AKKERTJESUg "e,fi 'ilfesptjn' noodlanding in de woestijn De Nederlandsche Pijnstiller Zenuwpijk De Nederlandsche Pijnstillei EGIOEM VRIJWILI Ni RADIO-PROGRAMMA Woensdag 6 Augustus HILVERSUM I. 416,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 gewijde muziek, gr. 8.45 gram.; 9.15 voor de huisvrouw*; 9.25 gram.; 10 Fragm. „Dias NaChtlager von Granada", opera, opm; 11 voor de kleu ters; 11.20 Ensemble Jacik der Kinderen; 12 orgelconcert; 12.25 voor deni boer;' 12.40 Almanak; 12.45 BNO: nieuws- enj economische berichten; 1 Haarlemscjnie or kest vereeniging; 2.15 De Romancers 3 voor de vrouw; 3.20 fluit en piano; 4 bijbellezing, voorbereid door die Chr. Ra diostichting; 4.20 voor de jeugd; 5 gjrato. 5.15 BNO: nieuws-, economisch©- ©n beurs-, berichten; 5.30 voor de jeugd; 5.45 gr.;' toet toelichting; 6.15 voor de binnenschip pers; 6.30 De Ratmblers; 7 BNO: EOouo- Imische vragen vani den dag; 7.15 voor de kleuters; 7.25 graan.; 7.30 Voliklszang koor niet pianobegeleiding; 8 BNO nieuwsberichten-; 8.15 Spiegel van d1^ dag; 8.30 cabaretprogrammia, opn.; 9.30 berichten Engelsch; 9.45 BNO: nieuws, berichten; 10 BNO: Uitzending iin de En- gelsche taai: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies"- Hierna stuiting. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 grant.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8.15 graan1.; 10 morgen wijding, voorbereid door het Vxijz. Prpt, Kerkootoité; 10.20 gram.; 10.40 declama tie; 11 gram.; 12.15 Curt Hohenbergen en zijn orkest; 12.45 BNO: nieuws en. eco nomische berichten; 1 Roemeensch or kest; 1.30 graan!.; 11-45 Ernst van- 't Hoff toet zijn 15 solisten; 2.15 voior de jeugd; 2.30 Fragmenten uit „Die Fledei-maus"; bpn.; 4 zang toet pianobegéleidiinfei5 „Het geestelijk karakter van ons volk", voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkeomité; 5.15 BNO: nieuws-, economische eh beurs-- berichten; 5.30 Ensemble Bandi Baliogh; 6 dansmuziek, gram.; 6.15 pTgelciomcert cu zang; 6.45 reportage; 7 BNO: Brabantsch' praatje; 7.15 grato.; 7.30 Lezing „Volks gezondheid"; 7.45 gr,am.; 8 BNO-. nieuws berichten; 8.15 Residentienorkest; 99.15 Causerie „In Holland staat een huis"; 9.45j BNO: nieuwsberichten; 10 dagsluiting, voorbereid door de Chr. Rjadiostichting; 10.05—10.15 gram. DE AARDAPPELV00RZ1ENING Da bon e«n w«*k langer geldig Het is mogelijk, dat zich in de eerst komende dagen op enkele plaatsen in het land eenige moeilijkheden zullen- voor doen bij de voorziening met aardappelen. Deze moeilijkheden zijn van tijdelijken aard en worden veroorzaakt door het ongunstige weer. Na een koud voorjaar kwam een bijzonder droge voorzomer. Hierdoor is de oogst van de vroege aardappelen tegengevallen. De vraag was daarbij groot, wijl alle oude aardappelen op waren, Hoe betreurenswaardig deze mindere oogst ook is, op zichzelve zou dit nog niet zoo erg zijn, als er maar goede aan sluiting met de oogst van de middelvroe- ge aardappelen was verkregen. Dit is niet het geval en deze omstan digheid is mede veroorzaakt door het feit, dat na de droogte nu eindelijk re gen is gekomen. De aardappelen, die zoo laat waren, zijn nu weer beginnen te groeien, waardoor de verbouwers met het rooien nog even wachten. Dit is op zich zelve voor onze voorziening gedurende een geheel jaar zeer wenschelijk, maar het brengt nu eenige moeilijkheden. Een verzwarende omstandigheid is daarbij, dat door het ongunstige weer VN> W OV W W Van al wat groeit op aarde wast niets zoo snel als het gerucht; en toch is het maar een arme vondeling, die zijn eigen ouders niet kent de oogstwerkzaamheden zich tijdelijk zeer ophoopen, terwijl ook de uitbreiding van den koolzaadverbouw, waarvoor thans de voorbereidingen moeten worden ge troffen, het aardappelenrooien bemoei lijkt. Hoewel er natuurlijk bezwaren tegen zijn aan te voeren óm 'het rooien in dezen tijd te stimuleeren, wijl de uitein delijke opbrengst bij uitstel van rooien nog zou toenemen, gaat het toch ook niet aan, lernstige stagnatie in de aard appelvoorziening te laten optreden. Daarom waren de prijzen reeds zoo gesteld, dat er eenige aanmoediging in zat ;om vroeg te rooien. Dit blijkt, mede door het natte weer van de laatste dagen, nog onvoldoende. Daarom is voor het rooien in deze week een extra premie gegeven van i/2 cent per kg. Gelukkig laat de geheel aardappelpo sitie voor het jaar 1941,42 zich gunstig aanzien. Hoewel er voor de uiteindelijke opbrengst van de oogst van de late aardappelen, dat zijn die,waarmede we het dezen winter en het volgend voor jaar zullen moeten doen, nog niets met zekerheid is te zeggen, zijn er twee fei ten; die recht geven om te Coneludee- ren, dal de. mogelijkheden voor de voor ziening met aardappelen tot de volgende oogst gunstig kunnen worden beoordeeld. In de eerste plaats is de oppervlakte, die niet aardappelen is beteeld, met on geveer 25 ,pct. uitgebreid en voorts zul len voor alle zekerheid zeer veel aard appelen, die anders niet voor de con sumptie worden gebruikt, voor dit doel worden gereserveerd. De huidige moeilijkheden zijn vanvoor- bijgaanden aard. Het kan zelfs zijn, dat ze in geringe mate worden gevoeld als het rooien in deze weken meevalt. An- fders zullen ze na,' 2 idf 3 tweken, naar toag worden aangenomen, geheel zijn opgelost. De late aardappelen moeten dan toch worden geoogst en de drukte met ander werk op de boerderij neemt af. Om deze reden is cfan ook het rantsoen niet verlaagd. Voor de mogelijkheid, dat een bon niet geheel zou kunnen worden ingewisseld tegen aardappelen, is de bon voor deze week 14 dagen' geldig gemaakt. Mochten inderdaad hier en daar moeilijkheden voorkomen, dan zouden zij, die zich nog even kunnen behelpen hun piedeburgeris een dienst bewijzen door 'hun bon pas later in te wisselen. VOOR DE NEDERLANDSCHE OORLOGSGEWONDEN f 10.000 van de N.S.V.O. verdeeld over drie comité'i Het bedrag ad f 10,000 dat de nationaal- socialistische vrouwenorganisatie uit de opbrengst van de collecte voor het Duit- sche Roode Kruis ten behoeve van de i Nederlandsche oorlogsinvaliden beschik- i baar heeft gesteld, is door het departe- ment van defensie (afwikkelingsbureau) verdeeld onder het fonds voor oud-mili tairen 1815, het comité voor den gewon den en zieken soldaat en het arbeidsbu reau voor oorlogsinvaliden. Hoewel de zorg voor invalide en ge wonde Nederlandsche militairen in niet algemeen bij den staat berust en alles wat daartoe wordt vereischt, van. rijks wege wordt verstrekt, wordt de aanvul lende hulp door bovengenoemde comité's verleend. Zoo verleent het fonds voor hulp aan oud-militairen bijstand aan invalide mili- tairen na hun pensiooneering. De zorg S voor de aanschaffing van burgerkleeding, voor ontspanning in de hospitalen enz., FEUILLETON 43 door Hans Hirthammer Met een trage beweging schoof hij het tapijt, dat de tent afsloot, terzijde ,om daarna voorzichtig binnen te treden. Zijn blik dwaalde onderzoekend dóór de als woonvertrek ingerichte ruimte, om daarna met kennelijke onverschilligheid op de Europeanen te blijven rusten. U hebt mij laten roepen? Ellen Boyard keek verbaasd op. Zij bemerkte onmiddellijk, dat Ali sinds den vorigen dag een belangrijk deel van zijn onderdanigheid had ingeboet. De zelf bewuste klank in zijn stem getuigde van een verandering in zijn houding. Mister Been is vannacht spoorloos verdwenen. Dat hoorde ik van mijn mannen. Een heb je geen enkel ver moeden? Neen, Sahbije, niet het minste. Wij zullen maar hopen, dat den heer niets is overkomen. Miss Boyard wees op den piloot. Dit Is mister Hamilton. Ik heb hem ver zocht mister Been te vervangen. berust bij het comité voor den zieken en gewonden soldaat. Omscholing en her plaatsing in het bedrijfsleven is door het arbeidsbureau voor oorlogsinvaliden, ter hand genomen. Het behoeft geen betoog dat de drie genoemde instellingen zeer ingenomen zijn met dezen f linken steun bij de uit voering van hun veelomvattende taak. VERSCHILLENDE BERIGHTEN Granaat ontploft De 18-jariige de H. en de 17-jarige V, te Veenendaal hadden de vorige week een granaat gevonden. Zij plaatsten deze Zondag in een bankschroef om er vervolgens met een hard voorwerp op te slaan. Hierdoor plofte de granaat uit elkaar, mét het: gevolg dat de H. op slag dood was, terwijl V. zwaar gewond naar het ziekenhuis te Utrecht werd over gebracht. Zijn toestand is ernstig. Vrouw vermoord Zondagmiddag werd in de nabijheid van hun woning, door ingezetenen van de gemeente Qirschot, wonende aan den ouden grintweg, het lijk gevonden van de 20-jarige mej. Leurs. Terstond wérd de politie van deze vondst in kennis gesteld, die een onder zoek instelde. Zij vond voldoende aan leiding om het parket van Den Bosch; te waarschuwen, daar voldoende aanwij zingen aanwezig zijn, waaruit opgemaakt kon worden, dat het meiisje op geweld- dadiige wijze om het leven is gebracht. Het lijk is in beslag genomen en voor verder onderzoek overgebracht naar het plaatselijk ziekenhuis De dader van dezen moord de 23-j. kantoorbediende F. P. de K., uit Goes, heeft zich Maandagmiddag bij de politie aangemeld. Deze deelde mede als militair te Qir- schot te hebben gelegen en met het slachtoffer anderhalf jaar verloofd te zijn geweest. Toen De K. na de demobili satie in Goes terugkeerde, gaf mej. L. haar liefde volgens den dader aan ande ren. Binnenkort zou zij met een weduw naar in het huwelijk treden, zoo zeide De K., die zijn liefde voor het meisje nog niet had verloren, begaf zich daarop Vrij dag met den trein naar Tilburg en van daar per rijwiel naar Oirschot. Hier ont moette hij mej. L. met haar aanstaanden man. Hij sprak met het meisje af, dat zij elkaar Zondagmorgen bij den Spoordonk- scheweg zouden ontmoeten. Dit geschied de en daarbij kwam het tot een twist tus- schen de jonge menschen. Onder tractor geraakt Gistermiddag reed op den Oudenlani- Schenweg te ©ostendam (bij Ridderkerk) een tractor bestuurd door den 19-jariJgen landbouwer P. Visser, wonende in de Nes te Rijsoord. Naast hem was gezeten de 10-jarige H.' v. d. Heerik, eveneens wo nende te Rijsoord. Op onverklaarbare wijze is de tractor in de diepe wetering naast dien weg gereden en omgeslagen. Beide kwamen onder het zware voer tuig terecht en zijn verdronken. W.A.-dienstplicht in da N S.B. De NSB-persdient Zaterdagmiddag is te Bussum een nieuw vendelkwartier voor de W.A. idoor iden commandant der W.A. mr. Zondervan, geopend. ,2 I In zijn korte^. toespraak deelde comman dant Zondervan medé, dat in opdracht van den leider ten spoedigste een W.A. regiment, ter sterkte van 3000 man, zal worden gevormd, welk regiment naast de $tandarte N.W. der Waffen S.S. en naast het Nederlandsche Legioen aan den strijd tegen de bolsjewiki zal deelnemen. Voorts deelde mr. Zondervan mede, dat in de N.S.B. een verplichte WA-dienst- plicht zal worden ingesteld. Leden der politieke organisatie (P.O.) tusschen 18 en 40 jaar, zullen verplicht zijn in de W.A. dienst te nemen. Verbod van prijiverhooglng voor honig Naar de Gemachtigde voor de Prijzen mededeelt, is een prijsregeling voor ho nig in bewerking. Zoolang deze echter niet tot stand is gekomen, is het niet geoorloofd voor honig een hongeren prijs te berekenen dan dien, welke op 9 Mei 1940 gold, tenzij men in het bezit is van een vergunning van. den Secretaris- Generaal van het Departement.van: Land bouw en Visseherij. Het komt nog al eens voor, dat van deze bepalingen wordt afgeweken. De aandacht wordt er daar- om op gevestigd, dat dit op grond van de prijsvoorschriften verboden is en dat I op overtredingen door de Inspecties voor de Prijsbeheersching scherp zal worden i toegezien. Vechtpartij In ©en Café te Bé es d (Geld.) dron ken vier lieden in goed© verstandhou ding toenig glaasje. Na ©enige tijd had de drank echter de gemoederen' zbozaer verhit, dat een korte woorden Wisseling ontstond tusschen zékeren van T. en iaën. (der anderen. Deze trok zijn mies en stak vah T. in den hals. Het slachtoffer, dat hevig bloedde, werd door ieen ijlings ontboden' geneesheer vaorlo(opig verbon den en toet spoed naar het ziekenhuis. I te Utrecht overgebracht. Dé tóesltaud van het slachtoffer is ernstig. De pojljtjé stekt 1 'een onderzoek in. (ANP) ONDEBWIJ8 Onderwijs-statiitiek over 1935-1937 Bij de Rijksuitgeverdj te Den Haag is een statistiek van de kosten van het onderwijs in de jaren 1935—1937 versche nen, opgesteld door de afdeeling cultp- reele statistiek van het Centraal 'Bureau voor de Statistiek. Uit de statistiek blijkt, dat de totale overheidsuitgaven voor het onderwijs in 1937 f 185,2 millioen bedroegen. Het grootste deel der uitgaven voor het voor bereidend lager onderwijs. De uitgaven voor het voorbereidend onderwijs bedroe gen f 5,6 millioen voor het buitengewoon lager onderwijs f3,3 .millioen, voor het voorbereidend hooger en middelbaar on derwijs f22,2 millioen, voor het nijver heidsonderwijs f 17,7 millioen en voor het hooger onderwijs f 13 millioen. Aan in komsten stond hiertegenover een totaal bedrag van slechts' f 15,6 millioen. De uitgaven bewegen zich sinds jaren in dalende lijn; werd in 1933 nog een totaalbedrag van f219,5 millioen aan 'het onderwijs ten koste gelegd, in de jaren 1934—1937 bedroegen zij resp. f 205,7, f 196,8, f 190,3 en f185,2 millioen'. De leer lingen van het gewoon lager onderwijs kostten de overheid in 1937 gemiddeld f88,10; voor het uitgebreid lager onder wijs was dit bedrag aanmerkelijk hooger, n.l. f 151,90. Di. J. N. PATTIST Wegens het bereiken' van den pen sioengerechtigden leeftijd heeft ds. J. N. Pattist Vrijdag ontslag gienotoen als rijks inspecteur van' het lager ondierwijs te 's-Gravenhage. Op denZelfden dag vier de hij! zijn zilveren.1 jubileum) als inspec teur van het onderwijs. Ik zal het den mannen meedeelen. I Tijdens dit korte gesprek had Hamilton kwasi doelloos de tent op en neer geloo- 1 pen.- Intusschen was hij echter -steeds dichter de opening genaderd om dien Mo hammedaan eventueel den terugweg te kunnen afsnijden. Nu leunde hij tegen den paal, welke de tent naast den ingang stutte. Is je vannacht niets bijzonders opge vallen? Een of andere gebeurtenis, wel ke met het verdwijnen van mister Been in verband zou kunnen worden gebracht? Ali keerde zich met een ruk naar den piloot om. Eenige seconden lang boorden zijn pogen zich wantrouwend in die van den Engelschman. Neen, Sahibl Ik was ln mijn tent en heb geslapen. Hoe zou ik'dan iets bijzon ders hebben kunnen bemerken? Werkelijk? Heb je den geheelen inacht geslapen? Het komt me voor, dat je geheugen je min of meer in den steek laat. Ali werd zichtbaar onrustig. Hij keek tersluiks naar 'den uitgang. U schijnt mij niet te gelooven, Sahlb.... Goed geraden, mijn zoonl Je deed verstandiger door de nachtelijk uitstapje eerlijk op te biechten. Vertel eens op waar ben je geweest? U vergist u! antwoordde de Mohaito medaan met iets van gekrenkte waardig heid. Ik heb mijn tent niet verlaten! Je bent door een vreemden man weggehaald en mister Been is je gevolgd. Hou dus eindelijk op met dat eeuwige liegen». Ali verschpöt van kleur. Wat, mister Beep .^plotseling sprong hij op^— Hamilton toe, met de verbetenheid van den tot rézernij gebrachten man, die voor niets terugdeinst. De piloot zag, hoe de Mohammedaan bliksemsnel een dolle greep, dien hij in zijn gordel droeg. Op hetzelfde oogenblik echter trok Hamilton zijn browning, mikte even en drukte af. Ali wankelde midden in den sprong. Zijn opgeheven hand zonk omlaag en de dolk viel op den grond. Hij draaide een halven slag om zijn eigen spil en zakte daarna zonder een kik te geven ineen. Hamilton keek star naar den stervende tot deze geen teekenen van leven meer gaf. Daarop bukte hij zich, raapte den dolk op en bekeek het wapen van alle kanten, Een goede klingl zei hij, met iets van waardeering. Mister Hamilton! Hij sloeg zijn oogen op en zag den ang- stigen blik van het meisje op zich ge- véstigd. Dat was helaas niet te vermijden, zei hij, schouderophalend. Hij of ik! Een van ons beiden moest er aan geloo ven Peinzend onderzocht hij met den top van zijn vinger het scherpe, puntige wapen. Wat nu? fluisterde Ellen Boyard. Het ontging Hamilton niet, dat het ge beurde haar uit haar evenwicht had ge bracht. In ieder geval het hoofd niet verliezenl Éérst zullen wij eens zien, hoe de anderen zich gedragen. Misschien is het-wef^oedi^et-zif-zoo-spöedig'nioge- lijk vernemen, dat hun hoogst onbetrouw bare aanvoerder zijn verdiende loon heeft gekregen. Zij gunnen dan op hun vingers nagaan, dat wij niet zoo heel veel com plimenten maken. Ik heb het gevoel, dat deze geschie denis ons nog duur te staan zal komen. Met een snelle beweging trad hij op haar toe en drukte haar handen. Ik ben blij, miss Boyard, dat u den moed hebt de werkelijkheid onder de opgen te zien. Daarna ging hij naar buiten cm1 eenigen mannen opdracht te geven het stoffelijk overschot van Ali Mohammed te be graven. Onder Vischwa's bekwame leiding wa ren de beide vrienden een heel eind opgeschoten. Het was me een lief ding waard, als ik met een flinke dy nam ietlading, die heele bende hier in de lucht kon laten vliegen! James Cookerel mompelde het met nauw verholen woede voor zich heen, nadat hij aan een vooruitspringend rotsblok weer eens op zeer gevoelige wijze zijn hoofd had gestooten. Houd toch eindelijk eens op met dat eeuwige gemekker! trachtte professor Floyd zijn metgezel te kalmeeren: Zelfbeheersching en matigheid vormen BEROEMDE NAMEN Brest, Litowsk, Lemberg, Smolensk. Beroemde namen. Namen die de geheel© wereld kent, want daar was het o.a., dat de Duitsche legers den vijand de sla gen toebracht, die tot de totale vernieti ging van het Sowjet-systeem zullen lei den. Namen in het boek der beschavingsge schiedenis. Voorloopers van nieuwe na men en groote overwinningen, waarbij ook Nederlanders zullen zijn betrokken, want..« het legioen marcheert! Dappere Nederlandsche mannen hebben zich gemeld en strijden reeds mee. Ook het legioen is gereed en als straks weer belangrijke successen worden behaald, dan zullen daarbij nieuwe Nederlandsche strijders hunkrachten hébben ingezet, samen met hun- kameraden van de Duit sche weermacht en de andere legioenen en nieuwe beroemde namen zullen aan de bestaande reeks worden toegevoegd. Onze geschiedenis kent vele beroemde namen en schitterende wapenfeiten. Onze^ geschiedenis zal zekerlijk de heldendaden vermelden van Nederlandsche manqen,tiié thans de eer van ons land hoog gehouden in den strijd tegen het bolsjewisme. Nederlanders,, dezevstrijd moet worden gewonnen,./ppldt,u d.us,(jan.bij het: Koninginnegracht 22, Den Haag. Acht-zeven-z&S'dubbel nul Er zijn getallen, die van buiten gewoon groote beteekenis zijn. Er zijn getallen die men zich in het geheugen moet prenten. Er zijn getallen die men niet mag vergeten Acht-zeven-zes-dubbel nul (87600) is zoo'n getal. Het 'is het gironummer van de Nederlandsche ambulance van het Vrijwilligerslegioen Nederland. Stort uw bijdrage voor de Ne derlandsche Ambulance op giro-re kening no. 87600 (acht-zeven-zes- dubbel nul). Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig Vaini 4—10 Augustus 1916. Met in- ga|nig van 29 JuIl werd tor. A. J. R. Fokker belaoétod tot burgemeester der gemieeimte Zi ©rik zie ie. De heer M. A. Liindhout te Nieu we r kerk werd beWétod 'tot onderwij zer aam de bijzondere school te Katwijk» aan Zee. Tot hoiofdopzidhter bij' de gemeente. Iwerken te Assen, werd benoemd dhr. J. varn. Hiele, geboden vani Oud-Vos- semeer. Tot verpleegster bij de Wijkverple ging te Z ie rik ze e werd benoemd mej. M® J. van Malllamd. Tot Ieeraar aain de RHBS te Zie- r ik ze© werd benoemd d© heer J. G. Roest Crollaus. Tot hoofd der school te Remesse (werd benoemd de héér J. P. Paulussen te St.-Laurens (W.) Bij het te Utrecht gehouden (examen schoonschrijven M.O. slaagde o.ai. dhin. S. Visser te Th0len. Volgens een bericht in die „Wöstfali-i sche Landes25eitung" houden die Neder landsche tuinders de helft van hun da- geliiksche productie voor den export ge reed. Voor sotomige producten is het aandeel van' den aanjvoer voor den 'ex port nog grooter. Dit percentage be draagt voor totoaften en' augurken 80 pot. lboonen' 75 pot. en 55 pet. vOior bloem kool en erwtenu nog steeds de kenmerken van den ver- standigen mensch. Je wilt toch niét beweren, dat we sinds .wé -naar*; dit krankzinnige onder- aardsche hol zijn getogen, nog niets met verstandige menschen gemeen hebben? siste Cbokerel, terwijl hij verder achter Vischwa aan door de duisternis stofte. Wij zijn er bijna. En ik zou u nog eenmaal willen raden uw plannen te laten varen. Ik vrees, dat het niet goed zal afloopen! waarschuwde het meisje op bezorgden toon. Nu moet je eens lief en volgzaam zijn, Vischwa, en ons niet meer bang trachten te maken. Wat mij betreft, ik ga nog liever vandaag de eeuwige jacht velden binnen dan hier nog een dag langer dan noodig is als een slak te moeten rondkruipen. Vischwa scheen wel in te zien, dat al haar waarschuwingen vruchteloos waren Binnen een half uur kunnen wij er zijn. Hla Ma Chood huist in een eenzaam en moeilijk toegankelijk hol, dat door niemand behalve hijzelf mag worden be treden. Een dubbele keten van uitgezoch te mannen bewaakt hem, maar zelfs, wanneer het u gelukt door deze keten heen te komen, bent u nog niet veel verder, want de plaats, waar de opper priester zetelt, heeft een doodelijke uit werking op eiken onbevoegde, die haar durft te betreden. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2