ipt&li7P "AKKER'TJES V PUDDING Uit Stad én Provincie DE BESTE l;t4fl voedzaam. zuiver en overheerlijk van smaak RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 18 November HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Boerenland in boek en krant; 7.30 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Politiek weekpraatje (opn.); 8.30 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 11 voor de vrouw; 11.20 Amabile-sextet;12.00 Orgelconcert en zang; 12.25 Frans Wou ters en zijn orkest met inleiding; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Zang met pianobe geleiding; 13.30 Salonorkest; 14.15 Gram.; 14.30 Lichte toets; 15.30 Viool met piano begeleiding; 16 Bijbellezing; 16.20 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.05 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten; 17.30 De Ramblers; 18 Voor de plattelandsvrouw; 18.15 De Melodisten soliste en het-Figura-kwartet; 19 Actueel halfuurtje; 19.30 Otto Hendriks en zijn orkest; (Vanaf 20.15 alleen voor de Ra dio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 20.15 Gram.; 20.45 Cello en piano; 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten1; 22 BNO: „Eco nomie News from Holland" of Gram.; 22.15 De Romancers; 23—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. '7.15 Gram.; 7.30—<£.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gram.; 8.30 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Vroeger en nu; 11 Zang en piano; II.50 Gram.; 12 Ensemble Rentmeester; 12.45 BNO: Nieuws- <en economische be richten; 13.05 Klaas van Beeck en zijn •orkest; 13.30 Gram.; 14 Omroeporkest; 15.30 Voor de zieken; 16 „Gaetano Doni zetti en zijn, deels vergeten, opera's"; 16.45 Zang met pianobegeleiding; 17.15 BNO: Nieuws- economische- en beurs berichten; 17.30 Boyd Bachman en zijn orkest; 18 Gram.; 18.15 Boekbespreking; 18.30 Gram.; 18.45 „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de NSB); 19 Actueel halfuurtje; 19.30 Reportage; 20 Gram.; (Vanaf 20.15 alleen voor de Ra dio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 20.15 Musette- orkest; 20.45 Gram.; 21 Ensemble Jonny Kroon; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbe- rieht; 22.10—22.15 Avondwijding. Woensdag 19 November HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.35 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 8.35 Ochtendgymnastiek; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ge rard Lebon en zijn orkest; 12 Orgel concert; 12.25 Voor den boer; 12.40 Al manak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Fluit, cello en pia no; 14 Gram.; 14.15 Ensemble John Lan- cé; 15 Voor de vrouw; 15 20 Viool e° piona; 16 Bijbellezing; 16.20 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-t, economische- en beursberichten; 17.30 Nat. Jeugdstormkwartier; 17.45 Zang m. pianobegeleiding; 18.15 causerie „Onze - volksgezondheid"; 18.30 Klaas van Beeck en zijn 'orkest; 19 Actueel halfuurtje; 19.30 „Melodie en poëzie"; (vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over Rheümatische pijneir "AKKERTJES" werken niet al leen pijnstillend mahr ze ver wijderen ook de stoffen, die Uw rheümatische pijn veroorzaken. helpen direct! een lijnverbinding mét de studio be schikken); 20.15 Gram.; 20.45 De Melodis ten en solist; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: „The Dutch Achievements in the Netherlands Indies" of .gram.; .22 Bonte avond, opn.; 23.25 24 Amusementsorkest en solisten, opn. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.45 (Zie Hilvers.' I). 8.45 Gram.; 10 Morgdenwijding; 10.15 Zang met pia nobegeleiding; 10.40 Voordracht; 11 Cel lo m. pianobegeleiding, opn.; 11.30 Gr.; 12.15 Ensemble W. Kok; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest; 13.45 Schrammelkwartet en soliste; 14.45 Voor dracht; 14.35 Gram.; 16 Het Nederlandsch Pianoduo; 16.35 Gram.; 17 Voor de jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten; 17.30 Gram.; 18 Omroep orkest; 19 BNO: Brabantsch praatje; 19.10 BNO: Nieuwsberichten; 19.20 Volkszang koor met pianobegeleiding; 19.45 „In en om de NSB", voorbereid door de NSB; 20 Gram.; vanaf 20.15 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken; 20.15 Eerste acte van de opera „A'ida"; 21 „Ons planetarium"; 21.15 Derde acte van opera „Aïda"; 21.45 BNO: Nieuwsberich ten; 22 Gram.; 22.1022.15 Avondwijding ONDERWIJS Algemeen Voorzieningsfondt- In een onderhoud, dat prof. Dr. R. van Genechten, hobfd van het Opvoe dersgilde, aan een redacteur van de VPB heeft toegestaan, deelde de heer van Genechten de volgende belangwek kende bijzonderheden over dit Voorzie ningsfonds mede: Dit nieuwe fonds zal geen deel uit-, maken van het Opvoedersgilde der NSB. Het Opvoedersgilde immers heeft zich tot taak gesteld de hervorming van on derwijs en opvoeding in volkschen geest, doch kan zich niet bezig houden met de voorziening in.de socialet behoeften. Hiervoor 'zorgt het Algemeen Voorzie ningsfonds, terwijl als waarborg voor de algeheele overeenstemming tusschen beide organisaties het feit geldt, dat de leiding in één hand zal berusten. Het doel van het fonds is vierzijdig. De noodige juridische bijstand zal aan leerkrachten verleend worden bij voor komende moeilijkheden van ambtelijken aard. In geval van moeilijkheden van rr.aatsclè&ppelijken aard-kunnen voorschot ten en tegemoetkomingen wprden ver strekt. Een ziekteverzekering, welke daadwer kelijk in actie treedt, zoodra de bijstands verplichtingen van rijk en gemeente op houden, garandeert de betrokken perso nen nog gedprende drie volle jaren de ontvangst van 80 pet. van hun voor- malig inkomen. Tenslotte zorgt een af- deeling Vorming voor den opbouw, de geestelijke vorming en de heroriëntee ring van de Nederlandsche leerkrachten. KERKNIEUWS i Geref. Gem. HAAMSTEDE. Donderdagavond 8 uur, ds. van Stuivenberg. SINT-MAARTENSDIJK. Woensdag 19 November, 's avonds 8.30 uur, in Reho- both, ds. Bons van Ierseke. ST.-ANNALAND. Woensdag 19 Nov. (dankdag), Ned. Herv. Kerk, 11 en 3.30 uur, ds. van Griethuijsen. Ger. Gem. 11.10, 3.40 en 7.10 uur, ds. Fraanje van Barneveld. RECHTZAKEN Economisch* Rechter te Middelburg H. L. P., 21 jaar, leider expeditier- onderneming te Zwolle, wegens het feit, dat hij op 17 Januari 1941 te Haamstede als leider van een expeditie-ondernéming den daarin als werknemer werkzaipen D. de Vos heeft ontslagen, zulks zon der vergunning der Arbeidsinspectie. (Overtreding Verordening beperking van werk). Eisch: f25 b. s. 10 d. h. 1 Uitspraak: conform eisch. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig Jaar Van 17—23 November 1916. Tot agent van politie te Rotterdam werd benoemd de heer A. de Wilde te Boor t- v liet. Op 15 November bestond de Chr. School te Zonnemaire 10 jaar, welk feit door het schoolbestuur werd -her dacht. Tot directeuren van de Insulaire Hyp. Bank te Zierikzee werden in een buitengewone vergadering van aan deelhouders op 18 Nov. benoemd de hee- ren mr. D. J. Jongpneel en H. J. Korl- vinke. De heer M. J. Jonker werd bevor derd tot brigade-commandant der rijks- veldwacht ter standplaats Middelburg. De heer M. van Schalk, rijksveld wachter te Noordgouwe werd over geplaatst naar Arnemuiden. De directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening bracht te Zierikzee een uitvoerig rapport üit over den stand van de duinwaterleiding Op Schouwen-Duiveland. ZIERÏKZEE. De werkgemeenschap, „Vreugde ven Arbeid" van het NW or ganiseert op Woensdag 19 en Donder dag 20 November a.s, een cabaret-avond, resp. te Zierikzee in Concordia en te te Brouwershaven in hotel Ringelberg. Deze cabaretvoorstellingen „Vroolijk- heid in Tempo", staan onder leiding van Herman Diderichs, medewerkers: Harry Nolles, Marina van Gouds waart, Joanita, twee Erica's, Henk Hanepen. Toengangsbewijzen zijn verkrijgbaar bijl de bekende Vakgroepbestuurders van het NVV-District en 's avonds aan de zaal. Wederom kunnen een aantal meis jes tusschen 6 en 14, jaar voor eer4 aantal weken een vacantieverblijf in Duitschland doorbrengen, zooals dit in Sept. en Oct; plaats vond. Ouders, die hiervan voor hun kinderen gebruik wil len maken, moeten zich ten spoedigste (uiterlijk Dinsdag) opgeven bij het bu reau der gemeentelijke werkloozenzorg enz. in de Manhuisstraat. RENESSE. De kapperszaken in deze gemeente zullen gedurende den winter om 8 uur (m.e.t.) sluiten. De bibliotheek gezonden vanwege de Reizende Ver. van Centrale Biblio theken blijkt door de dit jaar groote lezersschare te klein te zijn. Inmiddels is door den-beheerder reeds een verzoek ingediend alsnog een 2de kistte mogen ontvangen. Blijkens een advertentie in dit blad zal a.s. Donderdagmiddag die ^Stichting voor huishoudelijke voorlichting ten plat teland©", in deze gemeente, in het-Ver- eenigingslokaal een kookcursus houden. Gaarne wekken we allen uit Renesse en omgeving op, deze cursus bij' te wo nen, daar deze zeker in verband met de tegenwoordige omstandigheden leer zaam en nuttig zal blijken te zijn. OUWERKERK. In de godsdienstoefe ning van gisteren is een gift gecollec teerd van f 25 bestemd voor de Kerk voogdij. De(n) milder gever(geefster) hartelijk dank. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de Landbouwvereenig'ing „Aller Belang", is met 15 tegen 6 st. besloten niet vrijwillig toe te treden tot den Landstand'. OOSTERLANDi. Met- ingang van 11 November is aangesteld als hulpopzidh- ter bij de Landbouw-Crjsis-Organisatie v. Zeeland, tevens belast met de weging der varkens voor de huisslachtingen, voor de gemeenten Oosterland, Sirjans- land en Bruinisse, de heer M, C. bij de Vaate Mz< alhier. SCHERPENISSE. Mej. wed. vaii Geet- Duijnhouwer, onze oudste ingezetene, vierde dezer dagen haar 97e geboorte dag. ST.-ANNALAND. Voor het „Midden standsdiploma, „Kruideniers-vakkennis", slaagden de heeren H. J. Meloen en J. Slager Wz. ST.-MAARTENSDIJK. Burgerl. Stand over October. Geboren: Helena Neeltje, d. van A. v. Zetten en A. Moerland; Jo- zina Lucretia, d. van A. Hage en M. Hage; Marinus Anthonie, z. van I. P. Polderman en H. C. Lindhout, Marinus, z. van D. J. Klaasse en M. Potappel'. Gehuwd: M. C. Vroegop, 28 j., jm. en D. A. v. d. Ree, 22 j., jd.; H. Stoutjesdijk, 24 j., jm. en A. J. de Korte, 18 j., jd.; A. J. Luijk, 30 j. jm. en C.' de V:iet, 25 j., jd. Overleden: P. E. Elenbaas, 59 j., vr. van A. L. Hage; Jj L, '\Hage, 56 j., vr. van Johs. Kloet. Loop der bevolking. Gevestigd'. C. Hei boer uit Wissenkerke; A. W. van IJssel- dijk uit idem; W. de Haan uit Den Haag; P. M. Hewgstmengel uit Harderwijk; M. J. van <de Velde uit Scherpenisse. Ver trokken: C. Vroegop naar Poortvliet; J. C. P. Tazelaar naar Middelburg; C. A' Oudesluijs naar Deii Haag; P. M. Geluk naar Zierikzee; P. C. van Twist naar Klundert. (T.C.) «ONZE VOEDING IN DEZEN TIJD. Op initiatief van Mr. P. Dieleman, wnd. Commissaris der Provincie Zeeland en in samenwerking met de Commissie in zake Huishoudelijke Voorlichting en Ge zinsleiding te VGravenhage, werd op 7 Juli 1941 een vergadering belegd ter be spreking van het organiseeren der ten toonstelling „Onze voeding in de zen tijd", waarbij alle in aanmerking komende personen uitgenoodigd werden. Dit waren o.a. Mej. Westerkamp als ver tegenwoordigster der Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinslei ding, de Burgemeesters der gemeenten Zie rikzee, Tholen, Terneuzen, Hulst, Schopn- dijke, Oostburg en Kortgene, de Directri ces en leeraressen in koken en voe dingsleer der Zeeuwsehe Landbouwhu'S- houdscholen en der Huishoudscholen in Hulst, Middelburg en Goes, de Voorzit sters der Commissies van Toezicht op de Landbouwhuishoudscholen, de Secre taresse v. d. afd. Zeeland van deBoerin- nenbond, de Voorzitster der Vereeniging „Ceres" en Mevr. Dekker—Koers te Mid delburg. v (tij Nadat Mr. Dieleman in een inleidend woord had gewezen op het nut dezer tentoonstellingen, bleken alle aanwezigen bereid aan de organisatie mede te wer ken. De data werdén als avolgt vastge steld: Tholelw 2 en 3 September,'Kort gene 12 en 13 September, Zier ik zee 17 en 18 September, Schoondijke 26 en 27 September, Terneuzen 1 fen 2 October Hulst 5 en 6 October. In de eerste 5 plaatsen was een Land- bouwhuishoudschool der Z.L.M. beschik baar, terwijl in Hulst de tentoonstelling in de R.K. Huishoudschool „St. Martha" gehouden zou worden. In iedere plaats werd een Commissie benoemd, die plaat selijk alle aangelegenheden de tentoon stelling betreffende, zou regelen. Als voorzitster daarvan werden benoemd: Tholen: Mevr. W. L. Klompede Lange Kortgene: Mevr. de Vos—Tazelaar; Zie rikzee: Mevr. K. de Vries; Schoondijke: Mevr. M. J. v. Cruijningen; Terneuzeni: Mevr. v. Teilegen, voorzitsters Comm. van Toez. L.H.S.; Hulst: Mej. Vrijmoet, Dir. R.K. Huishoudschool. De provinciale lOrganisatie werd toe vertrouwd gan het Bureau der Z.L.M., dat tevens de schakel was tusschen de plaat selijke Comm. voor Huish. Voorlichting en Gezinsleiding en het Museum voor Ouders en Opvoeders. De propaganda werd geheel door de Z.L.M. verzorgd. Er werden raam- en Strooibiljetten verspreid. In' totaal wer den 500 raambiljetten verzonden. Bijna 35.000 strooibiljetten werden door de P.T.T. op de eilanden Schouwen-Duive land, Tholen en •St.-Philipsland, Noord- Be\ eland en in geheel Zeeuwsch-Vlaan deren huis aan huis bezorgd. Zoowel van de periodieke, als de dagbladpers werd volledige medewerking ondervonden. Voorts werden receptenboekjes gedrukt, inhoudende de recepten voor een gez*n Van 4 personen, voor 1 week (Sept.-Oct. 1941) benevens eéfci volledi'g menu voor 3 weken. Tevens werd nog een vlug- schriftje over vleeschvervangin'g gedrukt. Deze menu's en recepten waren bestemd om tegen kostprijs verkocht te worden. In totaal bezochten 472 personen te Tholen, de tentoonstelling. De verkoop van menu's, recepten en vouwblaadjes ging zeer vlot. De meeste dames waren zeer ingenomen met wat zij te zien en te hooren kregen, in het bijzonder het maaltijdenkompas trok veel belangstelling. 'e Avonds werd in Hotel ,,Hof van Hol land" de films: „Aardappelen", „Groen ten" en „Voedzame en smadelijke maal tijden" vertoon^. Ook hier was de zaal beide avonden geh^l bezet. Voor de cursussen van de Stichting voor Huish. Voorlichting gaven zich een 30-tal dames op. Oorspronkelijk zou de tentoonstelling in 'Zierijczee worden gehouden op 17 en 18 September, maar door vordering der Landbouwhuishoudschool Kon deze niet doorgaan. Later werd de datum 1 vastgesteld op 22 en 23 October in de Sociëteit „Concordia". 1 De tentoonstelling werd ,o.a. bezocht $oor de leerlingen der Landbouwhuis houdschool en door 125 leden -van Chr. Vrouwenvereeniginger) uit Burgh, Haam stede, Zonnemaire en Zierikzee. De tentoonstelling werd in totaal door 952 personen bezocht, die allen een groo te belangstelling aan den dag legden. Donderdag 23 October werden ook films vertoond ,over het klaarmaken van aardappelen en groenten. Hiervoor be- stond eveneens zeer groote belangstelling. Daar het filmtoestel defect raakte, kon de tweede voorstelling niet doorgaan. De 6 tentoonstellingen werden bezocht door 5325 betalende en niet-betalende be zoekers. Dit aantal is, gezien het aantal personen dat men hoopte te bereiken, zéér bevredigend. De bezoekers toonden over het alge- meen groote belangs telling voor het tentoongestelde. Bijzondere interesse toonde men voor de surrogaten en aard appelen m de schil. Dank %zij de duide lijke uitleg van Mej. ten Haaf, was de tentoonstelling voor de bezoekers zeer leerzaam. Ook van de zijde der autori- teiten werd veel belangstelling' onder-, vonden. De wnd. Commissaris der Pro vincie, de Beauftragte v. d. Rijkscommis saris, een groot aantal burgemeesters en wethouders, doktoren, predikanten, wijk verpleegsters enz. woonden de opening vam een der tentoonstellingen bij. Op alle tentoonstellingen was aanwezig Mej.E. M. T. Zandijk, belast met het organiseeren van voorlichtingscur- 'j sussen in Zeeland vanwege de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande. Mej. Zandijk lichtte aan de hand van het aanwezige statistisch en pro pagandistisch materiaal het nut en de groei der cursussen toe. Propagandafol- deVs werden aan het publiek uitgedeeld en er werd gelegenheid geboden tot in schrijving als cursiste. Vele burgemees- ters, wijkverpleegsters e.d. zegden hun volle medewerking toe. j VOOR KLEINE TUINEN November-werkzaamhedei j Het zaaien van pitten van appel of peer is voor velen een aantrekkelijke liefhebberij, maar, wanneer dit in het j voorjaar gebeurt, zien sommigen van hun zaaisel nooit iets opkomenHelaas weten sommigen niet, dat deze pitten j niet kunnen worden gedroogd, zooals bij andere zaden het geval is. De pitten I van appels en peren mogen nooit ver- drogen en moeten daarom tijdens den Feuilleton Roman van Christel Broehl-Delhaes 6 Nadruk verboden De radio dient zich aan. Of Johanne Gafel „uit eigen werken" wil komen lezen Groote boekhandelaren organiseeren in Leipzig, Dresden, Miinchen, Hamburg en Berlijn lees'avonden. Nu kan Johanne rei zen. Reizen! Reizen! Reizen! Door Dui/tschlandMisschien ook door Oosten rijk en door Zwitserland! Vandaar is het niet ver van Italië. Zij proeft reeds de zoele lucht van het "Zuiden, ziet den azuren hemel en hoort de zoet smelr - tende ltaliaansche liederen Ze ziet Michelangelo, da Vinei, Rafaël. In het middelpunt 'van haar visioenen plaatst zich de rookende Vesuvius, het eeuwig blauwe eiland Capri. Wat is dan nog l een Persianer mantel? Wat beteekenteen roode lersche haard? De geheele wereld bruist en staat nu wagenwijd open voor een ontvankelijk gemoed en een kinder lijk naïven, naar indrukken hunkerenden geest. Een schier onafgebroken roes werkt vermoeiend, nog vermoeiender dan ar beid kan zijn, Hermine komt en als zij de smalle, fijn geteekende handien, en het bleeke, overspannen gezicht van haar vriendin ziet, zegt ze: Nu zul je wel spoedig van óna allen, van ons gewone stervelingen niets meer willen Weten. Dan werpt Johanne zich aan ide borst van iele vrouw, die haar steeds het liefst was, om zich in een stortvloed van tra nen te bevrijden van de onverdragelijke spanningen en opwinding, waaraan zij de laatste dagen ten prooi is geweest. Erich Kyber schrijft in denzelfden geest. Ook hij meent, dat beroemde vrou wen geèn tijd hebben. Zijn beroemde menschen dan geen stervelingen, die naar gezelschap verlangen en anderen om zich heen moeten hebben? Voor Jo hanne is er nu temeer reden om den jongeman persoonlijk te leeren kennen. Het is# ook een gevoel van dankbaarheid dat ha'ar daartoe aanleiding geeft. Erich Kyber heeft herhaaldelijk van zijn, mis schien wel jongensachtig, maar in ieder geval onwankelbaar vertrouwen in haar kunnen blijk gegeven. Daarvoor is ze hem veel verschuldigd, dezen onbeken den, jongen vriendMerkwaardig hoewel hij haar tot dusver persoonlijk vreemd is gebleven, was hij het, die het lot van Johanna Gahl ten gunste deed keeren Erich Kyber wordt 's avonds op een kopje thee in Johanne's werkkamer ge ïnviteerd. Moeder blijft uit de buurt; ook Hermine is niet uitgenoodigd. Jo hanne is geen vrouw, 'die een chaperonne noodig heeft. Dat weet iedereen en nie mand neemt het Johanne kwalijk, wan neer zij 's avonds een jongeman op haar kamer ontvangt. De samowaar zoemt. Het blauwe spi- ritusvlammetje brandt steil en rustig. De gele lampenkap werpt een behaaglijk ldcht op de keurig gedekte tafel. Er staan sigaretten, gebak en zelfs een schaaltje bonbons. Jonge mannen mogen af en toe ook wel eens snoepen. Als er gebeid wordt, gaat Jo zelf open doen. Daarvoor moet ze de trap af, naar beneden. Het liefst zou ze, als een jong meisje, twee treden tegelijk omlaag springen, maar nu behoort ze zich te gedragen, zooals een jonge schrijfster die in het middelpunt der belangstelling staat, past. De jongeman staat in het schemerige licht van de gang. Zijn gezicht is zeer bleek. Zoo groot en slank, houdt hij het midden tusschen een gladiator en een page, vermetel en deemoedig, sterk en verlegen. Zoo staat hij voor het eerst tegenover deze vrouw. (Wordt vervolgd) MIJNHEER PIMFELMANS HEEFT ALWEER PECH door Q. Th. Rotman (Nadruk verboden) 11. Hou vast! dacht tante Eulalia, en ze greep in 't voorbijgaan vastberaden een der zakken beet en omklemde hem, of het een vrijer was. De carrier vloog de hoek om en tante Eulalia slingerde, door de vaart die ze had, nog een heel! eind mee achteruit. De knecht liet ech- ter de baaltjes van z'n baas niet in de steek en hield stevig vast. 12. Hopla! Daar kwam tante Eulalia aanzweven, met haar voetjes recht voor uitgestoken en deze voetjes maat 46, zonder pijn troffen den armen man als een stoomhamer precies midden in het kuiltje van zijn maag. „Oei!" kreunde hij, en tegelijk met tante Eulalia vloog hij in volle vaart achteruit...,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2