Iets meer 6 - dan een Gril RADIO-PROGRAMMA Donderdag 4 September HILVERSUM I. 415,5 M. I 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 morgenwijding; 8,25 9,15 voor de huisvrouw; 9,25 gram.; 11 voor den boer; 11,20 orgelconcert; 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest; 12,40 alma nak; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten; 1 Frans Wouters en zijn or kest; 2 Haarlemsche orkestvereeniging; 3 voor de vrouw; 8,20 zang met piano begeleiding; 4 gram.; 4,38 Groote rollen en hun vertolkers; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 Ro mancers; 6,15 Sociale zorg, ook voor U; 6,30 gram.; 7 actueel halfuurtje; 7,30 gevarieerd programma; 8,15 voor den boer; 9 gram.; 9,45 BNO: nieuwsberich ten; 10—10,15 BNO: Engelsche uitzen ding: National features of the Nether lands, i HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45—8 zie Hilverisum I; 8 BNO: nieuws berichten; 8,15 gram.; 10 morgendienst (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting); 10,20 zang met pianobegelei ding (e.o.); 10,40 voordracht; 11 Gerard Lebon en zijn orkest; 12 Amabilesextet; 12,45 BNO: nieuws- en economische be- richten; 1 Omroeporkest; 2 Bonte pa- j rade; 3,30 voor de zieken; 4 Klaas van Beeck en zijn orkest; 4,30 voor de jeugd; 5 Lezen van Christelijke lectuur (voor bereid door de Christelijke Radio Stich ting); 5,15 BNO: nieuws-, enconomische- en beursberichten5,30 viool en piano (e.o.); 6 sport en lichamelijke opvoeding; 6,15 Omroeporkest, koor en soliste (e.o.); 7 actueel halfuurtje; 7,30 gram.; 7.45 Brandende kwesties, causerie; 8 zang, fluit en piano; 9 (gram.; 9,45 BNO'.nieuws berichten; 10—10,15 gram. Maarschalk Pétain heeft aan een groep jonge Franschen, die voor een reis naar Spanje vertrokken, ten afscheid een vlag overhandigd, die voor de eerste maal het teeken van den nieuwen Franschen staat vertoont, dat in de plaats komt van „De Fransche republiek". De blauw-wit-roode vlag draagt op een wit middenveld als teeken de strijdbijl (Francisque) en als opschrift de nieuwe leus: „Gezin, Ar beid, Vaderland". 9 Het Zweedsche verbond van coöperaties en de textielraad, als vertegenwoordiger van de textielfabrikanten zullen, naar het .DNB uit Stockholm bericht, een nieuwe maatschappij oprichten, die ten doel heeft, j een jaarlijksche productie van ongeveer 7500 ton celwol te bereiken. De op richtingskosten worden op 12 millioen kr. geraamd. Het benoodigde bedrag zal geleidelijk door de coöperaties en door de verschillende belanghebbenden uit de textielindustrie worden bijeengebracht. j Tijdens de gevechten om Odessa heb ben troependeelen van het Roemeensche leger de voornaamste drinkwaterleiding ;der stad, waarin infanteristen van de sowjets zich hebben genesteld, in bezit genomen. Door het afsluiten van den toevoer van drinkwater is de positie van de in Odessa ingesloten troepen, die reeds onder groote schaarsehte aan le vensmiddelen te lijden hebben, op ern stige wijze verergerd, 9*9 Naar de New York Herald Tribune uit Londen meldt, heeft „The Economist" het bekende Engelsche financieele tijd schrift uitgerekend, dat de Duit- sche 1 uchtaanvallen op Enge land in de eerste twee jaren van den oorlog schade aan gebouwen hebben ver oorzaakt ter waarde van 480 millioen dollar. De totale waarde der gebouwen in Engeland wordt geraamd op 24 mil liard dollar. i 1 Er is aanleg nooclig, maar ook arbeid* wil er iets tot stand komen. i 1 Feuilleton Me dunkt, ze kan er maar één beweegreden mee hebben gehad. Welke dan? h Nu, ik geloof niet', dat ik u zeggen moet, wat ik denk. Denkt u dan zoo slecht over haar?, Als ik slecht over haar dacht, zou ik dan haar viooltjes dragen? i Waarschijnlijk was het haar bedoe ling, dat u zoudt weten, dat zij ze.daari voor u liet staan. Waarschijnlijk wel. U zegt (dat u haar naam niet weet? Ik wist 'm niet. jMaar nu wel? Ja, nu well En die is? Hij schudt het hoofd. I Maar u denkt toch niet zoo slecht over mij, dat u veronderstelt hoe ik die vraag zou beantwoorden? Een zucht van verlichting ontsnapt mij: Hij weet het dus niet, verdenkt er mij' niet van. I Het past toch niet voor een dame om viooltjes te zenden aan een heer» ^ejfs al kende ze hem. VERSCHILLENDE BERICHTEN Kind ondtr melkkar Eenige kinderen reden te Leusden met een melkwagen mede. Toen de voer man stopte pm bussen af te leveren, sprond de zevenjarige T. O. van den wa gen. Kort daarop zette het voertuig zich weer in beweging. De knaap sprong weer op den wagen, doch viel er af. Hij ge raakte er onder en was vrijwel on-< middellijk dood. (A.NP.) Marcchauttae ovarradon i In de gemeente Areen (L.) is de marechaussée Koks door een vrachtauto aangereden. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar hij is overleden. De marechaussée was af komstig uit Maastricht en 23 jaar oud. I lï.l.. I (A.N.P.) Uit opvoadingigaaticht ontsnapt In den vorigen nacht hebben eenige jongens getracht uit het rijksopvoedings gesticht te Amersfoort te vluchten, waarbij een der vluchtenden een arm en een been brak. Eén jongen gelukte het te ontkomen. Hij is nog voortvluchtig. Graf van Koning Manfred gevonden 7 Het D.N.B. meldt uit Rome: Aan de oevers van den uit de Abruzzen komenden bergstroom Marino in het ge bied Gallucio nabij de gemeente Villa Pas- so di Civitella heeft men tijdens graaf werk epn graf gevonden, waarin zich behalve een menschelijk geraamte, een uitzuiver goud bestaande maliënkolder van een middeleeuwschen ridder alsmede een massief gouden kruis bevonden. Blijk baar betreft het hier een voorloopig in gericht graf. De maliënkolder weegt on geveer twee kilogram. Het gouden kruis is van een model, zooals in de Middel eeuwen door gekroonde hoofden gedra gen werd, zoodat men vermoedt te doen te ftv ebben met de grafplaats van den op 26 Februari 1266 in den slag van Beneventum tegen Karei van Anjou ge sneuvelden Staufen-koning Manfred, die de zoon was van keizer Frederik Bar,- barossa. GEMEENTERAAD ST.-PH1L1PSLAND E®n woord ton afscheid aan wethouders en raadsleden Openbare vergadering van den gemeen teraad op Vrijdag 29 Aug. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd, waar na de volgende ingekomen stukken wor den behandeld. Twee verzoeken om ontheffing van hondenbelasting, n.l. van de heeren L. J. v,. id. Ende en P. Undhout. Het eerste verzoek tot plaatsing in de 2e klasse wordt ingewilligd, terwijl het 2e verzoek ,om gedeeltelijke onthef-, fing eveneens wordt goedgekeurd. De gemeente-rekening 1940 wordt vo.or- loopig vastgesteld als volgt: gewone dierst in ontvang op een bedrag van f72056,70; in uitgaaf op een bedrag van f 67870,34. Alzoo met een batig slot van f 4186,36. Kapitaaldienstin uitgaaf op een bedrag van f34,510,83; in ontvang op een bedrag van f16,625,77. Alzoo met een nadeelig slot van f 17.885.06. Hierna volgt vaststelling der rekening, van het Burgerlijk Armbestuur over 1940 in ontvang op een bedrag van f2149,87; in uitgaaf op een bedrag van f2144,77, Alzoo batig slot van f 5,10. Tegelijk met de voorloopige vaststel ling der gemeenterekening-1940 wordt het bedrag, dat de gemeente over dat jaar werkelijk heeft uitgegeven voor kosten, bedoeld in art. 55bis der L.O.-wet 1920, voorloopig vastgesteld op f1739 voor het gewoon lager onderwijs; b. het bedrag, dat i.v.m. het gemiddeld aantal leer lingen voor 1940 beschikbaar is gesteld voor de sub a bedoelde uitgaven voor loopig vastgesteld op 21OV3 X f9,14 f 1922,44; c. her verschil tusschen sub a en b vast te stellen op f 183,44. Een verzoek van W. Rijstenbil e.a. tot U, vrouwen, oordeelt ook altijd even hard over elkaar. Nóg niet eens zoo hard als u, waarschijnlijk; want u vindt de vrouw, idie u de viooltjes gaf, of zond, nauwe lijks uw achting waard. Integendeel!.... Ik weet, dat zij het heeft gedaan, puur en alleen uit onbe dachtzame vriendelijkheid; misschien met een tikje ondeugendheid er bij. Ze heeft zeker gemeend, jdat ik het nooit hoefde te weten. Mijn oogen schieten vol tranen. Hoe kon ik mij ook zoo vernederd" hebben?.... Ik haat die viooltjes letterlijk en wilde wel, dat ze al lang vertrapt waren, eer ze voor mij geplukt werden, onder de oude eiken en olmen op „Woudzicht" U schijnt het zich erg aan te trek ken. Het spijt mij dan dat ik er u iets van verteld heb.... Zullen we nog een ronde maken? Neen, dank u. Ik voel niet meer voor dansen. Juffrouw Somers, ik schaam mij nu dat ik over iets gesproken heb, dat ik eigenlijk geheim had moeten houden en dat ik ook zóó had moeten opvatten^ als het bedoeld werd; namelijk, in scherts Als u ze nu weer aan den eigenaaii wilt teruggeven, dan zal ik boeten voor mijn fouten, door ze in te leveren. 1 Hij neemt voorzichtig, ja, bijna tee- der, het bosje verwelkte vlooitjes uif aanleg van een trapje tegen den zeedijk aldaar. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten, er echter bijvoegend, dat het moeilijkheden zal opleveren met de ce ment. Met algemeene stemmen wordt be sloten het verzoek in te willigen, waarbij de wijze van uitvoering nog besproken wordt. Een verzoek van W. Rijstenbil, om met zijn tractors, annex aanhangwagens in de gemeente ^bebouwde kom) te mo- .gen rijden, wordt goedgekeurd. De heer W. Cr v. Nieuwenhuijzen infor meert bij de rondvraag of het in de bedoeling ligt om den Oostdijk nog te teren. De voorzitterdeelt het besluit van B. ert W. mede, h etwelk inhoudt, dat dit vóór de a.s. bietencampagne nog zal gebeuren. Ook wordt het eventueel wal sen nog besproken. Dhr. Noorthoek bespreekt nog eenige verbetering op de begraafplaats no. I. Daar thans niemand meer het woord verlangt, deelt de voorzitter mede, dat volgens het verordeningenblad 152—1941 m.i.v. 1 Sept.' 1941 de werkzaamheden' van den Raad en het college van B. en W. blijven rusten en de taak van deze beiden volgens artikel 3 door den burgemeester wordt waargenomen. Hij brengt de heeren raadsleden harte lijker dank voor al hetgeen door hen in het belang onzer gemeente is gedaan. Spreker vervólgt met. te zeggen, dat hij gevoelt, dat er sinds bijna 15 jaren een band is 'ontstaan tusschen Raad en hem. Sinds zijn komst in deze gemeente heeft hij in die 15-jarige periode mogen fsamenwerken met de heeren L. J. v. Nieuwenhuijzen en P. J. de Ruijter; met de heeren P. Mol en J. C ten Hove sinds 6 jaren en met de heeren A. L. Abrahamse, W. C. v. Nieuwenhuijzen en G. C. Noorthoek gedurende een tweetal jaren. Nu moet van heden af deze samenwer king eindigen) [en ik dank U hartelijk voor de steeds aangename verhouding, die door U steeds is gebracht in onze vergaderingen en welke mij als Uwen voorzitter een grooten steun is geweest om bedoelde vergaderingen te kunnen leiden, vervolgt spreker. In den vervolge hoop ik, indien noodig,' steeds nog een beroep op U te mogen ter bevordering van de gemeentebelangen Ein U, heeren wethouders, moet ik een bijzonderen dank brengen voor hetgeen door U in Uw functie als wethouder is gepresteerd. In den laatsten tijd was het niet altijd even gemakkelijk om besluiten te nemen. Er was ook wel een verschil van inzicht, doch dat neemt echter niet weg, dat wij allen het welzijn der ge meente op het oog hadden. Ik dank U voor de vele werkzaamheden welke aan U„w wethouderschap als deze waren opgelegd. E11 ten laatste nog een kort woord voor dhr. de Ruijter. Op 16 Oct. a.s< zou het 25 jaar geleden zijn, dat U Uw intrede deed in deze zaal als raadslid. Eenigen. tijd terug had ik reeds een plan beraamd om, indien eenigszins mo gelijk, op genoemden datum een raads vergadering te houden om dit zilveren jubileum als raadslid te mogen her denken. Volgens de reeds eerder genoemde ver ordening is in de huidige samenstelling van den Raad zulks niet meer mogelijk op 16 October, weshalve ik thans 'nu de gelegenheid te baat neem, om U te hui zijn knoopsgat en overhandigt het mij'» terwijl hij peinzend spreekt: Het kost mij meer dan u bevroedt.» om er' afstand van te doen. Ik denk, |dat zij het wel goed zou vinden, idat u ze behield, wie zij nu1 ook is, antwoord ik lachende; nu opeens" in zoo totaal andere stemming, dat ik er zélve verbaasd over ben, Zoudt u dat denken? Ze zien er niet heel waardevol uit, vindt u wel? Omdat ze wat verwelkt zijn? Ik- stel ze meer op prijs dan u weet. Neem ze dan, zeg ik achteloos, want ik zie, idat Guus mij in stilte gade slaat, en doe haar het genoegend om de dwaasheid te vergeven, waardoor ze in uw bezit kwamen. Als ze het zickzelve kan vergeven, dan moet zc meteen dit gevoelen ten op zichte van u gebruiken. Maar hoe ze het zichzelve ooit zal kunnen vergeven... dit, is rtiij nog een raadsel! Ze hoeft er zich anders volstrekt geen verwijt van te maken, zegt hij, met een glimlach op mij neerkijkend, wat mij irriteert. O, neen, dat zal ze ook niet doen. 'tZou wat anders zijn ...als ik niet zoo'n arme landschaps schilder was?... Waarschijnlijk zou zij het niet gedaan hebben, als zij hem haars- gelijke had gewaand; als ze verwadhtf digen en te bedanken voor alles wat door U in dat tijdvak als raadslid, waar van 10 jaren als wethouder, voor de gemeente St.-Philipsland heeft gedaan. Ik hoop dat U met "voldoening zult mogen terugzien op dit tijdperk in Uw leven, hetwelk steeds door met lust, als vertegenwoordiger van Uw kiezers, is volbracht. Ik meen dan ook de tolk in deze vergadering te mogen zijn, om U geluk te mogen wenschen met dit bijna zilveren jubileum als raadslid. Dhr. de Ruijter dankt den voorzitter voor zijn uitgesproken gei uk wenschen. Hij hoopt, dat het den voorzitter mag gege ven worden om de groote verantwoorde- lijkheid, die hem nu "wordt toegewezen, nu in het belang van de ingezetenen te kunnen behartigen, al valt het niet él- tijd mee om ieder, ingezetene te bevre digen. 1 Spreker vervolgt aldus: M. de vo.or- z/lter, als ik mij met vergis, dan heb' ik met U 15 jaar de gemeente helpen be sturen, waarvan 9 jaar als raadslid en 6 jaar als wethouder en 10 jaar onder 2 andere burgemeesters. Tezamen 25 jaren. Dat dit niet altijd op rozen is gegaan, behoef ik U niet te zeg gen, maar als wij verschil van meening hadden, dan kwamen we tochaltijd weer in een goede harmonie. Spr. besluit met den voorzitter eri zijn gezin, alsmede de geheele gemeente 't allerbeste toe te wenschen. Dhr. L. J. v. Nieuwenhuijzen dankt, den voorzitter eveneens voor de gesproken woorden en wel in het bijzonder voor die aan de wethouders gewijd. „Als we terugdenken aan hetgeen reeds geschied1 is in onze gemeente b.v. wegenverbete ring, demping en rioleering van slooten dan kan er gezegd worden, dat er zeer veel bereikt is", aldus^spreker. Namens de inwoners brengt hij den voorzitter dank voor al hetgeen deze in het belang der gemeente heeft gedaan en hoopt hij, dat hem nog -yele jaren gegeven mogen worden om tot heil der gemeente werkzaam te mogen zijn. Tenslotte dankt de voorzitter de heeren voor 't gesprokene, waarna sluiting volgt. LAND- EN TUINBOUW V«r®veningibelasting ®n hot landbouwbedrijf In verband met het standpunt van het College van Rijksbemiddelaars, dat alleen dan de werkgevers krachtens de nieuwe verevóningsbelasting op het loon van de werknemers 11/2 pet. mogen inhou den, indien voor het bedrijf de oecono- mische noodzaak van de inhouding, als mede, de toelaatbaarheid daarvan uit so- siaal oogpunt is aangetoond, heeft het Nederlandsch Landbouw-Comité aan voor meld college als zijn meening kenbaar gemaakt, dat het niet wel mogelijk ge acht moet worden om van alle landbouw bedrijven, welke met vreemde arbeids krachten werken, stuk voor stuk na te gaan, of inhouding uit oeconomisoh oog punt in oodzakelijk is. Daarom acht het Landbouw-Comité het beter, dat ten aan zien van het landbouwbedrijf in het al gemeen een uniforme regeling wordt ge troffen. Het heeft verzocht aan alle land- bouwwerkgevers toestemming te geven 11/2 pet. op het loon in te houden. Daarbij heeft het Comité o.m. gewezen op het feit, dat de uitkomsten van de bedrijven ongunstig worden geïqfluen- ceerd door het tekort aan kunstmest en tractie, door de stijging van de onkosten der bedrijfsbenoodigdhed.en, terwijl de toestand van de zuivere weidebedrijven en van de gemengde bedrijven minder gunstig is als gevolg van de gedwongen veelevering. Van de akkerbouwbedrijven bedraagt het loonbedrag thans ongeveer flOO tot' f120, van dq weidebedrijven f55 tot f65 per hectare. Indien de gevraagde toestem ming wordt gegeven, zullen de landbou wers resp. een last van gemiddeld f3,30 en f 1,80 per ha. en per jaar te dragen krijgen en bij het niet verleenen van de toestemming resp. nog de helft meer. had, hem ooit te kunnen ontmoeten in de kringen, waarin zij verkeert. Zijn donkere oogen schieten vuur, ter wijl hij dit laatste zegt en ik val in: Neen, waarschijnlijk niet; of schoon ik vind, dat het haar dan nogi ééns 200 2eer kwalijk te nemen is. Zoo denk ik er ook over! Ik zou mij liever een vrijheid veroorloven tegen over een gelijke, idah tegenover een min dere! 'Maar ik heb mij geen grap veroor loofd tegenover u!.... Daar heb ik u ook nooit van be schuldigd: wij spraken van een ander! O, juist van een ander, zeg ik, mij langzaam terugtrekkend. Van Iemand die er dan wel bitter spijt van zal heb ben, dat zij zich zoo zeer vergeten heelt, dat zij nu uw beleedigingen wel moet afwachten. Hij heeft het bosje viooltjes nog in de hand; maar, terwijl ik van hem weg ga, zet hij er den voet op en yertrap't ze meedoogenloos. O, ben je daar eindelijk, Ellie! klinkt er ineens de stem van Nol, die op de, hielen gevolgd wordt door Guus. We hebben al overal naar je gezocht. Moe der gaat naar huis, zie je. Ik ben klaar, antwoord ik, zonder een blik naar mijn geleider. Heb je gekibbeld met je knappen cavalier, Ellie? D« B.V.G. te Goes Onder leiding van den heer W. de Buck te Meliskerke heeft de bond van oud-leerlingen van land- en tuinbouwwin- tercursussen te Goes zijn algem. verga dering gehouden. Nadat was medegedeeld, dat in het land van Axel een afdeeling was opge richt, rapporteerde de secretaris, de heer J. J. Goetheer te Wolfaartsdijk over 0 n t watering opxleboerderij. De conclusie luidde, dat ontwatering het best kan geschieden door drainage, waar bij zco diep mogelijk ontwaterd moet worctert Een goede drainage, waarbij is gelet op grondsoort, maat van de bui zen, goeden pasvorm, het schot enz. kan 15 tot 30 jaar meegaan. Aangedrongen werd op het organiseeren van een prac- tischen cursus in draineeren. Hierna gaf ir. C. Droogendijk, rijks- landbouwconsulent enkele practische wen ken inzake verhooging van de bodem- productie. Ir. Kakebeeke, directeur van den Bath- poider sprak tenslotte over landbouw- mógel ij kheden in Frankr ij k. Spr. wees er op, dat er in Frankrijk overvloed is van grond, maar de werkkracht en het kapitaal ontbreken er vaak. Van groot belang is het, dat men eigen personeel meeneemt. Een eigen Nederlandsche ne derzetting verdient de voorkeur. In de toekomst zullen zeker in Frankrijk mo gelijkheden zijn, die hier ontbreken. B»p«rk«n van rot bij aardappelen In den laatsten tijd is bij sommige aardappelr&ssen de aardappelziekte (Phy- tophthora infestans) in toenemende ma te in het loof opgetreden en is hier en daar ook reeds eenige aantasting in de knollen waargenomen. Ten einde de ge volgen hiervan voor den aardappeloogst zooveel mogelijk te beperken, vestigt de PJantenziektenkundige Dienst de aandacht van alle aardappelverbouwers met klem op de navolgende maatregelen. Ie. Waar de aantasting thans nog niet algemeen is, wordt den verbouwers ten sterkste aangeraden, de bespuitingen met Bordeauxsche of Bourgondische pap of met de nieuwe koperheudende middelen, bij de nog vrij van ziekte, of nog slechts in geringe mate aangetaste gewassen, voort te zetten tot aan hel rooien of af sterven toe. 2e. Het is van het grootste belang om de door de ziekte aangetaste gewassen niet eerder te rooien, dan wanneer de grond goed is opgedroogd. Het laten uitzieken van een aangetast gewas geeft veel minder kans o>p het optreden van rotting in de knollen, dan wanneer spoe dig na het optreden van de ziekte ge rooid wordt. De sterk aangetaste per- ceeleh moet men dus laten staan en daarop niet vroeg beginnen met rooien, en zeker mi-et, wanneer de grond nog niet goed droog is. 3e. Het rooien moet met voorzichtig heid geschiedmi. Beschadiging der knol len moet zooveel mogelijk voorkomen worden, om de kans op het optreden van ziekte (rotting) in de knollen na het 'rooien te verminderen. Dit geldt niet alleen voor de aantasting door Phytoph- thoro, maar ook voor die dóór Alternaria, een ziekte, die in dit jaar hier en daar ook weer is opgetreden. Het bedekken der gerooide aardappelen* met door Phytophthora of Alternaria aan getast aardappelloof, ook al geschiedt dit slechts tijdelijk, moet beslist nage laten worden, daar hierdoor de ziekte kiemen op de knollen kunnen worden overgebracht en rotting kan worden be vorderd. Naar de Engelsche minister van ar beid, Bevin, heeft medegedeeld, heeft de hulporganisatie der Engelsche weer macht 100,000 vrouwen, noodig. Wanneer een vrouw, die voor dit hulpwerk ge schikt is, weigert in de organisatie te treden, wordt haar bevolen in de oor logsindustrie te werken. Vrouwen, die de aanwijzingen van de arbeidsbureau's niet opvolgen, worden als dienstweige raars behandeld. (DNB) - Hoe kom je er bij, Nol? Jullie keek allebei even zwart! Neen; maar eerlijk gezegd, begrijp; ik toch niet, hoe mevrouw Robbema der gelijke menschen bij zich aan huis ont vangt. Mijn inziens kan hij in 't minst; geen aanspraak maken op den titel van een heer! Nollifc zegt lachende: Ik ga hoe langer hoe meer vree zen, dat jullie wel degelijk gekibbeld', hebben. Pas op1, Ellie, of je wordt nog verliefd op den heer Gerard Baxter! HOOFDSTUK IV. Gedurende twee dagen negeer ik heti bestaan van mijn boven-buurman tegen-, voer mijzelve. Ik noem 'zijn naam geen enkelen keer en juffrouw Wanders en Anne-Marie spreken ook niet van hem tegen mij. Ik geloof wel, dat hij in huis is, maar ik hoor zijn stem niet. Nu heb ik ook heel wat te studeeren, want ik heb Frau Cronhelm beloofd, dat ik zal zingen op haar openbare les en komf dus eerst om vier uur thuis. 1 Het is echt Maartsch weer; buiig en met een kouden oostenwind; waardoor je 's avonds met genoegen bij het vuur zit. ii ,1 (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 5