Neem'n AKKERTJE ss x xxxxxx se se Uit Stad en Provincie Iets meer dan een Gril RADIO-PROGRAMMA Woensdag .3 September HILVERSUM I. 415.5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO; nieuwsberichten; 8,15 gewijde muzien (gr.pl.); 8,45 gram.; 9,15 voor de huis vrouw; 9,25 gram.; 11 voor de kleuters; 11,20 Sylvestre trio; 12 orgelconcert12,25 voor den boer; 12,40 almainak; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten; 1,00 Groninger Orkestvereniging; 2,15 ensem ble Amendo; 3 voor de vrouw; 3,20 zang en-piano; 4 bijbellezing (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting)4,20 voor de jeugd; 5 gram.; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 voor de jeugd; 5,45 Klaas van Beeck en zijn orkest; 6,15 voor de binnenschippers; 6,30 De speellieden en Klaver Drie; 7 actueel halfuurtje; 7,30 volkszang; 8 gram.; 8,15 Cyclus Volksgezondheid; 8,30 gevarieerd programma (e.o.); 9,30 grain.; 9,45 BNO: nieuwsberichten; 10—10,15 BNO: Engel- sche uitzending: The Dutch achievements in the Netherlands Indies. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; '8,15 gram.; 10 morgen wijding; 10,20 orgelconcert (e.o.); 10,40 voordracht; 11 gram.; 12 orkest Malando; 12,45 BNO: nieuws- en economische be richten; 1 Romancers; 1,45 schrammel- kwartet; 2,15 voor de jeugd; 2,30 Eigen opnamen; 4 Het Hollandsche Trio; 5,00 Wijdingswoord; 5,15 BNO: nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 5,30 orgel concert en zang; 6 gram.; 6,15 Otto Hen driks en zijn orkest; 7 actueel halfuurtje; 7,30 gram.; 7,45 In en om de N.S.B. (voorbereid door de N.S.B.)8 le ;acte van de opera „Die Zauberflöte" (e.o) 9,35 gram.; 9,45 BNO: nieuwsberichten; 10 Dagsluiting (voorbereid door ide Chr. Radio Stichting); 10,05—10,15 gram. Uit do Nieuwsbode van vóór vijfentwintig Jaar Van 1—7 September 1916. Tot ontvanger der directe belastingen te Oosterland werd benoemd idhr. S. de Waal, toen waarnemend. De heer J. A. v. d. Linde te Brou wershaven werd aangesteld als agent van politie te Rotterdam. De heer G. J. Boot, voordien ont vanger der directe belastingen te Brou wershaven slaagde voor Inspecteur der Rijks Directe Belastingen. De heer J. Oudesluijs te Stave- nisse slaagde voor het examen Fransch L.O. Tot onderwijzer te Anna-Jacoba- Polder werd benoemd dhr. A. Rooze te Wolf aartsdijk. r Met ingang van 1 October 1916 werd besloten de pakketpostbestelling op Zondag af te schaffen. Zwijgen vertoont zich nooit in een zóó gunstig licht, als wanneer men er kwadd- sprekerij, en laster, mede beantwoordti ZIERIKZEE. Voor het in de maanden Juni en Juli te 's-Gravenhage gehouden examen voor assistent der Directe Be lastingen, Invoerrechten 'en Accijnzen, slaagde onze vroegere stadgenoot, dhr. C. P. Dalebout, hans kommies dier mid delen te Stramproy (L.) KERKWERVIE. Gemeenteraadsvergade ring van 29 Augustus. Voorzitter burge meester Baas. Allen aanwezig. De heer van der Wekken brengt namens de com- missiie tot onderzoek der gemeentereke ning over 1940 rapport uit. Na enkeloi inlichtingen wordt besloten tot voorloo- pige vaststelling van de volgende bedra gen. Inkomsten gewone dienst f 36.963.36; uitgaver; f33.698.95; goed slot f3.264.41. Inkomsten kapitaaldienst f5.448.27; uitg. f5.248.37; goed slot f 199.90. Een gemeentelijke Verordening op h!et Afvallenbesluit wordt overeenkomstig het schrijven van Binnenlandsche Zaken vast gesteld. Een drietal plaatsen zul)en voor het innemen van afval iworden aange- wezen. Eeïi arbeidsovereenkomst voor de vaste kern der gemeentelijke luchtbe scherming wordt aangegaan, waarin werk- tijd, verlofregeling enz. worden vastge legd. Bij de rondvraag brengt wethouder v d. Sluis verslag uit van den stand van het uitdiepen van de haven. Een 40- i tons motor wordt met laag water vol I bagger gegooid en met hoog water bu'i- j tengaats gebracht. Nog 3 a 4 van die. scheepjes zullen noodig zijn. Voor de. toekomst zal het 't beste wel zijn om. jaarlijks het uitdiepen bij te houden. De agenda is hiermede afgewerkt. D~ voorzitter doet mededeeling dat volgens Verordening 152 van 'den Rijksminister de werkzaamheden van den gemeente raad met ingang Ivaü; 1 September blijven rusten. Hij zegt alle leden dank voor hetgeen zij in het belang van de ge meente hebben gedaan. In het bijzonder de wethouders komen een woord van dank toe voor de vele steun die zij den Burgemeester in het laatste jaar hebben geschonken. Deze laatste vergadering wordt daarna met het gebruikelijke dank gebed gesloten- SCHARENDIJKE. De coöperatieve boe renleenbank voor de gemeenten Eiker zee, Ellemeet en Duivendijke fiield Don derdagavond in café Kooman, hare jaar vergadering. Het late tijdstip dezer bij eenkomst vond voornamelijk haar oor zaak in stagnatie, die was ontstaan door gerezen moeilijkheden in verband met de benoeming van een kassier. De reke ning en balans werden tot de voorge stelde cijfers goedgekeurd. Aan spaar geld was ontvangen f55,508,41 en-terug betaald f 60,700,81aan voorschotten is terugontvangen f 3,295,— en uitgegeven f 1,950; in loopende rekening ontvangen f 1,145,381,68 en uitgegeven f 1,155,803,19 De totale omzet bedroeg f 1,539,550,49, waaronder voor uitbetaling granen f308,633,50 en voor uitbetaling varkens f4,126,91. De winst bedroeg f266,54 en werd bij de reserve gevoegd, die hier door is gestegen tot ruim f23000. Het winstcijfer was bijna f 1000 lager dan datr over het vorige boekjaar, wat vol gens het verslag yan den kassier hier aan was te wijten dat een groot bedrag aan beschikbare gelden niet kon worden geplaatst onder de leden, doch zijn weg moest vinden naar de Centrale te Utrecht, wat aanmerkelijk minder rente opleverde. In bestuur en raad van toezicht be stonden door ontslagname vier vacatures; in de vacature voor bestuurslid door ont slagname als zoodanig door den heer C. Padmos, werd gekozen de heer M. A. Gaanderse, die evenwel deze benoeming niet aannam, zoodat volgens de regle mentaire bepalingen in een volgende ver gadering dit punt opnieuw aan de orde zal komen. In de vacature voor bestuurs lid door ontslagname als zoodanig door den heer van de Stolpe, werd gekozen de heer P. J. Hanse, die niet ter verga dering was en van wien derhalve niet kan worden meegedeeld of deze de be noeming aanvaardt; in de vacature voor lid van den raad van toezicht, ontstaan Feuilleton We staan dicht bij de deur. Welke heer? vraagt Nollie. Ja; nu is hij tusschen de anderen verdwenen. r— Waarom vraag je het eigenlijk? viel Guus in. Was er dan iets bijzon ders aan hem? Hij is bijzonder knap. O, is het dat? Ik ken hier iedereen, zegt Nol. Als je hem nog eens ziet, terwijl je dicht in mijn buurt bent, wijs hem mij dan eens en ik zal zeker weten, wie het is. Maar daar komt mijn cavalier voor dien heerlijken wals uit de Faust; daar wil ik geen noot van missen! Tien minuten later zijn Nol en ik ook weer dicht bij elkaar. Fred haalt juist een portie ijs en ik fluister: Daar heb je 'm nu Kijk, die don kere daarl Hij staat met zijn rug naar den muur met kolonel Robbema te praten. Ja, ik heb hem juist ook gezien. En nu heb ik zóó gebluft, dat ik iedereen hier kende, maar wie hij is weet ik toch niet! Wat is hij knap, hè? Ik geloof, ,dat ik van mijn leven nog niet zoo'n door het bedanken van den heer Steur als zoodanig, werd gekozen de heer L. R. Blom, eveneens niet aanwezig en in de vacature voor lid van den raad van toezicht, ontstaan door het bedanken van den heer van Sluis, werd s gekozen de heer C. Padmos, die de benoeming aan vaardde. Tot plaatsvervangende bes-tuurs- leden werden gekozen de heeren C. W. den Boer en W. J. de Vrieze, die beiden zich daartoe bereid verklaarden. De heer S. J. Gast maakte eenige op en aanmerkingen in verband met de be noeming van den kassier en toonde zich bevreesd voor te groote familieregeering, waartoe evenwel volgens de meening van den voorzitter geen vrees behoefde te bestaan. Het salaris van den kassier was, naar de voorzitter meedeelde, door het bestuur bepaald op f700. Mochten de financiëele resultaten zich in gunstigen zin wijzigen, zal worden overwogen of hem bovendien een gratificatie zal woe*' den toegekend. Uit het fonds voor bij zondere doeleinden was van de Centrale Bank ontvangen f 5700, hetgeen tot te vredenheid stemt. De in de vorige verga dering gewijzigde statuten en huishou delijk reglement heeft het bestuur doen drukken en werden gratis aan de leden i verstrekt. y SEROOSKERKjE. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 26 Augustus. Met den burgemeester zijn alle leden tegenwoordig. Aan Stoffel' Berrevoets wordt ontheffing van honden belasting verleend over het tweede half jaar 1941. Vervolgens wordt een veror dening vastgesteld, waarbij voorgeschre- ven is, dat huishoud- en slagersbeende- ren afzonderlijk, en zonder vermenging met andere sloffen of voorwerpen be waard en zoo spoedig mogelijk afgele- verd moeten worden ter plaatse, door B. en W. daarvoor aangewezen. Hierna i deelt de voorzitter mee, dat ingevolge i een verordening van den Rijkscommissa ris ide werkzaamheden van den gemeen teraad blijven rusten en "dat als gevolg daarvan de raad thans voor de laatste i maal in vergadering bijeen zal zijn. Spr. I zegt namens -de gemeente den raadsle den dank voor al hetgeen zij in het belang der gemeente hebben gedaan en 'j brengt een persoonlijk woord van dank voor de aangename samenwerking en ondervonden vriendschap. Dhr. Geleijnse spreekt met waardeering over de onpartijdigheid, waarmee de voorzitter bij de leiding der vergaderin gen steeds naar voren is getreden. Dhr. Legemate zegt, dat het hem steeds een genoegen is geweest de raadsvergaderin gen bijgewoond te hbbeen. Weth. Goe- I mans brengt den voorzitter ook een woord van dank voor de aangename sa- menwerking. Verder spreekt hij de hoop uit, dat de burgemeester de gemeente zaken" in goede banen moge leiden en zegt voor de toekomst zijn steun toe. Bij de rondvraag vraagt dhr. Geleijnse, in geval er :te Renesse een noodslach- ting'is, daaraan ook op Serooskerke be kendheid te geven. De voorzitter zegt toe, zulks te regelen door de wed. Stoel' dit te doen rondzeggen. Hierna sluiting. 1 ZONNEMAIRE. Voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school alhier hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. Bij de wedstrijden van Zondag is op 't voetbalveld een ernstig ongeluk ge beurd. Op een gegeven ©ogenblik zijn Zonnemaire en Noordwelle aan 't kam pen. Een der spelers van Dosko raakt daarbij D. G., van Zonnemaire zoo hard tegen het scheenbeen, dat dit lichaams deel ondanks bescherming ernstig bescha- digd wordt. Volgens ooggetuigen een on gelukkige schop, j De Zonnemairsche speler is .dadelijk j opgenomen en. gebracht in een nabij- zijndeboerderij. Spoedig was dokters hulp aanwezig, waarna de patiënt naar het Ziekenhuis is vervoerd. SIRJANSLAND De gehouden collecte door de jongedames J. I. J. Hanse Fd'. en L. de Ronde Md., voor de t.bjc.-be- strijding heeft opgebracht f 9.63. Maandag kwam de landbouwer, dhr. C. Kr. van Oosterland naar de smederij' alhier met een kar, waarvoor een onge veer 3-jarig paard was gespannen. Bij het naar huis rijden liet het paard zich; niet voldoende leiden en liep pardoes) met de kar in een moddersloot. Met ver eende krachten is paard en kar uit de sloot gehaald; alles liep gelukkig zon* der blessures van paard enz. af; ooki de geleider hoewel wat bemodderd bleef ongedeerd. OOSTERLAND. In de meubelmakerij van den heer Deurloo alhier had de meubelmaker Z., het ongeluk in aanra king te komen met de in het werk zijnde zaagmachine, waardoor zijn hand zooda nig werd gekwetst, dat hij, na door dr. Vleugels Schutter te zijn behandeld, naar het ziekenhuis te Noordgouwe moest wor den vervoerd ter verdere behandeling. Burgerlijke Stand over Augustus. Geboren: 7. Adriana Sara, d. van M. Stou ten Cz. en J. van der Maas. Overleden: 9. Abraham Roks, 90 j., wedn. van Mach. P. Kleinepier. Ingekomen: 5. Johanna van der Haven van Zierikzee. Vertrokken: 16. Adr. J. de Vin en gezin naar Zierikzee; 29. Cor nelia Zwaai naar Rotterdam. THOLEN. Op de konijnententoonstel ling te Doetinchem behaalde de heer J. A. v. Zetten alhier, met vier groote chin chilla's voedsters, een le, twee 2de en: een 3e prijs. De besomming der binnengekomen visschers was vorige week zeer goed. On-? geveer 150 tobben mooie bot werd door de 15 vaartuigen bimnengebracht, welke werden verkocht aan de leurders, tegen f,20 per tob alles door elkaar. De vang-* sten der andere vischsoorten was gering. In den loop der andere maand zal weer een aanvang worden genomen met het verzelTden en verwerken van oesters en mosselen. Op sommige perceelen, wezen steekproeven uit, dat de kwaliteit der mosselen niet bijzonder best is. Gehuwd: A. M. v. Luijk, 52 j., en A. H. Schrijver, 40 j.; M. v. d. Eijkj,. 27 j„ en F. Beukelaar, 26 j. Controleurs van den crisisdienst heb ben een uitgebreide kettinghandel op het eiland ontdekt. Tegen verschillende per sonen is proces-yerbaal opgemaakt we gens overtreding van distributie-prijso'p- drijvings- en hamsterwet. Een flinke par tij goederen werd in beslag genomen!, welke tegen hooge prijzen waren inge kocht en verkocht. GEMEENTERAAD TE POORTVLIET 17 richtlampen Donderdag kwam onder voorzitterschap van burgemeester van Oeveren de raad voltallig bijeen. Na opening met het ambtsgebed en vaststelling der notulen, zegt de voorz. dat hij een onderhoud heeft gehad met den vertegenwoordiger van de P.Z.E.M. terzake van het aanbrengen van richt lampen, hetwelk er toe heeft geleid' dat eenige punten zijn vervallen, maar niettemin toch nog een 17-tal op ver schillende plaatsen zuljlen worden aange bracht, waarop de raad zijn goedkeuring verleent. Een schrijven van het Departement v. Sociale Zaken dat een bedrag van f86.19 zal worden uitgekeerd als subsidie in de kosten van den B-steun. Het Algemeen Armbestuur deed mede deeling dat de armencommissie in dat bestuur wordt gevormd door de heeren G. J. de Graaff als voorzitter, G. K.' Krijger en P. J. Vroegop. Ter mogelijke bestrijding en naar aan leiding van een desbetreffend schrijven 'van den Plantenziektenkundigen Dienst werd een verordening vastgesteld tot het tegengaan van de loodglans ziekte. Voorloopig vastgesteld werd de ge meenterekening 1940 in ontv. op f 49890.69 en in uitg. op f51254.44; nadeelig slot f 1363.75. Dit nadeelig saldo is veroorzaakt, door dat bij het afsluiten der rekening nogi enkele rijksbijdragen niet waren ontvan gen. De kapitaalsdienst wees een ontv. mooi, interessant gezicht heb gezien! Ik zal het een van de andere Rob- bema's nog eens vragen, zegt Nol en verdwijnt aan den arm van haar cava lier, terwijl Fred juist terugkomt met de verlangde portie ijs. Ongeveer een half uur later stelt iemand mij voor aan mijn begeleider voor den volgenden dans; maar zijn naam versta ik niet. Hij houdt den blik vra gend op mij gericht. Over het gehëel schijnt hij er meer op bedacht mijn gelaat te bestudeeren, dan dat hij zich aangenaam tracht te maken. Wat hij zegt, is anders geestig en aqrdig; een ware verkwikking na al de zoutelooze praatjes, die ik nu al ruim twee uren heb moeten aanhooren. Als de wals uit is, staat Hij mij weer af aan Guus, nadat hij eerst nog zijn naam heeft ingevuld bij den eenigennog open dans in mijn balboekje. Ik kan niets uitmaken van die hiero- glyphen, met potlood geschreven; maar het lijkt mij, idat de laatste» letter een? „B." is. Is dat die bijzonder knappe man? vraagt Guus. Ja, weet je, hoe hij heet? Jij niet? Neen, ik verstond het niet, toen hij aan mij voorgesteld werd. Nu, het is Baxter; Gerard Baxter, de schilder; een knappe kerel, maar met niet genoeg doorzettingsvermogen, an ders zou hij al lang naam gemaakt heb. ben! Hij ziet er nog zoo jongensachtig uit! iHij is toch al een en twintig. Jan Robbema kent hem goed; maar ik heb hem maar een paar maal ontmoet. Hij. is de laatste twee maanden in Limburg geweest om te studeeren. Ik kan ^Jiem nu niet zoo knap viinden. Ik denk, dat Guus wat jaloersch is, maar eigenlijk sta ik hier niet lang bij stil; zóó verbaasd ben ik! Dus dit is dan de pensiónnaire van juffrouw Wanders; de „graaf"...! De episode van de viooltjes komt weer bij mij boven en ook dat couplet dat! ik hem vanavond feitelijk toegezongen' heb!.... Gelukkig schijnt hij er geen idéé' van te hebben wie ik ben! Toch wilde ik wel, dat ik hem geen tweeden dans had toegezegd! Verbeeld je, dat hij mij eens vroeg, waar ik woonde?... In ieder geval neem ik mij voor, heel koel tegen hem te zijn; "hem, als het ware, op een afstand te houden. In den loop van den avond voel ik meermalen, dat zijn blik op mij gericht is en dat maakt mij onrustig. Guus be klaagt zich dan ook herhaaldelijk, dat ik zoo verstrooid ben. Eindelijk is de tijd voor dien geducht ten dans aangebroken en reeds komt aan van f 20305,13; uitg. f5269.48; batig slot f 15035.65. De rekening van het Alg. Armbestuqr werd goedgekeurd jn ontv. op f 12509.80; in uitg. op f 12295 29; goed slot f214.51. Op het verzoek van de stichting voor huishoudelijke voorlichting ten plattelan- de tot het in gebruik afstaan van een schoollokaal ten behoeve van het houden van een kookcursus, werd gunstig be schikt. i Aan het eind der zitting zeide de voorzitter dat ingevolge de Verorde ning van den Rijkscommissaris de werk zaamheden van den Raad en van Bur gemeester en Wethouders met 1 Sept. a.s. blijven rusten en een en ander over gaat op den burgemeester. Derhalve is het thans de laatste maal dat de tegen woordige Raad vergadert, Spr. zegt den leden dank voor alles wat zij in lie tl belang der gemeente Poortvliet hebben gedaan en voor de wijze waarop zij hem steeds in alles zijn tegemoet ge- komen. Weth. van der Slikke en de heer van Ast danken den voorzitter voor de ge sproken woorden en hópen dat hem j kracht worde geschonken om zijn taak1 te vervullen. Daarna sluiting. GEMEENTERAAD ST.-MAARTENSDIJK Installatie nieuw raadslid Benoeming onderwijzeres Volontair ter secretaris In de Vrijdag gehouden raadsvergade ring waren alle leden tegenwoordig. De heer Polderman werd als nieuw raadslid' geïnstalleerd. Hij legde hiertoe de ver- eischte eeden af. Een verzoek der N.V. American Petroleum Comp. mede na mens de belanghebbende benzinemaat schappijen om huurvermindering voor de van overheidswege gesloten benzine. j installaties, werd afgewezen. I Het tarief voor heffing van rechten inzake inentingssloffen werd bepaald op j. 35 cent per volledige inenting. Vastge- steld werd een verordening betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van beenderen bedoeld in de Afvalbe- sluiten 194CI I en II. j Benoemd werd met 6 stemmen tot onderwijzeres aan.de O.L. School, alhier mej. C. H. Smits te Eindhoven, vroeger te Tholen. Eén' stem was uitgebracht! j op mej. Kraak, v^ponachlig te Middel- burg. Overeenkomstig de aanbieding in de raadsvergadering van 8 Augustus 1.1. i werden voorloopig vastgesteld de gem.- rekening dienst 1940, alsmede die van het woningbedrijf dienst 1940, de reke ning van het Weezen-algemeen armbe stuur werd goedgekeurd. - De heer Bout informeert hoe het staat met de benoeming van een ambtenaar ter secretarie. De voorzitter deelt mede, dat deze zaak is aangehouden. Hij kan mededeelen dat Maandag a.s. een volon tair ter secretarie in functie zal treden. De heer Langejan vraagt Jioe het staat met de woning van wijlen C. Dekker. Er zou in het huis nog een kast zijn. met kleeren. De heer Polderman deelt mede dat de heer Dekker nog familiie. had te Rotterdam. De Kerk heeft met dit familielid gesproken, doch voorloo pig is hier niets aan te doen. De voorz'. deelt mede, dat hij deze aangelegenheid met den Notaris zal bespreken en dezen mededeelen dat Kerk en Gemeente ge gadigden zijn voor de nalatenschap. De heer Bout informeert naar de ver plaatsing van de waterplaats bij de be graafplaats. De voorzitter deelt mede dat dit is geschied op verzoek van omwo nenden. Het geheel is nu beter geplaatst,, terwijl ook de afvoer beter is. De heer9 op den Brouw betreurt het dat het schilderen der gemeentewoningen nog niet gevorderd is. De voorzitter deelt mede, dat alles geregeld is, maar hel weer werkt tegen. Het werk moet in ieder geval 1 October a.s. zijn opgele verd. De heer Nelisse informeert naar de aanslag van schoolgeld van J. Lind- hout, welke vraag de voorzitter afdoen de beantwoordt. Hierna sluiting. de heer Baxter mij opeischen. Ik neem zijn arm en.... daar zie ik in het knoopsgat van zijn gekleede jas het bosje half-verwelkte viooltjes.... Een aardige avond is dit geweest! zegt hij, nadat wij een paar malen rond-, gewalst hebben. Ja, antwoord ik, vaag en met klop pend hart. Zulke huiselijke bals zijn dikwijls veel amusanter dan officieele gelegenheden, meent hij weer. Ja. Nadat ik die viooltjes daar in zijn knoopsgat heb gezien, durf ik ook haast niets meer te zeggen, durf hem zelfs niet eens aan te kijken. Nu is het feite lijk ook niets geen wonder, dat hij in Maart viooltjes draagt. Dat is er juist het jaargetij.de voor. Gaat u niet veel uit? vraagt hij weer. Zullen wij nog eens een ronde, doen; of is u te vermoeid? Neen, moe ben ik niet. Heel onderhoudend zal hij mij zeker niet vinden! Na enkele ronden staken wij het dan sen: de heer Baxter schijnt liever watt te praten en met een blik op het bou- quetje in mijn ceintuur, merkt hij op: U houdt zeker veèl van viooltjes. Ik heb de onuitstaanbare gewaarwor ding, dat ik een vreeselijke kleur krij* en antwoord maar gauw: O, ja! Ik geloof, dat iedereen wel haast van viooltjes houdt! Ik tenminste ook, antwoordt hij glimlachend. Ja, dat moet wel, als u nog zoo'n armzalig bosje draagt'. U zoudt ze niet „armzalig" noemen, als.... Ja, als.... Ach, neen; dat bedoel ik eigenlijk niet. Maar, eerlijk gezegd, vind ik het niet erg beleefd van u om mijn viooltjes voor „armzalig" uit te maken. Neen, dat is ook zoo. Nu, ik hoop, dat u het mij _vergeeft! Och, er valt eigenlijk niets te ver geven, want het is waar, dat mijn viool tjes een beetje verwelkt zijn, ze zijn dan ook wat verwaarloosd, de stumperds! Hoe dat? vraag ik onschuldig. Wel, ze werden mij gegeven door een dame, wier naam ik niet ken. Al$ ik ze niet in tijds ontdekt had, zoudenl ze verwelkt zijn door gebrek aan water, in een stoffig glas. t Zoo. Het was vriendelijk van haar; - voor mij dan; maar niet voor de viool tjes! Het hangt er van af, wat zij ev, mee vóór had. Wordt vervolnd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2