Zomerjaponnen GEBR. WIEBOLS is weer geopend ADVERTENTIES Dr Schilling gaat niet door. Notaris v. d. ENDE. INBOEDEL, Cebuco's Couranten-Catalogus Attentie De fotografiezaak van De Feyter op den Dam Marmeren Schoorsteenmantels Fa Aug. v. Dijck-Petlt Adverteert in dit Blad. Huishoud koopjes Joh. de Vries SUCCESJES N.V. Bank voor Schouwen en Dulveland COURANTEN-RECLAME Abonneert U op dit Blad ontv. f 1265.90, uitg. f 1223.80, goed alot f 42.10. Hikke: ontv. f 5175.65, uitg. f 4910.37, goed slot f 265.28. Kerke ontv. f 3659.21, uitg. 13549.80, goed slot f 109,41. Oad-Vossemeerontv. f 12334.29, uitg. f 12038.34, goed slot f 295 95. Uit het jeer verslag ven den ontvanger- griffier teekenden "wij een, det de hoogste vloed werd weergenomen op 6 Deo. 1940, toen het weter steeg tot -|- 3.50 M. N.A.P. Aen de zeewering werd voor 1 3000, sohede veroorzaakt door ijsgang. Het stoom- gemaal was dit jaar 1032 uren in werking (v.j. 954). De bensalingskosten bedroegen f2030,96. Op voorstel van het bestuur werd de jaarwedde van den djjkbaas in gaande 1 April 1941 verhoogd met i 117,50. Vastgesteld werd de begrooting 1941/42 in ontvang en uitgaaf op f 72723,97. In gevolge deze begrooting zal aan dflkgeichot worden geheven voor dijkerslanden in Slabbeooorn f41,—, Oud-Kijkuit f26, Leguit f33,50, Vogelsang f 38,Hikke f24,—, Kerke en Oud-Vossemeer f22,50, Stoomgemaal f 5,50, alles per H.A. Vroo- nen in Slabbeooorn, Oud-Kijkuit, Leguit en Vogelsang f 11,Hikke, Kerke, Oud- Vossemeer en Stoomgemaal f 10,per H.A. De verhooging der bemalingsbelasting is veroorzaakt door een kapitaalsuitgaaf aan het gemaal van f 3500,De ver- hooging voor de dijkerslanden, varieerende van fl,tot fl,50 per H.A., is veroor zaakt door de sohade aan de zeewering en de verhoogde prijzen voor het ver- harding8materiaal der wegen. Maohtiging werd verleend voor den aankoop van f 4000,materiaal voor verbetering van wegen. Hierna rondvraag en sluiting. Da Balgischa vlaimarkt «Het Vlas" meldt uit Gent, dat er de twee laatste maanden een geweldige ver betering is gekomen in den aanvoer van stroovlas uit Frankrijk. In zoo goed als alle stations kan men thans voldoende wagons vinden, welke ter besobikking ge steld worden van de landbouwers, zoodat het misbruik van het opkoopen en af* koopsn van de wagons plotseling is uitge roeid. Bijna iederen dag passeeren er honderd tot tweehonderd wagons de grens, zoodat thans overal op de roterijen kan worden gewerkt. Er werd ook een rege ling getroffen voor den uitvoer van stroo vlas uit de Nord en de Pas-de-Calais, het geen eveneens de stroovlaspositie van veel fabrikanten kan verbeteren. Op de vlasmarkt zelf heersoht, vooral in de kringen van de vlas- en krotenex porteurs, ongerustheid over de moeilijk heden, die bestaan inzake de betalingen. Deze moeilijkheden oefenen hun invloed op de vlasmarkter worden minder ver handelingen afgesloten, daar de verhande laars voor Frankrijk geen verdere ver bintenissen meer op zioh wensohen te nemen. De Belgisohe spinners blijven echter over het algemeen levendige koo- pers, zoodat er tooh nog een tamelijke activiteit heersoht, wat vooral in de kroten en de kleine witte vlassen kan worden vastgesteld. In deze soorten koo- pen de spinners alles, wat zij maar vin den en voorzoover zij over aankoopbons beschikken, terwijl zij de betere vlassen nog veel te veel verwaarlooxen, zoodat deze eerder loom zijn gestemd. VOOR DE HUISVROUW De Voedselproductie Vooral onder de tegenwoordige omstan digheden behoort het afval van onze levens middelen zoo nuttig mogelijk gebmikt te worden. Een overheidsbesluit van October 1940 verplioht ieder om afvallen te be waren en ter beschikking te stellen van het gemeentebestuur of van personen, wien B. en W. een vergunning tot inzameling hebben gegeven. Van deze verplichting is men alleen vrijgesteld, wanneer men het afval voor eigen huishouding of bedrijf gebruikt. Dan immers wordt het reeds nuttig aangewend. Dit geldt vrijwel alleen voor het platteland. De huisrrouw in de steden volstaat er mee, zioh van het afval te ontdoen en dan zoodanig, dat het als voeder voor de dieren bruikbaar blijft. Dit is niet alleen een wettelijke, maar ook een zedelijke verplichting. Een goede moeder leert haar kinderen, dat zij niet achteloos met spijzen mogen omgaan en dus ook dat men geen af ral, dat als voeder voor de dieren kan worden gebruikt, achteloos mag wegwerpen. Reeds in normalen tijd was het in vele plaatsen gewoonte, dat huisvrouwen aard appelschillen, groentenafval e.d. niet bij het vuilnis voegden, maar afzonderlijk be waarden, tot //de schillenboer/' ze kwam halen. Het ingezamelde af ral werd voor eigen vee gebruikt of verkocht. De be- teekenis van deze producten als bij roeder voor de dieren is hoogst belangrijk. Boeren, die maar een kleine oppervlakte grond bezitten, kunnen daarop een groot aantal stuks vee houden, omdat zij den dieren afval van levensmiddelen als bijvoer kunnen geven. Bij de tegenwoordige sohaarsohte aan veevoeder is dit bijvoer van het allergrootste belang voor de melk- en vleesohproduotie Er aan mede te werken, dat deze productie zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd, is meer dan ooit ons aller plicht. De huis vrouw wordt door het gemeentebestuur in staat gesteld, om zioh op gezette tijden van het af?al te ontdoen; hetzij via den ge meentelijken ophaaldienst dan wel via een organisatie van afvalophalers, die zioh met de inzameling betast. Moge zij harerzijds de medewerking verleenen, die voor een zoo nuttig mogelijk gebruik van het afval onontbeerlijk ia* Stoombootdlenst Zierikzee-Rotterdam on tusschnngelagen plaats... MEI—JUNI 1941. Van Zieriksee: Van Rotterdam: D. 27 'em. 12,— D. 29 V. 30 12,— M. 2 D. 27 D. 29 'sm. 8,30 V. 30 M. 2 8,30 Geboren RIANNE CATROLINA, dochter van J. TANI8 en J. H. TANIS-Cats. Kapelle bij Zierikzee, 25 Mei 1941, Ciohoreifabriek. Heden overleed tot onze diepe droefheid te Kloetinge, onver- waohts, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, CORNELIA ADRIAANTJE REINHOUD, in den ouderdom van ruim 49 jaar. Bruinisse, 24 Mei 1941. Uit aller naam, J. REINHOUD. Eenige en kennisgeving. Heden overleed plotseling, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de heer G0VERT LEEKDERTSE JACZ., in den ouderdom van ruim 66 jaar. Namens de familie Leendertse M. MARIS. Kamperland, 26 Mei 1941. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden van onzen geliefden Man en Vader JAN VAN NIEUWENHUIJZE, be tuig ik, ook namens mijn kinderen, mijn welgemeenden dank. Wed. M. v. NIEUWENHUIJZE— Fondse. Zierikzee, 26 Mei 1941. Verrenieuwstraat B 199a. Wij betuigen onzen hartelfjken dank voor alle blijken van deelneming, ontvangen na bet overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer J. v. d. PANNE Rotterdam, 25 Mei 1941. Dr. M. C. v. d. PANNE. C. J. v. d. PANNE—Mek. En Kinderen. De families van ROMONDT en VOOREN betuigen, uitsluitend langs dezen weg, hartelyk dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen na het overlijden van hunne geliefde Behuwdzuster en Tante, Mevrouw E. A. VOOREN— van Romondt. 's-Gravenhage, 24 Mei 1941. Opgelet iederen Dinsdag 9—4 uur: Goes Wijngsardslrast 13 Donderdag 29 Mei IVr&V» uur Bergen op Zoom hótel Remmers, Stationsplein De openbare verkoop van huizen op Vrijdag a.s. vastgesteld Notaris M. O. VAN DEN BOÜT te Renesse zal, op WOENSDAG 28 MEI 1941, 3V2 uur (M.E.T.), ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. M. DE MEIJ v. d. Maas, aan den Zandweg onder Ellemeet, k oontant in het openbaar verkoopen i alsBuffet (eikenh.), theekasf, twee linnenkasten, tafels, stoelen w.o. lederen ameublement, ledikant, lam pen, klok, glas- en aardewerk, in- maakpotten, keukengerief, keuken- kaohel. Voortsdames- en heeren rijwiel, tuinbank, bascule, sohoier- wagen, graankiston, klaverruiters, varkensbakken, jol, vorken, rieken, zeis, groote partij binten, deuren en balken, mutserds en ander brand hout, tarwestroo enz. Oude Haven - Zierikzee Ruime keuze uitsluitend in de goede, oude kwaliteiten in verschillende prijsklassen Zomerjaponnen van bedrukte kunstzijde of stof daarvoor kunnen vanaf heden gekocht worden op bon K van de textlelkaart voor vrouwen en meisjes van 15 'jaar en ouder "Vlotte modellen - Lage prijzen Uilgsee April 1941 Een losbladige catalogus van de vol ledige advertentie-tarieven en contract voorwaarden van de geheele Neder- landsche Dagbladpers uiterst overzichtelijk door uniforme rangschikking van tarieven en andere gegevens blijvend van waarde, ook bij verande ring van tarieven. Verkrjjgbaar ad f 4.25 (storting op postrekening No. 1539 van den penningmeester der Neder- landsche Dagbladpers - Amsterdam) Publieke Verkooping. Notaris BIERMASZ te Zierikzee zal, DINSDAG 27 MEI 1941, des vóórmiddags 11 uur (w.t.), in de Sooieteit //Concordia" te Zierikzee, r PUBLIEK VERKOOPEN Gemeente Zierikzee, Een Woonhuis, genaamd Home Sweet Home", wijk A no. 514t, met Erf en Tuin, aan den Langen Blokweg, groot 5 aren 18 oentiaren. Verhuurd aan den heer Joh. Tim merman voor f 22,75 per maand. Een Woonhuis, wijk A no. 413, met erf, aan de Oude Haven, groot 1 are 16 oentiaren. Verhuurd aan mej. C.a Padmos, tot 14 Juni 1942, voor f 26,per maand. Een Woonhuis, wijk D no. 16, met erf, aan de Nienwe Haven, groot 87 oentiaren, Verhuurd aan den heer H. M. van der Doe voor f 4,per week. Een Woonhuis, wijk D no. 138, met erf, aan de Nieuwe Haven, groot 65 oentiaren. Verhuurd aan den heer O.Luijen- dijk voor f 3,50 per week. Te bezichtigen in overleg met de bewoners. oudere modellen, tegen zeer lagen prijs, goedkooper dan houten. Bergen-op-Zoom, Telef. 146 Zeemsponsen Spaart Uw goede zeem 49 Vliegenvangers „Ronka" Prima klevend 5 stuks 10 Slacouverts, kunsthoorn 58 Lepels en vorken alluminium per stuk 8 Bierglazen hard glas, diverse modellen 20 Boter kó »ler rood aardewerk met glazen in zet, houdt de boter hard 48 Havenplein, telefoon 231 Van 1-4 regels f 0,70 Uw RIJWIEL door het RIJWIELHUIS opnieuw met de lakspuit behandeld, krijgt U als nieuw terug. Speciale inrichting. Vlugge afwerking. Billijke prijzen. RIJWIELHUIS, Zierikzee Nog 5 H.L, Zaai Bruine Boonen te koop „Landraa", bij J. W. LIEVEN8E, Nieuwerkerk. Te koop: Ledikant, Bed en Matrassan, in goeden staat, bij Agent A. 8IE0, Nieuwerkerk. Directeur: i. C. VAN DER KREKE Telefoon 28 (2 lijnen) Telegr.-adres „Schouwenbank" Postrekening 7877 Bankierszaken Rekening courant, handels- en landbouw- credieten, incasso's, overmakingen per giro Deposito's: Rente met 3 dagen opzegging °/0 Rente met 1 maand opzegging 1 Rente met 1 jaar opzegging 3 Effecten- en couponzaken: Aan- en verkoop van effecten, verzilvering van coupons, voorschotten op effecten, ad ministraties Open bewaarneming met volledige administratie Ondergrondsehe safe-inrichting DES ZATERDAGS ZITDAG TE HAAMSTEDE IN HOTEL BOM De ruggegraat van elk goed reclame-plan Met een Succesje heeft men altijd succe Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Papier De Directeur ven het Rijksbureau voor Pepier maakt, daartoe gemach tigd door den Secretaris Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, het vol gende bekend. 1. Ingevolge een wijziging in de Papierbesohikking 1939 No, 1, welke in de Nederlandsohe Staats courant d.d. 23 Mei 1941, No. 99 is gepubliceerd, zijn «verwerkers van oud papier" thans verplioht zioh by het Rijksbureau te doen "ven. Onder verwerkers van oud papier worden verstaan natuurlijke of rechtspersonen, welke zioh in de uitoefening van hun bedrijf of ten behoeve van hun bedrijf be zighouden met de be- of verwer king van oud papier. 2, Met gedeeltelijke intrekking van de dispensaties van artikel 6 van de gewijzigde Papierbesohikking 1939 No. 1 en gelet op artikel 9 van deze beschikking is met in gang van heden verboden zonder vergunning van den Directeur van het Rijksbureau voor Papier of diens gemachtigde a. het koopen, gebruiken, ver bruiken, bewerken,verwerken, doen bewerken en doen ver werken van oud papier door verwerkers van oud papier. b. het verwerken of doen ver werken van niet reeds voor andere doeleinden gebruikt papier tot papierwol, papier- meel of vloerbedekking, 3. Ten aanzien van het koopen van oud papier door «verwerkers van oud papier" wordt dispensatie verleend voor ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor Oude Mate rialen en Afvalstoffen Natuurlijke en rechtspersonen, die zioh bezighouden met de verwerking van ond of nienw papier, zooals tot papierwol, papiermeel, vloerbedek king, enz. kannen zioh tot het ver krijgen van een vergunning wenden tot het Rijksbureau voor Papier, Sohotersingel 9 te Haarlem. Tevens wordt hun aangeraden zioh zoo spoedig mogelijk bij dit Rijksbureau te doen inschrijven. Vergunningen zullen uitsluitend aan ingeschrevenen worden verstrekt. 23 Mei 1941. Beweiding gevraagd voor etn Hit, omgeving Zierikzee. L. GELUK, Noord-Havenpoort. Te koop gevraagd Etn vertrouwd Werkpaard, ge schikt om alleen te werken. L. J. BOOGERD, Ouwerkerk. Aangeboden Alle soorten K00LRLANTEN, levering direct of later. Tevens nog eenige Dahliaknollen. Zeer billijken prijs. C J. VERMUNT, Mosselboomgaard, Zierikzee. Te koop gevraagd -. Een goede WAAKHOND, tevens Rattenvanger. Aanbieding bij Wed. P. O. Pagé, Papierhandel, Zierikzee. Wordt gevraagd Een tweedehandsoh Kinderfietsje. Op te geven bij Boekhandel VAN DEN BROEK, Zierikzee. Officieele publicatie van he Departement van Landbom en Visscherij Aanvragen om motorbrandstof voo land- en tuinbouwbedrijven benoodigi in de maand Juli en later. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt he volgende bekend. Aanvragen om motorbrandstof voo landbouwbedrijven ten behoeve vat werkzaamheden op den akker gt durende het op 1 Juli beginnend' bedrijfsjaar moeten, uiterlfjk 10 Jun ingediend worden bij de Plaatselijk Bureauhouders der Provincial Voedselcommi88ariBeen, waarbij he bedrijf van den aanvrager staat in geschreven. De aanvragen moeten ingedien worden door het bedrijf zelve, waa de werkzaamheden moeten wordei verricht. Voor zooyer bedrijven nie zelf over motorkraoht beschikken, dienen zij eerst met een loonwerker een overeenkomst aan te gaan, aangezien de motorbrandstof voor het vervolg niet meer aan den loon werker, dooh aan het betreffende bedrijf wordt toegewezen. Naar gelang de werkzaamheden op den akker zullen verriobt wor den met een benzine-, met een petroleum- of met een donkere- oliemotor, moet respectievelijk aan gevraagd worden op een rose BI- lormulier, of een blauw PI- of een groen D.O.I.-formulier. Deze BI., of PI., of D.O.I.-formulieren zijn bij de Plaatselijke Distributiediensten ver krijgbaar. Voor dorschwerkzaamheden moet thans nog niet motorbrandstof worden aangevraagd; hiervoor zal later de gelegenheid worden gegeven. Tuinbouwbedrijven kunnen uiter lijk 10 Jnni nog aanvragen indienen voor besproeiing van warenhuizen, ramen en kassen in de komende zomermaanden, alsmede voor zoover daarvoor niet reeds motorbrandstof is aangevraagd, voor bespuiting van fruitboomen met bestrijdingsmiddelen na den bloei. Ook hiervoor geldt, dat het bedrijf zelve de motor brandstof moet aanvragen en niet de loonwerker. Tenslotte kan nog motorbrandstof voor bemaling worden aangevraagd. In verband met de zeer groofe sohaarsohte aan motorbrandstof is uiterste zuinigheid in het aanvragen ervan geboden en mag deze dus alleen worden aangevraagd, indien de betreffende werkzaamheden niet op andere wijze kannen worden verrioht. Onvolledig of onduidelijk ingevulde formulieren, alsmede niet door den eigenaar of beheerder van het be treffende bedrijf onder toekende ior- mulieren komen niet voor behandeling in aanmerking. Met nadruk wordt er op gewezen, dat men de nienwe formulieren, die geheel en al versohillen van de vroeger gebruikte, eerst rustig moet bestudeeren, alvorens tot invulling over te gaan. Heeft men dan nog moeilijkheden, dan kan men den Plaatselijken Bureanhonder om ad vies vragen, 23 Mei 1941. Wegens teleurstelling terstond ge vraagd in klein burgergezinEen ■•He Hulshoudster. Adres W. C. DE VIN, 7a, Nootdgouwe. Gevraagd met 1 Juni: Een aankomend Meisje P. DE RUUTER, Zieriksee, Zeedijk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2