Betje Regeert Bim-Bam klokken de;distributiepapieren Dr Schilling SUCCESJES BONS, DIE GELDIG ZIJN BOTER, MARGARINE en VET. - Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en toet Woensdag) 7 Mei ge ven de met 13 en 14 genummerde bonnen van de boterkaart elk recht op het koo- pen van 250 gram boter. De noiet 13 genummerde bon van de 'vetkaart geeft gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Woensdag 7 Mei recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram spijsvet. Gedurende bovengenoemd tijdvak geoft de met 14 genummerde bon van de vet- kaart recht op het koopen van 250 gram boter of margarine. (Ook geldig tot 10 Mei). BROOD. Van Maaindag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. geeft elke der met 14 genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. (Ook geldig tot 11 Mei. Voorts geeft de met „7" genummerde bon van de bloemkaart t/m. Zondag 18 Mei a.s. elk redht op het koopen van 50 gram1 brood. AARDAPPELEN. De twintig met „15" genummerde bonnen van de broodkaart geven gedurende de periode van Maan dag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s., tezamen recht op het koopen van 1 u, kg aardappelen. De bonnen, welke 4 Mei a.s. nog niet zijn gebruikt, blijven voorts geldig tot en met Woensdag 7 Mei a.s. BLOEM. Bon „07" van de bloefmkaaft geeft tot en met Zondag 18 Mei a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel GEBAK. Bon „14" van de broodkaart een rantsoen gebak v,an 28 April tot en raet4 Mei (ook gedig tolt 11 Mjej). Van „07" van de bloemkaairt een half rantsoen gebak. EIEREN. Van 28 April tot en met 4 Mei bon „85" algemeen één ei (oiok geldig tot en mat 11 Mei). KOFFIE OF THEE. Voor het tijkivak van Ma,ainidag 5 Mei tot en mat Zondag 25 Mei zal een nader aan te wijden! bon van de „bonkaart algemeen" recht geven op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Woensdag 30 April geeft elke der vier lm!et „13 vleesch/' gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rant soen vleeschwaren. De imlet „13 vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koo pen van een rantsoen vleeschwaren. De bonn'eb, welke op 30 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en rniet 4 Mei. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ditmaal ook kip in blik of glas, alsmede door bevriezing verduurzaamde kip op de vleeschbonnen en de vleeseh- warenbonn'en kan worden gekocht. Bon 12 van de vleeschkaart kaïn wor den vernietigd. MELK. Gedurende het tijdvak van Maatm- dag 28 April t/m. Zondag 4 Mei geeft de miet 14 genummerde bom van de melk- kaart recht op het koopen van een en drie kwart (3/4) liter melk. ZEEP. Bon „29". 150 gram toiletzeep :m de nieuwe samenstelling, of 120 gram huishoudzeep, of 150 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder, of 300 gram zachte zeeppaste. 125 gram zeepvlokken, 250 gram waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep van 28 April tot en met 31 Mei. De bon geldt ook voor gezins- Waseh per 20 kilogram droog wasch- goed. De wasscherij! moet dezen boinl innemen. Varbetarlng van grond na zllta inundatie Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal op 30 April te Krui- ningen een stemming van landeige naren, ingevolge de Ruilverkave- lingswet, worden gehouden over een plan tot ruilverkaveling in het wa terschap Kruininger-, Olzende- en Sint-Pieterspolder. Dit plan betreft een voor de bodem productie belangrijk gebied van niet min der dan 1500 ha., dat door middel van herverkaveling een aanzienlijke verbete ring kan ondergaan. Van het plan zijn alleen uitgezonderd de bebouwde kom men van Kruiningen en Oostdijk, bene vens den (110 ha. grooten) Sint-Pieters polder, die aan één eigenaar behoort, goed verkaveld is en voldoende wegen en waterlossingen heeft. Het poldercompl^x, dat voor ruil verkaveling in aanmerking komt, is bij wijze van Defensie-maatregel, in Mei van het vorige jaar geïnundeerd. De inundatie had een bijzonder karakter, daar zij geschiedde met zout water. Hierdoor moeten, bij het ongedaan-maken van haar gevolgen voor den grond, spiciale moei lijkheden worden overwonnen. Het Bureau ontruiming een afdeeling van het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening bereidt dit nuttige werk voor. Deze arbeid beperkt zich niet tot herstel van de schade, aan de landerijen door de Defensiemaatregelen veroorzaakt, maar draagt tevens in aanzienlijke mate tot verbetering van het terrein bij. Dat de verbeteringen o.a. door middel van ruilverkaveling tot stand moeten komen, geeft VI an dit werk een bijzonder ka rakter. De herverkaveling zal haar beslag moe ten hebben gekregen, voordat andere ver beteringen een feil kunnen worden. Daar om heeft de Cultuurtechnische Dienst, op initiatief van het Bureau ontruiming, de ruilverkaveling ter hand genomen. Deze is het middel tot verbetering niet slechts van de perceelsindeeling, maar ook van de ontwatering en het wegennet. Ruilverkaveling biedt verder het voor deel, dat de bewerking en de bebouwing van den grond kunnen geschieden vol gen.; een eenvormig plan, dat alles om vat. Daar het zoute water een ongun- stigen invloed op den bodem heeft ge oefend, mag men slechts tot op zeer geiinge diepte ploegen en eggen. En, wat de bebouwing betreft, heeft de Rijks- landbouwvooriichtingsdienst aangegeven, welke gewassen in verband met de bijzondere gesteldheid van den grond ten gevolge van de verzilting wèl en welke niet mogen worden verbouwd. Men on derzoekt regelmatig monsters van den grond om het zoutwatergehalte ervan te bepalen. Bovendien is de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst gemachtigd, twee proef veldjes aan te leggen teneinde te onderzoeken, hoe het herstel van den bodem zou kunnen worden bespoèdigd. Wordt de ruilverkaveling een feit, dan zal voorts de vergoeding van de schade zooveel mogelijk in een blijvende verbe tering van den grond kunnen worden gevonden. Zulk een duurzame verbetering is uit den aard der zaak voor bodem- j productie en voedselvoorziening van niet te onderschatten belang. En nóg een voordeel van ruilver kaveling, dat niet laag mag worden aan geslagen de bevolking van het Water schap zal daardoor in de polders kun nen blijven werken! De verbetering van de ontwatering, die op de herverkaveling zal kunnen vol gen, zal de hoog-noodige ontzilting van den grond in sterke mate bevorderen en behoort daarom zoo spoedig mogelijk te wordmi aangevangen. Evenals bij de bewerking en bebouwing van den bodem zal ook bij deze verbetering en bij den «aanleg van wegen zoo weinig mogelijk grond mogen worden verplaatst, in ver band met den invloed, door het zoute water op den bodem geoefend. VERKEER EN VERVOER Verkaoriborden motton lagar geplaatst worden Met het oog op de betere zichtbaar heid bi} nacht, is gedurende de laatste jaren reeds gestreefd maar een lagerei plaatsing va|nj de verkeersborden. In de inieu'w'e Wegenverk&ersbesdliik- king \v!orden "inplaats van de voorge schreven hoogten van 23 meter uit de Motor- en Rijwielbeschikkiing, maxi- mun-hoogten voorgeschreven, die voor borden buiten de bebouwde kommen in het algemeen miet hooger werden vast gesteld dan 1 m^ter (onderkant bord). Tengevolge vani verschillende omstan digheden is de Wegemverkeersbeschik- king echter nimmer in Werking getreden, zoodat ten aanzien van de hoogte-plaat sing van- de verkeersborden nog immer de oude bepalingen van kracht zijln. Nu sedert 1 April het gebruik van (ijlzer en staal voor palen van verkeers borden is verboden' en' lange palen van beton bij'zoinder kwetsbaar zijn, heeft de Ned. Automobielclub zich tot den secre taris-generaal van waterstaat gewend-met het verzoek de lage plaatsing thans alge meen bindend te doen verklaren. TELEGRAMMEN BOMAANVALLEN OP ENGELAND. De Duitsche activiteit in de lucht wlas in den afgeloopen nacht, inaar de Bngel- schie berichtendienst meldt, in hoofdzaak gericht op een stad aan de Engelscka Zuidkust. De vijlamdelijke luchtaanval1 op deze stad Wlas fel. Aan de SdhiofeChd N.O.-kust heeft een alleen-vliegende v'ij; andelijtke machine eenige boonman neer- ge.wlorpen. In Siet Z.W. van Engeland is het eveneens gekombn tot het neerwier pen van eenige bommen. GORT TE GIBRALTAR. Te Gibraltar is luchtalarm gemaakt, aangezien verondersteld werd dat vij andelijke du'kbooten in de omgeving wa ren. Twee watervliegtuigen werden ge lanceerd van het vliegtuigmoederschip „Argus" en twee torpedobootjagers en een duikboot voeren uit, doch keerden korten tijd later terug. Talrijke water vliegtuigen zijn in de militaire haven aangekomen en talrijke vliegtuigen van een zeer modem type zijn op het vlieg veld geland. Generaal Gort, de nieuwe Engelsche commandant, is in gezelschap van zijn staf in de sterkte aangekomen. KOUDE IN SPANJE. In Spanje heerscht een nieuwe kou degolf. Er is veel sneeuw te Madrid en in de bergen gevallen. beware men zorgvuldig I Man schrijft het A.N.P. van bevoegde zijde: Ieder hedendaagsoh burger is even vertrouwd geraakt met zijn stamkaart en andere distributiebescheiden als met zijln papieren van den burgerlijken stand, spaarbankboekje en arbeidskaart. En toch is er verschil in behandeling wiaar te nemen. Hoe zorgvuldig wordt b.v. het trouwboekje bewaard, welke voiorzorg neelmt men niet in acht als' imien het trouwboekje noodig heeft en hoe voorzichtig bergt men het weer weg na gebruik. Deze vereischte voorzichtig heid nu, wordt niet altijd betracht met brood-, vleesch-, blbemi-, textielkaarten, en dergelijke beseheiden. Tot nu toe Werdep, als geen kwade trouw kon worden aangetoond, nieuwe exemplaren uitgereikt, indien deze kaar ten Wierden vermist of in het ongereede Waren geraakt. Deze welwillende hou ding bleek echter al' heel weinig ge schikt om het publiek de wiaarde vanl zijn distributiekaarten onder het [oog te brengen. Men nam dikwijls niet eens de moeite zijin verlies behoorlijk aan 'de politiet op te geven, miaar vervoegde zich zon der meer bij het distributiekantoor. Het feit, dat men Zij'n kaarten voor niets, krijgt en zijn geld meestal in het Zweet zijns aanschijïis moet verdienen, heeft te Weinig de oogen er voor geopend, dat distributiebescheiden veelal nog belang, rijker zijn dan geld. Zonder distributie kaarten Zij'n immers de eerste levens behoeften momenteel niet te verkrijgen. Toch zal de waarde van deze papieren de bevolking duidelijk voor oogen moe ten staan. Dat de overheid de zaak ern stig opvat, blijkt well uit de bekendma king van den secretaris-generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart On van landbouw) en vis- scherij', wiaarin er op wordt g&Wezeni, dat alleen bij' absolute tovermacht zoo,- als brand of berooving, nieuw1© kaarten Worden afgegeven. Kan men geen overmacht aantoonen dan zal op vervanging van de verloren gegane kaarten niet kunnen iworden ge rekend. Van 'brandstoffen, textiel- en bloamkaartan zal! men o.m. verstoken; blijven. Welke gevolgen dit meebrengt, is zon der meer duidelijk. En toch, in wtelke benarde positie gijl look komt te ver- keeren, geen distributiedienst mag U helpen. De overheid zorgt met de uit reiking van de distributiebescheiden voor een rechtvaardige verdeeling. Wie giji Zijlt. oud lof jong, rijk of arm', man of vrtouW, allien, krijgt gij uw evenredig deel van de gedistribueerde goederen. Woest secuur met deze zoo belangrijke en kostbare papieren. Mem zij gewaarschuwd! SPORT 1-1 (1-0) Afdeeling I. KFC—'t Gooi ADO-DHC (Péijienoord-Statiom 3—1 (1—0) Afdeeling II. RFC—Haarlem afgekeurd DOS-HBS 8-1 (8-1) Afdeeling IV. NAC—Limburgia 2-1 (1-0) Roermond—BW 2—2 (0-2) NOAD>—Helmond 2-2 (0-1) EindhovenMVV 6-0 (1-0) Afdeeling V. Lceu'wardenBe Quick 1-3 (1-1) Velocitas—Sneek 2—1 (1-0) Achilles—Heerenveew 1—1 (0-1) GVAV-HSC 2-4 (1-1) SCHOOLVOETBAL. De uitslagen van de twee laatst ge speelde wedstrijden zijn: Sohool B II—Chr. 8ohool II 2—1 RK. Sohool—Chr, Sohool I 3-0 De eindstand 'vkn het tonrnooi luidt als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt, v. t. Sohool BI 5 5 0 0 10 27—0 Sohool A 5 4 0 1 8 42—2 R.K. Sohool 5 2 1 2 5 5—14 Chr. Sohool 1 5 2 0 3 4 17—20 Sohool B II 5 1 1 3 3 3—17 Chr. Sohool II 5 0 0 5 0 1—42 Naar aanleiding van dezen stand dient te worden opgemerkt dat Sohool B 1 kampioen werd doordat baar achterhoede verreweg de sterkste was van allen. Er werd dan ook geen enkel doelpunt tegen haar gescoord. Hierop strandde ook de aoders zoo goede voorhoede van sohool A. Verder kwamen de elftallen van de Chr. Sohool vaak zeer onvolledig op. Anders hadden deze zeker betere resultaten ge boekt. Alles ia verder in de beête orde verloopen en de organisatoren kannen met voldoening op dit tonrnooi terugzien. -Een woord van dank aan het adres van het bestuur van het Sportpark //Bannink" is zeker ook op zijn plaats, Stoombootdlenst Zierlkzee- Rotterdam APRIL 1941. Van Zierikzee: Van Rotterdam: D. 29 D. 1 'sm. 8,30 i V. 2 M. 5 8,30 Tien geboden voor den wielrijder 1. Zorg, dat de bandien steeds goed op spanning ziijtn. biet te hard 'en nigt te zacht. 2. Belast het rajtwüiel niet 4e zwaar. Op een bakfiets nooit meer dam 500 k.g1. laden, op leem pers omenrijwiel geen groo- te kinderen moe achterop memen. 3. Zorg, dat de velgranden niet bemest Zijd. 4. Rem vooral niet te sterk, daar dit veel Wrijving en dus grooter slijtage geeft. 5. „Neem" geen stoepjes. 6. Zie toie, dat de wielen sporen. 7. Smeer met spaarzame hand, opdat de oli© de rubber niet aantast. 8. Rijd nimmer door op een lekken of leegloopenden band. 9. Vergewis er u van, dat de dynamo, juist gesteld is, zoodat de buitenband niet onnoodig slijlt aan den zijkant. 10. Onderwierp uw r'ijlwiel eenmaal per maand ,aan eeun grondige revisie, hetzij dat ge dit Zelf doet, hetz'ijl dat ge er den vakmian bij' haalt. D. 29 'sm. 12,- D. 1 V. 2 H 12,- M. 5 ADVERTENTIES Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden ven Mejuffrouw CORNELIA HOOGERWERF, in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, Fam. M. O. KLOET. Zierikzee, April 1941. Heden nam de Heere tot zioh onze geliefde weldoenster, Mejuffrouw CORNELIA HOOGERWERF. in den ouderdom van ruim 72 jaar. Wed. O. KLEPPE. K. NOLET. Zierikzee, 25 April 1941. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 April. AARDAPPE LEN. Bintjes f3.69; Zeeuwlsche blauwe j f4.04; Industrie f3.69; Alpha's f3.69; Be- i velanders f3.34 per Hectoliter. VLAS. 6850 blauw f 1—1,40; 3370 wit f 1—1,45; 4480 geel f 1—1,45 2970 dauw- root f 0,85-1,15. Het luchtwapen heeft gisteren den uit Griekenland vluchtenden Engelschen weer zware slagen toegebracht. Vier schepen van 22000 B.R.T. werden vernietigd en tien schepen van te zamen 80.000 BJR.T. beschadigd. Vandaag zijn bij de achter volging een kruiser tót zinken gebracht, twee kruisers beschadigd, een koopvaar der van 5000 B.R.T. vernietigd en tien schepen van 75.000 B.R.T. beschadigd. Schweizer Press Tel. meldt uit Kopen hagen, dat nu plannen zijn ingediend voor den aanleg van een brug van Kopen hagen naar Malmö over de Oere- 1 s u n d, alsmede een plan voor een ver- keerstunnel en yel den grootsten ter wereld, eveneens van Kopenhagen naar Malmö, onder de Oeresund door. Dit werk zal ongeveer 118 millioen kronen kosten en 2000 arbeiders zullen er zes jaar aan bouwen. De lengte zal totaal ruim 12 km bedragen. Voor de zeer vele blijken van b'langstelling, ondervonden bij onze 50 jarige Eohtvereenigiog, betuigen wij onzen harttlfjken dank. Zierikzee, 28 April 1941. L. JONKER. M. JONKERKristalijn. De wnd-Bnrgemeester-Strandvon- der van Duivendijke roept voor de eerste maal op tot reclame: recht hebbenden op strandgoed, t.w. twee reddingssloepen, waarvan één ge naamd «Sigurds Faulbaums", palen, planken, battings en eenig wrakhout, aangespoeld aan de zeedijk alhier. Daivqndijke, 26 April 1941. Opgelet I Winter dienst iederen Dinsdag 9L/S4 uur: Goes Wijngaardstraat 13 Donderdag 8 Mei 113 uur: Bergen op Zoom hótel Remmers, Stationsplein Te koop gevraagd 2 wille Gait Jas, 7 dagen oud, met opgaaf van prijs. Br. onder lett, F, VOLKERI, Sohuithaven. 2e opvoering Donderdag 1 Mei a.s. Concertzaal, Zierikzee aanvang 7.30 uur precies Welwillende medewerking van een groot Amusementsorkest Prijien f 1,25, f 0,90, f 0,60 Wéér loopt het storm dien avond. Voorkomt nu teleur stelling en koopt heden nog uw plaatekaarteD. Kaarten en plaatsbespreking è-10 et uitsluitend bij FIRMA PIET OCHTMAN, Nobelstraat BEKENDMAKING De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat militairen van Land- en Zeemacht, die gedarende de oorlogsdagen in hnn mobilisatie standplaats of aan boord van han schip particuliere eigendommen ver loren hebben, zioh per brief of briefkaart kannen wenden tot den Secretaris van de Sohade-enq^ête- commissie voor militairen te velde, Javastraat 4, te 's-Gravenhage, met verzoek om toezending van een aan gifteformulier. Belanghebbenden die nen hun naam en adres duidelijk te vermelden dat de termijn binnen welke het aanvragen van aangifteformulieren dient te geschieden, tot 1 Mei 1941 wordt verlengd dat ook de nagelaten betrekkingen van gesneuvelde militairen zioh kannen wenden met een verzoek om toezending van een aangifte formulier tot bovenstaand adres. De Burgemeester voornoemd, 8CHÜURBEQUE BOEIJE Zierikzee, 26 April 1941. vanaf 16,95 Gongslag 13,95 Zonder slag 8,95 Roime sortering in bijpassende zijstukken, als vazen, pullen en obroomkandelaars. Bezoekt onze modern ingerichte toonkamer. Aanbevelend, R. v. d. BIJL Zn. Appelmarkt, Zierikzee. Van 1-4 regels f 0,10 Uw RIJWIEL door het RIJWIELHUIS opnieuw met de lakspuit behandeld, krijgt U als nieuw terug. Speciale inrichting. Vlugge afwerking. Billijke prijzen. RIJWIELHUIS, Zierikzee Te koopEen Huisorgel met mooie muziekklank. Br. onder No. 10, Bureau van dit blad. Te koop: Een 2-wielige Hitte Negotie wagen met open laadbak, ookgesohikt voor groote handwagen. K. Saman Fz Molenstr. D 119, Zzee. Te koop wegens aanRoha'fing elec- trisoheEen goede Waschmachine. 3 jaar gebr., met wringer, bij J. L. v. d. Berge, Bouwmaneweg, Haamstede. Te koop gevraagdEen gebruikte dooh in goeden staat zijnde Jongeiis~ fitts. Brieven onder lett. K, Bureau van dit blad. Ausweis verloren. Tegen belooning terug te bezorgen Bureau van dit blad. Te koop 7-weeksche Biggen. TEN HAAF, Platteweg, Voor billijken prijs te koop, zoo goed als nieuw2 Korfballen mm 2 Korlbalmanden. Hulppostkantoor Oosterlaod.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 3