Iets meer dan een Gril! GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN RADIO-PROGRAMMA Zondag 28 September HILVERSUM I. 415.5 M. 8 gewijde muziek (gr.pl.); 8,30 BNO: nieuwsber.; 10 Utrechtsch Stedelijk or kest (opn.); 11,30 kinderkoor „De Merels"; 12 Boyd Bachman en zijn orkest; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten; 1 Nederl. Verbond voor Sibbekunde: Vragenbeantwoording; 1,15 De Meester zangers; 1,40 gram.; 2 Puszta Ernö en zijn orkest; 2,40 orgelconcert; 3 radio- tooneel; 3,45 Schrammelkwartet en so liste en de Romancers en sol:ist)e(5 voor de jeugd; 5,30 viool en piano; 6,05sport van den dag; 6,30 ensemble Bandi Ba- logh; 7 actueel halfuurtje; 7,30 gram.; (met toelichting); 8 Omroeporkest; 9,10 Klaas van- Beeck en zijn orkest en de 1001 Nacht Zangers; 9,45 BNO: nieuws berichten; 10—10,15 BNO: Engelsche uit zending: An American sees Holland. HILVERSUM II. 301,5 M. 8 gram.; 8,30 BNO: nieuwsberichten; 8,45 gram.; 9 Rondom het orgel (voor- Sbereid door de* Christelijke Radio Stich ting); 9,30 morgenwijding (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting); 10 Zondagmorgen zonder zorgen; 12 Cyclus „Kent Gij Uw Bijbel?" (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) (opn.): 12,15 gram.; 12,45 BNO: nieuws- en eco nomische 'berichten; 1 De Melodisten; 2 voordracht; 2,15 Amsterdamsch Bach-en semble; 3,05 4-handige pianovoordracht; 4 Studiodienst; 5,30 BNO: sportuitslagen; 5,40 gram.; 5,45 voordracht; 6 Variété programma; 7 actueel halfuurtje; 7,30 gr; 7,45 reportage; 8 Omroep-Symphonie-or- kest en solist; 9—9,15 gram'.; 9,45 BNO: nieuwsberichten10—10,15 gram. Maandag 29 September HILVERSUM I. 415.5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gewijde muziek (opn.); 8,35 gram.; 9,15 voor de huis vrouw; 9,20 gram.; 10,40 voordracht; 10,50 Sylvestre-Trio; 11,30 voordracht; 11,40 gram.; 12 zang en piano; 12,40 al manak; 12,45 BNO: nieuwsberichten; 1 cello en piano; 1,45 Molto Cantabile; 2,30 gram!.;i 3 voor de vrouw; 3,45 gram.; 4,20 Violo d'amore en piano; 4,45 voor de jeugd; 5,15 BNO: nieuws-, economi sche en beursberichten; 5,30 gevarieerd programma/j 7 /actueel halfuurtje; 7,30 De Ramblers; 8 Concertgebouw-orkest, so- list en gram.; 9,30 gram.; 9,45 BNO: m10—10.15 BNO: Encrel- f SPORT nieuwsberichten; 10—10,15 BNO: Engel sche uitzending: Things worth knowing about Holland. j HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45—8 Zie Hilversum I. 8 BNO: nieuws- berichten; 8,15 gram.; 10 morgendienst - (voorbereid door de Christelijke Radio- j Stichting); 10,20 pianovoordracht11,00 voordracht; 11,20 zang met pianobege- leiding; 12 ensemble Willy Kok; 12,45 j BNO: nieuwsberichten); 1 ensemble Bandi Balogh; 1,30 Klaas van Beeck en zijn orkest; 2 Omroeporkest; 3 Boyd Bach- main en zijn orkest; 3,45 voordracht; 4,00 j ensemble Jonny Kroon; 4,45 gram.; 5 voor de jeugd (voorbereid door de Chr. Radio Stichting)5,15 BNO": nieuws- economische- en beursberichten; 5,30 Gooiöch Kamermuziek-Gezelschap6,00 reportage; 6,15 Otto Hendriks en zijn -orkest; 7 actueel halfuurtje; 7,30 piano- soli; 7,45 politiek weekpraatje; 8 gram.; 8,25 Landmans Lust; 9 orkest Boyd Bachman (opn.); 9,45 BNO: nieuwsberich ten; 10—10,15 pianosoli (gr.pl.) In Duitschland is algemeen op de scho len het gotische alphabet door hjet „nor maalschrift" vervangen, d.w.z. het z.g. Latijnsche schrift met schuine letters en cijfers; het Latijnsche, dat men tot dus verre op de scho)en er bij leerde, was, meestal het z.g. Sütterlingenschrift, met rechtopstaande letter- en cijferteekens. De bedoeling van deze verandering is een vereenvoudiging van het onderwijs, dat zich tot dusverre over twee schrift soorten moest uitstrekken. De gotische schrijfletters zullen dus langzamerhand uitsterven. Feuilleton 26 (Slót). Welkom op „Woudzicht" zeg ik glimlachend en de geduchte ontmoeting is voorbij. Dank je, antwoordt hij met een stem, die ik zoo goed ken. Wat is hii veranderd!... Van den slan ken jongen, dien hij was, is hij ge- Worden tot een stevigen, f linken jonge man, zéér knap, maar die ouder lijkt, dan hii is. Wil je daar binnengaan? vraag ik, mijn hand zachtjes terugtrekkend uitzijn krachtigen greep. Ik beloof je dat ik niet langer dan een. minuut zal ophouden. Is zij daar? Ja. Hij draalt een oogenblik en vraagt op zachten toon: Heb je mij vergeten? Precies op de manier, zooals jij mij vergeten hebt! Hij schudt het hoofd, gaat binnen en ik trek mij terug; maar nog juist hoor ik de kreet van verrukking, waarmee ze hem in de open armen ijlt, BURGH l/ll-ZIERIKZEE l/d Morgen (Zondag) spelen het eerste en het tweede elftal van Burgh vriend schappelijk tegen het eerste en tweede elftal van Zierikzee. Het tweede elftal om> 1 «uur en het eerste elftal om(.4 uuir. Bij gunstig weer kunnen spannende ont moetingen tegemoet wórden gezien, die zeker veel belangstelling zulllen trekken. Volgende week komen de Burgh-elftalllen naar Zierikzee. NOORDGOUWE UI.V.O. I Zondag a.s. wordt "fae Nederlaagwed strijd Noordgouwe—IVO gespeeld. Gezien de laatste wedstrijden van IVO mag men verw achten, dat zij Noordgouwe zeer zie ker flink partij zal geven, temeer daar 1 de thuisclub de laatste weken uit vorm is. Op een overwinning mag Noordgouwe niet rekenen, hoogstens op een gelijk spel. Voor de spanning in het tourno/ó-i zou een overwinning van IVO het beste zijn en daarop is evengoed kans. De prijzenverdeeling is dan ook nog niet mogelijk voordat de laatste wedstrijd gespeeld is, want na IVO komt Renesse ook nog aan de beurt, dat nu weer volledig kan uitkomen. De thuisclub verschijnt als volgt: P. v. d. Klooster d.; A. C. Beneder en M. Moelker a.; A. de Vin, C. Koopman en K. Dalebout m.; T. de Vin, J. Mol, A. Klaasse, L. de Keijzer en C. Feleus v. De opjstelling is dezelfde als tegen Zierikzee. Alleen in de middenlinie is een verandering gekomen, die van wei nig belang is. De wedstrijd begint om 4 uur en wordt geleid door den hee" A. v. d. Weele. Vooraf spelen Noordgouwe II en IVO II een vriendschappelijke wedstrijd om 2.30 uur. Vorige wéék liet 'de thuisclub het Jeelijk zitten, maar we hopen dat ze nu beter partij geven, hoewel zij met enkele nieuwe spelers uitkomt, die nog niet zijn ingespeeld. De opstelling is: A. de Wit d.; H. A. E. v. Griethuijsen en P. Constandse a.; J. Malepaard, L. Moermand en J. Fonteijne m.; M. v. d. Weele, W. Vaane, J. van Dïjke, D. de Bil en J. v. Almen,- kerk v. RENESSE l-NOORDWELLE I Het elftal der rood-witten, dat a.s. Zondag tegen Noordwelle speelt, is in groote trekken ongewijzigd gelaten. Het meerendeel der zelfde spelers, die reeds 6 wedstrijden in successie verlo ren, krijgen nog een laatste kans zichj te herstellen, doch dan mogen zij Zon-i idag zeker wel de matheid', die hun spel kenmerkt geheel doen verdwijnen en meer aandacht aan het plaatsen en het vleugelspel besteden. Immers wat Zondag j.l. de Renesse- reserves presteerden, kan zeker ook door Noordwelle herhaald worden. De samenstelling van het elftal zal zeer zeker niet ieders instemming hébben, doch men dient niet uit het oog te ver liezen, dat ook vele reservespelers tot op heden in het eerste elftal volkomen faalden. --.i Niettegenstaande dit, blijft de opstel ling voor ons een groot vraagteekerf en geven allen zich niet geheel, dan gaat} Noordwelle met de eer strijken. De' wedstrijd vangt aan om 4 uur: (M.E.T.) en wordt geleid door den heer» Hogerland1. H. L. O. De proeven werden afgelegd door den heer N. W. vam den Broek te Z i e ri k - zee. - MARKTBERICHTEN Coöperatieve Veiling Zierikzee Veiling van 26 September, Alicante f45; Frankenthaler f40—50; Maagdeperen f 1622; Beurré Merode f 22 Durandau f 10—27; Zoete Unet f15— 22; Steroppels f25; Spinazie f12; Toma ten f 16; Stamprincesseboonen 12.80— 16; Andijvie f6.50; Groene Savoije Kool f3.50; per 100 kilogram. Het "diner is afgeloopen en het was een maaltijd zóó opgewekt als er in lan-p gen tijd niet een op „Woudzicht" had plaats gehad. Zelfs Tante Rosa lachte van harte, toen Gerard vertelde van zijn avonturen in het buitenland. Robert heb ik nooit zpo gelukkig zien kijken, sinds Gerard Baxter in huis kwam. Na het diner gaan wij, dames, met ons drieën naar den salon. Tante Rosa houdt siésta op de sofa; Lize knielt naast mijn laag stoeltje neer en kijkt mij aan. Wel kindje, is je gemoed nu tot rust I gekomen? i O, Rosalie, ik ben toch zoo gelukkig! Ik hoop, dat dit zoo blijven zal, liefste, zeg ik en kus' haar op het voor hoofd. Ik hoop, dat jij eens net zoo, geluk kig zult zijn als ik. Maar, kindje, ik ben zoo tevreden, als ik maar wenschen kan! Ja?Dat verdien je ook Rosalie, 1 want je bent zoo goed voor mij geweest f en voor hem! Maar of ik mij nu ook beloond voel nu ik jullie beiden zoo gelukkig zie! I Mijnheer Robert zag er vanavond ook heel gelukkig uit; vond jê niet? Ja, hij was heel opgewekt gestemd. Ik wilde wel, dat je niet die leelijke muisgrijze hadt gedragen, ging Lize voort Staat idiie mij dan zoo afschuwelijk? Neon, dat nu niet! Maar in je BOEKEN EN BROCHURES HET LUISTERSPEL, bekeken door Toon Rammelt. Uitgave Rijks-Radio Omroep. Het Nederlandsche luisterspel heeft tot: nu toe te kampen gehad met goede sce narioschrijvers en -componisten, alsmede vakkundige regisseurs en vertolkers. Daar er weinig teksten van formaat waren, kon de illustratieve componist er zelden inspiratie uit putten, terwijl de vertol- tolking van het luisterspel voor een te groot deel in handen was van acteurs/, die het radiowerk als een prettige bij verdienste beschouwde. In dezen toestand moet een verande ring ten goede komen, al zal dat in het begin niet gemakkelijk zijn. „De Neder landsche Omroep" wil echter niets on beproefd laten, om een verandering te bewerkstelligen en de uitgave van dit boekje, dat C. B. Teunisse van leukei teekeningen en Ad. Ludger van mooie< foto's voorzag, is bedoeld als een stap in de goede richting. NEDERLAND ALS INDUSTRIELAND. Nederland is een op hoog peil staand, landbouwland, maar het is daarnaast in steeds meerdere mate ook een industrie land geworden-..-Wij hebben thans een uitgebreide, veelzijdige nijverheid; dit te laten zien en het groote publiek meer; bekend te maken met den arbeid in en de beteekenis van deze nijverheid voor ons land in de bedoeling van de vereeni- ging „Nederlandsch Fabrikaat" met de uitgave van een serie boekjes: „Hoe maakt men...? In deze serie, waarvan wij thans het eenvoudig doch goed uitgevoerde vijfde deeltje ontvingen, wordt op populaire,') heldere wijze beschreven hoe allerlei ar tikelen, die wij dagelijks gebruiken in eigen land door Nederlandsche arbeiders worden vervaardigd. Teekeningen vullen den tekst op geslaagde wijze aan. Dit vijfde'deeltje'behandelt de vervaar diging in Nederlandsche fabrieken van boeken, electromotoren, laken en andere wollen stoffen, papier, penningen, rijwie-. len, schaatsen, sigaren, speelgoed van hout en stroocarton. WEEKREVEU DE PRINS Het kwaad der waarzeggerij worilt in een artikel als ondermijner van de gees telijke volksgezondheid gesignaleerd' en wordt in de belangstelling dér overheid aanbevolen. Aan Paracelsus, den wegbe reider der moderne geneeskunde, is het volgende artikel gewijd. Een interessante fotoreportage brengt den lezer iin het ro mantische Serajewo, waar Oost en West elkaar ontmoeten. De moeilijkheden, waar mede het Duitsche leger bij zijn opmarsch/ in het Oosten. de kampen heeft, blijkei^ duidelijk uit een fotoserie onder den titel}' „Voorwaarts, ondanks modder en ver- sperringen". Verder de gewone jrubrjekeny vervolgverhalen, puzzles enz. ZUNIG MET ELECTRICITEIT j 1 Kook alle gerechten met zoo weinig i mogelijk water en met gesloten dek- I sel. 2 Schakel direct op „O" wanneer de l gerechten zijn doorgekookt. 3 Vermijd gebruik van lichtkronen, l schroef in elk geval een aanstal lam- I pen los. 4 Gebruik geen sterkere lampen dan noodzakelijk is en laat vooral geen licht onnoodig branden. 5 Gebruik zooveel mogelijk alleen bu reau-, lees- ,of schemerlampen. 6 Zet de radio af, als U niet luistert. 7 Strijk alles in één keer. 8 Schakel het heetwaiter-reservoir uit, als U den volgenden dag weinig of geen heet water noodiig heeft Be perk zooveel mogelijk het gebruik van warm water. 9 Gebruik uw stofzuiger goed, dan kunt U een keer overslaan. C*> CS CS CS CS CS CS <X> CS IN DE .WEEK VAN 28 SEPTEMBER T/M. 4 OCTOBER 1941 De arbeid is de heerlijkste openbaring van de liefde. liicht-blauwe zou je veel mooier zijn ge weest. Nu, Idle zal ik dan morgenavond dragen; dat beloof ak je! Morgenavond lis Gerard er niet. Maar iemand- anders zal er wel zijn denk ak met blijdschap in het hart. Lize licht ineens het hoofdje pp en luistert naar eenig geluid in den hall. Duurt het je zoo lang, dat hij komt? plaag ik haar wat. Een oogenblik later staat Gerand er; maar, als ik rondkijk naar Robert, is die er niet; hij zóekt zeker zijn troost dn een sigaar. Helder is het terras verlicht door de zilverwitte maan. Zoo schijnbaar ben ik naar buiten gegaan om van ide heerlijke avondlucht te profiteeren, in waarheid echter, om den Baxters gelegenheid te geven, ongestoord van eikaars gezelschap te genieten', voordat Dirk binnenkomt met de thee. Ik sta geleund over de balustrade van het terras en zoo vindt Robert mij, als hij1 een oogenblik later, al rookendie, komt aangewandeld. Welk gelukkig toeval heeft je hier heen gedreven, Rosalie? Het was meer om de Baxters in vrijheid van elkaar te laten genieten. Een vriendelijke gedachte! Wie moe- Elk der volgende Besohikbaar per persoon Geeft reoht op het koopen van: t/m. 3 jaar 4 t/m. 14 t/m. 20 Jaar Vol Een heid bonnen 13 Jaar was senen 28 Sept. t/m. 4 Oot. 1941 in tijdrnk yin één week 37-4 brood 37 brood 4 rants. 1 Va rantsoen) brood of gebak 9 18 22 18 rants. 37 vleesoh 37 vl.waren V, rantsoen 1 1 rantsoen i vleesoh of vl.waren 2 3 3 3 rants. 37 melk I (rom.) VU liter melk 7 3V, liter 38 reserve 31/. kg aardappelen 31/, 3Vt 3'/, kg 7 Sept. t/m. 4 Oot. 1941 in tijdvnk vin vier —eken 114 algemeen l kg suiker 1 1 1 1 kg 115 algemeen 250 gram koffiesurrogaat 250 250 250 250 gram 116 algemeen 500 gram jam 500 500 500' 500 gram 34 35 i 36 37 j Vi rantsoen bloem, brood of gebak 4 4 4 4 ratib. O rijst 250 gram rijst 250 gram C havermout 250 gram havermout 250 - gram 117 algemeen 250 gram havermout 250 250 250 250 gram 118 algemeen 250 gram gort 250 250 250 250 gram 119 algemeen 100 gram vermicelli of maizena 100 100 100 100 gram 34-35-36-37 «kaas 100 gram kaas 400 400 400 400 gram 25 Sept. t/m. 13 Oot. 1941 in tijdv.k rnn 19 dagen 36 37 boter 250 gram boter 250 500 500 500 gram 36-37 vet 250 gram boter met reductie 250 500 500 500 gram ÉÉN KANTSOEN Brood Gebak Bloes 100 gram brood Rijst Havermout Gort Vermicelli Maizena Vleesoh Vleésohwaren Jam 75 gram 140 gram 300 gram 400 gram 500 gram 600 gram 70 gram 250 gram 250 gram besohuit, wafels,- biscuits, koekjes, óf speculaas, koek óf cake, óf gevuld klein korstgebak, óf gevuld groot korstgebak, óf taart, gebakjes tarwebloem bakmeel •meel,, roggebloem, -meel, zelfrijzend rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, -meel kindermeel havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeel- vlokken, gruttemeel, (gemengd meel) Voor de overige artikelen vermelde hoeveelheden 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten) gruttemeel, (gemengd meel) 100 gram vermloelli, macaroni, spaghetti 100 gram maizena, sago, aardappelmeel, óf 100 gram zetmeel, veusrerkt in puddingpoeder of pudding, sauspoeder 100 gram vleeBoh, gewioht van been inbegrepen 75 gram gerookt of gekookt vleesoh, óf 75 gram gerookte worstsoorten, óf 100 gram gekookte worstsoorten, óf 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, óf 150 gram bloedworst, zure zult 500 gram jam, siroop, honing, enz. is het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande lijst ten ze maar lang samen laten, vindt je niet, Ellie? Ik geloof niet, dat hij mij ooit te voren „Ellie" heeft genoemd; mocht idit zoo wezen, dan herinner ik het mij toch| niet meer. Maar het doet mij aangenaam1 aan om het hem te hooren zeggen met} zijn ernstige stem. Ik moet zóó thee schenken. Thee?,.. Denk je nu, dat ze thee, of ook maar iets anders verlangen, wan neer ze samen zijn? Maar tante Rosalie wordt wakker met de regelmaat van een wekker en dan wil zij atijd bediend worden. i Ik heb nogal hoop, dat haar vroo- lijkheid aan tafel een slaapwekkenden in vloed op haar heeft gehad..., O Ellie,, wat is het toch een mooie avond. Ik dacht juist hoe heerlijk het zou zijn, als ik je kon overreden, om even den turn in te gaan, toen ik je vond. Ja? Nu, maar zelden komen j© wenschen zoo snel in vervulling; tenmin ste, dat is mijn ervaring. Men zou zoo haast zeggen, dat jou maar heel weinig te wenschen over bleef, Ellie! De meeste menschen be schouwen het natuurlijk zoo, dat je alles hebt, wat je hart maar begeeren kan! Maar zou je dat nóg gelukkig ma ken? Ik heb op het oogenblik één ding, dat ik wensch Om je gelukkig te maken? Om mij zóó overweldigend gelukkig te maken, dat ik daar alle moeilijkheden van het leven door vergeten zou. Ellie, je hebt mij eens gezegd, dat je" zóó veel voor iemand anders voelde, dat ik al mocht ik ook honderd maal beter wezen, dam die man, dat zijn je eigen woor den; norait voor jou kon zijn, wat diie man voor je was! Ja, antwoord ik droomerig, terwijl ik mij heel .goed dien dag herinner. Ik heb je toen niet zijn naam ge vraagd, dien zal ik je nu nog niet vragen; maar wel wilde ik je verzoeken om die beschouwing nog eens in overweging te nemen en om eens na te gaan, of je nu eindelijk toch niet eens wat liefde zoudt kunnen voelen voor mij, die je al zoo lang heb liefgehad? Maar, ik heb geen hart meer om je te schenken, Robert! Niet? Nu, dan weet ik het toch beter dan jij, Ellie! Hij is nu tot vlak bij mij getreden, houdt de armen open; en, zonder verder eenige bedenking te opperen of ook te voelen, geef ik toe aan die zwijgebdtef uitnoodiging, en nu eerst doorstroomt mij het gevoel, dat ik waarlijk niets meer te wenschen oyer heb! i EINDE. T/'iÜ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4