Officieele bekendmaking van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid.' Distributie van straatklinkersmetselsteenen en dakpannen. In verband met een ter sake door den Direoteur van het Rijksbureau voor Bouw materialen getroffen regeling, sullen in het^algemeen geen metselsteenen, straatklinkers of dakpannen meer worden afgeleverd zonder overlegging van een machtiging tot aankoop, af te geven door den Algemeen Gemaohtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid. Aanvragen tot het verkrijgen van bovenbedoelde maohtigingen moeten in tweevoud worden ingezonden aan den Algemeen Gemaohtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid, Carel van Bylandtlaan 30 'a Gravenhage, onder gebruikmaking der daarvoor bestemde en bij de fabrikanten en handelaren aanwezige formulieren. Op andere wijze ingediende of onvolledige aanvragen kunnen niet in behandeling worden genomeD. 's Gravenhage, 3 September 1941. DISTR'BUTIE VAN BLOEM EN GRUTTERSWAREN De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt in aansluiting op het bonaanwijzigsbe- rlobt voor de week van 7 tot en met 13 September 1941 nog het volgende be- kend. Zooals u'.t genoemd bericht 'blijkt, is met ingang vanj 7 September a.s. het ar tikel bloem enz. in plaats van een week- artikel een viervveeksch-artikel gewor den. In verband hiermede zijn dan ook voor het tijdvak van 7 September tot en met 4 October a.s. vier bonnummers, derhalve acht bonnen, van de bonkaart ..diversen" aangewezen. Voorts wordt er geen rijst enz. meer beschikbaar gesteld. Deze blijft uitslui tend gereserveerd voor kinderen van 0 tot en met 3 jaar en voor degenen, die voor losse rantsoenbonnen „rijst" in aan merking komen. Op den bon „C Rijst" voor kinderen tot en met 3 jaar is thans geen gruttenmeel (gemengd meel) meer verkrijgbaar, doch in plaats hiervan kan op den bon kindermeel worden gekocht, i Ter vervanging van het rantsoen rijst lis de bestaande bon voor 250 gram haver- jjmout of 250 gram gort vervangen door seen bon voor 250 gram havermout en daarnaast een bon voor 250 gram gort. In plaats van 250 gram havermout of gort naar keuze kan men dus thans zoowel 250 gram havermout als 250 gram gort koopen. Volledigheidshalve wordt er op gewe zen, dat voortaan op den bon voor ha vermout naast de gebruikelijke artikelen ook havergorl en gruttenmeel verkrijg baar zijn en op den bon voor gort, voortaan ook gortbloem en gruttenmeel. DISTRIBUTIE VAN BOTER In aansluiting op het bonaanwijzitngsbe- richt voor de week van 7 tot en met 13 Sept. 1941 wordt nog medegedeeld, dat de bonnen 31, 32 en 33 van de boter en vetkaarten kunnen worden vernietigd. Uit Lima wordt bericht, dat een archeo logische expeditie in de nabijheid van de oude Inca hoofdstad, Cuzso een oude stad heeft ontdekt, die in arehae- ologisch opzicht buitengewoon belang wekkend is. De ruïnes van deze stad be vinden zich in goeden staat, de expedi tie was midden Augustus bezig deze ruïnes bloot te leggen. Men had toen; reeds vele d uizende kubieke meters grond!, —afgegraven. De stad werd door een toe-, val ontdekt, toen men gedurende opgra vingswerkzaamheden op 14 badbassins' stootte. De stad ligt 3000 meter boven; den zeespiegel. GEMEENTERAAD ZONNEMAIRE Zwamvoroenigirg «De G-ov»ling«n» Ontslag hoofd der school Woordon ten afscheid Vergadering van den Raad der gem. Zonnemaire op Zaterdag 30 Augustus. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. De Zwemvereeniging ,De Grevelingen" doet mededeeling van haar oprichting en vraagt eenige dingen aan te schaffen als springplank en badhokjes enz. De voorzitter heeft geïnformeerd naar de kosten. De springplank zou kos ten f36 en een badhokje f47,50. Uit de discussies komt naar voren, dat men wel voor sport is, doch dat men de regeling vpn de onderhavige aangelegenheid ge heel aan het particulier initiatief wil overlaten. Mogelijk zou subsidie kunnen worden verleend. De voorzitter brengt in stemming om een springplank op kosten der gemeente aan de haven te plaatsen Dit voorstel wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen Van den heer C I. Serlé is een schrij ven ingekomen, waarbij deze eervol ont slag vraagt uit zijn betrekking van hoofd der openbare lagere school in deze ge meente tegen 11 November a.s., op wel ken dag hij volgens de wet met pensioen gaat, terwijl hij eveneens ontslag vraagt uit de overige functies, waartoe de Raad hem heeft benoemd. Op de meest eer voile wijze wordt hem dit gevraagde ontslag verleend. In de VeLdwachtersver- ordening wordt een wijziging gebracht betreffende dienstjaren voor periodieke verhoogingen. De Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening deelt mede, dat voor de gemeente geen ontheffing kan worden verleend van de verplichting tot inzamelen van beenderen, als opgelegd in de Afvallenbesluiten 1940 I en II in zake de z.g. huishoud beenderen en sla gersbeenderen. De betrekkelijke veror deningen worden vastgesteld. De jaarwedde van den grafdelver L. I. Fondse, belast met het onderhoud der begraafplaats bedraagt f75. B. en W. zijn van oordeel, dat de begraafplaats piet goed wordt onderhouden en dat, ten einde goed onderhoud te kunnen ver langen, de jaarwedde dient te worden verhoogd. Uit de gehouden diseussies blijkt, dat men voor verhooging der jaar wedde is en dat dan op het onderhoud behoorlijke controle zal moeten worden gehouden. Besloten wordt met algemeene i stemmen de jaarwedde met ingang van 1 Sept. a.s. te bepalenop f 150, onder I voorwaarde, dat de begraafplaats niet alleen keurig wordt onderhouden, maar dat le. het gras 2 maal op tijd per jaar minstens gemanid moet worden, 2e. de haag idem; 2 maal geknipt moet worden, I 3e. ten allen tijde de begraafplaats van f onkruiden te onthouden en 4e aan de zuid- en westkant van de oude begraaf- plaats ook aldaar slootkant onderhouden S en houtgewas tijdig snoeien. Het dagloon van den gem.-werkman wordt bepaald op f3,50. Het bekende verzoek van de vereeni- ging van koffiehuishouders enz. te Zie- rikzee om verlaging van het vergunnings recht voor de café-houders in de .ge meente wordt z.h.s. afgewezen, daar de wet het niet toelaat. Over de rekening der gemeente der inkomsten en uitgaven over 1940 wordt door niemand het woord gevraagd, zoodat ze op voorstel van den voorzitter voorloopig wordt vastgesteld in gewonen dienst met een ontvangst van f41315,57 en met een uitgaaf van f 36932,85, .ajlzoo met een batig slot van f 4382,72 en in kapitaaldienst met een ontvangst en uitgaaf van f 4422,44. Z.h.s. wordt besloten a. het bedrag, dat de gemeente over het jaar 1940 werkelijk heeft uitgegeven voor de kosten voor het openbaar lager onderwijs voorloopig vast te stellen op f 988,72b. het bedrag, dat over het jaar 1940 beschikbaar is ge steld, voorloopig vast te stellen op 63 maal f 12 is f756 en c. het verschil tusschen de sub a. en b. bedoelde bedra gen voorloopig vast te stellen op f232,72 meer uitgegeven. De rekening van het burgerlijk armbestuur over het jaar 1940 wordt goedgekeurd met een ontvangst van f8132,47 en aan uitgaven met r^een bedrag van f 4623,ll5, alzoo met een batig slot van f 3509,35s. De begrooting dier instelling voor 1942 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf met f6234,17. Tot lid van het burgerlijk armbestuur wordt herbenoemd de heer P. van Dijke. Vastgesteld wordt het bedrag der ver goeding aan de bijzondere schoolalhier volgens art. 101 der L.O. wet 1920 na aftrek der schoolgelden ad f 82,66 op f 217,34 en volgens art. lOlbis, 9e lid, dier wet op f 100, terwijl de voor ver goeding in aanmerking komende uitga ven bedragen f869,70. In de gem. pe- grooting voor 1941 worden eenige wijzi gingen gebracht. Ter tafel komt nog de winst- én verliesrekening over 1939 en de belans op 31 December 1939, alsmede deze stukken over 1940, van de vereeni- ging krachtens de Landarbeiderswet. Na de omvraag, die niet veel opleverde, zegt de voorzitter, nu de werkzaamheden van den Raad en B. en W. blijven rus ten, de leden van den Raad dank voor al hetgeen ze in het belang der gemeente hebben" gedaan; ook dankt hij den heer van den Bout voor de Wijze, waarop hij hem steeds heeft vervangen. De heer van den Bout dankt den voorzitter en' zijn medeleden voor de samenwerking en hoopt, dat het de gemeente goed mag gaan. De heer van Splunder onderschrijft het gesprokene van den heer v. d. Bout' en brengt ook dank aan den secretaris, ontvanger en bode voor hun bereidwil ligheid en hoopt dat het de /gemeente onder Gods zegen goed moge gaan. De, voorzitter dankt de sprekers en sluit de vergadering. GEMEENTERAAD HAAMSTEDE Jhr. Röell wet 10 jaar burgemooster Onder voorzitterschap van den burge meester Jhr. R. J. H. Q. Röell kwam de Gemeenteraad Vrijdag voltallig in open bare vergadering bijeen. Op daartoe gedaan verzoek wordt be- sloterr-aan de navolgende personen ont heffing te verleenen in den aanslag hon denbelasting M. S. Frenk, Q. J. de Koster, JM). J. v. d. Werf, W. Beije, M. G- Ge. leijnse en ds. J. den Hollander. Aangeboden is een schenking van wij len dhr. G. J. Reisinger groot f 200, on der voorwaarde dat de gemeente voor het onderhoud van zijn graf zal bor gen; besloten wordt deze schenking on der deze voorwaarde te aanvaarden. Vastgesteld wordt een Arbeidsovereen- komstenbesluit voor de vasten kern der Luchtbeschermingsdienst. Bij het punt Luchtbescherming wijst dhr. Jonker op de klacht van de brandweer e.a. dat bij dc brandblussching te Renesse de water leiding niet voldpende druk had, hoe wel toch om meer druk gevraagd was Als gevolg hiervan koh bij deze verschil lende branden niets met de waterleiding gedaan worden. Vastgesteld wordt een Verordening als bedoeld in het Afvallenbesluit 19401 I en II. Eveneens worden vastgesteld begro tingswijzigingen 1940 en 1941. .De aangeboden rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over het jaar 1940 wordt hierna z.h.st. vastgesteld. Op voorstel van de Commissie Bewaar- schoolonderwijs wordt besloten aan de onderwijzeres mej. P. T. Lemsom een salarisverhooging toe te kennen van 6 pet. met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1941. Aan het slot van de vergadering ge komen verkrijgt Weth. den Boer het woord en richt zich met de volgende! woorden tot den voorzitter; Het is vandaag bijna op hetzelf de uur tien jaar geleden dat Ge als- .Burgemeester werd geïnstalleerd in deze Raadszaal. Het !zal zeker ook voor U een dag zijn waarop Ge dankbaar zult zijn dat ge dit jubileum mag vieren. Uwi beide voorgangers hebben dit helaas niet mogen beleven. Ook wij zijn dankbaar dat ge op 26 Aug. 1931 tot Burgemees ter van onze mooie gemeente zijt be noemd. Wij hebben in deze 10 jaar in U een Burgemeester gehad welke de ge meentebelangen welke op zeer onpartij dige wijze heeft behartigd. Ik bedoel hier natuurlijk niet mee dat uw voorgangers dit niet hebben gedaan. Ook zij hebben- getracht de gemeente op waardige wijze in bloei te doen toenemen. Maar gij hebt dit streven van uw voorgangers met alle energie welke gij bezit voortgezet. Toen gij het Burgemeestersambt in deze ge meente aanvaardde waren groote plan nen al in vergevorderd stadium. Ik denk hierbij aan de Tuinbouwschool, en Vliegveld. Gij hebt deze plannen tot uitvoering mogen brengen. Daarna zijt gij de man geweest door wien nog vele werken in onze gemeente tot stand zijn gekomen. Ik denk hierbij aan het uitbreidingsplan, .en wegepverbe- teringen. En tenslotte denk ik aan' dé Waterleiding. Ook dit plan had al' jaren uw volle belangstelling als zijnde iets wat de gemeente niet kan missen,, wilde ze niet achteraan komen in de rij der gemeenten welke alles doen ten- eiinde het vreemdelingenverkeer te be vorderen. De laatste jaren zijn wel zeer moeilijke voor u geweest, maar ge hebt u door? uw rustige houding en groote opoffering doorheen weten te slaan tot heil van onze gemeente. Véél werk hebt ge moe ten doen, bijgestaan door het secretarie- personeel, wat in deze ook alle lof toe komt. Ik heb u leeren kennen als eerlijk?, onpartijdig, trouw en met een groot; verantwoordelijkheidsgevoel. Ook buiten de gemeentezaken hebt gij veel in het belang der gemeente gedaan. Ik denk hierbij aan het Groene Kruis en andere vereenigingen, als b.v. Vreemdelingenver keer. Voorts denk ik aan de restauratie van de Kerk. D|it ia door uw stuwkracht/, juist nog op tijd, voor ipeenstortiing be hoed. Ik weet van nabij wat ge daar voor gedaan hebt. De geheele gemeente, is u daar dankbaar voor. Ik gevoel mij verplicht ook nog enkele woorden te richten tot uw vrouw. Ook zij leeft in alles mee, zij heeft Zich dadelijk aange past aan het dorpsleven en staat u in alles bij. Wij gemeentenaren hopen dat u nog vele jaren aan het hoofd der, gemeente zult mogen staan; wij weten wat wij aan u hebben. Wij hebben u 10 jaren leeren kennen als een man op de rechte plaats, wij stellen het voljle ver trouwen in u. Gij hebt een 10-jarige ervaring. Ge kent de gemeente door en door en wij hopen dat het u gegeverj zal worden de gemeente door alle moei lijkheden heen te leiden. Geve God u hiervoor kracht en wijsheid. Vervolgens sprak weth. Vis. Wanneer men een terugblik werpt opi de afgeloo- pen 10 jaar, dan lean men niet anders zeggen dan da$ u veel tot stand hebt ge bracht en uw bemoeienissen veel en ve lerlei zijn geweest. Uit ervaring weet ik dat vele stukken en zaken uw aan., dacht vragen. Een zeer klein gedeelte> komt in den Raad en het overgroote, deel behoort tot de competentie van den. Burgemeester of B. en W. De leiding der vergaderingen is in goe de handen en wanneer de meeningen wel eens verschilden, dat weet u met tact tot een compromis te komen, zoodat par- I tijen vaak tot een bevredigende oplos- sing komen. Wanneer door vereenigingen 1 of ingezetenen een beroep op u wordt j gedaan is dit nummer tevergeefs geweest. Alles tezamen genomen leidt u het schip, der gemeente met vaste hand, tact en, overleg over de soms woelige zee en, kunt u met genoegen op uw afgeloopen, 10-jarige ambtsperiode terugzien. Ik hoop dat u ook onder de nu gewijzigde om standigheden de lust en kracht zult heb ben de belangen van de gemeente Haam stede te behartigen als tot dusver. De voorzitter spreekt dan als volgt: Mijne Heeren. Het is vandaag voor de gemeente Haamstede in zooverre een his torische dag dat het de laatste maal is dat ik den Raad, zooals de Gemeentewet die kende, onder mijn voorzitterschap bijeen heb. Immers op 13 Aug. 1941 werd de Verordening van den Rijkscommissa ris No. 152-1941 van kracht, waarin bè- paald wordt dat met ingang vani 1 Sept. de werkzaamheden van de Gemeentera den en van de Raadscommissiiën voor loopig blijven rusten en dat de Burge meester in het vervolg beiast zal wor den met de taak van den gemeenteraad en het College van B. en W. De gemeen telijke autonomie*hoewel de laatste jaren eenigszins beperkt heeft thans moeten wijken voor het nieuwe. Een nieqjjrrCollege zal moeten verrijzen in de ^faats van den oudgn Raad, een /Collége dat en dit geldt eveneens voor de Wethouders in het vervolg een adviseerende stem zal hebben, zoodat thans den Burgemeester als alleen ver antwoordelijk persoon en eenigst beslis ser, een taak op de schouders wordt ge legd, die, ware Nederland niet bezet geweest, al moeilijk geweest zou zijn, doch thans in deze zorgelijke tijden dub bel zwaar weegt. En het doet mij ge noegen te kunnen verklaren dat de be zwaren-die tegen de gemeentelijke auto nomie worden aangevoerd, en die geleid hebben tot deze ingrijpende wijzigingen van het gemeenterecht, wat betreft deze gemeente nooit hebben bestaan. Bij de besprekingen in den Raad en het College van B. en W. is de politiek steeds op: den achtergrond gebleven en hebben zoo veel als mogelijk was, de materieelé-, sociale- en geestelijke belangen van de bevolking op den voorgrond gestaan. On danks politieke verschillen bestond ook bij de bevolking steeds een eensgezind heid, die o.a. tot uiting kwam in de herdenking van Nationale gebeurtenissen. Moge deze eensgezindheid, die ik van zoo buitengewoon belang acht, in de j toekomst bestendigd blijven, tot heil van ons Vaderland en onze gemeente in het bijzonder. Het is wel een bijzondere loop van omstandigheden dat ik op den dag dat ik in zekeren izinofficieel van U afscheid moet nemen, precies 10 jaar j geleden op deze 'zelfde plaats mijn in trede deed als Burgemeester van Haam stede. De woorden van dank die ik j wenself uit te spreken krijgen dan ook j een dubbele beteekenis. Ik dank in 'de eerste plaats weth. den Boer en weth. j Vis voor de zeer groote steun die ik gedurende ongeveer 10 jaar steeds van hen heb mogen ontvangen. Gelukkig dat de verordening vaststelt dat de wethou- 1 ders hun bediening voorloopig zullen blij- ven uitoefenen. I U Heeren Raadsleden wil ik gaarne 1 dank zeggen omdat Gij naar uw krach- ten en inzichten hebt getracht de belan gen der gemeente en haar bevolking zoo goed mogelijk te dienen. En dat u hierin geslaagd zijt moge blijken uit de vele j belangrijke besluiten die gij' en uw voor gangers in de afgeloopen 10 jaren hebt mogen nemen. Ondanks de ingetreden veranderingen hoop ik nog vele jaren j van uw adviezen gebruik te mógen ma- ken. Voorts moge ik den secretaris en het secretarie- en distributjepersoneel, de j politie en het gemeentepersoneel, die mij steeds terzijde stonden, dankèn voor de hulp en steun die ik steeds, mocht onder vinden. Mijne Heeren. Ik spreek de hoop uit, dat het mij gegeven moge zijn nog vele jaren de belangen der gemeente Haamstede te mogen behartigen en dat spreekt haast vanzelf in voor de gemeente en voor u allen meer geluk kige omstandigheden. Hierna werd de Burgemeester toege sproken door den Secretaris, welke dank bracht voor de zeer aangename en pret tige wijze van samenwerking gedurende de afgeloopen 10 jaren, mede namens het secretarie-personeel. Hij sptak de hoop uit dat deze samenwerking in de toekomst bestendigd moge blijven. Ten slotte werd de Burgemeester hartelijk geluk gewensqht door.dhr. de Schipper, leider van den Distributiekring Haam stede en door het Raadslid dhr. van Waveren. Hierna sluiting der vergadering schot zijn ploeg de leiding bezorgde' (3—2). De spanning 'nam hierna geweldig, toe, want al toonde de Zwaluwenverde; diging een kleine inzinking, het midden vak en de aanval zetten er alles op óni| gelijkmaker te produceeren. Enkele scho ten van Horst en Dorreman gingen naast of tegen de mand en toen kregen de roodwitten zelfs nog een goede kans op den gelijkmaker toen hun een strafworp' ten deel viel. Dorreman nam deze, doch net naast! Nog even werd er doorge-' speeld en toen klonk het eindsignaal, zoodat de geelblauwen na zwaren strijd het kampioenschap hadden behaald. RUST ROEST l-RAPIDE I Morgen (Zaterdag)avond 7 uur vindt in het Sportpark „Bannink" de eerste wedstrijd voor het le klasse-kampioen- schap van Schouwen-Duiveland. plaats tusschen Rust Roest I en Rapide I. Als beide twaalftallen vol)edig uitkomen kan een spannende strijd worden verwacht, die bij mooi najaarsweer ongetwijfeld wel veel belangstelling zal trekken. De wed strijd wordt geleid door dhr. H. A. E. v. Griethuijsen, bijgestaan door de neu trale grensrechters C. Dalebout en J. H, Hage. ZWALUWEN ll-D.S.S. II De belde tweede-klassekampioenen. Zwaluwen II en DSS II spelen één be- slissingwedstrijd om het 2e klassekam pioenschap van Schouwen-Duiveland. Deze wedstrijd Vindt plaats a.s. Zater dag 6 September, des middags vier uur in het Sportpark „Bannink" te Zierikzee Scheidsrechter is dhr. J. H. Hage, grens rechters de heeren J. A. Boller en H. A. E. v. Griethuijsen. H. I. O. De proeven zijn afgelegd door dhr. H. S. Buijze te Zierikzee. PREDIKBEURTEN Zondag 7 September. Ned. Herr. Kerk. Zierikzee. Nieuwe kerk. 10 ure, da. Pijoooker Hordijk. Kleine kerk. 10 ure, de. Vhieton. Gerei. Kerk. 10.30 en 5 ure, ds. Leene. Ohr. Geref, Kerk. 10.30 en 6.30 ure, ds. Hoogendoorn. Gerei. Ge». (St.-Domusstraet) 10.30, 3 en 7 ure, Leeskèrk. Oud-Gerei. Gom 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Beurs van Amsterdam ran Donderdag 4 ^September SPORT VOETBAL SïNOTO I (Nieuwcrkerk)—Volharding T I (Bruinisse) 2—4 KORFBAL S.D.K.B. RAPiDE l-ZWALUWEN I 3-2 (na varlenfliop) Donderdagavond werd op het terrein der K.V. „Strandvogels" te Renesse de verlenging gespeeld van de Zaterdag plaats gehad hebbende beslissingswed strijd om het kampioenschap van a idee- ling I tusschen Rapide I en Zwaluwen 1, die toen in een gelijk spel (2—2), was geëindigd. Beide twaalftallen vingen den strijd aan in de opstelling waarmede zij Za- terdag waren geëindigd en wel als volgt: Rapide. Aanval: de dames A. Bom en L. Verwest en de heeren C. v. d, Zande en C. W. van Zuijen. Midden: de dames E. Beije en E. Dalebout en de heeren M. O. Hanse en Jac. Steur. Verdediging: de dames T. Blom en L. v. d. Velde en de heeren M. van Dalsen en J. van Dijke. Zwaluwen. Aanval: de dames W. v. Dongen en J. v. d. Werf en de heeren B. Dorreman en A. Horst. Midden: de dames D>. VerjaaJ en L'. v. d. Zande en de heeren N. van Dongen en W. van Sluijs. Verdediging: de dames N. Kooman en F. de Vrieze en de heeren A. C. Ver- jaal en B. van Dongen. Zwaluwen had den uitworp en onmid dellijk ontwikkelde zich een fel}e strijd, waarbij beide ploegen om de beurt in den aanval kwamen. Veel kansen kwa men er echter niet, terwijl scheidsrechter Brouwer streng voor gedekt doelen blies, In de eerste 7.1/» minuten slaagde geen der beide partijen |er echter in den korf te vinden. Na de wisseling hetzelfde spei- beeld, tot bij 'een Rapide-aanval v. d. Zande zijn kans 'zag en met een mooi; STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. Obl. f 100 1940 I 4 100%, Obi. f 500 1940 I 4 100%, Obl. f 1000 1940 I 4 100"/u R.oep. f 100 1941 4 99% Reoep. f 500 1941 4 100%, R.oep. 1 1000 1941 4 100%, Grootboek f 1000 3% 95 Certif. van Insofar. 3 87% Grootboek f 1000 3 87% Obl. f 100 1936 3 94 Obl. f 500 1936 3 94% Obl. I 1000 1936 3 96gl Obl. t 100 1937 3 891%, Obl. I 500 1937 3 92% Obl. 1 1000 1937 3 90%, Obl.f 100(31/,)1938 3 931%, Obl.l 500 (31/,) 1938 3 93% Obl.f 1000 (31/,) 1938 3 94% C.rtifioaten f 1000 2% 76%, Grootboek f 1000 2% 76% HYPOTHEEKBANKEN Dordtsohe Hypbk. 3% 95% Insulaire B 31/, 96% Otreohtsohe vn 3% 97% Wostl. H (T.V.) 31/, 96 PETROLEUM Bataaf.ob.P.tr.ObL 4101 PREMIELEENINGEN Amtar<W74f 100 3 Aa.stordam'74 f 1000 3 Aa.sterdaia'25 f 100 3 dMiUrdeat'33 f 100 3 Wilt. Kruis 1888 L.K. 100%, 1001%, 101 99'%. 100% 100%,gl 87% 87% 94 94'/, 891%, 92 89% 94i/, 94V, 95gl 75% 75% 95% 96 98 96% 101 U7gl 103'/, 78% INDUSTRIEELEN r. 4. Borgh Ja 200 A t. d. Borgh k J. 200 B D* Gray tér A p.A. Do Gruytor B p.w.A. Lovor Broa k Unil. o.A, I Nodorl. Ford Auto», A. Nodorl, Kobolfobr. o.A. Philip» Gom. B«it o.A. 123 123 155V8 159'/, 165 340 408 285 SCHEEPVAART Joro-Chlnn-Jop.L.o.A, 164 Nod.8ohoopr.Dni* o.A, 2048/4 SUIKER •Hondelar. A'dnot o.A. 463 OnlUur Mij. A. 261 80 128 128 164% 405 167% 205 464i/, 261

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2