x BONS, DIE GELDIG ZIJN BOTER, MARGARINE en VET. - Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Woensdag 7 Mei geven de met 13 en 14 genummerde bonnen van de boterkaart elk recht op het koo- pen van 250 gram boter. De met 13 genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Woensdag 7 Mei recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram spijs vet. Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft de met 14 genummerde bon van de vet kaart reüht op het koopen van 250 gram boter of margarine. (Ook geldig tot 10 Mei). De bon, welke recht geeft op slaolie is bon „17" van' de boter- en vetkaart, welke geldig zal zijln vain Maandag 26 Mei tot en met Woensdag 11 Juni a.s. Op bon „17" van de boterkaart zat in bovengenoemd tijdvak 250 gram boter of 200 gram slaolie of raapolie verkrijg baar rijm en op bon „17" van de vet kaart 250 gram boter of 250 gram mar garine of 200 gram slaolie of raapolie. BROOD. Van Zondag 11 Mei tot en met Zaterdag 17 Mei as. geeft elke der met „19" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. (Ook geldig tot 21 Mei). Tot en met Zaterdag 24 Mei geven de met „18" genummerde bonnen van de broodkaart elk recht op een extra rantsoen van 100 gram brood of 1 rantsoen gebakt. Het koopen op dezen bon is geoorloofd tot en met Woensdag 28 Mei. Voorts geeft de met „7" genummerde bon van de bloemkaart t/m. Zondag 18 Mei as. elk recht op het koopen van 50 gram brood. AARDAPPELEN. De m©t „01" genum merde bonnen van de aardapp eikaart. geven tezamen recht op het koopen van 11/2 kg aardappelen. De verbruiksperiode van deze bonnen loopt vanaf Maandag 12 Mei tot en met Zondag 18 Mei a.s. en het koopen op deze bonnen is geoor loofd vanaf Zaterdag 10 Mei tot ©m met Woensdag 21 Mei a.s. BLOEM. Bon „07" van de bloemkaart geeft tot en iniet Zondag 18 Mei a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel GEBAK. Bon „16" van de broodkaart een rantsoen gebak van 4 Mei tot en met 9 Mei (ook geldig tot 11 Mei). Van „07" van de bloemkaart een half rajntsaen gebak. EIEREN. De met „86" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft recht op het koopen van één ei. De verbruiks periode van den bon loopt vanaf Maan dag 12 Mei tot en met Zondag 18 Mei (ook geldig tot en met 21 Mei). SUIKER De met 31 genummerde bon dor bonkaart algemeen, geeft recht op het koopen van 1 kg. suiker van Maan dag 12 Mei tot en met Zondag 8 Juni- Op deze bon mag reeds Zaterdag 10 Mei worden gekocht. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Gedurende het tijdvak va|n Donderdag 15 Mei tot ©n met Donderdag 22 Mei a.s. 'geven de met „15 vleOsch" gemerkte bommen van de vleeschkamrt elk recht op het koopen van een half rantsoen vlBesdh, been inbegrepen, of «en half rantsoen vl6esc!hwaren. De met „15 Worst. Vleeschwaren" ge merkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een half rantsoen vleesch waren. Het koopen op deze bonnen is voorts nog toegestaan tot en met Zaterdag 24 Mei a.s. MELK. De met „16" genummerde bon van de melkkaart geeft recht op het koopen van 1% liter melk. De verbruiks periode van deze bon loopt vanaf Maan dag 12 Mei tot en met Zondag 18 Mei KAAS. De imet „65" en „75" genummerde bommen van de bonkaart „algemeen" g12- ven recht op het koopen van 100 gram kaas. De verbruiksperiode dezer 'bonnen loopt vanaf Maandag 5 Mei tot en met Zondag 18 Mei a.s. Het koopen dezer Zondag 18 Mei a.s. Het koopen op deze bonnien is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 1 Juni a.s. ZEEP. Bon „29". 150 gram toiletzeep m de nieuwe samenstelling, of 120 gram huishoudzeep, of 150 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder, of 300 gram zachte zeeppaste. 125 gram zeepvlokken, 250 gram waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep van 28 April tot en met 31 Mei. De bon geldt ook voor gezins- wasch per 20 kilogram droog wasch- goed. De wasseheriji moet dezen boni innemen. VASTE BRANDSTOFFEN. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Mei geven de met het woord brandstoffen en 01 k.f. gemerkte bonnen van de bon kaarten M. en N., welke aan verbruikers zijn uitgereikt, die voor kookdoeleinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met petroleum zijn aangewezen, recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. waardig is voorts, dat de kweeker moet zorgen voor een ruimte van ten minste 1 meter tusschen de planten onderling, daar ze later een zeer grooten omvang krijgen! Dat de rabarberplant de goede zorgen waard is, blijkt wel uit het feit, dat ze zes tot acht jaar kan blijven staan. I Behalve als groente worden de blad stelen ook wel gebruikt voor het ver vaardigen van huishoudjam én wijn (ra- barberwijn), terwijl het ook aanbeveling verdient om voor het vervaardigen van slaatjes van allerlei soorten groenten, inplaats van azijn, rabarbersap te ge bruiken, dat men verkrijgt- door de stelen tot moes te raspen en dit moes door een doekje uit te wringen. Rabarber werkt bovendien uitstekend laxeerend. Een recept voor zeer smakelijke ra barber. waarbij' geen suiker behoeft te worden gebruikt, volgt hieronder: RABARBERMOES MET GECONDEN SEERDE MELK MET SUIKER. 1 pond rabarber, tys blikje gecondenseerde melk met suiker. I 1 Maak de rabarber schoon dn snijld Ze in kleimie stukjes. Kook .Ze met weinig fwater in ongeveer 5 min. gaar. Laat het moes afkoelen en roer er daarna de gecondenseerde melk met suikleir door. VOOR KLEINE TU NEN Tomatan voor wlntarproviiia •n stalen boonenstaken Het vormen van doelmatige provisie voor den volgenden winter is al weer ons voornaamste oogmerk van van daag. Tomaten vallen hier evengoed orider om hun hooge voedingswaarde, temeer, omdat ze zoo bijzonder gemakkelijk be waard kunnen worden in .75 procent pe- keiwater, dat is ongeveer pekel, waarin geen onopgelost zout meer aanwezig is. Tomaten zullen dit jaar om verschil lende redenen wel niet buitensporig goed koop zijn, vandaar, dat we er op aan dringen om nu reeds tomatenplanten bij een kweeker te bestellen. Na 20 Mei, als eenige nachtvorst van beteekenis niet meer verwacht behoeft te worden, wor den de jonge tomaten uitgeplant. Koop vooral goed ontwikkelde, goed afgeharde tomatenplanten met een flinke potkluit. Deze tomatenplanten worden na de derde week in Mei uitgeplant op een zonnige, warme plek, dus op het volle zuiden, tegen een muur of schutting. Er wordt dadelijk een stok bijgezet. Al naar gelanig van den omvang, die we de to matenplanten kunnen laten krijgen, heb ben deze een afstand noodig van 60 tot 100 centimeter; op de kweekwijze komen we straks weer even terug. Wie geen zonnige plek kan vinden voor tomatencultuuT, kan de kweekerij beter nalaten, omdat de vruchten anders toch niet meer rijp zouden worden. Wie tomaten in pekel bewaart, zal gedurende den winter steeds de beschik king hebben over versehe tomaten, tot diep in het voorjaar toe. De eenige voor waarde is, dat de vruchten een volko men gave schil hebben. Het voorkweeken en uitplanten van stam: of stokboonen heeft alleen voor keur op vochtigen grond. In hooge, dro gere gronden léggen we boonen direct in den vollen grond. Wie nog een deel van zijn stam- of stokboonen onder glas wil voorkweeken om ze straks uit te planten, moet ze vooral niet diep leg gen en, zoodra de boonen boven komen overdag luchten. Brand de zon op het glas, dan kan de aarde met pas gelegde boonen tegen uitdrogen beschermd wor den door b.v. wat gras luchtig over de aarde te strooien. Boonen, die we direct in den vollen grond leggen, komen niet dieper dan ,2 3 'centimeter. Ze moeten echter ook bij droog weer vochtig blijven; 'dithoudt dus in, dat we bij droog weer iets die per zullen moeten leggen dan normaal. De boonenstaken worden geplaatst aan „bokken" (3 of 4 bij elkaar, aan de boveneinden samengebonden) of op rijen, waarbij de staken onderling apart aan een dwarsligger worden vastgebonden; laatstgenoemde methode is de beste. Iets nieuws van de laatste jaren zijn de stalen boonenstaken. Dit materiaal is verzinkt en gaat vele jaren mee; deze stalen boonenstaken voldoen dan ook uitstekend en het is niet onaardig om eens met dit nieuwe materiaal te expe rimenteeren, vooral, nu de gladde Tonkiin- stokken al in geen paar jaar verkrijgbaar waren. Overigens zijn boonenstaken, als ge volg van de verwikkelingen dezer dagen, duurder dan anders. Het kweeken van pronkboonen geeft niet alleen materiaal besparing doordat ze met veel minder staken toe komen, maar juist de nieuw ste soorten zijn van schitterende kwali teit, zooals de lange, dunne soort „Erecta" Van de snijboonen kweeken we de be kende „Slagzwaard", voornamelijk op zware (klei) grond. Nadruk verboden. StöSKELIJK TELEGRAMMEN ENGELSCHEN IN SJANGHAI OPGEROEPEN. De Engelsche ambassadeur in China heeft de te Sjanghai wonende Engelschen van 20 tot 30 jaar opgerioiepeni zich te inleiden voor dein militairen dienst. BRAND IN DE HAVEN VAN LOS ANGELES. Naar „Associated Press" méldt, zijn in de haven van Los Angeles ©enige kaden doior ©en gbooten brand vernield. Hierbij werdén ook vijf kleine vaartuigen, als mede het weerkundige bureau ©ni hett topografische bureau een prppi der vlam men. HET IRAKSCHE LEGERBERICHT. Uit Beijnouth wordt het volgende Irak- sche legerbericht gemald: Vijandelijke vliegers wierpOn bommen op twee auto's van het Roode Kruis, welke duidelijk herkenbaar waren. t)e beide auto's werden vennieid en de chauf feurs gediood. Onze gevechtsvliegtuigen on dernamen verkenningsvluchten boven vij andelijke steunpunten' en koerden behou den op hun steunpunten van uitgangl terug. Éen vijandelijk vliegtuig vloog bo ven de hoofdstad ©n lief vier bommPn vallen zonder schade te veroorzaken. Vijf vijandelijke vliegtuigen vlogen boven, een stad in het Zuiden des lands ©n wierpOn verscheidene bommen' uit. die echter hun doelen misten ©11 geen schade aanrichtten. In de Westelijke woestijn ondernamen onze landstrijdkrachten aanvallen op vij!- andelijk© stellingen. Een vijiandeiijke bom' mienwerper stortte neer. De bestuurder werd gedood en de beide andere inritten- den, die gewond raakten, worden1 gevan gen genomen. 1 Wat weten velen van ons eigenlijk van de sappige, dikke bladstelen, die daar op de markt en in de winkels prijken en ons het gevoel geven, dat de winter nu werkelijk achter den rug is? Zou het veel meer zijn dan.... dat ze goed smaken en bovenal dat ze zooveel suiker noo dig hebben? 1 Daarmee doen we evenwel de rabar- ber en onzen kweekers tekort. Want is het niet vreemd, dat wij over het algemeen vrijwel niets weten van de herkomst van ons voedsel, waar we toéh dagelijks mee te maken hebben? Daarom willen we U een paar wetens waardigheden vertellen uit het „leven van de rabarber" en U tevens eenigszins geruststellen, wat betreft het groote kwantum suiker, dat voor de "bereiding noodig zou zijn, want het kan ook anders J De vermenigvuldiging van deze plan ten vindt op heel eigenaardige wijze plaats, n.l. in den herfst door „scheu ren", dat is verdeeling van den wortel stok. Ze geschiedt ook wel door zaad, doch dan alleen met het doel nieuwe soorten te winnen. Reeds het eerstvol gend jaar is er eenige opbrengst. Merk- Ais eerste Duitsche geestelijke heeft de predikant Wilhelm Macholz, uit Sei- denburg, het distinctief van valscherm- schutter verkregen. Het distinctief der pantsertroepen verkregen tot nu 14 evan gelische predikanten en 4 roomsCh-katho- lieke ordebroeders. Een-en-dertig evan gelische predikanten verkregen het distinctief der infanterienstormtroepen, 7 roomsch-katholieke reguliere geestelijken kregen hetzelfde distinctief voor bijzon deren moed als hospitaalsoldaten in den Balkan-veldtocht. Castillo, de Argentijnsche vice-presi dent, heeft in een gesprek met den ver tegenwoordiger van het DNB verklaard dat de internationale houding van Argentinië duidelijk en ondubbelzin nig is. Het blijft vasthouden aan de neu traliteit en laat zich, wat dit betreft niet influenceeren door buitenilandsche factoren. Dientengevolge is ook het vraag stuk in zake het bouwen van een eigen koopvaardijvloot urgent. Dit vraagstuk kan slechts worden opgelost door het in gebruik nemen van de buitenlandsche schepen, die in Argentijnsche havens lig gen, hetgeen uitsluitend kan geschieden door den aankoop van deze schepen, I Het Amerikaansche huis van afgevaar- dig9den heeft met 275 tegen 63 stemmen een wet aangenomen, volgens welke de boeren leeningen van 85 pet. der waarde van de nieuwe oogsten verleend moeten worden. Onder deze wet vallen tarwe, katoen, mais, tabak en rijst. «.Men ver wacht, volgens DNB, dat door deze lee- ningen de prijzen van levensmiddelen met tien tot twintig procent omhoog zullen gaan. In de Colts-wapenfabrieken is een staking uitgebroken, waardoor 't werk in een groote en twee kleine fabrieksge bouwen stil ligt. De staking is voor de wapening der Vereenigde Staten, aldus het DNB, van belang, omdat de Colts- fabrieken de eenige produoenten van ma chinegeweren en kleine vuurwapenen zijn. Men raamt de loopende orders der firma op drie millioen dollar. Koortsachtige pogingen worden in het werk gesteld om het conflict bij te leggen. Beurs van Amsterdam Tin Woensdag 14 Mei, STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. L.K. Obl. 1 100 1940 I 4 99% 99'/., Obl. f 500 1940 I 4 99'/, 99»/,, Obl. f 1000 1940 I 4 99'/, 99»/,, Reoep. f 100 1941 4 97»/., 97»/u Reoep. f 500 1941 4 97'%,gb 97'%„ Reoep. 1 1000 1941 4 98%, gl 98>/1#gl Grootboek f 1000 3'/, 90'/, 91'/,b Oertif. Tin Insofar. 3 82'/. 82 Grootboek f 1000 3 82 Obl. f 100 1936 3 92'/, Obl. f 500 1936 3 91 Obl. f 1000 1936 3 93'/, 93'/, Obl. f 100 1937 3 84»/, 84»/. Obl. 1 600 1937 3 86 86 Obl. I 1000 1937 3 84'/,, 84»/, Obl.f 100(3'/,) 1938 3 87'»/,, 87 Obl.l 500(3'/,) 1938 3 88'/, 87%, Obl. f1000 (31938 3 89'/,, 89'/,, Certificaten t 1000 2'/, 70%, 70'/, Grootboek f 1000 2'/, 70'/, 70'/, HYPOTHEEKBANKEN Dordtsohe Hjpbk. 394 94gl Utreobtsohe H.(r.u.2)3'/, 95%, 95 Westl, H (f.n. 2) 3'/, 95 95 Zeenwaohe 3'/, 94 93'/, Zuid Hall. H. (r.u.) 3'/, 94gb 94 PETROLEUM Bataalaohe Petr. Obl. 4'/, 97% 98 PREMIELEENINGEN Amsterdam '74 f 100 3 Amsterdam '74 f 1000 3 129 125'/, Amsterdam '25 f 100 3 102'/,gb Amsterdam '33 f 100 3 105 103 Witte Krnis 1888 72 IMDUSTRIEELEN t. d. Borgh J. 200 A 112 t. d. Bergh J. 200 B Da Grnjtar A. p. A. 138 Da Grnjter R. p. w. A. 146 Lerer Broi Unil. o.A. 119% Nederl. Ford Antom. A, 295 gb Nederl. Eabelfabr. o. A. 363% Philipa Gam. Raait e. A. 222'/, SCHEEPVAART Jara-Ohina-Japan L.O.A. 147 Nad. SekeepT. Dnia o.A. 180 SUIKER Handelarar. A'dam e.A. 430 Jara Cnltnni Mij. e.A. 259 «71/, 147V, 1198/, 295 370 222 180 433 259 GEMEENTERAAD TE OUD-VOSMEER Molestverzekering Lucht bescherming Benoeming onderwijzer Aan de orde is een brief inzake Molestverzekering. B. en W. deelen mede inzake dit punt nog geen standpunt te hebben ingenomen, in ver band met de kosten. Zij wensohen eerst den Raad te hooren, De premie zal onge veer 20 cent per f 1000,per kalender jaar bedragen. Daarnaast is er nog een zekere aansprakelijkheid. Bij toetreding zal geen lid naast zijn jaarlijksohe premie kannen worden aan gesproken voor het bijbetalen vaa een hoogere bijdrage in een eventueel te heffen omslag dan 2, 21/,, 3 of 31/, °/o van het hoogst verzekerde bedrag, dat ten name van het lid in het boekjaar is verzekerd geweest. Is de gemeente ver zekerd in Klasse I voor f 50.000 en in Klasse 11 eveneens voor i ÖO.OOo dan kan de omslag zijn 2 van f 50.000 3 van i 50 000 of f 2500. Dhr. Daane aoht de verzekering in prinoipe goed, dooh wanneer men de risico's ook al omslaat is het geen kunst zoo een vereeniging op te richten. Afgezien daarvan aoht hij het niet verantwoord in dezen niets te doen waarmede de andere leden instemmen. Waar in principe geen bezwaren bestaan zal het punt nader worden nitgewerkt. Voorlezing geBohiedt van een brief van den Inspecteur van het lager onderwijs houdende mededeeiing van de stiohting van een fonds waaruit in de eerBte p aats kweekelingeo met mote de door hen gemaakte kosten zollen vergoed, ge maakt voor het volgen van den suppletie- oursus in het vak lichamelijke oefening. B. en W. stellen voor een bedrag van f 25 besobikbaar te stellen, waartegen geen bezwaren bestaan. Aan de orde is een verzoek van dhr. A. Beije om een billijke vergoeding als oommandant van de luohtbesoherming. De voorzitter licht toe dat op de distriots- vergadering van de lnohtbesoherming dit pant is besproken, dooh men gevoelde weinig voor een belooniDg. Ook de Inspeo- teur stond er afwijzend tegenover. Nu zijn er hoofden van dienst, die het meer in naam dan inderdaad zijnfeit is, dat dhr. Beije veel gedaan heeft, hoe wel de werkzaamheden thans belangrijk zijn verminderd. B. en W. stellen daarom voor een gratifioatie van f50 te verleenen, Dhr. Daane verklaart niet tegen de gratificatie te zijn, dooh het is vreemd dat de z g. vaste kern door het Rijk be taald wordt en het hoofd dat leiding moet geven, de werkzaamheden om niet moet doen, of iets moet genieten uit de gemeentekas. Dhr. van Driel .stemt hiermede in, dooh versohilloDde andere personen b.v de po- litieproep hebben dieost moeten doen, en daardoor sohade geleden. Dhr. Beije leed geen sohade; zijn jaarwedde ging door. Bij is voor de gratificatie maar niet min der en voor het verlet van de politiegroep te vergoeden. Daar dit laatste niet wordt ondersteund, wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebraoht en aangenomen met twee stemmen tegen. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere 8ohool ter voorziening in de vacature Rijnberg. Op de goedgekeurde voordracht zijn ge plaatst de Beeren J. Berrevoets van Drei- sohor, Chr. West«trat een G.Oudesluijs. Na gehouden stemming blijkt dat met alge- meene stemmen dbr. Berrevoets in benoemd wiens in laootie trediüg wordt bepaald op 1 Juni as. Bierna sluiting. VISSCHERIJBERICHTEN Bet mosselseizoen, dat met het inhouden der verzendvergunningen heden is geëin digd, is rijk geweest aan afwisselingen. Bet begon, zooals bekend, met het weg voeren der vaartuigen naar Zeenwsoh Vlaanderen en België, waar zij verschei dene weken gedwongen waren te blij ren. Wie in die tijden met de sobippers sprak kon over de toekomst van het a.s. seizoen allerlei voorspellingen in mineur vernemen. Met deD terugkeer der vaartuigen leefde ook de moed weer op, om uit den aard der zaak met de vordering der grootste vaartuigen weer geheel te verdwijnen. Tooh gebeurde wat in de laatste jaren niet meer plaats vond. Iedere kweeker was in de gelegenheid 100 pot. van zijn basis- Ie veriDgsoijfor te leveren en velen zelfs meer dan 100 pot. Want'nu bleek dnidelijk wie wel en wie niet goed door het C. V.K. was gesobat en waarsohijolijk zullen de basisle verin gsoijfers voor het komende seizoen, door de praktijk geleerd, wel worden herzien. LANDBOUW EN VEETEELT Prijzan voor Paardan De heer O. Nijveen te Amsterdam, ge volmachtigde van het hooidbestonr van van den Algemeenen Bond van Paarden handelaren in Nederland (Albopa), deelde op een vergadering van de afdeeÜDg O ver ijdel van dien bond te Zwolle mede, dat binnenkort de paardenhandel geschoeid op een andere leest dan voor 10 Mei 1940, weer een aanvaDg zal nemen. Met name de prijzen van de paarden zullen een groote verandering ondergaan. „Want deze prijzen", aldus de heer Nij veen, zijn op het oogenblik abnormaal hoog De toekomstige prijzen zullen dan ook lager komen te liggen dan de tegenwoor dige, dooh zij zullen hooger worden dan die van voor 10 Mei 1940. De maximum prijs voor de beste soort is vastgesteld op f 1350." (Tel.) Prijzen van kuikens De seoretaris-generaal van het depar tement van land bon w en vissoherij heeft vastgesteld het prijzenbesluit kuikens 1941. Art. 2 luidt als volgt: 1. De prijs voor vrouwelijke kuikens van kippen en eenden bij verkoop door fokkers aan houders van vermeerderings- bedrijven bedraagt f 0.75 per stuk. 2. üe in het eerste lid genoemde prijs geldt bij levering onverpakt en af bedrijf van den verkooper en inclusief omzet belasting. Bij levering verpakt en franoo kooper mag deze prijs met ten hoogste 3 oent per kniken worden verhoogd. Da Europaaicha Baatwortelaanplant Ten aanzien van de dit voorjaar in Europa met beetwortelen beplante oppervlakte, meldt Lioht, dat deze in Duitsohland, naar op goede gronden kan worden aangenomen, niet bij den aanplant van vorig jaar ten achter zal blijven, dooh eerder nog een verdere stijging te zien zai geven. De omstandig heden in het Protectoraat Bohemen en Moravië en in het generaal-gouvernement zijn geheel overeenkomstig, zoodat ook daar een toeneming van den aanplant verwacht kaïn worden. In de overige Enropeesohe landen zijn de omstandigheden uiteenloopend, doeb in de meeste landen kan men op een uit breiding van den aanplant rekenen. In Slowakije verwacht Lioht ongeveer denxeltden aanplant als in 1940 namelijk 19 000 ha. Ook in Bongarije zal de aan plant ongeveer even groot zijn als verleden jaar. Door de toevoeging van 4 of 5 nieuwe fabrieken, die voorheen tot Zuid-Slavië behoorden, zal tenslotte eohter nog een toeneming plaats vinden. In Frankrijk xija voor de beet wortelverbouwers zeer gunstige bepalingen getroffen teneinde tot een zoo groot moge lijken aanplant te komen, dooh ten aan zien van de verwaohte oppervlakte is het nog niet mogelijk oijfers te geven. In België verwacht men dezelfde oppervlakte als vorig jaar, terwijl die in Nederland waarschijnlijk bij vorig jaar ten aohter zal blijven. De aanplant in Denemarken raamt Lioht op 47 48 000 h.a. In Italië wordt voor het voorjaar 1941 een bebouwde oppervlakte van 150.000 h.a. verwacht; hiervan zullen 130.000 h a. voor suikerproductie en 20.000 h a. voor de produotie van aloohol voor motoren zijn bestemd. In Spanje is het weer gunstig geweest voor het drillen der bieten en de aanplant zal grooter zijn dan verleden jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 4