Razende Kiespijn "AKKER'TJES VRIJWIL! EGIOEH Uit Stad en Provincie Doe dan twéé dingen. Neem 'n "AKKERTJE" om rustig zon der pijn te kunnen slapen en ga morgen naar Uw tandarts. helpen direct! RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 9 Augustus HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: j nieuwsberichten; 8,15 gram.; 9,15 voor de huisvrouw; 9,25 gram.; 10 Ernstige mu- ziekprogramma's (opn.); 12 zang met pianobegeleiding en gram.; 12,40 almanak; 12,45 BNO: nieuws- en economische be richten; 1 Roemeensch orkest; 1,30 gram.; 2 voor 'tgezin; 2,20 Na gedane arbeid..* muziek en vroolijkheid; 4 bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting); 4,20 klarinet en piano; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 orgelconcert; 6 gram.; 6,15 voor de binnenschippers; 6,30 Ernst van 'tHoff met zijn 15 solisten', 7 BNO: Vragen van den dag; 7,15 De Ramblers; 7,45 voor den boer; 8 BNO: nieuwsberichten8,15 ge varieerd Zaterdagavondprogramma; 9,30 berichten EngeLsch9,45 BNO: nieuwsbe richten1; 10 BNO. uitzending in de En- gelsche taal: „Dutch News Reel". Hierna sluiting. i ij!, HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 10 morgen wijding (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 10,20 Omroeporkest en so listen (opn.); 11,15 gram.; 11,30 cabaret- programma; 12 gram.;" 12,15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 12,45 BNO:nieuws- en economische berichten; 1 gram.; 1,40 voor de jeugd; 2 Stedelijk orkest van Maastricht en solist; 2,45—3 Causerie „Stad en land"; 4 Omroeporkest5 cur sus „Over Godsdienst bij kinderen" (voor bereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité) 5,15 BNO: nieuws-, economische- en' beurs berichten; 5,30 gram.; 6 reportage; 6,15 Pro Musica en gram,; 6,45 reportage; 7 BNO: Groningsch praatje; 7,15 nieuws van den platenmarkt; 7,30—7,45 lezing; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 spiegel van den dag; 8,30 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", solist en gram.; 9,30 gram.; 9,45 BNO: nieuwsberichten; 10 dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting)*) 10,05—10,20 „Brandende kwestie's", causerie. HET VERRE OOSTEN Hat eilandenrijk der Philippljnen Wat de Zuidzee beteekent vpor Japan, beteekent de Middellandsche Zee vo,or Italië en de talrijke eilanden zijn v,oor de betrokken landen als even zoovele strategische steunpunten van groot be lang. Over een onmetelijk gebied ver spreid, in het Noorden grenzende aan de Britsche steunpunten Singapore en Hong kong, strekken deze eilanden zich uit tot aan het vaste land van Australië. Su matra, Soembawa, Flores en Timor. Bo ven deze Zuidelijke eilandengroep be- heerschen drie groote, alleen liggende eilanden de Zuidzee van het Westen naar het Oosten; Borneo, Celebes en Nieuw-Guinea. Borneo grenst aan de Noordelijkste eilanden van de Philippij- nen, welke ongetwijfeld behooren tot het gebied, waarover de Japansche invloeds sfeer zich uitstrekt. Twintig dagen heeft een snelvarend schip noodig om van de Westkust van Amerika uit de eerste haven der Phi- lippijnen, Manilla, te bereiken. Tusschen de Philippijnen en Indo-China echter ligt slechts de Zuid-Chineesehe Zee hier niet meer dan 1000 kilometer breed. Noorde lijk van de Philippijnen ligt Formosa op 400 kilometer, Hongkong op 600 en Japan op 1500 kilometer afstand. Amerika dringt dus met de Philippijnen diep in dat Oost-Aziatische gebied, waar thans de economische en militaire belangen van Washington en Londen eenerzijds en Tokio anderzijds tegen elkander botsen. Laverancierf van gronditoffan Engeland stelt alle pogingen in het werk om den handel uit Tailand, Sumatra, Java, Borneo en Celebes over Singapore te leiden, terwijl Amerika druk uitoefent op de Philippijnen om de grondstoffen- voorziening van Japan te belemmeren. De Zuidzee-eilanden immers zijn nagenoeg alle belangrijke leveranciers van grond stoffen, rubber en copra, waardevolle metalen en olie, koffie, thee, tabak en rijst. En dit laatste product is het be langrijkste voedsel voor het geheele Ver re Oosten. Het eilandenrijk nu, waarop Roosevelt alle militaire strijdkrachten heeft ge mobiliseerd, bestaat uit bijna drie duizend groote en kleinere eilanden, die tezamen bijna 300.000 km2. oppervlakte bezitten, De bevolking wordt op ruim 13 millioen inwoners geschat, waarvan de helft op het grootste eiland, Luzon, woont. De Philippijnen of Filipinos, hoofdzakelijk Maleiers, tellen ruim 10 millioen, terwijl 'de Chineezen met ruim 55.000, de Ja panners met 20.000 en de blanken met 15.0QQ inw, vertegenwoordigd zijn. Hoofdeilanden zijn Luzon, Mindanao. Samar, Negros, Palawan, Mindoro, Cebu, Bohol en Masbate. De kusten zijn grillig gevormd en vaak omgeven door koraal riffen. Talrijke bergketens doorsnijdende vlakte, die vele, meest uitgedoofde vul kanen bevatten. Aardbevingen 'konten vaak voor. i i j Manilla, handelscentrum Manilla, de hoofdstad der Philippijnen ligt op het eiland Luzon aan de mon ding van de rivier Pasig. Achter de stad trekt zich in wijden boog de Ma nilla Bay uit. Nog altijd domineert de oud-Spaansche bouwkunst in de binnen stad. Hoöge vestingmuren en machtige witte stadspoorten omgeven de stad. Tal rijke bruggen over de rivier voeren naar Binonde, de moderne zakenwijk van Ma nilla. Hier bevinden zich de regeeringö- gebouwen, de banken, de pakhuizen en de fabrieken. In eenen krans om de oude stad en Binonde liggen temidden van prachtige parken weelderige landou wen de voorsteden van Manilla. Hier overheerschen de bamboehutten der in boorlingen. Manilla telt ruim 300.000 inwoners en _i de belangrijkste uitvoerhaven van de Philippijnen. De stad werd in het mid den van de zestiende eeuw door d.e Spanjaarden gqsticht.- In den Spaanseh- Amerikaanschen oorlog van 1898 vernie tigde admiraal Dewey de Spaan,sche vloot in de baai van Manilla en ging het eilan denrijk verloren voor de Spanjaarden. De bevolking bleef zich echter nog jaren lang verzetten tegen de Amerikanen en eerst met de belofte van toekomstige onafhankelijkheid werd de strijd ge staakt. In latere jaren werd Manilla tot een steunpunt van den eersten rang uit gebouwd en het valt te voorzien, dat in het huidige gebeuren Manilla in het brandpunt van het Verre .Oosten komt te liggen. .i IJ J [ïfj Iff VERKLARING VAN ATTLEE IN HET LAGERHUIS H«t Varre Oosten en Europa behandeld In het Lagerhuis heeft majoor Attlee gewaarschuwd tegen overdreven opti misme, meldt DiNB uit Stockholm. Het iis heel -goed, alldus zeidie hij, wan neer men optimistisch is, als men zijn inspanning daardoor maar niet laat ver slappen. Wij moeten inzien, -dat wij, hoe wel groote gevaren zijn overwonnen, nog steeds om ons bestaan vèehten tegeneen zeer sterken, onverbiddelijken vijand1. In de lucht heeft Hitler Engeland met de grootste energie aangevallen, hij heeft den oorlog ter zee onafgebroken voort gezet, maar de inval, die op een zeker oogenblik voor de deur scheen te staan, moest worden uitgesteld. Maar, zoo vervolgde Attlee, er kan geen grootere dwaasheid zijn dan dat men denkt, dat uitstel afstel is. De moge lijkheid van een dergelijke poging moet een voortdurende factor in onze over wegingen zijn, zooals tot dusverre. Voorts zeide Attlee, dat het ook dwaas, zou zijn, den afloop van den strijd in het Oosten te willen voorspellen. Hij zeide, dat men niet van hem kon ver wachten, dat hij iets zou laten door schemeren over de maatregelen, die voor de hulp aan de Sowjet-Unie kunnen wor den genomen. Het Huis kon er echter gerust op zijn, dat al het mogelijke zou worden gedaan. De hoofdzaak bij de Britsche steunverleening is niet een zoo opvallend mogelijke, maar een doeltref fende hulp. Ten aanzien van den slag op den Atlan- tisehen Oceaan verklaarde Attlee, dat Ide Duitschers ook in de twee afgeloopen maanden naar het behalen van successen hebben gestreefd. Bij het begin van de lente konden zij een grooter aantal' duik- booten van stapel laten loopen. In den loop der laatste maanden heeft de vijand, aldus Attlee, er naar gestreefd, verder en verder op den Oceaan Idoor te drin gen, zoodat de strijd ter zee thans wordt uitgevochten, op een reusachtig gebied, dat zich uitstrekt /tot aan de kust der Vereenigde Staten en tot jn de Afrikaam- sche wateren. In dezen strijd hebben wij, aldus Attlee, natuurlijk zware verliezen geleden. Wij zullen, niet tevreden zijn, zoolang deze verliezen voortduren. De vijand ontplooit een groote kracht. Geen mensch/met een gezond oordeel zal beweren, dat wij den slag op den Atüantischen Oceaan1 reeds hebben gewonnen. Wij kunnen echter zeggen, zoo 'besloot Attlee, dat wij op dit belangrijke oorlogstooneel onze stel lingen handhaven. Nederlandsche Vrijwilligers trokken naar het Oosten Luitenant-ganaraal H. A. Seyffardt sprak Kan to« Gistermiddag is het tweede contingent van het Nederlandsche Vrijwilligerslegi oen naar Krakau vertrokken ,om, na daar een militaire opleiding te hebben geno ten, de taak der Duitsche legers in hun strijd tegen het bolsjewisme te helpen verlichten. Ruim vierhonderd jonge Ne derlanders, die gehoor hadden gegeven aan den oproep van den oud-chef van den generalen staf gep. luit.-gen. H. A. Seyffardt, marcheerden, nauwelijks tien dagen nadat het eerste contingent ons land verliet, door de Haagsche straten waar vele belangstellenden zich hadden opgesteld. In de groote zaal van den Dierentuin, die voor deze gelegenheid was versierd met dundoeken, beurtelings de kleuren van de Duitsche en de oude Prinöenvlag vertoonend, heeft generaal Seyffardt van het met eikenloof, dundoeken en een reusachtig „zonnerad" van bloemen ver sierde podium de vertrekkenden toege sproken, nadat hij eerst den troep,, ge presenteerd door kapitein Voorwinden, had geïnspecteerd. Aan deze inspectie namen ook deel SSrGruppenf ühr'er;Raü- ter, Oberst-leutnant Von Miiller en ge- neraal-majoor Schumann. De toespraak van generaal Seyffardt, die herhaaldelijk werd onderbroken door een luid applaus, werd gevolgd door het aloude „Wilhelmus", uitgevoerd dooreen kapel van de Griine Polizei, waarvan de aanwezigen het zesde complet mee zongen. Vervolgens bood generaal Seyf fardt het vertrekkende legioen 6 diepe trommen aan. Voorafgegaan door de Duitsche mili taire kapel en een Duitsche eereeom- pagnie, marcheerden de Nederlandsche vrijwilligers om tien voor zes af, om onder commando van den ;oud-kapitein van den generalen staf Voorwinden, die het commando zal ..voeren over de Neder landsche vrijwilligers, door de oude bin nenstad, waar vele honderden zich op de trottoirs hadden opgesteld, naar het Spui te tmarcheeren. Daar was, op het kruispunt van Spüi en Groote Markt straat, een podium opgericht, waarop generaal Seyffardt en de genoemde Duit sche generaals plaats hadden genomen voor het défilé. Nadat de kapel was uitgetreden en zich tegenover het podium had opge steld' er. nadat de eerecompagnie in strammen paradepas was gepasseerd, de fileerden de vrijwilligers, weliswaar niet in paradepas, maar toch flink en doelbe wust, langs de autoriteiten. Even groot was de belangstelling op het station Hollandsche Spoor, van waar de trein, met voorop een met eikenloof versierde locomotief, vertrok. Van ieder der vrijwilligers namen luitenant-gene raal Seyffart en de SS-Gruppenführer persoonlijk afscheid. Om ongeveer half acht reed de trein onder het spelen van de Duitsche volksliederen het perron uit. Voor de plechtigheid in den Dierentuin begon, had de leider van de N.S.B A. A. Mussert, afscheid genomen van de leden van zijn .beweging die met dit contingent van hét legioen vertrokken. Naar uit Singapore aan het DNB wordt gemeld, zijn vandaar talrijke Japensche vrouwen en kinderen naar Bangkok ver trokken, vanwaar zij naar Japan zullen doorreizen. De Japansche zaken te Sin gapore hebben het aantal harer Japan sche employé's tot een minimum beperkt. In de Japansche kolonie zijn reeds maat regelen besproken voor het geval van eeni plotselinge algemeene wegvoering. SPT meldt uit Washington: De New Yorksche avondbladen berichten uit goede bron te hebben vernomen, dat de regee ring der Vereenigde Staten in verband met den ernstlgen toestand in het Verre Oosten, een schip naar Japan zal zenden, om al de Amerikaansche staatsburgers, die nog niet uit Japan zijn vertrokken, te repatrieeren. HET LEGIOEN MARCHEERT Met vliegende vaandels en slaande trom marcheerde gisteren het tweede contin gent vrijwilligers door Den Haag naar het station, waar de trein gereed stond, did de mannen naar Krakau zal brengen. Het legioen marcheert. Sinds enkele weken wordt het eerste contingent te Krakau geoefend. Het tweede contingent is op weg en intusschen komen steeds meer aanmeldingen binnen van Nederlan ders, die begrijpen, waarom het gaat en hun plicht wenschen te doen. J Het legioen marcheert! Nu nog in de oefenkampen. Straks, als een keurkorps in de rijen van hen, die optrekken naar het Oosten om de gelederen vte verster ken van de Duitsche legers ien de legi- I oenen, die daar reeds wekenlang de sow< jettroepen strijd leveren, terugwerpen, omsingelen en vernietigen, j Het legioen marcheert l Dreunend klonk gisteren het maröfteéreh van vastberaden Nederlandsche mannen door de straten. Fier wapperde het vaandel. Vrijwilligers vertrokken in de heilige overtuiging, dat zij zich inzetten voor de toekomst van hun volk en hun vaderland. Het legioen marcheert! Duizenden Ne- derlandsche mannen vormen dit legioen en zij verwachten, dat ook gij spoedig zult volgen, omdat ook gij weet, wat uw plicht is en dus uw plaats zult innemen in de gelederen van het Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage cultuurbescherming zijn wederom be- I noemd aan de RHBS te Zierikzee tot leerares mevr. A. M. Baas—Kloet en tot leeraar de heer M. v. d. Akker. BURGH. Op Vrijdag 1 Augustus weid de heer B. Th. Boot C.Wz., beëedigd als gezworene van de polder Burgh en West- land, zulks in de plaats van den heer C. Blom, die in de vergadering van in gelanden op 28 Juli' afgetreden was. De heer Blom is van 1889 af stemge rechtigd ingeland van bovengenoemde polder geweest en van 1893—1899 en 1921—1941 gezworene. De dijkgraaf, de heer W. G. Boot Jz., heeft hem dank gebracht voor het vele, dat hij voor de polder verricht heeft. Burgerl. Stand over Juli. Geboren: 29, Cornelia, d. van C. Boot pn Jac. Vaane; 29, Cornelia Maria, d. van J. Barendse en Mart. Dijkgraaf. Gehuwd: 11, Comelis Steur, 24 j. jm. en Wilhelmina P. Hendrikse, 24 j. jd. Overleden: -3, Johanna Dalebout, 76 j., echtgen. van J. Beije; 22, Jakob Jan Steur, ^2 j., 1 echtgen. van E. L. Moelker. i Ingekomen: 10, Hermanus Fr. Anth. Tbeunissen van Haamstede; 11, Johannes J. M. Kik van Haamstede; 19, Cornells P. Vogelaar en gezin van Zierikzee. Vertrokken: 17, WiLhelmina P. Hendrikse naar Rotterdam; 21, Cornells D. van Meerkerk; en ;gezin haar Rotterdam. BROUWERSHAVEN. Burgerlijken Stand over Juli. Geboren: 23, Cornel'is, z. van C. van Dienst en C. van den Bos; 1 Overleden: 10, Cornelis Ringelberg, 80 j., wednr. van C. A. Kleijn. j Ingekomen: 1, Ch. C. Bruggeman van Bruinisse; 7, H, van Dullcmen van Schie dam; 11, W. v. d. Wekken en gezin van Duivendijke24, K. Gast van Deventer; 28, A. C. Klaasse—Botbijl en dochter van Rotterdam. Vertrokken: 3, L. Beije naar Veere; 4, W. H. Ittman naar Haarlem mermeer 18, E. C. van Nieuwenhuize naar Dordrecht; 19, M. P. Provoost naar Vlis- singen. THOLEN. De laatste dagen neemt onder deze gemeente de sterfte onder de var kens, tengevolge van de vlekziekte toe. Op de konijnenitentoonstelliing te Rot terdam behaalde de heer J. A. y. .Zetten, alhier, met twee groote Chincilla voed sters, klasse B, een le, prijs. Z.G. Klasse C, le prijs. Door de regenval is op verschillende perceelen graan reeds het gewas door geschoten. Vooral bij het graan dat reeds gesneden is, ziet men in de toppen dér aren duidelijk de (doorgroei. Op verschil- lende velden zijn ook de late aardappelen opnieuw gaan' bloeien. Ook voor deze vrucht is het gewenscht, dat spoedig droogte komt. Bij de boongewassen is, op sommige velden, het - zg.u. „zomer- rot" opgetreden. STAVENISSE. Burgerl. Stand over Juli Geboren: Neheima Leendert, z. van L. Potappel en S. W. Boogert, Johanna, d. van W. M. Smits en A. D. Rijnberg. Gehuwd: C. L. Potappel, 30 j. en J. E. van Iwaarden, 26 j. Overleden: J. J- Pot, 74 j., vrouw van C. Gaakeer; J' de Rijke, 25 j. z. van W. de Rijke en A. J. Hage; J. Priem, 27 j., vrouw van L. A. van Poortvliet; M. Hage, 76 j., vrouw van L. Hage. Ingekomen: H. J. Potappel van Rotter dam. Vertrokken: A. Stoutjesdijk naar Ossendrecht; C. L. Potappel en» gezin naar St.-Maartensdijk, i In de afgeloopen maand werd aan keurloonen een bedrag van' f 25: ontvangen Aan de ULO-school te Tliolen werd van de 1ste naar de 2de klasse bevorderd G. v. d. Vliet en van 2 naar 3: Nellie Stoel en C. van Beveren, allen alhier. De vergunning om aan een gedeelte van den zeedijk van het Waterschap te zwemmen, is weer ingetrokken. Nu is aangewezen het gedeelte van de havengeul tusschen de woning van dhr. van der Reest en dhr. Boomsluiter. Deze gelegenheid is echter voor hen, die de zwemkunst niet verstaan, niet van gevaar ontbloot. Ondertusschen schijnt het mogelijk te zijn om met een speciale vergunning op een geschikter plaats te zwemmen. VERSCHILLENDE BERICHTEN NAAR KRAKAU Daarheen is gisteren» het tweede contingent van het „Vrijwilligers legioen Nederland" vertrokken. In Krakau bullen zij worden» opgeleid en intusschen wordt hier in Ne lder land (met man en miaeht ge werkt aan de (ambulance, die straks, als onze Mannen tegen die Sowjjets [worden ..iingez!et, hulp Zal ver leunen- Nederlanders, het uitrusten van de beste ambulance, bediend door de beste specialisten, is onze' plicht. Stort voor dit doel uw bijdrage op girorekening: no. 8 7 6 0 0 VrijwilligleTslegioen Nederland Koninginnegracht 22, 's Graven- hage. )1 rtt 9b •>ib ie i die verschijnselen vertoonden, welke in de richting van dysenterie konden wijzen, kon slechts een darmcatarrh worden ge constateerd. Voor eenige bezorgdheid is geen enkele aanleiding. Dysenterie is een echte zomerziekte, die ieder jaar normaal voorkomt, plotseling verschijnt en plot seling weer verdwijnt. RECHTZAKEN Prijsopdrijving van chamiicha productan Een chemische fabriek te Delden heeft zich, naar bij een door het Rijksbureau' voor Chemische Prodcteningesteld on- iderZoek bleek, schuldig gémaajkt aan on geoorloofde prijsverhopgingieni.' Van M»ei 1940 tot eind April 1941 werden Vele» chemische artikelen voor h'oógere prijzen verkpdht, dan volgens de Pr ij zelfbeschik king 1940 nlo,. 1 toelaatbaar w(as. Hoo- gere grondstoffenprijzbn werden zonden; meer 'doorberekend en pok had men de prijzen verhoogd, omdat de brandstoffen 'duuTder waren geworden. Dat allies zon der de vereisehfe officieele toestemming tot prijsverboóging te hebben verkregen. Deze overtreding van» de Prijzeitbeschik- king 1940 ncx- '1 Iwierd door den Inspec teur voor 'de Prijsbeheersdhing te Arn hem! berecht, die de N.V. tot een boete van f65.000 veroordeelde. Bij' het vast stellen van deze boete werdrekening ge houden met de onrechtmatig Verkregen winst, welke aanzienlijk' was. Oo|k het feit, dat »er een overtreding d»er plrijs-' voorsebrift-en was begaan», werd uiteraard) in het bedrag der boete verwerkt. E«n onhandelbaar meiijt Een vader te Vlaardingen had een klacht ingediend tegen zijn 18-jarige dochter A. in 't V„ die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van geld ten nadeele van haar ouders. De vader had haar geld gegeven om tijdens zijn af wezigheid huishoudelijke uitgaven ,te doen. Het meisje had dit echter niet gedaan, maar had een spoorkaartje gekocht naar Amsterdam. Er was veel meer gebeurd. De jonge 'dame liep zoo af en toe weg van huis en stoorde zich niet aan de vermaningen van haar ouders. Teneinde raad diende de vader een klacht in bij de Justitie wegens 'diefstal. Het meisje zat reeds twee maanden in preventieve hechtenis. De officier eisohte een gevangenisstraf y van 2 maanden, met aftrek der preven- tieve hechtenis en daarna opneming voor een door de rechtbank te bepalen tijd in een rijksopvoedingsgesticht. De rechtbank wees direct vonnis en veroordeelde het meisje tot een gevan genisstraf van 2 maanden met aftrek en onder toezichtstelling voor den tijd van ten hoogste 1 jaar. ;GT Je/r ïo 9b 8 2 ZIERIKZEE. Bij besluit van den secre taris-generaal van het departement van Justitie is 'benoemd tot Notaris ter stand plaats Zierikzee, de heer P. Hearing, cand.-notaris te Nieuwér Amstel. Bij beschikking van den secretaris generaal van opvoeding, wetenschap en Engalicha luchtaanvallen Nadat gedurende enkele dagen niets over Engelsche 'luchtaanvallen te vermel den is geweest, valt thans weer van enkele Britsche vliegtuigen boven ons land' gewag te maken. Een aantal bri sant- en brandbommen werd omlaag ge worpen. Eenige boerenhoeven en schuiren werden min of meer zwaar beschadigd. Een boerderij moest ontruimd worden. Bij deze aanvallen werden eenige koeien gedood en gekwetst. Overigens was de aangerichte schade niet-vermeldenswaard. Dooden of gewonden zijn gelukkig niet te betreuren. Dyiantarla-gavallan Niet alleen tot Amsterdam heeft zich de thans optredende dysenterie beperkt. Sedert Vrijdag jl. heeft men in Den Haag, een explosief optreden van de ziekte kun nen waarnemeh. Aanvankelijk werden in Spoor- en Laiakkwartier gevallen' gemeld doch zeer spoedig kwamen »deze ook in andere stadsgedeelten voor. Ernstige ge vallen zijn tot heden niet gemeld. De Geneeskundige Dienst is er nog niet in geslaagd een bepaalden haard der ziekte te ontdekken. Bij een aantal patiënten, TELEGRAMMEN ei mo HET LAGERHUIS OP RECES. Naar Associated Press uit New York verneemt is het Engelsche Parlleinlent t0t September op reces "gegaan. De slotzit^ ting vam het Lagerhuis eindigde lautoma-, tisCh toen geconstateerd werd, da;t nog i nf •geen 40 afgevaabdig'deiii aanwezig waren. BRUNO MUSSOLINI OVERLEDEN Na hot bezoek »aian de' plaats d»es on heil heeft de Duoe zich naar het zieken huis beheven waar het stoffelijk over1- schot van zijn» 'zooin was opgebaard tem, [B waar de gewonden zijn overgebracht. Hij; )t bewees de laatste eer aan hen» die tege lijk! imiet zijn zoon om1 Wet 'lévfeh zijln gekotnfen. Hedien» tal het stoffelijk over schot van Bruno Mussolini naar Fori! gebracht Wbrden em Morgen vindt de> .ter aarde bestelling op het kerkhof te» Cassianoi plants. SPORT VOETBAU 7 Augfustus. Vriendschappelijk. I.V.O. II—L.V.O», III 4-2 KORFBAL. j U I 7 Augustus. Vriendschappelijk. Vitesse I—Oi(d-Exdelsior 4—Z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2