V.„ T0RENR00MB0TER V T0RENR00MB0TER Rijkstelefoondienst RÖTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING Damesblouses Overgooiers De Duitsche Bergwacht ronde zilveren armband Extra zeep Landbouwersinspan Huis en Bouwland, MOURER Te koopEen Aimaakploeg Gezellig zitje R. KOOLE ZOON S BANK N.V. ALLE BANKZAKEN Kluis-lnrichting Alle BANK- en ASSURANTIEZAKEN A. S. FLIKWEERT, Telefoon 55 Spaarzaamheid KORENMAAIERS Wollen Vloerkleed Al gaat niet alles voor den wind wij blijven paraat A. L. BAKKER - BURGH Olga Tschechowa Er is een moord gepleegd Wie is de dader? Inlevering van metalen Zlerikzeesche Winkeliers Vereeniging yTij, die i«t8 te vorderen hebben Tan verschuldigd zijn aan -, of borgtochten onder zioh hebben ten laste der nalatenschap van den Heer JAC08 BEIJE, overleden te Renesse 16 Juni 1941, gelieven daar van opgaaf te doen ten kantore van Notaris M. O. VAN DEN BOÜT te Renesse vóór of op 9 Augustus 1941 Ondergeteekende beveelt zioh hier mee beleefd aan voor het stoffeeren van meubelen en verder voor het verrichten van alle voorkomende werkzaamheden het stoffeerdersvak betreffende. J. van 'tVeer Adres: Verrenieuwstraat 116 B of werkplaats Nienwstraat 238. Verloren op dorp Eenesse Tegen belooning terug bezorgen bij Agent BAKKER, Renesse. Inlevering van Metalen. De Burgemeester van Renesse maakt bekend, dat gelegenheid tot inlevering van metalen bestaat in de Gemeente-secretarie op Maandag 4 Aug. a.s. voor wijk A en B tot nr. 63 en op Dinsdag 5 Aug. a.s. de overige nrs. van wijk B. Beide dagen van 10 tot 1 en van 2.30 tot 5 uur. Waarschuwing: Het niet ontvangen van een oproeping ontheft niet van de verplichting tot inlevering. De Burgemeester van Renesse, SCHOLDER. Personen, die in aanmerking komen voor extra zeep wegens n vuile arbeid" kunnen vanaf heden tot 9 Augustus a.s. aanvraagformulieren hiervoor af halen cp de distributiekantoren. De inlevering moet geschieden voor 15 Augustus. Er wordt op gewezen, dat land arbeiders en vlastrekkers niet voor extra zeep in aanmerking komen en dus aan hen geen formulieren worden afgegeven. H.H. doktoren en veeartsen dienen geen formulier in, maar ontvangen extra zeep op vertoon van hun stamkaart. Distributiekringen Haamstede en Zierikzee Verkooplng Strandgoed. De Burgemeester-Strandvonder der gemeenten Renesse en Noordwelle zal, op Woensdag 6 Aug, 1941, des y.m. 10 uur (w. t.), het navolgende Strandgoed in het openbaar verkoopen i 1 vat gasolie (pl.m. 195 L.), latten, ribben, battings, platen, kolders, balken, mast, roeiboot, roeiriemen, luik, dopbers, ledig ijzeren vat. De verkoop heeft plaats op het terrein van den heer L. de Ruiter, Laan. Renesse, 2 Augustus 1941. De Burgem.-Strandvonder voornoemd, SCHOLDER. Openbare Verkooping Not.ris J. J. VAN DEN ENDE te Zierikzee is voornemens op Woensdag 6 Augustus a.s-, te 12 uur (w.t.), ten verzoeke- en aan de hofstede van den heer L. van der Wekken 'Mz. te Kerkwerve, wegens beëindiging van het bedrijf, in het openbaar te verkoopen i w.o. 5 melkkoeien 5 kalveren, 4 biggen, 4 boerenwagens, rolkar, frWSaaBfit Lister motor, dorsohma- ohine, Utreohtsohe wagen, snij- maohine, rosmolen, maalmaohine, tuimelkarn, melk-ontroomer, wan molen, aardappelsorteerder en rooier, diverse ploegen, eggeD, rolblok, graanmaaier, slepers, bakslede, 2 watertanks, zakophefier, groot zeil, pongers, lijnen, tuig en touwwerk, bus wagensmeer, half vat teer, enz. Betaling contant. Openbare Verkooping Notaris J. J. VAN DEN ENDE te Zierikzee is voornemens op DINSDAG 5 AUGUSTUS te 3 uur (w. t.), in de dorpsherberg te Soharendijke, ten verzoeke van den eigenaar, in het OPENBAAR TE VERKOOPEN in peroeelen en massa's Gemeente Eikerzee kad. A no 1004, groot 49 are 50 o.a. Deels verpacht, deels verhuurd aan de heeren van Ledden en Qaist. Verkoopnotitien verkrijgbaar. De waarde voor uw oud goud en zilver ontvangt U toch bij Havenplein in goeden staat (Cappon). Voor goed wordt ingestaan. FLOHIL, Scharendijke. Gedurende de kermisdagen en een fijn glaasje Amstelbier A. v. NIEUWENHUIZE Bellevue, Brouwershaven. Boekh. W. de Vries Rz. Zierikzee Leesbijbels met lederen rug, in houdsopgave boven de hoofdstuk ken, mooie letter en handig formaat slechts f 3,90, in linnen band f2,40 Psalmboekjes voor tasoh of vest zak, vette letter 70 ot Nieuw Testament, nieuwe ver taling 45 ot Idem groot formaat in zware band 210 ot Psalmboeken met Nieuw Testa ment, zeer groote letter, dun for maat, voor slechtzienden, 285 ot, zonder Nienw Testament 175 ot Zakbijbels Oud en Nieuw Testa ment, zoolang de voorraad strekt 75 ot Officieele publicatie van het Departement van Handel, Ng verheid en Scheepvaart Handel in oude rubber. Voorschriften voor handelaren in oude rubber en voor autoslooperyen. De Directeur van het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen maakt bekend, dat volgens de op 31 Juli j.l. afgekondigde beschikking inzake de organisatie van den handel in oude rubber o m. het ondervolgende is bepaald. Het handeldrijven in oude rubber is voortaan slechts toegestaan aan kleinhandelaren, tussohenhandelaren en groothandelaren, die in het bezit zijn van een door den Directeur van voornoemd Rijksbureau verleende schriftelijke vergunning. Voor de kleinhandelaren is dit de bekende kleinhandelsvergunning, die geldig is voor oude materialen en afvalstoffen in het algemeen. De tussohen- en groothandelaren dienen bij het Rijks bureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen, Paleisstraat 7, 's-Graren- hage, een vergunning aan te vragen, welke slechts voor den handel in oude rubber geldig zal zijn. Autoslooperijen hebben voor de voortzetting van hun bedrijf voor zoover het oude robber betre't, een speciale vergunning van den Directeur van het Rijksbureau noodig. Zij zullen de bij haar vrijkomende oude rubber hebben af te leveren aan de door het Rijksbureau erkende groot handelaren in oude rubber, met inachtneming van de maximumprijzen geldend voor het verkoopen door tussohenhandelaren. De levering op grond van koop overeenkomsten betreffende oude rubber, welke op het tijdstip van het inwerkingtreden der beschikking bestaan, zijn (met uitzondering van die tussohen verwerkers onderling) na genoemd tijdstip verboden, terwijl door den Directeur van het Rijks bureau voor een zoodanige levering toestemming wordt verleend. Van bedoelde overeenkomsten moet uiter lijk op 7 Augustus a.s. opgave zijn gedaan aan het Rijksbureau. Alle handelaren in oude rubber en alle autoslooperijen dienen tevens niterlijk op 7 Augustus a.s. hun voorraden bij het Rijksbureau te hebben ingediend. Voor het doen van beide boven genoemde opgaven, zijn formulieren op aanvraag bij het Rijksbureau verkrijgbaar. Voor verdere bijzonderheden wordt naar genoemde Staatscourant ver wezen. Bij het Rijksbureau zijn exemplaren van de beschikking tegen betaling van 20 oent per stuk verkrijgbaar. De beschikking treedt op 1 Aug. 1941 in werking. 31 Juli 1941. Telegr.-adres: Koole-Effecten ZIERIKZEE Telefoon 9 Des Woensdags zitdag te Haamstede in Hótel Bom, des Zaterdags zitdag te Bruinisse, Deestraat A 129 raagt uw winkelier uitsluitend Met ingang van 4 Augustus a.s. worden de openstellingsuren voor de telefoon van de navolgende kantoren gewijzigd zooals -hieronder aangegeven Brouwershaven 8 21 uur Oosterland 8 21 uur Noordgouwe 8-17 en 18 20 uur Renesse 8—17 en 18 20 uur en in verschillende dessins en modellen is nu geboden. In deze tijden kan men juist door reolame (couranten- reclame) zijn cliëntèle een inzicht geven in den toestand van het bedrijf. Men kan spaarzaamheid aanbevelen of andere adviezen geven en bewaart aldus bovendien het contact met zij a afnemers. Dit is in uw voordeel Daarom is oouranten-reolame ook nu niet te vervangen. Graskalveren te koop, T. A. Boudeling, B 67, St.-Philips- land. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Distributie van terpentijn en Ijjnolie voor schilders. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Soheepvaart maakt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijn olie, welke op de door de plaatse lijke distributiediensten aan schilders uit te reiken bonnen kunnen worden betrokken, voor de periode van 1 Augustus-l September 1941 als volgt zijn vastgesteld 0,8 liter kunstterpentijn per bon voor terpentijn en 1 liter rauwe lijnolie of gekookte olie of standolie per bon voor lijnolie. 31 Jnli 1941. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Ngverheid en Scheepvaart Regeling betreffende den uitvoer. Het Departement van Handel, Nij verheid en Soheepvaart brengt onder de aandaoht van belanghebbenden, dat met ingang van 12 Augustus 1941 een nieuwe regeling betref fende den uitvoer in werking treedt, waarover nadere inliohtingen kunnen worden ingewonnen bij den Oentralen Dienst voor ln- en Uitvoer, Piet Heinplein 6, 's-Gravenhage, alwaar een handleiding kosteloos verkrijg baar is. Tevens verstrekt deze Dienst de noodige aanvraagformulieren voor een export- en/of vereffeningsoertifi- oaat f 0,02 per stuk en voor een grondstoffenoertifioaat f 0,05 per stuk. Handleiding en aanvraagformu lieren zijn eveneens verkrijgbaar bij den Economi8ohen Voorlichtings dienst en bij de Kamers van Koop handel en Fabrieken. 31 Juli 1941. Te koop (Zelfbinders) worden op proef geleverd. FLOHIL, Scharendijke. Te koop M. Visser, Prov. Straatw 554a, Zzee. Flanellen lakens alleen lichtblauw met kleine streeprand 3 i/4 el lang f 3.60( vrij) Tochtdekens geruit, mooie kleuren, rood, bruin, groen, ook geschikt voor op de divan f 6.— (vrij) Voetkussens ovaal model, zeer mooi f 1.25 Voetbankjes prima eiken f 1.75 (vrij) Zware gekleurde halfwollen Dekens mooie kleuren f 12.50 (vrij) Grijze wollen Kampeerdekens nog prima kwaliteit f 9 (vrij) Gestikte Dekens zijden bovenkant, satinet onder kant, groen, terra en blauw f 14 en f 16 (leveringsvergunniDg) TELEFOON 50 POSTGIRO 233909 Zaterdag 2 Augustus Zondag 3 Augustus des avonds 8 uur in Parkstraat 13 Een film, welke van begin tot eind een aaneen schakeling is van spannende momenten en sen- sationeele wendingen met tot slot een onver wachte, maar logische ontknooping. Voor de pauze o. a. Toegang 18 jaar. De Burgemeester van ZIERIKZEE maakt bekend, dat oproepingen tot h< inleveren van metalen zijn verzonden voor de bewoners der peroeelei wijk C nos. 532 t/m 645 en wijk D nos. 496 t/m 616, benevens voorree reeks bewoners, die reeds eerder opgeroepen waren, dooh niet tijdi konden inleveren. Gelegenheid tot inlevering bestaat Maandag 4 Augustus a.s. op de in den oproepingekaart vermelden tijd e voor de niet-opgeroepenen, die nog metalen hebben in te leveren, op die dag tussohen 9—12 en 13 3017 uur in het inleveringsbureau in d o.l. school B in de Nieuwe Boogerdstraat. Tot 10 Augustus kunnen daarna nog metalen worden ingeleverd ten stad huize, bovengang rechts. Na dien datum is het onder zioh hebben van d in de Verordening 108 van 1941 omschreven metalen strafbaar. Waarschuwing t Het niet ontvangen van een oproeping ontheft niet va de verplichting tot inlevering. Zierikzee, 2 Aug. 1941. De Burgemeester voornoemd, SOHUDRBEQÜE BOEIJE. Onze SCHOENWINKELS zullen voortaan iedere werkdag 's avonds om 7 uur en elke Zaterdag om 9 uur zijn GESLOTEN. Firma J. J. Smallegange, Meelstraat J. H. Knaap, Oude Haven J. P. van Beverenv/h L. J. Reynhoudt Joh. Moeliker, Dam J. Verschiere, Korte St. Janstraat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4