GEMEENTERAAD ST.-ANNALAND Indijking schor Joanna Mariapoldar gaat voorloopig niet door Vergadering van den gemeenteraad op- Donderdag 2S Augustus. Na opening met het ambtsgebed worden de notulen ge lezen en onveranderd vastgesteld. Mede- deeling geschiedt dat de voorgestelde heffing en invordering van rechten op de inenting tegen typhus en paratyphus een wijziging behoeft. Van de noodzakelijke 3 inentingen mag niet meer dan 35 pt. inplaats van f 1 gerekend worden. Voorloopige vaststelling van de reke-i ning der gemeente 1940. Het rap port van de raadscommissie luidt, dat de rekening geen aanleiding geeft tot eenige op- of aanmerking, zoodat de rekening van den gewonen dienst wordt vastgesteld op f 113978.32 in ontvang en op lf 109367.21 in uitgaaf, dus met een goed slot van f4611.11. De kapitaaldienst op f 87103.24 in ontvang en op f86814.12 in uilgaaf. Goed slot f 289.12. Vaststelling rekening Weezen Armen 1940. Ontvang f21901.92; uitg. f24157.37; nadeelig slot f 2255.45. Voorloopige vaststelling uitgaven open baar* onderwijs art. 55ter der L.O.-wet. Over 1940 is werkelijk uitgegeven f .1104.03 Gerekend naar het gemiddeld aantal leer lingen (147) ad f8.07 per leerling, was geraamd 147 maal f 8.07 is f 1186 29. HPt verschil bedraagt f82.26. Aanbieding begrooting Weez'en Ar men 1942. Deze sluit in ontv. en uitg. op f 1352.91. Voor kennisgeving aangeno men, aangezien het niet meer mogelijk is, deze in handen van een commissie vte stellen. Bij de rondvraag brengt de heer Stols wederom de i n d ij king van het schor langs de Joanna 'Mariapolder ter sprake. Hij wilde gaarne de motieven weten voor de afwijzing van het plan en drong aan op het opnieuw probeeren om het plan doorgevoerd te krijgen. De voorzit- ter antwoordde, dat waterstaat het plan niet aandprfde, omdat er geen vooruit gang in den aanwas te bespeuren valt, terwijl de stroom steeds meer het schor nadert, zoodat het aanleggen van groote kunstwerken noodig zou zijn. Hij wil ech-r ter met genoegen probeeren of ook hier niet geldt: de aanhouder wint, want het belang voor onze gemeente, ja, voor het geheele eiland, zou inderdaad groot zijn, terwijl de mogelijkheid heelemaal niet uitgesloten zou zijn, dat voor het Rijk< de inkomsten de uitgaven zouden over treffen. Verder informeert de heer Stols of het niet mogelijk is, dat de gemeente een kleine bijslag betaalt op de uitkeeringi volgens de ziektewet aan 'M. Overbeeke, in dienst bij de gemeentelijke luchtbe scherming. De voorzitter zegt, dat dit behoort tot de bevoegdheid van B. en W. en dat bij dit college nog nooit een desbetreffend verzoek van genoemden persoon is ingekomen. De heer J. v. d. Klooster zag gaarne; een- draadje aangebracht op den Hoerider- weg langs de sloot aan het z.g. dominées- hof, daar hij hfet huis in het donken gevaarlijk acht. De meerderheid vindt dit niet noodzakelijk, daar de toestand daar slechts tijdelijk wat minder gunstig is. Alvorens de vergadering te sluiten spreekt de voorzitter eenige woorden tot afscheid, nu met ingang van 1 Sept. a.s. de werkzaamheden van den raad' komen te rusten. Hij dankt de raadsle den voor het vele goede dat ze in het belang der gemeente hebben gedaan en voor de medewerking en de welwillend heid, waaraan de herinnering hem steeds aangenaam zal zijn. Ook den wethouders brengt hij dank, zijn genoegen uitspre kende dat dit college voorloopig nog kan aanblijven. Hij doet een beroep op> hun groote medewerking en steun. Hij eindigt met een forschen hamerslag.en zegt: ,;Met dezen hamerslag neem ik af scheid van U als leden van den raadl der gemeente St.-Annaland". NIJVERHEID EN TECHNIEK Brandalarm-installatie In de stands van de Néderlandsche Siemens Mij. n.v., Den Haag (no. 1116 1123) wordt de aandacht op de Jaarbeurs direct getroffen door -een groot tableau tegen den rechterachterwand, waarop een Siemens brandalarminstallatie is gemon teerd. Deze installatie, waarbij alle ajlarm- schellen, telefoons en brandmelders ver bonden zijn door één enkele leiding, is vanwege haar eenvoud in bediening, groote bedrijfszekerheid en gering onder houd uitermate geschikt voor die ge. meenten, welke niet over een beroeps brandweer beschikken. Naar het D.N.B. te Lissabon verneemt, is de Britsehe vrachtboot Aguella, die door Duitsche duikbooten uit een convaoi werd weggeschoten, tegelijkertijd aan voor- en achtersteven door een torpedo getroffen, zoodat zij binnen drie minuten zonk. Van de 68 leden der bemanning den slechts de kapitein en zes man zich in veiligheid stellen. Van de l&O passa giers, die met dit schip van Engeland naar Gibraltar voeren, ontbreekt tot dus ver elk spoor. Bij Tablade in Spanje 'is een trein als gevolg van verkeerden wisselstand ont spoord. Twee treinen vielen omver, waar bij negen personen om het leven kwa men. Talrijke reizigers werden levensge vaarlijk gewond. HET VREEMDELINGENVERKEER had een zeer druk seizoen. Van de zijde der Algemeene Nederland- sche vereeniging voor vreemdelingenver keer schrijft men: „Hoe zal het seizoen met betrekking tot het vreemdelingenverkeer worden?" De vraag van het begin van den "zomer is gewijzigd en luidt thans: „Hoe is het seizoen geweest?" En dan kam. ommid- 1 dellijk gezegd worden, dat er een druk in de meeste gevallen zelfs een zeer druk seizoen, mocht worden geboekt. Ons volk heeft zich door de omstandigheden niet uit het veld laiten slaan, maar heeft de moeilijkheden overwonnen, dé beper kingen aanvaard en ervan gemaakt; wat er van te maken was, en dat was geluk kig nog heel veel. Dat men in eigen land moest blijven was heelemaal geen. be zwaar, want dat eigen land Jnedt genoeg schoonheid en afwisseling om er naar hartelust te genieten. Er waren beperkin gen; vanzelf. De Zuidhollandsche en Zeeuwsche eilanden waren «voor toeristen niet toegankelijk, maar dat was voor de Prov. Zeeuwsche vereeniging voor vreemdelingenverkeer geen reden om bij de pakken neer te zitten. Zooals in lande lijk verband werd gewezen op de schoon heid van Nederland, zoo propageerde de provinciale vereeniging in Zeeland de schoonheid van eigen gewest en met sue* ces. Financiëel Weekoverzicht Meer dan honderd millioen gul den nominale waarde hebben de omzet ten in aanJdeelen ter beurze van Amsterdam gedurende de eerste 2 maan den van het tweede halfjaar 1941 beloo- pen. Met bijna f5 millioen werd, nadat de hausse wekenlang niet met bijzonder groote omzetten gepaard was gegaan, op1 25 Augustus een nieuw dagrecord!' sinds de heropening der beurs- ,geves- j tigd. De omzetten in obligaties kunnen voor de beide laatste maanden op ver. boven de honderd millioen gulden wor den gesteld. Bij een gemiddeld koerspeil der aan- deelen van 200 pet. zou de omzet ruim f200 millioen aan aandeelen (werkelijke j waarde) hebben beloopen, terwijl die van de p bligaties en pandbrieven omstreeks f 100 millioen was. Hoe was (de dagelijk- sche omzet van gemiddeld nom, f 21/2' mill, over de verschillende aandeelensoor ten verdeeld? De omzetten van aan deelen H o 11 a n id-Am e r i k a L: ij n maak- i ten op ,25 en 26 Augustus resp. 41 pet. 1 en 31 pet. van ide totale omzetten uib (nominale waarde). Daaruit blijkt duide lijk, dat al was er steeds zeer ruime; affaire in bepaalde andere fondsen (bank- aandeelen, sommige industrieelen en en kele diversen) deze „vedettes" der markt zeer veel aandacht konden trek ken. Echter was ook hier een verschil: sommige dezer waarden toonden ortvzet- ten, die zeker kleiner waren dan men in een over het algemeen zoo levendige, markt zou hebben verwacht. Daarentegen beliep de omzet in Leverunie op 22 en 25 Augustus resp. een achtste en een zevende van de totale affaire ter beurze. Verhoudingsgewijs het hoogst waren de omzetten in A k u en het laagst in Koninklijke. Maar ook hier dient een zekere correctie aangebracht te worden; men zou n.l. rekening met dat gedeelte van het kapitaal moeten houden, hetwelk zich in buitenlandsche handen bevindt en dus thans ter beurze niet verhandeld kan worden, en evenmin zal men de bedragen mogen veronachtzamen, die in het be zit van holding-companies of van bevrien de relaties zijn en dus nooit verhandeld! worden. Een en ander is bij AÏcu~en bij Koninklijke het geval. De nieuwe Vermogensbelasting V2 Pet- van Let vermogen boven f 7500 voor ongehuwden, boven f 15.000 voor ge huwden zonder kinderen, boven f22.500 voor gehuwden met een kind doet de vraag rijzen, hoever de opbrengst van de thans bestaande vermogensheffing zal afwijken en daardoor de aflossingsmoge lijkheden van de leening 19401 zulleiv worden beïnfluenceerd. Immers konden Vermogensbelasting (incl. alle opcenten) en Verdedigingsbelasting I met stukken van deze leening worden betaald. Voegt men bij de opbrengst nog een raming van plm. f6 of 7 millioen voor de provinciale opcenten, dan komt men tot een bedreig van boven de f 45 mil lioen. Daartegenover stdat, dat alle ver mogens boven f16000 in 1939-'40 in to taal f12.424 millioen beliepen; 14.7 pet. hiervar. of f 1.827 mill, betrof vermogens van f16.000 tot en met f30 000. Indiert de belasting' reeds bij f15.000 was be gonnen, zou het percentage vermoedelijk omstreeks 16 pet. hebben beloopen, zoo dat op rekening van de vermogens tus-_ scher. f 15.000 en f 16.000 ongeveer een bedrag van f162 millioen zou zijn .ge komen en het totaal f 12.586 millioen ware geweest. Voegt men daarbij nog het bedrag, dat ongetrouwden aan ver mogens tusschen f7.500 en f15.000 be- zitten, dan komt men tot een totaal van ongeveer f12.6 milliard. Daartegen over zal de aftrek voor gehuwden met kinderen zeker belangrijk zijn. Hoe be langrijk, is bij gebrek aan gegevens over. den kinderrijkdom der vermogensbelas tingplichtigen niet bij benadering te zeg gen, evenmin, hoe de kinderrijkdom over de min of meer welgestelde districten van het land is verdeeld. Stelt men, ge heel willekeurig, dat deze aftrek gemid deld op 2 kinderen betrekking heeft, ter wijl het aantal belastingplichtigen 185.000 beliep, dan komt men tot een aftrek van pl.m. f2.7 milliard, en een te belasten! bedrag van 9.9 millioen. Hiervan zou een half procent bijna f 50 millioen zijn. Deze opbrengst zou dus eerder hooger dan lager dan thans zijn, zoodat de po sitie van de houders der leening 19401 zeker niet ongunstiger zal worden. (Robaver). TELEGRAMMEN ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Het Engelsche luichtwapen is Maandag nacht met zwakke strijdkrachten het Westen van Duitschland binnengevlogen. Behalve schade aan huizen ontstond geen militaire of militair-economische schade. Een vijandelijk vliegtuig werd door het Duitsche afweergeschut neergeschoten. AANVAL OP ENGELSCHE HAVEN. Een sterke formatie Duitsche vlieg tuigen heeft Maandagnacht met succes een aanval ondernomen op een belang rijke invoerhaven aan de Oostkust van Engeland. Naar het D.N.H- verneemt duurde de aanval ongeveer een uur. De bemanningen namen verscheidene zware branden waar. Aangezien de weersom standigheden boven hèi doel goed wa ren, konden de haveninstallaties bij hel der maanlicht duidelijk gezien worden. ENGELSCHE SCHIPBREUKELINGEN AANGEBRACHT. Het Portugeesche stoomschip „Serpa Tinto"heeft bij aankomst m Lissabon 15 overlevenden van twee Britsehe koop vaarders aan land gebracht. De koop vaarders waren op den Atlantischen Oceaan door Duitsche duikbooten tot zinken gebracht. SOWJETDUIKBOOT GEZONKEN. 1 Tijdens een verkenningsvlucht b'oven de Zwarte Zee hééft kortgeleden een Duitsch vliegtuig een Sowjetduikboof met bom men en vuur uit de boardwapenen Tn den grond geboord. DE TOESTAND VAN LAVAL EN DÊAT, Volgens het Maandagavond uitgegeven bulletin is de toestand van Laval bevre digend te noemen. Marcel Béat is reeds in het statium der genezing getreden, zoodat over zijn toestand in het vervolg geen bulletins meer zullen worden uitge geven. BULGAARSCHE KAMER BIJEEN. 1 Koning Boris .III heeft een decreet onderteekend, waarbij de Bulgaarsche Ka mer tegen 3 September wordt bijeen geroepen, vo,or een buitengewone zitting. De Sobranje zal wetsontwerpen ter. be handeling krijgen, die sedert de laatste zitting door de regeering zijn uitge werkt. f Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig Jaar Van 1—7 September 1891. Tot wethouder te St.-Maartensdijk werd herbenoemd de heer J. Gaakeer en tot gemeentebode werd uit 10 sollicitanten D. Hage Jz. benoemd. De raad van Zierikzee keurde de concept-overeenkomst met het water schap Schouwen betreffende gebruik en onderhoud van de Westhavensluis goed. Op de kermis te Zierikzee .arriveer den de Tovili Schouwburg en cirque Na tionaal, 't Grand Hippodrome, het Gag- liostro Theatre enz. Gedurende Augustus 1891 viel 64.1 m.M. water; 22 dagen viel regen. 31 da gen waren buiïg, dikwijls met veel wind, nevel en hagel 1 Benoemd tot onderwijzer te Delft, de heer J. K. Brouwer te Nieuwfer- k e r k. Ds. J. F. Li. Müller, predikant te Zierikzee, kwam voor op het drietal te Dokkum. 1 De heeren W. Diuijm en J. M. J. van Lis te T h 01 e n slaagden voor can- didaat-notaris. In een rede ter gelegenheid van de 18e herdenking van de groote aardbeving heeft de chef der persafdeeling van het keizerlijke hoofdkwartier verklaard, dat Japan thans is genoodzaakt, den om singel ingsring der zgn. A.B.C.D.-alLiantie, die het bewind van Tsjoengkimg in den strijd tegen Japan steunt, te verbreken. Dat zal in feite de toetreding tot een oorlog van langen duur tegen Engeland en Amerika beteekenen. Het omsingelings- front is een levensgevaarlijke bedreiging voor het Japansche rijk en zijn veiligheid. DNB, meldt uit Viehy: Een Fransch passagiersvliegtuig is gisteren op weg! naar Toulouse in het meer van Boulogne gestort. Alle 13 inzittenden kwamen om, o.m. een lid van de Fransch-Italifean-, sche wapenstilstandscommissie. Domei meldt uit Taijoean: Van be trouwbare zijde wordt vernomen, dat generaal Féng Joe-sjang benoemd is tot opperbevelhebber van Tsjoengkings eerste oorlogszone als opvolger van ge neraal Wei Lo-hoeang, die afgezet is als gevolg van de verpletterende nederlaag in het Zuiden van Sjansi en het noorden van Honan geleden tijdens het Japansche voor j a ars-of fensief Krachtens een verordening van den militairen bevelhebber wordt aan Joden in. het bezette Fransche gebied het bezit van radio-ontvangtoestellen Verboden. Zij moeten hun toestellen onverwijld bij de plaatselijke politie tegen ontvangbewijs inleveren. Deze maatregel is, naar D.NB. opmerkt, noodzakelijk geworden, dopf vooral Joden den Iaatsten tijd misbruik van radiotoestellen hebben gemaakt door onjuiste berichten uit het buitenland te verspreiden. In een Reuterbericht wordt als een der voorwaarden, idie aan de Iraansche regeering worden gesteld, ide doorvoer van oorlogsmateriaal en andere leveran ties door Iran naar de Sowjetunie ge noemd. In regeeringskringen te Teheran worden alle geruchten weersproken, als zou de heerschar des lands de hoofdstad hebben verlaten. De Sjah bevindt zich nog steeds in zijn zomer-residentie, Saa- dabad, bij Teheran. Naar het DNB Zondagmiddag vernam, hebben de Finsehe troepen na vaak he vige gevechten het grensgebied heroverd, dat zij volgens het vredesverdrag van Moskou in 1940 hadden moeten afstaan. Ten Noord-Oosten van het Ladoga-meer hebben de Finsehe troepen op alle plaat sen aan de vroegere grens tusschenFin land en de Sowjetunie bereikt. Op een deel van het front hebben zij .die grens reeds overschreden. Naar het DNB van bevoegde zijde ver neemt, is de toestand der bolsjewisten ten Noorden van Nowgorod tengevol ge van de zware slagen, die, de Duitsche weermacht hun heeft toegebracht en de zware verliezen, die zij hebben geleden buitengewoon moeilijk geworden. Als laat ste reserve hebben zij inderhaast zeer gemengde troepenafdeelingen; in den strijd geworden. Daaronder bevinden zich de arbeiders van talrijke Sow jet-fabrieken, Bij de gevechten om R ev al hebben de Sowjettroepen, naar aan het DNB wordt gemeld, buitengewoon zware verliezen ge leden. De formaties van het tiende leger corps, de 22ste gemotoriseerde, de tien de en resten van de 16e geschutsdivisie benevens talrijke marine-eenheden en bij de geregelde troepen ingedeelde arbei dersformaties zijn in de pan gehakt. Bo vendien is een groot aantal gevangenen binnengebracht. 'Naar officieel te Vichy- wordt mede gedeeld, zullen ide gewezen Fransche hooge commissaris van Syrië, generaal Dentz, de Fransche generaal Jannequin en de andere - Fransche officieren, die nog te Jeruzalem in Engelsche hechtenis vertoeven, worden vrij gelaten en naar Frankrijk mogen terugkeeren. Uit gezonderd zijn twee generaals, die nog niet worden vrijgelaten, daar twee En gelsche officieren nog niet uit Fransche gevangenschap in Syrië zijn teruggekeerd Zij konden niet terugkeeren, daar ze onderweg ziek werden,. Op initiatief van den Spaanschen mi nister van binnenlandsche zaken heeft het stadsbestuur van Madrid toestemming gegeven tot het uitvoeren van groote bouwplannen. De laatste sporen, die nog aan den burgeroorlog herinneren, zullen worden verwijderd, maar vooral zal Ma drid door de nieuwe maatregelen het uiterlijk verkrijgen van de hoofdstad' van het- nieuwe Spanje. .De bouwkosten van dit project worden geraamd op 205 millioen peseta's. BOEKEN EN BROCHURES WEEKBLAD „WIJ". Het nummer van deze week opent niet een fotoreportage over WIJ zelf, n.l. hoe journalist en fatograaf de Zaansche kermis hebben verslagen, en hoe dit blad iedere week gereed komt Zeer inte ressant om te lezen. Over het in ons', land verdwenen beroep van blauwdruk ker, de man die patronen op stoffen drukt, vertelt een volgend artikel. Van geheel anderen aard zijn de werkzaam heden van den preparateur. Dit wordt In het artikel „Bijna net als levend" besproken. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 1 Sept. Aardappelen: Kleiaardappelen f6.12; Zandaardappelen f 5.12 per 100 kig. Aanvoer goed, handel volgens vastgestelde prijzen. Vlas: aangevoerd 300 k.g. Holl, geel; f 1—1.45. Het "weinige vlas dat was ge produceerd, werd deze week op het land verhandeld. De handel was daar iets le vendiger. Ter beurze was zoo goed als, geen aanvoer en handel. ROTTERDAM, 2 Sept. Aanvoer 311$ stuks, w.o. 1650 runderen, 52 paarden)* 137 schapen, 225 nuchtere kalveren, 782i graskalveren en 83 bokken en geiten- Prijzen per stuk: nuchtere kalveren f200, 150, 80; melkkoeien f560, 450, 350; kalfkoeien f 565, 450, 360; vare koeien) f400, 300, 250; vaarzen f370, 300, 215; pinken f300, 215, 180. Aanvoer graskalveren groot, prijshou dend; aanvoer melk- en kalfkoeien rui mer, handel kalm, prijzen als vorige week vare koeien aanvoer iets gfrooter, handel matig, prijzen stabiel; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen iels hooger. SPORT H. L. O. De proeven zijn afgelegd door de hee ren J. Goettsch en J. J. C. Tanis te Zierikzee en J. T. Barendregt te Nieu- werkerk, 1 KORFBAL S.D.KB. D.E.S I—ViTESSE l Donderdagavond: 8 uur speelt het eerste twaalftal van Vitesse een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen DESf I .te Sirjans- land. Daar de withemden er tot heden nog niet in konden slagen van DES te winnen, kan een spannende wedstrijd; worden verwacht. i VOETBAL Slagttfft&lftalBreed© Bagijn 3 5 In een aardige en vrij spannende wed strijd zijn de Breede Bagijners er in ge slaagd revanche te nemen voor de on langs geleden nederlaag tegen de slagers. Ais scheidsrechter de Looze ver over lijd aanvangen blaast, 'blijken bij de sla gers verschillende spelers, o.m. Plaating, Mais en v. d. Have te ontbreken. Als nieuweling is C. Simmers opgenomen, terwijl verder W. Heijboer van de tim merlieden en J. Dreijer van de bakkers het elftal completeeren. Bij de Bagijn ontbreken slager J. Quist, de Jonge en D. Peute, terwijl J. Peute en J. Bossaert niet opgesteld konden worden. S. Schot verdedigt nu het doel, terwijl A. Lege maate en Chr. Peute invallen en Moer- mond -in de voorhoede speelt. De vol gende elftallen stonden dus tegen elkaar: Slagers. J. Dreper d.; J. Wiltenburg en J. Visser a.; J. Quist, J. Hage en Jt Simmers m.; C. Quist, H. Berrevoets, P. M. v. Dijke W> Heijboer en C. Simmers v Breede Bagijn: S. Schot d.; P. L. Dekker en L. A. v. d. Schelde a; A* van Geesbergen, L. de Ronde en K. Holm Pz, m.; K. Holm Jz., B. G Moer- mond, C. A. Uijl, A. Legemaate en Chr. Peute v. Het spel gaat al direct vlug op en neer met de Bagijn het meest gevaarlijk en het duurt niet lang of zij neemt de leiding door Moermond met een mooi schot langs den paal, dat Dreyer te machtig is (0—1). De Bagijn blijft in den aanval, maar de backs van de slagers zijn goed en zette goed hun voorhoede aan het werk. De Vitessè-aanval Simmers—Heij boer is er een paar maal snel doorheen en als Dekker een bal mist ziet Simmers zijn kans en de stand is gelijk (1—1). Lang blijft dit niet zoo, want een vol gende Bagijnaanval heeft weer succes als Uijl met een mooi schot onder de lat doelpunt (1—2). Bijna scoort dezelfde spe ler weer als Dreyer uitgeloopen is, maar het keiharde schot vliegt over de lat. Aan de andere kant breekt v. Dijke mooi door, maar Schot kan den bal nog net voor zijn voeten wegtrappen. Beide doel- verdedigers moeten dan enkele malen flink in actie komeit wat hen goed .af gaat. Heijboer en Quist wisselen dan van plaats bij de Slagers en eerstgenoem de geeft enkele goede voorzetten. Kort voor de rust wordt een niet voldoende ingrijpen van Dreyer den slagers nood lottig, want Legemaate profiteert van de geboden kans door in te schieten (1—3), doch even daarop onderneemt Heijboer een mooie solo-ren. Hij passeert de verdediging en schiet laag in (2—3). Met de Bagijn in'den aanval breekt de rust aan. Na de hervatting hebben de slagers al gauw weer succes, want Sim mers (nu rechtsbinnen) weet een voorzet onhoiidbaar in te schieten (3—3). Afwis selend gaat het spel dan weer op en neer met de Bagijn iets sterker en eindelijk weet Uijl uit een hoekschop zijn ploeg de leiding te hergeven (3—4). Een vol gende -aanval levert weer een doelpunt op van K. Holm Pz., doch er is voor buitenspel gefloten en het wordt dub afgekeurd: Hel is evenwel uitstel van executie, want het is Legemaate, die na goed solospel onhoudbaar het vijfde doelpunt maakt (3—5). Het is inmiddels zoo donker geworden, dat men den bal nauwelijks meer zien .kan, zoodat om 9 uur scheidsrechter de Looze, die goed leidde, einde blaast. BECHTZAKEN Clandestien slachten Een complot van frauduleuze slachters en sluikhandelaren heeft Maandagmiddag terechtgestaan voor den economischen rechter te Arnhem en daarbij onder vonden, dat de straffen op vergrijpen te gen de voedselvoorziening niet malsch zijn. De eerste, die terechtstond, was de 31-jarige H. v. d. K. te Renkum.) Hij had eenige kalveren afgeleverd aan een zekeren H. S., terwijl hij wist, dat de beesten clandestien geslacht waren. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde, doch zeide niet in te zien, dat hij a-sociaal gehandeld had. De econo mische rechter laakte het gedrag van dezen verdachte ten scherpste en vond, dat hij in hooge mate schuldig was. De officier van Justitie was dezelfde mee ning toegedaan en eischte een gevange nisstraf van zes maanden, overeenkom stig welken eisch de rechter vonnis velde. De 30-jarige arbeider H. S. te Renkum had de kalveren, waarvan hier sprake is, twaalf dieren, clandestien geslacht, waar bij hij geholpen was door den 23-jarigen slagersknecht C. H. te Renkum. De offi cier eischte tegen H. S. een gevangenis straf van acht maanden. De economische

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3