GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN Alles sal reg kom Uit Stad en Provincie IN DE WEEK VAN 31 AUGUSTUS T/M. 6 SEPTEMBER 1941 Elk der volgende bonnen Geeft reoht op het koopen van: 0 t/m. 3 jaar 31 Ang.t/ra. 6 8ept. 1941 33 4 brood 33 brood 33 bloera 33 vleetoh 33 vl.waren 33 kaas 33 melk I (rom.) 34 reserve 33 eieren brood ot gebak 4 rants. 1 rantsoen Vs rantsoen bloera, brood of gebak V, rantsoen 1 rantsoen 100 gram VU liter 4V» kg 1 stuks vleesoh of vl.waren kaas melk aardappelen ei (31 Aug.-13 Sept 10 Aug. t/m. 6 Sept. 1941 107 algemeen 108 algemeen 109 algemeen 110 algemeen B rijst B havermout 111 algemeen 112 algemeen 1 kg 250 gram 500 gram j«m 250 grtm j rije( 250 gram 1 250 gram 250 gram 100 gram suiker koffiesurrogaat havermout of gort vermicelli ol gort 21 Aug. t/m. 6 Sept. 1941 29 30 boter 29-30 vet I 250 gram I 250 gram boter boter met reductie Dit rantsoen is voor den leeftijd van 0 t/m. 4 jaar Dit rantsoen is voor den leeftijd van 5 t/m. 13 jaar Beschikbaar pér persoon 4 t/m. 13 jaar in tijdrak van één week rants, rants, rants. gram liter kg stuks in tijdvak van vier weken 1 250 500 500 500 100 1 250 500 250 250 100 1 250 500 250 250 100 kg gram gram gram gram gram in tijdvak van 18 dagen 2501 2501 5002 5002 gram gram ÉÉN RANTSOEN Brood Gebak Bloem Rijst Havermout Gort Vermioelli Maizena Vleesoh Vleesohwaren Jam Yoor de overige artikelen vermelde hoeveelheden 100 gram brood 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, óf 140 gram speculaas, koek óf 300 gram cake, óf 400 gram gevuld klein korstgebak, óf 500 gram gevnld groot korstgebak, óf 600 gram taart, gebakjes 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst, rijatemeel, -bloem, -gries, grutfcemeel (gemengd meel) 250 gram haver mont, -vlokken, -bloem, aardappel vlokken 250 gram gorf, gortemeel, grutten 100 gram vermioelli, maoaroni, spaghetti 100 gram maizena, sago, aardappelmeel, óf 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of pudding- sauspoeder 100 gram vleesoh, gewioht van been inbegrepen 75 gram gerookt of gekookt vleesoh, óf 75 gram gerookte worstsoorten, ói 100 gram gekookte worstsoorten, óf 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, óf 150 gram bloedworst 500 gram jam, siroop, honing, enz. is het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande lijst OFFICIEELE BEKENDMAKING VAN DEN ALGEMEEN GEMACHTIGDE VOOR DEN WEDEROPBOUW EN VOOR DE BOUWNIJVERHEID. WAARSCHUWING. Machtigingen aankoop walsproducten en stalen buizen. De Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid vestigt de aandaoht van houders van bovenstaande machtigingen tot aankoop van ijzer op de offioieele bekendmaking, versohenen in de avondbladen van 16 Augustas j 1., volgens welke bedoelde machtigingen moesten worden ingeleverd of ter registratie worden aangeboden vóór 31 Augustus as Daar aan dezen oproep nog zeer onvoldoende gehoor is gegeven, worden houders van goedkeuringea in hun eigen belang aangeraden, met den meesten spoed hun bonnen in te leveren of te laten registreeren. Na 5 September a.s. zijn alle maohtigiDgen, voor zoover niet ingeleverd of gere gistreerd, onherroepelijk vervallen. 's-Gravenhage, 28 Augustus 1941. VERSGHILLENDE BERICHTEN Darda contingent vrijwilliger! vertrokken Gisteren is het derde contingent Ne- derlandsche vrijwilligers voor de Waffen- S.S. en het vrijwilligerslegioen Nederfand met den trein van 18,18 uur vain 't Staats spoorstation te 's-Gravenhage naar be stemming in het Oosten vertrokken. Te voren was er een afscheid en werd een défilé gehouden, gelijk dit met de beide vorige contingenten het geval was. Des morgens heeft de voorman van de Nederlandsche S.S., de heer Feldmeyer in het Wehrmachtsheim afscheid genomen van de vrijwilligers van de Nederlandsche S.S., die naar de Waffen-S.S. overgaan waarbij hij den scheidenden toesprak. Des middags verzamelden de vrijwilligers zich in den Princesseschouwburg, waar de chet van het vrijwilligerslegioen, luite nant-generaal b.d. H. A. Seyffardt, een toespraak heeft gcSiouden. Daarna heeft de leider van de NSB, ir. Mussert, in den Dierentuin met een rede afscheid genomen van de vrijwilligers voor de Waffen-S.S. en het legioen, die lid zijn dier beweging. Kwart over vijf marcheerden de vrij willigers af van het Malieveld; zij be reikten half zes het Buitenhof, waar zij op weg naar 'net staton, voor generaal Seyffardt en menige hooge Duitsche of ficieren defileerden onder de tonen van I een Duitsch muziekcorps. Briticha bommen op ons land Waren de Britsche vliegtuigen in de laaste dagen en nachten passiever, gister avond en in den afgeloopen nacht, vlo gen verscheidene Britsche vliegtuigen bo ven ons land. Dientengevolge trad ook de Duitsche afweer sterker op en had' op verscheidene plaatsen belangrijk suc ces. De aanvallende vliegtuigen wierpen brisant- en brandbommen met name in het Zuiden en Oosten des lands. De meeste bommen, die gelijk gewoonlijk van groote hoogte en blijkbaar zonder bewust doel werden geworpen, vielen in het open veld neer en deden dientenge volge weinig schade. Op twee plaatsen werd echter een boerderij door brand bommen getroffen. Beide boerderijen brandden geheel af. Ook werden eenige boerderijen door bomsplinters getroffen en liepen weinig schade op<. Een aantal koeien en paarden werden bij dezen aanval gedood. Op verschei dene plaatsen in het Oosten des lands, werd een aantal huizen door bomsplin- fers of door de luchtdruk der ontplof fingen beschadigd. Deze schade beperkte zich in hoofdzaak tot glasschade en scha lde aan de daken. Bizonder opmerkelijk' is, idat op verschillende plaatsen uit vrij groote hoogte en blijkbaar in het wilde' weg, Idoor aanvallende vliegtuigen machi negeweervuur op ide burgerbevolking, werd geopend. Door dit eigenaardige op treden werden zes mannen en een vrouw, min of meer zwaar gewond. Pillen voor dropjes aangezien Van twee jongetjes, die te Rotter dam gegeten hadden uit een doosje pil len, die zij voor dropjes hadden aange zien, is er een tengevolge van vergifti ging in het ziekenhuis EudoMa overleden Het is een achtjarige jongen, wonende in de Jonker Fransstraat. zei Jan Hendrik Brand, president van den Oranje Vrijstaat en tijdgenoot van Paul Kruger. Zoo zal er ook weer een tijd komen, dat Niemeijer's No. 33 tabak weer volop te koop zal zijn. Maar nu moet het zuinig aan, daar de tabaksvoorraad voor No. 33 beperkt is. Er zal geen No. 33 worden geleverd, wanneer dit merk niet meer in de standaard-melange samen te stellen is. ZELDZAAM ZACHT, MILD EN GEURIG. TABAKSFABRIEK THEODORUS NIEMEIJER N.V. - GRONINGEN OUWERKERK. In de gisteravond ge houden raadsvergadering werd de heer R. J. A. den Boer te Zierikzee tot wnd,. gemeente-secretaris benoemd en als zoo danig beëedigd. STAVENISSE. Den burgemeester heeft voor de uitvoering van den Ned'. Vol'ks- dilenst voor de onderscheiden fuwctie's de navolgende personen aangewezen: W. Hanssens, buurtsehapshoofdA. G. van IJsseldijk, buurtschapsleider; M. K. de Wilde, buurtschapspenningmeester; A. G. van IJsseldijk, wijkhoofd; D. Stoutjes- dijk, idem. ALs blokhoofden treden op: J. W. v.d. Slikke, J. C. Droogendijk, J. v. d. Reest, Marts. Stoutjesdijk, mej. K. Suuirland, mej. M. Sakko, ifiej. N. Lemsom, M. K. de Wilde, A. C. de Jong, D. Wesdorp, H. G. Houweling, J. Stoel, C. W. v. Prooijen, J. M. Leune, J. A. Q. Tazelaar, J. M* Weeckers, C. M. A. Steendijk en M. J. Leune. Dhr. C. van Bev-eren, .die ook als blok hoofd was aangezocht, wenschte niet in aanmerking te komen. Tengevolge van het vele natte weer gedurende de laatste dagen, wordt in onderscheiden aardappelperceelen de aardappelziekte geconstateerd. GEMEENTERAAD NiEUWERKERK Burgemoaitar tot wnd. sacratarfs banoamd Afachaid van dan tchaidendan sacretaris In de Vrijdagmorgen gehouden verga dering van den raad dezer gemeente), waren alle leden tegenwoordig. Voorz. de burgemeester, de heer A. A. v. Eeten), die de vergadering op de gebruikelijke wijze opent. Ingekomen zijn drie verzoekschriften tot ontheffing van Hondenbelasting en wei van J. A. Hanse, wed. J. Vaane en J. Bom Wz. De voorzitter deelt mede* dat op de eerste twee afwijzend moetj worden beschikt, in het eerste geval om dat de betrokken hond niet altijd vast ligt en in het tweede geval omdat de, hond pas in de tweede helft van het loopende belastingjaar is gestorven. Al dus wordt z.h.st. besloten, terwijl aan J. Bom een half jaar ontheffing wordt ver leend. Ingekomen is een adres van de twee plaatselijke kappers, M'. v. d. Wielen en A. Bal, inhoudende het verzoek voor deze gemeente een verordening vast te stellen, waarbij wordt bepaald dat ide, kapperszaken in deze gemeente des Maan dagsmiddags na één uur gesloten moeten zijn voor alle kappers- en barbierswerk zaamheden, uiitgezonderd enkele data in de week van of voor Christelijke feest dagen e.d. Niemand heeft er bezwaar te gen dat een dergelijke verordening wordt vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van het De partement van Binnenlandsche Zaken, waarin wordt gevraagd een arbeidsover eenkomst vast te stellen voor het perso neel van de vaste kern van den Lucht beschermingsdienst, waartoe een ontwerp overeenkomst is bijgesloten. De voorzitter leest eenige bepalingen uit het ontwerp: voor, waarbij o.m. blijkt, dat de over eenkomst voor een week wordt aange gaan en telkens stilzwijgend met een week wordt verlengd. Z.h.st. besluit de raad. het besluit conform het ontwerp; vast te stellen. Dan is aan de orde de benoeming van jeen waarnemende n gemeente secretaris. De voorzitter deelt mede, idat aan den heer F. Naerebout met in gang van 1 iSeptember a.s. eervol ontslag als secretaris is verleend en dat van Ged. Staten no£ geen bericht is binnen gekomen omtrent de wijze waarop deze vacature moet worden vervuld. Alvorens tot de benoeming wordt overgegaan, spreekt weth. van Klinken, mede namens weth, Gaanderse, een warm woord van aanbeveling voor den burgemeester, waar bij de heer v. id. Zande zich aansluit. Na gehouden stemming blijkt de burge meester m.a.st. benoemd te zijn. Deze neemt onder dankzegging voor het ver trouwen en onder het uitspreken van de hoop dat hij (dit ambt naar behoorerf zal kunnen vervullen, zijn benoeming aan en legt vervolgens in handen van weth. van Klinken de vereischte eeden af. Deze wenscht den burgemeester hartelijk geluk met zijn benoeming en drukt de hoop uit dat hij zijn plichten met nauwgezetheid zal kunnen vervullen in het belang der gemeente en tot in lengte van dagen tot blijdschap en genoegen van zichzelf en de gemeentenaren als zoodanig werk zaam zal mogen >zijn. i Bij de nu volgende rondvraag brengt weth. van Klinken verslag uit van een door hem bezochte vergadering van de Vereeniging tot het verkrijgen van onroerend goed door landarbeiders, waaruit blijkt, dat het tekort dezer ver eeniging tot pl.m. f8000 is gestegen, wat hoofdzakelijk veroorzaakt is door het feit dat verschillende personen, die ge holpen zijn, niet aan hun verplichtingen voldoen. De voorzitter dankt den weth. voor zijn verslag en richt zich vervolt gens met een woord van afscheid tot den secretaris. Spr. herinnert aan het vele werk dat ide heer Naerebout gedu rende 26 jaren in het belang der ge-, meente heeft verricht. Ondanks het feit dat dit werk steeds is toegenomen heeft deze dit steeds op zijn eigen kalme en rustige wijze tot volle tevredenheid van het gemeentebestuur verricht. Namens 't Dagelijksch Bestuur der gemeente dankt spr. hem dan ook zeer voor dit alles en ook voor de aangename verhouding, die er steeds tussschen hem en het Dag. Bestuur en den Raad heeft bestaan, zoo ook voor zijn samenwerking met de di verse gemeenteambtenaren. Ook richt de voorzitter een persoon lijk woord van dank tot den heer Nae rebout voor de samenwerking geduren de de 7 jaren, dat spr. in functie is en waaraan hij de meest aangename herinne ringen zal bewaren. Tenslotte uit spreker de hoop dat de scheidende secretarie nog vele jaren in zijn nieuwe functie tot eigen voldoening en in het belang; der gemeente Zierikzee werkzaam zal mogen zijn. De heer Stoutjesdijk sluit zich bij de woorden van den voorzitter aan en voegt hier nog een persoonlijk woord aan toe, waarin hij den secretaris dankt voor de samenwerking en mede werking, die hij steeds van hem iheeft mogen ondervinden. De heer Naerebout dankt de beide sprekers voor hun woor- den en den burgemeester, de wethouders en den raad, zoomede den gemeente ontvanger en den veldwachter voor de ondervonden medewerking, welke hem als niet-inwoner der gemeente, zijn taak aan- zienlijk heeft verlicht. Ook aan den oud burgemeester en den vorigen gemeente» 1 ontvanger brengt spr. gaarne dank voor de aangename samenwerking. I Daar met ingang vainj 1 Sept. krachtens verordening van den Rijkscommissaris de werkzaamheden van den Raad moeten blijven rusten, richt de voorzitter ver volgens een woord van dank tot de raadsleden voor al hetgeen zij, gedu-i rende korten of langen tijd, in het be-, lang der gemeente hebben verricht. Spr. beveelt dit belang bij voortduring bij' hen aan en wenscht allen voor de toe komst het beste toe. De heer Stoutjes dijk dankt den voorzitter voor zijn goede wenschen en doet namens alle raadsle den de toezegging dat deze, waar het; noodig is, den burgemeester steeds ter zijde zullen staan. Zijnerzijds wenscht de raad dén burgemeester ook het beste toe. Daarna sluiting der vergadering. TELEGRAMMEN ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUJTSCHLAND. Vrijdagnacht zijn wederom Engelsche vliegtuigen naar West-Duitschland gevlo gen. Zij wierpen bommen uit, welke in woonwijken terecht kwamen. Enkele per sonen werden gedood of gewond. De luchtafweer heeft een vliegtuig neerge schoten, SUCCESVOLLE DUITSCHE LUCHTACTIE Het Duitsche luehtwapen heeft bij de bestrijding van Bolsjewistische schepen in de Finsche wateren opmerkelijke re sultaten behaald. In totaal werden Vrij dag drie schepen, met tezamen 1000 brutoregisterton inhoud, door bomvol- treffers tot zinken gebracht. Bovendien werden zeven koopvaardijschepen, w.o. een groot schip van 10.000 bruto register- ton beschadigd. Voorts plaatsten Duitsche gevechtsvliegtuigen iin dezelfde wateren voltreffers op een kruiser der Sowjets. NA DEN AANSLAG OP LAVAL. Door het optreden van een lichte buik- vliesontsteking is de toestand van Laval verergerd. Zijn temperatuur bedroeg Vrij dag 39 graden. Er is een nieuwe Rönt genfoto genomen, waarvan het resultaat bevredigend wordt genoemd. De toestand van Marcel Déat is onveranderd. De echtgenoote van Laval is uit het onbe zette gebied in Versailles aangekomen en heeft zich naar het ziekbed begeven. De legionnair, die bij den aanslag aan den arm werd gewond, is Vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. SPORT VOETBAL. Sariawadatrijdan v.v. „Zonnemaira" Zooals bekend neemt ook de v.v. I.V.O. met drie elftallen aan de serie wedstrijden der v.v. «Zonnemaire" deel. Deze lijn als volgt samengesteld I V.O. I. W. de Looze d. Jao. Stouljesdijk Hxo. en H. ten Haaf a. F. Hillebrand, Joh. Willem8e en W. Ravia m. K. Seaman, A. Beije, Jao. Stoufjesdijk Czn., N. Bas- tiaan8e en J. Kouwenberg v. I.V.O. II. J. Dreyer d. J. de Looie en Joh. Berrevoets a. H. Barrevoets, L. de Ronde en J. Krakeel Jr. m. O. Stoutjesdijk Hin J. Snijders, D. Sohults, J. Stoutjesdijk Czn en C. P. v. d. Werve v. I.V.O. III. N.N. d., Joh. Verloo en Jan Wiltenburg a M. Berrevoets, O. J. Saman en Jao. Stoutjesdijk Johz L Berrevoets, A. Muste, A. v. d. Have, L. Peute en Fr. Sohoonakker v. Als de*e elftallen ook werkelijk in het veld komen, znllen zij in deze serie wedstrij den hensoh geen sleoht figuur maken, al hebben zij over het algemeen ook tegen sterke ploegen geloot. Aihlatiakwaditrijdan g.v. „O'ympia" Donderdagavond werd het 2e gedeelte 'van het programma afgewerkt. Ondanks het zeer ongunstige weer voor athletiek, waren er weer goede prestaties van enkelen. De publieke belangstelling was minder. Dit zal evenwel wel veroorzaakt zijn door het koude weer. Het is even-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3