Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zondag 6 April HILVERSUM I. 414,4 M. Nederlandsch Programma. 8 gram.; 10 Ned. Herv. Kerkdienst (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting); 11,40 rondom het orgel; 12 gram.; 12,42 almanak; 12,45 ANP: nieuws- en economische berichten 1 piano-duetten; 1,45 „Wie en wat waren onze voorouders"; 2 Melodisten; 2,45 Landmans Lust; 3,30 uit Berlijn; 68e ver- zoekconcert voor de Duitsche Weermacht; 6 voor de kinderen; 6,30 cabaretprogram ma; 7,30 gemengd koor; 8 ANP: nieuws berichten; 8,15 spiegel van den dag; 8,30 berichten (Engelseh); 8,45 omroeporkest en solisten; 9,40 gram.; 9,45 ANP: Engel- scfae berichten; 10 ANP: nieuwsberichten, hierna sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. Nederlandsch Programma. 8 gram.; 9 studio vroegdienst (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 9,30 voor de kin deren (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 10 gram.; 10,45 dameskoor „Aethercharme" en solist; 11,15 gram.; 11,30 kinderkoor „De Merels"; 12 cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwig heid in dezen tijd" (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting); 12,15 viool en clavecimbel; 12,45 ANP; nieuws- en eco nomische berichten; 1 gram.; 1,30 Mat- thaus-Passiori; 5 Vrije Evangelische Kerk dienst (voorbereid door de Chr. Radio- Stichting); 6,15 gram.; 6,45 sport van den dag; 7 omroeporkest; 7,45 sportwetens- vvaardigheden; 8 ANP: nieuwsberichten; 8,15 gram.; 8,30 omroeporkest en de Meesterzangers; 9,30 radiotooneel9,55 gram.; 10 ANP: nieuwsberichten, hierna sluiting. Maandag 7 April HILVERSUM I. 415 M. Nederlandschc programmal. 6.45 gram.; 6.50 odhtendgyimkiastiek; 7 gram.7.45 ochtendgymnastiek8 dagop-andng (voor bereid door het Vrijiz. Prot. KerkOoonité) 8.10 gewijlde imüziek, opn.; 8.30 ANP: nieuwsberichten; 8.45 gram.; 10 Sylves- tre-trio; (10.20—10.40 declamatie); 11.15 zang en piano*; 12 Ensemble Tommy Rpixi- mi; 12.42 Almanak; 12.45 ANP: (nieuws- en eoonomischie berichteh; 1 orgelspel; 1.25 Gerard Lebom 'en z'ijin orkest; 2.10 boekbespreking; 2.30 Ensem'ble BamdyBa- logh; 3.05 De Ramblers3.40 gram.; 4.30 causerie over „Till Eulenspiegell" van Ri chard Strauss; 5 grahn'.; 5.15 ANP nieuws economische- -en beursberichten; 5.30 oim- roeporkest; 6.15 „Oost-EuropOesche volks kunst" lezing; 6.30 De Jomge ACht7 ANP; Ecionomische vragen van den dag; 7.15 De RoimlandeTs; 8 ANP: nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag; 8.30 berichten. Engelseh; 8.45 ons schemeruurtje; 9.40 gram1.; 9.45 ANP: Engelsche berichten; 10 ANP: nieuwsberichten; hierna sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. Nederlandschie programma. 6.45 gram.; 6.50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7.45 ochtendgymnastiek; 8 gram.; *8.30 ANP; nieuwsberichten; 8.45 gram.; 10 morgen dienst (voorbereid door de Chr. Radio stichting); 10.20 orgelconcert; 11 decla matie; 11-20 gram.; 11.30 Klaas v. Böeck en zijln orkest; 12 berichten; 12.15 gram*. 12.45 ANP: nieuws- en cdo|nomïsche ber.; 1 amusementsorkest met piano-iintermez1- *zi; 2 ArnhemSsche prkestvereeniging2.40 gram.; 2.45 Armhemsche orkestver.; 3.30 huishoudelijke vraagbaak; 3.45 gram.; 4 Musette-orkest „Les Gars de Paris"; 4.30 vertelling; 5 L'ijldensmedetitatie (voorbe reid door de Chr. Radio-stichting); 5.15 ANP: nieuws-, economische- en beurs berichten; 5.30 Ensemble Tofnmy Roxini; 6 gesprekken mlet luisteraars (voorbereid door het Vrijlz. Prot. KerkComité)6.15 gram.; 6.25 Schrammelkwartet; 6.45 re portage; 7 ANP: Fries'ch praaitjie; 7.15 zang en piano; 8 ANP: nieuwsberichten; 8.15 gram1.; 8.30 kinderCantate, opfn.; 9.45 Folkloristisch lawijjt in de „Stille Week" voor Paschen"; 10 ANP: nieuwsberichten; hierna sluiting. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 41 nadruk verboden) Nadat men zich aan een thé-complet te goed had gedaan, herinnerde Grundt- vig zijn tante aan den toegezegden dans maar de gravin wees het aanbod lachend van de hand. Ik ben met m'n mond meestal moe diger dan met m'n daden, bekende ze eerlijk. Het idee alleen, dat ik me op mijn jaren nog met een jongeman op den dansvloer zou wagen, lijkt me een voudig absurd. Tante, je bent een lafaard! Dat wil ik niet ontkennen, maar vergeet niet, dat ik die moderne dansen alleen maar van naam ken. Ik zou me tot de risée van de geheele zaal maken. Dans maar liever met Anne; die zal er wel minder moeite mee hebben. Eenige oogenblikken later gleed Anne in Grundtvig's armen over het spiegel gladde parket. Toevallig speelde de mu ziek denzelfden dans, dien z-e in Elms- horn $amen gedanst hadden en weder om voelde Grundtvig de zeldzame be- ZIERIKZEE. Donderdagavond hield de N.S.B. een openbare vergadering in hotel „Juliana". In zijn openingswoord sprak de heer Ilcken er zijn spijt over uit dat Kameraad Etman voor zoo weinig men- schen zou moeten spreken. Naar zijn meening was een uitvoering in het Con certgebouw daaraan niet vreemd, terwijl bovendien velen, nu het wat langer licht is geworden, geen vergadering van de N.S.B. durven bezoeken. Alle afwezigen zouden evenwel naar zijn overtuiging on gelijk blijken te hebben. De heer Etman zei het niet zoo ver schrikkelijk te vinden dat hij voor wei nigen zou moeten spreken. Het is in onze dagen» immers noodig om rustiig van man tot man met elkaar te spreken en ons telkens opnieuw te bezinnen over het werkelijke wezen van den strijd der Nationaal Socialistische Beweging. Een gelegenheid als deze achtte hij juist ge schikt om wat intiem te praten. Dat is noodig, want naar zijn meening zouden lang niet alle N.S.B.ers, als hun de macht gegeven werd, weten wat er mee te doen. Zij moeten nog veel dieper door dringen tot het wezen van hun strijd en nog betere nationaal socialisten worden. Wat zich in onze dagen afspeelt, aldus vervolgde de heer Etman, is niet maar iets van dit jaar. Het verschijnsel be stond reeds lang, doch in Nederland wordt men nu eindelijk deelgenoot aan den strijd, die reeds meer dan 100 jaar aan den gang is. Hij ging hier dieper in op de beteekenis der Fransche revo lutie, die echter evenmin een „Fransche" revolutie was, ajs de tegenwoordige een Duitsche is. Het volk was geraakt onder de ijzeren vuist van het Koningschap dat van zijn taak een machtsterreur maakte eenerzijds en onder de even hac- de vuist van het politieke Christendom anderzijds. De Fransche revolutie was niets anders dan het verzet daartegen. Niets is er éVenwel van de vrijheid, gelijkheid en broederschap terecht ge komen. De vrijheid had het kapitalistische stelsel tot gevolg. De gelijkheid leidde tot een proletariërsmassa, waar de wals van het kapitalisme over heen ging. De broederschap, die beschermd moest wor den, werd misbruikt. De toen gemaakte fout was deze, dat men precies wist wat verdwijnen moest, doch niet wat er voor in de plaats moest komen. Men had geen leiding. Toch zou de tegenwoordige re volutie niet mogelijk zijn geweest zonder de Fransche revolutie. De strijd van de nationaal-socialisten is een herstel dier. revolutie. Haar verzet zal de groote richt lijn zijn. Men trof het verziet in de eerst© plaats aan bij1 degenen, bij wie het Christendom nog echt was. Spr. hekelde hier het valsche Christendom -en het farizeïsme en beweerde idat de ware gelio,ofsvierviOil- ging in de kerk Zit. Waar farizeeërs heerschen in plaats valn Christenen. Het tweede verzet werd gevormd door het echte socialisme dat strij'dt in na-am der gemeenschap, nok al werd het amti.-sjor cialistisch genoem'd. Thans striemde spr. - het „socialism1© van de rqoie joden" en riep de socialisten, wier vertegenwooir- r digers met het goud in Engeland en Amerika zitten, -op te bedenken dat de twéé groote bevrijlders van Europa, Adolf Hitler en Benito* Mussolini, beiden so cialisten Zijln. Zij', die socialist warén uit rechtvaardigheidsgevoel, inbeten a-l's vrien den beschouwd worden. Ziji z'ijin prac- tisch' reeds kamieraden. Wat hun partij1 «iet kon bereiken, dat kan de NSB échter wiel. H,et derde ver- Zet is -hét „vplksehe" verzet, uitgaande van dé leer van blloed en bodem' of volk en vaderland. All-een door te le- KÊOSSS SS SOS Vreemd, dat een leeg leven zwveel zwaarder te dragen valt dan een leven, dat gevuld is. karing, die er bij elke aanraking van het meisje uitging. Zij beheerschte hem zoodanig, dat hij alles om zich heen vergat. Kon het dan werkelijk mogelijk zijn, dat twee geheel verschillende vrouwen dezelfde aantrekkingskracht op hem uit oefenden? Graaf Grundtvig! Van een der tafeltjes, die den dans vloer begrensden, werd zijn naam geroe pen. j Grundtvig 'keerde zich half om. Hij zag een ietwat gezette dame, die hem wenkte. Haar gezicht kwam hem bekend voor. Ook de heer, die zich in haar gezelschap bevond, doch waarvan hij slechts een glimp opving, had hij stellig al eens eerder gezien. Anne had niets gehoord. Zij ging ge heel op in den sleependen dans. Zij dacht aan dien avond in Elmshorn, aan de verloving van haar moeder, aan den optocht door den tuin en aan haar dwa ze vlucht. Zij hield haar oogen half dicht. Nooit had ze kunnen denken, dat ze nog eens met Ernst Grundtvig zou dan sen! 1 De muziek zweeg. Grundtvig bracht Anne naar hun plaats terug. Jullie willen me wel een oogenblik excuseeren, ja, vroeg hij? Er was onder het dansen iemand, die me wenkte. Waar schijnlijk een of andere kennis. Ik moet eens even gaan zien, wie dat was. Grundtvig verdwéen in de menigte en ven als die«aaiars van ons volk zijln wij goede mienschen en kunnen wij! voor Gods rechterstoel staan, aldus de heer Etm'an. \Viji prediken geen- heilstaat, doch het volk moet zijln idealisme herwinnen. Spr. eindigde daariom met een oproep onn revolutioninair te zijln* -en de harten van hen, die de NSB (nog niet begrijipen, te bestormen om alzoo mede te wer. ken aan den- opbouw van de samenle ving. Na de pauze werden een tweeta-l vra. gen beantwoord en deelde de beer Il cken mede, dat een kringhuis was aan gekocht. Daarna volgde sluiting. De firma Verhage in de Sint-Do- 'musstraat, vraagt in haar étalage en in den wi-nkel de aandacht van- de moeders voor Mutsaerts' kinderwagens. Deze wagens zijln voorzien van een spe ciale patentveerimg. Hoe deze veering technisch in elkaar zit, za-1 de moeders minder iaiter*esseeren, dan het f-eit dat deze wagens absoluut schokvrij' zijln, wat de baby *ni*et anders dan aangenaam k'an vinden. Op de gehouden eindexamens der landbouwschool te Boxtél slaagde onze stadgenoot dhr. H. Volkeri. KERKWERVE. Toen Vrijdagmiddag een zoon van den landbouwer C. Boot Mzn. op den zeedijk bij' Flaauwers met een paard en wagen reed, moest hij uit wijken voor een auto. Hij liep naast den wagen en daar de dijk ter plaatse erg smal is, bleek daarvoor niet vol doende ruimte te zijn. De voerman ge raakte bekneld tusschen den wagen en de betonmuur langs den dijk, met het gevolg dat de verwondingen aan zijn beenen van dien aard waren dat hij in het ziekenhuis te Noordgouwe moest worden opgenomen. ELLEMEET. Burgerlijke Stand over Maart. Géboren4. Bajrthiel, z. van Jam Gornelis Lijders en Maatje den B He ijker; 15. Johan Jan, z. va-n Adriaajn Geelhoed en Neeltje van de Sa'nide. Overlieden: 3. Lena va-n der Zalnde, 70 j., -eéhtg.e van Topis den Boer; 9. Marimus Locker, 78 .j. BROUWERSHAVEN. Burgerlijke stand over Maart. Geboren: 12 Hubrecht Ja cobus, z. van J. Fierens en D. M. Natte; 17 Kornelis Marinus, z. van L. Ringel - berg en S. A. de Vlieger; 29 Pieter Tonis, z. van M. A. Jonker en W. P. van Bloois. Overleden: 11 Pieternella Gast, 77 jaar, echtgenoote van P. Krij ger; 22 Cornells van der Sluijs, 79 jaar, weduwnaar van Ja. van Beveren. Ingekomen: 5 J. Mastenbroek van Am sterdam; 8 Sa. Knuist van Rotterdam; 13 W. Remeeus van Bloemendaal. Ver trokken: 4 Ja. Ha. van de Velde naar Haarlem. ZONNEMAIRE. -Als detaillist voor de distributie van eieren alhier is onder no. 4082 aangewezen: L. I. van Ast, Kromte B 113. NOORDGOUWE., Burgerlijke stand over Maart. Geb.: 11 Adriaina Al'bérdma, d. van- Albert Stoffel de Rifke en Neeltje Ver schuur- Overl.: 1 Pra-n<?ois Wouter Oli vier Wiskerke, oud 75 jaar, weduwnaar van Jacoba Avé;t 11 Wilhelmina Stoel, oud 11 jaar (van 1 Duivendijke); 19 Pieter Sinke, oud 64 jaar, ongehuwd. Loop der bevolking. Ingekomen: 1 H. Boer tjes van Willemstad; 20 C. van der Linde en echtgenoote van Zierikzee; 31 J. van Bruchem van Hilversum. Vertrok ken: 22 C. van Leeuwen naar Dreischor; 29 J. J. A. Geluk naar Delft; 26 G. P. .de Jonge naar Goes; J. W. Dogger naar Goes. ST.-MAARTENSDIJK. Tpt verzamelaar van *eiere«, ingevolge de pltaimlveeb'e- sühikki-ng, is voor deze gemeente mede aangewezen de heer P. P(0,ot Cz. Ambtenaren vain- dein Crisis-oointrole- idienst (hebben im een paind vain C. P. alhier beslag gelegd pp. -een pairtijl graan groot pmgeveer 6000 k.g., w|elke aan de distributie was olnttroikken. Over -de m'aajid Maart is aan ha- baande zich een weg naar het tafeltje, vanwaar men zooeven zijn naam had geroepen. „Goedenmiddag, graaf Grundtvig, riep de dame, wél wj&t al te lüid. Ik blijk toch wel goed gezien te hebben! Wat toevallig, dat we u hier ontmoeten. Mijn man is dolgelukkig, dat hij eindelijk een bekend gezicht heeft ontdekt, maar ik zag u het eerst! En nu herkende Ernst de dame, die zich zoo over zijn aanwezigheid scheen te verheugen. Het was mevrouw Eschen- tal, de vroegere weduwe Stanieoki! Prettig, dat we elkaar weer eens zien, Grundtvig! zei Esc'hental, terwijl hij den jongen officier zijp hand toestak „Olly, ik bedoel mijn vrouw, heeft me voor de Kerstdagen van Elmshorn wegge lokt. Ze was bang dat we daar in onze pastorale afzondering min of meer zou den verroesten. Enfin, eerst had ik er niet zoo heel veel ooren naar om op reis te gaan, maar nu ben ik toch maar blij, dat ik voor den wensch van mijn vrouw gezwicht ben. Wilt u niet aan ons -tafel tje komen zitten? Grundtvig excuseerde zich. Ik ben hier niet alleen, maar in gezelschap van mijn tante. Toch niet die jonge dame, met wien u zooeven danste? dreigde mevrouw Eschental, die zichzelf bijzonder grap pig scheen te vinden. Ze had Anne op eenigen afstand slechts van achteren ge- vengeldjen in* «deze gemeente ontvangen een bedrag van f213.45. Het aantal vaar tuigen dat de haven binnenkwam om te laden en/of te lossen, bedroeg 13 en hadden een laadvermogen, van 1504 ton. Tegen A. W. K. alhier is wegens overtreding va-n de bodemproduetiebe- schikking proces-verbaal opgemaakt. Het betreft hier het rooien van booméru zon der de vereischte toestemming van het St aatshoséhbéheer. STAVENISSE. Woensdagavond j.l. had in de openbare lagere school de eind- les plaats van de 3e jaars Landbou,w- cursus. Aanwezig waren: Rijkslandbouw- consulent, ir. Droogendijk, burgem. Hans- sens en weth. Potappel, dhr. C. Steendijk waarn. voorzitter, comm. van toezicht en het lid van deze commissie, dhr. J. Hage. Door ongesteldheid waren afwezig de heeren A. G. van IJsseldijk en J. C. Droogendijk. Uit de door de leerkrachten aan den cursus gestelde vragen bleek wel, dat het meerendeel der cursisten het onderwijs met succes had gevolgd. Eenige nieuwe vakken werden onderwezen, n.l. Land- bouwboekhouden, wetskennis, fruitteelt en kippenteelt. Een aanteekening op hun diploma ver wierven de cursisten: J. van 't Hof, E. de Vos, C. den Braber, Cs. de Rijke, Jacs. Droogendijk, L. Hage en J. Priem. De burgemeester wees op de groote waarde van het landbouwonderwijs voor deze gemeente. Hij gaf de verzekering, dat het college van B. en W. gaarne zal medewerken om het geven van dergelijke cursussen mogelijk te maken. De waar nemend voorzitter van de Comm. van Toezicht feliciteerde de cursisten en spoorde hen aan, te trachten nog meer dere theoretische ontwikkeling op te doen. Het hoofd van den cursus, dhr. J. Oudesluijs, sloot hierna de cursus. ONDERWIJS LICHAMELIJKE OPVOED NG. Een vertegenwoordiger va;n het ANP heeft diezer dagen een onderhoud gehad m-et dein nieuw benoemdem hoofdinspec teur van de lichaimjel'ijlke opvoeding. Deze deelde hém -daarbij! o*.mj. mede: Het plan van -dep arbeid voor de lagere scholen komit in groote trekkeni hierop- neer: In elke inspectie van het lager onderW'ijls ons l'ajnd is in 49 inspecties verdeeld k-oimt een consu lent, die instrueerend, inspecteereind, sti- imiuleepend Werkt. De consulent k'an be schouwd worden als de speciale deskun dige voor de lichamielijike opvoeding en staat den inspecteur imet raad en daad terzijde- Hij geeft lessen aan het onder wijzend personeel, aan de schoolkinde ren enz., daartoie zal de Consulent, in overleg «liet den inspecteur voor het lager onderwijls lem Zijln betrokken in specteur voor de lichamelijke opvoeding de i-nspeeti-e verdeelen in kringen. In deze kringen zal bijl Cursussen geven, waar de klasseoinderw'ijlzer de leerstof kan leeren uitv-oeren en doen uitvo-eren, waarin we duidelijik die taak kunnen om schrijven, welké ons wacht. In de spel- beoefening Zullen we het zoo noodige gemeenschapsgevoel kunin-en ontwikkelen. Ook de kwestie van lokaliteiten en terreinen speelt een groote rol bij' h'ét onderwijs in -de lichaaamlsolefeiningen. Een oinderZoek in 1935-'36 heeft vastgesteld, dat -de imieeste scholen een behoorlijke speelplaats bebblen, wiaar de lessen in de openlucht gegeven kunnen* worden. Leegstaande klassellokalen, breed-e gan gen, overdekte speelplaatsen, mbeten ons vooirloopig herbergen. Bijl de richtlijnen werd dan pek rekening gehouden met primitieve (omstandigheden. Juist de na tuurlijke vormlen van gaan*, loop-en, sprin gen, werpén ieln vangen (mjakeh het mo gelijk imlet leen minimum van materiaal* te kunnen wierken. Het sckoiOlZw-emfmien wordt als *eender belangrijke onderdeelen van de lichame lijke sdhioolopvo edi-ng voor het 5de en 6de léerjaar verplicht gesteld. zien en daardoor haar dochter niet her kend. Grundtvig achtte het overbodig op het grapje van mevrouw Eschental in te gaan. Deze laatste herinnerde zich echter plotseling, dat Grundtvig in Elmshorn eens over zijn tante, die een gravin moest zijn, had gesproken. Of was dat Grottkau geweest? Enfin, dat deed er ook niet toe. In ieder geval was ze blij den jongen graaf te hebben ontmoet en voorloopig dacht ze er dan ook niet aan zoo'n goede adelijke relatie zo-o maar te laten loopen. Is die jongedame familie van u, meneer Gruhdtvig? vroeg ze botweg. Die dame is een vriendin van mijn tante, luidde het afwijzende antwoord. Misschien kunnen we elkaar ge zelschap houden, stelde mevrouw Eschen tal voor. Ik zou het bijzonder op prijs stellen met uw tante en haar vriendin kennis te mogen maken. Ach, Karl, roep jij den kellner een even, dan kan hij er nog een paar stoelen bij zetten. Grundtvig dacht er echter geen mo ment aan de beide dames naar dit on verkwikkelijke gezelschap over te heve len. Als hij geweten had, wie de danie was, die hem in het voorbij dansen toe wenkte, zou hij zich nog wel eens be dacht hebben alvorens haar te gaan op zoeken. Pardon mevrouw, maar mijn tante is wat vermoeid van het vele loopen. Bovendien zijn we helaas nog niet klaar DISTRIBUTIENIEUWS Nog miet aangew leZem bo mnen bonkaarten haarden en ka chels en Centrale verwar ming. Het ligt vooralsnog niet in de bedoe ling de nog niet aangewezen bonnen van de bra-ndstoffenkaarten t.w. nos. 18 t/im. 21 van de bonkaart haarden en kachels en d-e nummers 42 t/m. 48 van de bonkaart Centrale verwarming, gel dig te verklaren voor het bekomen van vaste brandstoffen. Daar d-e mogelijk heid echter niet is uitgesloten dat deze nog zull'en worden benut, wordt het pu bliek er op gewiezen, dat zij1 deze bon nen alsnog Zorgvuldig dienen te bewaren. TELEGRAMMEN FRANSCHE KRIJGSGEVANGENEN NAAR HUIS. Daar in Frankrijk groot gebrek aan geschoolde arbeidskrachten heerscht, heb ben de Duitsche bezettingsautoriteiten weten te bewerkstelligen dat nog meer Fransche krijgsgevangenen uit Duitschland zullen worden vrijgelaten. Binnenkort zullen 40.000 krijgsgevangenen, waaronder 10.000 vaders van gezinnen, uit Duitsch land naar Frankrijk terugkeeren. VLIEGTUIGEN BOTSTEN OP ELKAAR. Twee vliegtuigen van het Australische luchlwapen zijn boven de residentie van den gouverneur-generaal met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Een pi loot werd gedood. De overige leden van de bemanningen konden met hun val schermen dalen. BRISTOL OPNIEUW BESTOOKT. Duitsche forma-ties gevechtsvliegtuigen hebben in den loop van dezen nacht naar het D.N.B. verneemt, de havenin stallaties van Bristol in een actie van verscheidene u-ren doeltreffend met bom men aangevallen. Door groote branden ontstonden in de haveninstallaties zwa re verwoestingen. Bovendien bestookte •een deel der formaties een havenstad aan de Oostkust doeltreffend met bommen. TERKOOPINGEN NIEUWERKERK, 4 April. Ten ever- staan van deurwaarder Van Duin te Zie. rikzee, Wérd alhier in het openbaar ver kocht. tein verzoeke va-n *dhr. K. Lode- Wlijk: Een 10-jarige vos'mérrie voor f995 knét f25 voor tuig* De Japansche minister van Buiten- landsche Zaken, M a t s o. e o k a, is gis termiddag weer in Berlijn aangekomen. Naar men van over het algemeen wel ingelichte zijde verneemt, is de Japan sche minister in den loop van den mid dag voor een bespreking door den Führer ontvangen. De bespreking werd bijgewoond door den rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop. Naar in politieke kringen te Berlijn ver nomen wordt, zal Matsoeoka hedenavond over Moskou naar Tokio terugreizen. BOEKEN EN BROCHURES WEEKREVUE DE PRINS. Het jongste nummer van de Weekrevue De Prins opent met een beschouwing van J. H. Wijnand, getiteld: „Het Veembedrijf in Nederland". De economische medewerker gaat in zijn artikel de historie van dit Amsterdamsche veembedrijf na en ziet hoopvolle perspectieven voor het veem bedrijf n^ den oorlog. Op de Literaire Grabbelton schrijft G. H. W. een aardig critisch stukje: „Een anonieme belager". Henry van Eysden Jr. bespreekt in een lezenswaardig opstel het „Eenmans-too- neel", de Nederlandsche voordrachtkunst, waarin Charlotte Kohier zoo excelleert. De filmkroniek, ditmaal van G. R. I. Buining, is aan de Tobisfilm „De Rot- schilds" gewijd. met onze inkoopen, zoodat we niet te lang zullen kunnen blijven. Natuurlijk, natuurlijk, dat is volko men begrijpelijk, viel Eschental, die zich in stilte over de opdringerigheid van zijn gade ergerde, den jongen officier bij. We zullen een andere keer wel eens het genoegen hebben. We blijven nog een paar dagen en wonen hier in het Al- hambra Hotel. Misschien komt u ons eens eèn avondje bezoeken? Met het grootste genoegen, meneer Eschental. Belt u ons maar op, stelde mevrouw Olga voor. Wc kunnen dan den avond ergens gezellig gaan doorbrengen, naar een schouwburg of een cabaret, waar u het meest voor voelt. We zullen vroolijk gezelschap zijn, nietwaar Karl? Vroolijk gezelschap? dacht Grundtvig en hij herinnerde zich met schrik, dat deze vroolijke moeder ook nog een doch ter had, ,,de klit", zooals Grottkau haar noemde. Zou die bij dat gezellige avondje soms ook van de partij zijn? Hoe maakt uw dochter het, me vrouw? informeerde hij daarom voor zichtig. Tot zijn verbazing kreeg mevrouw Eschental echter plotseling een kleur, terwijl zij1 een wat schuwen zijdelingschen blik op haar echtgenoot wierp. 'i|~ (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2