Uit Stad en Provincie Uit de Nieuwsbode an vóór vijftig Jaar Van 8 14 Sept. 1891. De Zierik- zeesche kermis concentreerde zich dat jaar, door de aanhangige demping vam een gedeelte Oude Haven, nabij het Ha venplein. Op dit plein stond het nationaal- paardenspel onder directie van den heer S. Schuitenvoerder. Voor den 24 Sept. werd een ten toonstelling in zaaigranen aangekondigd. Secretaris van de Centr. Tentoonstellings- vereeniging was de heer H O. Mulock Houwer te Z i e r i k z e e De heeren M J. Schuurbeque Boeije en G. Kok Jr. namen ontslag als ouder ling der Ned Herv. Gem. te Zierik- z ee Vermoedelijk tengevolge van hooi- broei verbrandde de schuur van den land bouwer C van Schelven en de berg plaats van den timmerman C Kappers te Brouwershaven In 1891 begon de zomer niet, zoo als gebruikelijk, op 21 Juni, maar op 9 September, een tijdstip waarop' hij ge woon is afscheid te nemen. BRUINISSE. poor het Centraal Verkoop kantoor van mosselen te Bergen op Zoom werd heden aan de kweekers bericht, dat van 10 September a.s. af mosselen zul len kunnen worden geleverd. Evenals verleden jaar wordt gerekend met 3 verschillende kwaliteiten, n.l. B- motsselen (16 tot 22 k.g.), B 22 plus, B extra en A-mosselen. In afwijking van vorige jaren zal bij de berekening van het vischgewicht worden uitgegaan van de bruto hoeveelheid. De maximum-prijzen zullen later wor den bekend gejnaakt. Aangedrongen wordt aan de kwaliteit de meest moge lijke zorg te besteden. Mosselen met meer dan 12 pet. tarra zullen worden! afgekeurd. ST.-ANNALAND. Burgerlijke Stand over Augustus. Geboren: 3. Abraham, z. van M. Gunter en P. van den Boogaart; 5. Jacobus Gerard, z- van J. Hage en G. C. Boogert; 13. Johannes, z. van P, van Amerongen en C. van Sluijs; 31. Corne- lis Adriaan, z. van J. Gunter en A. Rijn berg. Gehuwd: 7. ,C. W. Gunst, 28 j. j.m., en K. Bruijnzeel, 21 j. j.d.; 14. J. C„ Boogert, 28 j. j.m. en P. van Oeveren, 20 j. j.d.; 121. M. J. Ampt, 25 j. j.m, en> A. D. Goedegebuure, 22 j. j.d.; 21. J. Overbeeke, 18 j. jm., en A. A. van Zet ten, 18 j. jjd. Overleden: 2, J. B. van Dijke, 10 j.; 6. M. A. Mosselman—Slager^ 73 j.; 8. L. Ridderhof, 47 j. Ingekomen: Neeltje M. Hendrikse van St.-Maartensdijk; Bartelijntje Verbeek van Dreischor; Córnelia van Oeveren van Sta- venisse; Sijtje van Hemest van Bussum. Vertrokken: Martina H. M'. Sleeuwen- hoek naar Nieuwerkerk a/d. IJsel; Abra ham Feijtel en echtg.e naar Rotterdam. De gehouden collecte voor de t.b.c.- bestrijding bracht f71.60 op. BECHTZAKEN Politierechter te Middelburg D. H., 32 jaar, te Stavenisse, we gens het feit dat hij in Januari 1941 te Stavenisse gebruik heeft gemaakt, als ware het echt en onvervalseht, van een geschrift, namelijk een werkgeversverkla ring, op een aanvraagformulier M.D. 47, luidende: „met bovenstaande verklaring accoord. De werkgever...", onder welke accoordverklaring valschelijk als onder- teekening de handteekening L. Hage was geplaatst, door voormeld valsch geschrift bij den Distributiedienst W. Hanssens in te leveren. (Gebruik maken van een ver- valscht geschrift als ware het echt en onvervalschj)- Eisch f25 b. s. 10 d. h. Uitspraak conform eisch. C. R., 37 j., te Zierikzee, wegens beleediging van (E. van de Sande, huis. vrouw van J. Bouwman, op 16 Maart 1941 te Zierikzee. Eisch f 40 b. s. 20 d. h. Uitspraak f 30 b. s. 15 d. h. D. M. van D., 31 jaar, te Oud-Vos- s e m e e r, wegens mishandeling van Pie- ter Andries Fase, op 15 Februari 1941 te St.-Annaland. Zaak uitgesteld tot 19 September. J. B., 39 j., te St.-Maartensdijk. wegens (d iefstal van een -vat benzine, toebehoorende aan M. J. Mol, gepleegd op 18 Februari 1941 te St.-Maartensdijk. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. LANDBOUW EN TEETEELT Puizta'g worden bouwland Hongarije, het land van de puszta's, het land van de in schaapspelzen gehul de herders, van zigeuners en ruiters, verliest meer en meer zijn romantisch karakter. Meter voor meter wordt de steppe teruggedrongen, grooter wordt het bouw land en kleiner dè puszta. Thans zullen binnen afzienbaren tijd de laatste onge repte vlakten verdwijnen. Dwars door de grootste puszta van Hongarije, de Puszta Hortobagy, wordt een reusachtig stelsel van bevioeiïngskanaien gegraven en spoe dig zal de tarwe golven op de plaatsen, waar vroeger de bruine Tzikos, de her der, heer en meester was. De puszta, oorspronkelijk uitstekende bouwgrond, heeft zijn huidige karakter eerst gekregen, nadat de Turken in de zeventiende eeuw de uitgestrekte bos- schen hadden gekapt. De daardoor ont stane droogte en de toenemende heete zomers hebben het eens vruchtbare, land veranderd in een steppengebied, waar hoogstens nog veeteelt kon worden uit geoefend. Na den wereldoorlog probeerde men de geringe regenval te vergrooten door opnieuw in de laagvlakten bosschen aan te planten. Na eenigen tijd bleken deze maatrege len onvoldoende te zijn en daarom werd in de laatste jaren een grootsch opgezet bevloeiïngsplan ontworpen, waarmede thans een aanvang is gemaakt. Ruim 165.000 H.A. zullen worden be vloeid, waarvoor de Hongaarsche regeer ring een bedrag van 80 millioen pengö beschikbaar heeft gesteld. De duur der werkzaamheden wordt geschat op vijf tien jaar. KONIJNEN HOUDEN Grotnvotr »t*«ds noodzakelijk Nog te veel meent men, dat -een konijn uitsluitend op aardappelschillen kan wor den gehouden en dat men de_ruif maar heeft vol te laden om.verder alles aan moeder natuur te kunnen overlaten. Men betrachte regelmaat bij de voeding en bij het drenken. Tweemaal per dag is veel beter dan driemaal op ongeregelde tij den. Binnen drie kwartier moet het konijn het voedsel tot zich hebben kunnen ne men, overdaad schaadt ook hier. De hoe veelheid is niet aan te geven, ook een konijn stelt indivjdueele eischen. Zeker kan men de hoeveelheid niet afmeten naar de grootte, de hoeveelheid is zeker niet recht evenredig met de grootte, integendeel naar verhouding eten dieren van kleine maat meer dan hun soortge- nooten van grootere afmeting. Wie te veel voedsel geeft, zal als gevolgen ver stopping, trommelzucht en den dood van het konijn hebben te duchten. Wat het voedsel betreft, nog steeds is het mogelijk gras te voederen. Vooral zorge men, zoo lang mogelijk groen voe der te geven, desnoods als bijvoer. Ook hooi blijft-eerr uitmuntend voeder. Vochtig gras is niet nadeelig, waartegenover niet genoeg gewaarschuwd kan worden tegen gebroeid gras. Naast gras komen, vooral in de winter, als groenvoer in aanmerking alle koolsoorten, de buitenste bladen zijn uitmuntend, behalve roode en bloemkool. Kool heeft als eenig bezwaar, dat het een waterig voedsel is, wat men opheft door hooi bij te voeden. Voorts kunnen straks winterwortelen, knolraap, suikerbiet en mangelwortel 'dienst doen. Zoo nu en dan geve men wat peterselie of selderij en ten slotte de zoQ.geliefde aardappelen, in het bijzonder aardappelschillen. Deze schillen en ook de aardappelen, b.v. de kleine, die toch voor de menschelijke consumptie onge schikt zijn, mogen geen 'kiemen bevatten wal in den laten winter veel voorkomt. Men voedere de aardappelschillen en ook de aardappelen gekookt. Het meekoken van gedroogde brandnetels verbetert den te maken stamppot. Ter wille van het vocht, voedere men ook hier wat hooi bij. Ook het bijmengen van wat zemelen wordt 'door bekende liefhebbers aangeraden. Bij dezen stamp pot kan ter afwisseling worden toege voegd, kastanjemeel, waarbij aangemaakt een tikje zout moet worden gedaan, ter wijl niet mag worden vergeten, dat 't toedienen van kalk heilzaam werkt, b.v. de bekende vitakalk, anders half-melk- zure en half-fosforzure kalk, goed door- eengevijzeld. Graanvoer is in deze dagen onmogelijk te bekomen, doch hoe goed graan ook is, een konijn kan ook zonder graan op slachtgewicht komen en gezond blijven, mits het groenvoer niet ontbreekt en nat voer wordt vermengd met droog wei- dehooi. Vooral in zomersche dagen is drenken noodzakelijk, doch na het dren ken neme men den drinkensbak weg of ledige dien. Voorts kunnen droge korstjes van brood worden gebruikt en bij het geven van melk wake men tegen het toe dienen valT*ongekookte melk, in verband met de vatbaarheid van langoor voor t.b.c. Wie aldus zijn dieren met zorg groot brengt, zal genoegen en voordeel hebben van zijn dieren. Konijnenvleesch staat, wat voedings waarde betreft, aan de spits der vleeseh- éoorten. WETENSCHAP EN TECHNIEK MARS EN VENUS Er Is een tijd geweest, dat de astronoJ men met hun telescopen den nachtelijken hemel afspeurden en gebogen zaten over tabellen en berekeningen in de hoop be woonde planeten te kunnen ontdekken. Het was in den tijd, dat men de „Mars kanalen" ontdekte en maar al te gaarne bereid was in deze kanalen het werk te zien van wtóens, begaafd met redelijke vermogens. Het was in den tijd, dat de eerste Morsesignalen door den aether flitsten en men van een draadlooze ver binding met Mars. droomde. Het was ook in die Jdiagen, dat een geleerde voorstel de om in de Sahara met haar eeuwig! wolklooze hemel reusachtige meetkundige figuren iin het zand te teekenen als een- symbool en een boodschap tegelijk,... Spoedig bleek evenwel, dat de Mars- kanalen geen kunstmatige scheppingen waren en men kwam tot de ontdekking*, dat van een draadloos verkeer nimmer sprake zou kunnen fcijn. De radiogolven- bleken niet in staat de aard-atmospheer te verlaten. Mars is echter niet de eenigste planeet, die relatief gesproken dan altijd dicht bij de aarde staat. Venus, om.' ringd, zoo als reeds spoedig was geble ken, door dichte wolken, kon ook be woonbaar zijn. Men aarzelde daarom niet om te ver. onderstellen, dat deze wolkenhemel uit waterdamp bestond en dat Venus daar om, dank zij de grootere zonnewarmte, een tropische vegetatie en mogelijk le vende wezens zou bevatten. De spectraal- analyse heeft deze veronderstellingen wreed verstoord. Met behulp van de spectroscoop kon namelijk worden vast gesteld uit welke elementen het licht be staat, dat door een hemellichaam wordt uitgezonden. Het bleek, dat de voornaamste bestand- deelen van de Venusatmospheer geen wa terdamp, doch koolzuur en zeer geringe hoeveelheden zuurstof waren en leven, zooals wij dit op aarde kennen,op - Ve nus onmogelijk moest wzijnv Verder bleek uit de spectraal-analyse, dat de tempe ratuur van de buitenste wolkenlagen 50 graden bedroeg, zoodat de aardtempera- tuur minstens 100 graden moest zijn. De jongste Diiitsche onderzoekingen echter hebben nog meer aan het licht gebracht. Dezer dagen verscheen in Duitschland een publicatie van K. Wurm over de atmospherisehe samenstelling van Venus. Het blijkt thans, dat Formeldehyd-ver- bindingen de voornaamste bestandd'eelen van de Venusatmospheer vormen. En wanneer men weet, dat het smeltpunt van Formaldehyd tusschen 140 en 770! graden ligt, dan kan men zich een voor stelling maken van de hooge tempera turen, die op Venus moeten voorkomen.' Tevens is thans uitgemaakt, dat zooals: zorgvuldige temperatuurmetingen duide lijk hebbén aangetoond, de witte Pool-i kappen op Mars uit ijs bestaan. VOOR DE HUISVROUW Wringen Een wringer wordt nog heel vaak ver keerd gebruikt. Men ziet menigmaal dat het waschgoed er lukraak door gedraaid wordt, met als gevolg dat het goed toch nog te lijden heeft, knoopen er af sprin gen en de wringer beschadigd wordt. Het goed moet zoo glad mogelijk tus schen de rollen gelegd worden. Dit houdt in, dat alle stukken plat opgevouwen moeten worden. Dit neemt zeker even tijd, maar het wringen gaat daarna ook vlugger en beter. Knoopen moeten plat naar binnen gelegd worden om bescha diging te voorkomen. Kleine stukken, zooals kraagjes, wasch- handjes, ceintuurs en dergelijke kunnen tusschen groote stukken gelegd worden, terwijl men meerdere smalle stukken, b.v. kousen naast elkaar kan leggen. Kleedingstukken, dje gemakkelijk kleur afgeven, haalt men niet door den wrin ger, doch worden in een badhanddoek gerold en uitgeknepen. Vóór het opbergen moeten de schroeven van den wringer losgedraaid worden. Men droogt, de rollen met een doekje af. Wordt de wringer in langen tijd niet gebruikt, dan rolt men een vochti'gen doek om de rollen heen om het uitdro gen en het barsten van het rubber te gen te gaan. TELEGRAMMEN BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Britsche bommenwerpers hebben Zon dagnacht storingsaanvallen met onbelang rijke gevolgen ondernomen op het West en Noord-Duitsche Rijksgebied. Een for matie drong door tot Berlijn. Slechts een gering aantal vliegtuigen kon echter door de afweerversperring heenbreken. Door het neerwerpen van brisant- en brandbommen op woonwijken leed de burgerbevolking verliezen aan eenige doo- den en gewonden. Economisch-militaire of militaire schade is niet ontstaan. *De afweerartillerie en nachtjagers schoten, volgens tot dusverre ontvangen berich ten, negen vijandelijke bommenwerpers neer. ENGELSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de Britsche duikboot F 33 als ver loren moet worden beschouwd. PIERRE LAVAL ZOO GOED, ALS HERSTELD. Pierre Laval is thans zoover hersteld dat hij Zondag voor het eerst het bed: heeft kunnen verlaten. Zijn eerste bezoek bracht hij aan Marcel Déat. Laval be schouwt zich als hersteLd en heeft den, wensch uitgesproken binnenkort het zie kenhuis te Versailles te verlaten. RADIOREDE VAN ROOSEVELT. President Roosevelt had Dinsdagmorgen om vier uur (M.E.T-.) een radiorede moe ten uitspreken. „Columbia Broadcasting" deelt mede dat de rede is uitgesteld tot a.s. Donderdag. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig Jaar Van 8—14 Sept. 1916. De heer W. A. E. v. d. Pluijm werd te Haarlem be noemd tot leeraar in de kunstgeschiedenis aan de meisjes-H.B.S. aldaar. Het te Zierikzee, in plaats van kermis, gevierde najaarsfeest, verheugde zich in groote belangstelling van stad- en Jandgenooten. De heer L. de Oude, werd herbe noemd als burgemeester der gemeente Serooskerke. Op „Heesterlust" te Schuddebeurs werd een groote geitententoonstelling ge houden. Voor het hoofdacte-examen slaagden A. van Es, J. van Dienst en C. Roozemond allen voordien werkzaam "té St.-Phi- 1 ip slan d. Te Poortvliet werd het door de fa. Dekker te Goes geleverde kerK- orgel plechtig in gebruik gesteld. BOEKEN EN BROCHURES „DE WINDHAPPERS" door J. Mens. Uitgave V. Holkema Warendorf, Amsterdam. De Windhappers zijn een paar jonge Amsterdamsche werkloozen, die er, ge wapend met een tent, een harmonica en een viool, op uit trekken om,! te trach ten al musiceerende den kost op te schar relen en en passant iets van ons fnooie land te zien. te krijgen. Zoowel in het een als het ander zijn ze niet onfortuin lijk, al komen zij dan ook niet verder dan het Gooi, waar de een zijn „verloren vader" en de ander een baantje vindt. Een frisch en fleurig boek dat oudere jongens en evengoed meisjes met genoe gen zullen lezen. HET SIGNAAL. De September-aflevering van het Sig- naai opentmet een interview met Sta lin's zoon, die in Duitsche gevangenschap is geraakt. Dan volgen een paar boeiende foto's van een Duitsche stormboot op den Dnjepr, die zich een weg baant, dwars door het Sowj et-Russische vuur. De teekena,ar van Signaal schetst het dramatisch einde van een mammoet-tank. De P.K. man Hubmann schrijft over den Duitsch-Roemeenschen stormaanval' op de brandende hoofdstad van Bessarabië. An dere foto's laten zien, hoe Duitsche bom bardementsvliegtuigen de aanvoerwegen in de Sowjet-unie vernielen en verhalen van het opwindend duel tusschen een Duitsche en een Sowjet-Russische- tank. De groote woestijnslag bij Solloem wordt verbeeld in een reeks kleurenfoto's en authentieke kaarten. De luitenant Schmitz, schilder van oorlogstafereelen maakt het vergaan van de Hood aanschouwelijk. WIJ - OINS WERK ONS LEVEN. No. 9 serveert „het hors d'oeuvre" van het Wij-menue van deze week en daarin zijn een serie foto's opgenomen uit het leven van een serveuse. „Fluwee- len snelheid" vertoont in beeld een van' de bekende renstallen, hoe de mooie' paarden verzorgd worden. „Muildieren in Zuid-Amerika" betreft een fotoserie uit een ver land en over vreemde menschen. Medische praatjes en wenschen worden •in de nieuwe rubriek „Volgende patiënt" verteld. MODE IN HERFST 1941 Het Septembernummer van „Die Mode" bevat allerlei interessante gegevens voor komende seizoen. Modellen van Schulze und BibemeU, Frekato, Strohbach, Adèle List en vele andere eerste klas modehuizen worden hier op bijzonder smaakvolle wijze naar voren gebracht, zoo duidelijk en sugges tief, dat men zich op een modeshow! waant. Het is moeilijk de vele modellen afzonderlijk te bespreken. Men ziet ele gante en sportieve mantels in zeer veel variaties; hierbij treedt de geruite stóf, die deze izomer reeds zoo'n succes had, sterk op den voorgrond. De japonnen veftoonen de ronde, vrouwelijke schou derlijn, dikwijls geaccentueerd doorschou- derpassen of laag ingezette mouwen. Veel ruimte voor in de rok, soms zelfs met sierlijke drapeeringen. Hoeden voor iedere leeftijd en elk uur van den Idag^ HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 7 (September, f 1000: 5566. f400: 4048. - f 200: 6873, 16313. f 100: 2696, 2787, 3485;, 11313, 12114, 12185, 13535, 14521, 18883, 19709. SPORT KORFBAL S.D.K.B. RUST ROEST 1-RAPiDE 14-1 Voor de Zaterdagavond in het Sport park „Bannink" gespeelden wedstrijd om het le klasse Korfbalkampioenschap be* stond niet zulk een groote belangstelling als verwacht werd, ofschoon de weers omstandigheden buitengewoon guinstig waren. De aanwezigen hebben kunnen ge nieten van een vlugge partij korfbal, waarin zelfs bijwijlen zoo snel werd ge speeld "dat scheidsrechter van Griethuij- sen, die overigens goed leidde, het niet altijd kon bijbeenen. Rust Roest heeft ge wonnen doordat zij beter profiteerde van de geboden kansen, maar in het veld was Rapide heusch niet veel minder. Het doelen was echter slecht, vooral van de zijde der dames, terwijl de heeren hierin niet fortuinlijk waren. Als Rust Roest a.s. Zaterdagavond naar Burgh komt, staat het heusch nog niet vast wie de overwinning zal behalen, al zijn de rood zwarten technisch ook bet^r. Over den wedstrijd het volgende: Rust Roest mist mej. F. Berrevoets en verschijnt met de dames Bilius, Box man, Brouwer, v. d. Houten, Kouwenberg en Kraak en de heeren H. J. en U. E. Berrevoets, v. d. Graaf, Kraak, Moer- mond en L. A. Schouls. Rapide moet het zonder mej. C. Dalebout doen en komt uit met de dames Beije, Blom, Bom, E. Dalebout, v. d. Velde en Verwest en de heeren van Dalsen, van Dijke, Hanse, Steur, v. d. Zande en van Zuijen. Direct ontwikkelt zich snel op en neer gaand spel waarbij beide verdedigingen zich goed weren. Als bij een Rust Roest- aanval mej. Bom, mevr. Boxman even vrijlaat profiteert deze van de geboden kans en Rust Roest leidt (1—0). Rapide zet dan ook enkele aanvallen op, maar tot doelpunten weet zij het niet te bren gen. Een goede aanval der roodzwarten levert dan weer succes op als H. Berre voets van verren afstand een schot lost dat doel treft (2—0). Na deWisseling zijn de eerste aanvallen weer voor de geelblauwen, maar weer valt een doel punt aan de andere kant als een snellen aanval den bal bij Moermond doet be landen, die zich niet bedenkt en den bal in de korf doet verdwijnen (3—0). 'Dit is wel een te groote voorsprong voor Rust Roest, maar eindelijk zien de gasten hun moeite dan ook eens beloond door een goed doelpunt van van Zuijen (3—1). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust is Rust Roest even in den aanval maar Rapide neemt al gauw het spel over en bedreigt herhaaldelijk den Rust Roestkorf, maar het lukt maar niet 'met doelen en de nfooiste kansen wor den soms om zeep gebracht. Rust Roest zet hier veel minder aanvallen tegen over 'die evenwel lang niet ongevaarlijk zijn en als bij een van deze v. d. Graaf vrij komt schiet hij van korten afstand in. (4—1). Onvermoeid wordt er verder gestreden. Enkele schoten van Rapide- zijde belanden op de mand en Rust Roest schiet eenmaal ongelukkig op de paal. Kort voor het einde krijgt Ra pide een strafworp te nemen, maar van Dalsem werpt de bal naast. Onder groote spanning komt dan het einde van dezen prettig gespeelden wed strijd. D.S.S. II-ZWALUWEN II 5-0 (reglementair) De voor Zaterdagmiddag in het Sport park „Bannink" vastgestelde wedstrijd om het 2e klassekampioenschap tusschen DSS II en Zwaluwen II heeft geen doorgang kunnen vinden doordat Zwaluwen II niet. is opgekomen. DSS en vele anderen maakten alzoo een vergeefsche reis naar Zierikzee. DSS II heeft hierdoor met 5—0 gewonnen en is aldus 2e klasse kampioen geworden, wat voor haar wel aangenaam is, doch geen algeheele vol doening schenkt, daar er beter om ge speeld had kunnen worden. Vriendschappelijk. OLYMPiA I-VITESSE I De reeds eenige malen uitgestelde vriendschappelijke wedstrijd tusschen Olympia I en Vitesse I vindt nu as. Dinsdagavond te half acht plaats in het Sportpark „Bannink". De opstelling van „Olympia" is als volgt: Aanval de dames- J. Doeleman en C. Labzowski en de heeren M. W. Catshoek en G. Timmerman. Midden: de dames M. Cashoek en B. Labzowski en de hee ren J. L. Viergever en F. v. d. Klippe. Verdediging: de dames L. van Gastel en P. de Vlieger en de heeren J. Quant en M. L. Breetvelt. Als Vitesse volledig uitkomt kan een mooie wedstrijd wor den verwacht. Scheidsrechter is de heer J. C. Bravenboer. H L. O. De proeven werden afgelegd door:mej. B. Labzowski en den heer A. Brand te Zierikzee, VOETBAL S«riew«dstrij<fen v.v. «Zonnemaire» Ook den tweeden Zondag mochten de seriewedstrijden der v.v. „Zonnemaire" zich in goede belangstelling verheugen en de aanwezigen hebben kunnen genie ten van eenige mooie en spannende par tijen voetbal. Ook nu waren er evenals vorige week Zondag eenige verrassingen. Noordgouwe II beet geweldig van zich af tegen IVO II en wist zoodoende een gelijk spel te behalen (2—2), zoodat strafschoppen hier de beslissing moesten brengen. Dank zij den helderen blik van doelman P. v. d. Klooster, die dezen dag een geweldigen kijk op strafschoppen had, wonnen de Noordgouwenaars met 2—1, zoodat .zij in de finale tegen Zie rikzee III "kwamen. t)ok IVO I zorgde voor een verrassing door Zonnemaire 1 een gelijk spel (0—0) af te dwingen; wat zeker een mooie prestatie is, daar de rood-gelen thuis niet voor de poes zijn. Hier beslisten de strafschoppen ten gunste van Zonnemaire (4—3). Zierikzee 1 had niet heel veel moeite met het ge havende Renesse I, dat met 5 invallers uitkwam, 5—0 was hier den uitslag. Zie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3