AKKERTJESC „Nare Jagen noodlanding in de woestijn „Zenuwen De Nederlandsche Pijnstiller lusteloosheid^ Uil Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 15 Juli HILVERSUM I. 416,5 M. 6,46 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting); 8,25 gram.; 9,15 voor de huisvrouw; 9,25 gram.; 11 declamatie; 11,20 orgelconcert; 12 amusementsorkest; 12,25 Het kwartier van den arbeid; 12,40 almanak; 12,45 BNO; nieuws- en economi sche berichten; 1 pianovoordracht; 1,30 j sprankelende middagklanken; 3,30 zang met pianobegeleiding; 4 cursus „Ons ge loof en ons werk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 4,20 gram.; 4,45 sport en spel voor de jeugd; 6,15 BNO: nieuws-, economische en beursberichten; 6,30 De Mandolinisten; 6 „Ons planetari um"; 6,15 vroolijk programma; 7 BNO: vragen van den dag; 7,15 zang met piano begeleiding; 7,45 voor den boer; 8 BNO; nieuwsberichten; 8,15 Spiegel van den dag; 8,30 amusementsorkest; 9,30 berich ten Engelsch; 9,45 BNO: nieuwsberichten; 10—10,15 BNO: uitzending in de Engel- sche taal. Economie News from Holland". HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 10,20 zang met pianobegeleiding; 10,40 declamatie; 11 Molto Cantabile en pianomelodieen; 12 berichten; 12,15 orkest Malando; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten; 1 De Ramblers; 1,30 gram.; 2 De Haar- lemsche orkestvereeniging; 3,30 voor de zieken; 4 „Muziek langs de oevers van den Congo", causerie (met gram.)4,30 gram.; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 ensemble Jonny Kroon; 6 gram.; 6,15 cyclus „Land en landschap"; 6,30 pianospel; 6,45 Dejeugd- feportclub; 7 BNO: vragen van den dag; 7,15 causerie „Sport en lichamelijke op voeding voor de vrouw"; 7,30 gram1.; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 8,30 radiotooneel; 9,25 gram.; 9,45 BNO: nieuwsberichten; 10 avondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 10,05—10,15 politiek weekpraatje. DE STRIJD IN SYRIË GESTAAKT Da Gaulla-leiders naman niat aan da ondarhandalingan daal Naar het Fransche ministerie van oor log mededeelt, zijn de vijandelijkheden in Syrië Zaterdagmiddag om, 3 uur gestaakt. Generaal Dentz is met den. Britschen .opperbevelhebber, generaal Wilson, in St. Jean d' Acque bijeengekomen. Van officieele Fransche zijde verneemt men over de staking der vijandelijkheden in Syrië, dat een Fransche delegatie Za terdagmorgen Beiroet heeft verlaten, ten einde met het Britsche opperbevel te onderhandelen over de voorwaarden voor een staking der vijandelijkheden. Het Britsche opperbevel heeft uitdrukkelijk verklaard ermede accoord te gaan, dat geen Gaullistische leiders aan de onder handelingen deelnemen. In welingelichte kringen te Vichy w.ordt medegedeeld, dat nog geen reactie van Engelsche Zijde bekend is op de afwij zing van de Engelsche wapenstilstands voorwaarden door de Fransche regeering. De Fransche regeering, zoo wordt ver klaard, heeft generaal Dentz absolute vol machten verleend om zelfstandig alle be slissingen te nemen, die hij' op grond •van den feitelijken toestand noodig acht, zonder dat hij hiervoor verantwoording behoeft af te leggen. De veldtocht in Syrië wordt door de Berlijnsche pers als weinig roemrijk en als een militaire en moreele mislukking voor Engeland gekenmerkt. Er wordt op gewezen, dat het den Engelschen on danks de aanizenlijke superioriteit aan troepen en materiaal niet gelukt is hun met groot kabaal aangekondigde „blik- semoorlog' 'in Syrië te voeren. De Fran- schen, hoewel zonder iedere mogelijkheid tot ravitailleeren, hebben zich hardnekkig FEUILLETON 28 door Hans Hirthammer U moet wat geduld hebben! lachte Been. Wij1 mogen uw uitgehongerde maag niet overladen. Hamilton bleek echter spoedig over zijn teleurstelling heen, want onder den invloed van het lang ontbeerde voedsel vielen zijn oogen toe en het duurde niet Jang, of hij lag in een verkwik- kenden slaap. Nog eenmaal echter sloeg hij' zijn oogen op. Oppassen! lalde hij. Wachtposten uitzetten! Rooversbende Daarna viel zijn hoofd opzij en be wees Zijn regelmatige ademhaling, dat hij voorloopig niet wakker zou worden. Dat is gemakkelijker gezegd dan ge daan, als je door louter varraders om ringd bent! Been vertelde haar het ge beurde met de revolver en van Moham med's pogingen om de feiten te ver bergen. Zou dat wapen van mister Hamilton Zijn? i Vermoedelijk wel, al begrijp ik dan en handig geweerd tegen de geweldige overmacht, zoo schrijft de Berliner Bör- senzeitung. De Engelsche wapenstilstandsvoorwaar den noemt het blad „schaamteloos en on waardig" eu het is van meening dat, hoe de ongelijke strijd in Syrië ook moge af- loopen, hij een nieuw hoofdsuk vormt in het oude boek der Engelsche oor logsvoering, een niet krijgsmansachtige onridderlijke en eerlooze oorlogvoering. Volgens berichten uit Damascus zou het daar tot ernstige onlusten zijn gekomen, aangezien de bevolking zich verweert tegen het uiterst brutale optreden der Australische troepen. Nadere bijzonder heden over dc botsingen tusschen de bevolking en de Britsche soldaten ont breken nog. Er verluidt echter, dat de onlusten een zeer ernstig karakter heb ben aangenomen. VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND In Amsterdam is de aanmelding begonnen Het ANP meldt: de oproepen van den Rijkscommissaris en van generaal Seyf- fardt tot vorming van een Vrijwilligers legioen Nederland hebben in de hoofd stad weerklank gevonden. Talrijke Amsterdammers van allen rang en stand hebben zich spontaan gemeld en in het inschrijvimgslokaal heeft men voortdurend druk werk. In het hotel van Gelder aan het Dam rak, waar de vrijwilligers zich kunnen melden, opende men Vrijdagmorgen om acht uur de gelegenheid en reeds in het eerste uur kwamen' tientallen menischen om nadere inlichtingen in te winnen. Den jgeheelen dag bleef de toeloop voort duren en' in de avonduren mocht men zelfs van een buitengewone drukte spre ken'. Zaterdagmorgen hebben wij ons van die resultaten" van den eersten dag ver gewist én het bleek, dat de belangstel ling voor het vrijwilligerslegioen verheu gend' groot is. Honderden menschen, zoo vertelde men ons bij het inschrijvings- bureau, hadden nadere inlichtingen ver zocht en ongeveer tweehonderd hadden zich reedis spontaan laten inschrijven. Van deze spontaneïteit en van het enthou siasme 'dier vrijwilligers konden wij' ons trouwens dezen morgen overtuigen. Hier vond men mannen van verschillende politieke overtui'ging, doch een in hun afkeer van het bolsjewisme, d'at zij ge zamenlijk als Nederlanders wilden be strijden. Vastberaden kwamen zij zich melden en er was alleen oprechte teleur stelling bij hen, die niet konden worden ingeschreven omdat zij de leeftijdsgrens van 40 jaar waren gepasseerd. Wij zeiden het reeds: men vond hier menschen van verschillende politieke overtuiging, om niet te spreken van poli tieke tegenstanders. Maar het vrijwilli gerslegioen Nederland neemt hen allen gaarne op. Men vraagt bij het legioen met naar de politieke of godsdienstige overtuiging, doch verwacht alleen de principieele bestrijders vajn het bolsje wistische gevaar. En de principieele bestrijders lieten niet op zich wachten. Zelfs vrouwen kwamen zich melden voor roode kruis hulp of amdiere diensten, welke door vrouwen achter het front kunnen wor den verricht. En vanzelfsprekend werden haar diensten gaarne geaccepteerd. Het mperendeel van de mannen, dat zich als vrijwilliger opgaf, was van den leef tijd van twintjg tot vijf en twintig jaar, doch daarnaast, waren er tal van oud gedienden. Nu Nederland paraat toont te zijn voor den strijd tegen het bolsjewisme, blijkt Amsterdam een goed figuur te willen slaan. En dat siert de Amsterdammers die men gelukkig geen gebrek aan moed kan verwijten. De goed-gekeurden krijgen een oplei ding van ongeveer twee weken en ver trekken dan onder Nederlandsche vlag en onder Nederlandsche officieren naar het front. RIJKS-, PROVINCIALE- EN GEMEENTELEENINGEN In de laatstverschenen aflevering van 1941 van het maandschrift van het Cen traal Bureau voor de Statistiek worden wederom enkele bijzonderheden omtrent de kaspositie en de leeningen van rijk, provincies en gemeenten gepubliceerd. KASPOSITIE. De kaspositie van het Rijk is in het tijdvak 1 April 1940 tot 1 April 1941 f915 millioen ongunstiger geworden. Voor de gezamenlijke pro vinciën werd de kaspositie in hetzelfde tijdvak fl millioen en voor de gezamen lijke gemeenten f54 millioen ongunstiger LEENINGEN. Door het Rijk werd in het tijdvak van 1 April 1940 tot 1 April 1941 een leening aangegaan', groot f 500 millioen, en wel op 15 Februari 1941 tegen een rente yaru 4 pet. en een koers van 100 pet., af tó' lossen in. jaarlijkscbe termijnen uiterlijk binnen- 10 jaar. Door de gezamenlijke provinciën werd in hetzelfde tijdvak opgenomen in totaal f6 millioen. Van diit bedrag was ruim f 1,5 millioen of 26 pet. voor conversie- doeleinden bestemd. Door bemiddeling van den Centrales! Beleggingsraad wer den in genoemd tijdvak bij rijksinstel lingen geen gelden opgenomen. Door de (gezamenlijke gemeenten werd in het tijdvak van 1 April 1940 tot 1 April 1941 in totaal opgenomen f71 mill. Van dit bedrag was slechts ongeveer f 0,8 millioen' of 1 pet. voor conversfe- doeleinden- bestemd. Bi] rijksinstellingen werd1 door bemiddeling van den Cen tral-en Beleggingsraad f 43 millioen of 60 pet. tot totaalbedrag opgenomen. VOORSGHOTTEN. Bovendien werd door het Rijk in den vorm van voor schotten uit het werkfonds, ingevolge de woning- en landarbeiderswet eniz., gedu rende het tijdvak van 1 April 1940 tot 1 April 1041 aan de gemeenten ,veri strekt een bedrag van in totaal f38 mil lioen en aan provinciën f0,6 millioen. Van genoemd totaalbedrag ad f 38 mil lioen werd f29 millioen en dat aan de provinciën geheeL renteloos verstrekt. VERSCHILLENDE BERICHTEN Jam op bon 103 Gedurende het1 tijdvak' van Miaiajildagi 14 Juli tot en ïwet Zondag 10 Augustus a.s. geeft de met 103 gemerkte bon van de boinkaart lalgemeen irecht op het Ikoo- perni van 500 gram jajm, stroop» honJingl e-d. Pap on haverimlout vpiOfr kinderen): Ge durende het tijdvak van Maandag 14 Juli tot eni frniet Zondag 10 Auglustus a®. geeft de m(et A rijst gemlerktie bom vap de papkaiart (BI), iwelkie is uitge-, reikt a-ainl (kinderen, die Zijn geboren' na 1 Juli 1937, recht pp het koopiani vanj 250 gram rijst, rijstebloem, rijstemeelfc rijstgries- of gruttemeel ('gemengd mieei). De met A havermout gemerkte bom gfeeft gedurende bovengenoemd tijdvak r©cht op het 'kp^pen van 250 gram havermout, haverbloem, havervübkken, gort, gort- mout, uit aardappelmeel bereid^ vlpkklep of grutten, Da omzatbalaitlng op tabak De wind. secretaris-generaal van het' departement van Financiën heeft bepaald dat aan winkeliers van tabaksfabrikiatenl uitstel van inlevering van het aangifte formulier voor de omzetbelasting over de maanden Mei en Juni 1941 wordt ver leend. Betaling van de over die maan-, deini verschuldigde belasting kan mits dien vooralsnog achterwege blijven. Boerderij afgebrand Vrijdagmiddag ontstond tengevolge va.n hooibroei brand in de kapitale boerderij van den heer G. van der Ploeg te Rou- werd (Groningen). De brandweren van Rouwerd en Barradeel, die spoedig aan wezig waren;, konden, niet verhinderen, dat de geheel© met hooi gevulde schluur afbrandde. Het voorhuis Wist men echter te redden. Een kostbare stier 'kwam' in de vlammen om. Verzekering dielkit de schade. (ANP) Vardronkar» Vrijdag zijn te Leeuwarden twee zusjes, de 10-jarige en de 11-jarige Hen- drika en Aagje v. d. Geest, verpleegden uit Practische Hulp, bij het baden in de Dokkumer Ee verdronken. Bij het baden in de Mosselkreek te St. Philipsland', is de li-jarige C. B. door den stroom meegevoerd en verdronken. Bij het baden in de Nieuwe Maas te Rotterdam is het 8-jarige knaapje J. H. Roos, gewoond hebbende aan den Honihgerdïjk, verdronken. De 18-jarige H. J. R. uit Kampen is bij het baden in den IJsel, ter hoogte van het Wïlsumer veer verdronken1. Door dan bliksem gatrcffen In de Havikkerwaard bij Dieren is 'de 22-jarige P., die in het Hooiland bezig was, door den bliksem getroffen en ge dood. Ook sloeg de bliksem in 't zwem bad in de IJsel in De Steeg. Twee personen geraakten bewusteloos en moes ten naar het ziekenhuis te Velp worden vervoerd'. Tijdens een onweer is Zaterdag avond de bliksem geslagen in- een dub bel woonhuis te Doorwerth. Een der bewoners sloeg tegen den grond doch kreeg geen letsel; slechts schroeide zijn hoofdhaar. De woningen1 Zijln tOjt deun ■grpimd afgebrand; niets is gered. Kakaran fraudulaus gaslacht De politie te Haarlem heeft een 20- jarigen koopman aangehouden, die ver dacht werd' vam het frauduleus slachten van kalveren. De man bekende in de laatste wieken zesmaal een Ikialf te heb ben geslacht; hij deed dit op verzoek- van een 31-jarigen leidekker, die even eens werd' gearresteerd. Zes personen kre gen een procesverbaal wegen® het koop en van vleesch van frauduleus geslachte kal- RECHTZAKEN Voor den economischen rechter werd in de zitting van Vrijdag 11 Juli gedag vaard J. J. SL, 25 jaar, werkmaln te Poort vliet, wegieins het feit, dat hij1 op 27. April 1941 te -ThoHetni in de lanidbouw- sehuur vaini Ml. H. Oorschot een koe heeft gieslacht. Eisett 3 maanden hechtenis met ver beurdverklaring van het inbleslllag !g|eito-j menie. Uitspraak conform leisdh. niet, waar die knaap het gevonden kan hebben. Als het op dezelfde plaats lag, waar wij, Hamilton hebben gevonden, dan had hij1 toch ook de eigenaar van 'het wapen moeten ontdekken. Missc^jen heeft de piloot de revolver verloren? Been streek mei Zijn hand over het voorhoofd. Het zal ons wel duidelijker worden, als Hamilton ons van zijln be levenissen. op de hoogte heeft gebracht. Laten wij' op het oogenblik maar liever aan de waarschuwing van onzen vriend denken. Er zal wel niet veel anders opzitten dan dat Wij: vannacht om beurten waken1. Denkt u werkelijk, dat er bij onze Hindoe's van eenige vijandige gezind heid sprake is? Ongetwijfeld. In ieder geval dienen Wij er rekening mee te houden. Ik stel voor, daft u de eerste wacht voor uw re kening neemt. Als die heeren inderdaad iets in hun schild boeren, zullen Zijl daarmee wel tot kort voor het aanbreken van den dag wachten. Zooais u het gewenscht acht, mister Been! Wapens en munitie hebben wij vol doende in de tent. Ik wil nu nog gauw even een rondgang maken. Over een kwartier ben Ik terug. Hij onderzocht de lading van zijn re volver, stak deze binnen zijn bereik in Zijn zak en juist maakte hij zich gereed de tent te verlaten, toen hij1 Ellen's hand op Zijn arm voelde. Mister Been, jk smeek u, wees voor zichtig. Voor het eerst las hij angst in haar oogen. In een plotselinge opwelling druk te hiji haar stevig de hand. U behoeft u over mij niet ongerust te maken, miss Ellen! Toen Zijn gestalte in tie schemering verdwenen was, liet Ellen Boyard zich in een veldstoel vallen, steunde haar hoofd in de handen en wachtte. Maar het eene kwartier na het andere verstreek. Hans Been keerde niet terug. Zij hadden het touw gelhlaald, dat nog op deZelfde plaats lag, waar het mlaj Cockerel's niisfuikjfce afdaling was neer gevallen. Floyd popelde van nieuwsgierigheid. Zou je mij nu eindelijk niet eens wil- len vertellen, wat je van' plan bent?i Je haalt het tpclh| iniiet in je tfoofd als! een fakir langs het loshangende touw! maar boven te klimlmeni? Dat Zou Wel de meest elegante! op lossing Zijn, die je kunt bedenken! ant woordde Caokerel droog. Maar helaas! beheerseh ik die truc iniet, niettegenstaan de een fakir zich eens allle, möi&ite heeft gegeven om mij dat kunstje bijl te bren gen. Ik Ikioïi het ding net Zqoi vaak in de lucht gooien alls ik wilde het viel telkens weer op den grond, inplaats van te verstij'ven tot een paal, waarlangs' ik maar boven had ikumnen klimmen. Weet jij niet, Vischwa, hoe die - hoeren 'm dat lappen? Dat komt uit het geloof voort, Sahib. Daarvoor is een sterke wil noo dig! Zoo? broimlde Caokerel. Nou, je Zult het wel weten'. Het was voor het eerst, dat zij' met hun drieën de „provisiekamer" hadden verlaten. Cookerel's blessure was vrijWief 'genezen; hij had geen pijln. mie^r. Nauwelijks hadden Zij1, eenige meters in de duisternis afgelegd, tpen. Gookerei! Zijn hand op Floyd's arm ilëgde en hem' tot stilstaan dwong. Wij' Zullen een Circusvoorstelling moeten geven, begon hij. Een circusvoorstelling? Ja! Ik twijfel ier niet aan, of je Zult de muren grondig hebben onder zocht. maar toch waarschijnlijk niet hloo- ger dan je arm reikte, nietwaar? Eigen lijk Ikjon je wiel op j© vingers natellen, dat je overal slechts gladde muren zou vinden. Waarschijnlijk heeft men op kunstmatige wijze alle oneffenheden ver wijderd' om den vrouwen, die hier aan den hongerdood wierden prijs gegeven, elke kans op ontvluchten te lonttnemlem'. Aha, nu begin ik te begrijpen, waar je heen wilt! 1 Prachtig, dam Zul je opk moeten ZIERIKZEE. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde dezer dagen voor het doctoraal examen Wiskunde, de heer L. D. van den Houten M.Fzn., geboren alhier. Zaterdagmiddag is de geheel ver,- bouwde zaak valn den heer Gonstandst! op de Melkmarkt geopend. Reeds ©enige geslachten is in dit pand het winkel bedrijf uitgeoefend. En inl den loop der jareni is het interieur grondig gewijzigd aangepast aan veranderde omstandigbe- dem en gewoonten der Clientèle. Ook thains is het interieur grondig veranderd;, verbeterd en- verfraaid, laianpassend aan) 'moderne eischen. De winkel is iiets ver groot aain/ de achterzijde en daardoor dieper geworden', terwijl de tweede toon bank, rechts bij het binnenkomen is ver- dwenien. Daardoor is raiet alllieen veel meer jruimte gekomeni voor het winkle, lend publiek, maar ook; het bedienend I persoimeel zal hiervan het gemak omid©r- vinden. De geheel eakjeju betimmering met daartusscheni overal stofvrije laden ach ter glas, Wo- een speciale alfdeeling voor specerijen doet alles Zeer overzichtelijk' J uitkomen. Het geheel maakt eOn zeer fraaien indruk, welke op den dag der opening niog verhoogd werd door de vele bloemstukken,, bij deze gelegenheid ge schonken. Moge de heer Constandse met deze grondige verbetering 'en verfraaiing vami Zijn zaak bijl voortduur succes heb,- bëni. Toeni Zaterdagavond half 7 de 17- jarige denj D|. aan den Zeedijk in Bor- rendamme was gaan zwemmen en pas drie meter van: den kant wias, verdween! hij plotseliplg onder hulpgeroep' in de diepte. Op het hulpgeroep gip|gl de ihfeer G. v. d. Sluis gekleed te water, wiein h©t! gelukken mocht na tweemaal duiken den( drenkeling van den zeebodem op fce ha len en hem, geholpen door den heer en mej. demi Boier op den dijk te brengen. Daar modht het mej. Schjouls gelukken) den drenkeling, die bewusteloos was, m'et kunstmatige ademhaling wieer bij te bren gen- Den D. werd met de auto van dij. Boogerd, die spoedig ter plaatse was* huiswaarts gebracht. Eepu woord van bui de aa|ni den heer v. d. Sluis voor zijn (moedig optreden is zeker wel op zijn; plaats. BRUINISSE. Vrijdagavond vergaderde in hotel Storm de Coöperatieve Ver eeniging, die ontstaan is uit de oude vereeniging Landbouwbelang. Aanwezig waren het bestuur der oude vereeniging, benevens 21 leden. De voor zitter der oude vereeniging, de heer Kre- pel, opende de vergadering en zette het doel der bijeenkomst uiteen. Besloten werd, naar aanleiding van daartoe ingekomen aanvragen, f 5 sub sidie te verleenen aan de opgerichte afdeeling der Z.J.C. en f 5 aan de ver eeniging „Blijvend Contact". Aan de orde was als voornaamste punt de verkiezing van een bestuur van de nieuwe vereeniging. Nadat de heeren B. Jonker en Jac. Goudzwaard tot stem- opnemers waren benoemd, werd het ge il eele bestuur der oude vereeniging met bijna algemeene stemmen als bestuur der nieuwe vereeniging gekozen. Daar de heer Jan Goudzwaard te kennen had ge geven niet meer als secretaris te willen fungeerer. en de heer K. Geluk als pen ningmeester had bedankt, werd als sec retaris-penningmeester gekozen de heer L. M. van den Bos-Kik; de functies sec retaris, penningmeester en bode Zijh daar door thans vereenigd. De heeren Goud zwaard en Geluk maken thans nog wel deel uit van het bestuur, samen met de heeren-Krepel, Flohil en Jonker. De heer Krepel werd aangewezen als vertegenwoordiger voor de op 16 Juli te houden vergadering der Z.L.M. te Goes. Eveneens werd de heer Krepel ge kozen als bestuurslid der veilingsvereeni- gihig „Zierikzee" in de vacature B. Capelle. I i I I De vergadering had niet hetzelfde rus- erkemneni, dat <er redjejn is voor mij(n| vermoeden. Aangezien het waarschijnlijk inoqit is voorgekomen,dat hier meer dam twee levende Wièzéns bijeen waren, zal men het niiet noodig hebben geoor deeld met het effenen van1 den rotswand verder te gaan dan een bepaald© hoogte. Wanneer wij' dus pp eikaars schouders 'gaan staan en den rotswand npg eens, goed afzoeken t Je hebt yolkolmen gelijk, James! ik ben er van overtuigd, dat wij op dia manier een beginpunt moeten vinden om naar boven te klilm!m|em. De vr,aag is) slechts deze: hoe moeten wij dan vier der komen? Wij kunnen geen hand voor de oogen zien en het gevaar is Zeker niet denkbeeldig, dat we een keer leelijk mis stappen. Tja! antwoordde Caokerel. We zullen tenslotte op ons goed gesternte moeten vertrouwen. Dat biedt helaas ook al bitter wei nig houvast! Ik had liever wat echte sterren om öns bij te lichten! Jij verlangt weer veel te veel, ouwe jongen. Vooruil dan maar! Het lijkt mij het beste, dat ik op den beganen grond blijf en dat Vischwa den top van de pyramide vormt. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2