Gas-spaarcomfoor Goedkoop en doeltreffend „SUCCESJES" ADVERTENTIES Waarschuwing een Woonhuis. Marmeren Schoorsteenmantels Fa Aug. v. Dijck-Petlt Verbruik 1 cent per 10 uur Firma A. Timmerman Czn Vacantie SUCCESJES Papier-Dorschgaren maar gedoelpunt werd er niet meer en toen soheidsreohter de Loose, die goed leidde, het einde aankondigde hadden de slagers de overwinning behaald, die gezien de krachtsverhouding in het veld wel wat aan den hoogen kant was. I.'V.O.-combinatia Ambtenaren Heden (Dinsdag)avond 8 uur speelt in het Sportpark een sterke I.V.O.-oombinatie tegen het Ambtenaren-elftal. I.V.O. ver schijnt als vvlgt: W. de Loose d., J. Stoutjeedijk en Joh. Berrevoets a, Fr. Hillebrand, Joh. Willemse en W. Ravia m., G. Stoutjesdijk, H. ten Haaf, G. v. d. Werve, J. Stoutjesdijk en J. Eouwenberg v. De ploeg der ambtenaren is als volgt op gesteld: F. L. v. d. Kwast d., M. de Raat en H. Koevoets a I. Moerland, J. Jong* schaap en G. Sohillemans m., K. Saaman, L. Dey, B. Visser, G. J. J. Boogerd en N. Bastiaanse v. Hoewel het meespelen van Dey nog onzeker is mag de ambtenaren- ploeg tooh zeker sterk worden genoemd, zoodat een spannende wedstrijd verwacht mae worden. Als h^t weer medewerkt aal de Delangsïdiling dan ook Wol niet te wensohen over laten. KORFBAL S.D.K.B. 2 Augustus. Afdeeling I. Ie klasse. Zwaluwen IDindoa I Strandvogels IVelooitas I Se klasse. Rapide II—Strandvogels II Afdeeling II. 8-1 2-3 7-0 Roda II—D.E.S. I 2—2 VITESSE l-RUST ROEST II Voor heden (Dinsdag)avond 8 uur 15 is ingelascht de wedstrijd Vitesse IRust Roest II (terrein Ruigendijk). Donderdag 7 Augustus. Afdeeling I. Ie klasse. SerooBkerke: Velooitas IRapide I (8 uur) 2e klasse. Soharendijke: Zwaluwen 111-Strand vogels II (kwart voor 9). Haamstede: Dindoa II—Zwaluwen II (kwart voor 9). Afdeeling II. Nieuwerkerk: D.S.S. IIDie Gouwe II (kwart voor 9). Zaterdag 9 Augustus. Afdeeling I. Ie klasse. HaamstedeDindoa IVelooitas I (8 uur). Afdeeling II. 2e klasse. Noordgouwe: Die Gouwe IID.S.S. II (half 9). STRANDVOGELS I-VELOOITAS I 2-3 De thuisclub telde wederom diverse in vallers en wel voor de dames J. Verseput en T. van Klooster en de heeren Evertse en v. d. Werf. Zij stelde op als volgt: Aanvaldames A. Dorreman en Jo Dorreman, heeren M. Telle, J. Gloude. Middendames A. S. de Nooyer, A. Gui- querre, heeren J. Priemua, J. Beije. Ver dediging dames Ja. van Klooster, Ja. Dorreman, heeren KI. Horst, R. Bienefelt. De gasten waren volledig en kwamen uit met aanvaldames M. Bakker, J. Rein- houd, heeren J. Verboom, L. Straaijer. Midden damts K. Boot, N. Geluk, heeren J. Reinhoud, J. v. d. Hoek. Verdediging: dames Kloet, de Blonde, heeren G. de Rijke, K. Stoel. Het eerste kwartier zijn beide partijen om beurten in den aanval, de aanvallen van «Strandvogels" zijn evenwel talrijker en iets gevaarlijker en zij boeken het eerste suooes, als Gloude met een sohitterend schot van de lijn af den bal door de mand doet verdwijnen (10). De vreugde in het Strandvogelskamp is evenwel van korten duur, want reeds 5 minuten daarna brengt Straaijer de par tijen op gelijken voet (11). In de nu volgende aanvalsvakken is Strandvogels weer het gevaarlijkst, het zijn evenwel de gasten, die de leidiDg vervoeren door een schot van mej. N. Geluk (1—2). Bij de gasten valt dan J. Verboom uit en wordt vervangen door P. de Rijke. De Strandvogels blijven het meest in den aanval en 10 min. voor de rust weet Koos Dorreman in moeilijke positie gelijk te maken (2—2). Met dezen stand breekt de rust aan. Waren voor de thee de Strandvogels het meest in het offensief en het gevaarlijkste, daarna waren de rollen omgekeerd. Na 5 minuten draait een schot van Stoel nog juist uit de mand en even later weet deze speler te scoren, doch even te voren floot de soheidsreohter voor stralworp, die niet benut wordt. De druk op de Strand vogelskorf wordt steeds grooter. Gloude blijkt evenwel eminent te kunnen verdedigen, en ook Telle overtreft zichzelf. Zij kunnen evenwel niet voorkomen, dat 10 minuten voor het einde O. de Rijke met een ver schouder schot den wedstrijd in het voordeel der gasten beslist (2—3) met welken stand de heer van Dalsen, bij wien de leiding in goede handen was. einde blaast. Bij de duinbewoners waren Gloude, Horst Jr. en Bienefelt bij de heeren en bij de dames Jo Dorreman en A. Guiqaerre de besten. Bij de gasten waren Stoel, G. de Rijke en de invaller P. de Rijke bij de heeren de besten, terwijl bij de dames Mej. de Blonde met hoofd en schouders boven haar medespeelsters uitstak. D.S.S.-VETERANEN 2-2 Maandagavond speelde D.S.S. een vriend schappelijke wedstrijd tegen een veteranen- twaalftal van Nieuwerkerk. Op papier waren de veteranen vrij sterk, maar ze hadden te lang noodig om er in te komen. Na een kwartiertje had W. Stoutjesdijk de stand al op 2 0 gebracht, wat wel jammer was voor de veteranen-aanval, want deze was wel vlug, maar nog Liet op elkaar ingespeeld. De strijd ging na de vakver wisseling meer gelijk op, maar na de rust konden de veteranen den bal niet tegen den wind op krijgen en D.S.S. komt weer in de meerderheid. Door den straffen wind vieL het niet mee om zuiver, te schieten en de goals vielen juist a«n den anderen kant. Een bal, die uit de mand draaide,werd door aanvoerder De Bil opgevangen cu in een doelpunt omgezet (2-1). Eenigen tijd later fabrioeerde De Bil, als oudste man van het veld, met een praohtig schot den gelijkmaker (2-2). De nieuwe D.8.S.-aanval zette alles op alles, maar het lukte haar niet meer het winnende punt te produoeeren, en de stand bleef tot het einde toe 2-2. Beurs van Amsterdam ran Maandag 4 Augustus STAATSLENINGEN NEDERLAND V.K. L.K. Obl. t 100 1940 I 4 9999% Obl. f 500 1940 I 4 100%tgb 100%„gb Obl. f 1000 1940 I 4 100100'/, Recep. f 100 1941 4 99%,gb 99%„gb Rnoep. f 500 1941 4 99%# 99»/13gb Raoap. 1 1000 1941 4 99% 99% Grootboek f 1000 3% 94% Cartif. Tan Insohr. 3 87%, 86% Grootboek f 1000 3 87%, 87 Obl. f 100 1936 3 93 Obl. f 500 1936 3 93 Obl. f 1000 1936 3 95% 95% Obl. f 100 1937 3 88 89 Obl. I 600 1937 3 88 881/, Obl. f 1000 1937 3 88% 88% Obl.f 100 (3%) 1938 3 92 92 Obl.l 500 (31/,) 1938 3 92gb 92?/M Obl.f 1000(31/,) 1938 3 9292%-% GMtiBonten f 1000 21/, 731%, 73,% Grootboek 1000 2% 74%, 73"/,, PETROLEUM BatulaoheP.tr. Obl. 41/, 99% 991%, PREMIELEENINGEN Aneaterdaia'74 f 100 3 -- Aaasterdam'74 f1000 3 ABSt©rda«'25 f 100 3 118gb A»«terdue'33 f 100 3 101%, Witte Kruis 1888 80 INDUSTRIEELEN v. d. Bergh J. 200 A 105 v. d. Bergh J. 200 B 105 Da Gruytar A p.A. 143% 146 Da Gruytar B p.w.A. "7% Lever Bros 8e Unil. o.A. 129% 132 Nederl.FordAutom. A. 312 3191/. Nederl. Kabelfabr. o.A. 388 399 Philips Gam. Bazit e.A. 2291/, SCHEEPVAART JUTa-China-Jap.L.e.A. 1441/, 144 Ned.SoheepT.Unieo.A. 175 181 SUIKER Hendelir. A'du. o.A. 410 421 Jera Oultnnr Mij. e.A. 248 250 De heer en mevrouw FOKKER- de Oude geven hierbij kennis van de geboorte hunner dochter JANNETTA ANDREA, op 19 Juli 1941. Deli-Mpij, Medan S.O.K. Geboren TRIES NICOLAAS, zoon van K. T. DE JONGE en J. DE JONGE— Ringelberg. Driewegen, 5 Augustus 1941. Heden overleed, na een langdurig geduldig gedragen lijden, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, CORNELIA PIETRONELLA STEENLAND, in den ouderdom van 80 jaar en 11 maanden. Namens de familie, M. O. STEENLAND. Wemeldinge, 1 Aug. 1941. Door misverstand eerst heden geplaatst. Heden overleed, na een langdurig lijden, rustig en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mevr. do weduwe W. MOELKER, geb. Landegent, in den ouderdom van 71 jaar. Rotterdam P. M. MOELKER. O. J. MOELKER—Blokzijl. C. E. STEUR—Moelker. M. K. STEUR. Burgb, 2 Augustus 1941. De teraardebestelling heeft plaats gehad Dinsdag, 's nam. 2 uur, op de algemeene begraafplaats te Rotterdam. Tot onze groote droefheid is van ons heengegaan onze ïicve man en vader, BERNARDUS GUALTHERUS DOUW, op den leeftijd van 64 jaar en 2 maanden. Zijn diep bedroefde vrouw ©n dochtertje, J. DOUWvan Kruiningen. NELLY. 's Gravenpolder, 4 Aug 1941. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij het overlijden van mij o geliefden man H. SCHMIDT, betuig ik hiermede mijn hartelijlcen dank. Wed. H. SCHMIDT-Kooman. Den Helder R 2, 5 Aug. 1941. Tandheelk. Inrichting ENGELMAN. Zaterdag 9 Augustus SPREEKUREN te ZIERIKZEE, Lange Nobelstreat A 10, naast Bloemenmagazijn //De Lelie", van 12—3.30 uur. Verkoop van LAND BOUW E R S I N S P A N op Woensdag a.s. te 12 uur te Kerkwerve t/v van den heer L. v. d. Wekken Mz. Notaris van den Ende. Aan H.H. Landbouwers wordt mede gedeeld, dat het verkoopen van paar- den aan personen, die geen erkenning van de Nederlandsche veehouderij- centrale hebben, verboden is. In geval van overtreding kunnen een boete van ten hoogste tienduizend gulden en een gevangenisstraf van ten hoog ste drie jaar opgelegd worden. Het zelfde geldt voor het koopen en ver koopen van paarden boven den taxatieprijs. In ieders belang raden wij den Heeren Landbouwers aan, zioh hieraan strikt te houden. Bij verkoop vrage een ieder naar het nummer van erkenning door de Vee- houderijoentrale. Dit is de eenige manier om inbeslagname van het be treffende paard, hooge boete en/of gevangenisstraf te voorkomen. Yereenigirg van Paardenhandelaren ill Zeeland Tegen najaar 1941 of voorjaar 1942 te koop gevraagd te Zierikzee Brieven onder letter A, Boekhandel S. Oohtman Zn., Appelmarkt. Zaterdagavond j 1. is weggenomen in de Burgemeester Soholderlaau te Renesse, een Fongers Damesrijwiel. Diegene die hierover eenige inlioh- tingen zou kunnen verstrekken wordt beleefd verzocht dit te melden aan Garage GILIJAM8E, Telef. 8, Renesse. oudere modellen, tegen zeer lagen prijs, goedkooper dan houten. Bergen-op-Zoom, Telaf. 146 in groen, blauw, rood, creme Prjjs f 1,45 Ijzerwaren, Zierikzee DE NEDERLANDSCHE BANK N.V. Inlevering Zweedsche Staatsobligatiën De Nederlandsche Bank deelt mede, dat zij wensoht over te gaan tot aankoop van de haar ingevolge de Eerste Beschikking van den Seoretaris- Generaal van het Departement van Finanoiëo ter uitvoering van Besluit No. 116/1941 aangeboden 4 obligatlën Zweden, leening 1931 (coupons 15/5—15/11) voor zoover deze obligatiën zioh binnen het bezette Nederlandsche gebied bevinden. Ingezetenen worden opgeroepen de 4 obligatiën Zweden 1931, welke hun in eigendom toebehooren, of waarover zij het beschikkingsrecht hebben, als bedoeld in art. 44, vierde lid van het Deviezenbesluit 1941, vdór 15 Augustus 1941 bij de Nederlandsoha Bank in te leveren, met formulieren, welke daartoe kosteloos te haren kantore verkrijgbaar zijn. De Nederlandsohe Bank zal de door baar gekochte obligatiën over nemen tegen den koers van 97 °/0, in welken koers de vergoeding voor de loopende rente zal zijn begrepen de Zweedsche kroon zal worden omgerekend tegen den olearingkoers van den dag, waarop de nota wordt uitgeschreven. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar een ,/mededeeling" welke De Nederlandsohe Bank voor belanghebbenden aan hare loketten gratis beschikbaar stelt. is een advertentie in de rubriek in de nummers van Maandag - Dinsdag - Woensdag - Donderdag Degenen, die een Brandstoffenkaart J of K hebben ont vangen (dit'is voor Baarden en Kachels; geen Centrale Verwarming) en tevens in hetzelfde perceel bedrijfsver- trekken hebben (o.a. winkels, kantoren, e.d., z.g.n. B, C en D groepen), waarin gestookt moet worden, kunnen op de Distributiekantoren voor deze vertrekken een aan vraagformulier voor Brandstoffen M.D. 112 afhalen. Pensions en kamerverhuurders uitgezonderd. Hiervoor volgt een nadere regeling. De aanvraagkaarten M.D. 112 moeten uiterlijk Woensdag 13 Augustus 1941 bp de Distributiekantoren zijn inge leverd. Bij niet tijdige inlevering der aanvraagformulieren loopt men groot gevaar geen brandstoffen voor boven genoemde vertrekken te ontvangen. DISTRIBUTIEKRINGEN HAAMSTEDE en ZIERIKZEE Wij verhuren: Union carriers Pendax aanhangwagens Empo triplet Rjjwielen Meisjes rijwielen Jongens rijwielen Empo Kinderrijwielen Empo autopeds Kinder duo-zitjes Garage C. van den Bout Mol 308 Van 1-4 regels f 0,70 Te koop 2 tweedehandsch RIJWIELEN (gemoffeld). Rijwielverhuring M. R. B., Zierikzee uit direote voorraad leverbaar. Aankoopver. Sch. en D., tel. 224, Zzee Vermist: Een Schaap uit Florisweg. - Inlichtingen O. P. DE VLIEGER, Kerkwerve. Spenoude Biggen te koop. J. C. HANSE, Serooskerke. Te koop: Een zoo goed als nieuwe Van Delft's Kinderwagen. Te be vragen bij Boekh. F.a Piet Oohtman, Lange Nobelstreat, Zierikzee. Te koop gevraagd: Goed onderh. Kinderledikant. Aanb. aan A. 8IE8, Nieuwerkerk. Net Meisje gevraagd voor de morgenuren. Br. onder No. 50, Bureau v. d blad* Officieele publicatie van bet Departement van Landbouw en Visscherij Ombouw dorschmotoren. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend. Op 27 Mei j.l. is aan alle bekende loondorsohers en coöperatieve dorsoh- vereenigingen in den lande door het Bureau Grondstoften een schrijven gezonden, waarin een beroep op hen gedaan werd om hun dorsohgarnituur te laten ombouwen en te laten voor zien van een gasgenerator op kosten van de overheid onder bepaalde voorwaarden. Daarbij was gevoegd een ver klaring, welke gezonden moest wor den aan het Bureau Grondstoffen van het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd, Lange Voorhout 10, 's-Gravenhage. Aangezien de positie van de motor brandstof steeds moeil^ker wordt, moeten op korten termijn de noodige maatregelen getroffen worden om in het uiterste geval het dorsohen op andere wijze dan met de gewone motorbrandstof te kannen doen plaats hebben. Degenen onder de loondorsohers en ocöperatieve dorsohvereenigingen, welke tot heden de bovenbedoelde verklaring nog niet hebben ingezonden hebben hiertoe gelegenheid tot uiter lijk 8 Augustus a.s., d.wz., de verklaringen, welke blijkens den podtstempel op 8 Augustus gepost zijn, worden nog als tijdig aangemerkt. Moohten nè dezen datum niet voldoende motoren voor dit doel aangemeld zijn, dan zullen de verder noodig zijnde dorsohmotoren van overheidswege gevorderd worden ter ombouw, hetgeen dan eohter niet langer op dezelfde voordeelige voor waarden zal kunnen geschieden, als in het bovenbedoelde rondsohr\j ren van 27 Mei j.l, zijn bekend gemaakt 2 Augustus 1941.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4