Distributie-maatregelen Goedkoop en doeltreffend „SUCCESJES". ADVERTENTIES Knipcursus Dr Schilling Dr ten Cate fotowerk de Feijter Dam, Zierikzee gemeubileerde zitkamer DE KERN N.V. Delllandsche Assurantie Cie - Oude Delft 49 •- Delft Zierikzeesche Nieuwsbode SUCCESJES KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERSI Zy, die wensohen deel te nemen aan de te honden knipcursus, kannen zioh nog opgeven voor 1 October a s. J. J. BORST, Havenplein. Opgelet J iederen Dinsdag 9—4 nar: Goes Wijngaardstraat 13 Donderdag 2 October l1/a-B1/, uur: Bergen op Zoom hótelRemmers, Stationsplein (Maagdarm-Rheomatische- Zennwziekten) is Donderdag 25 September afwezig Rotterdam, Eendraohtsweg 65 Voor le klas Opnamen alléén van 2 tot 8 unr. Bestelt uw groot-opnamen vooraf! Het is in nw eigen belang, anders hebben pasfoto's voorrang. 'b Zondags gesloten! Heer zoekt te Zierikzee en Blaapkamer met uitstekend pension Brieven onder lett. A.G.S., Boekh. KOENS, Den Haag. Woning te huur gevraagd (Oot. Nov. ot event later) ie Zierikzee of onmiddellijke omgeving, door echtpaar zonder kinderen. Brieven mst bijzonderheden en prijs onder no. 3, bureau van dit blad. van alle goede reclame COURANTEN RECLAME Officieels publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherjj Verplichte levering van slacht' schapen. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd deelt het volgende mede In verband met den on bevredi genden aanvoer van slaohtschapen zal op korten termijn een verplichte levering van slaohtsohapen worden ingesteld. Als basis voor deze ver plichte levering zal in het algemeen worden genomen de onlangs gehou den September-inventarisatiemoch ten echter reeds vroegere omtrent een bepaald bedrijf beschikbare ge gevens daartoe aanleiding geven, dan kunnen in deze gevallen die gegevens als basis voor de verplich te levering worden benut. In het algemeen zal van de in de September-telling 1941 vermelde categorieën //hamels" en ^andere schapen" 100% geleverd moeten wordennadere gegevens hierover zullen zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. In verband met het bovenstaande wordt den sohapenhouders in hun eigen belang aangeraden eerst deze nadere bekendmaking af te wachten alvorens tot verkoop van schapen over te gaan. De levering van slachtschapen aan de Nederlandsohe Yeehonderijoentrale kan op de ge bruikelijke wijze blijven geschieden, daar hiermede met de verplichte le vering rekening zal worden gehouden. De sohapenhouders dienen er echter zorg voor te dragen, dat zij de voor deze geleverde schapen uitgereikte airekeningsbewijzen ontvangen van hun handelaren, die verplicht zijn deze bewijzen aan den eigenaar te overhandigen. Deze airekeningsbe wijzen moeten zijn voorzien van den naam van dengene, van wien het geleverde schaap afkomstig is en dient door hem zorgvuldig be waard te worden. Tenslotte zij medegedeeld, dat ten aanzien van de in de September- telling genoemde categorie »fok- rammen, geboren vóór 1941", ont heffing verleend wordt van het ver bod tot verhandelen, afleveren en ontvangen van schapen. Deze ont heffing geldt tot 20 October 1941. 19 September 1941. Radiotoestel te koop met ultra korte golf, voor f 85, Br. letter O, aan 't bureau v. d. blad. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherjj Inlevering van broodbonnen door detaillisten De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- soherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de inlevering van broodbonnen door detaillisten. Ten gevolge van het feit, dat na 20 September a.s. de totaal per week beschikbare hoeveelheid brood met 10 verminderd wordt, geveir de kleine bonnen van de broodkaart, welke tot op heden recht gaven op het koopen van één rantsoen brood of gebak, na 20 September a.s. recht op het koopen van een half rantsoen brood of gebak. Volledigheidshalve wordt er de aandacht op gevestigd, dat één rant soen brood 100 gram blijft, terwijl ook een rantsoen gebak ongewijzigd blijft. De met //vier rantsoenen brood", //één rantsoen brood", rantsoen brood" en de met //bloem" gemerkte bonnen blijven op dezelfde hoeveel heden recht geven als tot dusverre het geval was. Inlevering bonnen voor toewijzingen /bloem en meel" In verband met het bovenstaande dienen de bonnen, welke op vier rantsoenen brood of gebak recht geven, zooals gebruikelijk opopplak- vellen MD 18 te worden ingeleverd. De bonnen, welke recht geven op één rantsoen brood en welke op een half rantsoen brood recht geven, dienen öp afzonderlijke opplakvellen MD 268 te worden ingeleverd, echter met één ontvangstbewijs MD 201. Op dit ontvangstbewijs dient op een afzonderleken regel te worden vermeld het aantal bonnen van vier rantsoenen, het aantal van één rant soen en de bonnen van een half rantsoen met vermelding van het totaal aantal rantsoenen brood, dat deze vertegenwoordigen. Het aantal rantsoenen brood, dat voor een toewijzing voor 50 kg bloem of meel moet worden ingeleverd, blijft op 680 gehandhaafd. Inlevering bonnen voor Het vermelde ten aanzien van de inlevering van bonnen voor een toe wijzing //bloem of meel" is tevens van toepassing ter verkrijging van toewijzingen //gebak". Het minimum aantal rantsoenen is 40 en daar boven steeds een veelvoud van tien. 20 September 1941. VOEDZAAM, ZUIVER EN OVERHEERLIJK VAN SMAAK Ongevallenverzekering (ook voor Ziekteverzekering Dienstbodeverzekering Brandschadeverzekering Bedrijfsschadeverzekering Stormschadeverzekering Glasschadeverzekering Rijwieldiefstalverzekering Inbraakverzekering Oorlogsongevallenverzekering in- en uitwonende kinderen) Zeer gunstige verzekeringsvoor- waarden Oonourreerende tarieven 1 Vlotte schaderegeling 1 Door speciale tarieven kunnen wij ieder de meest passende verzekering aanbiedenYoor een of meer branches actieve agenten gevraagd. Boekh. W. DE VRIES Rz„ Zzee Kastranden, wit, met breede en smalle rand. Idem geblokt en met gekleurde rand. Rollen kastpapier, rood, wit en blauw. Idem damast, geblokt. Rollen kaftpapier 35 cent. Gouranthangers, met 2 bakken, voor opbergen van papier tevens, 65 ot. Briefbloo met 100 enveloppsn wit, goed gegomd 100 cent. Wilt U dagelijks op de hoogte bljjven van de Abonneert U dan op de Van 1-4 regels f 0,70 Te koop spenoude biggen bij J, M. J. v. d. LINDE, Dreisohor. Te koop of te hnnr gevraagd: een rolstoel Aanbiedingen Garage G. v. d. BOUT. 3 gem. stoppelklaver ie koop C. RENTIER Jz,, Nieuwerkerk. I is een advertentie in de rubriek in de nummers van Maandag - Dinsdag - Woensdag - Donderdag KERKNIEUWS INTREDE Ds. H. J. SWIERTS Na een zorgvolle tijd, kreeg de Geref. Kerk te Tholen weer, na een vacature van ongeveer een jaar, een eigen herder en leeraar, in oandidaat H. J. Swierts, voorheen hulpprediker te Ylissingen. De kerk was geheel gevuld, toen Zon-; dagmorgen oand. Swierts, door ds G. Smeenk van Ylissingen werd bevestigd, met de woorden nit These. 2, hoofdst. 3 vers 1-3. Als thema plaatste spr. boven zijn tekst//De beteekenis v»n het gebed voor de gemeente", waarna hij zijn gehoor be paalde bij le. Het doel van het gebed 2e. de nuchtere werkelijkheid3e. de blijvende zekerheid. Na het eindigen dezer predikatie, nam aan de handoplegging deel ds le Gointre van Bergen op Zoom. Tot slot zong de gemeente staande haar nieawen dominé toe, ps. 121 vers 4. Nog voller was de kerk, toen des avonds ds Swierts zijn intrede deed. Spr. koos tot tekst Jer. 1 van het 4e tot het 8ste vers. In zijn proloog gewaagde spr. van de groot» blijdschap voor hem, toen de Heere zijn gebed en begeerte van zijn kindsohe jaren, kwam te verhooren, door hem een eigen gemeente te schenken. Dankbaar zijn hij en zijn eohtgenoote, voor de vriendelijke wijze, waarop de gemeente hem tegemoet is getreden. Hij hoopt, dat de' pastorie het oentrale punt zal worden van 't gemeente leren. Vooral hoopte spr. in zeer nauw contact te leven met de jeugd der gemeente. Dat de gemeente hem moge ontrangen als een onvolmaakt en -zondig mensoh, doch wiens begeerte het is, niet den mensoh te brengen op den kansel, dooh alleen het woord des Heeren, waarvan Jezus Christus het middelpunt is. Zeer stelde spr. op prijs de tegenwoor digheid van de collega's nit Bergen op Zoom, Krabbendijke, Rilland-Bath en Oad Voesemeer, den predikant der Herv. Kerk met kerkeraad, ds. Batelaan, de afgevaar digden van Poortvliet, en het volledige ooilege van B. en W. van Tholen, bene vens de burgemeester van Ond Vossemeer, zijn bevestiger ds. Smeenk, zijn ouders en schoonouders, terwijl spr. warme woor den van waardeering uitte over het vele goede dat hij als student had genoten van wijlen ds. Akkerhuis te Maassluis. Hierna bepaalde spr. naar aanleiding van zijn tekst, zijn gehoor bij le, de Goddelijke oorsprong van het ambt, 2e het haar gegeven God delijke gezag, 3e de Goddelijke waarborg aan het ambt gegeven. Na den dienst sprak ouderlingVerkamman namens den kerkeraad en de gemeente woorden van welkom en gelnkwensohen, spr. daarbij wijzende op zijn groote ver antwoordelijkheid en de ernst van zijn roeping. Staande zoog de gemeente den nieawen predikant ps. 123 v. 1 toe. Nadat ds. Le Gointre nog had gesproken namens classis -en gemeente, sprak ds. Swierts woorden van dank tot de spr. en gemeente. Z. Eerw. zeide het zeer te waar deuren, dat zijn Herv. collega ds. Batelaan hier tegenwoordig was. Hij hoopte ondanks het kerkelijk verschil gezamenlijk met hem te bouwen aan den groei van God's Ko ninkrijk. Na het zingen van ps. 56 v. 6 verliet de groote sohare voldaan het kerkgebouw. Geref. Gem. SCHERPENI8SE. Woensdag 24 Sept., 8 ure, ds. van Stuivenberg van Ierseke. Donderdag 25 Sept., 4 en 8 ure, ds. J.Fraanje van Barneveld. SPORT ONDEBWIJS Duitsch op da lagara school De Staatscourant van gisteren bevat een besluit vau den secretaris-generaal van op voeding, wetenschap en onltnarbesoherming waarbij o.m. wordt bepaald, dat aan het leerplan van een sohool voor gewoon lager onderwijs, voor wat bttreft het zevende leerjaar, het vak Dnitsohe taal wordt toe gevoegd. De vakken Fransohe taal en Engelsohe taal mogen behoudens goedkeuring door dezen seoTetaris-generaal in het hiervoor genoemde leerjaar niet aan het leerplan worden toegevoegd. Het leerplan van een sohool voor ge woon lager onderwijs wijst aan, dat in het zevende leerjaar drie aren aan Duitsoh zullen worden besteed. Nadarlandscha associatie voor Practijk-axemans Opgericht is de Nederlandsohe Assooiatie voor Praotijkexamens, waarin zioh hebben vereenigd de vijf vereenigingen, die tot nu de bekende praotijkexamens in boekhouden en handelscorrespondentie afnamen. POST-TELEGRAAF-TELEFOON Vacantia voor Poststationhouders De persdienst van het N.Y.Y. schrijft In Mei j.l. heeft de ambtenaarsbond aan den direotenr-generaal der p.t.t. verzooht ook den ongeveer 2000 stationhouders bij den p.t.t.-dienst een jaarUjjksohe vacantie toe te kennen. Thans heeft de direotenr- generaal bepaald, dat aan do stationhonders een jaarlij ksohe vaoantie van 6 dagen kan worden toegekend voor rekening van het bedrijf. Hij kan reeds over het loopende jaar worden verleend. VOETBAL. Nieuw© clubnaman in dan N.V.B. Naar wij van den secretaris van den Nederlandsohen Voetbalbond vernemen, zijn de volgende naamsveranderingen van vereenigingen, uitkomend in de competitie van den Nederlandsohen Voetbalbond, door gevoerd Juliana wordt Spekholzerheide; P.W. te Enschede wordt E.F.H.O.; Wilhelmina te Den Bosch wordt De KanariesWil helmina te Weert wordt Weert 1908. RENESSE l-RENESSE II 6-7 De wapenschouw der rood-witte voet ballers in het kader der nederlaag-wed strijden van Renesse I, dat ditmaal slechts één invaller voor Blok telde, is geëindigd in een verdiende nederlaag voor Renesse I. Haar spel was van het zelfde kaliber als in de vorige nederlaagwedstrijden en te Zonnemaire, daarentegen demonstreerde het tweede een aantrekkelijk open spel, de voorhoede treuzelde geen oogenblik, elke bal werd direot doorgegeven door de middenlinie, waarin Walkier en Gilijamse de vleugelspelers in het spel betrokken, die de geheele verdediging zoodanig nit elkaar speelden, dat de ruststand 2-6 luidde. Beide keepers maakten eenige fouten. De baok's der reserves Dalebout en de Rijke, waren wat opstellen en wegwerken be treft, de meerderen van het trio Verjaal- v. Sluijs en later Straaijer, waarbij bet wegwerken zeer slecht was. De middenlinie van het eerste, Kooman, Hanse, v. d. Werf, kan geen vergelijking doorstaan met het trio Dorreman Jr., Walkier, Gilijamse en faalde volkomen. De rerrassing van den dag was het voorhoedespel van de reserve's Verjaal Jr., v. d. Nood, de Wit, Boot en Telle. Dit spel hadden we niet verwacht. Wo weten evenwel dat ééa zwaluw nog geen lente maakt, maar deze middag verdienden zij stellig een extra pluim. Ook de voorhoede van het eerste, dat door het falen van de middenlinie en achterhoede een zware taak had, was lang niet sleoht. Dorreman en Stoel speelden een goede wedstrijd, van Sluijs was vol doende, Reinboad speelde door blessures op halve kraoht en Kooman deed nattig veldwerk al zien we htm liever in de middenlinie. Voor het spelverloop het volgende j Na 10 minuten maakt v. d. Nood reeds 01, even daarna besloot Verjaal Jr. een zijner solorennen met een laag sohot (0 - 2), na 20 minnten maakte Boot een goede opening, waarna de Wit no. 3 insohoot (0-3). De voorhoedo van het 1 e kwam meestal, niet verder dan Dalebput en de Bijke. Aan de andere zijde bracht v. d. Nood met een sohot via beide staanpalen den stand op 04. Daarna maakte Stoel het eerste tegenpunt (14), waarna Verjaal Jr. weer een dar vele duellen met zijn broer .won en onhoudbaar insohoot (15). Vijf minuten voor de rust besloot de Wit eên aanval met een magnifiek sohot dat zeker het mooiste doelpunt der 13 was (16). 3 sooonden voor de thee verkleinde v. Slaijs den achterstand lot 2-6. Na de thee was de voorhoede van het eerste beter. Stoel, v. Slnijs en nogmaals Stoel maakten er 5—6 van en Stoel had bovendien met veel peoh te kampen. Aan de andere zijde kopte de Wit een hoek schop kenrig in (57), waarna v. d. Werf den eindstand op 6—7 bracht. Door deze nederlaag is de taak der elf talcommissie er niet gemakkelijker op ge worden. i KORFBAL. Vriendschappelijk. D E.S.-D.S.S. 2-3 Begunstigd door mooi weer, besloot D.E.S, Zaterdagavond haar korfbal-seizoen door een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen D.S.8.* welke met een 32 overwinning voor de Nieu werker kers eindigde. De eerste tien minuten was D.8.S. sterk in de meerderheid, dooh daarna begon het spel zioh meer te ontplooien en zioh over het geheele veld te verdeeltn. Uit een van haar vele gevaarlijk aan vallen wist D.8.8. de leiding te nemen 0—1, dooh niet lang kon zij haar voor sprong handhaven, daar D.E.S., uit een fferre positie van Jan Veratraaten, de gelijkmaker sooorde 1—1. Zoo brak de rust aan. Ook Da de pauze wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op, tot eindelijk D.8.8. de leiding weer wist te nemen 2—1 en zelfs direot daarop deze voorrprong nog wist te vergrooten tot 31. D.E.S. spande nu haar uiterste kraohten in, met het resultaat dat zij voor het eiude door mej. E. Quiet haar aohteretand wist te verkleinen tot 3—2. Hoewel D.E.S. met 2 invallers speelde, kan door haar teruggezien worden op een goede en prettige wedstrijd. Elk der spelers heeft naar vermogen zijn uiterste krachts inspanning gegeven. Vooral ook de in vallers vertolkten een goede partij, waarbij vooral Gerard Verstraate getoond heeft zijn plaats in het eerste twaalftal waard te zyn. H. L. O. De proeven werden afgelegd door de heeren: J. B. Buyse en J. A. Gjlden te Zierikzee. Beurs van Amsterdam ran Maandag 22 September STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. Obi. 1 100 1940 I 4 100% Obl. f 500 1940 I 4 100"% Obl. f 1000 1940 I 4 101% R.eep, f 100 1941 4 100% Reeep. f 500 1941 4 100%, Reoep. 1 1000 1941 4 100%gl Grootboek f 1000 3% 95 Oertif. ran Xnsahr. 3 87% Grootboek f 1000 3 88 Obl. f 100 1936 3 96 Obl. f 500 - 1936 3 96% "Obl. f 1000 .1936 3 97% Obl. 1 100 1937 3 92 Obl. t 500 1937 3 93 Obl. 1 1000 1937 3 90 Obl.f 100 (31/,) 1938 3 94% Obl.l 500(3%) 1938 3 94'/, Obl.f 1000(31/,)1938 3 94% gl Gartifiaatan I 1000 2% 76 Greotboek f 1000 2% 76%, HYPOTHEEKBANKEN Dordreohtaoha 3% 97% gl Insulaire R 3% 961/, Dtreehtsohe 4 100% Westl. H (ru 2) 3% 98% gl Zeeuwsohe 31/, 96% Znid-Holl.saha H (ru) 31/, 97% PETROLEUM B»t»»l«ebePetr.Obl. 4% 101%gl PREMIELEENINGEM Amttardam'74 f 100 3 Am.tardam'74 f 1000 3 v Amst.rdem'25 f 100 3 113'/, Aaut.rdom'33 f 100 3 105 Witte Kruis 1888 86% INDUSTRiEELEN r.d.BargbkJ, 200 A 140gb r. d. B.rgk k J. 200 B 135gb D. Gruytor A p.A. *8 De Gruyt.r B p.w.A, 158% Lerer Bro« k Dull. o.A, 163% Nederl.FordAutom.A. 342 Nederl, Kab.lfabr, e.A. 415 Philips Gem. Beiit o.A. 277 SCHEEPVAART Jara-China-Jap.L.e.A. 1781/, Ned.Soheepr .Unie o.A. 218 L.K. 100%, 1001%. 101% 1001/, 100% 1001%,gl 87% 88 96% 96% 97% 91% 9U/, 89% 01% 91'/, 91% gl 76 16%. 97% gl 97 100% gl 98% 96i%, 1011/,gb 108 90 161% 340 417 280% 179 222

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3