Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Ir. M. de Vink, hoofd van de inspectie van dan rijksdienst voor de werkverruiming in Zeeland, is benoemd tot hoofd van de inspectie vajn dezen) dienst in Zuid-Holland. In de plaats van dan heler De Vink is in Zeeland bewoömd ir. A. M. Cor- nelissen, thans adjunct.inspecteur in het district Drenthe. (PZC) ST.-ANNALANDi- Aan de O.L. SOwA z'ijln voor den nieuwen cursus 22 leer lingen toegelaten', terwijl' 9 kinderen de school verlieten. Aan de Bijlz. School; zijtn deze aantallen; resp. 27 en 10. ST.-MAARTENSDIJK. Dinsdag 8 April hield de Coöperatieve electrische cen trale te dezer plaatse een buitenge wone algemeene ledenvergadering. Mede in verband met het belangrijk toegeno men getal aansluitingen gedurende het verloopen half jaar, zag het bestuur zich geplaatst voor het feit uit te zien naar mogelijkheden het bedrijf in stand te houden. Het ging thans om aankoop van een zuiggasmotor met generator. De vraag of een lichte dan wel zware mo tor zal aangekocht worden is afhankelijk van een al of niet aansluiting van het Dieselgemaal. Na uitvoerige besprekingen werd het bestuur een blanco-crediet ver leend tot een bedrag van hoogstens f 40.000.—. STAVENISSE. De gemeentepolitie heeft bijl den slager J. K. een frauduleus ge slacht varken in beslag genomen. Hei: vleesch werd onder de ingezetenen ver kocht voor 45 en 50 cent per pond'. Ambtenaren van den CCOD hebtben te dezer plaatse een twaatal paarden in beslag genonuen, daar deZe paarden zon der de vereisdhte bescheiden verhandeld waren. De paarden behoorden in eigen, dom' aan een ingezetene van Séherpe- nisse en waren tijdelijk in deze gemeente gestald. THOLEN. De slagershond op het eiland Thoilen, heeft tot de verschillende ge meentebesturen het verzoek gericht, de Woensdagmiddag aan te wijjzan als vrijle middag voor het personeel der slagers en to-t sluiting der slagerswinkels in het eiland. LAND- EN TUINBOUW Ntdarlandsche landjvugd naar Duitichland Teneinde de betrekkingen tusschen de Nederlandsche en de Duitsche boeren te versterken en om van elkanders practi- sche ervaring te leeren, zal zoo meldt de persdienst van het Ned. Agrarisch Front aan 50 Nederlandsche jonge mannen en evenzoovele meisjes uit ge-'" zinnen van boeren, tuinders en landar beiders, mits niet jonger dan- 17 jaar jaar en zelf werkzaam in land- of tuin bouw, de gelegenheid worden geboden, om een half jaar op Duitsche bedrijven te vertoeven als gast, om met het gezin mee te leven en te werken. Als richtlijnen zijn vastgesteld, dat de deelnemers open staan voor den nieu wen tijd en wat hun karakter, vakbe kwaamheid en voorkomen betreft, ge schikt zijn, om onzen boerenstand op waardige wijze te vertegenwoordigen. Alvorens te vertrekken, zullen de deel nemers gedurende drie dagen in een kamp te Lunteren worden voorbereid op hun verblijf in Duitschland. Zij zullen worden ondergebracht in Mecklenburg, Pommeren, Oost-Pruisen, Weser-Ernsge- bied Rijnland, Saksen, Thüringen; en de Ostmark. De mogelijkheid tot een en ander is geschapen door samenwerking tusschen Reichsnahrstand en N.A.F. Goense, 's-Heer Arendskerke; B. op 't Hof, Nieuvvdorp; H. van Iwaarden, Sluis; G. J. de Jager, Steenbergen; Joh. Kik, Oosterland; P. G. A. de Lange, Kam perland; J. G. van Liere, Ovezande; D. J. Lindenbergh, Wilhelminadorp; J. P. Lindenbergh, 's-Heer Arendskerke; H. Maljaars, Oostkapelle; M. Markusse, 's-Heer Abtskerke; F. A. Neeteson, Kloos- terzande; C. A. Nijsse, Borssele; P. Nijsse, Rilland; A. I. van Óverbeeke, Borssele; H. C. A. Poleij, Waarde; A. de Regt, Schoondijike; S. J. de Regt, Wissenkerke; N. M. Rensink, Benthuizen; J. P. W. C. Stols, Nieuwerkerk; L. Vis, Noord- gouwe; H. Weststrate, Waarde; C. G. D. Wisse, Kapelle; J. D. E. Wolfert, Waarde. Afgewezen: twee. Beperking van de loodglaniziekte in de gem. Nieuwerkerk en Ouwerkerk Reeds (meerdere malen is in dit blad geschreven over de loodglamsziekte der vruchtboomen, een ziekte, die de laat ste jaren in toenemende mate optreedt, vooral in pruimen e;n perziken. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een schim mel, die een bruinkleuring van het hout veroorzaakt, terwijl het blad der zieke boomen een loodachtig grijiZe verkleu ring vertoornt. De aangetaste takken en boomen sterven af. Op het doode hout van vruchtboomen, 'maar ook vajn an dere gewassen als b.v. els, populier enz., worden vruchtlichamen dier schimmel ge vormd. Deze vruchtlichamen vormen weer sporen, die voor verspreiding der ziekte zorg dragen. Op dood hout van ver schillende soorten boomein kunnen deze vruchtlichamen voorkomen, dus op al lerlei plaatsen, b.v. in houtopslag bij1 bakkerijen, werkplaatsen ©.d. op boenen, staken, palen iea hekwerken. Een zeer belangrijke maatregel om déze ziekte te bestrijden is het oprui men en verbranden van het hout waar op bovenbedoelde vruchtliehamen voor komen. Een ieder in de Gemeenten Nieu werkerk en Oosterland is, in verband imet de voor deze Gemeenten b,estaande loodglans verordening, vterplicht bovenbe doeld loodglamsziek materiaal op te rui men en te verbranden. Evenals dit het vorig jaar het geval geweest is, zal ook een dezer dagen iin de Gemeenten Nieuwerkerk ien Oosterland een begin gemaakt worden met de controle op het naleven 'der ibodglainsveonordening. Men kan dus binnenkort de voor dit doel aangestelde controleurs verwachten. Om onaangenaamheden te voorkomen, wordt ■een ieder in zijn eigen belang aamgerad'&n, het loodglanszieke materiaal dus zoo spoedig mogelijk op te ruimen en te verbranden- Alleen wanneer een ieder medewerkt kan een afdoende bestrijlding der loodglamsziekte verwacht worden, hetgeen de geheel© fruitteelt iop Schou wen en Duiveland ten goede komt. In dien noodig of .gew'enseht worden gaarne nadere inlichtingen verstrekt door de Iheeren H. J. Hage te Oosterland en W. J. v. d. Velde te Ouwerkerk, beiden Cor- pondentehi van den Plantenziektelnkudi- gen Dienst De Technisch Ambtenaar bijl den Plantenziektenkundigem Dienst te Goes, S. K. PH'AFF. Naar Reuter ImJeldt. behotort tot dé bij1 •de operaties in Li bye vermisten, ook generaal Sir Richard O'Connor, die de rechterhand was van generaal WavelL Voorts behoorden tot dé vermisten ge neraal Meaimle, de vroegere opperbevel hebber van de Britsche strijdkrachten iiti Palestina en tenslotte generaal-(majoor Gambier Parry, die chef van de Britschei militaire missie was, iwlelke destijds naar Griekenland is geweest. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 12 April HILVERSUM I. 414,4 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram. 7,45 ochtendgymnastiek; 8 gram.; 8,30 ANP: nieuwsberichten; 8,45 gram.; 9,15 voor de vrouw; 9,17 gram.; 10 her haling van avondprogramma's (opn.); 12 ensemble Rentmeester; 12,42 Almanak; 12,45 ANP: nieuws- en economische be richten; 1 Melodisten.; 1.201,40 gram.; 2 „Verzorging van den eigen tuin"; 2,20 Omroeporkest; 3,15 Esmeralda; 3,45 gr.; 4 bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting)4,20 zang met piano begeleiding; 4,40 Duitsche les in hoor- spelvorm; 5 viool en piano; 5,15 A.N.P.: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 hobo, fluit en orgel; 6,15 voor de binnenschippers; 6,30 ensemble Torrny Ro- xini; 7 ANP: vragen van den dag; 7,15 ensemble Tonny Roxini; 7,45 dichter en boer; 8 ANP: nieuwsberichten; 8,15 spie gel van den dag; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 Omroepkamerorkest9,40 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting); 9,45 ANP: Engelsche berichten; 10 ANP: nieuwsberichten, hierna: sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram. 7,45 ochtendgymnastiek; 8 gram.; 8,30 ANP: nieuwsberichten8,45 gram.; 9,15 orgelconcert en zang; 10 morgen wijding (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 10,20 gevarieerd programma (opn.); 12 berichten; 12,15 trio Jonny Ombach; 12,45 ANP: nieuws- en econo mische berichten; 1 gram.; 1,45 „Het ei in de symboliek"; 2 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest; 2,45 „Aardbevingen"; lezing; 3 Rotterdamsch Philharmonisch orkest; 3,45 gram.; 4 Amusementsorkest; 5 „De Bijb.el als boek" (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité); 5,15 ANP: nieuws-, economische- en beursberichten; 5,30 Melodisten; 6,15 Utrechtsch Madri gaalkoor; 6,45 „Tien Nederlandsche com ponisten thuis"; 7 ANP: Groningsch praatje; 7,15 gram.; 7,30 „De wijde we reld lokt"; 7,45 gram.; 8 ANP: nieuwsbe richten; 8,15 spiegel van den dag of gram.; 8,30 bonte avond; 10 ANP: nieuws berichten, hierna: sluiting. Da moord op dan Bradaschan koopman Er komt steeds meer klaarheid in den moord op den Bredaschen koopman Van Aert, die op Dinsdag 12 November van het vorige jaar ten huize van zekere S. aan de Fransche laan te Rotterdam om het leven is gebracht. De daders van het misdrijf, S. en zijh handlanger D., lijken met groote geraffineerdheid te werk te zijn gegaan. Voor het plegen van den moord heb- bben zij gebruik gemaakt van een smids hamer. Deze hamer, dien zij hadden weg geworpen, is thans gevonden. Beide man nen hebben reeds een bekentenis afgelegd Het is nu gebleken, dat de mannen den hamer eenige dagen voor het ple gen van den moord hebben gekocht. Toen van Aert, wien een partij textiel- goederen te koop was aangeboden, welk aanbod gefingeerd was, in de woning van S. was aangekomen, is hij onver hoeds aangevallen en met den hamer gedood. Het lijk is daarna beroofd van het geld en voorwerpen van waarde. Het geld werd behouden en de op het lijk gevonden voorwerpen werden ver nietigd, ten einde ontdekking van het misdrijf te voorkomen. De stoffelijke res ten van den heer Van Aert werden daarna in een kruipkelder begraven en ingemetseld. KERKNIEUWS ST.-ANNALAND. Dinsdag 15 April, des namiddags 8.10 uur, (in de Bewaarschool) ds. van der Poel van Giessendaim. ss se se se se se Als wij strijd hebben met ons geweten, is het recht onveranderlijk aan zijn kant. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 45 (snadruk verboden) Dat komt allemaal in orde, troostte de schilderes. U moet veel geduld met haar hebben. Zij heeft veel doorgemaakt en is schandelijk behandeld. Wat zij noodig heeft, is liefde en- toewijding. Die wil ik haar maar al te graag geven, maar ik zie geen kans om haar te naderen. Misschien kan ik u een vingerwij zing geven. Schenkt u haar voor Kerst mis den handschoen, dien ze Öp haar vlucht verloor! Grundtvig keek dé schilderes eénoogen. blik verbaasd aan, tmlaar daarop begon Ihij' te lachen. U bent een zeer verstan dige vrouw, juffrouw Bratt! Dank u; daar Ontbreekt helaas nog Wel het ©en en ander aan. Maar nu be gin ik het koud te krijgen. Laten, we naar huis gaan. Eetn partij' bridge zal toe wel weer over den sdhrik van de zen avond heen hielpen. Waar blijven jullie toch? ontving Rijkslandbouwwintarschool ta Goas Het diploma werd uitgereikt aan: C. W. van Belzen, Nieuw- en St.-Joos- laai'd; A. F. Blok, Krabbendijke; P. Boon man, Ovezande; Iz. de Buck, Oostkapelle; M. van Gastel, Sehuddebeurs; J. de gravin hen, toen, zij' de kaimler bin nen traden'. We wilden juist een red- dingsexpediti© uitsturen. De (notaris was ai bang, dat je imlnstelns op het dak was geklomtmen om Senta te zoeken, Ernst. Hij! heeft imle van de straat opge raapt. Ik Was juist even een luchtje gaan scheppen, verontschuldigde Senta Bratt hun lang wegblijven. Als ik nog ©en kleinigheid te eten kan krijlgém, stel ik imie straks graag als bridgepartnen beschikbaar. De gravin wees op een klein tafeltje bij' den onliur, waarop een kouden scho tel gereed stond. Senta Bratt vorzag zich van een paar slneedjes toast en, een glas Wijn ien. begaf zich, aldus uit gerust maar Amine en Doddie Hesterberg. Laatstgenoemde ziat Ijverig over een of ander borduurwerkje gebogen. Wat is dat voor een unicuim? in formeerde de schilderes belangstellend. Dat is een kussen en geen unicuim! Neem. mie niet kwalijk, maar het ziet ér zoo wonderlijk uit. Zeker een Kerstcadeau voor den stoerem Zeevaar der Jems Grottkau, bestemd om z'ijln troostelooze vrijgezellenkamer wat op te vroolijken. Tjonge, miet dons gevuld nog wel! Die knaap wordt bepaald verwend. Waar zit hij! eigenlijk! Hij' werkt, zei Doddie waardig. Werken? Doen ze dat ook mog bij1 de marine? i Het ANP fmleldt uit Berlijn: In wel ingelichte kringen, verluidt, dat van het Grieksch-Macedoniscbe leger, dat Woens dag de wapens heeft neergelegd, tot dus ver 80.000 man krijgsgevangen gemaakt zijtn. Men voegt hieraan echter toe, dat dit getal in het geheel niet definitief is. U miiskent meneer Grottkau vol- kornlen. Hij! is Zeer vlijtig ien vooruit strevend. Nou, nou, bijlt mie maar niet! Zei Senta Bratt lachend. Laat toe dat kus sen imiaar liever eenszien. Hm, rozen en vergéetménietjes. Hoe innig, Nu moet je ér ook nog éen (mooie spreuk op borduren. Is dat noiodig, denkt u? vroeg Doddie, een ien al belangstelling. Stellig. Bijvoorbeeld: Rust zacht op beide Zijden. Woedend trok Doddiie het kunstwerk uit de handen van de schilderes en sprong overeind. Rood van kwaadheid duwde ze het kussen in haar bordujur- imamd. Maar Dod, wiat ga je doen? Voor to/'m oom zorgen, hem z'n avondboterham brengen én naar bed gaan, luidde h^t bitse antwoord en met een „Wel te rusten, allemaal", verliet) Doddie Hesterberg de kamer. Maar Senta, waarom plaag je dat arme kind ook Zoo? zei Anne verwij tend. Ze is zoo vermakelijk als ze boos is. Nu is ze kwaad weggeloopen. Maak je maar niet ongerust, Anne- kind. Morgen is Dod haar boosheid al weer vergeten. Pak jij nu de zaakjes ook maar bij elkaar en ga slapen. Ik begin werkelijk langzamerhand naar m'n bed te verlangen, maar ik wil Korten tijd nadat de Engelschen Ben- gazi en Derna hadden ontruimd, heeft het Italiaansche burgerlijke béstuur in die plaatsen zijln werkzaamheden' hervat. Hoezeer de Engelschen te B e in g a z i verrast werden, blijkt uit het fejt, dat rij zelfs niet dén tijd vofnden om kost bare bénizinevoorradeini te vernietigen. Bij1 Dzjebel en Dema komden Italiaansche gevangenen, die de Engelschen niet had den kunnen wegvoeren, bevrijd worden. In heel Engeland worden oefeningen gehouden tegen de gevaren van gevechts- gas. zoo (méldt SPT uit Londen. Dezer dagen is een gasaanval op een plein! gedemonstreerd. Men gebruikte bierbijl traan- en het ongevaarlijke anijsgas. De- luchtbeschermingsdienst en apotheken, zoowel als hulpposten, verleenden assis. tentie én verzorgden de slachtoffers. SPORT VOETBAL. Z tvaluwan Ooiter land Maandag 2e Paaschdag hoopt de v.v. „Zwaluwen" te Ouwerkerk, op haar eigen terrein, wedstrijden te spelen tegen Oos terland. Gezien de laatste resultaten van de thuisclub is een spannende wedstrijd te verwachten, vooral de wedstrijd Zwaluwen I—Oosterland I. Hieraan voor af spelen Zwaluwen II en Oosterland II tegen elkaar. Deze wedstrijd vangt om 2,30 W.T. aan. Wanneer het weer ©enigszins medewerkt is er een aardige sportmiddag te ver wachten en zal het ongetwijfeld niet aan toeschouwers ontbreken. FINANTIEEL NIEUWS tDE INSULAIRE IN 1940 Aan het jaarverslag tover het afgelopt- pen boekjaar lOntléepen wijl het volgende: Kénden wij' ip ons verslag over 1939 üonstateeren, dat de positie der Bamik in dat jaar ©erne piet onbelangrijke ver betering had londergaairij, .ook thans kun nen wij1 imiet voldoening mededeelen, dat •deze verbetering zich in 1940 heeft voort gezet en dat de saueeringsmaatregelén tot het beoogde doel hébben geleid. Een door ons ingesteld recent onder zoek heeft aangetoond, dait de dekking der hypotheken, zoowel door periodieke en ex tra-aflossingen, als door de plaats gehad hebbende waardestijging der on roerende goederen, in vergelijking tot vorige jaren een. Zeer belangrijke ver betering heeft ondergaan. Hoewel niet gezegd kan worden, dat talie hypothe ken ten volle gedekt zlijlni, toeenen wij op grond van vorenbedoeld onderzoek te 'kunnen verklaren, dat de gezamen lijke (reserves voldoende dekking ople veren voor het risico, gelegen in die leemimgeni, wier hoofdsom de huidige waarde van het onderpand overtreft. Door oorlogsgeweld rijln verwoest de onderpanden van tien hypothecair© lee rlingen, met hoofdsom bedragende teza. zamen f81.260, waarvan 6 te Rotter dam, 1 te Amsterdam! en 3 in Zeeland. Eventueel daaruit voortvloeiende verlie zen zullen te rijper tijd kunnen worden afgeboekt uit de Reserve voor Bijzon dere Risico's. Van de in ons bezit zijnde ingekochte onderpanden rijp door oor logsgeweld verwoest acht panden te Rot terdam! toet een Balanswaarde van f156.954. Daar de verkoopwaarde op 9 Mei 1940 dezer peroeelen hooger is ge schat dan de balanswaarde, verwiachtenl wij dat de te ontvangen schadevergoe ding de balunsw;aarde Zal overtreffen.. Op de Balans komén o.a. de vol-' gende posten voor: Uitstaande Hypothe ken f 10.155.286. Ingekochte Onderpanden, na afschrijving f2.236.000. Pandbrieven in omloop f 12.175.300. De Winst- 'en Verliesrekening wtijlst ©en saldo aan van f 157.945.18, te verdeeleni als volgt: Afschrijving Ingekochte Onderpanden.' f55.689.19; Reserve vp,or bij'zjondere risi- gerust nog wat op blijven en op je wach ten, Senta. Onschuldig schaap. Je hebt er geen idee van hoe lang de robbers bij de gra vin plegen te duren. Slaap wél1 en iwiacht maar niet op mij. Anne zêi allen goeden nacht en na dat ook Ziji vertrokken was, konden' dis kaarten dan eindelijk worden geschud. Het bleek, dat Senta Bratt niet te veel had gezegd. De gravin bood zoo hoog, dat zij voortdurend down ging en het was dan ook reeds ver na middernacht, toen de eerste robber kon worden beëin digd. De gravin becijferde het resultaat op een bloc note. Daar heb ik toch zoowaar bijna zes kronen verloren, klaagde ze. En hon ger heb ik als een beer. Ernst, geef die schaal eens even aan. Brr, die zalm is heelemaal verdroogd. Notaris, een glas wijn alstublieft! Die is tenminste niet droog, lachte Hamisen, rijln glas tegen het licht hou dend. Kostelijke, oude bourgonje; die al leen maakt het al tot een bijzonder voorrecht zich tot uw intieme kennissen te mogen rekenen. Als dat een compliment moet be- teekenen beste vriend, kan ik niet zeggen, dat het bijster gelukkig gekozen is. U bent een veel te verstandige vrouw om eenige waarde te hechten aan complimenten. Dat klinkt al wat beter. Maar ver- co's f76.274.89; Reserve voor belastingen f25.000 en f981.10 voor 4 pet. rente over door aandeelhouders onverplicht op hunne aandeden gestorte bedragen. De gezamenlijke Reserve's bedroegen op 31 December j.l, f 454.90803. TELEGRAMMEN DE ENGELSCHE VERLIEZEN BIJ KEREN. Naar aanleiding van de verklaring van den Engelschen Minister-President Chur- chi'll, dat bij de gevechten om Keren 4000 Engelschen zijn gesneuveld, consta teert het Italiaansche blad „Giornale d'Itaiia", dat daar 15000 Engelschen zijn gesneuveld en vele duizenden zijn ge wond. Ook leden de Engelschen daar groote materieel© verliezen, die niet aan gevuld zullen kunnen worden. BEWONERS VAN ISTANBOEL KUNNEN NAAR ANATOLIVERTREKKEN. De ochtendbladen te Istanboel publicee- ren een offieieele bekendmaking van de burgerlijke autoriteiten, waarin de te Istanboel wonende Turken, die naar Anatolië wenschen te vertrekken, wordt aangeraden, dit voor 15 April des avonds mede te deelen. Dit geldt in de eerste plaats gepensionneerden, ouden van da gen, werkloozen, vrouwen en kinderen. SER VEN EN HONGAREN SLAAGS. Naar het Hongaarsche telegraafagemt- schap 'méldt, hebben Zwaar gewapende afdeelingen van Zuid-Slavische Granitsja ren Donderdagochtend bijl Mohacs een aanval gedaan op Hongaarsche grenspos ten. die dien strijld toet den' numeriek ster keren vrijland aanvaardden en helm na e©n hevig gevecht terugdreven. D© Hon gaarsche gezant te Belgrado, heeft per radio opdracht gekregen bij! de Zuid-Sla vische regeering krachtig te protesteeren tegen dezen nieuwen aanval op Hon- gaarséh gebied. PROCLAMATIE VAN HORTHY. De Hongaarsche rijksbestuurder heeft een proclamatie tot de Hongaarsche be volking gericht, waarin hij mededeelt, dat hij het Hongaarsche leger bevolen heeft de Hongaarsche bevolking van het Zuid-Slavisch gebied, dat in 1918 door Hongarije werd afgestaan, tegen de anar chie in bescherming te nemen. PREDIKBEURTEN Zondag 13 - en Maandag 14 April (le en 2e Paaschdag) Kerkwerve. Ie Paasohdag 11 ure, de. Veen. 2e geen dienst. Serooskerke. le Paasohdag 3.30 are, de. Veen. Burgh. le Paasohdag 7.30 ure, ds. den Hollander van Haamstede. Renesse. le Paasohdag 11 ore, oand. v. Drimmelen. NoordweUe. le Paasohdag 11 are, ds. Faber (Zang van kerkkoor en kinderen der Zondagsschool). Haamstede, le Paasohdag 11 are, ds. den Hollander. Geref. kerk. le Paasoh dag 11 en 3.30 ure, ds. Voornereld. Geref. gem. le Paasohdag 11 en 3.30 are, Leesdienst. Eikerzee. le Paasohdag 11 are, ds. Bosohloo en 3.30 ure, idem (Ooopsbed.) Ia beide diensten extra-ooll. iaw. zending. 2e geen dienst. Geref. kerk. le Paasohdag 11.10 en 3.40 are, ds. v. d. Berg. Brouwershaven, le Paasohdag 11 are, ds. Ninok blok. Geref. kerk. le Paasoh dag 11 en 4 are, ds. Meester. Zonnemaire. le Paasohdag 11 are, ds. Tonsbeek. Geref. kerk. le Paasohdag 11 en 3.30 ure, ds. v. d. Linde. Noordgouwe. le Paasohdag 11 are, ds. v. Griethaijsen. Dreisehor. le Paasohdag 11 are, ds. Biezen. Ouwerkerk. le Paasohdag 11 ure, ds. Heijboer (Ber. nieuwe lidos. en extra-ooll.) standig of niet, iedere vrouw hjoort nu eenmaal graag iets aardigs van zichzelf. Dan zult u van den ouden Grott kau nog plezier kunnen beleven. Die is van nature een charmeur, schertste Hamsen. Werkelijk? Afgaande op Jens' be schrijvingen, heb ik hem me veel meer als een ouden bon vivant voorgesteld. Dat veelomvattende woord past niet op hém! Hij! is opgewekt, levenslustig van aard en maakt het zwakke geslacht graag een complimentje. Een origineel type, dat zult u eens zien! En wie is de andere cliënt, dien u verwacht, notaris? Jonkheer Remus Falke behoort tot de cavaliers van de oude school, op en top aristocraat en zeer kunstzinnig. Jammer dat hij zich opsluit in dien Falksburcht, maar ongelukkige familie omstandigheden hebben veel van zijn krachten gevergd. Het verwondert me werkelijk, dat hij besloten heeft een be zoek aan de hoofdstad te brengen. Zoo ver ik weet, is dat sinds menschenheu- genis niet meer gebeurd. Senta Bratt had bij1 hét hooren van' den naam' Falke plotselilng geïnteresseerd •opgekeken. Ze vocht tegen den slaap, (maar die wias nu eensklaps verd'wien,en. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2