Groote N.S.B. Vergaderingen i PWWWWP— SerleweditrijcUn v.v. „Zonntmolrê" De door de v.v. „Zonuemzire" georga niseerde seriewedstrijden mochten zich, ondanks het vrij winderige weer, in goede belangstelling rerhengen. Dank zij de goede organisatie had alles een vlot verloop en waren de wedstrijden dan ook op tijd geëindigd. Jammer dat de wedstrijd Zon- nemaire ID.O.8.K.O. I een ontijdig einde moest nemen, doordat de Zonnemairespeler D. Geelhoed bij een botsing, waaraan niemand schold had, zoo ongelukkig tereoht kwam, dat bij een scheenbeen brak en naar het ziekenhuis te Noordgouwe moest worden vervoerd. De Noordwellenaren hebben toen met stand 2-0 den wedstrijd voor Zonnemaire gewonnen gegeven. Aan spanning heeft het in verschillende wed strijden niet ontbroken. Een verrassing was de overwinning van I.V.O. II op Zierikzee II, al hebben in deze ontmoeting eenige I.V.O.-spelers van een niet-sportieve opvatting van het voetbalspel blijk gegeven. Enthousiasme is goed, dooh het moet niet ontaarden in ruwheid. Het is dan ook te hopen dat dit volgende week in de fioales beter mag gaan. Hier volgt in het kort het verloop der verschillende wedstrijden. I.V.O. Ill-ZIERIKZEE III 0-3 Dit was een aardige wedstrijd, waarbij uitkwam, dat de jeugdige I.V.O.-ers hun mannetje wel stasn. Het was op-en-neer gaand ipel, maar door de meerdere sohot- vaardigheid van de Zierikzeeroorhoede kwam de overwinning aan Zierikzee. De drie doelpunten werden gemaakt door W. van der Maas, P. Ribbens en J. van Westenbrugge (strafschop). Scheidsrechter Flohil leidde zeer goed. NOORDG. II-ZONNEMAIRE II 4-1 Noordgouwe II wint den tosB en is dadelijk in den aanyal, welke een corner oplevert. Een uitval van Zonnemaire brengt Fuooea en wel door den middenvoor (01). Na op en neer gaand spel komt Noord- gouwe II weer mter in den aanval. Het overwicht blijft steeds aan haar, wat dan ook vier doelpunten oplevert, nl. door T. de Vin (2) en de midvoor (2). Scheids rechter van Nieuwenhuijzen leidde rustig en goed. I.V.O. I-ZWALUWEN 12-0 Deze wedstrijd was wel een belangrijke wedstrijd, waar twee oude rivalen elkaar konden bekampen. Na de twee vriendschap pelijke wedstrijden, die I.V.O. verloren heeft, is Zwaluwen I na een moeilijke partij dan ook verslagen. Het was een mooie wedstrijd. Doelpunten van K. Saaman en H. ten Haaf. Scheidsrechter van der Weele leidde goed. I.V.O. II-ZIERIKZEE II 2-1 I.V.O. II nam, ondanks de tegenwind, gauw de leiding door v. d. Werve (1—0). Na op en neer gaand spel weet A. Verton voor Zierikzee gelijk te maken (11). Na de rust speelde I.V.O., met den wind mee, zoodat de voorhoede zioh beter kan ontplooien. Een strafschop wordt door C. Stoutjesdijk voor I.V.O. gemist. Een hard sohot van de I.V.O.-spil belandde daarna in de voorhoede voor de voeten van de midvoor, waardoor deze een mooie kans had en benutte (21). Na een hard gespoeld kwartier komt het einde, die voor I.V.O. II een welver diende overwinning bracht. Soheidsreohter Berman leidde, behoudens eokele hands- gevallen, goed. ZONNEMAIRE 1-D.O.S.K.O. I 2-0 (qastaaki). D.O.8.K.O., dat den toss gewonnen had, speelde het eerst tegen den wiod, zoodat Zonnemaire het eerst in den aanval was. Vrij spoedig had zij dan ook suooes toen een hard sohot van Vis over Oosse heen in het doel belandde (1—0). De roodbaadjes verdedigen achter flink en vooral spil Jonker knapte heel wat moei lijke situaties op. De enkele uitvallen van D.O.8.K.O. gaven verder de roodgele ver dediging niet veel moeite. Kort voor de wisseling vergrootte Zonnemaire haar voor sprong door Vis, toen Oosse een sohot van diens voet niet voldoende kon stoppen (2 0) Na wisseling waren de meeste aanvallen weer voor de roodgelen en zij kregen zelfs een strafschop te nemen wegf ns hands Berman nam deze, dooh Oosse wist het sohot keurig te stoppen D.O.S.KO had pech, toen Vasseur mooi doorbrak en de bal over den uitgeloopen de Jonge hoen over het leege doel vloog Kort daarop had de genoemde botsing plaats waarna de wedstrijd werd gestaakt. Soheidsreohter Brouwer, die geen moeilijke taak had, leidde rustig en goed. ZIERIKZEE I-NOORDGOUWE 14-1 Zierikzee moest h<t in dezen wedstrijd zonder Buijse, Gatshoek en Kraak doen, voor wie Alburg, Bravenboer en Willemse invielen. Volkeri won den toss en verkoos het eerst met den wind mee te spelen. Na een op en neergaand begin nam Zierikzee de leiding uit een snellen aanval waarbij Moermond was uitgeloopen en Bravenboer in het leege doel schoot (l—0). Kort daaTop strafte Nieskens een fout van den doelman af door van dichtbij hard in te sohieten (2—0). Noordgouwe zette af en toe ook enkele aanvallen op, maar Dogger had er een goede kijk op en liet zioh niet versohalken. Een kogel van van Doorn ging net over, maar nog voor de wisse ling wist van Dijk met een kogel van diohtbij den voorsprong te vergrooten (3 0) In de tweede helft begon Noordgouwe goed. Klaasse brak mooi door, dooh Dogger wist nog net te redden. Hierna ging het spel meer gelijk op en neer. Van Dijk kreeg een kans voor het doel, dooh hij Toegankelijk voor alle leden der N.S.B. en sympathiseerenden Deze vergaderingen zijn gewijd aan de uitvoering van het bevel van den leider, zoowel wat betreft de W.A.-dienstplicht als de dienstneming in 't W.A. regiment Datum uur Pl.ate Zul: Dinsdag 2 September 8 uur Almelo Sociëteit Dinsdag 2 li 8 a Zwolle Kringhuis, Bloemendaalstr. Dinsdag 2 II 8 a Zierikzee Dinsdag 2 li 8 a Bergen op Zoom Tivoli Woensdag 3 li 8 a Deventer Kringhuis, Rijkmanstr. 12 Woensdag 3 If 8 a Zutphen Kringhuis, Zaadmarkt 79 Woensdag 3 li 8 a Goes Diensthuis Woensdag 3 li 8 Vlissingen Groepshuis Donderdag 4 li 8 a Amersfoort Concertzaal de Valk Donderdag 4 li 8 a Apeldoorn Kringhuis Donderdag 4 8 a Oostburg Donderdag 4 II 8 a Terneuzen Kringhuis, bij Gijlstraat Vrijdag 5 li 8 a Gouda Beursklok, Gr. Markt 40 Vrijdag 5 li 8 a Dordrecht Zaal NAB Vrijdag 5 li 8 li Rotterdam Odeon, Gouvernestraat Vrijdag 5 li 8 ii Tlel Spaarbank Vrijdag 5 li 8 ii Zuidland Maandag 8 li 8 ii Den Haag Dierentuin Maandag 8 8 ii Lelden De Burcht deze handel echter ook zijn risico's, groote risico's, met zich medebrengt blijkt uit eenige tuchtbeschikkingen, welke in den laatsten tijd door den Inspecteurs voor de Prijsbeheersching werden gewe zen. De winkelier A. v. M. te Rossum ver kocht „omdat zij zoo'n hoogen-prijs bo den" aan twee scharrelaars 100 kg koffie" a f20 per kg. Dit was koffie, jvelke hij normaal voor f 1,60 per kg zou heb ben moeten verkoopen, maar die was achtergehouden toen de koffie-distri'bu- tie ten einde liep en in plaats van koffie het surrogaat verkocht mocht worden. Behalve de verkochte 100 kg bleek, dat van M. nog 150 kg koffie en thee »op zolder opgeslagen had. Door den Inspecteur voor de Prijsbe heersching te Arnhem werd deze partij verbeurdverklaard en een boete van f 2000 opgelegd. Hierdoor werd van M. dus de geheele opbrengst der transactie die hem zoo voordeelig geleken had, weer ontnomen en was hij van de zorg voor zijn koffie en thee in één keep verlost. Een grossier in chocolade te Arnhem, J. S., verkocht in Juni 511/2 kg onge brande koffie. Deze koffie was afkom stig van een partij van 275 kg, waarvoor S. f4125 had neergeteld. H. J., melkhan delaar te Westervoort, de kooper der 511/2 kg, had f824 moeten betalen. De geheele partij koffie werd verbeurdver klaard en kooper en verkooper werden bovendien nog ieder tot f100 boete ver oordeeld. Het was dus wel een kostbaar handeltje. 1 j DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN De secretaris-generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Maandag 1 September 1941 tot en met Dinsdag 30 September 1941 de met „05 F.K." gemerkte bonnen van de kaarten M en N., welke zijn uitge-' reikt aan verbruikers, die voor kookdoel- einden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen, al dan niet in com binatie met petroleum zijn aangewezen, recht geven op het koopen van één een heid vaste brandstoffen, met uitzonde ring van fabrieksturf. Gedurende bovengenoemd tijdvak geven de met „generator-anthraciet negende pe riode" gemerkte bonnen recht op het koopen van 1 h.l. (max. 75 k.g.) anthra- cietnootjes V of 50 k.g. turfcokes, ter wijl de met „generatorturf negende pe riode" gemerkte bonnen gedurende 'Jit tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. ZEEPDISTRIBUTIE De Secretaris-Generaalvan het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maaikt bekend, dal met in gang van Maandag 1 September as. en kele wijzigingen zullen worden aange bracht in de hoeveelheden der verschil lende zeepsoorten, welke op den nieuwen bon verkrijgbaar zullen zijn. Een en an der is mede een gevolg van de wijziging der samenstelling van bepaalde zeep soorten. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedu rende het tijdvak* van 1 September tot en met 30 September a.s. geeft de met „113" genummerde bon van de „bon kaart algemeen", alsmede de met „B zeep" gemerkte bon van de zeepkaarten P en Q, welke respectievelijk aan kin deren beneden den leeftijd van twee jaar en van een leeftijd tusschen twee en acht jaar, zijn uitgereikt, recht op het koopen van: hetzij 150 gram troiletzeep (samenstel ling van na 1 September 1940); hetzij 90 gram huishoudzeep; hetzij 200 gram zachte zeep (samenstel ling van vóór 1 Januari 1941); hetzij 150 gram zachte zeep (samenstel" ling na 1 Janiari 1041); hetzij 100 gram zachte zeep (samenstel ling van na 31 Augustus 1941); hetzij 300 gram zachte zeeppasta; hetzij 250 gram zeeppoeder; hetzij 450 gram waschpoeder. Stukken huishoudzeep van 120 gram, welke nog in omloop zijn, mogen tegen inlevering van één bon worden uitver kocht. Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft de met „B toiletzeep" gemerkte bon van de zeepkaart P, welke aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep van de oude samenstel ling. I Volledigheidshalve wordt erop gewe- I zen dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van wasscherijen. De bestaande regeling 4 ten aanzien van de wasscherijen blijft onverminderd van gracht. SCHEERZEEP. Gedurende het tijdvak van 1 September tot en met 31 Decem ber a.s. geeft de met „J" gemerkte bon van de textielkaart, welke uitgereikt werd aan mannen en jongens, die zijn geboren vóór 2 Februari 1926, recht op het koopen van 50 gram scheerzeep, of één tube dan wel één pot scheercrêne. NEDERL. KULTUURGEMEENSCHAP £D|oei en streven. Verleden jaar werd onder voorzitterschap van Prof. Snijders en Prof. Wehofsich de Nederlandsch- Duitsche Cultuurgemeenschap opgericht. De stichting heeft ten doel het kultu- reele leven te bevorderen; meer in het bijzonder zal de samenwerking op kul- tureel gebied tusschen Nederlanders en Duitschers worden bevorderd. Het doel der Stichting zal worden bereikt door het organiseeren van gebeurtenissen en bijeenkomsten van allerlei aard op kul- tureel gebied, b.v. voordrachten, concer ten, cursussen, tentoonstellingen, reizen enz. De Duitschers zijn in de gelegen-1 heid de veelvuldige facetten van het Ne- derlandsche Kuituurleven te leeren ken nen; de Nederlanders kunnen genieten van de kunst der Duitsche musiöi, dich ters enz. Activiteit in de provincie. Vroeger dron gen de leidende persoonlijkheden op kunstgebied nauwelijks tot de provincie door; hoofdzakelijk werden de groote steden in het Westen van ons land be zocht. De Nederlandsch-Duitsche Kuituurge meenschap heeft in alle provincies af- deelingen gesticht, welke er speciaal op bedacht zijn toonaangevende kunstenaars naar hun provincie te halen. Vooral de provincieplaatsen zullen derhalve een op bloei van het Kultureele leven doen zien. Het is echter niet de bedoeling, dat dé leden het kunstgenot passief ondergaan. Het streven zal er op gericht zijn door eigen beoefening de kunst te bevorderen, door eigen aanschouwing van folkloristi sche gebeurtenissen enz. de liefde voor' de landstreek te verdiepen. Men zou het werkgebied van de Nederlandsch-Duitsche Kuituurgemeenschap kunnen vergelijken met onze vroegere rederijkerskamers, echter verbreed door de vruchtbare uit wisseling van twee groote aanverwante 1 kujjturen. 1 De werkgemeenschap voor Zeeland. Woensdag 3 September heeft te Mid delburg de eerste bijeenkomst van !de Ned.-Duitsche Kuituurgemeenschap plaats. Twee zonen van Zeeland, de pianist Ma- rinus Flipse en de dichter Martien 'Be versluis zullen ons doen genieten van hun kunst. Op 24 September zal de Zeeuwsche af- deeling haar eersten Duiitschen gast ont vangen, n.l. de dichter Bate uit Osna- bruck. Inlichtingen over de Nederlandsch- Djuitsche Kuituurgemeenschap worden ver-, strekt door het provinciale secretariaat' der Ned.-Duitsche Kuituurgemeenschap te Middelburg, Dam 6. TELEGRAMMEN ENGELSCHE BOMMEN OP 1 WEST-DUITSCHLAND'. Britsche vliegtuigen hebben in den nacht van Zondag op Maandag in West- en Zuidwest Duitschland een aantal bommen neergeworpen. De aangerichte schade is onbelangrijk. Nachtjagers hebben acht van de aanvallende vliegtuigen neergeschoten Eenige der via de Oostzee naar Duitsch- gebied vliegende vijandelijke vliegtuigen hebben getracht Berlijn aan te vallen. Voordat zij echter den buitensten ver sperringsgordel der Rijkshoofstad had den bereikt wijzigden zij hun koers. ENGELSCHE HAVEN GEBOMBARDEERD Een sterke formatie Duitsche gevechts vliegtuigen heeft in den nacht van Zon dag op Maandag een aanval gedaan op een belangrijke ravitailleeringshaven aan de Oostkust van Midden-Engel and. De aanval werd uitgevoerd in verscheidene golven en had klaarblijkelijk veel succes. Talrijke branden met deels krachtige rookontwikkeling en zware ontploffings verschijnselen werden waargenomen. DE TOESTAND VAN LAVAL EN DÊAT VOORUITGAAND. De Zondagmorgen ingetreden verbete ring in den toestand van Laval en in die van Marcel Déat blijft voortduren, hetgeen blijkt uit het Zondagavond uit gegeven bulletin. MARKTBERICHTEN Coöperatieve Veiling Zierikzee Veiling van 30 Augustus. Frankenthaler f49—62; Washington f 12 —25; Reine Victoria f 1023; Boerewitte f9—18; Belle de Louvain f20—24; Prin ce Pruimen f 14; Tonneboers f 12—13; Claps Favorite f 10—26; Godlin Keswick f8—17; Zoete valappels f6—9; Zure id. f7—10; Tomaten f 10—16; Uien f6; Stok- Snijboonen f 14; Stamprincesseboonen f 14 per 100 k.g. Netmeloenen f 10—18; Sui kermeloen f20; per 100 stuks. ST.-ANNALAND. Aan de veiling wer den deze week verhandeld1: 229363 k.g, aardappelen f4.15—4.20; 2475 k.g. stam- boonen f 11.20; 4625 k.g. zilveruien (2e soort) f9.60; 42650 k.g. gewone uien f6. Alles per 100 kilogram. SPORT KORFBAL S.D.KB. RAPIDE I-ZWALUWEN I 2-2 De Ztterdagavond op het terrein der K.V. ^Strandvogels* te Renesse, onder groote belangstelling, gespéelden beslis singswedstrijd voor het kampioensohap van afdeeling I, heelt nog geen beslissing gebracht, daar hij in een gelijk spel ein digde. Het was een spannende wedstrijd, waarin de zenuwen evenwel nog een te groote rol speelden, om van een mooien wedstrijd te kannen spreken. Beide par tijen hebben zioh tot het uiterste gegeven en hoewel over het algemeen genomen Rapide iets meer in den aanval is ge weest geeft den uitslag de juiste verhou ding tooh goed weer. Het duurde vrij lang eer er een doelpunt viel want eerst na oiroa een half uur speleus wist Mej. Kooman Zwaluwen de leiding te geven (0-1). Lang bleef dezen stand echter niet ge handhaafd want spoedig daarop maakte Jao. Steur gelijk (1—1). Voor evenwel de rust aanbrak had Zwaluwen weer de lei ding, nu door v. Sluijs, die een straiworp zuiver benutte (1-2). Met dezen stand brak de rust aan Na de rast was Rapide, dat nu met den vrij sterken wind meespeelde, het eerst gevaarlijk. Na eenige minuten spelen kreeg zij een strafworp te nemen, dooh v. Dalsen wierp die ver naast. Een volgenden aanval leverde tereoht, hoewel wat ongelukkig voor Zwaluwen, weer een strafworp op eir nu deed v. Dalsen het beter en de stand was gelijk (22). Fel werd er nog gestreden voor het winnende doelpunt, maar hoewel beide partijen nog kansen kregen werd er niet meer gescoord en toen seheidsr. Brouwer, die de teugels heel strak hield, einde blies, waren de puntjes gedeeld. Daar wegens de duisternis verlenging niet meer moge lijk was, zal deze afzonderlijk worden vastgesteld. Zij is voorloopig bepaald op Donderdag 4 September a.s., des avonds half 9 (w.t.), op het Strandvogelsterrein. Eerst wordt 2 x 71/, minuut gespeeld in de opstelling waarmede geëindigd is; is er dan nog geen beslissing dan wordt nog maals 2 x 71/2 minuut verlengd, tenzij een der partijen doelpunt, want dan wordt onmiddellijk afgeblazen. Is er na twee maal verlenging nog geen beslissing ge vallen, dan zal het doelgemiddelde be slissen. KORFBAL. Vriendschappelijk. VITESSE 1-D.S.S. 1 2-2 Er is Zaterdagavond van weerszijden een goede partij korfbal te zien gegeven en de uitslag 2—2 is dan ook volkomen gerechtvaardigd, daar er een gelijk op gaande strijd is geleverd. Beide clubs speelden met 2 invallers. Reeds na 10 minuten neemt D.S.S. de leiding als P. Sies van diohtbij een vrije kans benut (01) De volgende aanval is voor Vitesse en daarnit weet W. Heijboer met een ver vliegend sohot den gelijkmaker te produ- oeeren (11). Na het wisselen is D.S.S. iets meer in den aanval, daar het mid denvak van Vitesse te veel tijd noodig heelt om er in te komen. 5 minuten voor de rust neemt D.S.S. met een mooi sohot de leiding (1—2). Nadat van beide par tijen nog eenige malen op de mand is geschoten breekt de rust aan. Na de rust is Vitesse iets meer in de meerderheid, daar zij beter aanpakt, als er voor. Men kan elk oogenblik den ge lijkmaker verwachten, wat na 8 minuten geschiedt, als Mej. Guinée en van Doorn zioh netjes vrij weten te spelen en laatst genoemde den stand met een mooi sohot gelijk weet te maken (22). Na het wis selen komt bij D.S.S. de gevaarlijke aan val Lievense—Stoutjesdijk in den aanval, maar door goed verdedigen van Vitesse worden doelpunten voorkomen.] In de resteerende tijd wordt er hard gestreden, met gelijk opgaande strijd, voor het winnende doelpunt, maar door beide partijen wordt de korf niet meer gevon den en zoo komt het einde van dezen fairen en prettig gespeelden wedstrijd dien soheidsreohter L. Simmers goed leidde. Ruit Roeit-Ruit Roait-vateranan Heden (Maandag)avond half acht speelt Rust Roest I een wedstrijd tegen de Rust Roest veteranen. Als de oudjes sterk kunnen uitkomen kan zeker een aardige wedstrijd worden verwacht. Olympla I Vitaua I Vrijdagavond 5 September te half aoht vindt in het sportpark de tweede ont moeting plaats tusschen Olympia I en Vitesse I. Ongetwijfeld zal Olympia wel revanohe willen nemen voor de onlangs geleden nederlaag en aan spanning zal het dus wel niet ontbreken. VOETBAL Vriendschappelijk BREEDE BAGIJN-SLAGERSELFTAL Heden (Maandag)avond half aoht spelen de vertegenwoordigers van de Breede Begijn weer eens een voetbalwedstrijd en wel nogmaals tegen het Slagerselftal. De B. B. verschijnt voor deze gelegenheid met het volgende elftal: B G. Moermond d. H. de Jonge en L. A. v. d. Sohelde a., K. Holm Pzn., L. de Ronde en J. Quist mD. Peute, K. Holm Jz., G. A. Uyl, A. van Gees- bergen en P. L. Dekker v. Waar de vorige maal de vleesohmannen een flinke overwinning behaalden, zullen de Bagijners thans wel alles op alles zetten om een gelijk spel of een over winning uit h«t vuur te sleepen. Voor het publiek zal er dus een aantrekkelijke wedstrijd te aansohouwen zijo, soodat ver- waoht mag worden dat er veel belang stelling zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4