radio-programma i ANNE se se se se se se se se ss JIM de zoon van bobby Donderdag 1 Mei' HILVERSUM I. 415,5 M. Nederlanclsch programma. 6,45 gram,; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BtöO: nieuwsbe- 1 richten; 8,15 dagopening (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 8,25 gewijde muziek (opn.); 8,45 orgelspel; 9,15 voor de huisvrouw; 9,17 gram.; 10 Frans Wou ters en zijn orkest; 11 voor boeren en plattelanders; 11,20 viool en piano; 12 Omroeporkest; 12,42 Almanak; 12,45 BNO: nieuws- en econ. ber.; 1 Radiotoespraak Ir. A. A. Mussert; 1.35 De Ramblers; 2.10 voor de vrouw; 2,30 Arnhemsche orkest vereniging; 3—3,15 gram.; 4 gram.; 4,30 „Muziekcentra in het verleden"; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beurs- berichten; 5,30 gram.; 5,40 ensemble „De Jonge Acht"; 6,15 „Sport en lichamelijke j opvoeding"; 6,30 radiotooneel7 BNO: 1 Vragen van den dag; 7,15 Rotterdamsch j Philharmonisch orkest (opn.); 8,00 BNO: nieuwsberichten; 8,15 spiegel van den dag; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 con cert voor de Duitsche Weermacht; 9,40 gram.; 9,45 BNO: Engelsche berichten; 10 BNO: nieuwsberichten, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. Nederlandsch programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsbe richten; 8,15 gram.; 10 morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting); 10,20 gram.; 11,30—11,45 declama tie; 12 berichten; 12,15 Het orkest „Ma- lando"; 12,45 BNO: nieuws- en economi sche berichten; 1 ensemble Bandi Balogh; 2 zang met pianobegeleiding2,30 Om roeporkest en moderne zangdeclamatie 3,30 vreugdestonden aan ziekensponden 4 orgelspel en zang; 4,30 voor de jeugd; 5 Christ, lectuur (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting); 5,15 BNOnieuws-, economische- en beursberichten; 5,30Om roeporkest; 6 Causerie over weefkunst; 6,15 Amabile-sextet; 6,45 gram.; 7 BNO: persoverzicht voor binnen- enbhiteril.; 7.15 Radiotoespraak Ir. A. A. Mussert; 7.30 en semble Bandi Balojglh; 8 BNO mieuwsbler. 8,15 gram.; 8.30 Omroiep-symphoinie-oirkest 9.05 Cyclus „Wij! on onze historie"; 9,25 Omroep-symphonie-orkest10 BNO nieuwsberichten'; sluiting. Jongen uit ©en boom oava"eri Het 12-jarig zoontje van den heer C. van Oorsouw' uit Drumel was een dagje bij1 zijn grootouders te Lith (Gelderland) gelogeerd. Met eOnige vriendjies vermaak te de jongen zich met het uithalen van vogelnesten. Toen hij! trachtte 'm kraaien nest. dat zich op ongeveer tw'aalf meter hoogte in dein boom bevond, te pakken te krij'gen, gleed bijluit en stortte neer. In zeer emstigen toestand is d® jongen naar een ziekenhuis vervoerd. Aardappelen per post Twee controleurs van den crisiscontrö- ledienst ontmoetten te Soest een post bode, die een postzak torste. Op zich zelf was dit niet vreemd, doch het uur en de plaats, waarop zij den man aan troffen, wekten argwaan. De ambtenaren lieten daarom den postzak openeri. In plaats van poststukken kwamen er beste kleiaardappelen té voorschijn. Aangezien dit artikel gewoonlijk niet per post en in ieder geval niet op deze wijze ver voerd wordt, werd proces-verbaal opge maakt. Door trap van paard gedood Toen de landbouwer R. te Stam pers gat bezig was eenige paarden te verzorgen, kreeg hij' van 'een van de die ren een trap tegen het hoofd. De mam (was iop slag dood. Hiji laat ieen vrouw; en tien: kinderen achter, VaUch* kumrtmastbonnen De maréchaussee te Sleen en teNieuw- Amsterdam heeft in samenwerking met den centralen crisis opsporingsdienst ont dekt, dat vele landbouwers in Nieuw- Amsterdam (Dr.) en omstreken veel FEUILLETON vindt het Een modern sprookje van Maria Sawersky 56 (nadruk verboden) Grottkau Senior, zijn zoon en graaf Grundtvig maakten hun entrée. Achter hen kwam de notaris aansukkelen, die vuurrood in zijn gezicht en van onder tot boven met sneeuwklompen bedekt was. Dod, schreeuwde Jens naar boven. Kom eens gauw kijken! We brengen den notaris vermomd als Kerstman mee! Wat is er aan de hand, Jens? Maak toch niet zoo'n spektakel! Wat ziet u er uit, notaris? Wat is er gebeurd? klonk het door elkaar. Ik ben hier voor 't huis* uitgegleden en gevallen, verklaarde Hamsen. En net, als dit gebeurt, komt dat jongmensch er aan. Inplaats van. respect te hebben .voor m'n grijze haren en me op de been te helpen, rolt hij me om en om in de sneeuw om me als Kerstman te mas- keeren. Het is een schande, die jeugd van tegenwoordig! Wacht maar, jouw kans komt nog T ERKOOPIN GEN BROUWERSHAVEN, 29 April. Heden wierden alhier ten verzoeke van de erf genamen van den 'heer Cs. d^n Boer Kz., tgn overstaan v.an notaris Biermasz, publiek verkocht de volgende omroeren de goederenGemeente Brou'wlershav^n 9 Aren 20 c.A. (66 r.) tuin aan den Poort- dijk voor f 636 den hoop. Kooper werd de heer L. van den Bos te Brouw'ersha- (ven. 2 Aren 40 c.A. (171/4 r.) Tuin aan den Hoofddijk voor f 172.80. Kooper werd de heer M. H. van der Wesie te Brou wershaven. KERKNIEUWS AANB ESTEDINGEN Qp Dinsdag 29 April werd in het Ge meentehuis te Burgh aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 30 April 1942, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de waterkeering van den calamiteuzen polder Burgh- en Westland. Raming f8475 Inschrijvers waren: D. Ornée, Scharendijlre f10,800; H. Stouten, Zierikzee f10,375; L. v. d. Klippe, Zierikzee f10,200; Gebr. M. en M. de Moor, Brouwershaven f 9,745L. van Po- perinig, Bruinisse 9,580; M. v. d. Velde, Bruinisse f 9,576N. v. d. Linde, Scha- rendijke f9,566; P. van Dongen Mz., Scharendijk© f 9,497J. de Oude, Bier vliet en W. v. d. Berg, Bruinisse f9,397. Aan de laagste inschrijvers de heeren J. de Oude en W. v. d. Berg,, werd! het werk, behoudens nadere goedkeuring van Heeren Ged. Staten, gegund1. ONDERWIJS"" f meer kunstmest hadden gekocht, dan vol gens de hun verstrekte bonnen mogelijk was. Een nauwgezet onderzoek bracht aan het licht, dat op groote schaal han del werd gedreven in valsche kiinstmest- bonnen, die zoo goed waren nagemaakt, dat zij vrijwel niet van echte waren te onderscheiden. Verscheidene vooraan staande personen te Nieuw-Amsterdam hebban hierbij temidde d. Zij te bei gerui- men tijd geleden te Emmen de bonnen ge kocht van twee Rotterdammers en deze weer met hooge winst van de hand ge daan. Het onderzoek, dat nog lang niet is geëindigd, wordt met kracht voort gezet. Het staat reeds vast, dat tientallen personen bij deze zaak zijn betrokken. Jongatj© verbrand Maandagmiddag is achter de woningen aan de Kaatsbaan te Rotterdam een zesjarig jongetje verbrand. Achter de woningen stond een klein schuurtje, waar houtwol en stroo lagen. De 6-jarige T. Kr. wonende aan de Kaats baan, zag kans om ongezien in het schuurtje te komen. Hij had een doosje lucifers meegenomen en stak de houtwol aan. In minder dan geen tijd stond de inhoud van het loodsje in brand. Toen de wel! riep Grottkau senior dreunend. Als hij vandaag of morgen voor een echt scheidingsproces bij je komt, kun je het hem behoorlijk betaald zetten. Hallo, Re- mus, ben je al hier? Grottkau had zijn vriend ontdekt en wenkte hem toe. Ik ben hier al een paar uur, ont- woordde Falke vergenoegd. Zoo'n stiekemerd; jij hebt je ca- deaux zeker al te pakken? Waarom heb je mij daar niets van verteld? Ik ben bij het hotel aangegaan om je af te halen maar daar vond ik alleen de kamenier. Die was aan 't koffers pakken en huilde tranen met tuiten. Kraus wist ook niet, waar je uithing. Waar is Kraus? vroeg Falke haastig. Dien heb ik in een: taxi gezet en naar hier getransporteerd om met Guste en Ursel Kerstmis t6 vieren. Ik koiru dien goieien ouden baas op zoo'm dag toch tniet alleen in dat stomme hotel' laten zitten?! Je bent een prachtkerel, Grottkau! I Dat iw(ist ik al lang, waarde heer.. Waar zit je kleindochter? Is ze hier? I Stil, fluisterde Falke, je zult een fmioioie verrassing beleven, maar daarover straks. Ik geloof, dat -de gravin daar aankomt. Gravin Grundtvig .verscheen! in de hall en lachte, toien zijl de verzamelde me nigte TOnd den, notaris als sneeulwpop ontwaarde. Wel beste imynsdhen, hoe zit het, vlammen oplaaiden, slaagde het kind er echterniet in om de deur, die naar binnen opengaat, te openen, zoodat het ventje in de brandende loods zat op gesloten. Door een klein getralied venster schreeuwde het luidkeels om hulp. Vrij spoedig waren enkele omwonenden aan wezig, maar in de paniek - gelukte het hun niet, de deur spoedig open te krij gen. Eerst toen men met geweld de deur had -ingetrapt, bleek, dat het vuur juist voor de deuropening woedde. De vlam men laaiden reeds zoo hoog op, dat het niet mogelijk was het kind te redden. Toen men eindelijk door de vlammen heen het kind naar buiten trok, was het jongetje geheel met brandwonden overdekt. Tijdens het vervoer naar het Zuidenziekenhuis bezweek het kind. De beide huizen vain het Congres van Venezuela ziijln bijeengekomen en hebben als Wetgevende vergadering den minis ter van oorlog, generaal Isais Medina An- gerita tot opvolger van Gointreras als, president van Venezuela benoemd. De duur van zïjlm ambtsperiode werd op vijf jaar bepaald. De officieele benoeming zal iop 5 Mei geschieden. w'illen jullie op de trap Kerstmis vieren? Vooruit allemaal, naar binnen! Het is hier koud >en het tocht. Anne, je ziet er zoo stralend uit, alsof je het Kerstman netje al gezien hebt. En dat is zeker jonkheer Falke f" Welkom hier. Waar is u!wi kleindochter? Die wordt straks bezorgd, mevrouw, klonk Grottkau's stem boven alles uit en daarmee redde hij( Falke onbewust uit een iimlpasse. En inu naar binnen. Het is ihier gewoon otmi te bevriezen. Uw arm, mie vrouw de gravin. De Kerstboom straalde; de geschenken Waren verdeeld/ Rembs Falke had züjfn gastvrouW' reeds 's morgens een keurig bloemstuk gestuurd Dioddie Hesterberg ging haast geheel schuil achter de vele doozen en papiere^. Haar oom' bewonderde ZijO boeken en notaris Hamsen haid eeini van zijin feest- sigaren Ontstoken'. Het Was een vroolijJk, bijlna uitgelaten gezelschap, vervuld van wederzijldsche genegenheid en waardee ring voor alle goede gaven. Senta Bratt amuseerde zich in stilte om den jongen graaf Grundtvig en Anne. Het twleetal had zich wat afgezonderd' van de adderen. Nu leidde Grundtvig het imleisje achter d©n Kerstboom. In zijdij linkerhand hield hijl het geborduurde boekomslag, dat hiji zich van Anne ge- wenscht had, in zijlni rechterhand hield hij! een klein pakje. D© inspecteur benoemt voortaan personeel i' De secretaris-generaal van het depar- tement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming heeft aan de besturen 1 der gesubsidieerde en ongesubsidieerde 1 scholen voor gewoon, uitgebreid en bui tengewoon lager onderwijs en aan de gemeentebesturen, waar een openbare school voor gewoon, uitgebreid en/of bui- 1 tengewoon lager onderwijs is gevestigd, medegedeeld, dat hij aangewezen heeft f als instantie, bedoeld in art. 2 van het besluit van 8 April 1941 betreffende be- j noeming en ontslag van onderwijzend personeel aan gemeentelijke en bijzondere scholen, de inspecteurs van het lager en buitengewoon lager onderwijs, ieder voor j zooveel zijn ambtsgebied aangaat. D«. J. N. Pattist Ds. J, N. Pattist, inspecteur lager on derwijs in de inspectie te 's-Gravenhage, zal in Augustus wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd den dienst met pensioen verlatenhij zal dien dag tevens vijf en twintig jaar bij het rijkstoezïcht op het onderwijs werkzaam zijn geweest. Oorspronkelijk heeft hij als Ned. Her vormd predikant gediend, te IJzendijke en te Aardenburg resp. van 1911 tot 1914 en van dit jaar tot 1921 waarna hij zijn tegenwoordigen werkkring heeft aanvaardvan 1916 tot 1921 was hij reeds tevens schoolopziener geweest. Gedurende een brand die de gevange nis te Belle Vexinion (Penrnsylvanië) ver nietigde, kwamen drie gevangenen w.o. een jonge vrouw om het leven. Deze drie slachtoffers hadden zich slechts aan1 ge ringe overtredingen schuldig 'gemaakt. De gevangenis, een klein gebouw, was gedu rende het 'weekend zonder toezicht. Men gelooft dat het vuur door de jonge vrouw! is veroorzaakt, die trachtte hierdoor dè 'Opmerkzaamheid v,an de voorbijgangers te trekken. Wie gelukkig wil zijn, opene zijn hand tot geven, zijn gemoed tot toegeven, zijn hart tot vergeven. Gravin Grundtvig trad heimlelijk op d,e schilderes toe. Zeg Senta, fluisterde ze, ik sta (min of unieer voor een raadsel. Ik had Falke verzocht zijln kleindochter mlee te bren gen, maar tot dusver is ze nog steeds niet verschenen. Heb jij! er «enig idee van. Iwiat daarvan de oorzaak is? Falke zelf schijlnt er geen verklaring van te 'willen geven. Die kleindochter is al iiamg hier. Al hier? Maak toch geen grapjes, Sental j Op Idjt lOiOgemblik klohk achter de kerstboom! een uitroep van schrik. Senta Bratt sprong van haar stoel op, liet de gastvrouw staan en liep naar den boom. Daar stond Anne, starend op den handschoen, dien zij op het bal in Elms- horn had verloren. Ernst, stamelde ze, totaal in de war, weet je.... heb je.... Senta Bratt gaf Grundtvig een wenk die hem het zwijgen oplegde. Ja, Anne, zei ze haastig, je bent al sinds lang ontdekt. Je hebt den scherpen blik van dezen jongeman onderschat en alle moeite, die je je gegeven hebt, om je incognito te bewaren, is tever- geefsch geweest. Aangezien een zeeman tegenover dames nogal verlegen is, heb ik hem geadviseerd je met Kerstmis je handschoen terug le geven om eindelijk eens een beetje gang achter de zaak te zetten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen, te Amsterdam (vac. vanHoo- genhuijze): Dr. J. Koopmans te Leider dorp, secr. van de N.C.S.V., voorheen pre dikant te Eikerzee en '-Heer Hen drikskinderen. Geref. Kerk. Drietal t€ Tholen: de candidajten Potjer, Swierts en Wijnbeek, hulppredikers te Winschoten; Vlissingen en Bergen op Zo.om- Dit drietal is alphab^tisch. ST.-PHILIPSLAND. Woensdag 30 April, Ger. Gem. 's avonds 20.30 ure, ds. van1 den Berg van Krabb'endijlke. SCHERPENISSE. Ger. Gem. Donderdag 1 Mei. 's avoinds 8 ure, ds. v. d. Berg van Krabbendijke. FINANTIEEL NIEUWS C«"tral« Suike -Maatschappij Het voordeelig saldo der Exploitatie rekening, w.o. zich ook andere baten als uitkeering op aandeelen in deelnemingen bevinden, is in 1940 van f 725,563 tot f 673,475 teruggeloopen. Met interest, en na afschrijving heeft het winstsaldo f 791,53^ (f792,211) bedra gen. Voorgesteld wordt een dividend van f 21 (onv.) per nieuw aandeel uit te keeren en f 100.000 (onv.) in de reserve te storten. Op nieuwe rekening gaat f5023 (f6201) över. Als dit karweitje is volbracht, Drinkt Jim, die haast van dorst versmacht, De koffiekan van Jantje leeg, Waarop hij aanstonds wroeging kreeg En, oni vriend Jan te laten smullen, De koffiekan met verf gaat vullen! Chrcmaatgeel, zinkwit en karmijn, Wat zal dat een tractatie zijn! Vriend Jan werd wakker na een poos; Hij had geslapen als een roos, Maar ach, hij snakte naar wat nat, Nog nooit had hij zoo'n dorst gehad! „Ha!" denkt hij gnuivend, „wat 'n boffie'f! 'lt Heb nog een kan vol koude koffie! Ja, kou we koffie is je ware! Niets doet zoo gauw de dorst bedaren!" I 1 I l| Waarop Senta Bratt, zonder eenig ant woord af te wachten, zich naar den vleugel begaf en de eerste acco,orden van het „Stille nacht, heilige nacht" aansloeg. Allemaal hier komen en meezingen/, beval ze. Het paar achter den Kerstboom scheen dat echter niet te hooren. Anne, zei Grundtvig, ik houd van je. Ik kan je niet meer uit mijn leven weg denken. Je bent mijn tweede ik. Wil je mijn vrouw worden? Het meisje sloeg met blijden lach haar oogen op, die glinsterden van niet meer te weerhouden tranen en met een onderdrukten juichkreet sloot Grundtvig zijn Asschepoester in zijn armen. Senta Bratt had het Kerstlied beëindigd maar zij was niet van plan een ander in te zetten. Het paar achter den Kerst boom kon het nu toch wel eens zijn geworden en anders was Grundtvig de onhandigste vrijer, dien ze ooit gezien had. Ze keerde zich om en op hetzelfde oogenblili kwam het tweetal van achter den Kerstboom te voorschijn. Ik heb de eer de aanwezigen ken nis te geven van mijn verloving met mejuffrouw Anne Farö, zei Grundtvig wat verlegen, maar met stralende oogen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2