. Aan hem heb ik zooveel te dan ken. Kent u dien ouden man, dien be roemden Eifeltrekker met zijn langen, witten baard? De heele stad kent hem. Eberhard Martissen? Juist, ja! Erbich Ky.bers blik dwaalt langs het glas van de reusachtige boekenkast, die een der muren van het vertrek geheel in beslag neemt. De titels op den rug van enkele banden zijn nog juist te ont- cijiereu. U weet al heel wat van n$, zegt Johanne om hem over zijn verlegenheid, die zich nu weer duidelijk doet ge voelen, heen té helpen. Vertelt u me nu eens iets van uzelf. Bent n tevreden met uw beroep? Ik heb maar een zeer bescheiden werkkring, alle dagen hetzelfde te doen bij Gemeentewerkenop een bureau te zitten en verdér te werken aan hetgeen anderen begonnen zijn. Er is niet de minste kans, dat ik ooit verder kom. Vertelt u me eens wat hebt u geleerd? Ik heb het gymnasium afgeloopen. Ik was zeventien, toen ik m'n einddiploma haalde. Toen wilde ik schilder worden. (Wordt vervolgd) MIJNHEER PIMPELMANS HEEFT ALWEER PECH door ff. Th. Rotman (Nadruk verboden) 13. Het volgend oogenblik zat de brave man vast en stevig in een leege tonj gekneld, die toevallig achter hem 'lag. Alleen zijn hoofd, zijn armen en rijn voeten staken er nog uit. De rest zatj er in. De politieman, die de vervolging npg steeds niet opgegeven had, kpeeg het geval precies op z'n teenen. 14. Intusschen had tante Eulalia haar luchtreis beëindigd, ze had de zak los moeten laten en was boven op de wa gen van de kolenboer terechtgekomen, die een eindje verder tegen het trottoir stond. Je begrijpt, dat de kolenboer dik in z'n. voorraad zat en tante Eulalia veranderde subiet in de mooiste Zwarte piet, die je je maar denken kunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2