Bekendmaking Uit Stad en Provincie ALGEMEENE VERGADERING WATERSCHAP «SCHOUWEN» Maandag 29 September Aanwezig alle Hoofdingelanden, bene vens de ontvanger-griffier en de inge nieur. Voorzitter de heer S. J. Gast. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering, vraagt de heer Smal- legange nadere inliohtiaigen over het ver bod tot het dempen van slooten. Hierover ontstaat een uitgebreide dis cussie. Hieruit blijkt onder meer dat nergens staat dat het verboden is, .mits. het geen peilslooten betreft, doch dat het niet gewenscht is alle binnenslooten te dempen. De Voorzitter zegt dat het' noodig is dat het Dagelijksch Bestuur hier op een of andere wijze zou kunnen ingrijpen. De ingenieur geeft op een en ander nog een technische toelichting, waarna de voorzitter de discussies sluit met de toezegging dat .het Dagelijksch. Bestuur deze kwestie nog eens nader zal bezien, doch dat het geen afbreuk' doet aan het besluit van de vorige ver gadering als de binnenslooten bedolven worden. De voorzitter deelt vervolgens mede dat het in de bedoeling ligt het van de provincie terug ontvangen restant bedrag van de kosten voor den aanleg van den Provincialen weg ad f 10.129,24 als extra aflossing te gebruiken. Daar deze aflos sing evenwel pas per 81 December 1943 kan plaats hebben wordt het geld zoo lang als kasgeld bewaard. De „Keur op de duinen in het Water schap" wordt wederom voor tien jaren vastgesteld en zal ter goedkeuring wor den ingezonden. Z.h.s. neemt de vergade ring het voorstel van het Daelijksdh Be stuur aan om aan het personeel, wieri belooning, vermeerderd met déze toelage een bedrag van f 1900 niet overschrijdt) een tijdelijke toelage van 6 pet. te ver strekken, ingaande 1 Januari j.l. Het voor stel tot verkoop, van een stukje grond bij den Ruigendijk te Zierikzee ontmoet ook geen bezwaren. Dan komt aan de orde het voorstel! van het Dagelijksch Bestuur om het ge voteerde bedrag van f 10.000 voor den bouw van het Zuidhoekgemaal te verhoogen tot f15000. De voorzitter zet uitvoerig uiteen hoe het D.B. tot.dit voor stel gekomen is, dat de plannen vooij het werk reeds gemaakt zijn en dat over enkele weken het werk zal kunnen wor den aanbesteed. Mede gezien het vele bodemwerk, dat wel eens moeilijkheden zal kunnen geven, komt het D.B. met dit voorstel. Verder zal met het oog op de oüeschaarschte het Ossegemaal maar weinig kunnen dienst doen, zoodat nog verschillende veranderingen in de toe- - strooming van het water in Schouwen,- zullen moeten worden aangebracht. N.a.v. een vraag van den heer Panny deelen de voorzitter en den ingenieur nog mede, dat de noodige maatregelen voor de waterioozing è.d. zijn getroffen en n.a.v. een vraag van den heer v. ld. Bout leest de voorzitter een. brief voor, waarin in een 14-tal punten, plannen worden uiteengezet voor de meerdere af watering naar het stoomgemaal, o.m. door middel van dammen en verhooging van dorpels. Het Ossegemaal zou dan worden stilgelegd, terwijl de afwatering uit de lager gelegen gronden voor zal gaan boven die uit de hooger gelegen' gronden. De heer van den Bout merkt nog op', dat als de capaciteit van 't stoomgemaal dezelfde blijft, (wat inderdaad het geval zal zijn) al' deze maatregelen, welke kosten medebrengen, overbodig zullen zijn. De ingenieur merkt hiertegenover op, dat de grond rond den Osse zich; aangepast heeft aan den nieuwen toe stand en dat terugkeer naar den ouden; vorm, zonder meer, niet juist en bil lijk zou zijn tegenover de daar wonenidia ingelanden, ook al niet doordat, ver scheidene slooten in jaren geen dienst meer hebben gedaan en niet bedolven' zijn. De voorzitter zegt dat deze maatrege len noodzakelijk zijn en dat het Dage lijksch Bestuur de beste oplossing heeft gezocht. Bovendien zal de uiterste zui nigheid worden betracht en geen dam worden aangebracht waar het niet noodig is. Het gaat er om zoo snel mogelijk en zooveel mogelijk water naar het Stoomgemaal te krijgen. Na nog eenige bespreking wordt %et voorstel van het Dagelijksch Bestuur z.h.s. aangenomen. Naar aanleiding van het Jaarverslag 1940 vraagt de heer Panny naar de peilin gen aan de oevers. De voorzitter ant woordt <iat dit een moeilijke zaak is, daa:- er steeds gevaar voor mijnen be slaat. Als het geen uitstel lijden kan wordt er evenwel gepeild. Een en ander is ook aan Ged. Staten bericht, die daar op gepn aanmerking maakten. Na nog enkele opmerkingen van eenige heeren wordt het jaarverslag z.h.s. goedgekeurd. Namens de commissie tot nazien van de rekening van het waterschap over 1940 brengt de heer Gerritsen rapport uit. De ontvangsten hebben bedragen f 400.092,595 en 'de uitgaven f 356.378,335, zoodat er een batig slot is ad f43.714,26. De commissie adviseert tot goedkeuring de rekening, alsmede van die van hét Reservefonds welke in ontvangsten aan wijst f 8071,821/2 en in uitgaven f7857,58, dus een batig slot ad. f214,241/2. Naar aanleiding van het groote batige $lo: der rekening, herinnert de heer den Boèr aar. het door hem gesprokene bij de behandeling van de begrooting voor dat jaar, ten aanzien van de voorgestelde heffing van een buitengewoon dijkgeschot, welke verhooging toen ook tot stand is gekomen. Sprekers inzicht is dus toen, gezien het groote batige saldo, wel juist gewee6t toen hij zeide, dat deze heffing niet noodzakelijk was, te meer ook daar het jaarverslag over het algemeen gunstig luidt. De voorziltej' antwoordt hierop, dat de heer den Boer de zaak wel wat te opti mistisch inziet. „Schouwen" heeft een goed slot hard noodig. Spr. herinnert aan de schade in den Zuidhoek en is van meening, dat de toekomst wel zal leeren dat het buitengewone geschot niet ten onrechte geheven is. De rekening van het Waterschap wordt hierna in stemming gebracht en m.a.s. ^faedgekeurd, evenals de rekening van het Reservefonds. Per 1 September bedroeg de stand van het reservefonds f 86202,541/2. Eenige wijzi gingen in de begrooting gaan onder den hamer door. De post voor onvoorzien komt hierdoor op f 17009,06 en de be groot ing in ontvangsten en uitgaven op 1551,651,76. In 1942 zal f200 000 aan tijdelijk kas geld worden opgenomen tegen een rente van hoogjstens 6 pet. Verder verkrijgt het D. B. de machtiging voor onderhandsche «besteding van de voor 1942 benoodigde basalt en basaltslag, cement, geereoso- teerd hcut en steenkojen. Tot leden van hpt stembureau 1942 worden met bijna algeireene stemmen herkozen de voorzit- te en de heemraden Boot en Padmos. De andere heeren zijn hun plaatsvervangers' In alle gemeenten van het eiland zal de lijst van stemgerechtigden ter visie ko men te liggen. De heer J. Smallegang(e wordt met bijna algemeene stemmen her benoemd als vertegenwoordiger van het Waterschap in den Dijkraad van Burgh en West]and.' Tenslotte vraagt het Dage lijksch Bestuur machtiging voor dén bouw van een loodsje ir den Zuidhoek bij de Val, waarvoor alsnog een' post op debe- grooting moet worden gebracht. M.a.is. wordt deze machtiging verleend. Bij de rondvraag vraagt de heer van Sü: elven of het geen aanbeveling ver dient om op de wegen die zeer weinig gebiuikt worden ï.p.v. steenslag grind te gebri.iken, daar dit besparing geeft, wat tn andere polders bewezen is. Die voon itte antwoordt hierop, dat wegen mei macadam z.i. beter zijn dan met grint, dat veel zachter is, wat vooral in de bictentijd uitkomt. Heemraad Boot is van meeding, dat deze kwestie voor Schouwen van ondergeschikt bèla;ng is, gezien de weinige wegen, die er voor in aanmerking zouden komen. De heer Penny zegt ook de voorkeur te geven aan maca dams egen, mitsdeze op den juisten tijd 1 in het najaar worden bijgewerkt. Heem raad Pcdmos merkt op, dat de vervoer-, kosten in deze een groote rol spelen. De i/ijenij r zegt, dat er 35 KM. weg met bycoflux is bewerkt en waar men vroe ger 12000 ton steenslag noodig had kan m0fi nu met 1000 a 1500 ton volstaan,, wat met grintbedekking niet mogelijk is Daar niemand hierover verder meer het woord verlangt, maakt de heer van Schel- ven er geer voorstel van en blijft deze j zaak zoq ze was. I De heer van den Bout zegt opgemerkt te hebben, dat de waterleiding van Zie rikzee tot ongeveer aan Kerkwerve zeer VtJi ontreinigd wordt door afgevoerd wa ter liit Zierikzee. Spr. vindt dat een onaangenaam iets, dat schade voor het 1 waterschap kan meebrengen en vraagt of geen overleg te plegen is met Zierikzee on dat water langs een anderen weg af te voeren. De voorzitter antwoordt, dat „Schouwen" een contract met Zierikzee heeft dat nageleefd moet worden. Wat de schade betreft zal met iets meer delven kunnen worden volstaan- Verder is de hoi v eelheid water niet te groot, hoewel de lucht onaangenaam is. j De heer vm Gastel vraagt wanneer de vaart aan den Schouwschen Dijk eens ge dolven zal worden Die voorzitter ant woordt, dat deze opgemeten is. Als het noodig is zal het gebeuren. Verder wijst j de heer var. Gastel op een wegverzakking I in Kloetisweg. Ook hier zal het Dage lijkse1! Bti.tri'r aandacht aan schenken. Daar nitmand verder meer het woord vedangt, dankt de voorzitter hierop de leden voor de aangename besprekingen en sluit hij de vergadering. tra verband met het doorsnijden van een kabel van de Dultsche Weermacht hier ter stede, maakt de burgemeester van Zierikzee op last van de Dultsche politie bekend, dat voorloopig de volgende maatregelen worden uitgevaardigd: Ie. het verbod om op straat te komen blijft gehandhaafd tot en met 17 October a.s., echter aanvangende 7 uur des namiddags 2e. verder zullen op bepaalde plaatsen wachten uit de burgerij gesteld worden en wel van 7 uur n.m. tot 7 uur v.m. Deze maatregelen gaan In met ingang van heden. Zierikzee, 1 October 1941. De Burgemeester voornoemd, J. SCHUURBEQUE BOEIJE. BURGH. Voor de liefhebbers en lief hebsters van lezen deelen wij mede, dat de bibliotheek van de Reizende Biblio- J theek ook in onze gemeente weer gearri veerd is. Er zijn dit jaar 150 boeken, gekomen, waaronder vele nieuwe, zoo- idat er volop keuze zal zijn dezen winter. De beheerster, mej. P. Lemsom, zal a.s. Zaterdag met de uitreiking beginnen in d-3 OJL. School. In verband met moeilijk heden, die zich het vorig jaar bij het afhalen voordeden, is de uitreiking een uur later gesteld. ZONNEMAIRE. De CVRB heeft ook thans weer voor winterlectuur gezorgd. Zij zond 100 boekwerken op allerlei ge bied en naar velerlei smaak en ontwik keling, alle frisch uitziende deelen, die alleen maar vragen om netjes en met aandacht gelezen te worden. Viel de vorige zending in' den smaak, deze lijkt vast niet minder. Een enkele greep: de vorige kist bevatte o.m. de Merijntje cyclus, die gedurende den geheelen lees tijd in omloop was. Nu is het vervolg'' daarop aanwezig. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden, begint de uitdeellng Woensdag 8 petober in de openb, school- NOORDGOUWE. Benoemd tot Ambte naar ter secretarie dezer gemeente, de heer A. T. den Boer te Stellendam. SCHERPENISSE. Tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur is benoemd de heer W. L. Jansens, zulks in de plaats van dhr, W. v. d. Graaff, die bedankt had, HET KERKCONCERT VAN ZONDAG TE ZIERIKZEE Hoewel we reeds Maandag een verslag van het Kerkeoncert in de Nieuwe Kerk te Zierikzee gaven, willen we toch ook niet .nalaten koor, orkest en dirigent verdienen zulks het volgende analy tisch verslag een plaats te geven: Een zeer bijzondere muzikale gebeurte nis opSchouwen-Duiveland is het concert geweest, _dat het vrijzinnig koor en het stedelijk symphonie-orkest, onder leiding van den heer Jac. Luijkenaar gegeven hebben-in de Groote Kerk te Zierikzee.- De uitvoerenden hebben de hoorders, die vrijwel het geheele kerkgebouw vulden, met toegewijde aandacht doen luisteren naar muziek van hoog, klassiek gehalte. Die heer Luijkenaar weet met zijn nauw gezette en bezielende leiding koor en orkest niet alleen de noten der compo sities correct te doen weergeven, maar ook ide igevoelswerelididaje achter de noten ligt, weer tot levende geest te wekken. Bij de koorzang viel het ,,klankevenwicht pp tusschen vrouwen- en mannenstemmen, daarnaast over het algemeen de zuiver heid, waaraan bij Zweers' Psalm met zijn ongewone melodiegangen hooge eiechen gesteld worden, en de doorzichtigheid, die bij de polyphone passages in Schu bert's mis de structuur volkamen duidelijk deed blijven. Het orkest had de ondankbare taak om voor luisteraars te spelen, die ver wend .gijn door radioconcerten der beste beroepsorkesten. Zulk een vergelijking is in hooge mate onbillijk. Wij willen hier onze bewondering uitspreken voor wat dit dilettantenorkest gepresteerd heeft met een geringe bezetting, waarbij een gesleten, harmonisch klankgeheel veel moeilijker te bereiken is dan bij een veel voudige bezetting van alle partijen. Het wap dan ook jammer, dat temperatuurs verandering in het gebouw blijkbaar in de symphonie enkele instrumenten parten begon te spelen. Indrukwekkend was Zweers' Psalm 104 „De Kosmos", door de wijze, waarop de componist hier de grootheid van de schep ping heeft weten te symboliseeren in de Stoere ernst van zijn muziek, waaraan ook weidsheid niet ontbrak. Zulk een werk doet ons beseffen, hoe Nederlandsche componisten nog vaak te weinig gewaar deerd worden. Mevr, De Regt verrichtte als orgelso liste verdienstelijk werk met Guilmants orgelsonate in d.kl.t. Al vinden wij deze bij organisten geliefde Guiitaiant naast Bach en Handel ietwat .tam, toch wist de organiste ons te boeien, inzonderheid in het andante met zijn zachte weemoed, het menuet met zijn deinend rythme en de finale met zijn afwisseling van kalme rust en wilde werveling. Afzonderlijke lof verdient de sobere registratie, waarbij de of gaêiste' alle uiterlijk effectbejag ver meed om de innerlijke waarde der mu ziek des te sterker te doen gevoelen. Dan Schuberts beroemde zevende sym phonie, in b-kl.t., z.g. „unvollendet". om dat ze slechts twee deelen hééft; maar men vraagt zich af, of deze niet reeds een volmaakt geheel vormen. Dit is zui vere muziek van de hoogste orde, met onvergetelijke melodieën en een diepte van gevoelen», die ons doet beseffen, dat iets schoons „een vreugde voor altijd" is. Tallooze malen hebben we deze sym phonie .gehoord; de heer Luijkenaar gaf van het harmonisch en rhythmisch aller minst gemakkelijk werk een bezielende vertolking. Na de pauze de mis' in bes-gr. t., die Schubert 18 jaar oud componeerde. Welk een begenadigd kunstenaar moet hij ge weest zijiju die zoo jong zulk een rijp werk kon scheppen! Op het programma Stond'een korte en juiste karakteristiek van het werk, waaraan we slechts wei nig hebben toe te voegen. Het zal velen getroffen hebben, hoe uit deze kerkelijke muziek een hoogere blijheid spreekt, die ons doet' beseffen, dat het evangelie een blijde boodschap is. In het bijzonder uit ziclrdeze extati sche vreugde in het credo. En dan, plot seling, een verandering van toon in het „Et incarnatus est": hier wordt in ver heven klanken het mysterie van Chris tus' menschwording voelbaar gemaakt. Na de droefenis van het „Crucifixus" op nieuw ide geestelijke verrukking in het „Et resurrexit". Zoo blijft het credo in zijn geheel een hartstochtelijke geloofs getuigenis. Is er na .dit alles en na het verheven „Sanctus" nog een stijging mo gelijk? Schubert vindt die in de hemelte, hooge klanken, de ijle klaarte van het „Benedictus". Het laatste gedeelte der mis is het wondermooie, verinnerlijkte „Agnus Dei", met als slot het telkens; herhaalde, smeekende „dé nobiis pacem", „geef ons vrede, geef ons vrede!" We mogen den heer Luijkenaar en al de uitvoerenden dankbaar zijn voor deze namiddag, vooral voor de zelden of nooit uitgevoerde mis van Schubert; het was een openbaring van schoonheiid, die ons innerlijk rijker heeft gemaakt. MARkTBERTCHTEN ROTTERDAM, 29 Sept. VLAS. Aange voerd 500 k.g. blauw f 1—1.4o; 550 kg dauwrood f0 851.15; aanvoeren blijven nog zeer klein. Ook de productie is ge ring, omdat de rootwerkzaamheden nog niet zijn afgeloopen. Handel gaat regel matig door. Alles werd verkocht. ROTTERDAM, 30 Sept. Aangevoerd 2347 dieren, w.o. 78 paarden, 43 veulens, 43 schapen, 1250 runderen, 264 nuchtere kal veren, 562 graskalveren en 107 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 645—490— 380, kalfkoeien 650—500385, vare koeien 445—335—275, vaarzen 390—310—220, pin ken 305—220—185, graskalveren 210—160 —85', De aanvoer van graskalveren was iets kleiner .met redelijken handel en iets stijver in prijs. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was korter met stug- gen handel en hoogere prijzen. Vare koeien tamelijken aanvoer, kalmen han del en iets hooger in prijs. Vaarzen en pinken met matigen aanvoer, stillen han del en i,ets stijvere prijzen. TELEGRAMMEN DUITSCHE LUCHTACTIE Vrij sterke formaties van het Duitsohe lacht wapen hebben in den naoht van Dinsdag op Woensdag een belangrijke haven aan de Britsoïie Oostkust aange vallen. Volgens de eerste rapporten van terugkeerende bemanningen konden de aanvallen bij helder zicht worden uitge voerd. Er werden versoheidene branden en ontploffingen waargenomen. Bovendien werden nog twee steden in Sohotland ge bombardeerd. Het; Duitsohe luohtwapen zette aan het Oostelijke front zyn aanvallen in alle sectoren met sterke formaties voort. Overal beheersohten de Duitsohe geveohts- en jaohtvliegers het luchtruim. De aanvallen Solden vooral de verkeersinriohtingen van on vijand. De aanvallen waren veelal van vernietigende uitwerking. Belangrijke spoor wegtrajeoten werden herhaaldelijk gestagneerd. Voltrtffers op spoorwegknoop punten verwoestten vitale punten. Op eenige plaatsen kon het luohtwapen vijandelijke troepenoonoentraties met snooes aanvallen. ENGELSCHE VLIEGERS BOVEN DUITSCHLAND Een vrij groot aantal Engelsehe bommen werpers heett Dinsdagnacht steden aan de Duitsohe Booht en aan de Oostzee aan gevallen. De op woonwijken geworpen brisant- en brandbommen veroorzaakten verwoestingen en beschadigingen van woningen en eieohten slachtoffers aan dooden an gewonden onder de burger bevolking. Afzonderlijke vliegtuigen, die Berlijn probeerden aan te vallen, werden door het luohtdoelgesohnt zeer spoedig genoodzaakt terug te keeren. Een vijande lijk vliegtuig werd door da luchtafweer neergehaald. DE BEZETTING VAN IJSLAND ff Associated Press" meldt uit Reykjavik dat de verhouding tusschen het iJelandsohe volk en de Briteohe en Amerikaaneohe bezettingstroepen aan vriendelijkheid nog veel te wenschen overlaat. De IJslandsohe jonge mannen zijn tegen de Amerikaansobe bezettingstroepen, omdat deze naar hun meening te weinig eerbied toonen voor de IJslandsohe cultuur en gebruiken. Vooral de vrouwen zijn het bezettings leger vijandig gezind. Vier leden van de Amerikaansohe marine worden er van besobuldigd een IJslandsohe vrouw te hebben aangerand. FINSCH SUCCES Offioieel wordt nit Helsinki gemeld, dat Finsohe troepen vandaag Petrovsko, de hoofdstad van Oost-Karelië veroverd hebben. VEROORDEELINGÉN IN SPANJE Het bijzond/re gerechtshof ter bestrijding van de Vrijmetselarij en het Communisme in Spanje veroordeelde heden zeven personen van de Marxistische Spaaneche Republiek, nl. Negrin, Martinez Barrio, Jimenez Azas, Viotores Kent, Augueto Baroia, Albanos Galarza en Alvarez de Bayo, bij verstek tot 30 jaren tuchthuisstraf en blijvend eer verlies. De veroordeelden bezaten hooge f;raden bij de Vrijmetselarij en waren deels id van de Liga voor Mensohenreohten. Tijdens de Republiek hadden zij hun hooge functies gebroikt om in Spanje de Bolsje wistische revolutie voor te bereiden. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN JAPAN Berichten uit Oita op het Zuidelijke Japansohe eiland Kioeejoe melden dat tusschen de steden Oita en Koelamoto 3 personenrijtuigen van een trein, toen deze de brug te Kawarautsji passeerde, plotse ling ontspoorden en in de rivier stortten. Men gelooft dat hierbij vele passagiers zijn gedood of ernstig gewond. De in de rivier gestorte rijtuigen zaten vol passa giers, die het overstroomde gebied in de pre'eotunr Oita ontvluchtten, welke Dins dag door stormen .geteisterd is. AANVOER VAN SLACHTVEE Teneinde een regelmatigen aanvoer van slachtvee te waarborgen, zijn, naar het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd mededeelt, eenige maat regelen getroffen, welke met ingang van 6 October in werking zullen treden. In de eerste plaats zal een korting worden toegepast op de door de Nederlandsche Veehouderij centrale te betalen vergoeding indien rundvee niet tijdig wordt ingele verd. Is de inlevering binnen veertien dagen na den gestelden termijn- nog niet geschied, dan zal aanstonds tot inbezit neming worden overgegaan, waarvan de kosten den nalatige in rekening zullen worden gebracht. Bovendien zal hij dan het dubbele aantal runderen moeten in leveren. Beurs van Amsterdam .an Dinsdag 30 September STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. LR. Obl. f 100 1940 I 4 101 101% Obl. f 500 1940 I 4 102 102 Ob), f 1000 1940 I 4 102% 102 Rseep. I 100 1941 4 100% 100'/,, R.oep. t 500 1.941 4 100'%, ïooy. Reeep. t 1000 1941 4 101%,gl 101%,gl Grootboek i 1000 3% 95 Oertif. ran Insebr. 3 83%, 88% Grootboek f 1000 3 88%. Obl. I 100 1936 3 96'/, 96 Obl. f 500 1936 3 96% 96 Obl. f SOOO 1936 3 97% gl 97'/, Obl. 1 100 1937 3 92'/, 93 Obl. 1 500 1937 3 93% 94 Obl. 1 1000 1937 3 90% 90% Obl.f 100 (3%) 1938 3 94% 94% Obl.l 500 (3'/,) 1938 3 94% 94% Obl. f 1000 (3%) 1938 3 94»/,, 95%. O.rtifioatsn I 1000 2'/, 76 16% Grootboek f 1000 2% 16'/, 16% HYPOTHEEKBANKEN Insulaire H (8 j) 3% 98b 98 Dtreohtsohe H (sur) 3% 98b 981/,gb Zeenwsohe 31/, 98 98 Westl.sohe II (rn 2) 31/, 98 97%gb PETROLEUM Bstnni.eh. P.tr, Obl. 4% 101%, tOiy,gb PREMIELEENINGEN Amst.rdam'74 f 100 3 Am.terdtm'74 f 1000 3 Am.t.rd.m'25 f 100 3 112 HO*/, Amstardam'33 f 100 3 105'/, 107 %gl Witte Kruis 1888 95% 951/, INDUSTRIEELEN T. d. ft.rgk V J. 200 A l40gb T. d. B.rgk fc J. 200 B 135gb De Gruytar A p. A. 158 De Gruytar B p.w.A. löS1/^ Lever Bros k ünil. o.A 164l/s 1641/* NederLFordlntom. A. 3411/! 342 Hederl, Kebelfebr. c. A. 408 409s/4 Philips Gem. Bezit o.A. 270 275gb SCHEEPVAART Java-Ohina-Jap.L.o.A. 184 184 Ned.Soheepv.IJme o.A. 217 21974

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 1