Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 2 September HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 Schriftlezing en meditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting); 8,25 gram.; 9,15 voor de huisvrouw; 9,25 gram.; 11 voordracht; 11,20 ?ang, piano en gram.; 12 gram.; 12,25 Het kwartier van den arbeid; 12,40 Almanak; 12,45 BNO: nieuws- en eco nomische berichten; 1 cello en piano; 1,30 Boyd Bachman en Klaas van Beeck cn hun orkesten; 2,45 Revida sextet; 3,30 zang met pianobegeleiding; 4 Bijbello zing; 4,20 gram.; 4,45 sport en spel voor de jeugd; 5,15 BNO: nieuws-, econo- nomische- en beursberichten; 5,30 Ram blers; 6 Alleen voor mannen; 6,15 Ca baretprogramma; 6,45 reportage; 7 ac tueel halfuurtje; 7,30 Haarlemsche or- kestvereeniging en solisten; 8,45 voor den boer;* 9 orgelconcert; 9,30 gram.; 9,45 BNO: nieuwsberichten; 10 BNO: Engel- sche uitzending: Economic News from Holland. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45—8 zie Hilversum I; 8 BNO: nieuws berichten; 8,15 gram.; 10,20 pïanovoor- dracht; 10,40 gram.; 11 Omroeporkest en solisten (e.o.); 12 ensemble Rentmeester; 12,45 nieuws- en economische berichten; 1 orgelconcert en zang; 1,30 ensemble Jonny Ombach; 2 gram.; 3,30 Zonne- jstralen in ziekenzalen; 4 causerie met muzikale begeleiding; 4,30 gram.; 5,15 BNOnieuws-, economische- en beurs berichten; 5,30 Amabile-sextet6,15 cau- lserie over het Ziekenfondswezen (II) 6,30 ensemble Bandi Balogh; 6,45 cyclus: „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de NSB); 7 actueel halfuurtje; 7,30 reportage; 7,45 ensemble Bandi Balogh; 8 radiotooneel9 voor de werkende vrouw; 9,15 gram.; 9,45 BNO: nieuws berichten; 10 Avondwijding; 10,05—10,20 politiek weekpraatje (e.o.). Besluit dividendbeperking 1941 Heffing van superdividendbelaiting op uitkeeringen boven 6 pet. In het Verordeningenblad is een besluit opgenomen van den secretaris-generaal voor bijzondere oeconomische zaken en van de secretarissen-generaal van de de partementen van financiën en van justitie betreffende de Dividendbeperking (Be sluit op de Dividendbeperking 1941). Hierin wordt o.a. bepaald, dat vennoot schappen verplicht zijn haar uitdeelingen te beperken: 1) tot 6 ten honderd van het gestorte aandeelenkapitaal, indien de vennootschap over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt, 6 ten honderd of minder dividend heeft vastgesteld; 2) tot het percentage van het gestorte aandeelenkapitaal, dat over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt, als dividend is vast gesteld, indien de vennootschap over dat boekjaar meer dan 6 ten honderd divi dend heeft vastgesteld. Ingeval herkapitalisatie op den voet van hoofdstuk 2 heeft plaats gevonden, mag het totale bedrag der uitdeelingen niet grooter zijn dan het bedrag, dat ingevolge het eerste lid uitgedeeld had mogen worden, indien herkapitalisatie niet had plaats gevonden. Van vennootschappen, welke overeemig boekjaar meer dan 6 ten honderd van het gestorte aandeelenkapitaal uitdeelen, wordt onder den naam van superdivi dendbelasting naar den maatstaf van het super-dividend een belasting geheven. Onder superdividend wordt verstaan 't bedrag, waarmede een uitdeeling 6 ten honderd van het gestorte aandeelenkapi taal te boven gaat. Het Besluit op de Dividendbeperking 1941 beoogt er voor te waken, dat niet meer dividend wordt uitgekeerd dan wen- schelijk wordt geacht. - Het Besluit gaat er van uit, dait tegen een dividend, dat niet meer dan zes ten honderd van het gestorte aandeelen kapitaal bedraagt waarbij onder ge stort aandëelenkapitaal ten hoogste het nominale bedrag van de aandeelen wordt verstaan redelijkerwijs geen bezwaar kan worden gemaakt. Uitkeeringen boven 6 pet. (superdividenden) zijn bij naam- looze vennootschappen en commanditaire vennootschappen op aandeelen met een aandeelenkapitaal van f 500,000 of meer, slechts toegelaten tot het percentage van het gestorte aandeelenkapitaal, dat als dividend is vastgesteld over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt. Bovendien worden deze superdividenden aan de tot 400 ten honderd stijgende en als prohibitief aan te merken superdividendbelasting on derworpen. i Onder voorzitterschap van minister-Jpre- sident Konoje is een buitengewone kabi netszitting gehouden, waaraan alle minis ters deelnamen. Na afloop werd een communiqué uitgegeven, waarin wordt bevestigd, dat de ambassadeur Nomoera gisteren een bezoek heeft gebracht aan president Roosevelt en hem een bood schap van den Japanschen premier over handigde, die het Japansche standpunt [ten aanzien van de tusschen Japan en Amerika hangende vraagstukken betref fende de Stille Zuidzee uiteenzet, GEMEENTERAAD OUWERKERK Waarnemend secretaris benoemd Afscheid van den heer F. Naerebout In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den raad dezer gemeente was wethouder Romeijn wegens familieom standigheden met kennisgeving afwezig. Voorzitter de burgemeester, de heer J. J. Romeijn. Na opening deëlt de voorzitter mede, dat, na overleg tusschen B. en W. en den secretaris, den datum van ontslag van laatstgenoemde is bepaald opl 1 Sep tember a.s. Daar van Ged. Staten nog geen bericht omtrent de vervulling van deze vacature is ontvangen, stellen B. en W. voor een waarnemend secretaris te benoemen, waarvoor zij aanbevelen den heer R. A. J. den Boer te Zierik- zee. Met algemeene stemmen wordt de heer den Boer hierna benoemd. De heer den Boer, die in het Gemeen tehuis aanwezig is, wordt hierna door den secretaris binnengeleiid, waarna de voorzitter hem gelukwenscht met zijn benoeming en de hoop uitspreekt idat de verhouding tusschen hem en het ge meentebestuur even goed zal zijn als dit bij zijn voorganger het geval was. De heer den Boer dankt voor de hem toegesproken woorden en spreekt de hoop uit dat hij zijn functie naar beste weten en kunnen zal mogen behartigen in het belang der gemeente. Hierna legt hij in handen van den voorzitter de beide door de wet vereischte eeden af. Inge komen is het schriftelijk rapport van de commissie tot nazien van de gemeente- rekening 1940, waaruit blijkt dat de com missie tot goedkeuring adviseert. Aldus wordt besloten. Hiermede is de agenda afgewerkt. Daar de werkzaamheden van den raad met ingang van 1 September moeten blij ven rusten, spreekt de voorzitter hierop) een woord van dank tot de raadsleden», voor al hetgeen zij gedurende de jaren van hun lidmaatschap in het belang der gemeente hebben gedaan, zoomede voor de vriendschap en vertrouwen, die het gemeentebestuur steeds van hen heeft' mogen genieten. Namens den raad dankt dhr. van den Bos voor deze woorden) en dankt hij zijnerzijds voor de aange name samenwerking. Vervolgens richt de voorzitter zich met een afscheidswoord tot den secretaris', die ruim 27 jaren zijn ambt heeft ver vuld. Spr. dankt hem voor het vele dat hij voor Ouwerkerk heeft gedaan en; voor de wijze waarop hij zijn ambtsbe zigheden vervulde en met de bewoners omging. Ook namens de niet-aanwezige ambtenaren brengt spr. hem dank voor de aangename samenwerking en hij drukt de hoop uit dat de heer Naerebout in Zierikzee dezelfde waardeering feal mo gen genieten, die hij hier terecht ten volle genoot: Weth. Kuijper brengt den heer Naerebout dank voor de zakelijke en kundige wijze waarop hij de zaken in de gemeente behartigd heeft en welke aller achting afdwong. Spr. wenscht den secre taris verder in Zierikzee een prettigen werkkring toe. Namens den raad danken de heeren v. ld. Bos en Zorge den heer Naerebout ook voor de aangename sa menwerking. De gemeente-ontvanger, dhr. P. Hack, brengt hierna den secretaris dank voor de vriendschap, zoovele jaren ondervon den en voor de wijze waarop deze hem' in zijn functie ter zijde heeft gestaan en tot hulp is geweest. Zich richtende; tot den heer den Boer drukt spr. dë, hoop uit dat hij in denzelfden geest met dezeu zal mogen samenwerken en wenscht hij dezen ook een langdurigen prettigen werkkring in deze gemeente toe. De gemeentebode, de heer Boot, sluit zich bij de woorden van den heer Hacki aan. De heer Naerebout dankt vervol gens alle sprekers voor hun hartelijke» woorden en verklaart steeds met animo, voor de gemeente werkzaam te zijn ge weest. Met alle functionarissen heeft spr. steeds aangenaam samengewerkt en hij dankt allen voor de bereidwillige wijze waarop zij hem steeds zijn tegemoet ge treden. Spr. wenscht den voorzitter en de raadsleden met hun gezinnen, zoo mede de gemeente, voor de toekomst het beste toe. Tenslotte wenscht hij zijn op volger geluk met zijn tijdelijke benoe-i ming en verklaart zich ten alle tijde be reid hem, waar noodig, van advies te dienen. De voorzitter Idankt den heer Nae rebout voor zijn woorden en wensontj ook hem en zijn gezin voor de toekomst het beste toe. Hierna sluiting der vergadering. GEMEENTERAAD BRUINISSE W«rkv«rruiming>object te Oo»t«rland Een woord ten aficheid In de Vrijdagavond gehouden vergaie- ring van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. i Op voorstel van B. en W. wordt op hum verzoek een half jaar afschrijving van hondenbelasting verleend aan L. Lemsom en Wed. J. van der Werf. Door B. en W. wordt aan den Raad aange boden de rekening over het jaar 1940 met de volgende cijfers. Gewonen Dienst ontvangsten f 106180,65, uitgaven f 97585,48 alzoo een batig saldo van f8604,17. De kapitaaldienst vermeldt in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 5362,11. Besloten wordt te zijner tijd, indien noodig, werklooze arbeiders te werk te stellen bij het werkverruimings object te Oosterland, bestaande uit het draineeren vap 6 H,A. bouwland, eigendom van den heer Bouman te Nieu- werkerk. Loon f2,75 en f2,25 per dag. De heer Hoek informeert of het aantal te werk te stellen arbeiders onbeperkt is doch dit is niet het geval. Geplaatst kunnen worden 20 gewone arbeiders en zes hoofdarbeiders, die niet meer in staat zijn hoofdwerk te verrichten. Op de vraag van den heer Hoek, of de emolumenten der goedkoope levens middelen voor werkverschaffingsarbeiders vervallen zijn, antwoordt de voorzitter ontkennend. Vastgesteld wordt de Ar beidsovereenkomst voor het vaste per soneel van den luchtbeschermingsdienst. Tenslotte is ingekomen een adres van de afdeeling Schouwen en Duiveland van den Bond van Hotel, Restaurant, Café en Koffiehuishouders, vergezeld van zes bezwaarschriften van hier gevestigde le den van die afdeeling, waarbij verzocht wordt verlaging van lasten te willen verleenen. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend op het verzoek te beschikken, daar het vergunningsrecht voor alle hier gevestigde caféhouders f40 bedraagt. Dit is het minimum, dat de Drankwet stelt en verlaging zou in strijd zijn met deze wet en door dë betrokken instanties niet geaccepteerd kunnen wor den. De heer Hoek verwondert zich er over, dat het verzoek dan toch is ingediend, daar het blijkbaar door een jurist is opgemaakt, van wie verondersteld mag worden, dat hij de bepalingen van de Drankwet kent. De voorzitter meent, dat een gelijklui dend adres aan alle Gemeentebesturen in Nederland is gezonden, waarbij dan geen rekening is gehouden met plaatse lijke toestanden en berekeningsnormen. De verordening op de Kaai-, Haven- en Overscheepgelden wordt opnieuw voor een tijd van drie jaar onveranderd vast gesteld. Waar bjj de rondvraag niemand meer het woord verlangt, richt de voorzitter een woord van afscheid tot de raadsleden. Door de verordening van den Rijks commissaris, aldus spreker, zullen de werkzaamheden der Gemeenteraden blij ven rusten en Uw taak als bestuurders der gemeente wordt daarmede opgeschort zooals de verordening het uitdrukt. De raad komt niet meer bijeen. Bij dit afscheid moet worden vastge steld, dat de twee jaar waarin de Raads leden thans bestuurders zijn geweest een veelbewogen en moeilijke tijd was, waarin onder buitengewone omstandigheden moest w orden gearbeid. Vastgesteld mag worden, dat ieder dat met volkomen begrip der omstandigheden, ieder naar eigen bekwaamheid en karakter op zijn wijze heeft gedaan: Zonder overdrijving mag worden gezegd, dat de erkentelijk heid der geheele burgerij daarvoor ver diend is en spreker weet zich de tolk van die burgerij, wanneer hulde en dank wordt gebracht voor alles wat in het be lang der gemeente werd gedaan. Een persoonlijk dankwoord voor de wijze waarop steeds kon worden samengewerkt is zeker eveneens op zijn plaats. Steeds heerschte een sfeer van onderling ver trouwen en het was steeds een genoegen de onderwerpen te behandelen en de vergaderingen te leiden. Hij wenscht elk der leden,. verder voor persoon, gezin en arbeid, het beste toe. De heer van den Berg, dankt, als oud ste raadslid in jaren, den voorzitter voor de goede woorden dioior hem aan het adres der Raadsleden gericht. Ook hij heeft nu met genoegen twee jaar deel van den raad uitgemaakt en 15 zittingen bijgewoond. Hij wenscht mede namens den geheelen Raad den voorzitter kracht en wijsheid toe bij het besturen der gemeente. De heer Hoek, als jongste raadslid, dankt eveneens den voorzitter voor de wijze waarop in de twee jaren van zijn zittingsperiode is samengewerkt. Zij die meenden dat bij zijn intrede in den Raad spoedig met inktpotten zou worden ge smeten, hebben ongelijk gekregen. Bij al le verschil in opvatting heeft hij steeds de geestelijke en zedelijke waarden der gemeenschap begrepen. Hierna sluiting. De bolsjewisten hebben op 29 Aug. hun pogingen om den Westelijken oever van den Dnjepr te heroveren, ondanks de bloedige verliezen, die zij in de vorige dagen hadden geleden, voortgezet. Ook deze nieuwe poging stortte, naar het DNB meldt, in het samengebundelde vuur ^an de Duitsche troepen ineen, voordat de Sow jet-stoottroepen den Westelijken oever van den Dnjepr konden naderen. Het 'Spaansche s.s. Nevermar is te Hamilton (Bermude) met vluchtelingen aan boord uit Lissabon aangekomen. Het schip, dat normaal 4'00 passagiers kan vervoeren, had 1100 personen aan boord. Naar men zegt is het schip door enkele personen gecharterd, die 500 dollar vra gen voor eiken passagier, die de reis meemaakt. Het schip had vele vrouyven en kinderen aan boord (U.P.) De Praagsche .correspondent van het Zwits. Tel. Ag. meldt: In de groote visch- vijvers van Tabor in Midden-Bohemen worden den laatsten tijd proeven geno men met goudvisschen, om uit te maken in hoeverre ze voor de consumptie ge schikt zijn. Men zou goede resultaten hebben bereikt en zal binnenkort be ginnen met het telen op groote schaal en veredelen van bepaalde goudvischsoor- ten, waarvan de aanduiding thans nog geheim wordt gehouden, ZIERIKZEE. De Vrijdag en Zaterdag alhier gehouden collecte voor de t.b.c.- bestrijding heeft pl.m. f 240 opgebracht. BURGH. Reeds eenigen tijd bestaan er plannen, de in 1859 gebouwde korenmo len „De Korenbloem" te sloopen. De re denen hiervan zijn, dat de eigenaar bin nenkort groote onderhoudskosten krijgt en hij het daarom nu een geschikt mo ment acht over te gaan tot het inrich ten van een electrische malerij, die naar zijn meening economischer is. Hoewel er reeds pogingen in het werk zijn gesteld dit plan te voorkomen, vreezen wij dat de molen zal verdwijnen, hetgeen jammer zou zijn, daar onjze omgeving slechts' één molen zou overhouden, waardoor» weer een stukje landschapsschoon zou verdwijnen. Laten wij hopen dat er nog een weg gevonden kan worden, waar door de molen behouden kan worden. HAAMSTEDE. Het heeft onzen burge meester Vrijdag j.l. ter gelegenheid van zijn 10-j arig ambtsjubileum niet aan blijken van belangstelling ontbroken van de zijde der burgerij, terwijl' ook ge- lukwenschen van buiten de gemeente bin nenkwamen. Vele felicitaties gingen ver gezeld van bloemen, zoodat de woning van den burgemeester in een bloemen tuin veranderd was. In de 's-middags't gehouden raadsvergadering werd hij na afwerking der agenda toegesproken door wethouder den Boer, die uitvoerig me moreerde hetgeen de Burgemeester in zijn lo-jarige ambtsperiode voor de ge meente gedaan heeft. Hij sprak den wensch uit, dat de burgemeester nog vele jaren aan het hoofd van onze gemeente zou mogen staan en bood hem een mooie bloemenmand aan. Ook was een fraaie bloemenmand ge- geschonken door de gemeenteraad van Burgh. Ook de wethouder Vis richtte zich in een korte toespraak tot den Burgemeester Terwijl het oudste lid de heer de Vrja,P eveneens den burgemeester gelukwenseh- te en hem dankte voor het vele door» hem voor de gemeente verrichte werkt De gemeentesecretaris feliciteerde mede namens het secretariepersoneel en dank te voor de prettige samenwerking ge- durendp de afgeloopen ambtsperiode er de hoop aan toevoegende dat in de ko mende 10 jaar deze op dezelfde wijze bestendigd moge worden. Ook de memeentewerkman Visser en de gemeentebode Verton kwamen den jubilaris gelukwenschen, evenals het per soneel van de distributiekring, dat bij monde van den" leider der kring, de heer de Schipper, gelukwenschte en dankte voor de aangename samenwerking. De burgemeester heeft hierna alle spre kers dank gezegd voor hun felicitaties), waarbij hij meedeelde dat het zijn bedoe ling was geweest, den dag onopgemerkt te laten voorbijgaan. Nu dit niet het ge val is, deed het hem toch goed, dat zoo spontaan de blijken van belangstelling uit de burgerji tot hem kwamen. Des avonds bracht lde Harmonie „Witte van Haemstede", den burgemeester, die tevens beschermheer van de Harmonie is, een serenade, waarvan het evenwel jam mer was, dat door de regen het pro gramma niet volledig kon worden uit gevoerd. Wij mogen dus constateeren, 'dat Vrij dag j.l. gebleken is, dat onze burgemees ter door de bevolking gewaardeerd wordt hetgeen zooals lde burgemeester zeide een groote steun is in deze bijzondere» tijdsomstandigheden. RENESSE. Vrijdagmiddag brak brand uit op de boerderij van dhr. C. van Splunter. De brand, die ontstaan was in een stroomijt, kon door de snel boe- geschoten omwonenden en de brandweer nog in de kiem gesmoord worden, zoo dat de schade vrij beperkt bleef. Naar wij vernemen is de oorzaak te wijten aan het spelen met lucifers door kleine kinderen. In deze gemeente is een vaste Luchtwachtdienst aangesteld, waarvoor aangewezen zijn de heeren J. Dorenbos, I. H. Bouwman, P. M. den Hertogh en C. W. Bevelander. EXLEMjEET. De collecte voor de t.b.c.- bestrijding, gehouden door eenige jonge dames, bracht voor de gemeente Elle- meet f 13.975, voor Eikerzee f 16.93 en voor Duivendijke f 14.915 op totaal f 45.82 ZONNEMAIRE. Bij de Chr. Schoolverg. „Juliana" te Bussum is tot onderwijzer benoemd de heer H. Naber alhier. ST.-MAARTENSDIJK. Tot onderwijzeres aan de OX. School werd benoemd mej. O. H. Smits te Eindhoven, vroeger te Tholen. ST.-ANNALAND. De 8-jaarlijksche op gave voor den Burgerlijken Stand luidt als volgt: geboortes 352, gemiddeld aan tal 44; hoogste aantal in 1936, n.l. 48, Overleden: 198; gemiddeld aantal 25; hoogste aantal in 1937, n.l. 32; laagste in 1939, n.l. 20. Gehuwd: 170, gemiddeld aantal 21; hoogste aantal in 1933, n.l. 28; laagste in 1938, n.l. 13. Echtscheidin gen 3. Nadat de afd. St.-Annaland van den Chr. Landarbeidersbond bericht had ontvangen, dat deze Bond opgeheven was besloten de leden over te gaan tot den Modernen Bond. Het Bestuur van dezen Bond moest in dit geval 2 plaatsen in ruimen voor 2 léden van de opgenomen afdeeling. Hiervoor werden aangewezen de heeren Q. J, Hage en P, Hage. POORTVLIET. De landbouwer Chr. Aartsen had het ongeluk een klap te krijgen van een paard tegen één zijner beenen, waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij onderzoek bleek dat een bloedader was afgeslagen. Sinds eenigen tijd ontstond er onder de familie W. en A. A. oneenigheid, het welk Donderdagvaond op een vechtpartij uitliep. W. A. werd zoodanig door zijn broeder A. A. en diens vrouw mishan deld, dat hij zich onder geneeskundige' behandeling moest stellen. De zaak werd in handen van de politie gesteld. Onze dorpsgenooten F. Speijer, ma réchaussee ter standplaats Waterland kerkje en C. v. d. Velde, maréchaussée ter standplaats Deventer, slaagden Don derdag bij het 'gehouden examen voor wachtmeester. VERSGHILLENDE BERICHTEN 7000 boeten voor te hoog electriciteits verbruik In de maand Augustus is over ons ge heele land een intensieve controle gehou den ten aanzien van de naleving der rantsoeneeringsbepalingen voor gas en electriciteit. Het blijkt, dat het publiek langzamer hand den ernst van den toestand gaat; beseffen en een groot deel van de be volking blijft dan ook binnen de door de rantsoeneering gestelde grenzen. Dit' is ook wel bijzonder gewenscht, want' de straf volgt hier onvermijdelijk op dei overschrijding. Voor een te hoog electriciteitsverbruik zijn in de afgeloopen weken niet minder' dan 7244 boeten opgelegd. In 485 ge vallen moesten de bedrijven tot afslui ting overgaan. Voorts staan nog 433 an dere gevallen op de lijst om te worden afgesloten, tenzij de overtreders hun stroomverbruik met zeer bijzondere mo tieven kunnen rechtvaardigen. Ten aanzien van het gasverbruik is de toestand niet veel anders. Nauwkeurige gegevens en cijfers over Augustus zijn thans nog niet beschikbaar, doch wel staat vast, dat het aantal overschrijdin gen van het gasrantsoen nog grooter, is dan van het eleetriciteitsrantsoen. De boeten en afsnijdingen zullen ook hier. zeer velen treffen. Gaen Engelschs luchtaanvallen Van Vrijdagavond en Zaterdagnacht zijn er geen Engelsche luchtaanvallen gemeld Slechts enkele Engelsche vliegtuigen heb ben getracht boven Nederlandsch gebied te komen, maar zijn radicaal teruggesla gen. Men- neemt aan, dat de onaangename ervaringen, dat de Engelsche luchtmacht in den avond en den nacht van Donder dag en Vrijdag boven ons land had op gedaan, toen zij een aanval van meer massaal karakter heeft ondernomen, haar tot nadenken en grootere voorzichtigheid heeft gestemd, Gebleken is n.l., dat van Donderdag op Vrijdag er niet minder dan 15 Engelsche vliegtuigen boven ons land zijn neergeschoten, n.l. 14 bommen werpers en 1 jachtvliegtuig, wat vermoe delijk meer dan 50 pet. was van de aanvallende luchtstrijdkrachten. Mtiij* vormoord In de uitgestrekte bosschen van O i s t e r- w ij k ds Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur een moord gepleegd op een dertienjarig meisje uit Rotterdam, dat was gelogeerd op een van de boerderijen van Balsvoort onder de gemeente Haaren. De ouders waren het meisje juist ko men h,alen, qm haar mee terug naar Rotterdam te nemen. Het kind reed voor uit, zoodat de ouders haar uit het gezicht verloren. Een uur later was het meisje nog niet op de boerderij aangekomen. Men ging daarop zoeken en vond het dood aan den rand van een dennebosch. Zij was gewurgd. Haar rijwiel was ver dwenen. Wel vond men bij het slachtoffer een heerenrijwiel. Men maakt hieruit op, dat de dader onraad heeft gespeurd en met de fiets van het meisje er van door is gegaan. Deze fiets is in het bosch teruggevonden. Omtrent dezen moord verneemt de Tel. van bevoegde zijde, dat de Oister- wijksche politie, in samenwerking met de Tilburgsche recherche, er in "geslaagd is zooveel bezwarende gegevens te ver zamelen, dat zij kon overgaan tot voor- loopige inhechtenisneming van zekeren Van B. uit Tilburg. Verdachte blijft ech ter hardnekkig ontkennen, doch de fiets4 welke op de plaats van den moord ge vonden werd, is als de zijne herkend. Ook zoekt de Tilburgsche politie verband tusschen dezen moord en de verdwijning van het tienjarige Tilburgsche meisje Ria Pagie, dat reeds veertien dagen wordt vermist. I I Uitg«flot«n slagers Het rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend, dat wederom eenige slagers ditmaal acht wegens frauduleuze slachtingen of het voorhanden hebben van vleesch, afkom stig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewïjzing van vee en vleesch zijn uitge sloten. RECHTZAKEN SLUIKHANDEL IN KOFFIE BEBOET Koffie blijkt in den sluikhandel nog altijd een zeer gezocht, en dus voor de handelaren voordeelig artikel te zijn. Dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2