Goedkoop en doeltreffend „SUCCESJES" Adverteert in dit Blad. Uit zo'n sortering kiest U gemakkelijk. Joh. de Vries Emaille Naamplaatjes DE KERN FA.J.VD.VALK- GROSSIER - ZIERIKZEE Vanaf heden Maandag 4 Aug. om 9 uur gesloten zijn Abonneert U op dit blad N.V. Bank voor Schouwen en Dulveland Wa&obpennen met Teer Kleerhangers met lat a Dobbelman's afwasohmiddel per groot pak 16 cent M ii wasohmiddel 45 oent Soheerxeep (?loeibaar) g Brillantine (vast) N Brillantine (vloeibaar) Mottenblokken Eierklntsers Nootmuscaatraspen Kaasraspen Steentjes voor sigaaraanstekers t, h gasaan stekers Asbestplaatjes, ens. ens. Fa. Wed. R. de Vries Zn Melkmarkt, telefoon 304 Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij, Inname granen en peulvruchten in Zeeuw8ch Vlaanderen. De P.I.O.A. voor Zeeland maakt bekend, dat alle granen en peal- rruohten in Zeenwsoh Vlaanderen, na bet dorsohen ten spoedigste moe ten worden ingeleverd. De dorsch- vergunning moet tijdig worden aangevraagd bij den plaatselijken bureauhouder der V.V.O., waarna de distrioteseoretaris beslist wanneer gedorsohen kan worden en waar het product ingeleverd moet worden. Reeds bij de dorsohing dienen de partijen te worden gesorteerd (kop en voet van stapels, le en 2e soort, enz.) Het van elke dorsohing opgemaakte dorschbriefje moet worden onder teekend door den teler, den loon- dorsoher en den oplichter en wordt door laatstgenoemde aan den distriots- seoretaris gezonden, waarna deze aan den teler een vervoerbewijs zendt voor de inlevering in het pakhuis. Bij de inlevering wordt een door snee-monster getrokken en ontvangt de teler een ontvangstbon. De monsters worden twee maal per week gekeurd. De uitslag wordt aan den teler en den pakhuishouder medegedeeldzij kunnen binnen vier dagen né den datum van den keu ringeuitslag beroep aanteekenen bij den distrioteseoretaris. Na het verstrijken van dezen termijn zendt de distriotsseoretaris aan den teler een inleveringsbewfjs. Voor de somergerst wordt op deze regeling in zoover een uitzondering gemaakt, dat hiervoor reeds bij de dorsohing een doorsneemonster ge nomen wordt. Deze monsters worden zoo spoedig mogelijk gekeurd, waarna direot levering plaats vindt. Voor zomer- gerst worden derhalve ook geen voorloopige ontvangstbonnen afge geven. De aandaoht wordt er nog op gevestigd, dat de telers steeds zoo vroeg mogelijk, na gepleegd overleg met hun loondorsoher, een dorsoh- vergunning moeten aanvragen. 31 Juli 1941. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visgcherij Inlevering van suikertonnen en bonnen voor kofflesurrogaat. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis scherij maakt bekend, dat de detail listen in het tijdvak van 11 tot en met 15 Augustus a.s. bij de inleve ring van de bonnen, welke recht gaven op het koopen van suiker en koffi«surrogaat, de volgende voor schriften in acht dienen te nemen. De restantbonnen //101" van de //bonkaart algemeen", waarvan elk een waarde van een rantsoen suiker vertegenwoordigt, tot een maximum van negen stuks, dieneD, eventueel gecombineerd met bonnen gemerkt met „ééo rantsoen suiker/', op een af zonderlijk opplakvel te worden ge plakt. De met //105» genummerde bonnen van de //bonkaart algemeen", waar van elk een waarde van een kwart rantsoen suiker vertegenwoordigt, dienen, eventueel in combinatie met bonnen gemerkt //een kwart rantsoen suiker", eveneens op afzonderlijke opplakvellen geplakt te worden. Bo vengenoemde bonnen dienen tezamen, iu veelvouden vanQtien rantsoenen met een minimum van tien rantsoe nen, met één ontvangstbewijs te worden ingeleverd. De restantbonnen //105" tot een maximum van negen en dertig stuks, moeten in het tijdvak van 8 tot en met 12 September worden ingeleverd. In verband met h«t verkorten van den geldigheidsduur van de met //104" genummerde bonnen van de //bon kaart algemeen", recht gevende op het koopen van koffiesorrogaat, dienen de detaillisten deze bonnen op de gebruikelijke wijze gedurende het tijdvak van 11 tot en met 15 Aug. in te leveren, in plaats van in het tijdvak van 18 tot en met 22 Aug. aanstaande. 1 Augustus 1941. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherjj Registratie Veestapel. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland brengt hiermede ter kennis van de georganiseerden bij de L.O.O., dat ter verkrijging van veevoeder bonnen voor de periode van 18 Augustut-15 September 1941, in de week van 4—9 Augustus a.s. bij de Plaatselijke Bureauhouders opgave dient te worden gedaan van de samenstelling van den veestapel op 3 Augustus 1941, 's avonds 12 uur. De blanco registratiekaarten dienen ten kantore van den Bureauhouder te worden ingevuld, ook indien men geen voeder kan betrekken, doch wel vee bezit. Het veeboekje, volledig in inkt bijgehouden, moet worden overgelegd. Verzuim, te late of onjuiste opgave is strafbaar, terwijl in deze gevallen ook geen bonnen verstrekt zullen worden. De pluimveehouders dienen tevens in te leveren het verzamelontvangst- bewijs van geleverde eieren in het tfjdvak van 26 Mei21 Juli 1941, terwijl bfj den PI. Bureauhouder tevens moet worden ingeleverd het ontvangstbewijs van ingeleverde eierbons M.D. 204, waaruit blijkt, dat de pluimveehouder zijn eier- bonnen bij den Distributiedienst heeft ingeleverd. Zij, die zulks nalaten, zullen voor de perioden 18 Augustus—15 Sep tember en 15 September12 October 1941 geen pluimveevoedertoewijzing ontvangen. 31 Juli 1941. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Maximumprijzen voor oogstgaren. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend, dat in de Nederlandsohe Staats courant van 31 Juli j.l. een beschik king is versohenen, waarin wordt bepaald, dat de prijzen voor oogst garen ten hoogste zullen mogen be dragen bij verkoop aan grossiers f 1,136 nu handelaren - 1,15® verbruikers - 1,28 per kg. Deze prijzen zijn inolnsief vrzolit- kosten en omzetbelasting. 1 Augustus 1941, Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Hout en houtproducten. Qeen inschrijvingsplicht voor den detailhandel in kurk-, bamboe-f rotting- en houtproducten. In aansluiting op hetgeen dezer dagen in de officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart betreffende wijziging van de Houtbesohikking 1939 no. 1 en 1940 no. 1 is bekend gemaakt, deelt het Rijksbureau voor hout mede, dat de verplichting tot inschrijving bij genoemd Rijksbureau niet geldt voor ondernemingen, welke den handel in kurk, bamboe en rotting of fabrikaten daarvan of den handel in houtproducten uit sluitend a en detail" uitoefenen, zoo als winkeliers in houten of rotting meubelen, houten speelgoederen, huishoudelijke artikelen uit hout ver vaardigd, houten schoenzolen en hakken, klompen e.d, 1 Augustus 1941. Inlevering van metalen Medailles, bekers en eereteekenen. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van belangheb benden, vereenigingsbesturen en particulieren, die in het bezit zijn van of de beschikking hebben over eere-medailles, wedstrijd bekers, eere teekenen, welke niet hoofdzakelijk be staan uit goud of zilver, dat deze voorwerpen onder de verplichting tot inlevering vallen, indien zij geheel of voor overwegend deel bestaan uit de inleveriDgspliohtige metalen. De mogelijkheid bestaat eohter deze voorwerpen te behouden, mits men ten stadhuise aanvraagt en daarna weder ingevuld terugzendt een verklaring, dat deze voorwerpen voor den bezitter van bijzondere waarde zijn. Op deze verklaring kan de burgemeester dan vrijstelling van inlevering verleenen. Herinneringsmedailles, veelal van brons, vallen hier eohter niet onder. Medailles enz. verkregen voor paar den, koeien enz. verhoogen veelal de waarde van deze dieren, en zijn daarom vrij van inlevering, tenzij het betrokken dier niet meer onder beheer van den bezitter is. De aangifte van bovenstaande eere teekenen moet voor 10 Augustus a.s. gesohieden. Zierikzee, 2 Augustus 1941. 8CHUURBEQUE BOEIJE. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART Inschrijvingsplicht voor producenten van turf (verveners) De Directeur van het Rijkskolenbureau, daartoe gemsohtigd door den Secretaris-Gneraal van het Departement van Handel, Nijverheid en Soheep- vaart, deelt mede, dat met betrekking tot de insohrijving van verveners de navolgende regeling is getroffen 1. Producenten van turf zijn, met inachtneming van de navolgende be palingen, verplioht zich als vervener bij het Rijkskolenbureau te laten insohrijven. Van de verplichting tot inschrijving zijn slechts vrijgesteld zij, die in het jaar 1941 ten hoogstehetzij 10.000 persturven, hetzij 15.000 bagger- turven, hetzij uit onder water gelegen veen 15.000 turven produceeren, hetzij ten hoogste 65 ms nat veen tot handgestoken turf verwerken. 2. De aanvrage tot de onder 1 bedoelde insohrijving dient te gesohieden door middel van een volledig en naar waarheid ingevuld en onder teekend formulier, hetwelk bij het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen en zijn vertegenwoordigers gratis verkrijgbaar is gesteld. Aan hen, die reeds als georganiseerden bij de Nederlandsohe Turfoentrale te Assen zijn aangesloten, zal een zoodanig formulier reohtstreeks worden toegezonden. De betreffende verveners dienen deze formulieren vóór 15 Augustus 1941 aan het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen in te zenden. 3. De verveners, die op grond van het onder 1 bepaalde niet behoeven te worden ingeschreven, met uitzondering van hen, die op hun verzoek werden ingesohreven en voor wie de bepalingen onder punt 6 gelden, mogen de door hen geproduceerde turf niet verkoopen, doen verkoopen, afleveren, doen afleveren of daarover op eenige wijze beschikken, an ders dan voor eigen gebruik. 4. Ook de niet ingeschreven verveners zullen de door hen geproduceerde turf eohter slechts mogen vervoeren met een vervoervergunning, afge geven door het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen, of door een zijner vertegenwoordigers. Een vervoervergunning zal, behalve voor wat betreft aanmaak- en bol8terturf, evenwel niet eerder worden afgegeven dan nadat: a) hetzij deze vertegenwoordiger van het Verkoopkantoor Fabriek- turf N.V. bericht heeft ontvangen, dat door den plaatselijken distributiedienst een zeker aantal brandstofbonnen van den be- treffenden vervener is ingenomen b) hetzij de vervener een bewijs kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij een zeker aantal brandstof bonnen bij den distributiedienst heeft ingeleverd. In deze gevallen kan den vervener een vervoervergunniug worden verstrekt, overeenkomende met het dubbele aantal turven, waarop de ingeleverde bonnen recht geven. Voor het vervoeren van aanmaak- en bolsterturf is wel een vervoerver gunning noodig; voor deze soorten behoeven eohter geen brandstofbonnen te worden ingeleverd. 5. De vervener, die ten hoogste de onder 1 genoemde hoeveelheden turf p o- duoeert, kan, indien hij daartoe den wensch te kennen geeft, op gelijke wijze bij het Rijkskolenbureau worden ingeschreven als de verveners, die grootere hoeveelheden produceeren. Voor hem gelden dan eveneens de voorschriften, genoemd onder punt 6. 6. Ieder, die turf produceert en bij het Rijkskolenbureau is ingeschreven, zal voor het vervoer van de turf, welke hij voor eigen gebruik wensoht te bestemmen, een vervoervergunning kunnen verkrijgen bij het Ver koopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen of bij een zijner virtegen- wooHÜgers. Deze vervoervergunning zal behalve voor aanmaak- en bolsterturf eerst worden afgegeven, nadat door den aanvrager een bewijs is over gelegd, dat door hem een aantal brandstofbonnen bij den plaatselijken distributiedienst is ingeleverd. In dat geval zal hem een vervoervergunning worden verstrekf, over eenkomend met het dubbele aantal turven, waarop de ingeleverde bonnen recht geven. Dit geldt eveneens voor arbeiders, die door de ingesohreven verveners zijn aangenomen op voorwaarde, dat zij voor eigen gebruik turven uit de veenderijen mogen betrekken en wier namen door den betreffenden vervener op het formulier, waarop hij de inschrijving ver zoekt, zijn vermeld. N.B. Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen, dat de ingesohreven verveners de door hen geproduceerde turf slechts mogen verkoopen aan a) bij het Rijkskolenbureau ingesohreven handelaren, voorzoover deze van het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V.een toewijzing hebben ontvangen, aangevende de hoeveelheden turf, welke door hen rechtstreeks uit het veen mogen worden betrokken; b) verbruikers, dooh alleen indien het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. daartoe toestemming heeft verleend. De vervener dient in dit geval af te leveren tegen gelijktijdige of vooraf gaande in ontvangetneming van op den dag der inneming geldige brand stofbonnen. 1 Augustus 1941. Een grote verscheidenheid moderne serviezen kun nen wjj U tonen En ondanks de vele prijs verhogingen nog voor aantrekkelijk lage prijzen Theeserviezen oreme aardewerk pracht kwaliteit 12 kop en schotels 5,75 Ontbijtservies bijpassend, 10-delig 3,90 Eetservies bijpassend, 24-delig 13,75 Theeserviezen fijn in voor porselein praoht dessins 11,75 9,75 8,50 Combinatie bestaande uit thee-, ontbijt- en eetservies totaal 49 delig, praoht modellen en decors 59,50 45,00 23,40 Havenplein, telefoon 231 Koopt bij onze adverteerders Geglazuurd Huizen Plateel Hierin is nog keus: Rookstellen Vaasjes Pullen o Groote vazen J Sigarenbekers Sigarettenbekers 3 A s oh testjes g Asohbakken 0,4 Klompjes (div. maten) Bloempotjes Fruitvergietjes Fa. Wed. R. de Vries Zn Melkmaïkt, telefoon 304 Voor naar Firma A. Timmerman Czn Tel. 110, Zierikzee Boekh. W. de Vries Rz. Zierikzee. Uit voorraad leverbaar: Glosetrollen Neptunus, per stuk en per doos 72 stuks. Rollen Kastpapier, Kast randen, wit en gekleurd. van alle goede reclame COURANTENRECLAME I Of B ALGEMEEN DISTRIBUTIEBOEKJE Bon 28 gemerkt „ei" (nieuwe kaart), geldig voor éénlei. Bon 26, 27, 28 (nieuwe kaart) gemerkt „kaas", geldig voor kaaa. Bon 101 geldig voor suiker, (oude bon 56). Bon 38 geldig voor zeep, toiletzeep, zachte zeeppasta, zeeppoeder of waschpoeder (oude bon 35). BOTERKAART en VETKAART Bon 24 en 25 geldig voor roomboter (boterkaart) en bon 24 en 25 geldig voor roomboter tegen geredu- ceerden prjjs (vetkaart). BROODKAART Bon 28 (nieuwe kaart) geldig voor koek, beschuit, biscuits en meel. MEELKAART Bon 10 geldig voor koek, beschuit en biscuits. De tusschen haakjes vermelde bonnen blijven^ nog geldig. De aandacht wordt er op gevestigd, dat van de achter defartikelen tusschen haakjes vermeldejoude bonnummers ten hoogste 9 bonnen kunnen'gworden bjjgeplakt. ZENDT UW TOEWIJZINGEN OM VLUG EN VOORDELIG TE WORDEN BEDIEND AAN: ST. DOMUSSTRAAT - TEL. 58 zullen onderstaande manufacturen- en confectiezaken iedere werkdag 's avonds om 7 uur en 's Zaterdags Firma R. Appels Joh. den Boer A. den Boer W. Berrevoets J. J. Borst J. C. van den Doel Frenk-Labzowski C. Gast H. v. Geesbergen A. E. Holty P. Klok E. Kohschulte s Zaterdags i Firma F. Koevoets Koevoets-Wierikx J. Labzowski Mag. De Njj verheid" Risch D. Riekse G. Schoenmakers Wed. Schaleven Gebr. Thien J. Tbien Gebr. Wiebols Directeur: J. C. VAN DER KREKE Telefoon 28 (2 lijnen) Telegr.-adres „Schouwenbank" Postrekening 7877 Bankierszaken Rekening courant, handels- en landbouw- credieten, incasso's, overmakingen per giro Deposito's: Rente met 3 dagen opzegging Rente met 1 maand opzegging 1 Rente met 1 jaar opzegging 3 Effecten- en couponzaken: Aan- en verkoop van effecten, verzilvering van coupons, voorschotten op effecten, ad ministraties Open bewaarneming met volledige administratie Ondergrondsche safe-inrichting DES ZATERDAGS ZITDAG TE HAAMSTEDE IN HOTEL BOM is een advertentie in de rubriek in de nummers van Maandag - Dinsdag - Woensdag - Donderdag Voor direct gevraagd Tersfond gevraagd: Een Huishoudster, bij Een nok MEISJE, voor d»g of dag man van middelb. leeftijd zonder kinderen cn nacht, leeftijd 1517 jaar. J. C. W. DE VRIEZE, Renesse. Tuinderij „HET SAS" 2 goede Boonenpluksters gevraagd. (Bakkerstaal*). Blieven te adresreeren »an C. Polderman, Hoenderweg A 354, St.-Annaland. Gevraagd liefst zoo spoedig mogelijk MEID-HUISHOUDSTER. Brieven letter G, Boekhandel S. OOHTMAN ZOON, Zierikiee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4