BORSTELWERK AMOR OP JACHT Bankwerkers en Plaatwerkers De oer-komische Tobis-Film Maria Andergast Olly Holzmann ADVERTENTIES De schoonmaak Borstels, Bezems, Dweilen, Zemen, Sponsen, enz. L. VERHAGE, grossier Flinke rijwielreparateur, Voetballen Petten - Petten CONCERTZAAL-BIOSCOOP Ufa journaal 2. Tobis nieuws 3. Dansen moet je leeren Het laatste nieuws 1. 4. witte moltondekens In Roemenië lijn 55.000 ha met J beetwortelen beplant tegen slechte 37.000 ha vorig jaar. In Bulgarije is de aan plant tot '21.150 ha gestegen, vorig jaar bedroeg deze 15.500 ha. Ook in Zwit serland houdt men rekening met een toeneming van den aanplant van 3350 ha tot 3530 ha. In Finland werd dezelfde oppervlakte als verleden jaar beplant. De aanplant in Rusland zal door de in- lij ving van nieuwe gebieden een toene ming ondergaan, terwijl hij in het voor malige gebied slechts weinig veranderd zal blijken. Voor de geheele Sowjet Unie rekent Lioht op een bebouwde opper vlakte van 1.250.000 ha. KERKNIEUWS Geref. Kerk. Dr. J. van Lonkhuyzan Naar wij vernemen is dr. J. v. Lonk- huyzen, emeritus-predikant te Zeist en oud-predikant in Noord-Amerika, naar Amerika vertrokken om zich daar te vestigen. Oorspronkelijk, van 1899 tot 1911, heeft hij als predikant der Geref. Kerken resp. te Wilnis, Aarlanderveen en Rijswijk io ons land gewerkt, daarna tot 1928 achtereenvolgens te Grand Ra pids en Chicago, en van 1928 tot 1939 te Zierikzee. Na zijn terugkomst uit Amerika was hij Amerikaansch staats burger gebleven. PREDIKBEURTEN Zondag 18 Mei. Kerkwerve. 3.30 ure, ds. Veen. Serooskerke. 11 ure, ds. Veen. Burgh. Geen opgaaf ontvangen. RenessO. 11 ure, ds. Faber. Noordwelle. 3.30 ure, ds. Bosohloo ran Eikerzee. Haamstede. 11 ure, ds. den Hollander. Geref. kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. Voor- neveld. Geref. gem. 11, 3.30 en 7.30 ure, ds. v. d. Berg van Krabbendijke. Eikerzee. 11 ure, ds. Boschloo. Geref. kerk. 11.10 en 3.40 ure, ds. v. d. Berg. Brouwershaven. 11 ure, ds. Ninok Blok. Garef. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 11 ure, ds. Tonsbeek. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. v. d. Linde. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. v. Griet- huijsen. Dreisehor. 11 ure, ds. Siezen. Ouwérkerk. 11 ure, ds. Heijboer. Evangelisatie. 4 ure, ds. Venema. Nieuwerkerk. 11 en 7 ure, ds. Wes terhof. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, Lees- dienst7 ure, ds. Venema. Geref. gem. 11, 3 en 7 ure, ds. Barth. Oosterland. 11 en 3.30 ure, dr. Weeda. Geref. kerk. IJ, ds. Venema en 4 ure, Leesdienst. Geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Sirjansland. 11 ure, ds. Aalbers. Bruinisse. 10, Leeskerk en 2.30 ure, ds. Valeton uit Zierikzee. Geref. kerk. 10 en 5 ure, ds. Unger. Geref. gem. 10, 2 en 6 ure, Leeskerk. Oud-geref. kerk. 10, 2.30 en 6 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Bpoelstra. St.-Fillpslaad. 11 en 3.30 ure, ds. Ver schoor. Geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Oud-geref. kerk. 10.30, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Tholen. 10, ds. de Haan van Soherpe- nisse en 2.30 ure, ds. BatelaaD. Geref. kerk. 10 en 2.30 ure, oand. Verlaere van Kampen. Geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leesdienst. Vrije geref. gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, ds. Baaij. St.-Maartensdjjk. 11Leesdienst en 3 30 ure, ds. de Bres Ned. geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Oud-geref. gem 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 11 en 3 30 ure, ds. v. Eist. Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Vreug- denhil. Oud-geref. kerk. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 11 en 3.30 ure, ds. v. d. Heuvel (Bed. H. Doop). Geref. kerk. 11 en 3.30 ure, ds. Steenblok van Rotterdam. Geref. gem. 11, 3.30 en 7 ure, Leesdienst. Scherpenisse. 11, Leesdienst en 3.30 ure, ds. de Haan. Geref. gem. 11, 3.30 en 7.30 ure, Leesdienst. Stavenisse. 11, ds. de Bres van Sint- Maartensdijk en 7.10 ure, Leeskerk. Oud- geref. kerk. 11.10, 3.40 en 7.10 ure, Leeskerk. f St.-Annaland. 11 en 3.30 ure, ds. v. Griethuysen. Gere'. gem. 11.10, 3.40 en 7.10 ure, LeeBkerk. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, JACOB GELUK en ELIZABETH MARIA DEN ENGELSMAN, op Maandag 19 Mei a s. hunne 25 jarige Échtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensoh vaD Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- eu Kleinkind. St.-Philipsland, 16 Mei 1941. 19 Mei a.s. hopen onze ge liefde ouders, C. v. d. MAAS en J. A. v. d. MAAS-de Ruiter hun 25 jarige echtvereeniging te herdenken. Noordwelle, 15 Mei 1941. HENDRIK. JANS en verloofde. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een lang durig en smartelijk lijden, onze geliefde Eohtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, JACOBUS FOLMER, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Zierikzee, 15 Mei 1941. Roode Dorp B 140b. Uit aller naam, Wed. W. FOLMER—Vis. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, haar en ons betoond, tijdens de ziekte en het overlijden van mijn lieve Vrouw en onze lieve zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante, ELIZABETH VAN DER MEER— Neerhout, betuigen wij hiermede onzen welgemeenden dank. Familie W. v. d. MEER Zonnemaire, 15 Mei 1941. Tandheelk. Inrichting ENGELMAN. Zaterdag 17 Mei SPREEKUREN te ZIERIKZEE, Lange Nobelstraat A 10, naast Bloemenmagazijn //De Lelie", van 12—3.30 uur. Liet BESTUUR van den Polder 1GOOIKENS NIEUW LAND maakt bekend: dat vanaf 16 Mei 1941 gedurende acht dagen voor eigenaren van gron den in dien polder ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage ligt de vastgestelde begrooting voor het dienstjaar 1941-42. Tegen betaling der kosten zijn hiervan afschriften verkrijgbaar. Zierikzee, 15 Mei 1941. M. J. DER WEDUWEN, Dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK, Ontv.-Griffier. gaat eens zoo vlug met prima eigen fabrikaat Nog een kleine partij Galanterie- en Speelgoedhuis, St.-Domusstraat - Telef. 292 v. d. Berg's Hoenderpark te Nieuwerkerk sinds 8 April door de Nederlandsohe Centrale voor Eieren en Pluimvee als erkend onder no. 16128. Gaarne ontvangen wij toewijzingen van detaillisten. Wie toewijzingen als brief verzendt, wordt porto ver goed^ Terstond gevraagd: bekend met automobielen. Intern. Brieven letter D, Bureau van dit blad. Mevrouw VLUG, Groot Hoefijzer laan 30, Wassenaar, vraagt tegen 1 Jnni of eerder een (linke Dienstbode, voor d. en n. Zelfst. kunn. werken en k., zwart en katoen dragend. Hoog loon. in diverse prijzen P. Bezuijen op den Hoek, telef. 98 Kalfvaars te koop, aan de rekening. M. C. BOOT, 2e inlage, Serooskerke. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherü De Provinciale Voedseloommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat zeer binnenkort de controle op de naleving van de maatregelen ten behoeve van de voedselvoorziening beduidend zal worden verscherpt. Met de meeste gestrengheid zal worden opgetreden tegen fraudu leuze slachtingen, het niet of niet tijdig inleveren van granen en peul- vruohten, het niet voldoen aan de verplichte veelevering e.d. Boven dien moet rekening worden ge houden met de mogelijkheid, dat de op te leggen straffen zullen worden verzwaard. Men zij dus gewaarschuwd. 13 Mei 1941. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherü Inlevering van Haver. De Provinciale Inkoopoentrale van Akkerbouwproducten (P.I.C.A.) voor Zeeland maakt bekend, dat, in af wijking van den datum, vermeld in het gepubliceerde persbericht betref fende inlevering van granen en peul vruchten, op 1 Juli as. alle toege wezen haver, voorzoover nog op de bedrijven aanwezig aan, de P.I.C.A. moet zijn ingeleverd. Vanaf dien datum komen de be treffende paardenhouders in aan merking voor een toewijzing van mengvoer. 13 Mei 1941. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Np verheid en Scheepvaart Ijzer- en staalvoorziening klein-metaalindustrie. De Directeur van het Rijksbureau voor Ijzer en Staal maakt bekend, dat voor de verdeeliog van de ten behoeve van de klein-metaalindustrie (ti weten smeden, loodgieters, filters, centrale verwarmingsinstallateurs e. d.) beschikbaar gestelde beperkte hoeveelheden walserffproducten (staf ijzer, bandijzer, dunne plaat en lioht balk- en U-ijzer) en pigpen (draad en vlampijpen), het Centraal Bureau voor de Éleinmetaalindustrie is in geschakeld. Voor het aanvragen van een toe wijzing dienen de desbetreffende ondernemingen zich uitsluitend te wenden tot genoemd Centraal Bureau en wel tot de Afdeeling Walspro- duoten, Baanstraat 16, Utrecht, dan wel tot de Afdeeling Pijpen, B. W. Laan 48, Amersfoort. Dit geldt ook voor diegenen, die geen lid zijn van de bij het Centraal Bureau aangesloten organisaties. Het bovenstaande is niet van toe passing, indien materiaal is bestemd voor de uitvoering van Duiteohe opdrachten of bestellingen van Neder landsohe oontingenthouders, aange zien te dien aanzien de materiaal voorziening, zooals bekend, op andere wijze is geregeld. 12 Mei 1941. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherjj Wehrmachtmarken vleesch De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- soherij maakt het volgende bekend Het is gebleken, dat verscheidene winkeliers, eigenaren van hotels, res taurants e.d. op de Duitsohe Wehr machtmarken, welke recht geven op vleesch, de helft van de daarop ver melde hoeveelheid afleveren, hetgeen blijkbaar verband houdt met het feit, dat de bonnen van de vleesohkaart sedert 7 Mei j 1. recht geven op een //half rantsoen" vleesch of vleesoh- waren. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat bovenstaande opvatting onjuist is. Evenals bij de met //één rantsoen vleesoh", «een kwart rant soen vleesch" en //een kwart rantsoen vleesohwaren" gemerkte bonnen, is ook bij de Wehrmachtmarken de daarop verkrijgbare hoeveelheid on veranderd gebleven. Ter toelichting moge het volgende dienen: Twee Wehrmachtmarken, elk vao 50 gram geven dus recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen of één rantsoen vleesohwaren. Een rantsoen vleesohwaren bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en 8ohapenvleesoh en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voorgekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongen- worst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst, of 100 gram kip, eend, gans of kalkoen in blik of in glas, alsmede door bevriezing verduur zaamde kip, eend, gans of kalkoen, been inbegrepen. 13 Mei 1941. Verloren op den weg isrouwershaven- Brijdorpe-Elkerzeezwarte Regen- pfjpen. Gelieve terug te bezorgen P. DE MOOR, Brouwershaven. A. S. Wij hebben weer een flinke zending ontfangen. De nieuwste dessins en modellen. Sportief en tegen elke bui bestand. Met watervaste klep. Flikweert - telefoon 55 - Nieuwerkerk Bp de N. V. Koninklijke Maatschappij „DE SCHELDE" te Vlissingen kunnen geplaatst worden leeftijd 19 jaar en ouder. Inlichtingen worden verstrekt Vrijdag 16 Mei a.s. in Hótel Smalheer te Zierikzee, tusschen 18.30 en 21 uur door onzen vertegenwoordiger. Getuigschriften, diploma's en cijferlijsten medebrengen. Zaterdag 17 Mei, 8 uur Zondag 18 Mei, 3 uur en 8 uur met en Voor de pauze Toegang 18 jaar Wij ontvingen deze week een partij maat 140 x 180. Panten- en vergunning vrij. Slechts f 1,95 A. S. Flikweert - telefoon 55 - Nieuwerkerk B.i.a [linke jongeman, 23 j&.r, om zich verder in het boerenvak te bekwamen, 4 jaar praotisohe kennis, in het bazit van diploma R.L.W.S. en v.z.g g.v. Is genegen mede te werken. Brieven onder letter L aan Boekhandel VOLKERI, Zierikzee. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherü De Provinciale Voedseloommissaris voor Zeeland maakt het volgende bekend. Huisslachting van schapen. Een ieder die houder is van schapen en één of meer schapen in huis- slaohting wensoht te slachten, dient zioh te wenden tot zijn Distriots- seoretaris (das niet tot zijn bureau houder). Aan de volgende voorwaarden moet z\jn voldaan, aaögezien men anders niet voor huisslachting in aanmerking komt: le. Tusschen 1 Augustus 1937 en 1 Augustus 1940 moet minstens één schaap in huisslaohting zijn geslacht, waarvan aangifte ter Secretarie is gedaan ingevolge de Vleesohkeuring8wet 2e. Men moet tot 16 November 1941 nog recht hebben op oiroa 50 K.G. vleesoh per te slachten sohaap. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherü De Landbouw Crisis-Organisatie voor Zeeland maakt het volgende bekend. Tot dusver gold de bepaling, dat iedere varkenshouder, die varkens boven 60 kg in voorraad had, hier voor met de Veehouderijoentrale ten spoedigste een contract moest aan gaan of in het bezit moett zijn van een vergunning. Thans is het gewicht van 60 kg, boven hetwelk moet worden geoon- traoteerd, teruggebracht op 40 kg. Voor alle varkens vanaf 40 kg levend moet dus een contract met de Veehouderijoentrale worden ge sloten. Varkenshouders moeten hun aan vraag indienen uiterlfjk 17 Mei a.s. bij de plaatselijke bureauhouders. Zij, die op 17 Mei a.s. geen aan vrage voor een oontraot of vergun ning hebben ingediend voor hun varkens boven 40 kg, sullen uitge sloten worden van hun voedertoe wijzing. Voorts kan het in voorraad houden van varkens boven 40 kg zonder oontraot of vergunning, vor dering hiervan tengevolge hebben, afgezien van andere te nemen maat regelen, zooals het opmaken van een T.V., vordering, e.d. 13 Mei 1941,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3