Uil Stad en Provincie I ZJERIKZEE. 27 Augustus herdacht de heer L, Peute den dag waarop hij 40 jaar geleden werd benoemd tot Agent, der N.V. Levensverzekering-Maatschappij „Utrecht". Te zijnen huize werd hij namens de Directie gecomplimenteerd en toegespro ken door den heer W. M. J. Kasander Directeur Bijkantoor Rotterdam, in tegen woordigheid van zijn Inspecteur, dhr. L. M. Schram, onder aanbieding van de gebruikelijke medaille, alsmede een ca deau onder couvert. HAAMSTEDE. Doordat het 7-j. zoontje van den schilder J. C. Maandagmorgen' struikelde, viel het in een teil kokend water, waardoor het hevige brandwonden opliep. Geneeskundige hulp, die spoedig ingeroepen werd, mocht evenwel niet meer baten, want 's avonds is het knaapje aan de bekomen verwondingen over leden. ti:.' Van bevoegde zijde deelt men ons mee, dat onze burgemeester, Jhr. R. Röell, a.s. Vrijdag zijn. 10-jarig ambtsju bileum hoopt te herdenken. Vanwege de tijdsomstandigheden zullen er geen fees telijkheden georganiseerd worden. Toch zal het onzen geachten burgemeester ze ker op dien idag niet aan blijken van belangstelling ontbreken, gezien het feit. dat hij de algemeene achting der ge- heele burgerij geniet. Wij spreken de hoop uit, dat hij nog vele jaren, even als in de afgeloopen ambtsperiode, de belangen van onze gemeente zal mogen behartigen. i De afdeeling Westelijk Schouwen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, heeft Woensdagmiddag 'n gecombineerde fiets- wandeltocht georganiseerd, waaraan door een flink aantal leden üs deelgenomen. De tocht ging eerst naar Westenschou- wen, waar een bezoek werd gebracht aan de kweektuin van de Dominiale duinen. De opziener, dhr. N. Lijsen, deelde een en ander mee omtrent het kweeken der jonge dennen en andere houtgewassen, die gebruikt worden bij de beplanting der duinen. Daarna werd onder leiding van den heer Lijsen een wandeling gemaakt door het mooiste gedeelte van de reeds beplante duinen. Bij het afscheid dankte de presidente, mej. Westendorp Boerma den heer Lijsen voor zijn ontvangst en bood hem een bloemruiker aan in de kleuren der ver- eeniging, zijnde groen-wit. Nu werd de tocht voortgezet naar Renesse, naar huize „Zoomoord", waar mevr. v. d. B,out als gastvrouw fungeerde. Nadat in de tuin thee was gebracht, werden binnenshuis, de meegebrachte boterhammen genuttigd. Voor de vriendelijke ontvangst, ontving ook mevr. v. d. Bout een bouquet in de kleuren der vereeniging. Het was een gezellige middag. BRUINISSE. Tot de studie ter oplei ding voor de akte M.O. Duitsch aan het Nederlandsch College Voor Algemeene Studieleiding te Leiden is met ingang van 1 September a.s. toegelaten de heer J. de Jonge. De vorige week werden hier aan gevoerd ongeveer 4800 ton mosselzaad uit de Waddenzee, meest 2e en 3e soort. Prijs f 1.55 a fl.30 per ton. Donderdagavond kwam bij de wed. J. v. d. Werf het ontstellende bericht' dat de jongste zoon, de 16-jarige Dtn- geman, in Den Haag tusschen brug en schip bekneld was geraakt. Na eenige uren in een ziekenhuis opgenomen te zijn geweest is hij overleden. De deelneming met het getroffen gezin is algemeen. ST.-PHILIPSLAND. De collecte voor de verwarming in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f 65.99, waarvoor hartelijk dank wordt gezegd. SCHERPENISSE. Ter wijl een fiets on beheerd voor een café stond, werd deze door een onbekende dader meegenomen. Tot heden is het der politie nog niet mogen gelukken de dader op te sporen, THOLEN. Binnenkort zal hier ter stede een tentoonstelling gehouden worden over „Onze voeding in dezen tijd". De tentoonstelling heeft ten doel de huis vrouw voor te lichten en raad te geven inzake een doelmatige voeding met de bonnen. De moderne inzichten in de voe dingsleer hebben aan het licht gebracht, dat deze wijze waarop het voedsel be reid wordt en de samenstelling van het dagelijksch menu groote invloed hebben op de weerstand en de gezondheidstoe stand van het geheele volk in al zijn> geledingen. Er wordt veel voorlichting op dit ge bied gegeven, maar het kan gebeuren1, dat men nog niet tot de practische toe passing is gekomen. De tentoonstelling geeft daarom duidelijk aan, hoe men mo menteel zijn voeding kiezen moet, welke hulpmiddelen men kan aanwenden en hoe men de voeding kan verbeteren. Buitendien zal er ruimschoots gelegen heid zijn om vragen te stellen en raad/ in te winnen. Voortdurend zullen des kundigen aanwezig zijn om uitlegging bij het tentoongestelde te geven. GEMEENTERAAD SCHERPENISSE Geen bijdrage aan het destructiebedrijf - Stoepen voor gemeentewoningen In de Maandagmorgen gehouden vol tallige vergadering van den Gemeente raad werd mededeeling gedaan van ont vangen missieves van £ed. Staten tot goedkeuring van de gemeente-begrooting Luchtbeschermingsdienst wordt met in gang van 1 Sept. a.s. overgenomen. De uitgaven voor ingeleverde meta len hebben bedragen f295,57 en de in komsten f210,57, alzoo een nadeelig sal do van f85, waardoor de begrooting be hoort te worden gewijzigd. In de rondvraag informeert dhr. Stout- jesdijk naar de in vorige vergadering toe- ,n,. - - - gezegde opbouw van den mestvaaltmuur V00r U S" van.het Sewl'zlSd Reglement bij ,de hoeve steendijk. De voorzitter zegt voor het Burg. Armbestuur. I „Er wordt aan gewerkt". Het Destructiebedrijf van den Hierna neemt de voorzitter onder idank- RADIONIEUW8 N.-Br. Chr. Boerenbond te Son deelde mede, 'dat de financiëele uitkomsten van het bedrijf van dien aard waren, dat geen bijdrage van de aangesloten gemeenten behoeft te worden gevorderd. Ten behoeve van het personeel van den luchtbeschermingsdienst werd voor de vaste kern een uniforme regeling ge troffen overeenkomstig een model ar beidsovereenkomst naar burgerlijk recht, ingaande 1 Sept. a:s., geldig voor éêne week, die, bij niet-opzegging telkenmale i /stilzwijgend voor een week wordt ver- j lengd. j Aangeboden werd de gemeente-re kening over 1940 in ontvang op f 53,336,07 en in uitgaaf op f 50.968,54 batig slot f2367,53; en van den Kapitaal- dienst in ontvang op f 5226,21 en in uitgaaf op f4846,91, goed slot f379.30. De rekening van het Burg. Armbe stuur over '?940 wees in ontvang f 4715,821/2 en in uitgaaf f 4675,101/2- goed slot f 40,72. De begrooting voor hetzelfde bestuur voor 1942 wees een balanscijfer aan van f 4360,75, waarin is belichaamd een bij drage uit de gemeentekas van f4100.—.- Al deze comptabiliteitsstukken werden ter fine van onderzoek in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren Rijstenbil, van Ast, Janssen en van der 1 Werff. j In ide gemeentebegrooting van 1941 werden verschillende administratieve wij zigingen aangebracht, waardoor de post voor „onvoorziene uitgaven" werd ver laagd tot f445,80. Na afhandeling der agenda bracht de heer Vos, voorzitter van het Burg. Arm bestuur, een punt ter sprake, dat een kleine teleurstelling heeft verwekt. Bij de verwisseling, die in dat bestuur heeft plaats gehad, is een stuk, regelende de geneeskundige verzorging der arm lastigen, niet overgelegd, waardoor eeni ge moeilijkheden zouden kunnen voor komen, die buiten de schuld van het „nieuwe bestuur liggen. De voorzitter zou dit bezwaar spoedig doen ondervangen Op een vraag naar de voorziening van de stoepen voor de gemeente woningen, antwoordde de voorzitter, dat de straatmaker Knuist onverwachts naar Tholen werd geroepen voor drin gend werk; zoodra dit gereed is, word! het bewuste werk hier afgemaakt, j De voorzitter wees er op, dat, inge- j volge de desbetreffende verordening van den Rijkscommissaris, dit hoogst waar schijnlijk ide laatste vergadering i van den raad zal zijn. Hij voelde z'ich I gedrongen den leden dank te zeggen voor al hetgeen zij in het belang der gemeente in hunne functie hebben ver richt. En al zal zijn positie uitgebreider, maar ook meer verantwoordelijk worden, zal hij niettemin al zijne krachten aan wenden om de belangen der gemeente te blijven bevorderen. Daarop werd deze laatste zitting ge sloten. betuiging voor de behartiging der ge meentebelangen van de scheidende en af tredende leden afscheid. Alle leden, met uitzondering van dhr. Van den Berg, die zegt van heden af als raadslid te be danken, zeggen den voorzitter voor ide hem zeer verantwoordelijke taak in de toekomst hun volle medewerking toe. Hierna sluiting. DE NIEUWE BESTUURSORDE In opdracht van deti rijkscommissaris zal dr. Kurt O. Rabl, hoofd van de afdee ling wetgeving van het commissariaat- generaal voor bestuur en justitie, voor de vooraanstaande ambtenaren van staat en overheidsorganen, burgemeesters, hoogleeraren in het publieke recht en andere personen uit kringen van het openbare en het economische leven lezin gen houden over „grondbeginselen van de nieuwe bestuursorde" in belangrijke steden der provinciën en te Amsterdam en Rotterdam. Dr. Rabl spreekt op 5 September des namiddags te Middelburg. f KERKNIEUWS i Oogstprogramma op 31 Auguitus De afdeeling Land en Volk van den Nederlandschen Omroep heeft het initia tief genomen om, ter versterking van den band tusschen ons volk en zijn boe ren, in het programma voor 31 Augustus zooveel mogelijk aandacht te besteden aan ide afsluiting van de oogstmaand. Er worden dien dag oogstliederen ge zongen en oogstgedichten voorgedragen, terwijl des avonds het hoorspel „En het koren rijpte" van D. van de Bospoort' zal worden uitgezonden. TELEGRAMMEN ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Britsche vliegtuigen hebben in den nacht van 27 op 28 Augustus boven Zuid west Duitschland gevlogen en op ver scheidene plaatsen een aantal bommen neergeworpen. De aangerichte schade is onbeteekenend. De luchtdoelartillierie heeft, volgens de tot dusverre ontvangen berichten, een Britsch vliegtuig omlaag geschoten. i j'j ERNSTIGE VLIEGTUIGBOTSING. Boven de Engelsche stad Blackpool zijn naar „Associated Press" meldt, 2 vlieg tuigen met elkander in botsing gekomen. Hierbij zijn zes personen, onder wie de bemanningen van de beide vliegtuigen, om het leven gekomen. Boveniden wer. den zestien personen zwaar en een aan tal licht gewond. Het eene vliegtuig stortte neer op een station, waardoor! dertig menschen werden gewond. Ned. Herv. Kerk. SlRJANSLAND De 1,1. Zondag gehou den kerkcollecte voor noodlijdende ker ken en personen bracht f7.25 op. POORTVLIET. De Diaconie der Ned. Herv. Kerk werd j.l. Zondag 17 Aug, verblijd met een gift van f10. Geref. Kerk. Naar ons is medegedeeld, hoopt can- didaat J. Sxvierts van Vlissingen op Zon dag 21 September a.s. te Tholen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. Smeenk van Vlissingen, zijn intrede te doen in den avonddienst. LAND- EN TUINBOUW VERKEER EN VERVOER MINDER F/ETSERS Het aantal fietsers op onze wegen is gedurende ide maand Juli j.l. belangrijk kleiner geworden dan in de maand Juni, ^verpachter Tdit'niet wenschte PACHTOVEREENKOMST EN SCHEURBESLUIT De directeur-generaal van den land bouw maakt de landbouwpachters op merkzaam op den inhoud van het z.g. Scheurbesluit Pachtovereenkomsten, dat ten doel heeft het scheuren van grasland te bevorderen. Doordat in ide pachtovereenkomsten veelvoudig werd bepaald, dat de pachter niet gebruik zou maken van artikel 27 van de Pachtwet, volgens welke hij voor het ontvangen van toestemming voor net veranderen van de bestemming van het gepachte object zoo noodig de. hulp van den rechter kon inroepen, was het den verpachter steeds mogelijk zijn toestem ming daartoe te onthouden. ONDERWIJS Aan de Openbare Lagere School A' te Terneuzen is tot onderwijzer benoemd' dhr. Chr. Weststrate aldaar, vroeger woonachtig te Dreischor. GEMEENTERAAD STAVENISSE Bergplaats van bietan op het haven plateau In de op Maandag 25 dezer gehouden raadsvergadering waren alle raadsleden, behalve dhr. Goedqgebuure, aanwezig. Na ongewijzigde vaststelling der notu len volgden eenige mededeelingen: 1. Volgens Verordeningenblad No. 152 zal met ingang van 1 Sept. a.s. het bestuur der gemeente een wijziging ondergaan, waardoor de raad vervangen zal worden door drie raadslieden, ter wijl de beide wethouders tot nader order hun functie nog zullen blijven vervullen. 2. Betreffende de inrichting van een gedeelte van het Havenplateau tot b e r g- plaats voor suikerbieten is met de onderscheiden fabrieken overeenstem ming bereikt. In de post werkloonen zal door het Rijk 90 pet. subsidie worden, toegekend. Uit een bespreking met een vertegenwoordiger der Heide Mij. bleek, dat het eerst ontworpen plan ten aan zien van de andere weinig duurder zal zijn, waarin o.a. f 900 aan arbeidsloon is be grepen. Tot uitvoering van dit plan werd z. h. st, besloten. Zoodra de goedkeuring van Ged. Staten binnen is, zal met de uitvoering begonnen worden. 3. Volgens schrijven van de firma De Dreu te .Goes, zal met 14 dagen pl.m. 50 ton split kunnen worden geleverd en dus aan de bewerking van den Oude- landschen Dijk kunnen worden aange vangen. Van de ingekomen stukken vermelden we: Goedgekeurd is de gewijzigde Veld- wachtersverordenLng. Het maximum-be drag voor inenting tegen typhus of para- typhus mag f0,35 bedragen. Circulaire van Ged. Staten idat rente voor een geldleening niet mag bedragen 4 pet., maar 37i/g pet. Aan Neh. Klippel Wz. wordt 75 pet. der reiskosten vergoed voor het bezoe ken van de ULOschool te Tholen door zijn leerplichtig zoontje. Diverse rekenin gen worden voorloopig tot de reeds ge melde cijfers vastgesteld. De concept-verordening betreffende de l en de daling van het aantal is nog groo ter vergeleken bij ide maand Juli van; het vorige jaar. De cijfers zijn als volgt a In Juli j.l. per gemiddelden werkdag van negen uren 39.874. In Juni j.l. was dit cijfer 42.271 en in Juli van het «vo rige jaar 49.107. Daarentegen vormden de cijfers over de eerste zes maanden van dit jaar tel kens een record, vergeleken bij idie maan den van 1940. Zoo telde de Rijkswater staat in de reeds genoemde uren per werkdag in Januari j.l. bijna 23 duizend wielrijders en in Januari 1940 nog geen tien duizend. Februari van dit jaar won, het met bijna 20.000 tegen ruim 10.000. De verschillen werden vervolgens steeds geringer tQt, zooals gezegd, in Juni j.l. de rijwieldrukte" op de Néderlandsche wegen geringer was geworden dan het vorige jaar. Al deze cijfers zijn verschaft door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. RADIO-PROGRAMMA Vr§dag 29 Augustus HILVERSUM I. 415.5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting); 8,25 Gewijde muziek (opn.); 8,45 gram.; 9,15 voor de huisvrouw; 9,20 gram.; 11 Amabilesextet; 11,20 declamatie 11,40 Amabile-sextet; 12 de Melodisten; 12,40 Almanak; 12,45 BNO: nieuws- en economisohe berichten; 1 orgelconcert; I,30 Musette-orkest „Les gars de Paris"; 2 Haarlemsche orkestvereeniging; 4 Wij dingswoord; 4,20 gram.; 4,45 Ernst van 'l Hoff met zijn 15 solisten; 5,15 BNO: nieuws-, economisohe- en beursberichten 5,30 voor de jeugd; 5,45 orgelconcert; 6.15 sportwetenswaardigheden; 6,30 vioolsolo; 7 actueel halfuurtje; 7,30 gram.; 8 Resi dentie-orkest; 8,55 „Wat is Natiomaal- Socialisme?"; 9,10 zang met pianobege leiding; 9,30 gram.; 9,45 BNO: nieuws berichten; 10—10,15 BNO: Engelsche uit zending: Economic! News from Holland. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45—8 zie Hilversum I; 8 BNO:nieuws berichten; 8.15 Gram.; 11 Voor de jeugd; II.20 Zang met pianobegeleiding; 12 gr. 12.15 Ensemble Jack ider Kinderen; 12.45 BNO: nieuws- en economische berichtèn; 1 Omroeporkest; 2 Gram.; 2.15 Kurt Ho- henberger en zijn orkest; 3 Voor de vrouw; 3.45 Gram.; 4.30 Voor ide jeugd; 5 Gram.; 5.15 BNO: nieuws-, economic sche- en beursberichten; 5.30 Rococo-octet 6 Declamatie, voorbereid door de Chr. Radioslichilng; 6.15 De Romancers; 6.45 Gram.; 7 Actueel halfuurtje; 7.30 Gram.; 7,45 Toeristische raadgevingen; 8,00 Om roeporkest en solist; 9 Gram.; 9.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 9.45 BNO:; Nieuwsberichten; 10 Avondwijding; 10.05 —10.15 Gram. kon dus niemand hem dwingen de be stemming van het verpachte object te veranderen. Het Scheurbesluit Pachtovereenkom- sten, dat in de plaats treedt van artikel 27 der Pachtwet, bepaalt, dat de pachter I na overleg met den verpachter I bevoegd is de bestemming van het ge- pachte geheel of gedeeltelijk te wijzigen, indien de algemeene of landbouwkundige belangen dit wenschelijk maken. Indien de verpachter zich hiertegen verzet, richt de pachter zich tot het Pachtbureau, met het verzoek, om machtiging tot geheele of gedeeltelijke wijziging van de bestem ming van het gepachte. Het Pachtbureau geeft deze machtiging slechts na het des betreffende advies van den Rijksland- bouwconsulent te hebben ingewonnen. Het Pachtbureau kan aan het verlee- nen der machtiging voorwaarden verbin- l den. Dit besluit geldt zoowel voor pacht- overeenkomsten voor ombepaalden tijd, j als voor pachtovereenkomsten voor be- paalden tijd, welke vóór 1 Januari 1936 zijn aangegaan. Bij wijziging van de bestemming van het gepachte wordt allereerst gedacht j aan de omzetting van grasland in bouw- j land, hetgeen van groot belang os voor de voedselvoorziening van ons volk, of i noodzakelijk ter verbetering van de bo- demgesteldheid. Te Stockholm gelooft men, dat het lot van Tallin (Reval) nu beslist wordt. De berichten van Sowjetzijde tenminste en ook andere teekenen laten weinig ruimte voor de hoop, dat de op het oogenblik van het Zuiden en het Oosten op de Estlandsche hoofdstad aanrukken de Duilsche troepen meer dan rookende puinhoopen zullen vinden van deze stad, welke eens de mooiste was van de Bal tische kust. i KONIJNEN HOUDEN eisoht verzorging van hok en dier Het houden van konijnen ie einde men8ohenheugenie in stad cn dorp zoo ingeburgerd, dat men xioh Taak verbaast over de wijze, waarop dit boutje van arm en ryk wordt gehuisvest en gevoed. Juist in deze dagen zal het houden van konijnen meer dan ooit doordringen tot vele ge zinnen, die er vroeger niet aan daobten. Het is evenwel te betreuren, dat men meent, dat een konijn in het geheel geen eisohen behoeft te stellen, nooh aan be huizing, nooh aan voeding. Wie meent in een donkeren hoek konijnen te kannen groot brengen, handelt in strijd met de gerechte belangen van het dier, maar zeker ook in strijd met zijn eigen belangen. Wy zien tooh hokken geplaatst ia don meest zonloozen hoek van den tuin, liefst geheel zonloos, daar waar geen bloem of plant zou tieren en men rekent er op, een lerend dier te kunnen groot brengen onder om standigheden, waarin geen enkel zoogdier kan bestaaD, behalve de mol. Ieder dier heeft, vooral in den groei, licht en luoht noodig; vooral zonlicht, en wie meent, dat een konijn buiten zon kan, ga eens kijken in de duinen en hij zal de jonge konijntjes zioh zien zonnen dat het een lust ie. Zeker, het konijn is een holbewoner en zoo zon men kunnen denken, het hok moet donker zijn. Maar aangezien een konijnen hok de slaapkamer, de kraamkamer, de salon en het buitenverblijf van het konijn is, dient men rekening te houden met de verschillende eisohen, waaraan het hok moet voldoen. Want de huisvesting is een der eerste zorgen vóór alle andere. Een behoorlijk konijnenhok plaatse men, als het kan, met de opening naar het zuidoosten, bij felle zonneschijn sohaduwe men het hok wat af, doch zoodra de temperatuur niet te warm is, zal een zonnetje uit het zuidoosten zeker geen kwaad doen. Ook tegen al te felle wind besoherme men langoor, tegen koude beschermt de vaobt hem wel en het stroo, of nog beter turfmolm, dat regelmatig moet worden verversoht. Zindelijkheid een eerste eiaoh Voor het overige is zindelijkheid een gebiedende eisoh, een klein verval dient te worden aangebracht in den vloer, af- voergootjea voldoen in de praotijk sleoht en geven aanleiding tot vervuiling. Het tweede bezwaar bij vele konijnen houders ie, dat de hokken te klein zijn, Voor de groote rassen, zooals de Vlaamsche reus, zijn de goede maten 1 m laDg, 80 om diep en 65 om hoog, voor de middel- groote rassen kan worden volstaan met maten van 80, 80 en 60, de dwergrassen kunnen buiteD beeohóuwing blijven, al zijn juist de kleine rassen bij de liefheb bers bekend om het fijne vleesoh zoo goed als de slanke hoenders fijner vleesoh heb ben dan een der zware rassen. Nog een soort bijgeloof van sommige koDijnenhouders is, dat een konijn geen drinken noodig heeft. Behalve van een binnenruifje moet het hok voorzien zijn van een drinkbak. Het hok moet van binnen wit gekalkt zijn en men geve het voer steeds in de ruif en nimmer op den grond, omdat dit aanleiding geeft tot vervuiling, broei, besmetting en de treurige gevolgen daarvan. De zooveel voorkomende buiten- ruiven zijn alleen geschikt voor hokken, die binnen staan. Men plaatse de hokken oa. 25 om. van den grond en nooit meer dan drie»hokken op elkaar. Een deur is praotisoher dan een los voorgedeelte, zooals men ze vaak ziet, waar ruif en deur zijn gecombineerd. Netheid en zindelijkheid zijn dan nog de g oote eisohen, waartegen maar al te vaak wordt gezondigd. PREDIKBEURTEN Zondag 31 Augustus. Kerkwerve. 11 ure, ds. Veen (Collecte Pastor fefon de). Serooskerke. 7.30 ure, ds. Veen. Bnrgh. 11 ure, ds. den Hollander van Haamstede (Extracoll. v. d. kerk). Renessê. 11 ure, ds. Faber. Evangelisatie. 4 ure, ds. Tonsbeek van Zonnemaire. Noordwelle. 8 ure, ds. Faber. Eikerzee. 3,45 ure, ds. v. Griethuijsen van Noordgouwe. Geref. kerk. 11.10 en 4.10 ure, da. v. d. Berg. Brouwershaven. 11 ure, dg. Ninok Blok. Garef. kerk. 11 en 4 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 11 ure, ds. Tonsbeek. Geref. kerk. 11 en 4 ure, ds. v. d. Linde. Noordgouwe. 10 30 ure, ds. v. Griet huijaen. Dreischor. 3.30 ure, ds. Veen van Kerkwerre. Ouwdrkerk. 3.30 ure, ds. Westerhof van Nieuwerkerk. Nieuwerkerk. 11 ure, ds. Westerhof (Orgelooll.) Geref. kerk. 11 en 3.30, Lees dienst; 7 ure, ds. Venema. Geref, gem. 11, 3 en 7 ure, ds. Barth. Oosterland. 11, dr. Weeda en 3.30 ure, idem (Doopsbed.) Geref. kerk. 11, ds. Venema en 4 ure, Leesdienst. Geref. gem. 11, 3 30 en 7 ure, Leesdienst. Sirjansland. 3 ure, ds. Valeton van Zierikzee (Orgelooll.) Bruinisse. 10, Leeekerk en 6 ure, ds. Batelaan uit Tholen. Geref. kerk. 10 en 5 nre, Leeskerk. Geref. gem. 10, 2 en 6 ure, Leeskerk. Oud-geref. kerk. 10, 2 30 en 6 ure, Leeekerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 11 en 3.30 are, ds. Spoelstra. St.-Ftllpslaad. 11 en 3.30 ure, ds. Ver schoor. Geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Oud-geref. kerk, 10 30, 3.30 en 7 nre, Leesdienst. Tholen. 10 en 2 ure, ds. Batelaan. Garef. kerk. 10 en 6 ure, Leesdienst. Geref. gem. 10, 2,30 en 6.30 ure, Leesdienst. Vrye geref. ge». 10, 2.30 en 6.30 ure, ds. Baaij. St.-Mnartensdtyk. 11 en 3 30 ure, ds. de Bres. Ned. geref. ge». 9.30, 2 en 6 ure, dhr. v. d. Gruijter van Oostburg. Oud- geref. ge». 11, 3.30 en 7 nre, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 11 en 3.30 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. de Bruin te Uithoorn. Oud-geref. kerk. 11, 3.30 en 7 nre, Leesdienst. Poortvliet. 11, Leesdienst en 3.30 nre, ds. v. Griethuysen van St.-Annaiand. Dins dagavond 8 nre, ds. A. Vroeg Indeweij (e

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3