Uit Stad en Provincie bons, die geldig zijn BOTER, MARGARINE en VET. Gedurende het tijdvak van 26 Mei- li Juni geeft bon 17 van de boter en van de vetkaairt recht op het koo- pen van 250 gram boter. Op bon 18 van de vetkaart per 250 gram boter 15 cent reductie. De bon, welke recht geeft op slaolie is bon „17" van de boter- en vetkaart, welke geldig zal zijtn van Maandag 26 Mei tot en met Woensdag 11 Juni a.s. Op bon „17" van de boterkaart zali in bovengenoemd tijdvak 250 gram boter of 200 gram slaolie of raapolie verkrijg baar zijn en op bon „17" van de vet kaart 250 gram boter of 250 gram mar garine of 200 gram slaolie of raapolie. BROOD. Bon 22 van de broodkaart: 9 tot én met 22 Juni 200 gram brood of twee rantsoenen gebak per bon. Van Maandag 26 Mei t/m. Zondag 22 Juni geeft elk der met 24 genum merde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van 100 gram brood of een rantsoen gebak. AARDAPPELEN De met „05" genum merde bonnen van1 de aatrdappelkaart. geven tezamen recht op het koopen van li/o kg aardappelen. De verbruiksperiode van deze bonnen loopt van 915 Juni. BLOEM. Bon „08" vain de bloemkaart geeft tot en met Zondag 15 Juni a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel EIEREN. De met „53" en „88" genum merde bon van de „bonkaart algemeen" geeft recht op het koopen van één ei De verbruiksperiode van de bons loopt van 9—15 Juni. KOFFIESURROGAAT en THEE. Van 26 Mei t/m. 22 Juni bon „34" 250 gram koffiesurrogaat of 40 gram thee. SUIKER. De met 42 genummerde bon der bonkaart algemeen, geeft recht op het koopen van 1 kg. suiker van 9 Juni tot en met 22 Juni; met het oog op den inmaak. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Bon 18 van de vleeschkaart 8 tot en met 15 Juni per twee bonnen 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. Bon 18 worst 815 Juni per twee bonnen één rantsoen vleeschwaren'. MELK. De met „20" genummerde bon van de melkkaart geeft recht op •"■-het koopen van 13/^ liter melk. De verbruiks periode van deze bon loopt van 9 tot en met 15 Juni. KAAS. De met „67" ©n „77" göniumm©rde boomen vajn de bonkaart „algemeen" gs- ven recht op het koopen van 100 gram kaas. De verbruiksperiode dezer bonnen loopt van 2 Juini tot en met 15 Jumi| (kooptijd tot en met 29 Juini). RIJST. Van 19 Mei tot elm met 15 Juni op bon 32 vajn de bonkaart algemeen 250 gram1 rijst, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel per boin. Kooptijd 17 Mei tot en met 15 Juini. PEULVRUCHTEN Ter aanvulling van het aardappelrantsoem wordt op bon „52" van de bonkaart algemeen, van 2 Juni tot en met 22 Jujni a.s. een extra rants- soen van 500 gram peulvruchten beschik baar gesteld. ZEEP. Bon „35" 150 gram toiletzeep in de nieuwe samenstelling, of 120 gram huishoudzeep, of 150 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder, of 300 gram zachte zeeppaste. 125 gram zeepvlokken, 250 gram waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep 129 Juni. De bon' geldt ook voor gezinswasdh per 20 kilogram droog waschgoed. De wasscherij' moet dezen bon innemen. Doodelijk ongeluk met tandem Maandagavond omstreeks negen uur, keerde de heer Rheinhaber, winkelier te Mep pel, met zijn echtgenoote van een tochtje per tandem naar huis terug. Bij den spoorwegovergang aan de Smilde- vaart reed hij tegen het hek langs den overweg, waarbij de man kwam te val len. Een dokter kon slechts den dood bij het slachtoffer constateerenvermoe delijk heeft de man van schrik een hart verlamming. gekregen. GEMEENTERAAD TE POORTVL'ET Benoeming controleur «teunver- leening en voorzitter van hot B.A. Veebouw o. I. school Vrijdag 6 Juni kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester van Oeveren, voltallig bijeen. Na de opening met het ambtsgebed, merkte dhr. Niemantsverdriet n.a.v. de ter visie gelegen hebbende notulen op, dat, aangaande de opgeschorte uitvoering van een bestrating wegens te hooge prijs berekening, vermeld staat, dat B. en W. dit werk zullen aanbesteden als Gunter bij zijn berekening volhardt. En zoo is er niet besloten. Want niets toch zou ge makkelijker zijn voor anderen lager in te schrijven als de prijs van eerstbe doelde bekend is. Andere leden beweer den dat inderdaad besloten is, zooals is genotuleerd. Een ingediend en ondersteund voor stel om de clausule in de notulen te wijzigen dat althans niet tot een be steding zou worden overgegaan, werd verworpen met 4 tegen 3 st.; vóór de heeren van Ast, Boogaart en Niemants verdriet. Daarna werden de notulen vast gesteld. Op een schrijven van den waarnemend commissaris der provincie" dat een in de veldwachters-verordening ingetrokken clausule aangaande het in aanmerking nemen van den diensttijd in militaire troepen voor periodieke verhooging in dienst der gemeente, werd besloten, deze begunstigings-clausule toch weer te hand haven. Op een schrijven van den heer P. I. Krijger te Arnemuiden houdende aanne ming der benoeming als hoofd der open bare school alhier, welke functie met 1 Juni zou kunnen aanvaard worden, is een nader bericht ontvangen dat het bestuur dier gemeente hem met 1 Juli eervol ontslag heeft verleend. Krachtens de Winkelsluitingswet, zul len ook in deze gemeente de slagers winkels op Woensdagmiddag na 1 uur gedurende diendag móeten gesloten zijn. Ingevolge bekomen inlichtingen inzake molestverzekering bleek de premie in onderlinge verzekeringen tamelijk hoog te zijn, zoodat men de mededeeling maar voor kennisgeving aanam. Wegens zijne benoeming tot contro leur van het bijkantoor der Arbeidsbe middeling te Kortgene werd aan L. C. Slings, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als controleur der steun- verleening te dezer plaatse. Uit een drietal gegadigden werd in diens plaats benoemd V. t. van der Male met 4 st., tegen 3 op H. M. Uijl, tijdelijk voor 1 jaar en gedurende het tijdstip dat deze steun nog wordt verleend, in de veron derstelling, dat ook deze in andere banen zal worden geleid. De wedde bedraagt f 250, terwijl de distributie van levens middelen voor steuntrekkenden daarbij wordt inbegrepen. In verband met het overlijden van den voorzitter van het Burg. Armbestuur werd door dit bestuur ter vervulling dezer vacature als lid aanbevolen de heeren C. K. van der Slikke Abr.z. en E. de Rijke. Op de opgeworpen vraag of het som migen der vergadering verboden zou zijn aan de stemming deel te nemen uit hoofde van bloedverwantschap werd uit eindelijk er op gewezen, dat het niet een voordracht, maar een aanbeveling geldt en de stemming dus vrij is. De heer van Ast sprak er zijn be vreemding over uit dat bij de aanbevo- lénen niet eem raadslid is opgenomen. Daarna werd benoemd de heer van der Slikke voornoemd met 4 st., tegen 2 op den heer H. L. Niemantsverdriet en 1 op den heer M. van Ast, terwijl uit dat bestuur tot voorzitter werd benoemd de heer G. J. de Graaff me,t 4 st., tegen 3 op den heer C. Geuze. De voorzitter deelde mede, dat het plan tot verbouwing van de openbare school en de egaliseering van het plein door den Inspecteur is goedgekeurd. Nu zal daarvan een be stek worden opgemaakt en de aanbeste ding kunnen plaats vinden, terwijl de uitvoering zal geregeld worden in een tijdstip dat dit het minst storend voor het onderwijs is. De belegging van het plein met tegels baart evenwel nog zorg De gemeente Stavenisse heeft op hare leening f650 afgelost, welk bedrag ter beschikking is gesteld van het Armbe stuur als kasgeld. Op het verzoek van den onderhouder der begraafplaats Quist voor het maaien van het daarop staande gras, werd in zooverre gunstig beschikt, onder beding dat het dan minstens vier maal zal worden gemaaid en het gras terstond zal worden verwijderd'. Bovendien zal getracht worden met een gazon-machientje het gras korter te houd'en en de grondslag wat regelmati ger te maken en in verband daarmede kan dan de bezoldiging, nader onder het oog worden gezien. De heer Boogaart wees er op, dat inzake de begraafplaats altijd en ook terecht gesproken wordt over piëteit. Maar wat hij daar onlangs zag, leek op een bandeloosheid. Op een grafzerk lagen balken en planken al§of het een bergplaats van rommel geleek en toen een en ander later verwijderd was, bleek de steen in vier stukken te zijn. Hij wil niet .beweren, dat het daardoor veroor zaakt is, en constateerde enkel het feit, maar ongetwijfeld zal de familie hoogst verontwaardigd zijn. De voorzitter nam acte van deze mededeeling. De heer Niemantsverdriet zag .gaarne eene verandering van het vervoer van kransen ter begraafplaats, daar de nu gevolgde methode ergerlijk is. En voorts vroeg hij of de hand wordt gehouden aan het raadsbesluit .waarbij een norm is bepaald tot hoever leveringen of wer ken door de ambachtslui mogen gaan opdat er wat gelijkheid voor dezen be staat. De voorzitter zou daaraan aandacht schenken. Op de vraag van den heer Krijger Jz., naar de oefeningen met de brandweer, werd toegezegd ook daarmede rekening te houden. Ook een oefening van de luchtbescher mingsdienst ten bate van het publiek oordeelde de heer van Ast zeer nuttig. In verband daarmede achtte de heer Boogert de bezoldiging van het perso neel voor wachtdiensten te gering. De voorzitter zeide dat dit 33 cent per uur bedraagt en 6 pet. toeslag. De heer Vroegop wees op het practisch nut van richtingslampen tegen den aanstaanden winter. B. en W. zullen ook hieraan hun aandacht wijden. Daarna sluiting. LAND- ?N TUINBOUW Dr. P. VLEKKE f Na een langdurige ziekte is Zaterdag dr. P. Vlekke, oud-directeur van de coöp. suikerfabriek Dinteloord te Stampersgat overleden. De overledene werd op 17 Juni 1876 te Oud-Gastel geboren. Hij studeerde te Amsterdam en Freiburg, waar hij promo veerde. 5 Juli 1909 werd hij tot direc teur der suikerfabriek Dinteloord be noemd. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Woensdag omstreeks 11 uur zal zijn stoffelijk overschot worden begraven op het kerkhof te Stampersgat. D« Z««uwschs P'Oductiatlag Hoe is de toestand in Zeeland op land en tuinbouwgebied, nu de meeste voor bereidende werkzaamheden achter den rug zijn, het ^Warmer geworden is en het flink geregend heeft? Daartoe won de P Z.C. eenige inlichtin gen in bij ir. Dorst, voedselcommissaris, ir. Bosma, tuinbouwconsulent en ir. Droo- gendijk, landbouwbonsul©nt en all'^n kwa men tot de conclusie, dat de verwach tingen thans gunstig genoemd mogen worden. De werkzaamheden op land- en tuin bouwgebied zijn misschien wat moeiza mer, maar verder toch vrij vlot verloo- pen. „De boer heeft zich weten te red den", zooals ir. Dorst zeide, „de boer weet zich altijd te redden", wat wel een groot compliment voor 'den boer isi Wat de koude betreft, die heeft den droei zeker drie h vier weken verlaat, maar door die koude werd ook het ge brek aaii regen niet dreigender en in- tusschen hebben regen zoowel als Warmte weer eendeel van die achterstand in gehaald. Blijft het weder verder gunstig, dan zal er uiteindelijk mogelijk geen achterstand meer zijn of die slechts een week bedragen, wat dus van weinig be- teekenis is. Met de nog voorradige stikstof heeft men zich grootendeels weten te redden en er verder met zijn zaaiplan rekening mede gehouden, door bijv. meer erw ten en boonen te zaaien, waardoor dan d.e stikstof elders benut kon wor den De fruitkweekers hebben hun eer ste besproeiingen kunnen doen, maar thans zijn sommigen aan „het einde van hun latijn". Mogelijk komt er nog wat uit België, maar daarbij schijnen de ver voersmogelijkheden een rol te spelen). Wat den landbouw betreft is er wat schade door de thrips, is er wat vlas omgeploegd moeten worden, waar voor men tjijv. boonen gezaaid heeft, maar die schade aan den vlasoogst is toch lyet zoo, dat over het geheel van een „mislukking" of zelfs van aanzien lijke schade gewaagd moet worden. En verder zijn de vooruitzichten voor de landbouwproducten gunstig te noemen. Appels, peren, pruimen, kersen, staan er goed tot zeer goed voor. De stand van kruisbessen en zwarte bessen is min der te noemen, maar die van de roode bessen ,js weer vrij goed. De vroege aardbeien hebben veel geleden van de koude, maar de late aardbeien beloven een goede oogst. Om van de frambozen iets te voorspellen, is het nog te vroeg, maar tot heden is er geen reden om te verwachten, dat deze niet goed zullen worden. Zoo zijn er, over het geheel genomen, slechts enkele gewassen, als vlas, kruis bessen, zwarte bessen en vroege aard beien, die tot heden eenige tegenval lers gaven, maar verder zijn de voor uitzichten en dit betreft dan wel de belangrijkste producten op land- en tuin bouwgebied, gunstig te noemen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 9 Juni/ AARDAPPELEN (per hl.) Bintjes, Alpha's, Industrie f 3,69 Red Star, Furore f4,39; Eigenheimers, Bevelanders, Noordelingen f4,04; Zand- aardappelen f3,34. Aanvoer: voldoende. Handel: aan vastgestelde prijzen. "VLAS. Aangevoerd: 700 kg blauw f 1—1,40; 200 kg Zeeuwsch wit f 1—1,45; 1000 kg Holl. geel f-1—1",45; 1200 kg dauwroot f 0,85—1,15. De aanvoeren wor den geleidelijk minder, doch de. handel gaat geregeld door aan vastgestelde prijzen. Het aangevoerde vlas wordt ge heel verkocht. i ROTTERDAM, 10 Juni. Aanvoer 1900 stuks, wjOi. 13 paarden, 12 schapen, 596 nuchtere kalveren, 122 gr ask al ver en; 101 bokken of geiten, 6 zuiglamm^ren en 1050 runderen. Prijzen p^r stuk: melk koeien f565, 450, 345; kalfkoeiera f575, 450, 345; vare koeien f355, 275, 225; vaarZen f350, 280, 200; pinleen f285, 210, 165. Aanvoer melk- en kalfkoeien als vorige week, handel tamelijk, prijzen stijgende; vare koeien als vorige week, handel kalm prijzen iets hooger; vaarzen en pinken aanvoer klein, handel matig, prijzen iets stijver. Uit de Nieuwsbode van vóór vijfentwintig jaar Van 9 15 Juni 1916. De heer L. j H. Dormaar, hoofd der o.l. school te Ren es se, vroeg tegen 1 Nov. eervol ontslag. Aan de hoofdcursus te Kampen werd bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar, de heer J. Boogerd te Zier ik zee. Tot onderwijzeres met akte Fransch werd aan de MULO-school te Zièrik- zee benoemd mej. S. M. A. T. Neder- veen te Boxtel. De heer A. C. Meijll te Br ui- nis se werd' benoemd tot onderwijzer aan een bizondere school te Ermelo. —De hoofdingelanden van het Water schap Schouwen, de heeren J. M. v. d. Bout, H. C. Bolle, S. M. Hanse, M. T. d. Bout, N. Dalebout en A. A. Vis?, werden herkozen. Tot leden,' van Prov. Staten van Zeeland werden gekozen de heeren B. Gil jam, J. W. v. Oeveren en J. v. d. Vliet Czn. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Brouwershaven, mej. C. M. de Waard te Anna-Jacobapolder. TELEGRAMMEN TANKSCHIP GEBOMBARDEERD Een Duitsch gevechtsvliegtuig der ge wapende verkenning heeft naar het DNB verneemt in den nacht van 9 op 10 Juni een Britsch tankschip van 4000 ton in het Bristolkanaal aangevallen en door een voltreffer van een bom zwaar be schadigd. FRANSCHE VISSCHERSBOOTEN AANGEVALLEN. Twee Fransche visschersbooten zijn door Engelsche luchtstrijdkrachten aan gevallen. De vischkotter Donibane werd door een driemotorig Britsch vliegtuig met mitrailleurs beschoten en gebombar deerd. De kotter zonk binnen 5 minu ten. De bemanning werd door een an deren kotter aan boord genomen. Ook de op drie zeemijlen varende Fransche visschersboot Amadi werd met vier bom men bestookt, die echter geen doel trof fen. Het Engelsche vliegtuig vloog zoo laag, dat de piloot duidelijk de Fransche vlag iop de boot heeft kunnen zien. NOORDGOUWE. Voor weger aan de weegbrug „Ons Belang" hebben zich 7 personen aangemeld. Nadat zich inmid dels 2 hadden teruggetrokken, is uit de overige tot weger benoemd, dhr. D. C. Viergever. ST-PHILIPSLAND. De Pinksterüollecte in de Ned. Herv. kerk voor den Geref. zendingsbond heeft opgebracht de som van f27.66. Uit de kerkbusjes voor de zending van Oegstgeest f34.83. Uit de Zondagschoolbusjes voor de zending van Oegstgeest f 2.70. Totaal f 65.19. SCHERPENISSE. De werkman L. D;. had het ongeluk bijl het boomftni rooien ziijln hand* aan een ij'zerdraad zoodanig! te verwonden) dat hijl het werk _moest staken 'en geneeskundige hulp inroepen. STAVENISSE. De in de Nèd. Herv. Kerk op de Pinksterdagen gehouden col lecte voor de Zending heeft in tota,al opgebracht f 28,20. De bevestiging en intrede van den bij de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen predikant, ds. E. R. Damsté van Sluip wijk, zal plaats vinden op Zondag 22 Juni. Z. Eerwaarde zal tot zijn dienst werk worden bevestigd door ds. J. Ba telaan van Tholen, in de morgengods- dienttoefening, terwijl hij waarschijnlijk des middags zijn intrede hoopt te dioeni THOLEN. Burgel. Stand. Geboren: Leendert, z. van C. Moerland en G. Ponse. De botvangsten waren vorige week, dank zij-" het warme weer, zeer goed' te noemen, daar een gemiddelde besomming werd binnengebracht van 7 tot 10 tobben per vaartuig. De kwaliteit der bot is prima en prijzen per tob voor de leur ders alles door elkander, f20 per tob. De palingvanigsten war«n iets beter, doch de vangst vain, kreeften en op de wieer- visscherij waren, ondanks de goede prij zen', die worden besteed voor kreeft en ansjovis, weinig loonend. Mosselen noch oesters werden verzonden. Momenteel komt er onder deze ge meente en in het eiland Tholen veel sterfte voor onder de pasgeboren veu lens. Voor de betrokken landbouwers is een en ander een groote strop, daar de prijzen zeer hoog zijn. Tot tijdelijk ambtenaar op het distri butiekantoor is aangesteld, de heer S. de Korte Sz. alhier. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 10 Juni. f 1000: 1281, 20799, 20835. f400: 9439, 17277. f200: 2330, 2591, '3621, 12409, 18101. f 100: 2020, 2129, 3451, 7292 10568, 11215, 11725, 11860, 13596, 17758', 19595, 19949, 21007. Rotterdamsche Banlcveraeniging n.v. Maandstaat per 31 Mei. Debet: Kas, kassiersendaggeldleemin- gen f 21.572.181.22; Ned. schatkistpapier f 223,.479.002.88; Ander overheids-papier f9.660.621.51; Wissels f262.184.63; Ban kiers in binnen- en buitenl. f23.329.029.02 Effecten 'en syndicaten f 7.839.224.10; Pro longatie- 'en voorschotten tegen effecten f 15.297.049.45; Debiteuren f 43.622.713.54; Deelnemingen (incl. voorsch.) f 1.530.544.75 Gebouwen f2.748.916.62. Totaal f349.341.467.72. Credit: Kapitaal f45.000.000; Reserve f 17.000.000; Bouwfonds f 800.000; Deposi to's op termijn f8.328.737.06; Crediteuren f 268.736.612.06; Geaccepteerde wissels f 127.455.27; Diverse rekeningen en over- loopende saldi f9.348.663.14. -Totaal f349.341.467.72. Het Portugeesche schip Ganda, dat Zondag is teruggekeerd van een reis naar Afrika, heeft dertig mijl van Free town 21 schipbreukelingen gered, af komstig van de Fransche tankboot Gre nadier, die onder Britsche vlag voer onder escorte van een Britsch oorlogs schip en door een 'duikboot tot zinken was gebracht. Naderhand werd, aldus DNB, de Portugees door een Engelsch oorlogsschip aangehouden, dat de schip breukelingen aan boord nam en naar Freetown bracht. Ten behoeve van een scherper toezicht op het binnenreizen van vreemdelingen in Amerika, heeft 'het ministerie van buitenlandsche zaken te Washington ver scherpte bepalingen opgesteld, volgens welke geen verlof tot bimnenreizen voor buitenlanders meer wordt gegeven, wier binnenkomst „in strijd met de openbare veiligheid" is of die niet in staat zijn een wettig reisdoel of een bewijs voor de noodzaak van hun reis aan ,te geven. TAALPROBLEMEN Toen ik deze week door Soharendijke fietste kwam me het zinnetje in de ge dachten, dat onverbrekelijk met dit dorpje verbonden is//Een botram mit eu-'ker is lè-'ker". De bedoeling hiervan is de aandacht te vestigen op de eigenaardige j uitspraak van woorden als lekker, suiker, bakken, sokken enz. die men te Soharen- dijke uitspreekt als lè-'ker, su-'ker, ba. j 'kken, so-'kken. De klinkers, u, a en o worden gevolgd door een kreun en wclick", die ontstaat doordat men de stembanden sluit en dan plotseling de eenigszins samengeperste lucht door het openen van de stembanden laat ontsnap pen. Het verschijnsel laat zich moeilijk beschrijven en wij hopen maar, dat de lezers deze Soharendijksche spraak wel eens gehoord hebbeD, alleen dan zal het bovenstaande duidelijk zijn. We moeten hieraan direct toevoegen, dat niet alle Soharendijkenaars de glotti-slag, zoo- als de technisch term luidt, laten hooren. 1 Het yereohijosel schijnt bij bepaalde families thuis te hooren, maar het merk- waardige er van is, dat het overigens op Schouwen en Duiveland niet gehoord wordt. We weten allen, dat het Sohouwsch, afgezien van eenige kleine plaatselijke I verschillen op Behouwen en Duiveland I vrijwel gelijk wordt uitgesproken, met uitzondering van Bruinisse, dat een taaltje 1 apart bezit en het Zierikzeesoh. Maar temidden van die betrekkelijke eenheid vertoont Soharendijke daar plotse- li Dg de glottislag. Buiten ons eiland is het niet anders. De glottislag wordt gehoord in zeer ver- spreid liggende plaatsen. We noemen: 1. het Westen van Noord-Beveland te Wissekerke en Kamperland. Men spreekt daar van Bè-'tje, slo-'ije, la-'tje, bü 'ken, li-'ken, wix'ker. 2. Maria Lierden in Ooet- Vlaauderen. 3. Drente; in de dorpen Roden, Roderwolde en Lieveren. Hier spreekt men niet van een padje, maar van een pa-'ie. i De glottislag dus voor de verkleinings- uitgang ie. 4. in Yaassen in Gelderlaod. Ook komt de glottislag voor in het Deeosoh, het Sohotsoh en in Noord-Engeleoh. Hier is dan echter sprake van een algemeen gebrnik. In het Nederlandsoh vraagt men zich echter af, waarom komt de glottislag juist op die plaatsen voorP Waarom op Boh. en D. juist te Scharen?* dijke P De taalgeleerden geven ons hierop nog geen antwoord en //8ohaerendieke" wordt er ons des te belangwekkender door E, de J. Naar het DNB uit Vichy meldt, spreekt men in bevoegde Fransche kringen het Amerikaansche bericht, volgens hetwelk de Fransche vloot naar Syrië zou zijn uitgeloopen, tegen. Eveneens tegengespro ken wordt het in het buitenland ver spreide bericht, als zouden 4000 Fïart- sche soldaten in Dzjebel Droes naar de Engelschen zijn overgeloopen. SPORT KORFBAL. 7 Juni:. I Afdeeling I. Ie klasse. i ~-\ 'j Zwaluwen I—Velocitas I 71 Strandvogels I—Rapide I 0—IQ 2e klasse DINDOA I—Strandvogels II 5—Q

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3