radio-programma JIM de zoon van bobby Vry-iag 28 Maart HILVERSUM II, 301.5 M. Nederlandsch programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8.00 schriftlezing en meditatie (Christ. Radio-Stichting)8,10 gram.; 8,30 nieuwsberichten ANP; 8,45 gram.; 10,40 Molto Cantabile; 11,20 gr.; 11,30 cellovoordracht; 12 De Melodisten; 12,42 Almanak; 12,45 nieuws- en econo mische berichten ANP; 1 Omroeporkest; 2 gram.; 2,15 voor de vrouwen; 2,30 Esmeralda; 3 Vlaamsche schets; 3,20 gr.; 4 lezen in den bijbel (uitzending voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 4,20 gram.; 4,80 gram.; 5 Esmeralda; 5,15 nieuws-, economische- en beursberichten ANP; 5,30 Esmeralda; 6 „Tot de vrouwen en meisjes van het platteland"; 6,16voor de binnenschippers; 6,30 gram.; 6,42 Al manak; 6,45 gram.; 7 economische vragen van den dag (ANP); 7,15 gram.; 8nieuws berichten ANP; 8,15 Spiegel van den dag; 8,30 berichten Engelsch; 8,45 Amusements orkest (opn.); 9,15 Rococo-octet9,40 Avondwijding (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité); 9,45 berichten ANP; 10 nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM I. 414,4 M. Nederlandsch programma. 6,45 gram.; 6,50 ochtendgymnastiek; 7 gram.; 7,45 ochtendgymnastiek; 8 gram.; 8,30 nieuws berichten ANP; 8,45 gram.; 10,20 klarinet voordracht; 11 voordracht; 11,20 Ensem ble Rentmeester; 12 berichten; 12,15 En semble Rentmeester; 12,45 nieuws- en economische berichten ANP; 1 Amuse mentsorkest en „Klaver Drie"; 1,45 gram.; 2 orgelspel;, 2,30 kamermuziek (gr.pl.); 3,30 voor de vrouw; 3,45 gevarieerd mid dagprogramma (opn.)4,30 voor de kin deren; 5 gram.; 5,15 nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP; 5,30 Om roeporkest; 6 „Jeugdige Belijders" (Uit zending voorbereid door de Christ. Ra dio-Stichting)6,15 Omroeporkest; 7,00 economische vragen van den dag (ANP); 7,15 Groot Amusementsorkest; 8 nieuws berichten ANP; 8,15 actueele reportage; 8,30 gram.; 8,45 radiotooneel9,30 gram.; 10 nieuwsberichten ANP, sluiting. de losplaatsen te Tholen en Ierseke wer den ongeveer 300 tonnen mosselen ver zonden. Prijs f 1,70 a f 1,95 per ton. Voor industriedoeleinden gingen naar Ar- nemuiden ongeveer 600 tonnen mossels a f 1,60 per ton. Geen aanvoer van mos selzaad. Aangesteld bij de luchtwachtdienst (vacature Chr. Bal) de heer Joost Wes- dorp alhier. ST.-PHILIPSLAND'. De liijstenoollecte mor de Winterhulp Nederland, gehouden* van 17 tot en met 22 Maart jll heeft in deze gemeente opgebracht f91.32. In de vorige wieek is wederom van het Provinciaal1 Bureau te Middelburg aan bonnen, ter uitreiking ontvangen voor een bedrag van f 350.—. In totaal1 is voor de zen winter al lomtvangem een bedrag van f 1100.—. ST.-ANNALAND. Geslaagd voor het examen apothekers-assistente mej. El. Hanssens alhier. De Kölnische Zeitung publiceert een bericht van Europapress uit Istanboel, dat de Engelschen de in de Roode Zee, niet ver van de 'kust van Jemen gelegen F a r s a n-e i 1 a n d e n hebben bezet, wel ke krachtens internationale verdragen door Italië, Groot-Brittannië en de nabij gelegen Arabische staten als Niemands land erkend waren. Deze met de ver dragen in strijd zijnde bezetting heeft aan het hof van Ibn Saoed sterk mis noegen gewekt. se se se se se se se se De grootste onhebbelijkheid is: boos te worden om de boosheid van menschen, die men zelf boos heeft gemaakt. I FEUILLETON vindt het geluk Een modern sprookje van Maria Sawersky 35 nadruk verboden) De gravin liet vo,or Doddie nog ©emi couvert neerleggen. Zijl kepde .de mirn of mieer ongeregelde huishouding vam den professor. Als Hesterberg door zlijin boe ken in beslag Werd genomen, vergat hij alles om ziéh heen 'en wcinschte zelfs niet voor een imiaaltijld gestoo'rd te wor den. Wat dat betrof, paste hij! zich aar dig 'bijl zijn artistieke omgeving aam-., Doddie, die toch als een musch hier en daar placht irond te pikken, bakte dan voor zich zelf maar een 'ei, of zocht Jhaar troost op den begaróén grond, waar fce bij" de gravin, die veel' alleen was, (wel een gedekte tafel vond. Het middagmaal was afgeloopen. De koffie werd, zooals gewoonlijk, in de salon geserveerd. Senta, en Anne, anders geregelde bezoeksters op het koffie-uur- tje, lieten ditmaal op ziéh wachten. Grundtvig werd er zenuwachtig van ien Jkeek Iherhaalidielijk naar de kl/olk NEDERLAND VOEDT ZiCH ZELF I „Of het Nederlandschi volk gedurende dezen oorlog gebrek en honger zal lijden, is afhankelijk van onze boeren. Organi satie op het terrein der voedselvoorzie ning is prachtig en noodig, maar het zijn in de eerste plaats de Nederlandsche boeren, die door uitbreiding van de pro ductie van broodgraan en aardappelen voor de voeding van het volk moeten zorgen", aldus de technische leider van den Nederlandschen Productieslag 1941, ir. W. F. Gerhard. „Wil een volk onafhankelijk en sterk zijn, dan moet het in zijn eigen onder houd kunnen voorzien; in hoe sterke mate dat het geval is, voelen wij thans, nu onze overzeesche aanvoer door die blokkade afgesneden is. Men betreurt het thans, dat wij niet eerder een gezonde, op zelfvoorziening ingestelde bodempfo- ductie hebben georganiseerd". „Is dit in ons kleine, dichtbevolkte landje mogelijk?" „Het is in ieder geval mogelijk op eigen bodem in voldoende mate de zoo genaamde hongerwerende producten te telen, d.w.z. broodgraan en aardappelen. In het verleden waren wij ingesteld op. een grooten invoer van brood- en voe- dergraan uit Zuid-Amerika. Nederland heeft per jaar ongeveer 900,000 ton brood graan noodig, laten wij dit met het oog op de reserve stellen op 100.000 ton. In 1938, toen de oogst bijzonder goed was, bedroeg de totale opbrengst 984,716 ton. Met extra krachtsinspanning is het dus zeker mogelijk hier weer aan toe te komen. Overigens werd in 1938 toch 644.000 ton tarwe ingevoerd, doch dait kwam omdat rogge die wel inbegre pen is bij de totale opbrengst hier als broodgraan niet in aanzien stond. Dirt is overigens een vooroordeel, want onze eigen rogge heeft minstens dezelfde voedingswaarde als tarwe. Vanzelfsprekend is het van het groot ste belang, dat de opbrengst per hectare zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd. Dit is afhankelijk van: bemesting, bodembe werking, weersgesteldheid en de kwali teit van het zaaizaad. De 'kunstmest is natuurlijk een punt, dat doorloopemd onze aandacht heeft, daar bijvoorbeeld de aanvoer van .superfosfaat uit Afrika en Amerika stil staat, terwijl slakken- meel slechts in zeer beperkte hoeveel heden wordt aangevoerd. Gelukkig be schikken de meeste gronden over een aanzienlijke fosforreserve, waarop men desnoods gerust nog eenige jaren kan teren. De hoeveelheid kali, die ter be schikking wordt gesteld, is niet minder dan vorige jaren, daar Duitschland, dat rijke kalimijnen heeft, in de gelegenheid is deze volop te leveren. Ook wat de stikstof 'betreft, zullen de kwanta niet veel lager zijn dan het vorige, jaar. Er zal echter vooral zórg gedragen, moeten worden voor tijdig transport naar de verbruikers. Verder zal ook het „scheu ren" van het matige grasland een be langrijk middel blijken om tot produc tie-verhooging te komen. Dat om tot een zoo hoog mogelijke productie te komen, de ontsmetting van het zaaizaad van groot belang is, spreekt vanzelf. Dit wat het broodgraan betreft. Het tweede belangrijke volksvoedsel, die aard appel, stelt eveneens hooge eischen. Wij zullen in 1941 ongeveer 145.000 tot 150.000 ha. met consumptie-aardappelen moeten bebouwen, (Li. de helft meer dan in vorige jaren. De verbouw van zandaard- appelen moet worden opgevoerd en daar voor zal men o.a. den verbouw van ha ver op zand, die zeer weinig productief is, moeten beperken. Er kan- ongeveer een 20.000 h.a. af, zonder dat er ook maar e enig gevaar voor de voedselpositie der paarden ontstaat. Verder zal om tot een voldoende aardappelopbrengst te ko men, de kwaliteit ondergeschikt moeten zijn aan de opbrengst. Het gaat er niU' vooral om, rassen te verbouwen van hooge productiviteit De fijne, dure 'kléi- aardappel zal hierdoor voorloopig wel een beetje in de verdrukking komen wat trouwens reeds blijkt uit het be trekkelijk geringe verschil, dat er is ge maakt bij het vaststellen der prijzen voor Dat is toCh Werkelijk vrijhei dslbe- moving, liet ihiji zich tenslotte geërgerd ontvallen- Is juffrouw Bratt soms van plan om den geheeleiu dag zonder eten te blijven? O, die kan het lang uithouden, ver zekerde de gravin, niet geheel! zonder leedvermaak. Maar juffmuW1 Faro lijkt toe min der inoibhust. Zal ik toet de moedige doodsver achting nog eens naar iblovem gaan? stel de Grottkau voor. Ik tblen werkelijk nieuwsgierig hoe vter dat portret ge vorderd is. Dat kr'ijlg je pas te zien, aills het klaar is, toSjln jongen, 'antwoordde de gravin. Ik ken Senta. Onvoltooide doe- ken houdt ze zorgvuldig verborgen. Dat toaakt me nog veel' nieuwsgie riger. Dan zal' er niet veel anders opzit ten dan je nieuwsgierigheid te bedwin gen. Laat ik toe dan maar eens opoffe ren 'en inaar Ibloven ga am. Mijl zal Senta er -wel1 niet uitgooien *eni voor Anne dunkt me ook beter, dat de zitting even onderbroken wordt. Dat arme ding zal toimvallen van honger. Het „amue ding" kwam de gravin al op de trap tegemoet, vergezeld door de genoeglijk voor zich heen fluitende schil deres. Ik Iblen toet Anne's p|0|rtr|et begbn- de verschillende soorten maar in ieder geval moeten wij komen tot een op brengst, die voldoende is om in de be hoefte van het heele volk te voorzien. De fijnproevers zullen het daar voorover moeten hebben, zich eenige beperking op te leggen. Tenslotte zal er zeer veel zorg besteed worden aan goed en ge zond pootgoed. Door middel, van een verhoogde opbrengst van broodgraan en aardappelen zullen wij dus het spook van den honger buiten onze deuren: houden. Voor de gezondheidstoestand van het volk en zijn prestatievermogen zijn ech ter de dierlijke eiwitten en vetten van het grootste belang. Dit beteekenit, dat wij ook naar middelen moeten zoeken om het vee van* krachtvoer dat ook niet meer ingevoerd wordt te voor zien en zoodoende de zuivelproductie zoo hoog mogelijk te houden. Daarom moet de verbouw van stoppelgewassen opge voerd worden. Groote zorg aan het gras land is een andere factor van belang, terwijl er natuurlijk aan de verpleging der landbouwhuisdieren eveneens alle aandacht besteed moet worden. VOOR KLEINE TU NEN Gladiolen en Anemonen Eind Maart, begin April is het de meest gewenschte tijd om Gladiolen te planten. Deze bloeien "dan omstreeks de maanden Juli en Augustus. Wie b.v. in Mei Gla diolen uit zou planten, krijgt pas in Aug. en September bloemen. Wanneer de Gla diolen worden geplant met het doel om straks snijbloemen te hebben, heeft men het meest aan de grootbloemige soorten. De grootbloemige gladiolen hebben ech ter een steun noodig van latwerk en worden daarom meestal op bedden uit- geplant op afstanden van 12 a 15 'centi meter. Wie grootbloemige Gladiolen tusschen de vaste planten zet, doet verstandig om ze in groepjes te planten: er worden dan eenige stokjes bij gezet, waaraan de stengels later kunnen worden vastge bonden. De kleinbloemige Gladiolen (Gladiolus Primulinus) zijn een nieuw ras van de laatste jaren. Deze vallen bij slagregen e.d. niet zoo gauw om, en kunnen we daarom uitstekend tusschen de andere- vaste' planten gebruiken. Deze variëteit levert schitterende kleuren. Anemonen zijn vooral bekend om haar frissche kleuren, terwijl de bloemen wel een paar weken in de vaas goed blijven, vooral de enkel-bloemige soorten Anemo nen laten zich nogal gemakkelijk kwee ken. We planten de klauwtjes op een zonnige plaats uit in Maart of begin April op een diepte van 3 centimeter en ongeveer 4 a 5 io;M. uit elkaar. Ook Montbretia's worden bij voorkeur in groepjes geplant. De bolletjes komen 5 a 6 centimeter diep in den grond en heb ben een onderlingen afstand noodig van 12 tot 15 centimeter; De bloemen vari- eeren in kleur van warm-geel tot diep oranje en rood. De oranjekleurige Mont bretia's zien we. echter het meest. Omdat Montbretia's jaren lang op dezelfde plaats kunnen blijven, worden ze dikwijls in' den border uitgeplant. De Montbretia levert eveneens een fijn bloemetje vjoor de vaas. Indien het weer dat toelaat, kunnen eind Maart de eerste bloemkoolplantjes worden uitgezet in den vollen grond, op afstanden van o.a. 40 centimeter. (De latere bloemkool komt op afstanden van 60 tot 70 centimeter). Deze z.g. bloem- koolweeuwen werden door kweekers in het najaar gezaaid en overwinterden on der glas. Particulieren kunnen deze plun jes nu koopen, maar de kweekerij is voor beginners erg riskant, vooral op grond, die niet erg vruchtbaar is. Poters voor vroege aardappelen kun nen nog steeds worden uitgezet, doch hiermee moet toch niet lang meer worden gewacht. De grond voor de latere aard appelen moet nu worden gespit, om dat het pootmateriaal in den loop van April uitgezet moet worden. mem, riep de fl'aafcste si van vcrire. Ik gelloof, dat het werkelijk goed wordt. Kleuren helbi ik op tofijln palet, kleuren, oto te zoenen! Semta Bratt knipte met haar vingers, een gdbaar, dat haar en thousiasme nog moest accentueeren. Ja, ja en dat arimie model' beta je intusschen laten verhongeren! antwoord de de gravin, Ursel! heeft toe al twee uur geleden haar nood geklaagd ien, Grottkau is over de onvriendelijke ont vangst Ibloven heeüleanaal van streek. De kinderen Willen naar de 'ijisdaan. Gaan jiuTlie maar gauw' naar tanen. Je vindt Ook 'blij! mij helaas de hond in den pot* toaar koffie kan je nog wel; krlijlgeni. j Flijln ik heb' reuze triek in koffie. Is Grottkau erg n'ijldig op toe? Ik héb' heto voor ezel uitgescholden, omdat hiji 1 voortdurend tegen die deur stond te Iblon- zen niet weg wilde. Heb je erger j honger, Anne? Anne schudde lachend van neen. Grott kau bleek niet haatdragend te zijn en was zijn nederlaag tegenover de beide dames alweer vergeten. Grundtvig ech ter was woedend op de schilderes, toen hij Anne's vermoeid gezicht zag. Senta Bratt bemerkte het niet en at, in plaats van het verzuimde middagmaal drie ge bakjes en twee stukken tulband achter elkaar op. Ziezoo, nu heb ik genoeg, zei ze eindelijk. Eigenlijk moest een menschzich DE VIER BANNEN VAN DUIVELAND D» pJann»n voor ruJlv»rkev®llna Op 26 Maart wérd in „de Meéb'aall" een vergadering vam ingelanden van 'blo- vengenoemdem, polder gehouden. Aamwe. zig waren 37 stemgerechtigden of ver tegenwoordigers. Voorzitter de heer G. L. Klio-mpe, secretaris de heer A. vam den Houten J.Jz. De voorzitter opent met een welkom de verg. Hierna volgen eerst eenige m'O- dedeeJingen, tol. dat *een zeemlijn aam den zeedijk tot ontploffing is gébracht waar. door een bedrag van ruim f 100 schade aan de woning vam den dijlklblaas en de zeewering is gebracht. Molestverzeke- ring gaat accoiOirid met het 'bedrag 'en; zal na den oorlog de schade vergoeden. Medegedeeld wordt dat nog een flinke voorraad oilie voor het too torgemaal aan. wezig is. doch eenige aanvulling Ibehoeft. De prijls is inmiddels gestegen van, 6 tot 18 cent. Verder dat Eshalite, ter tblijlwer- kmg d*er Wegen, zeer moeilijk verkrijg, bkar is. Het bestuur wordt gemachtigd oto de gronden, waarvan, de pacht ten einde loopt, te her verpachten voor de zelfde prijizen aan dezelfde persotnen, voor zoover ziij! zulks wenscheo. Een verzoek van H. P. Bariendregt, om z'ijln pakhuis te Stevensluis 15 meter te verlengen wioirldt toegestaan, onder beding dat de baan daarachter wiordt verbreed. Ingekomen is vorder een dankbetuiging van dhr. W. Boilijh vooir een toegekend pensioen, Wiaarlblij' de mededeeling dat hiijl gaarne Ib'ereid is mede te werken, bij de sdhoonmaak der Schel'desluis en ten slotte de mededeeling dat de heerkin C. J. van Western eni J. A. van Nieuwiem!- huijfce zijn herlbeiioieni'd tot gezworenen. De begrooting werd m.a.st. goedge keurd tot een Ibledrag vam f51012.23 ini uitg. en ink., waaronder oen onvoorzien van f846.73. De aftredende voorz., dhr. Klloimpe, werd met 35 stemmen en 1 bll'ancoi als no. 1 op de 'aa|n|beveling( als zoodanig geplaatst no. 2 en no. 3 werden ir esp. de heeren H. C. van de Zamde met 19 en C. J. van Westen met 23 stemmen. Bij! de rondvraag deelt de voorZ. toede dat de plannen voor de ruilverkaveling in eeji zoodanig stadium zijh gekomen dat a.s. Jumi of Juli defimitiejf daarover gestemd zal! worden. De 'heer W. H. van Oeveren stelt dienaangaande eenige vragen, evenzoo de heer Jac. Bonman, wielke door dem voorzitter en de heer H. C. van de Zand© worden (beantwoord. De heer Job' Bowman vraagt de aan|-i dacht van het Bestuur inzake de water- lloiozing om zijln erf- De voorzitter erkent dat daar verbetering noodig is. Hierna sluiting. TELEGRAMMEN BEMANNING „TAPANOELI" IN VEILIGHEID. De directie van de n.v. Rotterdamsche Lloyd deelt mede, telegrafisch bericht te hebben ontvangen, blijkens hetwelk de ge- heele bemanning van het s.s. „Tapanoeli" in. veiligheid is. TREINBOTSING TE OSAKA. Bij de drievoudige treinbotsing bij1 Osaka (Japan) zijn meer dan 140 men schen gewond. Het aantal do,oden schijnt overigens gering te zijn. ZWEEDSCH MOTORSCHIP VERGAAN. Het Zweedsche ministerie van buitenj- il'andsche zaken hoeft medegedeeld, dat het 9175 ton metende Zweedsche motor schip „Korshamn", volgens bericht vam den consul-géneraal te Londen, is ge zonken. Van de bemanning Zijh 11 Heden in een EngeÜsdhe haven aan land gei-, bracht. 26 opvarenden worden vermist. BI en C^is in de 'koolraap zeker voor onze gezondheid de moeite waard. Wij moeten dus trachten den sterken rapensmaak weg te nemen. En nu zult U iets verwonderlijks hooren: we doen dat niet door de groente in ruim water op te zetten en af te koken, maar we bereiken ons doel juist door ze met slechts een bodempje water vlug gaar te maken en geen druppel van het water weg te doen! Eigenlijk is de verklaring van dit raad selachtige voorschrift heel eenvoudig. De koolraap bevat veel suiker; suiker is in water gemakkelijk oplosbaar en zal dus des te vol'komener aan de groente worden onttrokken, naarmate we ze met meer water opzetten en ze een langeren kooktijd geven. Die suiker echter over- heerscht den minder gewenschten rapen smaak: probeert U 'tmaar aan een rauw stukje koolraap, dat in 't volle bezit van zijn zoetheid even goed smaakt als b.v. een rauw worteltje. Trouwens menige huisvrouw heeft de gewoonte om de afgekookte, niet meer lekker sma kende koolraapstukj'es af te maken met een paar schepjes suiker en ze op die manier tenminste eetbaar te maken. Een vreemde handelwijze, immers eerst onttrekken we de suiker aan de groente en dan roepen we den suikerpot te hulp; voordeelig is dit zeker niet! Bovendien zullen ook andere bestand- deelen in het water oplossen (kalk, ijzer, vitaminies); alleen de rapensmaak blijft en 't resultaat van al de pogingen om dien te doen verdwijnen is dus negatief en brengt zelfs een grooten achteruit gang mee in de waarde van onze groente. 39. Een aap vindt, dat is weibeken In dieverij zijn element; Het snoepen is zijn grootst gebrek; Vriend Jim heeft dan ook danig trek, Iets extra fijns te consumeeren En gaat de kasten inspecteeren Dat dit niet zoo voorzichtig gaat, Aanschouw j'op bovenstaande plaat! KOOLRAAP SMAAKT BEST Martine Wittop Koning schrijft ons: Er wordt nogal eens geklaagd over, den „sterken" smaak van de koolraap, en dat is des te meer jammer, omdat deze groente ons zooveel goeds heeft te brengen, dat nu door den niet ge wenschten smaalt vanzelf maar weinig kans heeft om te worden aanvaard. Het gehalte aan kalk, b.v. en aan de vitamines niet zoo vol stoppen met zoetigheden. Waarom kijk je me zoo bestraffend aan, Ernst? Vergeet niet, dat dit koffiemaal me weer een hele poos op de been moet houden, want nu ga ik weer aan het werk. In vredesnaam! riep Grottkau ver ontwaardigd. U bent toch niet van plan om die ongelukkige Anne opnieuw op de poseerstoel te nagelen? Dan bel ik onmiddellijk de dierenbescherming op. Waar is de telefoon? Dank je, lachte Anne, wil je me als mishandeld schaap melden? Bewaar me als een onschuldig gemartelde duif natuurlijk! Juffrouw Bratt kunt u toe niet als plaatsvervanger voor Anne gebruiken? Jou, Ja! Jij zou geen twee minuten stil kunnen zitten, of je had al spierpijn! Voor juffrouw Anne doorsta ik de ergste plagen! Hoor je dat, Anne? Een ridder zonder vrees iof blaam. Het spijt me, maar ik kan ,je vriendelijk aanbod niet aan nemen. Je uiterlijk staat me niet aan! Wat een beleediging! Bovendien zou Anne's costuum je waarschijnlijk niet passen, Grottkau. Zoo, poseert Anne in een costuum? Wat is dat voor een costuum? Grieksch? Romeinsch? of rococo? Anne rilde innerlijk. Zou Senta haar geheim onbewust verraden? Maar de 40. Als elke kast is leeggegooid En alles op de grond gestrooid, Zet hij het keukenkraantje open En laat het water zoo maar loopen; Steekt in een bus vol stroop zijn kop, Maar ditmaal heeft vrienid Jim een strop, Want ach, het hoofd van onzen held Zit onbeweeg'lijk vastgekneld! schilderes keek Grottkau slechts spot tend aan. Kennelijk wist deze jongeling zich geen raad van nieuwsgierigheid. Senta Bratt was echter niet van plan haar te bevredigen. Het costuum blijft voorloopig nog een geheim, zei ze tot Anne's groote op luchting. Dat moet een verrassing voor je worden. En wat voor een, dacht Anne. Tegen dat het portret klaar is, moet ik zorgen dat ik weg ben. Senta Bratt stond op. Ik ga weer naar boven, Anne, zei ze. Maar u hebt immers geen licht ge noeg meer om te schilderen! riep Grundt vig, wien er alles aan gelegen was het: jonge meisje voor de rest van den dag vrij te krijgen. O ja, ik heb een uitstekende zon- lichtiamp voor schilders, waar je prach tig bij kunt werken. Maar Anne behoeft zich vandaag niet meer op te offeren. Ze moet noodig wat frissche lucht heb ben. Ik ga maar wat aan het costuum kwasten. Hopenlijk niet den geheelen avond. Senta, liet de gravin zich nu hooren. Ik heb Hesterberg en den notaris verzocht te komen bridgen. Maak je maar niet ongerust. Tegen dien tijd kom ik wel weer beneden om to'n plichten als vierde main te vervullen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1941 | | pagina 2