BRANDKASTEN KLUISDEUREN A. Timmerman Cz. Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zondag 27 April HILVERSUM I. 415,5 M. Nederlandsch programma. 8 'gram.; 8,30 BNO: nieuwsberichten; 8,45 gram.; 10,55 Mozart-concert (opn.); 12 gram.; 12,42 Almanak; 12,45 BNO: nieuws- en econo- I nomische berichten; 1 zang met piano- begeleiding; 1,45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde; 2 Amusementsorkest; 2,45 voor de boeren; 3,30 Uit Berlijn: 71e verzoekconcert voor de Dultsche Weermacht; 6 voor de (kinderen; 6,30 Re vue-programma; 7,30 viool en piano; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 spiegel van den dag; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 Omroeporkest; 9,46 BNO: Engelsche be richten; 10 BNO: nieuwsberichten, slui ting. I HILVERSUM II. 301.5 M. Nederlandsch programma. 8 orgelcon cert (opn.); 8,30 BNO: nieuwsberichten; 8,45 gram.; 9 Studio-Vroegdienst (voor bereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 10 gram.; 10,45 Revida-sextet11,30 kin derkoor „De Merels"; 12 „Kent gij Uw Bijbel?" (gr.pl. voorbereid door de Christ. Radio-Stichting); 12,15 Bach-can- tate (opn.); 12,45 BNO: nieuws- en eco- nomische berichten; 1 Musiquette; 1,50 gram.; 2 „Die Meistersinger von Nürn- berg (opn.); 4 Ned. Herv. Kerkdienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting); 5,30 sportuitslagen; 5,35 Montmar- tre-prcgramma; 6,15 pianovoordracht; 6,45 j sport van den dag; 7 radiotooneel; 7,25 1 schrammelkwartet; 7,45 sportwetenswaar- j digheden; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 8,30 Omroeporkest en dames- en J mannenkoor; 9,30 radiotooneel; 9,45 gr.; 10 BNO: nieuwsberichten, sluiting. Maandag 28 April HILVERSUM I. 415,5 M. Nederlandsch programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberich ten; 8,15 dagopening (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 8,25 gew. muziek (gr.pl.)8,45 gram.10 Gerard Lebon en zijn orkest; 10,20—10,40 decla matie; 11,15 viool en piano; 12 De Ram blers; 12,30 gram.; 12,42 Almanak; 12,45 BNO: nieuws- en economische berichten; 1 De Romancers; 1,30—1,45 gram.; 2,10 voor de vrouw; 2,30 Melodisten en het Rococo-octet; 3,45 gram.; 4,30 Muzikale causerie; 5 gram.; 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 gr.; 5,45 orgelspel; 6,15 boekbespreking; 6,30 Omroeporkest; 77,15 BNO: economische vragen van den dag; 7,45 gram.; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 spiegel van den dag; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 „Die westdeutsche Kammermusikvereiniging" 9,45 BNO: Engelsche berichten; 10 BNO: nieuwsberichten, sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. Nederlandsch programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 BNO: nieuwsberich ten; 8,15 gram.; 10 morgendienst (voor bereid door de Christ. Radio-Stichting); 10,20 pianovoordracht; 11 declamatie; 11,20 gram.; 12 berichten; 12,15 Omroep orkest; 12,45—1 BNO: nieuws- en eco nomische berichten1,30 orgelspel; 2 De Haarlemsehe orkestvereeniging3,30 huis houdelijke vraagbaak; 3,45 gram.; 4,30 voor de jeugd; 5 vertelling (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting); 5,15 BNO: nieuws-, economische- en beurs berichten; 5,30 ensemble Tonny Roxini met piano-intermezzi; 6—6,15 gesprek ken met luisteraars (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 6,45 „De orga- .nisatie der gilden"; 7 BNO: Friesch praatje; 7,15 zang en piano; 8 BNO: nieuwsberichten; 8,15 spiegel van den dag; 8,30 Omroeporkest; 9,30 voor de ouders; 9,45 reportage; 10 BNO: nieuws berichten, sluiting. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en de raad ook niet. De heer Groenendijk vestigt nog de aandacht op het tandheelkundig onder zoek der schoolkinderen. Do voorzitter antwoordt, dat B. en W. de geheele kwestie van het geneeskundig schooltoezicht onder het oog hebben gezien, doch dezo voorloopig geheel op zijn beloop willen laten. In een conferentie met den wnd. commissaris is spr. ook aan geraden op het gebied van schoolartsen- diensten enz. in het algemeen nog niets te doen, aangezien dit van provinciewege geregeld zal worden. De heer van der Wolf merkt op, dat op de R.K. school de kinderen op gere gelde tijden hun gebit door een tandarts laten cor troleeren. Indien noodig krij gen de ouders een wenk. Dit werkt heel goed en misschien dat deze wijze van hendelen uitgebreid kan worden tot andere scholen. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Vrijdag 25 April Alle leden aanwezig. Voorzitter: de burgemeester, Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije. Bij de opening van de vergadering richt de voorzitter eenige woorden van gelukwensch tot den heer Erasmus met diens benoeming elders, doch spr. drukt er mede namens den raad zijn spijt over uit, dat de heer Erasmus de meente gaat verlaten. Spr. hoopt even wel dat in een volgende vergadering nog een officieel afscheid kan volgen. De heer Erasmus dankt voor de woorden tot hem gericht. Naar aanleiding van het jaarverslag 1940 van het Gemeentemuseum in formeert de heer Groenendijk, hoe het met de uitbreiding van het museum staat. De voorzitter antwoordt, dat hier aan nog steeds gewerkt wordt, doch dat hij de commissie er op attent zal maken, dat de raad in deze op spoed aandringt. Naar aanleiding van het verslag van de Commissie van Toezicht op het L.O. over 1940 zegt de voorzitter, dat B. en W. de opmerkingen omtrent het behang van de kamers der schoolhoofden, de banken enz., in handen van de Com missie van Fabricage willen stellen, op dat deze bij haar rondgang een en ander eens ter plaatse kan onderzoeken. De heer Enzlin verklaart hiermede ac- coord te gaan, doch zou met enkele zaken, b.v. het achterplein van school B, niet lang willen wachten en wat de commissie noodzakelijk acht, zoo spoedig mogelijk verbeterd willen zien. De voorzitter zegt toe hierover in Mid delburg te zullen spreken. Van den heer Gerritsen is een schrij ven ingekomen, waarin deze bericht, dat hij ontslag neemt als voorzitter van de Commissie van Toezicht ,op het L.O. De voorzitter zegt dit ontslag zeer te be treuren en hij dankt den heer Gerrilt- sen voor de moeite die hij zich getroost heeft in het belang van het lager on derwijs. De heer van Duin verklaart als wnd. voorzitter dezer commissie den heer Gen itsen in het openbaar ook dank te willen zeggen voor zijn stuwende kracht in het werk- van de commissie. Vol enthousiasme heeft deze steeds zijn vol le kracht er aan gegeven en het heeft nimmer aan hem gelegen dat de com missie niet meer kon bereiken. De com missie betreurt het ontslag dan ook ten zeerste. Het hoofdmotief tot het ontslag moet de commissie tot haar leedwezen on derschrijven, doch spr. drukt de hoop uit dat de commissie steeds op aller medewerking zal mogen rekenen en dat niet meerdere leden het voorbeeld van dhr. Gerritsen zullen volgen. De heer Gerritsen verklaart dankbaar te zijn voor deze vriendelijke woorden. Hij is steeds met genoegen voorzitter geweest en de leden hebben ook steeds op buitenge wone wijze medegewerkt. Spr. brengt dan ook hulde aan de geheele commissie voor de wijze waarop zij steeds haar taak heeft opgevat. Betreffende het schrijven van den direc teur van het rijksinstituut voor zuive ring van afvalwater zegt de heer Enzlin dat hij tegen de -gevraagde bij drage in de kosten ad. f500 is. Spr. was en is tegen de rioleeringsplansnen in het algemeen en bovendien betreft het dan hier alleen nog maar een onderzoek, terwijl er ook nog een rekening vam de MABEG te wachten is. Hierbij komt nog dat spr. van de geheele zaak niets ziet komen. De voorzitter zegt het bedrag ook hoog te vinden, doch werk moet betaald worden. Bovendien betreft het hier een uitvloeisel van een raadsbesluit. De heer Enzlin zegt geen stemming te verlangen, doch hij wenscht beschouwd te worden als tegen de bijdrage te heb ben gestemd. Z.h.s. wordt de bijdrage ad. f500 ten slotte verleend. In de com missie tot nazien van de rekening van de vereeniging „Het Groene Kruis" be noemt de voorzitter de heeren Groenen dijk, van der Wolf en Bij de Vaate. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat er een toenemend streven gaande is om tuinen voor schooltuintjes te gaan inrichten en daarom is den ge meentebouwmeester opgedragen een on derzoek in te stellen naar een hiervoor geschikt terrein. In de gemeente zouden hiervoor twee terreinen in aanmerking komen en wel in de buurt van het Sas, resp. verpacht aan de Wed. G. v. d. Hoek en W. ten Haaf. De pacht moet evenwel tijdig worden opgezegd en spr. verzoekt den raad zich uit te spreken of hij het wenschelijk acht dat een van deze terreinen hiervoor in gebruik wordt genomen. i i De heer Bij de Vaate verklaart het wen- -schelijk te vinden dat de commissie van Advies inzake Lan-dbouwaangelegenheden in deze nog eens gehoord werd. Deze kan wel andere terreinen op het oog hebben en bovendien komt het er op aan zoo min mogelijk menschen te bena- deelen. De voorzitter antwoordt dat er niet9 tegen is dat de commissie deze kwestie ter hand neemt maar het op zeggen van de pacht dringt tot spoed. De heer Gerritsen vraagt of er wel lief hebberij voor zal zijn. Bovendien is het Nutsdepartement er ook nog met zijn schooltuintjes. Deze grond zou er b.v. ook voor gebruikt kunnen worden. De voorzitter merkt op dat niet de gedachte voorzit om het Nutsdepartement te be- nadeelen, doch van hoogerhand wordt het inrichten in de hand gewerkt. Er wordt een bepaalde leerkracht aange wezen, die er telkens met een klasse heengaat. De heer Groenendijk is van oordeel, dat als het niet noodzakelijk is men er niet aan moet beginnen en men moet oppassen voor het dupeeren van pachters. De heer Bij de Vaate dringt er nogmaals op aan dat de Landbouwcom- missie deze geheele zaak eens grondig onderzoekt en in de volgende vergade ring haar advies uitbrengt. Weth. de C/i-wtijlst nog leens op den opzeggingstermlijb va|n de pacht en dringt er op aan dat de raad B. en W. mach tigt de pacht van het door hen geschikt gevonden stuk op te zeggeln. De v:orz. zou het beter achten dat in beginsel besloten "werd de pacht op te zeggen. Vindt de commissie dit stuk niet goed of een ander stuk beter dan kan de opzegging weer worden ingetrokken. Na nog eenige bespreking 'wordt z.h.st. aldus besloten. Naar aanleiding vam het in de vorige vergadering beslotene iirtóake de verlai- ging van de erf pachtsom van de grond van een gedempte sloot. toebehoor%ide aan m/evr. de Wied. Plaiating, deelt de v.iorzitter miede, dat B. en W. het er niet over ieems konden worden, welk bedrag aangehouden moest worden. Nu pas is in deze zaak opheldering geko men 'en is gebleken, dat men zich moet houden aan de som van' f32 per jaar i.p.v. f 40. Spr. stelt voor niet conform het oorspronkelijke voorstel vajn B. en W. afwijzend te beschikken, maar het verschuldigde bedrag te stellen op f32 per jaar (Zijlndie 4 pet. rente vaini f800). Na -eenige bespreking, Waarbijl verschil lende leden verklaren deze som alles zins billijk te vinden-, Wlordt dit vQOirstel z.h.st. aangemiomiqn. Hierna deelt da voorzatter miede, dat d« m*lkvoorz'wnirg op da icholan ha 6 fcvlek'en stopgezet is moetem- worden in verband imiet de melkdistributie. Spr. betreurt zulks ten zeerste, te meer daar Winterhulp hiervoor een subsidie vam1 f 500 had verstrekt, Spr. zal in D-en Haag contact zoeken miet het comité voor SdboioJmjelkvoorZienimg idn Zien Wat er aan te doen is. Vooirts hebbem B. en W. gesproken over het inrichten' van eem Centrale Keuken. Ijn beginsel voel den B. ieti W. hiervoor miet veel, maar in Middelburg b.v. is een centrale keu- ken ingericht miet het oog op een even- tueele volgende oorlogswinter, die groo- te moeilijkheden voor de brandstoffem- voorZiening voor koiokdoeleimden kam me debrengen, bemev-ems 'moeilijkheden' voor den aankoop vain groenten e.d. Dergelijke keukens 'wlorden vam regee- rings'wiege opgericht, terwijl het Rijk de exploitatiekosten betaalt, plus 75 pet. van het verlies. Waar de bevolking hier hoofdzakelijk 1 andblOiuWblevolking is, ach ten B. ien W. een dergelijke keuken miet noodig, maar misschien zou vain gemeen tewege er een kunh'en worden ingericht. Aan de leveranciers Zou rente over hot aangekochte materiaal kuninien wordem be taald Wat echter later weer van de hand zou kumnemi Worden gedaan-. Spr. wil deze zaak in den Haag eens persoonlijk gespreken miet de daarvoor vam Rijks wege opgerichte instantie. Over het schrijven vam Ged. Stateni inzake de gaiiarwarming op fchool B verklaart de lA-orztitter zeer teleurgesteld te Zijln. Daar er geen beroep in deze mo gelijk is, hebben B. en W. eem schrijven gericht tot Ged. Staten, Waarin zij' eens onderhoud aanvragen over deze kwiestie, Waarbij' ook de Directeur van de Gas fabriek tegenwoordig Zal zijln. De heer Gerrits&n zou Ged. Staten mede willen 'deelem, dat de raad vam het Stopwetje niets afwist ien inleende te handels in het belang van het kind en van de ge meente en overtuigd Was van de goed keuring van Ged. Staten. De voorzatter zet de strekking van het StopWietje uiteen. Dit werkt met terug werkende kracht -eirw verbiedt de gemeen ten tot 1 Januari 1942 uitgaven te doen voior stichting, uitbreiding, verbouwing of verandering, uitgezonderd im geval vam oorlogsschade ion als het lichamelijke oefening betreft. Langs eem anderen weg zal men toch tot het beoogde doel moe ten zien te geraken. De beer Groenendijk vraagt of er vanwege Ged. Statem een onderzoek is ingesteld, waarop de voor zitter antwoordt dat Ir. Witteveein en de inspecteur de heer Kuiper ter plaatse aanwezig zijln geweest. De inspecteur stond aam' de zijde vam B. an W. eni den raad. Die heer Groenendijk zegt h^t vreemd te vindem', dat, ondanks alles, Ged. Staten er afwijkend tegenover staan. Na nog eenige discussie zegt de vozrë. Contact te zullen- zoeken hiiet den In specteur ten in Middelburg zdjln best te Zullen doian. Naar aanleiding vam diverse verzoeken tot vermindering of ontheffing van schoolgelden besluit de raad con form' het advies van de Commissie deze te verteenem. Dan bespreekt de voorzitter nog de nieuWie voorschriften voor huurders van Jhuizen tan aanzien van Wandgedierte. Hiervoor is in deze gemeente geen des kundige aamwiezig. B. ien W. zdjb nu in cointact gekomen met een' firma in Vlaardingen, die iemand (hiervoor WÜ op leiden voor een bedrag ad f100. Ook hebben B. elm W. Zich hierover in ver binding gesteld niet buitengemeenten, doch hiervan zijln geen bevredigende be richten binnengekomen. B. en W. stellen nu voor iemand hiervoor te laten oplei den. De raad gaat hiermede accoord. De rekening van den Vleesdhkourings dienst over 1940 Wordt z.h.st. goedge keurd. De bijldrage van Zierikzee ble draagt f3884.61. De rekeningen van de Bewaarscholen over 1940 Worden imi handen gesteld van een commissie bestaande uit de heeren Groenendijk, V-erbeek en van den Houten, Namens de commissie tot nazien van de rekening van het Burgerweeshuis over 1940 brengt de heer den Boer verslag uit. De commissie adviseert tot goed keuring, waartoe de raad z.h.s. besluit Ook de begrooting wordt z.h.s. goedge keurd. Twee wijzigingen in de begroo ting 1940 en twee in de begrooting 1941 gaan onder den hamer door en ook de vergoedingen voor de Bijzondere ULO- school over de jaren 1938, 1939 en 1940 worden tot de reeds gepubliceerde be dragen vastgesteld. De uitgaven voor het Vakonderwijs over 1940 worden vastge steld op f 2,40 en enkele wijzigingen in de verordening op de gemeentepolitie worden z.h.st. goedgekeurd. B. en W. stellen verder voor toe te treden tot een gemeenschappe lijke regeling van gemeeenten wat f 1,50 per jaar per 1000 inwoncs vordert met een minimum van f 5.—. Ook hiermede gaat de raad accoord. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W., om aan den Concierge van het stadhuis een vergoeding van f 120 per jaer toe te kennen voor het schoon houden van het gemeentehuis, vraagt de heer Groenendijk of de kans bestaat dat Ged. Staten dit niet zullen goedkeuren. De voorzitter antwoordt, dat het hier geen loonsverhooging betreft,, doch dat het bedrag een vergoeding is voor een werkvrouw. De heeren Groenendijk en Erasmus zeg gen dit niet uil het v-oorstel te hebben kunnen lezen, waarop de voorzitter nog mededeelt, dat de post op -die begroo ting komt en dat zij aan Ged. Staten zal worden toegelicht. Z.h.s. keurt de raad vervolgens het voorstel goed. Aan den wnd. secretaris wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. een toelage toegekend, gerekehd naar een bedrag van f1300 per jaar voor meerdere werkzaamheden. Het voorstel inzake de wijziging van de varordaning op hat bagravrn ontlokt eenige discussie. De heer Gerritsen heeft bezwaren te gen de bepaling inzake het onderhoud der graven, welke de heer van der Doe evenwel zeer logisch vindt, daar z.i. de gemeente in deze het monopolie moet hebben o.m. met het oog op het aanzien van de begraafplaats. Weth. Calshoek zet uiteen hoe deze bepaling indertijd tot stand is gekomen waarmede een uniforme regeling is be reikt. j De heer Verbeek vindt de beperking in deze ook wel wat al te groot en ook de heer Groenendijk is geen voorstander van de verplichting. j De heer Gerritsen herhaalt dat men de menschen moet vrij laten, doch er kan een bepaling worden gemaakt dat men het slechts door die personen kan la ten uitvoeren, die zijn toegelaten door I B. en W. De heer Groenendijk ziet hierin de mo gelijkheid van concurrentie. De heer Enzlin zegt 't toe te juichen, dat het on derhoud via de gemeente geschiedt, daar dit o.a. goed toezicht waarborgt. j De voorzitter stelt voor het desbe- treffende artikel dan zoo te wijzigen, dat men het onderhoud 'kan opdragen aan derden voor zoover -deze 'daartoe zijn toegelaten door B. en W. De raad vereenigt zich z.h.s. met deze redactie. Bij het voorstel van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van den Waagmeester, verklaart de heer Bij de Vaate, dat het aan de tarieven van -de Waag ligt, dat de beesten elders wor den gewogen. De voorzitter antwoordt dat B. en W. de tarieven hebben beke ken, doch daar het hier -een belasting tarief betreft is men in deze gebonden aan Ged. Staten. De heer Groenendijk geeft tariefsverlaging in overweging. De heer Verbeek vraagt of het nut heeft dat de Waag als zoodanig blijft bestaan. De heer den Boer zegt te vreezen dat er met wijziging van de tarieven toch geen verandering zal komen en adviseert lie ver den Waagmeester op wachtgeld te stellen. Dan kost het wel hetzelfde be drag, doch de toestand is zuiverder. De heer Groenendijk zou de Waag in geen geval willen opheffen, daar men ook in de toekomst moet zien. De heer Bij de Vaate zou gedurende de oorlogspe riode den hulpweger dienst willen laten doen. De heer Gerritsen dringt er op aan, dat getracht wordt zooveel moge lijk geld van de Waag binnen te krijgen. De heer Enzlin verklaart zich tegen het ingediende voorstel-, daar hij vreest dat hier een precedent wordt geschapen. De afslager van de Vischmarkt en de Ha venmeester kunnen voor het zelfde ge val komen te staan. Liever zou spr. f 125 geven. De heer Gerritsen is het met den vorigen spreker eens, maar zou toch f175 willen geven met de mede- deeling, dat het een tegemoetkoming is. De voorzitter stelt ten slotte voor f175 toe te kennen voor 1941, waarmede de raad zich vereenigt. B. en W. zullen verlaging der tarieven onder het oog zien. De door B. en W. voorgestelde bijdrage ad. f75 aan de applicatiecursus voor on derwijzers wordt z.h.s. verleend en ook het voorstel inzake extra-hulp aanwerk- loozen- ontmoet geen bezwaar, evenmin als de voorgestelde wijziging in de ver ordening op de heffing van kaaigeld. De wijziging in de algemeene politiever ordening gaat evenzoo onder den hamer door. Dan volgt da rond-raag De heer bij de Vaate vestigt -de aan dacht op den toestand, waarin de wa terplaats op de Schuithaven verkeert en dringt er op aan dat deze vooral tegen den Donderdag goed schoongemaakt Voor MARTENS' DOETINCHEM naar Firma Zierikzee - Tel. 110 wordt. De voorzitter zegt toe hierover te zullen spreken. De heer den Boer be spreekt den toestand van een deel (plm. 200 meter) van den Schouwschen Dijk, dat totaal stuk gereden is en onbegaan baar is. De voorzitter zegt toe dit te zullen bekijken -en te bespreken of het geëffend en bezaaid kan worden. Verder bespreekt de heer den Boer het Halve Maantje, daar het hem opgevallen is dat er van gemeentewege aan de zijde van de woning van Mevr. Fokker, afval in geworpen is. De voorzitter antwoordt dat aan Ged. Staten toestemming is ge vraagd om de toestand nog een jaar zoo te laten, daar -de vrijkomende grond voor rioleering zou moeten worden ge bruikt. Ook Weth. Catshoek en de heer bij de Vaate komen er tegen op dat er afval uit het Slingerbosch e.d. in worden gegooid, waarna -de voorzitter toezegt hierover te zullen spreken. De heer Ver beek zou gaarne zien dat er hier even als in vele andere plaatsen schuil plaatsen-voor de luchtbescher ming werden ingericht, b.v. in het cen trum der stad. De voorzitter zegt toe hierover advies te zullen inwinnen. De heer van Duin vraagt naar de Maréchaus- séekazerne. De voorzitter antwoordt dat men van den Rijksgebouwendienst het gebouw heeft bezichtigd. Dit zal ver bouwd moeten worden, doch spr. ver wacht de manschappen per 1 Mei. De heer Groenendijk informeert naar den toestand van het brandweer- materiaal en vraagt of de autospuit kan uitrijden als het noodig is. De voor zitter .antwoordt dat alle materiaal nog niet is aangekomen, daar het moeilijk te krijgen is. Met de aanwezige slangen kan men overal in de gemeente komen. Bovendien zal -de gemeentebouwmeester een rapport opmaken over het maken van geulen in de Oude Haven. De heer Verbeek geeft over een en ander ook een uitvoerige toelichting, waarna de heer Groenendijk er nog eens op aan dringt, dat alles in het werk wordt gesteld om "het benoodigde ma teriaal te krijgen en dat er steeds goed contróle op wordt uitgeoefend, wat de voorzitter toezegt. Verder bespreekt de heer Groenendijk de indertijd gedane toezegging aangaan de een bespreking cup het departement over "de loonregeling van den ambtenaar voor de werkverschaffing, daar de raad indertijd dit loon heeft verhoogd. De voorzitter antwoordt, dat deze kwes tie nog steeds hangt, doch dat een be slissing eerlang stellig te verwachten is. Verder zet spr. uiteen, hoe het in de toekomst worden zal, daar de arbeids bemiddeling Rijkszaak wordt. In dit verband wijst de heer bij de Vaate nog eens op een stuk weiland aan het Eerste Weegje, in pacht bij G. Hagesteijn dat nog steeds niet geëgaliseerd is. De voorzitter zegt toe dit te zullen onder zoeken, evenals de kwestie dat de loons verhooging van den ambtenaar voor de werkverschaffing van terugwerkende kracht zal zijn. Naar aanleiding van de nieuwe rege ling van de brandstoffendistributie, voor hen, die voor koken aangewezen zijn op vaste brandstof, vraagt de heer van der Wolf of er voldoende kooktoestellen op de gasfabriek aanwezig zijn. De voor" sitter zal dit met den directeur der gasfabriek bespreken. Daarop volgt slui ting der vergadering. BUGRH. Onze dorpsgenoot, -de heer I. W. Bakker, thans tijdelijk hoofd d-©r O.L. School te Poortvliet, komt voor als n'o. 1 op de voordracht voor onderWij'zer te T-epnieuziöni. RENESSE. Hoewel reeds eenige jarOn, geprobeerd is hier een Korfbalclub op te richten, schijlnien de dit jaar te onder nemen) pogingen meer succes op te le veren. Nieuwe ledein' kunnen zich nog tot 4 Mei opgeven bij! Iirna de Nooijer en Rinus Telle. NOORDGOUWE. De Voorzitter van het Hoofdstembureau heeft in de vacature ontstaan door het overlijden v,an dhr, G. Dalebo-ut, tot lid van dom gemeente raad benoemd verklaard dhr. Joh. L. Vis. Dhr. Vis heeft deZe benoeming aange- nomen-,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2