1 1 r DE PRODUCTIESLAG IN EUROPA Tentoonstelling te Den Haag op 19 Augustus Toen in het begin van dit jaar het Nederlandsch Agrarisch Front de leuze Eigen volk voeden uit eigen bodem in luidde, vond deze weerklank in het be sluit van den Rijkscommissaris, die de commissie-dr. Posthuma belastte met de practische uitvoering van de plannen om het eigen volk nu en in de toekomst zooveel mogelijk met producten van den eigen bodem te voeden. De commissie-dr. Posthuma, die onder de moeilijkst denkbare omstandigheden haar taak aanving, heeft besloten tot het organiseeren van een tentoonstelling onder den titel: „De productieslag in Europa", welke Dinsdagmiddag 19 Aug. wordt geopend in Pulchri Studio in Den Haag. Den dag te voren zullen ongeveer dui zend leidende figuren op landbouwgebied in een groote vergadering in het gebouw voor kunsten en wetenschappen, eveneens in Den Haag, bijeenkomen om te hooren wat dr. Posthuma en Staatssekretar Backe over de productieslagen in de ver schillende Europeesehe landen en inzon derheid met betrekking tot ons land heb ben te zeggen. Een redacteur van den persdienst van het Nederlandsch Agrarisch Front heeft zich om bijzonderheden tot een van de medewerkers van de com missie-dr. Posthuma, ir. A. W. Ausems, die voor een belangrijk deel met de or ganisatie van de expositie in belast, ge wend. De „tentoonstelling", aldus ir. Au sems, brengt de woorden van de beide sprekers, dr. Posthuma en Staatssekretar Backe, op geeigende, doch bovenal pak kende manier in beeld. Zoo zal, om maar eens een greep te doen, Staatssekretar Backe de noodzakelijkheid van productie- vermeerdering uiteenzetten. Dit laatste geldt zoowel voor het heden als voor de toekomst. Verder zal deze Duitsche spreker vertellen over de wijze, waarop Duitschland het voorbeeld gaf om tot productievermeerdering te komen. Sinds het vorige jaar is de blokkade tot geheel Europa uitgebreid en hierdoor werd het noodzakelijk, wat Duitschland als eerste is begonnen, ieder land in ons werelddeel moet navolgen, willen de volken van Europa niet verhongeren. In aansluiting op het betoog van Staats- secretar Backe, die de zaken in grooter verband beziet, zal dr. F. E. Posthuma een uiteenzetting geven over hetgeen er in Nederland reeds is gedaan, waarna richtlijnen zullen worden uitgestippeld van wat er nog dient te geschieden. Hierbij is er vanuit gegaan, dat slechts een volk dat zichzelf kan voeden, een zelfstandig volk kan zijn. De zaak is, aldus ir. Ausems, dat, daar onze land- en tuinbouwproductie, wat de hoeveelheid betreft, aan de spits van de wereld staat, productieverhooging voor Nederland pas een tweede taak van de commissie-dr. Posthuma is. Dit wil na tuurlijk geenszins zeggen, dat we in zelf genoegzaamheid op ons peil van prestatie mogen blijven staan. Overal, waar de pro ductie kan worden opgevoerd, zal dit moeten geschieden. De eerste opgave voor den productie slag in Nederland is de-' land- en tuin bouw zijn basis te geven in eigen land met als eerste doel het voeden van ons eigen vólk. In zijn rede zal dr. Posthuma uitvoerig uiteenzetten, wat hiertoe dient te geschieden. Bij de succesrijke aanvallen der Duit sche troepen in de Oekraine bevonden zich onder de talrijke gevangenen ook de commandanten van twee bolsjewisti sche corpsen infanterie met hun staven en twee divisie-commandanten. Steeds meer wordt bevestigd, dat de vernietiging van de bolsjewistische formaties, die in de Oekraine worden achtervolgd, volledig is. Op een enkele plaats, een belangrijk kruispunt van wegen, werden alleen al 4000 gesneuvelde bolsjewiki begraven. De materiaalverliezen der sowjets zijn zeer groot (D.N.B.) Stefani meldt uit Rome: Volgens de cijfers van het centrale bureau voor de statistiek heeft het terrein In het Donau- gebied en op den Balkan, dat bij het Italiaansche koninkrijk is ingelijfd, een oppervlakte van 11,000 vierkante kilome ter en een bevolking van 700.000 zielen. Een indrukwekkend getuigenis van het effect der Duitsche artillerie legt de vesting Brest Litowsk af. Zonder de me dewerking van duikbommenwerpers wer den door een beschieting gedurende 3 dagen met artillerie van elk kaliber, de citadel en al de andere vestingwerken in een volledige ruïne herschapen. Niet tegenstaande het feit, dat de kazematten hier 40 meter diep waren en er enorme voorraden munitie en proviand waren, werd het garnizoen binnen luttele dagen tot overgave gedwongen. Bij den aanval van Duitsche troepenaf- deelingen ten Zuiden van het Ilmenmeer werd d^ 180e Sovjet-infanteriedivisie tot den strijd gedwongen en geheel vernie tigd. In den Noordelijken sector van het Oostelijk front zijn de Duitsche troepen Zaterdag op een Sovjet-gevechtsgroep ter sterkte van 2000 man gestooten. Deze afdeeling bestond uit de overblijfselen van verschillende Sovjet-divisies. Na fei len strijd werd de bont-samengestelde eenheid geheel vernietigd. (D.N.B.) MALTA HEVIG BESTOOKT. In den afgeloopen nacht zijn de lucht basis en vlootsteunpunten van Malta wederom hevig aangevallen door 't Itali aansche luchtwapen. Een Italiaansche formatie bommenwerpers en duikbom- menjagers vlogen in elkaar opeenvolgen de golven boven belangrijke militaire doe len van het eiland. Een hagel van bom men en granaten is op het vliegveld Mi- cabba neergekomen. Er werd veel schade aangericht en er ontstonden branden. De aanval op La Valetta was bijzon der doeltreffend. Er ontstonden talrijke j ontploffingen en uitgebreide branden. De haveninstallaties en havenwerken wer den ook ernstig beschadigd. Het afweer- i vuur en het optreden der vijandelijke jagers was vrij hevig, maar verhinderde den Italiaanschen piloten niet een der hevigste aanvallen uit te voeren, welke Malta de laatste maanden heeft onder gaan. INGEZONDEN STUKKEN (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de copy niet terug gegeven. Op anoniem of zonder duide lijk geschreven handteekening toegezon den stukken wordt geen acht geslagen. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze geschikt maakt voor opne ming, zonder dat de bedoeling gewij zigd wordt). MARKTBERICHTEN HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking vani 12 Augiustus. f 10001445 15505 19169 f400: 3098. f200: 15107 17421 19823 21572 1100: 3666, 10245, 165289 19465, 19605. TELEGRAMMEN MAATREGELEN TEGEN INFLA^IE. President Roosevelt heeft de Federal! Reserve Board gemachtigd alle stappen te nemen om1 eredieten voor termijnbeta ling onder controle te stellein. Deze miaat- negel moet er toe bijdragen om inflatie in de Ver. Staten1 te verhinderen. overstroomingen in chili. Naar uit Santiago de Chili wordt ge- imfeld, is de stad idoor een zwaiaf nood weer, stormen era wolkbreuken geteis terd. Door o.verstroioimingeni en instorting van huizem züjh }n< to ta/aj 30 personen gedood. MAXIMUMPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT Vandaag verschijnt een prijslijst De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat hem vele klachten hebben be reikt over de zeer hooge prijzen van groenten en fruit. Inderdaad zijn op dit gebied in den afgeloopen tijd een groot aantal overtredingen begaan. Opsporings ambtenaren in Den Haag hebben op een ochtend de prijzen in 60 groentenwinkels gecontroleerd. In 58 gevallen werd een ongeoorloofde prijsverhooging geconsta teerd. Het is jammer genoeg niet mogelijk om aan de consumenten zoodanige gegevens te verstrekken, dat zij de groenten- en fruitprijzen zelf precies kunnen contro leeren. Dit zou ongetwijfeld de beste methode zijn, maar de talrijke kwaliteits verschillen en de prijsverschillen als ge volg van de afwijkende transportkosten maken dit ondoenlijk. Niettemin wordt het gewenscht geacht aan het publiek een middel m handen te geven om althans de ergste uitwassen tegen te gaan De. gemachtigde voor de prijzen is er daarom toe overgegaan een prijslijst voor groenten en fruit samen te stellen, waar op de hoogste prijzen, welke mogen1 wor den berekend voorkomen. Dit, zijn prij zen, die op grond van den maximum-veii- lingprijs en op grond van de hoogst denkbare kosten voor verpakking en vracht zijn uitgerekend, waarbij men de hoogst toelaatbare winstmarge voor gros siers en kleinhandelaren in aanmerking heeft genomen. Het zijn dus prijzen, die maximaal mogen worden berekend voor de allerbeste kwaliteit groenten en fruit, die op de zorgvuldigste manier zijn ver pakt, en over een aanmerkelijken afstand zijn vervoerd. In den regel zullen de toe laatbare prijzen dus nog niet onaanzien lijk onder deze hoogst denkbare prijzen vallen. Wanneer echter een prijs wordt ge vraagd, die nog hooger is dan die, wel ken de gemachtigde voor de prijzen van avond in de dagbladen bekend zal ma ken, dan is èr zonder eenigen twijfel sprake van prijsopdrijving. In dit verband wordt nog opgemerkt, dat het niet is geoorloofd om extra kos ten aan het publiek in rekening te bren gen voor thuisbezorgen, schoonmaken of andere bewerkingen. Zoo mag flb.v. voor het schrappen van wortelen niets extra worden gevraagd. Het is op het oogenblik noodzakelijk, dat ieder zich stipt houdt aan alle be palingen, welke ten aanzien van oonze eerste levensbehoeften ende prijzen daarvan worden uitgevaardigd. Geschiedt dit niet, dan wordt de voedselvoorziening vooral die van de minst draagkrachtige bevolkingsgroepen, in gevaar gébracht. Prij«b*r*k*nina bij groantan en fruit Het is in den afgeloopen tijd gebleken, dat zich op het gebied van de berekening van groenten- en fruitprijzen nog al wat misstanden hebben voorgedaan. Dit geeft den gemachtigde voor de prijzen aanlei ding, nog eens aan de grossiers en de taillisten in groenten en fruit mede te deelen, hoe zij hun verkoopprijzen moe ten berekenen. De groothandelaar mag zijn kostprijs, die wordt gevormd door den veilingprijs, verhoogen met de werkelijke verpa/kkings- en vrachtkosten. Over het aldus verkre gen bedrag mag hij een winstmarge be rekenen van ten hoogste 12 pet. Indieen de verhooging met 12 pet. echter minder bedraagt dan f 1 per 100 kg of f 0,50 per 100 stuks, mag een verhooging van fl per 100 kg of f0,50 per 100 stuks boven den veilingprijs worden berekend. De kleinhandelaar mag zijn kostprijs verhoogen met 30 pet. Deze kostprijs wordt gevormd, indien op de veiling wordt gekocht door den veilingprijs, ver meerderd met de werkelijke verpakkings- en vrachtkosten. Indien van een groot handelaar wordt betrokken, door den door dezen berekenden verkoopprijs. Mocht de verhooging van 30 pet. boven den kostprijs echter minder bedragen dan f2 per 100 kg of fl per 100 stuks, dan mag een verhooging van f2 per 100 kg of fl per 100 stuks worden be rekend. ROTTERDAM, 11 Augustus. KLeiaardap- pelen f6.12 per 100 k.g. Aainvoer goied,. Handel tegem vastgestelde prjjzen. Vlas. Aangevoerd 200 k.g. Zeeuwseh wit f 1—1.45. Evenals vorige week door vacamtie in id£> spinjrierijiein beden ter beurze zoo goed éls geen handel'. 12 Aug. Aanvoer 1792 stuks vee, w.o. 900 runderen, 13 paarden, 156 veu lens, 30 schapen' 232 nuchtere kalveren,, 401 graskalveren, 59 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien f545—440 —330; kalfkoeien f 550—440—305vare koeien f 390290235; vaarzen f355—285 —205; pinken f 390—205—170. Aanvoer melk- en kalfkoeien als vorige week, handel matig, prijzen als vorige week; vare koeien iets ruimer aanvoer, handel redelijk, prijzen iets hooger; vaarzen en pinken, aanvoer iets grooter, handel ma tig, prijzen iets stijver. BEHANDELING" JOODSCHE VERMOGENS Duizend gulden met vrij» maximum Het Verordeningenblad bevat een ver ordening van den Rijkscommissaris voor het Bezette Nederlandsohe gebied be treffende de behandeling van het Jood- Bohe geldelijke vermogen. Artikel 1. (1) Personen, die in den zin van artikel 4 der Verordening no. 189/ 1940 betreffende het aangeven van onder nemingen Jood zijn of els Jood worden aangemerkt, dienen onverwijld de han op het tijdstip van de inwerkingtreding van deze verordening toebehoorende 1) oontante gelden en ohèques te stor ten op een rekening bij de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal en Go. te Amster dam deze verplichting tot storting bestaat niet ten aanzien van een maximum (ver der te noemen het vrije maximum), het welk duizend gulden bedraagt; bedraagt de totale som der oontante gelden en ohèques meer dan duizend gulden en gaat deze som tevens hel bedrag van 1/10 ge deelte van het voor het belastingjaar 1940/41 vastgestelde inkomen te boven, dan wordt het vrije maximum gesteld op laatstgenoemd bedrag 2) efleoten in depót te geven bij de onder 1 genoemde bank 3) tegoeden en deposito's bij banken, Spaarkassen en andere geld en orediet- instel.ingen over te schrijven naar de onder 1 genoemde bank. (2) De verplichting ingevolge lid 1 is eveneens van toepassing ten aanzien van het in werking treden van deze verorde ning ontvangen waarden van genoemde soortontvangen contante gelden en ohè ques dienen evenwel sleobts te worden gestort, voor zoo*er zij tezamen met de zioh op bet tijduip van ontvaDg«t in het bezit van den stortingspliohtige bevinden de oontante gelden en ohèques een totaal bedrag van duizend gulden per kalendei* maai.d te boven gaan. (3) Bevinden zioh de vorenbedoelde waarden niet in het bezit of in de feite lijke macht van de in lid 1 genoemde personen, dan bestaan de verplichtingen ingevolge lid 1 en 2 eveneens voor de bezitters en de feitelijke houders van deze waarden. (4) Bovenstaande bepalingen zijn even- eens van toepassing op de wettelijke en bij overeenkomst aangewezen vertegen woordigers van de in lid 1 genoemde personen ten aanzien van de door hen beheerde vermogensbestanddeelen, als be doeld in lid 1. (5) Iedere andere beheers- en beleggings handeling dan in lid 1* bedoeld ten aan zien van de aldaar genoemde waarden is verboden. Artikel 2. (I) Vermogeor-bexlaoddeelen van de in artikel 1 aangeduide soort, waarop reohten van derd^D zijo gevestigd tot zekerheid van vorderingen, moeten bij de in artikel 1 genoemde bao kien-fir ma onverwijld worden aangegeven. Zij moeten overeenkomstig artikel 1 worden gestort, in depót worden gegeven of worden over geschreven, indien de vordering voor ge noemde bankiersfirma wordt overgenomen. Vindt zoodanige overneming niet plaats, dan moeten deze waarden zoo spoedig mogelijk te gelde worden gemaakt teneinde uit de opbrengst de vorderingen te voldoen. (2) Indien ten aanzien van die vermogens bestanddeelen gerechtelijke maatregelen tot bewaring van zijn reoht of exeontoire maatregelen zijn genomen, moeten zij des niettegenstaande overeenkomstig artikel 1 worden gestort, in depót worden gegeven of worden overgeschreven. Daarna worden deze maatregelen beschouwd bij de in artikel 1 genoemde bankiersfirma te zijn getroffen, indien haar althans mededeeling daarvan is gedaan. Artikel 3 Indien voor het verrichten van handelingen ingevolge artikel 1 een goedkeuring is vereisoht op grond van het deviezenberiuit 1941 of van de Verorde ning no. 26/1940 betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen, wordt deze ge- aoht hiermede te zijn verleend. Artikel 4. 'De bepalingen van artikel 1 zijn niet van toepassing op personen, wier zuiver vermogen de waarde van tien duizend gulden niet te boven gaat en wier belastbaar inkomen in het laatstverloopen kalenderjaar, ongeacht de onverrekende verliezen nit vorige jaren en de persoon lijke verpliohtingen bovendien niet meer dan drie duizend gulden bedraagt. Artikel 5 (1) Hij die opzettelijk in strijd met de bepalingen dezer verordening of met een &raohtens haar uitgevaardigde bepaling handelt of dezelfde ontduikt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste vijf jaren en met geldboete tot een onbeperkt bedrag of met een van deze straffen. (2) wordt het feit door schuld gepleegd, dan wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of met een geld boete van ten hoogste honderdduizend gulden. Artikel 6. (1) Naast de straf kan tevens verbeurdverklaring der waarden, op welke het strafbare feit betrekking heeft, worden uitgesproken. (2) ii het niet mogelijk tegen een be paalden persoon ren vervolging in te stellen of hem te veroordeelen, dan kan de ver beurdverklaring als op ziohzelf staand worden uitgesproken. Artikel 7. (1) i>e strafvervolging vindt niet dan op vordering van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsohe gebied (commissaris-generaal voor Finan ciën en Economische Zaken) plaats. (2) De vordering tot straf ver volgirg kaD, zoolang de uitspraak vau het vonnis in laatste instantie nog ni-t heeft plaats ge vonden, worden ingetrokken. Artikel 8. De in artikel 5 strafbaar ge stelde handelingen worden beschouwd als delicten in den zin van par. 2, lid 2 der Verordening no 52/1940 betreffende de Duitsche rechterlijke maoht voor strafzaken, zooals deze verordening laatstelijk is ge wijzigd bij de verordening no 123/1941. Artikel 9. (1) De waarden, waarop de in art. 5 strafbaar gestelde handeling betrek king heeft, kunnen ook bij interne bestuurs beschikking worden verbeurdverklaard. (2) De verbeurdverklaring wordt in een dusdanig geval bevolen bij beschikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsohe gebied (commissaris-generaal voor de openbare veiligheid); de verbeurd verklaring wordt van kracht op het tijdstip barer openbare bekendmaking of op het tijdstip, waarop zij aan den betrokkene wordt medegedeeld. Indien goederen of reohten worden verbeurdverklaard, te wel ker aanzien ingevolge eenig wettelijk voor schrift inschrijving in een openbaar register is geschied, moet de verbeurdverklaring op vordering van den Rijksoommissrris (com missaris-generaal voor de openbare veilig heid) onverwijld en vrij van kosten in dat register worden ingesohrevan. (3) De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsohe gebied (commissaris generaal voor Financiën en Eoonomisohe Zaken) beslist omtrent de bestemming der ver beurdverklaarde waarden. Artikel 10. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsohe gebied (commis saris-generaal voor FinaDoën en Eoono misohe Zaken) neemt de voor de uitvoering dezer verordening noodzakelijke maat regelen. Hij kan in twijfelgevallen, welke zioh bij de toepassing van do bepalingen van d--ze verord»ning mochten voordoeD, algemeen bindende besli-singen nemen. Artikel 11. Deze verordening is Zater dag in werking getreden. SPORT KORFBAL S.D.K.B. 9 Augustus Afdeeling I. Ie klasse. D.I.N.D.O.A I—Velooiias I 1—3 Afdeeling II. 2e klasse. Die Gouwe IID.S.8. II 1—5 Vriendschappelijk, Strandvogels I Zwaluwen 11—1 De thuisolub telde 5 reserves, daar Oorreman nog voor Evertse in moest val len. De gasten misten mej. de Vrieze en Dorreman. Voor de rust waren de meeste aanvallen voor Zwaluwen. A. Horst kreeg eeDige goede kauseD, doch bad Vrouwe Fortuoa met aaD zijo zijde. De Strandv<>gel»aanval bad tegen van Sluija os. wciDig in te breDgen Wel kregen de dames eenige kansen, doch zij doelden meest in gedekte positie, dear ook de Zwaluwen dames goed verdedigden. 10 minuten voor de rost namen de gas ten de leiding toen mej. Kooman vau diohtbij zuiver inschoot 01. Na de thee ontspon zioh een lellen en harden strijd tnssoben de Strandvogels verdediging bestaande nit de gezusters Koos en Jo Dorreman en de heeren Bien-Telt en K. Horst eeaerzijds en de Zwaluwen- aanval anderzijds. Het mocht den Zwaluwen-aanval niet ge lukken de thuisolubverdediging murw te krijgen. Aan de andere zijde bleek van Sluijs een bijna onoverkomenlijk struikel blok voor de enthousiaste aanval der duin- bewoners. Velen dachten het einde met 01 te zien komen, dooh 21/, minuut daarvoor wist Telle onverwachts met een ver schot de gelijkmaker te scorea 11. In de resteerende 2 minuten setten de Zwaluwen alles op alles, dooh Gloude o s. waren paraat en het einde bracht de Strandvogels een eervol resultaat, daar de Zwaluwen zioh den geheelen wedstrijd moesten geven om niet door het enthou siasme der duinbewoners overrompeld te worden. VOETBAL. Renassa I—Noordgouwa I 1—4 Beide elftallen telden 3 invallers. Voor de rust was het een aardige wedstrijd, die het aankijken volkomen waard was. Dit een strafschop gaf Klaasse de gasten de leidiog 01. Na 30 min. maakte Stoel gelijk 11. Even voor de rust namen de gasten door Chr. v. Felius wederom de leidiog 12. Na de thee toen de thuholub met de wind mee speelde kreeg zij een over- groote meerderheid in het veld. Toen bleek evenwel dat de voorhoede haar dag niet had. Voorts waren Moelker en A. de Vin dezen middag zeer goed, ook G. Dalebont was als spil uitstekend, zoodat van Kloos ter de invaller-doelman Diet eens veel Werk kreeg. Naarmate het einde naderde werd het spel van de thaisolub boe laDger hoe slechter en toen Klaasse in de 30 en 33e midaat tweemaal de ver opgedrongen ver dediging verraste (1—4), geloofde men het verder wel. In ieder geval was de thuis club een sportieve verliezer. Bij de gasten verdedigde v. Klooster zijD doel goed, A. de Vin, Moelker en Dalebout en vooral Klaasse waren de besten. Bij de thuisclub was Reinhoud nog niet ingespeeld, G. de Rijke was als linksback de beste van allen en behoorde met Koo man, wiens spel evenwel in de midden- lÏDie productiever is, tot diegenea die het meeste werk hebben verzet. Van 8Juijs kreeg weioig te doen. Over het geheel genomen maakte het spel der thuisclub een vermo-id«-n indruk Scheidsrechter 8teur had een gemakkelijke taak, die hij goed vervulde. Beurs van Amsterdam van Maandag 8 Augustus STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. L.K, Obl. t 100 1940 I 4 997, 99% Obl. f 500 1940 1 4 1001/s Obl. t 1000 1940 X 4 100»% 1017. Reoep. f 100 1941 4 991/, 99%, Reoep. f 500 1941 4 99'/, 99%gb Reoep, 1 1000 1941 4 lOOgl lOOgl Grootboek f 1000 3 948/, Oortif. T.n Ineohr. 3 861/n 00s/i6 Grootbo.k f 1000 3 861/, 868/, Obl. f 100 1936 3 93 93% Obl. f 500 1936 3 93 94 Obl. f 1000 1936 3 96 96% Obl. 1 100 1931 3 89'/, 88 Obl. 1 500 1937 3 90 89'/, Obl. 1 1000 1937 3 88'/, 88"% Obl.f 100 (3'/,) 1938 3 92 92 Obl.l 500(3'/,) 1938 3 92 92%. Obl.f 1000(3'/,) 1938 3 92'%, 92"% Certificaten f 1000 21/, 73 73'/,gb Grootboek f 1000 2'/, 73Vi. 73%. PETROLEUM BataalsohePetr.Obi. 4J/t 9916/ia PREMIELEENINGEN tmsterdam'74 f 100 3 Amoterdam'74 f 1000 3 Amstardam'25 f 100 3 Amsterdam'33 f 100 3 Witta Kruis 1888 INDUSTRIEELEN v. d. Bergh k J. 200 A 113 v. d. Bergh 8c J. 200 B De Grayter A p.A, De Gruyter B p.w.A. Lever Bros 8c Dnil. o.A. Nedarl. Ford Autom. A. Nederl. Kabelfabr. o.A. Philips Gem. Bezit e.A. SCHEEPVAART Java-Ohina-Jap.L.e.A. 150 Nad.8eheepv.0nia e.A. 188lf9 SUIKER Handelsv. A'dam e.A. 430 Java Onltnnr Mij. e.A. 258 llögb 76V, 115 148 152 1343/, 335 393 235 793/4 148 134Vs 345gb 39>7, 239'/, 155 192'/, 435

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4