"onderwijs" telegrammen BONS, DIE GELDIG ZIJN BOTER, MARGARINE en VET. Boter. Bon „22" en „23" van de bQ- terkaart: 30 Jumi tot en met 16 Juli &.S., 250 gram boter per bon. Bon. „22" ©n „23" van de vetkaart: 30 Juni tot en tmlet 16 Juli aa., 250 gram' boter per bon met 15 cönt reductie^ per 250 gram. BROOD Bon 23 van de broodkaart: 23 Juni tot en met 6 Juli 200 gram brood of twee rantsoenen gebak per bon. Van Maandag 26 Mei t/m. Zondag 22 Juni geeft elk der met 24 genum merde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van 100 gram brood of een rantsoen gebak. BLOEM. Bon „9" van de bloemkaart: van 16 Juni tot en met 13 Juli, 35 gram tarwebloem, tarwemeel, roggebloem roggemeel of Zelfrijzend bakmeel, dan wel 50 gram brood of een half rantsoen gebak per bon. AARDAPPELEN. De met „08" genum merde bonnen van de aairdappelkaart. geven tezamen recht op het koopen van 2 kg. aardappelen. De verbruiksperiode vajn deze bonnen loopt vam 30 Jujni tot ein met 6 Juli. EIEREN. De imiet „89" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft recht op het koopetn van één ei. D|e vför-: bruiksperiode' vam de bon loopt vam 30 Juimi tot en met 6 Juli. KOFFIESURROGAAT en THEE Van 23 Juni tot en met 20 Juli bon „46" 250 gram koffiesurrogaat of 40 gram thee. SUIKER. De met '56 genummerde bon der bonkaart algemeen, geeft recht op het koopen van 1 kg. suiker van 23 Juni tot en met 6 Juli. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Bon 20 van de vleeschkaart 24 Juni tot en met 1 Juli per twee bonnen 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleesehwaren. Bon 20 worst 24 Juni tot en met 1 Juli twee bonnen één rantsoen vleesehwaren. MELK. De met „23" genummerde bon van de melkkaart geeft recht op het koopen van 13/4 liter melk. De verbruiks periode van deze bon loopt van 30 Juni tot em met 6 Juli. KAAS. De «let „69" em „79" genummerde bonnen van de bonkaart „algemeen" ge ven recht op het koopen van 100 gram kaas. De verbruiksperiode dezer bonnen loopt vam 30 Juni tot en met 13 Juli jGeldig tot en met 27 Juli. RIJST. Van 16 Juni tot en met 13 Juli op bon 43 van de bonkaart algemeen 250 gram rijst, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel per bon. PEULVRUCHTEN. Van 23 Juni-6 Juli op bon 57 van de bonkaart algemeen 500 gram peulvruchten. HAVERMOUT. Van Maandag 16 Juni tot en met Zondag 10 Aug. a.s. recht de met „44" genummerde bom van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen van 250 gram havermout of haver vlokken of haveibloem of aardappéllmteel- vlokken of gort of gortmout of grutten. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Geduren de het tijdvak vam Maandag 30 Juni tot em met Zondag 3 Augustus a.s. geeft de met „38" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen1 van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oud© samen stelling van Vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samen stelling van. na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeep!- poeder of 600 gram1 waschpoeder. Volledigheidshalve wordt or op Zetwe zen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitslui tend wordt beschikbaar gesteld ten be hoeve van wasscherijen. PETROLEUM. Gedurende het tijdvak van 16 Juni tot en met 10 Augustus as. geeft elk der met „11" genummerde bonnen van de nieuw uitgereikte bon kaart „M" en de nieuw uitgereikte bon kaart „O" recht op het koopen van twee liter petroleum voor kookdoeleinden RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 1 Juli HILVERSUM I. 415,5. M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting); 8,25 gram.; 9,15 voor de huisvrouw; 9,25 gram.; 11 declamatie; 11,20 viool met pianobegeleiding; 12 Schrammelkwartet; 12,25 Het kwartier van den arbeid; 12,40 almanak; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten; I gram.; 1,30 gevarieerd concert; "3,15 gram.; 4 cursus „Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité); 4,20 gram.; 4,45 sport en spel voor de jeugd; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beursbe richten: 5,30 Musiquette; 6 „De beelding der sage"; 7 BNO; vragen van den dag; 7,15 zang met pianobegeleiding; 8 BNO: Spiegel van den dag; 8,30 Omroeporkest; j 9,30 berichten (Engelsch); 9,45 BNO: nieuwsberichten: 10—10,15 BNO: Engel- scbe uitzending. HILVERSUM II. 301.5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 10,20 zang J met pianobegeleiding; 10,40 declamatie; j II Amabile-sextet; 12 berichten; 12,15 Frans Wouters en ziin orkest: 12.45 BNO: Uil Stad en Provincie THOLEN. De besomming der botvis- schers was vorige week weer goed te noemen daar door de verschillende vaar tuigen totaal werd binnengebracht plm. 120 tobben bot, welke verkocht werden tegen de prijs van f 20 per tob. De kwa liteit was prima. Herder werd zeer wei nig gevangen. Ook op de weervisscherij was de vangst niet groot, daar slechts een weinig ansjovis en ,geep*kon worden gevangen. De kreeftenvangstén- waren iets beter en de vangsten van paling gering. Mosselen noch oesters werden verzonden De maréchaussée heeft Vrijdag in beslag genomen een gedroogde ham, welke van huisslachting afkomstig was en een rookspier, welke verborgen waren in een reserve bergplaats onder de laad bak eener vrachtauto. In het eiland werd door den crisisdienst een geslacht rund in beslag genomen van ruim 600 pond, hetwelk fraudeleus was geslacht. Het vleesch is op de Vrijbank verkocht. Voor het eindexamen HBS slaagden heden te Bergen op Zoom onze stadge- Imooten W. Brants en M. Waghto Cd. Einde Juli hoopt onze opperbramd- meester de heer L. Blaas, het feit te herdenken, dat hij 25 jaar bij de brand weer dezer gemeente is ingedeeld. Na alle rangen doorloopen te hebben, is hij sinds ©enige j air en opperibrand- meester. Onder zijn leiding is onze brandweer een vrijwilligcorps geworden bestaande uit bekwame vakmenschen, ter wijl zij1 beschikken over een uitnemende) motorbrandspuit met groote capaciteit. Het is een fraai gezicht onze brand weermannen in hun uniform met helm met hun auto en spuit, door de straten onzer stad te zien oefenen. Toelatingsexamen R.H B.S. Zi«r»kz*e Gc-sl&agd: A. M. Bilius, A. J- Brand, P. Goettsch, L. L. H..M. Ochtman, G. Olthof, H. K. A. Olthof, J. K. Swaterjs, M. G. van Tooren, J. H. de Vos en G. J. Wilbrink te Zierikzee; L. de Feiter en S. C. de Nooijer te Renqsse; J. J. Meerman te Ouwerkerk; J. Gast en A. K. W. Soons te Brouwershaven; J. J. JRomijn te Noordgouwe en A. K. W. Steenland te Eikerzee. Afgewezen 2. Natuurlijk bestelt U nu Uw school- en studieboeken bij Boekhandel S. Ochtman Zoon, Hoek Appelmarkt, die voor tij dige aflevering gaarne zal zorg dragen. I 1 'I (Adv.) Eindexamen Afdaaling b Zierikzee Geslaagd: H. J. Bolink te Haamstede, D. W. Jumelet te Bruinisse, J. bij de Vaate te Zierikzee, R. A. van der Veer te Schuddebeurs en J. P. Verseput te Zonnemaire. Afgewezen geen. Lm kringen van de Deensche fruittelers verwacht mlemi een reco/d-nppebogst. Mem rekent, dat ca, 71/2 m'illtoen appel - hoornen), 149 milioen kg vruchten zullen leveren tegen 75 inillbetn kg in 1940k Tav de andere soorten fruit verwaicht menigeen veel meier dan gemiddelden pogst vopr pruimen^ kersen m bessern Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig Jaar Van 30 Juni—6 Juli. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor O.I. ambtenaar slaagde o.a. de heer E. Ver- beke, geb. te Zierikzee. Voor het eerste gedeelte technolo- genexamen te Delft staagde o.a. de heer J. J. Klompe, geb, te D r e i s c h o r. De heer L. Paasse, agent van politie le klasse te Zierikzee, herdacht zijn zilveren ambtsjubileum. Tot hoofdingeland van het water schap Schouwen werd gekozen de heer N. L. de Oude te Noor dwell© iint de vacature L. de Oude Nz. Aan de Rijks-universiteit te Leiden is het ealnd. examen in de rechten af-f gelegd door den heer J. H. de Crane. De rijkskust- en lichtwachter H. Vier gever te Renesse herdacht zijn 25jarige ambtsverrichting. Geslaagd voor het eerste natuurkun dig examen aan de universiteit te Am sterdam, de hieetr W. A. de Loozie tfe' Zierikzee. LAND- EN TUINBOUW Verbouw van koolzaad De persdienst van het NAF richt het volgende manifest tot de boeren van Nederland: Deze week vestigt de actie Nederland voedt zichzelf in het kader van den pro ductieslag 1941 onze aandacht op het vetvraagstuk. Ons land, evenals Europa in het alge- ifteen, heeft groote behoefte aan vetten. De vetproductie dient dus tot het uiter ste te worden opgevoerd, teneinde het steeds nijpender warden van het vette- kort te voorkomen. Koeien en varkens leveren vet. We zouden de teelt hiervan dus uit kunnen breiden, maaroecono- mischer is het natuurlijk alleen wan neer het om vet 'en niet om vet-en-vleesch gaat den verhouw van oliehoudende zaden te vergrooten. Met dezen verbouw is immers een veel grootere vetopbrengst per h.a. te verkrijgen, dan met rundvee of varkens. Vooral het koolzaad is uiterst geschikt, omdat het de grootste vetopbrengst per ha geeft, achtmaal zooveel zelfs als melk vee. De kapitalistische wereld, de werelil, die meer aan het geld dan aan lands- en volksbelang dacht, drukte het kool zaad jarenlang in een hoekje. De be- teelde oppervlakte na 1900 bedroeg slechts 2 3000 ha. In den tijd,, dat ook de Nederlandsche bodemexploitatie nog niet zoozeer op het buitenland was ingesteld, was dit getal veel hooger. Ge middeld werd jaarlijks ruim 23.000 ha met koolzaad beteeld; Zoo moet het ook nu weer worden. Onze vaderlandsche boeren moeten we ten, dat het er nu om gaat ons eeij sterk volk te toonen, dat zichzelf wil en kan helpen, eensgezind is en 't volks belang boven de belangen van het eigen ik stelt. Frans Wouters en zijn orkest; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten'; 1 Har monie-orkest van het Nederlandsch or kest ,,'s Gravenhage"* 1,40 gram.; 2 Arn- hemsche orkestvereeniging; 3,30 voor de zieken; 4 „Muziek langs de kusten van Afrika"; 4,30 gram.; 5,15 BNO: nieuws-, economische- èn beursberichten; 5,30 Groot amusementsorkèst6,15 U hebt het gehad op de lagere school; 6,30 gram'.; 6,45 De *jeugdsportclüb; 7 BNO: vragen van den dag; 7,15 gram.; 7,45 „Sport en lichamelijke ppvoeding voor de vrouw", 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 8,20 radiotooneel; 9,25 gram.; 9,30 voor den boer; 9,45 BNO: nieuwsberich ten; 10 Avondwijding (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité); 10,05—10,15 gram. NUTTIGE WENKEN Het koalhouden van spijl en drank Beschikt men niet over ijs en zout dan is het volgende, mengsel zeer ge- schikt om dranken en toespijzen koel te maken. 5 dl. salmiak, 5 dl. salpeter, 800 gr. glauberzout, 1,6 L. water. Men lost het zout in het water op en vermengt dit met de overige vloei stoffen. Men laat de dranken en spijzen hier eenige uren in staan en zij zullen ijskoud worden. Een eenvoudiger middeltje, dat echter niet zoo doeltreffend werkt, is het vaat werk met een vochtigen. doek omwinden. De doek moet af en toe in water wor den uitgewrongen. Door de verdamping van het water, wordt de warmte aan het' vaatwerk onttrokken. Dit middel is speciaal aan te raden voor melkflessehen Na de melk eerst naar de fabriek gaat en ze daarom niet zöo versch meer is, als we gewend waren, verdient hpt zeer sterke aanbeveling alle melk ten spoe digste te koken en snel af te koelen. Lauwe melk bederft zeer snel! De melk koker daarom in stroomend water zet ten of met een vochtigen doek omgeven! De boterkoelers van poreus aardewerk berusten op hetzelfde principe van warmte onttrekken door middel van ver dampen van water. Het water iin een kruik van aardewerk blijft daardoor ook koel. Het toevoegen van een paar druppels öitroen aan het water in drinkglazen zal het frissoher van smaak maken en het zal daardoor meer verkoeling geven. Muggen en vliegen bestrijding Met de zonnige dagen komen helaas ook weer Üe muggen en vliegen te voor schijn. We kunnen ér jacht op maken met den vliegenklapper, doch dit is hoe wel soms noodzakelijk, geen prettig werk. Het ophangen van lijmstrooken werkt wel doeltreffend, doch het is een onsma kelijk gezicht en het doodmartelen van de insecten is niet erg verheffend. Beter kunnen we zoeken naar middelen, die i deze ongevraagde gasten weren. Een pro- j baat middel voor de slaapkamer is het j gebruik van citronella of citroenolie. Een 1 paar druppels voor het slapen gaan op het kussen zullen de lastige diertjes op een afstand doen blijven. Ook een bakje met onverdund lysol heeft goede uitwer king. Door deze lucht worden de beesten bedwelmd en zijn niet meer in staat rond te vliegen. I Het openen van een raam op de zon lokt de insecten naar binnen, terwijl men ook goed doet de ramen tegen de sche mering te sluiten, daar diit vooral het uur is; waaTop muggen en vliegen naar binnen komen. Krioelt het van kleine vliegjes tegen de ruiten, dan kan men deze het beste wegzuigen. Wanneer men dit karweitje met den spleetzuiger doet, zijn ze in een ommezien verdwenen. Ver der kan men muggen ook „wegtochten" door deuren en ramen open te zetten. Op sommige boerenhofsteden hangt men wel bloeiende vliertakken aan de lamp om vliegen op een afstand te houden. Het is een heel oud huismiddeltje dat doeltreffend schijnt te werken. ZEEUWEN, BLUFT IN ZEELAND I Ontdekt Uw eigen provincie. De vereenigingen voor Vreemdelingen verkeer hebben overal in den lande met moeilijkheden te kampen. Nergens is het mogelijk het toerisme op ouderwetsche wijze te regelen. Maar voor Zeeland zijn de bezwaren veel grooter dan in andere streken. Stroomden anders in de zomer maanden de duizenden, die van mooi Zeeland wilden genieten, dit gewest bin nen, het is' nu voor hén,die hier niet Woonachtig zijn, als regel niet mogelijk er toegelaten te worden. Daarom heeft „Vreemdelingenverkeer" de bakens moe ten verzètten. Maar wie zou denken, dat de mannen, die hierin leiding geven, nu met de handen over elkaar zitten, ver gist zieh. Dan zou, om maar iemand te noemen, de bekende heer Houtekamer (vroeger te Kloetinge, thans te Goes) geen secretaris van de Provinciale Ver- eeniging vofjr Vreemdelingenverkeer moe ten zijn. Hij is de stuwende kracht in VVV in Zeeland en het was een genoegen hem het een en ander te hooren ver tellen van de wijze waarop WV in Zee land dezen zomer denkt te werken. In de eerste plaats deelde de heer Houtekamer ons mede, dat deze tijd ge bruikt is en wordt om de inwendige organisatie van WV te versterken en te verbeteren, om zich te bezinnen over de beste reclamemiddelen, over pakkend drukwerk enz. Aangezien het vanwege de reisgelegen- heden bezwaarlijk was om een alg. ver gadering van de Prov. Vereen, te houden, heeft het Dag. Bestuur geconfereerd met de besturen der diverse VVV'a in de pro vincie. Bij deze besprekingen was men het er al spoedig over eens, dat men iets moest doen om de Zeeuwen eigen omgeving te leeren kennen. Het is nu eenmaal zoo, dat velen tegen een groote reis opzien, maar toch er wel eens uit willen. j r. 1 1 Ook valt niet te ontkennen, dat vele Zeeuwen hun mooie, provincie maar slecht kennen. Hoevele Bevelanders zijn er niet, die nog nooit op Schouwen- Duiveland of in Sluis of Hulst zijn ge weest Hoevele Zeeuwsch-Vlamingen brachten een bezoek aan Zierikzee? Gezien dit alles besloot men juist dezen tijd te benutten om allerlei aardige tochtjes door eigen provincie te orga- niseeren. Deze worden door de Provin ciale in overleg met de vereenigingen voor VVV in elkaar gezet. Er is dus eenige centrale leiding, maar de plaatse lijke WV's hebben de taak der bezoe kers (clubs of vereenigingen b.v.) te ont vangen en rond te leiden. Waar. het reizen met autobussen in sommige deelen der provincie niet gemakkelijk gaat, is vooral gedacht aan reisjes per boot en tram en aali tochtjes per fiets. Ook Schouwen—Duivelend zal graag de vacantiegangers uit eigen gewest ontvan- .gen. Te Zierikzee zal men voldoende gelegenheid hebben om de stad te be zichtigen. Daarna kan men fietsen of trammen naar Renesse en Haamstede. Zoo wil men dus ander het motto „Zeeuwen, blijft in Zeeland" de Zeeuwen er toe brengen de vacantie in eigen provincie door te brengen. Men vrage inlichtingen over tochtjes enz. aan den heer G. Houtekamer, Patijnweg te Goes of bij de plaatselijke WV's. Een aller aardigst uitgevoerd foldertje over Zee land wordt dezer dagen op groote schaal verspreid. Gelukkig kon de heer Houte kamer meedeelen, dit in de meeste badplaatsen een gedeelte strand vrijge geven is. Gewestelijk Arbeidsbureau Stand der werkloosheid per 31 Mei. Middelburg 257 (121) r Vlissingen 216 (92); Domburg 27 (30); Goes 86 (77) Heinkenszand 75 (70) Kortgene 18 (23) Kruiningen 4 (26); Zierikzee 82 (131) Totaal stonden er op 31 Mei inge schreven 765 personen, waarvan 252 wa ren geplaatst in Wérkverruiming. De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven de cijfers aan per 30 April 1941 Alle Italiaamsdhe arbeiders en ieim- ployé's ontvangen een special© uitke ring; votor de arbeiders kom't deze over- eeim imlet 120 arbeidsuren lein voor em ploy é's die meer dan 2000 lire per maand verdienen op een maand salaris. Bovien dien zullen unlet ingang vaffi 16 Juni. ia!© gezimstoeslagen voor larbeidiers, di© reeds nilet ongeveer 40 procietnt waren gestegen, worden verdubbeld. i n 'I 1 Sedert Woensdagavond wordt het Noor delijk deal van het Japiamsche ledland Kioesjoe door wolkbreuken) geteisterd. Tót dusver zïjn op zïjln minst 100 personen oiml het leven gekomen ViejK© duizenden, huizen 'zijn vernield. De rijstvelden Zijd over eiem groote oppervlakte onder water gezet en het spoorwegverkeer is volko men lamgelegd. Volgens berichten, di© het mfinjsterie van binnenlandsche zaken heeft ontvangen, Zijn in Foekoeofka veer tien kolenmijnen overstroomd. 1 rP! n Volgensie^n overzicht betreffend© dén landbouw in Bulgarije, met inbegrip van de -herwonnen gebieden, zal d© tabaks productie van 35 tot 80 aniE kg stijgen. D© katoenproduotie zal zoo sterk toe- internen, dat zij de Bulgaairsche behoefte! zal kunnen dekken. Evemzoo zal1 de voort brenging van vroege groenten ten1 aard appels Zeer belangrijk hooger Zijln. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig Jaar Van 30 Juni to.t 6 Juli 1916. De heer J. A. de Graaff JMz. te Oud-V os- se me er slaagde te Delft voor werktuig kundig ingenieur. Met 1 Sept. werd tot directeur dein RH.B.S te BrieUo benoemd de h©er Q. A. de Looze aldaar. Aangenomen naar Brouwershaven, geref kerk, de heer F. Tollenaar, oamdidaat te Zaamslag. Bij het te Arnhem gehouden ©xameni voor kommies bij de Rijks-directe belas tingen slaagde o.a. de heer A. Pimmelaar geb. te Duivoindijke. Bij het eilnd examen Marnix gymnasium te Rotterdam slaagde o,.a. de heer M. d'%) Boer te Zierikzee. Ben^emid tot onderwijzeres aan de Chr. school te A min a Jacobap older mej. G. S. Harthoonm te Middelburg. Van de 55 koelhuizen, wélke Bulgarije thams bezit, heeft alleen in het laatste! jaar Duitschl-ainjd de installatie van 10 zulke inrichtingen en het Protectoraat die vaini vier geleverd. Dezer dagen is besloten in 8 groote steden koelinrichtingen te houwen, waar voor Duitséhlajnjd eveneens de installaties zal leverém. BUSLICHTINGEN DER STADSBUSSEN Bus Kraanplein: 5,24 (Ma 4,54), Fd 7.3V Zo 8,59, 11,49, 18,24, $2.39 (Za niet). Bus Nieuwstraat: 5,19 (Ma 4,49), FA. 7.29, Zo 8.54, 11,44, 17.19, 22 34 (Za niet) Bus 't Vrije: 5,29, (Ma 4,59), Fd 7,39 Zo 9,04, 11.54, 17.29. 22,44 (Za niet). (Fd. feestdagen. Zo. Zondagen). ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND NEERGESCHOTEN Doiteohe naohtjsgers hebben elf Britsohe gevechtsvliegtuigen neergeschoten, toen sij in den nacht ven Zondag op Maandag het kustgebied van Noord Duitsohland pro beerden aan te vallen. De Britten wierpen op verschillende plaatsen brisant- en brand bommen, die sleohts geringe schade in woonwijken veroorzaakten, dooh 2 zieken huizen ernstig besohadigden. Verscheidene burgers werden gedood of gewond. FINLAND'S STRIJD TEGEN DE SOVJETUNIE De Finsohe regeering heeft een uitvoerige verklaring afgelegd omtrent de houding van Finland tegenover de Sovjetunie, ge motiveerd met talrijke Sovjetsohendiogen van het vredesverdrag van 1940. Voorts wordt in deze verklaring betoogd dat de Sovjets zioh stelselmatig hebben gemengd in binnenlandsohe aangelegenheden van Finland en de onafhankelijkheid van dit land hebben bedreigd. FINSCHE SUCCESSEN IN DE LUCHT Naar de Finsohe regeeringspersdiepst meldt, lijn sedert het begin van den oorlog tegen de Sovjetunie op Fiosoh gebied in totaal 35 vijandelijke vliegtuigen neerge schoten, waarvan Zondag alleen 3. ANTONESCU MINISTER VAN BUlTENLANDSCHE ZAKEN Generaal Antonesou heeft uit zijn hoofd kwartier een decreet uitgevaardigd, volgens hetwelk de plaatsvervangende Minister- President Mihi Antonesou tevens belast is met de portefeuille van buitenlandsche zaken SLOWAAKSCH LEGERBERICHT Het Opperbevel van het Slowaaksche leger maakt bekend De vooruitgeschoven afdeeliugen van het Sicwaaksoh leger zijn na zwaren strijd diep in het Sovjetgebied doorgedrongen. In samenwerking met de Duiteohe weer macht eenerzvjde en door eigen aotie ander zijds, hebben zij vele vijandelijke verster kingen veroverd en de tegenstand van den vijand gebroken. Een groote hoeveelheid oorlogstuig is hun in handen gevallen. De gevangenen, die zioh aan de Slowaaksche detachementen hebben overgegeven, zijn grootendeels van Asiatisohe afkomst. De eigen verliezen zijn in vergelijking met de behaalde suooessen onbelangrijk. PADEREWSKI GESTORVEN De vroegere president van Polen en be roemd pianist Padarewski is Zondag op 8l-jarigen leeftijd in een hotel te New York overleden, na gedurende een week ziek te zijn geweest. LEMBERG INGENOMEN Het opperbevel der Duitsohe weermaoht meldt uit het hoofdkwartier van den Flihrer Lamberg is heden door de Duitsohe troepen ineenomen. Van de citadel waait sedert 4.20 uur de Duitsohe oorlogsvlag. BOMMEN OP BEIROET Volgens berichten uit Beiroet hebben Britsohe vliegtuigen Zondagmiddag de woning van den Fransohen Hoogen Com missaris voor Syrië, generaal Dentz, met bommen bestookt. De woning werd ver woest 5 personen werden gedood en 4 gewond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3