RADIO-PROGRAMMA Donder (bag' 13 'November HILVERSUM I. 415.5 M. 6,45 Gram.; 6,50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram,; 7.15 Morgengesprekken voor den boer; 7.80 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek 8 BNO: nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.25 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Zang met pianobege leiding; 12 Amabile-sextet; 12.40 Almanak;v 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13 Salonorkest; 14 Gram.; 15 Orgel en viool; 15.80 Voor de zieken; 16 Bijbellezing; 16.20 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 17.30 De Romancers; 18.30 Sport en li chamelijke opvoeding; 18.45 Gram.; 19 Actueel halfuurtje; 19.30 Omroep-sympho- nie-orkest; 20.30 „Wat in een menschen- leven verdween"; 20.45 Gram.; 21 Om- roepsymphonie-orkest; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: „Natio nal features of the Netherlands" of Voor de ouders; 22.1524 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45 Gram.; 6,50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 10 Morgen wijding; 10.15 Gram.; 10.20 Fluit en pia no; 10.40 Voor de plattelandsvrouw; 11 Ensemble Jonny Kroon; 11.50 Gram.; 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 12,45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Harmonie-orkest van het Nederlandsch orkest ,,'s-Gravenhage"; 13.45 Voordracht 14 Gerard Lebon en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.30 Gram.; 16 Zang met pianobegeleiding; 16.30 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Om roeporkest; 18.15 Causerie „Sociale zorg ook voor U"; 18.30 Omroeporkest; 19 'BNO: Wat Nederland schrijft; 19.10BNO: Nieuwsberichten; 19.20 Radiotooneel; 1'9.40 Gram.; 19.45 „Brandende kwesties"; 20 Orgelconcert; 20.15 Gevarieerd program ma; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbe- richt; 22.10—22.15 Avondwijding. Vrijdag 14 November HILVERSUM I. 415.5 M. 6,50 Gram.; 6,§0 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Christelijke Orato- rium-Vereeniging te Amsterdam (opn.); 8.30 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensem ble Jack der Kinderen; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: nieuws- en economische be richten; 13 Roemeensch orkest Gregor Serban; 13.30 Orgelconcert; 14 Het Ne derlandsch Kamerorkest en solist;- 16 00 Bijbellezing; 16.20 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.); 18.15 Sportwetens- waardigheden; 18.30 Orgelconcert; 19 Ac tueel halfuurtje; 19.30 Cabaretprogramma; (Van af 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 20.15 Gram.; 20.45 Herdenking van 'den geboortedag van René de Clercq; 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Engelsche uit zending: Economie News from Holland"; 22.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 22.45—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.48—8 (Zie Hilvers. I). 8 BNO: Nieuws berichten; 8.15 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Voordracht; 11 Gr.; 12 De Melodisten; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 De Ram blers; 13.30 Gevarieerd middagprogramma 15 Voor de vrouw; 15.45 Molto Cantabile; 16.30 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten; 17.30 Otto Hendriks en zijn or kest; 18.30 „Onze volkshuishouding"; 18.45 Gram.; 19 Actueel halfuurtje; 19,30 Piano- solL19.45 Reportage; 20 Gram,; (Vdnaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrale die over een lijnverbinding met de studio beschikken); 20,15 Piano, fluit en klarinet; 20.35 Gram.; 20.40 „Era. nieuwe taak voor oude monumenten"; 21 Piano, hobo en fagot; 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 Gram.; 22,10—22,15 Avond wijding. ONDERWIJS Aficheid van dan heer C. I. Serlé Maandagmiddag nam de heer C. I. Serlé wegens -het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd:, na era 10- jarig verblijf aldaar, afscheid als hoofd der Openbare Lagere School te Z o n- nemaire. Dit afscheid vond plaats-in een der lokalen der school, dat op het vastgestelde uur geheel gevuld was. Be halve de leerlingen en het onderwijzend personeel waren aanwezig het college van B. en W., de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, de Oudercommissie, eenige collega's, een oud-collega, de voormalige onderwijzeres mej. Breas, be nevens verscheidene oud-leerlingen en vele ouders. De bijeenkomst werd geopend door burgemeester Roel vink, die de aanwe zigen een hartelijk welkom toeriep, in zonderheid den heer Serlé en zijn ge zin. Z.E.A. herinnerde, aan de goede har monie die er steeds heeft be9taan tus- schen het scheidende hoofd en het ge meentebestuur. Hij dankte den heer Serlé voor de wijze waarop hij het onderwijs in Zonnemaire naar beste krachten heeft gediend. Namens het Gemeentebestuur bood de burgemeester hem vervolgens een fraaien stoel aan, hierbij de hoop uitsprekende, dat hij dezen nog vele jaren in goede gezondheid temidden van zijn gezin zou mogen gebruiken. Namens de af deeling Oostelijk Schou wen van het N.O.G. sprak vervolgens de heer J. Vijverberg. Deze verklaarde niet den nadruk te willen leggen op het weemoedige van dit afscheid, doch op de groote belangstelling, welke getuigt van de waardeering voor al hetgeen de heer Serlé voor de O.L. School en het onderwijs heeft gedaan. Op de ver gaderingen der afdeeling was deze era zeer gezien lid, dat niet veel sprakj, doch wat hij zeide had steeds beteeke- nis. Spreker drukte de hoop uit dat de heer Serlé nog vele malen op de ver gaderingen aanwezig zal zijn en bood hem naipens de afdeeling een mooie lectuurbak aan. Verder sprak de heer Vijverberg namenszichzelf en zijn ge zin een woord van afscheid en drukte hij de hoop uit dat de wederzijdfsche sympathie ook in de toekomst bestendigd zal blijven. i 1 1 Namens de collega's uit de omgeving en het personeel van zijn school wensch- te de heer Tj. ten Wolde van Noord- gouwe, den heer Serlé en zijn gezin voor de toekomst het allerbeste toe. Twee oud-leerlingen boden het schei dende hoofd vervolgens bloemen aan, waarvoor deze hartelijk dank zegde. De voorzitter der Commissie tot We ring van Schoolverzuim, de heer van Putte, uitte ook zijn beste wenschra voor den heer Serlé. De heer Catsman, wnd. hoofd der Bij zondere School, dankte den heer Serlé hartelijk voor de medewerking, steeds van hem ondervonden, vooral op het gebied van het gymnastiekonderwijs. Hij wenschte hem en zijn gezin nog een lang en. gelukkig leven toe. Namens de leerlingen en oud-leerlin gen dankte vervolgens de onderwijzeres, mej. v. d. Velde, den heer Serlé voor het prettige onderwijs dat hij heeft mo gen geven. Ook voor de aangename sa menwerking dankte mej. v. d. Velde ten zeerste. Een der leerlingen bood hierna namens allen den heer Serlé een fraaie leeslamp aan, hiérbij de hoop uit sprekende, dat deze bij het gebruik er van nog eens aan Zonnemaire zal den ken. Het wnd. hoofd, de heer Bakkerl, wees op de groote verandering, die het vertrek van den heer Serlé voor het personeel medebrengt. Deze toonde zich nimmer,de chef", maar steeds een: vrien delijke raadgever. Spr. dankte hem har telijk hiervoor. Ook tot mevrouw Serlé richtte hij woorden van dank voor de ondervonden sympathie. Hierna zongen de leerlingen op keu rige wijze een afscheidslied, waarna zij op verzoek van den heer Serlé nog een lied ten beste gaven. Tenslotte riclitte de heer Serlé, na eerst alle sprekers afzonderlijk te heb ben bedankt, het woord tot alle aan wezigen. 'Spr. dankte voor de groote belangstelling en de mooie geschenken, welke tot hem spraken als een bewijs, dat hij hier niet tevergeefs heeft ge werkt, hetgeen hem het meeste genoe gen doet. Met allen heeft spr. prettig omgegaan. Ook tot het echtpaar van Ast van Nieuwenhuizen sprak spr. woorden van dank voor de aangename samen werking. Dra leerlingen drukte spr. op 't hart, te traehtra vam de lessen die zij vam hem hebben ontvangen iets te ont houden en ook onder het nieuwe hoofd den goeden geest te bewaren. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en volgde een tractatie van de leerlin gen en de andere aanwezigen, waarna allen met een handdruk afscheid namen van den heer Serlé en zijn gezin. VERSCHILLENDE BERI6HTEN Ondergrondich varkenshok Dat het Economisch Sanctiebesluit 1941 nog strengere maatregelen mogelijk maakt dan voorheen tegen overtreders van be palingen, die in het belang van onze voedselvoorziening zijn gesteld, heeft een veehouder in Noord-Brabant ondervonden. Ambtenaren van den Centralen Crisis- Controledienst vonden op 400 meter af stand van zijn bedrijf vijf varkens, die waren verstopt in een ondergrondseh hok en niet waren geregistreerd. De man ontkende iets met deze var kens uit te staan te hebben, doch Idef Officier van Justitie vond In dit geval aanleiding om op grond van het Econo misch Sanctiebesluit 1941 tot inbeslagne ming van den geheelen veestapel over te gaan. Schipbreukelingen gered Vrijdagochtend om half vijf werden in Den Helder noodsignalen waargeno men uit de richting van de Haaksche gronden. Onmiddellijk voer de Dorus Rij kers van de Noord- en Zuld-Hollandsche Reddingsmaatschappij uit. Het zou een moeilijke tocht worden. Er stond een stormachtige Noordwesten wind en de zee was zeer ruw. Maan schipper Coen Bot zou succes hebben. In twee zware tochten bracht hij de 19 leden van het in nood verkeerende Zweedsche stoomschip „Magdalena", dat ruim 1800 ton mat en op weg was van Rotterdam naar Stockholm, behou den aan wal. (ANP) Engelsche luchtaanvallen In het afgeloopen weekeinde hebben verscheidene Engelsche vliegtuigen bo ven ons land gevlogen en hier en daar bommen neergeworpen. Hun aanvallen konden echter, dank zij den krachtigen afweer, niet tot ontplooiing komen. Bijna alle bommen vielen op weiland, in het water, soms op boschgebied, voorts op het open veld en deden geen noemenswaardige schade. Eenige bommen beschadigden een paar woonhuizen licht, andere huizen kregen glasschade. In een plaats moesten zes woonhuizen ontruimd worden, in een andere plaats liep een boerderij schade op. Elders werd een vrouw door den luchtdruk eener ont ploffing van haar rijwiel geslingerd en licht gekwetst. Schoenwinkels In Zeeland gecontroleerd In October en het begin van Novem ber zijn in Zeeland de schoenenzaken gecontroleerd op de naleving van de prijs- en distributievoorschriften. Meer dan 25 plaatsen zijn door deskundige controleurs van de Zeeuwsche prijsbe- heersching bezocht en in vrijwel alle schoenenwinkels zijn zoowel de inkoops prijzen als de verkoopprijzen en winst marges nagegaan. Verschillende gevallen van slordige naleving van de voorschrif ten, vooral op het gebied der prijzen, werden vastgesteld. Gebleken is echter, dat slechts een gering aantal winkeliers zich met werkelijke knoeierijen had in gelaten. Wel zullen nog velen in de toekomst meer aandacht moeten schenken aan de prijs--» en bonaanduiding in de étalages en winkels, want dit liet nog veel te wenschen over. Deze slordigheid heeft hun nu een procesverbaal bezorgd; her haling zal zeker zwaarder worden aan gerekend. Uit Stad én Provincie ZIERIKZEE. Benoemd tot voorzitter van het waterschap De Prins Hendrik polder, de heer W. C. van Nieuwenhuij- zen te St.-Philipsiand en tot dijk graaf van den Altekleinpolder dé heer- C. van Oeveren te Nieuwerkerk. RENESSE. Op een plaats in deze ge meente is vorige week weer eenig pluim gedierte ontvreemd. Hopenlijk loopt de dader(s) eventueel een volgende maal tegen de lamp. ZONNEMAIRE. De oogstcollecte voor diakonie en kerk bracht met nagekomen giftra in de Ned. Herv. Kerk op Idq som van f125. BRUINISSE. De vorige week werden van hier verzonden rechtstreeks naar Holland ongeveer 1500 ton mossels, recht streeks naar België ongeveer, 150 ton. Via de losplaatsen te Tholen, Ierseke en Philippine werden ongeveer 10.500 ton vervoerd. Prijzen f 2.65 tot f3.10 p. ton. Geen aanvoer van mosselzaad. Toen de voerman J. van Zuidland Maandagmiddag in de Nieuwstraat al hier op zijn wagen wilde stappen, had hij het ongeluk uit te glijden en voori de wielen terecht te komen. Gelukkig stonden de paarden spoedig stil, doch hij werd toch nog aan been en voet gekwetst, zoodat omwonenden te hulp moesten komen om hem te helpen. Dr. Bruijnzeel verleende de eerste hulp. ST'AVENISSE. Dhr. Joh. Potappel, die vele jaren het ambt van voorzanger in de Ned. Herv. Kerk heeft bekleed, heeft als zoodanig bedankt, terwijl de heer P. J. Moerland ontslag heeft genomen als diaken. Dhr. P. Bastiaanse, die benoemd is tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk, heeft met ingang van 1 Jan. a.s. onti slag genomen als notabele. Dhr. A. J. van dejr Reest, die benoemd is tot dia ken, heeft eveneens ontslag genomen els notabele. Op Zaterdag *15 November a.s. zal door een stemming in de vacatures voorzien worden. Burgerlijke Stand over Oct. Gebo ren: Jan, z. van D. J. Dorst ei^PI. Ouaesluijs; Adriaan Johannes, z. van C. L. den Braber en C. P. van 't Veerv Gehuwd: W. P, Stoel, 29 j., en E. C. Boomsluiter, 27 j.; P. de Rijke, 27 jy en N. J. Wesdorp, 18 j.; J. Moerland, 24 j., en J. Geluk, 19 j. Overleden: P. 'C. van Halst, 71 j., wed. van J. A. BeJ neicer. 1 Loop der bevolking. Ingekomen: J. Overbeeke en gezin van St.-AnnalanJ; L. v. d. Berg van Rotterdam; J. Uijlï van Poortvliet. Vertrokken: C. A. Priem naar Tholen; L. A. van Poortvliet en zoon naar St.-Afinaland, KERKNIEUWS ST.-FILIPSLAND. Donderdagavond 8,30 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op te treden Ds. J. v. d. Berg van Krabbradijke. Predikantsplaatsen In da Nad. Harv. Kark Indien men de combinaties voor één gemeente telt, omvat de Ned. Herv. kerk 1335 gemeenten met totaal 1673 predi kantsplaatsen. Van deze 1335 gemeenten hebben er 378 minder dan 500 zielen, waarvan1 Friesland met 86 bovenaan Staat en Drenthe nlafc 1 de laagste plaats inneemt. Worden nu de nieuwe regie mraten van kracht dan zullen er 1 Jan. a.s. vermoedelijk 200 terstond-en ambts- halve wat het tractement betreft in de* zesde klasse of hooger gebracht worden. Predikantsvacaturen In da Harv. Kark Ds. H. S. J. Kalf, Herv. predikant le Gouda, heeft in het Predikbeurtenblad berekend, dat er op. 16 October j.l. 185 predikantsvacatures in de Ned. Herv. kerk, tegen 187 op 1 Januari en 200 op 16 October van het vorige jaar wa ren; een zoo laag aantal als 185 is sinds 1921 nimmer voorgekomen, alleen tijdens den wereldoorlog en daarvoor is het nog veel lager geweest. De meeste vacaturen zijn in Noord-Holland en Fries land. Groningen neemt de derde plaats in en Zuid-Holland, ondanks de grootte van de provincie, pas de viende. (Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat het aantal vacatures, waar schijnlijk tegra 1 Januari' tengevolge van de nieuwe reglementen met een groo- ten sprong zal stijgen. Red. „H.")^ Ned. Herv. Gemeente van Noordgouwe Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente van Noordgouwe koesteren plannen om het in 1462 gestichte kerkgebouw te doen restaureeren. Deze kerk is van histori sche waarde. Kerkvoogden zijn er niet alleen in geslaagd na langen tijd de begrooting sluitend te krijgen, maar heb ben daarnaast een restauratiefonds ge vormd, waarin elk jaar f 1000 zal wor den gestort. Een en ander is aanleiding geweest dat door erflating reeds f1000 in het fonds kon worden gestort. (PZC) POST-TELEGRAAF-TELEFOON De afgifte der correspondentie op Zon dag aan het Postkantoor te Zierikzee zal in het vervolg van 10.1010.40 plaats_ hebben. HET ZIEKENFONDSENBESLUIT Eenige punten dienen nader te worden bekeken. Eerst de vraag over welk be drag premie moet worden betaald. Uit- keeringen ingevolge de Ziektewet en de Ongevallenwet zijn vrij van ziekenfonds premie (maar niet van ziektepremie). Voorts is een beschikking afgekomen, waarbij is bepaald, dat de door de werk nemers betaalde premie niet mag worden afgetrokken van de loonbelasting. Vérder werdt er dé aandacht op gevestigd, schrijft het „Grafisch Bedrijf", dat net als bij de Ziektewet wel de inkomensL grens, tot welke men verplicht verzekerd is, f3000 bedraagt, maar dat nooit over een hooger bedrag dan f2400 premie wOrdt"geheven. Hoewel de inkomensgrens voor de Bédrijfsvereeniging is gesteld op f3120— gaat de verplichte ziekenfonds verzekering nooit boven een inkomen van f3000—. Ook is nog bepaald, dat per sonen onder de 16 jaar niet verplicht zijn zelf zich als lid van een ziekenfondsi aan fe melden. De premiebetaling ge schiedt als volgt: De werkgever koopt bij' de Bedrijfévereeniging, waarbij hij ver zekerd .is, een aantal coupons, die hij bij elke loonbetaling van het personeel ter hand s£elt. De bode van "het fonds, watrbij de betrokkenen verzekerd zijn, komt dezéJ coupons thuis bij hen ophalen. Hoewel de premie dus bij vooruitbetaling voldaan is, staat zoo bij elke loonbeta- Ijng voor het fonds vast, of de betrokkene nog verzekerde is. De ziektepremie is 2 pet. en de premie voor het ziekenfonds- besluit ook. Samen is dat 4 pet. LAND- EN TUINBOUW Aardappelregelfng V.V.O. 1941 De St.ct. van 7 dezer bevat een be stuursbesluit van de N.I.C.A. blijkens het welk o.m. het volgende wordt bepaald: Iedere teler, die in Juni 1941 een op pervlakte met aardappelen heeft bebouwd welke meer bedroeg dan voor wat be treft kleigrondt 5 a en voor wat betreft andere dan kleigrond, 10 a, is verplicht de hoeveelheden aardappelen, welke hij voorhanden of in voorraad heeft, ech ter met uitzondering van die hoeveel heden, welke hij ingevolge het Fabrieks- aardappelenbesluit 1941 verplicht is te bestemmen voor levering aan een aard appelmeelfabriek ara de P.I.C.A. op te geven. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig Jaar Van 10—16 November 1891. Te B r u i n i s s e werden |2 fcnillioen k.g. sui kerbieten gewogen, tegen 8 millioen k.g. 1 in het vorig jaar. De lage prijs was: hiervan de oorzaak. Tot leeraar aan de HBS, Burger- Avondschool en Meisjesschool te Zie rikzee benoemde de raad de héér J. H. Ochtman te Amsterdam. j De heer J. Bartelson te Oud-Vos meer herdacht zijn' 40-jarig jubileum als gemeenteveldwachter. De heer J. K. Broersma, commis saris van politie te Zierikzee her dacht zijn zilveren'ambtsjubileum. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Vlissingen werd benoemd de heer AV. v. Houte te Zierikzee. De rederijkerskamer „Concordia" te Zierikzee schrijf een wedstrijd in 't voordragen uit, waaraan een 12-tal per sonen uit Zeeland deelnamen. Drie prijs winnaars kwamen uit dien kamp naar voren. 1 „Op de Krim hebben de Duitsche en Roemeensche troepen de achtervolging van den verslagen vijand langs de Zuid kust en op het schiereiland Kertsj met succes voortgezet. Jalta werd inge nomen. ST.-MAARTENSDIJK Voor deze gemeente wordt een ACTIEF CORRESPONDENT gevraagd. Aanmelding per brief b{j DE REDACTIE. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig Jaar Van 9—16 November 1916. Be noemd tot ontvanger der registratie te Zierikzee de heer G. J. Piccardt. Te Amsterdam werd tot arts bevor derd de heer <J. J. v. d. Berg, geboren te B r u i n i s s e. Benoemd tot onderwijzeres aan de bizondere school te Fijnaart, mej. H. H. Schippers te Poortvliet. In Westen-Schouwen werden plan nen beraamd om te komen tot de stich ting van een badhuis. Te Rotterdam slaagde voor het examen vrije- en orde-oefeningen, mej. D. C. Bijl te Tholen en de heer F. J. A, L. Visser te O u d-V o s m e e r. Ds. W. Bax te Amsterdam, eerder predikant te Zierikzee, herdacht zijn 80en geboortedag, SPORT VOETBAL. NOORDWELLEI-RENESSE I 2-3 Voor de rust gelukte het Renesse door middenvoor Stoel een 0—3-voorsprong te nemen. Na de rust wisten de gasten) niet méér te scoren; de thuisclub bracht reeds spoedig de stand op 1—3, toen J. Hendrikse een fout in de achterhoede goed uitbuitte. 10. minuten voor het ein de bracht Vasseur met een laag en hard schot den stand op 2—3. Eenige seconden voor tijd kreeg de thuisclub! een vrije schop toegewezen wegens ver meend aanvallen van Verajal, zonderden bal te spelen. De gasten konden zich niet met deze beslissing vereenigen, aangezien Verjaal wel afgehouden had, zonder evenwel de speler aan te vallen, hetgeen trouwens volgens de nieuwe spelregels ook ge oorloofd is, en verdwenen enbloc naar de kleedkamer. De wedstrijd wefd gespeeld op het terrein der v.v. Burgh. Bridga-drive Hdtal Van Oppen Zooals uit era in dit nummervoor komende advertentie blijkt vindt, na een lange periode van rust, op Zondag 23 November, weer eens een (bridgedrive plaats imhotel vra Oppra te Zierikzee. In tegenstelling mef vorige jaren wordt deze nu des middags gehouden. De be doeling is ook nu weer era wisselbeker- kamp te organiseeren. Zooals bekend is de beker thans in het bezit van het paar J. GriepH. Schürmann. Behalve de •„ouwe getrouwen" worden ook verschil lende nieuwelingen' verWaeht. Gaarne wenschra we de organisatie commissie groote deelname en veel suc ces toe. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 10 Nov. Vlas.- Aange voerd: 900 k.g. blauw fl1.40; 150 k.g. dauwroot f 0.85—1,.15. Er was nog slechts drukke handel op het land. Ter beurze was de aanvoer onbeduidend en werd; alles vlot verkocht aan de vastgestelde prijzen. 11 Nov. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 2236 dieren, waaronder 61 paarden, 53 veulens, 176 schapen, 1335 runderen, 247 nuchtere kalveren, 236 graskalveren en 128 bokken. Prijzen p. stuk: melkkoeien 635, 490, 380; kalf- koeien 640, 500, 385; vare koeien 440, 330, 260; vaarzen 400, 310, 225; pinken 310, 225, 190; graskalveren 200, 155, 80. De aanvoer van graskalveren was kor ter, niet levendigen handel en de prij zen bleven stabiel. De aanvoer van kalf- en melkkoeien was als vorige week met vlotten handel en de prijzen van vorige week waren goed te handhaven. Vare kroeien ruimer ter markt, kalmen han del en onveranderde prijzen. Vaarven en pinken aanvoel* iets grooter, met slechten handel en de prijzen als vorige week. De Associated Press meldt uit Reyk javik, dat de IJslandsche re gee- ting onder minister-president Jonasson voor de tweede maal in 16 dagen is afgetreden. Oorzaak is de verwer ping van ,d^wetsvoorstellen tot beperking van de IJslandsche kosten van levenson derhoud. ij' Het DNB meldt uit Helsinski: 1 Naar van ^welingelichte zijde verluidt, is het antwoord van da Finsche regee ring op de stappten van de Ver. Stateri bij Finland, waarbij gevraagd wordt, dat Finland 'zjijn troepen zou terugtrekken, over enkele dagen te verwachten. BUSLICHTINGSTIJDEN ZIERIKZEE Nieuwstraat: Kraanplein: 't Vrije: Op werkda gen 4.15 4.20 4.25 11,15 ll 20 11.25 15.05 15.10 1515 19.85 19.40 19 45 Op Zon- en Feestdag! n 8.05 8.10 8.15

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2